COAK Middelburg in nieuw gebouw CHALET KAAS STREEKONTWIKKELING SAMEN MET BELGIË Examens STEMMEN UIT DE KERKEN Waar zijn onze schepen? 4 PROVINCIALE ZEEUWSS COVR'ANT ZATERDAG 27 JANUARI 1962 Slot van pag. 1 Tijdens de overdracht van het nieuw gebouwde deel van de kazerne, die geschiedde' in de sportzaal van de C.O.A.K. aan 't Molenwater, spraken zowel militaire als burgerlijke autori teiten hun vreugde uit over het tot stand komen van deze uitbreiding, waar reeds verscheidene jaren reik halzend naar uitgezien is. In een wel komstwoord richtte kolonel Potte- boom zich onder meer speciaal tot de Ïsneraals Lefèvre, Stoorvogel en rouwer, tot de plaatsvervangend commissaris der koningin in Zeeland, Gedeputeerde A. Schout, burgemees ter mr. J. Drijber van Middelburg, brigade-generaal M. C. Koopman, de territoriaal bevelhebber Zuid, gene- raal-majoor E. J. Vermeulen, inspec teur van de infanterie-opleidingen, kolonel H. Jacobs, de commandant van de Belgische Administratieve op leiding met welke dienst de C.O-A.K. reeds jaren goede betrekkingen on derhoudt, cn tot slot tot de zeer bij zondere gaste, mevrouw Berghuijs uit Apeldoorn, die met haar zoons, luitenant-kolonel N. J. Berghuijs en Luitenant-kolonel J. Berghuijs, deze bijzondere dag voor Middelburg bij woonde. Naam van de school Generaal Stoorvogel ging in zijn overdrachtstoespraak op de historie van de Berghuijskazeme in. Hij ver klaarde daarin onder meer, dat de kazerne omstreeks 1840 in gebruik genomen werd door de infanterie, die echter rond de twintiger jaren van deze eeuw naar Bergen op Zoom overgeplaatst werd. Omstreeks 1933 kwam echter de S.D.O.A. (school dienstplichtig onderofficier admini strateur) naar Middelburg, die thans nog met enkele onderbrekingen als C.O.A.K. rond Noordstraat en Molenwater gehuisvest is. Generaal Stoorvogel wees vervolgens op de moeilijkheden, die de C.O.A.K. gekend heeft bij de huisvesting van het ad ministratief kader. Hij dankte allen, die aan de totstandkoming van het hoofdgebouw dat rond 3 miljoen gulden vergde hebben meege werkt. ,,De school heeft de naam. dat er intensief door de leerlingen gestu deerd wordt", verklaarde de gene raal, die er voorts op wees, dat de militairen zich in het gebouw moeten thuisvoelen. „Dat kan ech ter niet in een omgeving, die niet aan de eisen voldoet". Hij droeg het gebouw vervolgens over aan generaal Brouwer. Deze toonde zich bijzonder dankbaar dat hij een gebouw in ontvangst mocht nemen, waarnaar reeds zovele i'aren was uitgezien. Ook generaal Jrouwer dankte allen, die aan de tot standkoming meewerkten, onder meer generaal Lefèvre voor het ver lenen van de hoge prioriteit, en de gemeente Middelburg voor de vlotte ontruiming van de huizen aan de Zuidsingel. Generaal Brouwer memo reerde de start van de administratie ve opleiding onder leiding van gene- raal-majoor (toen nog majoor) G. Berghuijs en de verschillende beslui ten van de legerleiding om Middel burg garnizoenplaats-af te maken. De generaal betoogde, dat met deze nieuwbouw de zorgenbarende situatie de pas afgesneden is: het is thans mogelijk om liet bijna voltallige aan tal leerlingen in het gebouw te huis vesten. „Toch hebben we nog enkele (-/-ij het geringe) verlangens", be toogde generaal Brouwer, „en wel voldoende ruimte voor een appel plaats en èen eigen militair sportter rein". In de overtuiging, dat de cen trale opleiding door deze nieuwe lege ring zeer vergemakkelijkt wordt, aanvaardde generaal Brouwer het nieuwe hoofdgebouw. „Ik verzeker, dat er een intensief ge bruik van zal worden gemaakt", al dus de tieneraal. die het gebouw daarna in gebruik gaf aan kolonel Potteboom. „Het zal bij U en uw per soneel in zeer goede handen zijn". er aan, dat in 1922 het garnizoen uit