Duiveland uit kritiek op streekplan P.P.D WALCHEREN Agenda HOUDING SCHERPENISSE HUÏSVUILDIENST KLEINZIELIG" OFFICIËLE PUBLIKATIES Geslaagde veehouderij-avond in gemeentehuis te Poortvliet ZUID-BEVELAND VRIJDAG 26 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAADSCOMMISIE RAPPORTEERT Uitbreidingen onvoldoende, meer recreatiebebouwing De gemeente Duiveland heeft een heel lijstje met aanmerkin gen en wensen op het streek plan voor Schoiiwen-Duiveland van de Provinciale Planologische Dienst. De commissie uit de raad, die zich over deze toe komstvisie voor het eiland en de bijbehorende kaarten heeft gebogen, komt in een rapport tot de conclusie, dat de aange geven uitbreidingen voor de ker nen Oosterland en Ouwerkerk onvoldoende moeten worden ge acht. Bovendien wordt de wenselijkheid bepleit van een gebied voor recreatie- bebouwing in de uiterste zuid-west hoek van de gemeente en een „zuiver" natuurgebied ten zuiden van de weg van de Buitenlandse Pers in het Ouwerkerkse krekehge- bied. Voor wat betreft de kern Oosterland is de raadscommissie van Duiveland niet tevreden met de gegeven be stemming van de gronden voor de vestiging van bedrijven en kleine industrieën. Naar de mening van de commissie zou de hele strook ten noord-oosten van de Molenweg tot aan de Burgemeester van der Haven straat als zodanig moeten worden aangewezen. Voor de kern Nieuvver- kerk kunnen de commissieleden zich verenigen met de aangegeven uitbrei dingsmogelijkheid. „Hoewel een groot deel van deze uitbreiding reeds is gerealiseerd en dus in feite niet meer als zodanig moet worden bezien, is het overblijvende van zulk een omvang, dat hier voldoende ruimte resteert", zo luidt het in het rapport. Van de gedachte uitgaande, dat de omgeving van Ouwèrkerk zich in de toekomst kan ontwikkelen tot een recreatiegebied zal er vol gens de streekplancommissie re kening moeten worden gehouden met de verzorging van het recre- atietoerisme. In dit verband wordt de behoefte aan vestiging van middenstandsbedrijven en wo ningbouw gesignaleerd ten be hoeve van ben, die bij het eco nomisch aspect van dit toerisme betrokken zullen zijn. Weinig stimulerend Toegegeven dat hot zwaartepunt van (le recreatiemogelijkheden inderdaad in de westhoek van het eiland ligt, noenit de raadscommissie van Duive land het streekplan weinig stimu lerend voor andere recreatiegebieden op Scltouwen-Duïveland. Buiten de duinstreek is op de kaart maar één kampeergebied bij de Val te Zie- rikzee in ontwerp aangegeven. Voor de rest is men op dit punt aangewezen op de eigen uitbreidings plannen. Voor de hoek tegenover hét strandje in het krekengebied van Ouwerkerk bepleit de commissie daarom recre atiebebouwing. Volgens het streek plan is de aangrenzende sector tot een natuurgebied met de mogelijk heid tot aanleg van kampeerterrein en de bouw van horecabedrijven aangewezen. De mogelijkheden zijn daar dus ontoereikend. Verder geeft de commissie er de voorkeur aan het gebied ten zuiden van de weg van de Buitenlandse Pers als natuurge bied aan te wijzen, waarin werken kunnen worden uitgevoerd ten be hoeve van bosbouw, waterkering, waterwinning en waterhuishouding. Dit zou dan tevens een compensatie zijn van de grond waarop thans bos bouw voorkomt en die de commissie liever tot recreatiebebouwing be stemd zag. Wat do kern Sirjansland betreft moet het volgens de commissie met het oog op nabijheid van het Dijk- water in de. toekomst mogelijk zijn daar een kampeerterrein aan te wij zen. Uitbreiding begraafplaats Kapelle bost bijna f 24.000 Raad steunt anti-honger-aciie Donderdagmiddag heeft de gemeen teraad van Kapelle op voorstel