Soepknoeier kreeg zes weken voorwaardelijk Agenda SPORT EN WEDSTRIJDEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN BEKERTJE SCH00LMELK VOOR RIEUWERKERKSE KLEUTERS DONDERDAG 25 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b ECONOMISCHE POLITIERECHTER Officier: „Hij leeft van zaken met een luchtje" ZES WEKEN VOORWAAR DELIJKE HECHTENISSTRAF met eei. proeftijd van 2 jaar en een boete van 500 was dins dagmorgen de uitspraak van de economische politierechter te Middelburg tegen G. H. uit Nieu wer. Amstel, die aan de winke lier K. uit Ter neuzen een partij ondeugdelijke tomaten- en groentesoep in flessen had ver kocht. Bovendien zal H. de win kelier binnen een half jaar scha deloos moeten stellen. De offi cier van justitie, mr. J. L. An drea, had 4 maanden voorwaar delijke hechtenisstraf, 500, boete en schadeloosstelling ge- eist. H. had de winkelier deze partij ver kocht met de mededeling, dat de soep afkomstig was van een Belgi sche fabriek. Toen K. de partij ont ving, merkte hij, dat er op enkele flessen geen etiket zat en liU belde H. op. Die zei, dat er wel iemand zou komen om er etiketten op te plakken, maar niemand verscheen. Na een onderzoek werd de partij in beslag genomen en vernietigd. Het bleek, dat de soep een veel te groot aantal micro-organismen bevatte. De officier noemde H. die al eerder voor dergelijke feiten veroordeeld werd ..een knoeier en een oplich ter, die de bona-fide handel bena deeld en leeft van zaken met een luchtje". Mr. F. W. Adriaanse, gemachtigde, van H., verklaarde, dat de gezond heidstoestand vgn de verdachte mo menteel zeer slecht is. H. had vol gens mr. Adriaanse te kennen ge geven, dat hy de schade wil vergoe den. „Byzonder hardnekkig in het ple gen van deze overtredingen" noemde de officier de veehouder E. R. de V. uit'Sas van Gent, die melk, niet naar de fabriek stuur de, maar verkocht aan particulie ren. In 1958, 1959 en I960 werd De V. reeds voor dit feit veroor deeld. De verdachte was niet op de zitting aanwezig, maar zijn stiefdochter trad op als gemach tigde. Een melkhandelaar in Sas van Gent had geklaagd, dat hij door de activiteiten van dc vee houder klanten verloor. Bovendien was De V. ten laste gelegd, dat hij boerenboter in cylindrïschfe vorm had verpakt en verkocht. Deze boter schijnt zeer in trek te zijn bij de Belgen, die Zeeuwsch- Ylaanderen bezoeken. De officier eiste een boete van 500 voor de melk en 50 boete voor de boter. Over 8 dagfn zal schriftelijk uit spraak worden gedaan. Ook de veehouder C. F. van S. uit Brouwershaven leverde niet al zijn melk aan de fabriek af. Hij ver kocht op grote schaal aan particu lieren. Conform de eis kreeg hy een boete van 50. Bij aankoop van een bromfiets op afbetaling moet de koper een bepaald gedeelte van de koopwaarde contant voldoen. De rijwielhandelaar W. M. uit Hontenisse had hier niet de hand aan gehouden en twee gevallen waren hem ten laste gelegd. De officier hield er rekening mee, dat M. niet uit zuiver winstbejag had gehandeld en hy eiste twee boetes van 100. De economische politierechter, mr. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: S. Koldijk—de Beer. cl.; M. W. LaheijRitzer. M. P, Schurink—Bouw man. 7..; C. J. van Mam-en—Schot, z.: J. P. D. M. van Velthoven—Jongmans. z.: N. van Zanten—Kentie. d.; M. SchotKeij- mel, 7..: E. .J. Coppejans—Bosrtelaar, d.: M. T. E. van Belle—den Boor. d. Ondertrouwd: T, Kleinendoret, 23 J on I. S. Piek. 18 j.: P. II. F. M. Ummels, 20 j. cal J. P. R. Hendrikse. 19 j.: J. Masten broek. 