Middelburg wegtrok en dat het ten slotte aan een audiëntie bij de konin gin te danken was, dat er een keer ten goede kwam: twee infanterie- compagnieën werden in de hoofdstad gevestigd. Mi*. Drijber zei, dat zijn verhaal wat eentonig werd, want rond 1930 was er weer sprake van op heffing van Middelburg als garni zoensplaats. Weer kwam het ge meentebestuur. tezamen met een comité uit de burgerij, in actie en het resultaat was, dat 200 man het garnizoen met enorme feeste lijkheden binnentrokken. In 1946 moest het gemeentebestuur mét het comité weer alle zeilen bijzet ten om het garnizoen in de hoofd stad te houden en ook ditmaal lukte het. Meer dan.. Mr. Drijber betoogde, dat de school veel meer is dan een administratief opleidingscentrum. De school levert door de steeds betere perfectie van de opleiding een belangrijke bijdrage voor de »evechtsbereidheïd van de land- en luchtmacht, aldus betoogde de burgemeester, die er ook aan her innerde, dat de namen van comman dant Potteboom en van Middelburg door het gehele land „uitgezaaid" worden. „IJ leidt helemaal geen ka zerne van mannen met brillen, zoals vaak in IHiddelburg betoogd wordt", beweerde burgemeester Drijber. „In tegendeel, de militaire administratie geeft een doorslag ten goede". Tenslotte overhandigde de burge meester op symbolische wijze het door Han Reynhout vervaardigde geschenk van de gemeente aan "de school: de ineengestrengelde wapens van Middelburg en de C.O.A.K. „En nu er 'n hechte band is ontstaan tus sen Middelburg en de C.O.A.K.-mili- tairen, wil de gemeente gaarne mede- 2 LITER KOSTELIJKE ALPENMELK IN ÉÉN DOOSJE VAN 170 GRAM FIJNPROEVERS KIEZEN DUS STEEDS ALTIJD VERS I Imp. J.C.N. Boering - Amsterdam werken aan de vervulling van ver langens", betoogde mr. Drijber tot slot. Kolonel P.otteboom sprak van dank baarheid en blijdschap en hij gaf de verzekering, dat het personeel van hoog tot laag het gebouw in ere zal houden. Hij verzekerde voorts de chef van de generale staf, generaal Lefè vre, dat het Middelburgse korps zijn uiterste best zal doen om deze inves tering om te zetten in een doelmati ge administratie. Kolonel Potteboom benadrukte tot slot de voortreffelijke samenwerking met de Middelburgse bevolking door op te merken, dat ge durende de tijd, waarin de C.O.A.K. geen voldoende leslokalen had bur- fer-leslokalen ter beschikking wer en gesteld. „Een typisch staaltje, dat men bijna nergens tegenkomt", aldus de kolonel. Na de overdracht volgde een parade door de CO.A.K.-troepen, waaraan ook de militaire kapel medewerking: verleende. In de Abdij, waar 't defile begonnen was, had generaal Brouwer de troepen geïnspecteerd. Op de Markt werd het défilé afgenomen door de generaals Lefèvre en Brou wer. Parade-commandant was luite nant-kolonel G. van der Slikbe. Na de ingebruikneming was er voor de vele militaire en Zeeuwse genodig den gelegenheid om de nieuwbouw te bezichtigen. BURGEMEESTER VAN HULST Slot van pag. 2 40 jaar geleden „Voor Middelburg is dit een heel bij zondere dag", aldus betoogde burge meester Drijber. Hij herinnerde er aan, dat precies 40 jaar geleden de «tryd om het garnizoen in Middel burg te houden met succes bekroond werd. „En thans is het gebouw te mooi om de opleiding ooit nog uit Middelburg te verdrijven", aldus mr. Drijber. De burgemeester herinnerde Contact Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk in Goes Afgevaardigden van de Ned. Herv. Kerk en de Geref. Kerk te Goes zul len op 22 februari a.s. 