van burgemeester en wethouders besloten twee percelen grond aau te kopen voor uitbreiding van de begraaf plaats aan de Kitskinderseweg. Met inbegrip van de schadeloosstelling aan de betrokken grondeigenaren zal met deze uitbreiding een bedrag ge moeid zyn van 23.956,40. Met een gereserveerd bedrag van 9800. aan opbrengst uit eigen graven blijft er voor de gemeente nog 14.156.40 te investeren over. Hierboven zal nog een bedrag komen voor aanleg en be planting. De raad besloot ook een gedeelte van de oude rijksweg in beheer en onder houd van het rijk over te nemen voor een gekapitaliseerde afkoopsom van 44.000,berekend naar de thans gebruikelijke rentevoet van 4,5 pro cent. Tijdens deze raadszitting kwam ook de woningbouw in de gemeente ter sprake. Hierover zei burgemees ter H. G. van Suijlekom aan het be gin van de vergadering, dat de ge meente meer woningen wil hebben. Op het ogenblik is de situatie zo, dat naast aanvragen van de N.V. „Inter Scaldis" èn architect M. J. Ie Clercq uit Kruiningen, die samen 36 wonin gen willen houwen, er nog altijd ze ventien aanvragen van particulieren zijn. De burgemeester zei voorts de hoop te hebben, dat de gemeente ook dit jaar een toewijzing uit de ver- deelpot voor woningwetwoningen krijgt. Een sympatliiek besluit nam de raad cleze zitting vervolgens op voorstel van de heer-L. de Koeyer (c.h.), door éénmaal liet presentiegeld af te staan voor de anti-hongeractie, die momen teel in Nederland wordt gevoerd. Marktberichten EIERVEILING BARNEVELD. Coöperatieve Veluivse Eiervciling. Weekaanvoer ca. 1.500.000 stuks, waarvan 437 960 in veiling werden gebracht. Han del rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 47 tot 55 gr. 7.39—8.53, van 55 tot 63 gr. 8.52— 9.72, van 63 tot 70 gr. 9 92—11.50. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 276.362 stuks, handel rustig. Prezen per 100 stuks: eieren van 42 tot 46 gr. 6.50-^7.11, van 53 tot 58 gr. 7.99— 3,68, van 58 tot 64 gr. 3.81—9.75. Ecndeëieren van 62 tot 66 gr. 7.70—3.10, van 67 tot 72 gr. 8.41—9.10 EIERMARKT. Aanvoer 2.100.00 stuks, handel kalm. Prijzen per 100 stuks eieren van 94 tot 65 gr. 8.5010.60 alg. prijs, 9.35 kiloprijs, basis 60 gram. VEILING SINT-ANNALAND 25 Januari Uien 40-70 37.10—37,26. bonken 35,99, drielingen 38,66, pickles 44,19. Aan voer 21ton. Peen B 20.78. Aanvoer S ton. Aardappelen: Bintjes 12.66. Aanvoer 10 ton. Middelburg City: De wraak van Her cules. 20 uur, 14 Jaar. Electro: De blonde Venus, 19.30 uur, 18 Jaar. Markt: Défilé COAK-troepen, 12 uur. Concert- en Gehoorzaal: Concert Ver. voor Instrumentale Muziek. 20 uur. Schouwburg: Arbeiderskunstkring, 20 uur. Schuttershof: Buurtver. Dam poort, 20 uur. Viissingvn Alhambra: De wraak van Hercules, 20 uur. 14 Jaar, Luxor: Het geheimzinnige eiland, 20 uur, 14 J. Britannia: Jeugdconcerten Z.V.U., 9.45 en 11 uur. Scheidekwartier: To neelavond ambtenarenverenlging. 20 uur. Concertgebouw. Show-festival, 20 uur. Goes Grand: De wraak van Hercules, 20 uur. 14 Jaar. Prins van Oranje: Witn Stenz, viool en Johan Patist, piano voor de Z.V U.. 20 uur. Bergen op Zoom Luxor: De liefde van Hercules. 20 uur, 14 Jaar. Tcrncuzen Luxor: Mariandl. 20 u., 3.1. Sas van Gent Olympla: De wereld van Suzie Wong. 20 uur. 18 jaar. Zicrikzee „Het Wapen van Zeeland": Jaarvergadering Vissersveren. ..Helpt Elkander" 19.30 uur: „Mondragon": Jaarvergadering afdeling ..Phila- telica". 