23 j. en. J. M. Suurmond, 21 j.: R. I. Vercammen, 40 j. en D. E. Christiaansc, 35 J. Getrouwd: A. M. W. Knop. 19 J. en R. K. van Lopik, 19 j. Overleden: W. F. dc Kok. 83 j„ wed. v. A. Jongepicr: C. S, M. van der Bent. 85 j„ wed. v. H. L. BrustleM. A. van Po- poring. 07 j.. e.v. C. Krijger: E. M. J. van der Schaft, 87 j J. PanfUS, 92 j.. wed. v. A. Brosens. VANDAAG Middelburg City: Filmavond C.F.A. en N.C.B.A., 20 uur: Electro: Om zonden hullj. men later lw.30 uur. 18 jaar: Schuttershof: Natuurkundig gezel schap, 20 Uur: 13e Schakel: Lezing prof. dr. .1 T, Bakker, 2o uur. Vllsshigen Alharnbm Liefde, dollars en Chianti. 20 uur. I1 Jaar: Alhambva; Hyena's van een wereldstad. 20 uur. 38 jaar: Medisch Centrum: Tentoon stelling „Een. twee. drie daar hen ik", 1521 uur. Gors Grand: De laalste passagier, in samenwerking met C.F.A., 20 uur. Bergen op Zoom Luxor: De gewelven der verschrikking, 2C uur. 18 Jaar. Zlrrlkzce - M»ndrag«n: Aandeelhouders- vergadering N V Waterleidingmij. ..Schouwen-Duiveland", 14 uur Ronessc Dorpshuis: Jaarvergadering algemeen ziekenfonds „Schouwen- Duiveland". 20 uur. P. van Empel, veroordeelde hom tot twee boetes van 75. De stucadoor A. van A. utt Terneu- zen was werkzaam in het bedrijf van zyn broer. Op zekere dag nam hij ontslag, zonder toestemming van het arbeidsbureau. Dat kostte hem dins dag een boete van f 50. Een coöperatieve mkoopvereniging had een kleine partij Australisch fruit geveild. Het fruit was bestemd voor leden van de vereniging, maar er was nog een kleine partij overge bleven. Dit vellen was echter in strijd met de tuinbouwafzetverorde- ning. De officier nam aan, dat dc coöperatie te goeder trouw had ge handeld en eiste een boete van ƒ50. De veroordeling was conform. Aardappelmoeheid De zaak («gen de koleiihandelaar B. M. uit Rilland-Bath werd aange houden voor een nader onderzoek. Hem was ten laste gelegd, dat hij grond had vervoerd, zonder in het bezit te zyn van een vergunning voor ongeregeld vervoer. Een boete van ƒ25 kreeg de landbouwer C. A. uit Lewedorp, die binnen twee of drie jaar op hetzelfde stuk grond aard appelen liad verbouwd. Wie voor f. 8675 - de WEGLIGGING van een sportwagen wil combineren met het COMFORT van een grote auto, moet eens een PROEFRIT maken in de NIEUWE OXFORD LAATSTE NIEUWS tot 61 pk. opgevoerd vermogen, extra ge luidsdomper, vergrote wielbasis, verbreed wielspoor, vergrote achterbank, leren be kleding, verlaagde lijn en 14 andere ver beteringen. 12 maanden fabrieksgarantie. Dealer voor Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland GARAGE MULL1Ê, Seissingel 18 - Middelburg - Tel. 2906 MIDDELBURG Verkoping Notaris H. van den Briel uit Middel burg heeft dinsdagmiddag in café „Kasteel van Batavia" t.v.v. de erven van de heer P. Lievense het huis Koudorpstraat 33 met erf en tuin publiek en bij opbod verkocht. Koper werd de heer K. Slabber uit Veere voor een bedrag van 13.660, C.-H. Vrouwengroep vergaderde De christeiykThiBtÖFlache vrouwen groep te Middelburg vergaderde de zer dagen onder leiding van mevr. E. Strubbe-van Veen. De heer A. J. Kaland sprak tijdens deze bijeen komst over: „De C.H. en de komende verkiezingen". Streekverband Walcheren hield vergadering Dezer dagen kwam het bestuur van het streekverband Walcheren onder leiding van de heer D. Boone te Mid delburg bijeen. Er werden enige in terne aangelegenheden besproken en geregeld. Dc door het Moderamen voorgestelde begroting werd met al gemene stemmen aangenomen. In maart zal een studie- en