'n bijeenkomst beleggen. Het doel van dit contact is te zoeken naar mogelijkheden van toenadering op basis van hetgeen bei de kerken bindt. Het ligt in de bedoe ling, dat in de toekomst meerdere van deze gecombineerde vergaderin gen zullen worden gehouden. T uinbouw vakonderwijzers vergaderden in Goes De vereniging van tuinbouwvakon- derwijzers in Zeeland en West-Bra bant hield woensdagmiddag een goed bezochte vergadering in hotel „Cen traal" te Goes, die onder leiding stond van de heer G. Toorenaar. De jaarverslagen gewaagden van een goed verenigingsjaar. Het ledental steeg met 16 tot 89. Het bestuurslid A. Janse uit Lewedorp werd herko zen. In de plaats van de heer J. W. Robijn uit Goes, die zich niet her kiesbaar stelde, werd benoemd de heer W. Dekker te Wemeldinge. De heer Robijn werd tot erelid benoemd. In deze vergadering hield ir. P. Del ver, onderzoeker van het frultteelt- fjroefstation te Wilhelminadorp een ezi ng over de bodem verbetering in Irak cn Jordanië. feer, dat het nieuw verworven ge bied, gezien de structurele opbouw van de gemeente Hulst, niet onder een agrarische bestemming zullen vallen, maar zullen worden bestemd voor industrie, recreatie en als woon gebied annex openbare, gebouwen. „Het nieuwe gebied zal tot een vol waardig gedeelte van de stad Hulst moeten worden ontwikkeld en dus ook elementen moeten bevatten, wel ke van streekverzorgende aard zyn". Door de grenswijziging kreeg Hulst er 631 inwoners bij. Totaal bedraagt het inwonertal nu 5923 personen. Ér is een grote aanmelding van gega digden voor vestiging in Hulst. Eind december waren er 38 woningen in aanbouw, voor 15 woningen (parti culier) zijn vergunningen afgegeven, aangevraagd is de bouw van 67 wo ningen. De burgemeester van Hulst zag voor de toekomst de ontwikkeling van. zyn gemeente gericht op een inwonertal van 10.000 en een streeldnwonertal van 30.000. „Van dit aantal moet worden uitge gaan", aldus de heer Lockefeer. Voor de ontwikkeling van Hulst noemde de heer Lockefeer liet uit breidingsplan Noord van veel belang. Dit plan voorziet in de bouw van 849 woningen. B. en w. hebben voorts een plan in studie voor de bestem ming van terreinen voor bungalow- bouw. Het plan Noord zal ondermeer een winkelcentrum omvatten. „Er zal op moeten worden gelet, dat de wer kelijke stadskern niet „leegloopt". Krotopruimïng in de binnenstad is momenteel in studie. Binnenkort zul len gereedkomen een technische school, een tweede ulo-school, een la gere landbouwschool en een school voor christelijk volksonderwijs. Tot de verbetering van het woonklimaat, behoort onder meer een badhuis, een cultureel centrum, sportterreinen, een sporthal en gymnastieklokalen. Aan gaande de zuiveringsinstallatie vroeg burgemeester Lockefeer zich af, of de gemeente deze installatie maar niet uit eigen middelen moet bou wen aangezien het te bezien valt of de subsidie van' de D.A.C.W. binnen afzienbare tijd zal kunnen worden verkregen. Burgemeester Lockefeer vroeg voorts aandacht: voor de ver fraaiing van plantsoenen e.d. door beeldhouwwerken uit een daarvoor te stichten fonds. Hij noemde het voorbeeld van Alkmaar, dat een fonds heeft, waarin ten laste van het grondbedrijf 1 procent van de kosten van het bomvrijpmaken van terreinen wordt gestort. Particulier initiatief OVER RECREATIE en toerisme zei de burgemeester van Hulst, dat par ticulier initiatief bij de organisatie van evenementen van veel belang is. „Hier ligt een werkterrein, waar ac tie en nog eens actie nodig is" Toerisme en snelverkeer behoren bij elkaar, aldus de heer Lockefeer. Hij was dan ook verheugd, dat de Linie- weg nog dit jaar gereed zal komen en de rijksweg ten westen van Hulst eveneens spoedig kan worden gereali seerd. Een oplossing moet nog wor den gevonden voor het verkeer van de Glacisweg bij Tivoli en voor het toekomstig snelverkeer in de vorm van èen tweede poort naast de Ra- gijnepoort. Ruimere parkeergelegen- heden zijn nodig. Gewenst was even eens volgens de burgemeester, een re