20.30 uur. Scherpenisse - Holland-Huis: Commissie Werkgelegenheid, causerie W. P, G. Assman, 19.30 uur Nleuworkerk „Ons Dorpshuis": Lezing dr. J. Huese voor Culturele Vereni ging, 19.30 uur. MIDDELBURG Jeugdorkest „Melodia" bracht musical Het Middelburgse jeugdorkest „Melo dia" is er woensdagavond in geslaagd een zeer talrijk publiek enkele uren aangenaam bezig te houden. In het City-theater gaf het orkest de jaar lijkse uitvoering en het programma bevatte een „Music Gallery", een aaneenschakeling van liedjes, en de musical „Pension Hommeles". In de stijl van „Sweet Sixteen" brachten het jeugorkest en -koor voor de pauze een afwisselend pro gramma van veelal moderne liedjes. Vlot, fris en welluidend werden de nummers gespeeld en gezongen, waarbij de ritme-sectie bestaande uit drums en bas het geheel goed ondersteunde. Mejuffrouw Leny de Graaf die „Melódia" zeven jaar geleden oprichtte zorgde er aan de vleugel voor, dat alles vlot én zónder haperingen verliep. Het ge- bodene omvatte een groot aantal stijlen van de lichte muziek: van de charleston „Yes sir, that's my baby" tot liet rocknummer „Pretty blue eyes"; van net aloude „Down by the riverside" tot „Petticoats of Portugal" en de Nederlandse versie van het skiffle-liedje „My old man's dustman". Na de pauze waarin een ver loting met vele fraaie prijzen werd gehouden voerden leden van „Me lodia" de musical „Pension Homme les" op. Vooral de prachtige aan- 'kleding van het toneel trok de aan dacht. De musical was een aaneen schakeling van geestige spelmomen ten en leuke vlotte liedjes en muziek. Het verhaal speelt zich af in een groot pension, waar enkele zeer muzikale gasten elkaar treffen. Uitèraard leidt dat tot vele uitbar stingen van muzikale vreugde, maar ook de liefde komt in het spel. Een driehoeksverhouding: twee jongens zijn verliefd op hetzelfde meisje en dat sv. tept natuurlijk problemen. Maar alles komt in kannen en krui ken en de zingende kamermeisjes,, de met welluidende stemmen begaaf de dochters van madame De la Lumière en de muzikale gasten gaan weer lustig verder met zingen en musioeren. Samenstelling en regie van deze musical was van het be stuur van „Melodia", de muzikale leiding had Leny de Graaf. De char mante omroepsters waren Willy de Vos en Ada Plipse. van Clare Lennarl voor huisvrouwen Voor een groot aantal leden van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen in M'burg iieeft de schrijfster mevrouw C. II. van den Boogaard Klaver, beter bekend onder liet pseu doniem Clare Lennart, woensdagmid dag in restaurant Suisse een lezing gebonden over haar eigen werk. Clare Lennart is de schrijfster van onder meer „Mallemolen", „Toverlantaarn", „Huisjes van Kaarten", „Kasteel te Huur" en „Serenade uit de verte". Na ingeleid te zijn door de voorzit ster van de afdeling Middelburg, me vrouw M. A. van de BoogertSel- horst, vertelde mevrouw Van den BoogaardKlaver hoe zij tot schrij ven is gekomen. Zij was opgeleid voor onderwijzeres, maar in de crisisjaren voor de tweede wereldoorlog zegde zij het onderwijs vaarwel. Zij begon toen korte verhalen te schrijven. Het eerste heette. „Liefde en Logica" en werd gepubliceerd in het literair tijdschrift „Groot Nederland". Het thema „Liefde en Logica" kwam later in verscheidene boeken van de schrijfster weer terug. Haar eerste werk van grotere omvang was „Mal lemolen", dat echter eerst werd uit gegeven, nadat haar tweede boek .