propagan- da-avond worden belegd met het oog op de aanstaande verkiezingen. Het is de. bedoeling deze avond te organiseren voor Arjosleden zowel als voor kiesvercnigingsleden. Mr. L. A. van Splunder spreekt dan over het onderwerp „Christelijke Po litiek Anno 1962". Verder zal het streekverband con tact opnemen met de besturen van de kiesverenigingen in diverse plaatsen voor oprichting van clubs. VLISSINGEN Filmrally Youth for Christ Zaterdag 27 januari a.s. houdt Youth for Christ een grote filmrally in ho tel „Britannia" te Vlissingen. Ver toond zal worden de film „Telefoon spion". Aan de rally werken verder mee, Herman Kloppenburg, spreker; Hans Tuinman, thomasorgel, en een kwartet van Youth for Christ Wal cheren. Benoeming raadslid TT, J, B. Ebling heeft zjjn benoeming- tot lid van de gemeenteraad van Vlis singen aanvaard. De heer Ebling krijgt zitting voor de a.r., in de vaca ture ontstaan door het bedanken van ir. J. H. Krietemeyer. Geen voorrang: aanrijding Dinsdagmiddag omstreeks kwart over vijf ontstond op de kruising Singel-Brug Goed Wonen tc Vlis singen een aanrijding tussen twee personenauto's. De automobilist A. B. uit Middelburg, die over de Singel in de richting" van de Badhuisstraat reed, verleende geen voorang aan ze kere G. uit Vlissingen, die over de brug in de richting van de Paul Kru- gerstraat reed. Bij de botsing liep de echtgenote van B, een bloeduitstor ting in haar been op. Beide auto's werden enigszins beschadigd. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwer pen gedeponeerd: Gebloemde hoofddoek, bruine dubbele fietstas, wollen sjaal, witte enveloppe inhoudende toneelschets, zakmes, ted dybeer, bal, diverse sleutels! hand schoenen, wanten, enkele autopeds en ry wielen. Aan het bureau zyn inlichtingen te bekomen omtrent de adressen, waai de volgende voorwerpen zich als ge vonden bevinden: Hoofddoek, fietstas, doos met repen chocolade, bankbiljet, 2 stofdoeken, padvindersriem, blok fluit, kinderschoentje, gr|js tijger'kat- je. kammetje in etui, een portemon nee, diverse handschoenen en wanten, enkele sleutels. GAPINGE N.C.V.B. bijeen De afdeling Gaplnge van de Neder landse Christen Vrouwenbond kwam dezer dagen onder leiding van me vrouw J. Paauwe-Langebeeke in ver gadering bijeen. Ds. Vlaardinger- broek te Grijpskerkc sprak tydens deze vergadering over het bijbelboek Esther. De volgende vergadering van de afdeling is vastgesteld op l"3 fe bruari. SEROOSKERKE (W.) Jaarvergadering Dezer dagen hield de Nederlandse Christelijke Bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid te Se- rooskerke (W) haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer W. On- derdijk een openingswoord gesproken had, volgde net jaarverslag van de secretaris, de heer J. Schout. Deze kon melding maken van ledenwinst, waardoor het ledental is gestegen tot 82. De penningmeester, de heer P. den Hollander kon in zijn financiëel overzicht een batig saldo vermelden. Na een voordracht van de heer S. Wattel hield de districtsbestuurder, de heer Klompemakers een toespraak. De attractie voor de huisvrouw be stond ditmaal uit het raden van het totale gewicht van de bestuursleden, die ter plaatse werden gewogen. Als prijs was een elektrische koffiemolen beschikbaar gesteld. By de bestuurs verkiezing werden de aftredende he ren W.Onderdyk en A. Wattel her kozen. Na de pauze vertoonde de se cretaris dia's over Spanje. Verder was er een wedstrijd in hersengymnastiek. OOSTKAPEILE N.C.V.B. vierde derde lustrum De afdeling Oostkapelle van