creatiegebied nabij het Jagertje, dat in de geest van „De Efteling" zou kunnen worden uitgewerkt op het stramien van de „Reinaert" met speeltuin, jeugdcentrum, kampeer terrein. Over mogelijke industrialisatie was de burgemeester van Hulst slechts kort. Er is een geschikt terrein. De heer Lockefeer meende, dat, nu Tèr- neuzen als industriekern is aange wezen, er geen „stormloop" van in dustrie naar Hulst zou komen. In dien de gemeente Hulst echter de voorwaarden schept voor enige in dustrie, kan zeker vestiging van in dustrie mogelijk zyn. „Het is voor on^ ernst om in beginsel de bestaan de en nieuwe industrie ter wille te zijn", zo zei de heer Lockefeer. Nadat burgemeester Lockefeer zyn nieuwjaarsrede had uitgesproken volgde wethouder P. J. Brand zijn voorbeeld door eveneens een lange toespraak tot de raad te richten. Een toespraak vol wensen voor Hulst die medewethouder H. B. L. Pieavet de opmerking ontlokte: „Kunnen we niet voorstellen dat zij die ten behoe ve van hun partij toespraken willen houden, dit kunnen doen vanaf de pui van het gemeentehuis?" Vervolgens ging de raad lange tijd in besloten zitting over voor de behandeling van de financieringsmaatregelen voor de bouw van een zuiveringsinstallatie. Borssele's scheve toren wordt in '62 gerestaureerd De ietwat scheef staande toren van de hervormde kerk te Borssele zal worden gerestaureerd. Tevens zal in de loop van dit jaar een brug worden gelegd over de geul bij de Noordnol, zodat bezoekers van de Kaloot dit natuurgebied gemakkelyker kunnen bereiken. Dit deelde burgemeester P. J. Doininipus van Borssele mee in zijn Nieuwjaarsrede tijdens de vrijdag gehouden raadsvergadering vail de raad. In zyn nieuwjaarsrede gaf de burgemeester een terugblik op liet afgelopen jaar, waarin onder meer de straatverlichting was verbeterd en een groot aantal kleinere werken was uitgevoerd. De heer Domiuicus deelde vervolgens mede, dat dit jaar stappen zullen worden genomen die tot verbetering van de haven te Bors sele kunnen leiden. Vermoedelijk zal dit jaar voorts de nieuwe begraafplaats gereedkomen. Voor de afwatering van de oude be graafplaats zal nog een en ander worden nagezien. De heer J. Bras dankte de burgemeester voor zijn nieuwjaarsrede. Hjj wenste de raad Gods zegen en kracht toe in het ko mende jaar en goede harmonie bij het uitvoeren van de werkzaamhe den. Collecte De collecte in de Nederlands her vormde kerk te Axel ten bate van de Nederlandse Gustaaf Adolfvereniging bracht f 18,50 op. Russisch schip„IHsla" bij Terneuzen aan de grond Vrijdagmorgen omstreeks negen uur is het 2209 ton metende U.S.S.R.- stooinschip „Msta" op de Wester- sehelde door een defect aan de stuur inrichting uit liet roer gelopen, waar door liet schip ter hoogte van boei 24 op de Middenplaat bij de Griete om hoog voer. Het scliip weigerde sleep boothulp. De ,,Msta*' kwam om streeks vier uur 's middags op eigen kracht weer vlot en kon de reis naar Antwerpen vervolgen. Kamerlid Assman sprak over Schelde-Rijnkwestie De heer W. P. G. Assmann, lid van de Tweede Kamer, heeft vrijdag avond in „Het Hollandhuis" te Scher- penisse een verhandeling gegeven over de ontwikkeling rond de Schel- de-Rynverbinding. Op zijn interes sante lezing „Wordt de Eendracht heropend?" komen wij uitvoerig te rug. De heer R. S. Boender, onderwijzer aan de openbare lagere school te Dreischor, slaagde te Amsterdam voor de hoofdakte. Advertentie DIT embleem is uw waarborg voor een gedegen opleiding/ PUBLIKATIE F.N.O.P.