„Avontuur" was vèrsehenen. Na een korte pauze lafs de schrijfster enkele fragmenten uit haar boeken voor. Een van deze gedeelten was uit het boeltje, dat zij schreef als „ge schenk" voor de boekenweek „Op schrijversvoeten door Nederland" en handelde over haar bezoek aan Zee land. Verder las zij voor uit een jeugdherinnering uit de novelle „Scheepjes van papier", welke bin nenkort zal verschijnen. Lezing DOMBURG Dr. Huese sprak voor werkgroep van de Z.V.U. Voor de. werkgroep van de Z.V.U. Domburg en omgeving sprak dinsdag dr. Huese uit Goes over zijn verblijf in Tanganjika en Belgisch Kongo. Van jager op groot wild was dr. Hue se tot waarnemer en „schieter" met filmcamera en fototoestel geworden, 'n nog boeiender en zeker even avon tuurlijke bezigheid, die veel meer vol doening geeft. Een reeks onvergelijkelijk mooie en interessante kleurendia's en film opnamen legden hiervan getuigenis af. Hier was het leven in de wildernis „op heter daad" betrapt In de uitge strektheid van de vlakte, tussen net riet aan de rand van de drinkplaat sen, tegen de achtergrond van uitge doofde vulkanen, in eindeloze afwis seling van kleur en beweging. We zagen de wondermooie tekening, de kittigheid en élégance der zebra's, antilopen en bokjes, de gebeeldhouw de statigheid der olifanten, de mon de onwaarschijnlijke bouw der gnoeST. eigenaar van de toren. Leeuwen aan hun maaltijd. ~bfj het wegslepen van hun prooi werden ge volgd door de opruimers der wilder nis, hyena's, gieren, maraboes, vech tend over de resten. Daartussen de pracht der vogelwereld, o.m. kraan vogels en notarisvogels. Het familie leven van leeuwen en olifanten werd waargenomen in hun zorgzaamheid, hun spel, hun rust. Een talrijk publiek bracht de spreker met zijn echtgenote en medewerkster een warm applaus. Tot de pauze had de schooljeugd van de hoogste klas sen mee kunnen genieten van deze even mooie als leerzame avond. Scheepvaartberichten VLissingen vertrokken 24-1: Nassouborg naar Valencia. Eolo naar Hampton Roads. Astarte naar Gent. Eemstroom ijpar Shoreham. Concordia naar Civita Vecc- hla. Marie Sophie naar Halmstad. 25-1: Wubbtna naar Kingslynn. Annam naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 24-1: Marathon van Hamburg. Boezemsin gel van Le Havre. Drente van Udenvalla. Radja van Mombasa. Simonskerk van Rotterdam. Oceaan van Amsterdam. Al- waki van Calais. 25-1: Prins Willem Geor ge Frederik van Haifa. Fambo van Lissa bon. Fivel van Middlesborough. Eagle van Londen. Bloemgracht van Amster dam. Raad Domburg stelde gemeentebegroting vast De gemeenteraad van Domburg heeft I donderdagavond de gemeentebegro- ting voor 1962 vastgesteld. Burge meester mr. W. J. E. Crommelin ver klaarde dat de begroting sluitend kon worden gemaakt omdat Dom burg een zogenaamde' garantiege- ineente is. Hij merkte op dat het ge meentebestuur voor wat betreft bet financieel beleid juist daarom uiter ste voorzichtigheid zal moeten be trachten. In een korte algemene beschouwing sprak de heer L. Dourleyn (p.v.d.a.) zijn voldoening uit over het aantal nieuwe bouwwerken en de nieuwe verlichting. Hij vroeg aandacht voor de verbouw en nieuwbouw van het gymnastieklokaal, verbetering van de Ooststraat en de bouw van wo ningwetwoningen. Voorts gaven b. en w. een toelich ting op enkelepunten waarover de raadsleden vragen hadden gesteld. De subsidie voor de kermis was voor de heer Joh. de Visser Wzn. (s.g.p.) aanleiding de opmerking te lanceren, dat afschaffing van de kermis, Dom burg als badplaats ten goede zou komen. De burgemeester was het hiermee in het geheel niet eens. Hij verklaarde dat de kermis, zoals die in Domburg wordt gehouden, een trekpleister voor vele zomergasten is. De heer De Visser stémde tegen subsidie voor de kermis, de ringrij- derij en het ballet. Vastgesteld werden de begroting voor 1962 van de instelling voor so ciale zorg en de begroting van de stichting „Badplaatsbelangen Dom burg". OOSTKAPELLE Herdenking 65-jarig bestaan „Timotheus" Op stemvolle wijze herdacht de jon gelingsvereniging op gereformeerde grondslag „Timotheus" in de gere formeerde kerk te Oostkapelle het 65-jarig bestaan. De voorzitter van de jongerenvereniging, André de Visser, heette de aanwezigen, waar onder vele J.v.