de Ne derlandse Christelijke Vrouwen Bond vierde dezer dagen haar derde lus trum in het verenigingsgebouw. Voor deze feestavond was grote belang stelling, niet alleen van de leden maar oolc van de mede uitgenodigde echtgenoten. Mevrouw M. BommeljéWisse ver zorgde een inleiding over „Onze kerkgang". Voorts was er samen zang, koorzang, schetsjes, declama tie en wedstrijden. De presidente mevr. M. den Hollander Wondergem nam op deze avond af scheid als presidente. Mevrouw A. AnnotKetel de nieuw gekozen pre sidente werd geïnstalleerd. De 2e presidente mevrouw A. Bom meljéWisse dankte mevrouw Den Hollander voor het vele werk, gedu rende vier jaren als presidente voor de N.C.V.B. afdeling verricht en bood haar namens de leden een schemer lamp aan. Do heer S. Roelse sprak een dankwoord voor de gastvryheid uit naam van alle aanwezige man nen.. WESTKAPELLE Verkoping huis Westkapelle Notaris H. v. d. Briel heeft dinsdag middag in Westkapelle de woning met erf aan de Koudorpsstraat 33 verkocht. Hoogste inschrijver was de heer C. Jonker uit Goes voor f 12000. Koper werd de heer K. Slabber uit Veere voor f13660. 's-H.-Arendskerke heeft 59 woningzoekenden In zijn nieuwjaarsrede, die burge meester D. M. Vermet van 's-Heer Arendskérke in de woensdagmiddag gehouden gemeenteraadsvergadering heeft gehouden, liceft deze een be volkingstoename met 48 personen ir 1961 voor 's Heer Arendskerke be vredigend genoemd. Bovendien is er nog een lyst van woningzoekenden met 59 namen van gegadigden die in de gemeente willen wonen, maar waarvoor geschikte woonruimte ont breekt. Hieronder is ook een aantal gevallen van krotbewoners. In dit verband noemde burgemeester Ver met het teleurstellend dat de ge meente in 1961 geen woningen beeft toegewezen gekregen. In elk geval wordt op een bevredigende toewijzing voor 1962 gerekend. Als bijzondere objecten, die in 196.1 tot stand zyn gekomen, noemde de raadsvoorzitter onder meer de nieu we kleutersohooj, een nieuwe lagere- school, de verbouw van drie lagere scholen en het hervormde rusthuis in 's-Heer Arendskerke. Na de nieuw jaarsrede handelde de raad vervol gens een korte agenda af. Aan de hervormde school in 's-Heer Hen drikskinderen werd medewerking verleend voor de aanschaf van een nieuwe leermethode en aan de r.-k. kleuterschool te Lewedorp voor meu bilair en ontwikkelingsmateriaal. Voor dc aanleg van nieuwe straten in de uitbreidingsplannen 's-Heer Hendrlkskinderen. Lewedorp en Nicuwdorp werd een krediet van 375.000 uitgetrokken. Brand in Parijse museum Het Louvre Kort na middernacht is brand uitge broken In het bekende Paryse mu seum het Louvre. De brandweer werd gewaarschuwd door voorbijgangers, die vlammen zagen lekken uit een raam op de vierde verdieping. Na ongeveer anderhalf uur was de brand geblust. Het blijkt dat een grote kamer en een deel van het dak van het „Flora-paviljoen" zijn ver woest. Het betrokken gedeelte van dit paviljoen wordt momenteel ver bouwd. Het Louvre bevat verscheidene waar devolle kunstschatten, zoals de Mona Lisa van Leonardo da Vinei, het standbeeld „Venus van Milo", antieke meubelen, zilverwerk, beeldhouwwer ken en schilderyen. Inwonertal Sluis bleef in 1961 vrijwel gelijk Noodwoningprobleem nog dit jaar hopelijk opgeheven In zyn nieuwjaarsrede in de gemeen teraadsvergadering van Sluis van woensdagavond heeft burgemeester P. F. van Hootegem meegedeeld, dat het inwonertal van de gemeente vrij wel" gelijk is gebleven. Er was een sty ging van slechts 9 inwoners. Gewen de ontwikkeling