-RIJSCHOLEN IN ZEELAND (Slot van pag. 3) wie in België is geweest, zal zulk een processie wel eens hebben aanschouwd en weten dat het hier tenslotte gaa,t om de door de priester gezegende ouwel, die meestal onder een baldakijn in de optocht wordt meegedragen. Waarom mogen er in Brabant en Limburg nu wel processies wor den gehouden en boven de grote rivieren niet? Art. 184 van onze grondwet zegt dat godsdienst oefeningen buiten gebouwen en besloten plaatsen geoorloofd zijn, waar zij in 1848 volgens de toen bestaande wetten en reglementen geoorloofd waren. Er wordt wel eens gezegd dat liet boven de Moerdijk niet mag cn daar bene den wel, maar dit is toch niet helemaal juist. In Laren (Gooi) trekt ieder jaar «ie St.-Jansprocessie uit en van Geertruidenberg is dan nu defini tief uitgesproken dat het daar niet mag. Wanneer men tegen een processie wil protesteren, moet men kunnen aantonen dat, op de plaats waar ze gehouden wordt vóór 1848 geen processies waren toegestaan, wat in liet geval Geer- truidenberg mogelijk was. Het ar tikel van de grondwet heeft dus de zaak, zoals die in 1848 was „versteend". Dat dit bezwaren meebrengt, is te begrijpen, want er is sindsdien heel wat veran derd. Laren hijvoorbeeld is nu niet meer een in meerderheid r.-lc. dorp, terwijl eén plaats als Geer- truidenberg steeds meer een r.-k. karakter heeft gekregen. Rechten van de mens Nu ging het er in de gevoerde processie om: le of Geertruiden- berg behoorde tot dc plaatsen die vielen onder dc verbodsbepaling AMSTELMEER SS f MARATHON 3 CALTEX NAPELS SEROOSKERKE 2 CAASTERKERK 25 I ZONNEKERK 2 TEGELBERG VAN LINSCHOTEN 23 te Ho Lono VAN NOORT 24 v Hongkong n AM ATE I. MOCK J LA DON 24 v Rottere, H,mbwrg LIBCRTA9 2B M lln van 1848; 2e of hetgeen er aldaar had plaats gehad, moest worden gerekend tot „een godsdienstige samenkomst in de zin der wet"; 3e of art. 184 van onze grondwet, in strijd is met art. 9 van de Euro pese Conventie ter bescherming van de rechten van de mens, wel ke Conventie mede door onze re gering is ondertekend. Op dit laatste is in de processen alle na druk gevallen. Er bleek nog al verschil van mening te zijn, ge zien de diverse arresten die er nu zyn geweest. In art. 9 van de Europese Con ventie staat dat een ieder recht heeft op, vrijheid van gedachten, geweten en godsdienst. Aan ieder staat het vrij zijn godsdienst of overtuiging te beiyden door de eredienst., door het onderwijs en door het onderhouden van gebo den en voorschriften. Echter wordt hier de mogelijkheid gesteld dat aan deze vrijheid door de wet beperkingen kunnen worden op gelegd, als dat nodig is voor de openbare orde of de bescherming van rechten en vryheden van an deren. De Hoge Raad heeft dus nu defi nitief uitgesproken dat het arti kel van de grondwet niet in strijd is met het artikel van de Euro pese Conventie. Ten tijde van het ontstaan van de grondwet was de desbetreffende bepaling niet „on redelijk" en ook nu acht ze deze niet onredelijk. Hier is een afwe ging van belangen. „In een land als Nederland met zijn zeer ge mengde godsdienstige bevolking kan de wetgever een maatregel, als vervat in art. 184 van de grondwet, treffen ter handhaving van de openbare orde". In het schrijven van het Contact der Kerken in Overheidszaken aan de raad van ministers, dat we hierboven reeds noemden, wordt gesteld dat processies, sacra mentsprocessies dus, van geheel andere aard zijn dan welke andere optocht of demonstratie ook. „Zij stelt niet voor een beslissing, maar legt een reeds gevallen be slissing aan anderen op, een be slissing, die de ruimte van het openbare leven voor een bepaalde theologische visie wil vullen en beheersen." „Zo wordt de straat terrein dat alle burgers gemeen is tot een kerkgebouw gemaakt en aan de vrije staatsburger een visie opgedrongen in lijnrechte tegenspraak met de normen der geestelijke en staatsrechtelijke vrijheden". Straat wordt kerk „Een vrijheid om op de straten van Nederland processies te hou den, zou de vrijheid der anderen opheffen om op de straat zichzelf te zijn." Daarom aldus deze brief is het eerder te betrouren dat er uitzonderingen zijn op hot processieverbod. Door het artikel uit de Europese Conventie meende men het artikel van de grondwet krachteloos te stellen. Dat gaat dus niet door. Zal deze uitspraak een grote te leurstelling zijn voor het r.