-ers uit naburige ge meenten, hartelijk welkom. Hij richt te zich in het bijzonder tot ds. G. N. Lammens uit Heemstede, voorzitter van de G.J.O. Deze hield een toe spraak over „Kleine mensen in een grote wereld". Ds. Lammens bepaal de zijn gehoor bij de grote wereld problemen. Wim Wondergem declameerde en Jan Francke gaf als secretaris van de jongerenvereniging een overzicht. Tot slot voerden dè j.v.-ers onder regie van de heer A. Maljaars en met assistentie van enkele m.v.- leden, het lekespel „Wij klagen aan", op. Ds. G. Gommer sloot deze matig bezochte herdenkingssamenkomst. Leien waaiden van de toren Door de sterke wind van de laatste v. eken zijn van de kerktoren te St.-Jansteen verschillende dekleien afgewaaid. Dit betekent een flinke sterlijke logheid van neushoorns en .schadepost voor de gemeente, de RAAD SINT-MAARTENSDIJK Nu nog samenwerking tussen drie gemeenten „Het gaat hier om een financiële kwestie en dan noem ik de houding van Scherpenisse kleinzielig". Deze uitspraak was donderdagavond af komstig van de heer L. J. Koopman (rechtse groep), toen in de raad van Sint-Maartensdyk het voorstel aan de orde kwam om de huisvuilophaal dienst niet met vier maar met drie gemeenter op te zetten. Scherpenisse heeft enige tijd ge leden hulde gebracht aan de heer Koopman, omdat hij in de vorige vergadering van de St.-Maartens- dijkse raad had gepleit voor de zelfstandigheid van het dorp, dat G.S. met de Smalstad willen sa menvoegen. Nu Scherpenisse wat rancuneus had laten weten dat het voortaan Iedere vorm van samenwerking wil vermijden be gon de heer Koopman uit een an der vaatje te tappen. Het enige argument, dat Scherpenis se kon aanroeren om tegen aanwij zing van St.-Maartensdijk als stand plaats voor de vuilnisauto te stem men, was het misnoegen in deze ge meente over de samenvoegingskwes tie. In ieder ander geval zou St.- Maartensdijk pereid geweest zijn om het privilege van centrumgemeente in deze dienst op te geven. Nu de za ken op een wat gezocht argument dreigden af te springen wilde men liever Scherpenisse maar helemaal buiten de vuilnisophaaldienst sluiten. Overigens besloten de heren om ak koord te gaan met het aanbod tot het overnemen van een tweedehands vuilnisauto met roltrommelombouw voor een bedrag beneden f 10.000. De heren verbonden daaraan alleen de restrictie dat grondige controle op de staat van deze auto zou worden toe gepast. Eenvoudiger opzet Een herhaald verzoek van de speel tuinvereniging om een renteloos voorschot van f 20.000 lokte de nodige discussie uit. De vereniging krijgt geen rijkssubsidie en klopte daarom bij de gemeente aan. Het voorschot zou neerkomen op een jaarlijkse sub sidie van bijna f 500. Wethouder A. J. op den Brouw zag liever een wat eenvoudiger opzet, waarna met meer zekerheid kan wor den vastgesteld of inderdaad de no dige ambitie en animo voor een speeltuin in St.-Maartensdijk bestaat. Burgemeester D. C. Bouwense was het daarmee eens en hjj voegde er nog aan toe, dat de vereniging eigen lijk alle activiteit van de gemeente verwacht. Dit werd fel bestreden door wethouder C. J. Bazen, die met nadruk wilde vaststellen, dat er eerst leven in de speeltuinvereniging kan komen, wanneer er werkelijk een speeltuin is. VLISSINGEN. B. én w. van Vli6singen: gelët op artikel 5, zesde lid sub c van het wegenverkeers reglement; brengen ter openbare konnnis; dat zij in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de weg op grond van het bepaalde in artikel 4, eerste lid sub