van het be volkingsverloop in West Zeeuwsch- VJaanderen noemde hij dit gunstig. Wanneer men aan alle aanvragen voor woningen bad kunnen voldoen, was het beeld zeker nog gunstiger geweest. „Dit woningprobleem klemt te meer, omdat de Industriële ontwik keling in Sluis gunstig is", aldus de burgemeester. Deze deelde verder mee dat in 1961 een flinke activiteit is ontplooid door de V.V.V. Ter illustratie zei burge meester Van Hootegem nog, dat het stadhuis in het afgelopen jaar meer dan 10.000 bezoekers trok. Helaas kwamen er in 1961 maar 11 wonin gen gereed, maar de perspectieven voor 1962 zijn wat gunstiger. Dit jaar komen naar verwachting gereed 23 premiewoningen, 8 bejaardenwonin gen en 13 woningwetwoningen. Men hoopt dat het noodwoningprobleem eind 1962 hiermee is opgelost. „In april zal de nieuwe brandweereen heid kunnen worden afgeleverd", al dus de burgemeester die ook nog enige mededelingen deed over de re cente vondsten in Sint-Anna ter Mui den en het ondei-zoek. dat zal worden ingesteld. Hopelijk is de pendel door de uitbreiding van de industrie nog van zeer korte duur. Activiteiten op het gebied van de recreatie zullen het woonklimaat moeten verbeteren. Hier ligt een belangrijke Laak voor de bestaande verenigingen. De bur gemeester sprak voorts de hoop uit, dat een groot deel van het uitbrei dingsplan gerealiseerd kan worden. De middenstand zal attent moeten zyn, wat betreft de service aan het publiek. Gedeeltelijke omschakeling van de landbouw op tuinbouw en fruitteelt noemde burgemeester Van Hootegem verder wenselijk met het oog op de positie waarin de land bouw verkeert. A.r. vrouwen bijeen De dinsdag in Goes gehouden verga dering van a.r. vrouwen uit het ge west Zeeland is bezocht door welge teld 100 personen, namelijk 97 vrou wen en 3 mannen en niet, zoals gis teren gemeld, door circa 60 vrouwen. Biljarter A. Stroo naar landelijke titelstrijd Aanstaande vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 januari zal de biljarter A. Stroo van dc vereniging V.E.G. uit Souburg deelnemen aan het na tionaal kampioenschap der 4e klas libre dat wordt gehouden in de bil jartzaal van café-restaurant Raaij- makers te Roosendaal. Hierin treedt hy aan als kampioen In deze klas van het gewest Zeeland-Brabant der K. NJ3JB.. Hy zal zich moeten meten met nog zeven andere gewestelijke kampioenen uit het gehele land om uit te maken wie van hen dit jaar de titel mag dragen van nationaal kam pioen der 4e klas libre. Sporttoto: 1 deelnemer met 13 punten In de sporttoto van zondag j.l. had zich woensdag op het bondsbureau van de K.N.V.B. één deelnemer ge meld met 13 juiste uitslagen. Het totaalbedrag voor de eerste prijs bedraagt "137.023,15, waarvan dus 50.000,aan de winnaar wordt uitgekeerd. Voor de tweede prijs, ten bedrage van 152.939.52 74 739.90 plus 78.199,62 als rest van de eerste pry's) kwamen 48 meldingen binnen. De extra-prijs voor de vijf gelijke spelen van 37.369,95 zal onder 2102 toto-enthousiasten moeten worden verdeeld. A.N.A.B. bezorgde leden gezellige avond in Goes Het gezelschap 'i'etman en Jarich de Vries heeft dinsdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes voor enkele honderden leden en huisgeno ten van de federatie Zuid-Beveland en Walcheren van de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond een geslaagde uitvoering gegeven on der het motto „Jaar in jaar uit". N. V.V,-secretaris A. de Ruijter hield vooraf een korte rede, waarin hij on der meer de positie van de vakbe weging aan een beschouwing