-k. deel van ons volk Voor sommigen stellig. Anderen zijn er, die er waarlijk niet zo naar hunkeren om overal processies te kunnen hou den. Een paar maanden geleden heeft „De Bazuin" er een heel artikel aan gewiid. Daarin werd de waarde van de processie niet meer zo hoog aangeschreven als men dat vroeger wel deed. Trou wens, ook de kardinaal-aartsbis schop van Utrecht zelf heeft in zijn rede bij het vijftigjarig be staan van de St.-Radboudstlch- ting, waarschuwende woorden la ten horen. Als de staat het pro cessieverbod zou opheffen, zou den de bisschoppen van hun kant er ongetwijfeld weer één Invoeren, „ingeval het r.-k. volksdeel biyk zou geven in dezen geen nonnen te kénnen". Al met al blijft de zaak zoals ze sinds 1948 is geweest. Kringsecretaris Schouwse Z.L.M. in het zilver De secretaris van de kring Schouwen- Duiveland Van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, de heer F. C. Hanse te Zierikzee, heeft donderdag met het bestuur in klein gezelschap het feit herdacht, dat hy een kwart eeuw geleden deze functie op zicli nam. Voorzitter A. M. Geluk sprak de ju bilerende functionaris met een harte lijke speech toe en wenste hem ge luk met deze bijzondere gebeurtenis. Op 25 januari 1937 aanvaardde de heer Hanse het secretariaat van de kring. Zelf nam hij donderdag de gelegenheid te baat om nog even te rug te grypen om alles wat sinds die datum op Schouwen-Duiveland op landbouwgebied is gepasseerd. Geboren CORNELIA SUZANNE (Liande,) dochter van C. J. van Damme en J. N. van Damme- van de Linde. Kortgene, 26 januari 1962. Heden ontviel ons onze geliefde ambtsbroeder CORNELIS MARINES JANSE in de leeftyd van 65 jaar. „Jezus Christus is gis teren en heden dezelf de en tot in eeuwig heid". Hebr. 13 8. Vllssingen, 26 januari 1962. Namens de kerkëraad van de Hervormde wykgemeente n, te Vlissingen. F. S. Kloosterman. praeses. C. Stok, scriba. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van on ze ambtsbroeder CORNELIS MARINE S JANSE ouderling-kerkvoogd der Hervormde Ge meente te Vlissingen, in de leeftijd van 65 jaar. Dankbaar gedenken wij zijn omvattende ar beid ten dienste van de gemeente. „Zalig de doden, die in de Here sterven. Dat zy rusten van hun arbeid, want hun wer ken volgen hen na". Openb. 1413. Vlissingen, 26 januari 1962. Namens de Centrale Kerkeraad: A. Th. Rothfusz, praeses. Namens het college van kerkvoogden: H. van Rooyen, waarnemend voorzitter Wij geven U hiermede kennis van het overlij den in volle vrede, van onze innig geliefde moeder, groot- en over- moeder, AGATIL\ CORNELIA BUT, weduwe van PIETER VROLIJK, in de ouderdom van 89 jaar. 's-Gravenhage: N. H. Vrolijk-Vrolijk. W. Vrolyk. Rotterdam: G. C. Vrolyk. G. A. Vrolyk-Wight. 's-Gravenhage: A. Vrolyk. G. J. C. Vrolijk- Visscher. Leeuwarden: M. W. Abeln-Vrolijk. W. Abeln. Vlissingen: P. Vrolijk. C. Vrolyk- Coppoolsc. Klein- en achter kleinkinderen. Dc teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraaf plaats te Vlissingen, op dinsdag 30 januari a.s. Vertrek Willem Kloos- laan 25 te 11.30 uur. Vlissingen, 26 januari 1962. Condoleantieadres: Willem Klooslaan 25, Vlissingen. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van me vrouw de weduwe J. H. VAN EIET- NAGELKERKE in de ouderdom van bijna 92 naar. Uit aller naam: H. J. van der Waals- Nagelkerke. Domburg. 26 januari 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 18