b, c en h en artikel 5. eerste lid sub c van genoemd reglement hebben besloten de volgende verkeers maatregelen te treffen: A aanwijzing als voorrangskrtiising resp. splitsing van 1. de kruising President Rooseveltlaan- Irislaan; 2. de kruising President Rooseveltlaan- Bloemenlaan; 3. de splitsing President Rooseveltlaan- Cruquiussstraat; waarbij steeds het verkeer in de Presi dent Rooseveltlaan voorrang heeft; B aanwijzing als voorrangskruising van de kruising Spulstraat-Dam. waarbij het verkeer in de Spuistraat voorrang heeft; C intrekking van hun besluit tot geslo tenverklaring van de Smallekade naar de richting van de Spuistraat voor het verkeer met alle motorrijtuigen en be- MELKPRODUKTIE GAAT OMHOOG Rundveestapel op Tholen ging hard vooruit Ondanks het slechte weer hebben woensdagavond ruim 75 belangstel lenden de door de veehoudery-coni- missio op het eiland Tholeu in een bo venzaal van het gemeentehuis te Poortvliet georganiseerde veehoude- ryavond bezocht. Bijzonder instructief was de lezing van do rijksveetceltconsulent in alge mene dienst te Arnhem, ingenieur S. (R. Sybrand.v, die sprak over „Enke le aspecten van de melkcontrole en de rundveehouderij". Met klem drong de spreker er op aan het fokvee te laten registreren in ver band met de afstamming en produk- tie. Tevens memoreerde de heer Sy- brandy de gemiddelde opbrengst van de Nederlandse rundveestapel over drie perioden. Van 1936 tot 1940 be droeg de gemiddelde melkproduktie 3530 kg. per koe met 3.28 vet het geen 113 kg. botervet gaf. Na de oor log, in de periode 19481953 was de gemiddelde melkproduktie per koe 3750 kg. per koe met 3,59 vet, wat een gemiddelde opbrengst aan boter vet van 135 kg. per koe gaf. Een toe name van 20 procent, in 1960 te- draagt de gemiddelde melkproduktie 4205 kg. per koe met 3,79 vet. Bij de gecontroleerde veestapel bedroeg gemiddelde melkproduktie in 1959 totaal 5353 kg. per koe en 3,81 vet. Op het ogenblik bedragen de cijfers van deze veestapel naar raming ge middeld 4440 kg. per goe met 3,84 vet. Gebleken is volgens de spreker, dat niet gecontroleerde koeien 500 tot 700 kg. minder melk leveren. Bedrij ven met meer dan vier koeien aan gesloten bij de K.I. vereniging dienen in de overige districten van Neder land aangesloten te zijn bij de melk controle: Zeeland heeft hiervoor een ontheffing tot zes koeien. Verder deelde de spreker mede, dat de veestapel op Tholen in do laatste jaren hard is vooruitgegaan, zowel voor wat betreft de produktie als het exterieur. Wegens verstek van de tweede spreker op deze avond, de vee- voederdeskundige bij het Centraal Bureau, ingenieur K. Donker, sprak de heer A. M. De Hondt te Tlioleu over de bemesting van grasland in verband niet niiiieralengebrek en del kopziekteversch\jnselen. De lieer De Hondt betoogde dat voor jong vee wordt geadviseerd om „topdressing" toe te passen van 2,5 kg. kopersulfaat en 5 kg. mangaansutfaat. Voor melk vee is het beter om sporenkoek toe te passen, daar dit een betere kwaliteit melk levert. Een forum behandelde na deze beide toespraken nog een groot aantal vragen betreffende de bemes ting, veevoeding, veefokkerij, melk machines, open-loopstal, melkvee en mestvee. spannen wagens, onder gelijktijdige ge slotenverklaring van de Smallekade naar de richting van de Spuistraat voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee: D geslotenverklaring van 1. de oostelijke rijweg van de Bloe- menlaan tussen de Paul Krugerstraat en de Hyacinthenlaan en tussen de vAsterlaan en de Hercules Segheis- laan naar de richting van de Paul Krugerstraat, voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee: 