onder wierp. Allereerst sprak hij een her denkingswoord ter nagedachtenis van de overleden oud-voorzitter van het N.V.V., de heer H. Oosterhuis. Spre ker wees er vervolgens op, dat men er dank zij de stryd van de organisa tie en de trouw van de leden in is geslaagd het levenslot van de land arbeiders aanzienlijk te verbeteren. Een sociale revolutie werd op het platteland teweeg gebracht. Met trots kan men dan ook" terugzien op het geen in het bestaan van de A.N.A.B. werd bereikt. Het teruglopen van de landarbeiders naar andere bedryfs- takken noemde spreker op zichzelf niet verontrustend. In bepaalde ge bieden was deze afvloeiing wegens de mechanisatie zelfs hard nodig. Be treurenswaardig is, het echter, dat deze trek sterk wordt bevorderd door het ontbreken van een sociaal klimaat in diverse takken van het bedrijf. Het is dan ook de eis, dat'de positie van de landarbeiders in alle opzichten gelijk gesteld moet worden met de arbeiders in de andere be drijfstakken. iHerdoor zal de steun van een sterke, groeiende vakorgani satie nodig zijn. Ondanks het terug lopen van het ledental ten gevolge van de daling van het aantal landar beiders was spreker van oordeel, dat toch nog veel aan ledenwinning kan worden gedaan EIERNOTERINGEN BEUGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen >p Zoom. Ingaande donderdag 25 januari 1962. Prijsklasse 0 17 cent, idem I 16 cent, idem II 14 cent, idem III 13 cent, idem 'V 12 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 januari. Spruiten 15—87. Prei iO—25. Rede kool 6—20. Breokpeen 1013. Uien 6—15. Savooiekoo! 16—31. Boerenkool 16. Chariot 38. Waspeen 10—38. Witlof —73. Sla 17—20. Witte kool 6—3. Kroten 10—13. Golden Delicious 4486. Jonathan 4370. Goudrenet 40—69. Lombart Calville 36— 60. Winston 36—77. Saint Remy 4047. Comtesse 23—70. VISMIJN CO 1,14 N S PLAAT 24 januari. 313 kg exportgarnalen 6.157 2 kg wijting. 16 kg kabeljauw. 241 kg sprot. 48 kg ongesorteerde vi» VEILING ROTTERDAM. 23 januari. Aardappelen 9—14. Andijvie 2 114—128. Spruiten IA 53—67. 2A 37—53. 1B 8185. 1D 3953. aanvoer 16.000 kg, Witlof IA 68—74, 2A 57—G7. IB 62—67. 2B 52—60. aanvoer 44.000 kg. Sla A 47. C 24, p. kg 82—90. Kroten C—12. Rode kool 12—20. Gele kool 13—21. Groene kool 3341. Boerenkool 12—32. Uien 20— 30. geseh. 16—25. Grote peen 11—29. Prei IA 47—56. 2A 14—43. Golden Delicious IA 74—83, IB 69—78, IC 61—71. Jonathan IA 73—77. 1B 67- 68. IC 49—56. Goudrenet JA 68—71, 1B 64—66, IC 60—G4. Lorab Calville IA 65 69. 1B 0066, IC 60—63. Comtesse dc Paris IA 3612. iB 29—31, SL Remy IA 4546. 1B 45-46. IC 43—45. Golden Delicious 2A 68—72. 2B 61—66. Jonathan 2A 51—77, 2B 38—64. 3C 45—34. Goudre net 2A 65—66, 2B 66—58 Lomb. Calville 2A 55—62. Winston 2A 63—77, 2B 59—65, 2C 39. Cox 2A 100—122, 2B 83—92. St. Remy 2A 45—46. 2B 42—14. 2C 42—43. VEILING V.V/,,8, GOES 24 januari. Groenten: por kg: Witlof AI 8369. All 60—07. BI 3863, afwijkend 36. Spruiten All 49—50. 181 38. Bil 40. af wijkend 36—39, Pt'ei AI 24—20, AU 15 Veldsla 71. Sjalotten 25. Groene sa vooiekool 28—31, afwijkend 21. Gele sa- ■ooiekool 20. Rode kool 716. Witte kool 1416. Boerenkool 821. Peen 520. Uien 7—10, grof 22—23. Kroten II 19—25. VEILING KAPELLE 24 Januari. Golden Delicious 1 80-85 86. -80 85—88. 1 70-75 86 1 65-70 73. 1 60- 65 67. 2 80-83 81—85. 2 15-80 79—86. 2 70-75 14—82, 2 65-70 67—74, 2 60-65 55—66. 2D 1252, 3 grof 5266, 3 filn 3452. Jona than 1 80-85 59—62, 1 75-80 66—73, 1 70-75 71—76. 1 63-70 62—88, 1 60-65 63—55. 