2. de westelijke rijweg van de Bloe- menlaan tussen de Paul Krugerstraat en de Hyacinthenlaan en tussen de Asterlaan en de Hercules Seghers- laan naar .de richting van de Her- les Segherslaan, voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee; E geslotenverklaring van'liet aan de hul zenkant liggende weggedeelte tussen het pand Boulevard Bankert nr. 8 dit pand niet medegerekend en het pand Coosje Buskenstraat 17 dit pand niet medegerekend naar de richting van de Coosje Buskenstraat voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee: F intrekking van hun besluit tot geslo tenverklaring van de Koningsweg tus sen de Singel en de Aagje Dekenstraat in de richting van de Aagje Deken straat voor het verkeer met alle mo torrijtuigen en bespannen wagens en van de Roerstraat tussen de Eerste An kerstraat en de Bunkerweg in de rich ting van de Bunkerweg voor het ver keer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen: G intrekking van hun besluit tot geslo tenverklaring van de Wagenaarstraat tussen de Vlamingstraat en de Wal- straat in de richting van de Walstraat voor het verkeer met alle motorrijtui gen en bespannen wagens onder gelijk tijdige instelling van een wachtverhod voor dit straatgedeelte: H intrekking van de bestaande wachtver- boden op de Boulevard de Ruyter on der gelijktijdige instelling van de vol gende wachtverboden voor deze Boule vard: 1. de zuifl-resp. westzijde tussen het kustlicht en de Gevangentoren gedu rende de maanden mei tot en met September: 2. de noordzijde tussen het kustlicht en liet pand nr. 4 dit pand niet medegerekend gedurende de maanden mei tot en met september: 3. de westzijde tussen de Gevangento ren cn de Coosje Buskenstraat: J instelling van een wachtverhod voor de noordoostzijde van de Scheldestraat tussen dc Verkuyl Quakkelaarstraat en de Paul Krugerstraat: dat deze besluiten voor een ieder ter in zage liggen ter gemeentesecretarie. 2e af deling. kamer 1: dat ingevolge het bepaalde in artikel 5. zevende lid van het wegenverkeersregle ment dezebesluiten in afschrift ziLn. ge-, zonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland, aan gedeputeerde staten van Zeeland, aan de A.N.W.B., aan de K.N.A.C. en aan de K.N.M.V. viiMlngeo. 10 Januari 1962, In zijn nieuwjaarstoespraak releveer de burgemeester Bouwense wat er in het afgelopen jaar op het gemeente lijke vlak is gepasseerd en voor wel ke taken de raad zich in 1962 ge steld zal zien. GOES Lezing over Jemen voor Wetenschappelijke Belangen De heer D. va» tier Meulen heeft woensdagavond in „de Prins van Oranje" te Goes voor de Algemene Wetenschappelijke Belangen een le zing gehouden over Yemen. De lieer Van der Meulen is afkomstig uit Gorssel. (Gelderland) en is oud Ne- derlands vertegenwoordiger in Su- oudi Arabië. Tegenwoordig maakt hij veelal reizen met wetenschappelijke opdrachten van universiteiten en scheepvaartmaatschappijen. De heer Van der Meulen ontpopte zich niet alleen als een goed kenner van land en volk doch hij wist zijn gehoor op een bijzondere wijze te boeien. Allereerst schetste nij Yemen als het rijk van de koningin van Scheba, een deel van Arabië. waar grote rijken met hoge beschaving tot ontwikkeling kwamen. Uitvoerig behandelde de inleider op welke wij ze de welvaart en de culturele ont- i wikkeling hier tot zulke grote hoog- ten kwamen. Het verdween echter zonder merkbare sporen achter te laten en werd een gebied waarvoor vooral de ontdekkingsreizigers grote belangstelling koesterden. Voortsnam de spreker zijn gehoor mee naar de hoofdstad van het hui dige koninkrijk Yemen, San'a, een merkwaardige ommuurde stad, een architectonisch unicum. Tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan het kleine stadje Ta'ez, dat nu de koningsstad van Yemen is. Ook hoor den de talrijke aanwezigen nog iets over de zorgen en ellende van het koninkrijk, dat nu een twistappel in de koude oorlog is geworden. Deze lezing 'werd toegelicht met een reeks prachtige kleurendia's o.a. over Ma'rib het centrum van de ruïnes van Saba. Sluitende begroting Gasthuis vastgesteld De gemeenteraad van Goes heeft in de woensdagavond gehouden raads vergadering zonder op- of aanmer kingen de begroting voor 1962 van het Gasthuis vastgesteld. Deze be groting is sluitend.' Een bedrag van ƒ828,werd uitge trokken voor de stichting rooms- kathoiiek schoolbestuur voor de in stelling van een centrale" schooladmi nistratie^ Aangenomen werden ver schillende voorstellen tot pachtbe- elndiging. Besloten werd tot ruiling van grond nabij de Tienden schuur. Aangehouden werd een voorstel tot aankoop van grond aan de haven. De raad ging akkoord met een voor stel om overeenkomstig de richtlijnen van hogerhand de verpleegprijzen Voor het Gasthuis te verhogen met ingang van 1 januari j.l. Startavond „10 x 10" Vanavond gaat in de hal van de Goese ambachtsschool de eerste avond van „10 x 10"'van start. Op het programma staan muziek, zang, toneel en voordracht- In hoofdzaak treden jongeren voor het voetlicht, maar een extra trekpleister, is onge twijfeld Jules de Corte. Voor het goe de doel zullen gebak en grammofoon platen worden verkocht. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. Verkoop woning in raad Yerseke De gemeenteraad van Yerseke ver gadert maandag, 29 januari, 's avonds om 8 uur. Het bestuur der christe lijke ulo verzoekt gelden beschikbaar te willen stellen voor aanschaf van een vloeistofduplicator. waarvan de kosten geraamd worden op ƒ400 tot 500. Voorts staat op de agenda principebesluit verkoop woning Dam straat 85. In de vergadering van 29 februari 1960 heeft hierover reeds een gedachtenwisseling plaatsgevon den, waarin toen besloten werd hier in tijdelijk een gezin onder te bren gen, dat in verband met de saneripg van „Polen" zijn woning moest ont ruimen. Aangezien thans binnen en kele maanden in de Dr. van Rooyen- straat enige grote woningen ter be woning gereed zullen komen zal ge noemd gezin in een dezer woningen worden ondergebracht. Het kómt b. en w. dan ook voor. dat het zeer binnenkort het geschikste moment zal z(jn om tot verkoop van het pand Damstraat 85 over te gaan. Dit zal dan in het openbaar moeten geschie den. Voorgesteld wordt conform de' door de minister van binnenlandse za ken gegeven richtlijnen om een voor schot op de voorgenomen salarisver hoging 1962 te verlenen ten bedrage van 4% van het salaris en dit als uitkering ineens over het le kwartaal 1962 te verlenen en deze rijksregeling van overeenkomstige toepassing té verklaren voor het gemeenteperso- ncol. Verder zullen worden behan deld naamwijziging burgerlijk arm- besuur en vaststelling reglement. Voorgesteld wordt de naam te wijzi gen in „Burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg in de gemeen te Yerseke". Voorts wordt voorge steld een wijziging aan te brengen in de wegbelastingverordening. Magazijnbediende door vallende zakken gewond Tijdens werkzaamheden in één der gebouwen van de N.V. D. J. van dei- Have te Kapelle is woensdagmorgen dc magazijnbediende P. V. uit Bicze- linge door een schuivende stapel zak ken met graan geraakt en gewond. Dokter E. F. Facee-Schaeffer, die eerste hulp verleende, achtte opname m het ziekenhuis St.-Joanna te Goes noodzakelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15