3 80- 85 57—53, 2 75-80 56—65, 2 70-75 57—65 2 65-70 48—62, 2 00-65 42—47, 2D 36—43, 3 grof 43—60, 3 fijn 30—43 Goudrenet 1 85 71, 1 75 71, 1 65 66. 2 75-85 59—64, 2 65-75 59—62, 2D 49, 3 grof 51—57, 3 fijn 47—48. Winston 1 65-70 66, 1 60 56, 1 55-60 48, 2 75-80 63. 2 70-75 60. 2 65-70 55. 2 60-65 52. 2 55-60 42, 2D 36. Glorie van Holland 1 75- 85 53, 1 65-75 45-46, 2D 38, 3 grof 47. 3 fijn 43. Zoete Ermgaard 2 65-75 63, 2 53-63 52—58, 3 fijn 37—42, 3 prof 42—54. Lom bard Calville 1 80-90 49, 1 70-75 54. 2 60-70 42, 3 grof 39. Laxton Superbe 1 73-80 68, 1 70-75 72. 1 65-70 64, 3 grof 47, 1 60 65 50, kroetappelen 30, appelen rotvlek 927. Conférence 1 65-75 81, I 65-55 56,50—97, 2 65-75 72—75, 2 55-65 51,40, 2D 32—35, 3 grof 44—51. 3 fijn 32—36. Saint Remy 2 75-89 3740. 2 65-75 35-43. 2D 36. 3 grof 37—38. 3 fijn 33. Gieser Wildeman J 60-70 71, 1 50-60 62. 2 70-80 69. 3 grof 53—57. 3 fijn 37. Kleipeer 2 60-70 41—46, 2 50-60 36. 3 fijn 28. Comtessp de Paris 2 65-75 29—31. Groenten: Prei 10—28. Rede kool 20. Sa vooiekool 3241. Boerenkool 8—9. Spruït- kool 24—43. Veldsla 72. Van Ie klas libre Biljarter J. van Iren werd overluigend kampioen Jonge Rombouls (Axel) speelde ook uitstekend Op overtuigende wijze is de Middel burgse biljarter Jo van Iren van het organiserende K.O.T. kampioen ge worden van de le klas libre van het district Walcheren-Zuid-Beveland. Het zal voor de onttroonde titelhou der J. Leynsc nog enige troost zijn geweest, dat zyn clubgenoot hem de trofee ontnomen heeft. Ditmaal kwam LeUnse niet byster goed „los", hoewel hij In Van Iren een opvolger gevonden heeft, die zeer zeker niet lang meer In deze klas zal blijven. De jonge Middelburger speelt nog wat nonchalant, maar met wat meer concentratie kan hy zyn prestaties ongetwijfeld hoger opvoeren. Ook de jonge Rombouts uit Axel liet evenwel een spelopvatting zien, waarvan het district nog veel genoe gen kan beleven. Door het nogal snelle materiaal viel het voor de deel nemers niet mee om de ballen goed onder controle te houden, waaraan dan ook de over het algemeen matige resultaten te wijten zijn. Overigens moet de prestatie van kampioen Van Iren buiten beschouwing gelaten worden, daar zijn 6.65 gemiddeld van goed gehalte is. De prestaties evenwel van een Korff of een Net zijn echter be neden het normale hoofdzakelijk door het snelle materiaal. Boven dien toonde Net nog niet de goe de wedstrydmentaliteit om ook by tegenslag door le zetten. Toch was hij de enige, die de kampioen een nederlaag toebracht. Na afloop van het toernooi huldigde districtsvoorzitter F. G. Melse de kampioen en overhandigde hem de bondsmedaille. Daarbij vergat hij het propagandistisch element niet. Alle deelnemers kregen vervolgens nog een aandenken van K.O.T.-voor- zitter A. Maquelin. Het hoogste gemiddelde in een partij werd gescoord door Van Iren met 11.76; de hoogste serie kwam op naam van P. Groothaert met 59. De einduitslag luidt: J. van Iren 12 1364 205 58 6,65 P. Groothaert 10 1286 249 59 5,16 J. Rombout 8 1244 242 43 5,14 J. Leijnse 8 1269 249 30 5,09 P. Doene 8 1211 266 51 4,55 C. de Jonge 6 1181 230 39 5,13 J. Net 4 984 242 40 4,06 W. F. L. Korff 0 1107 265 32 4,17 Schaatswedstrijden in Hamar Van der Grift onbedreigd winnaar Elizabethbeker Henk van der Grift heeft zich ook woensdag, in Hamar op de tweede dag van de wedstryden om de Eliza bethbeker veruit superieur getoond aan zijn tegenstanders en met vlag en wimpel veroverde hij de beker, en daarmee het officieuze schaatskam- pifrenschap van Nederland, zonder op één afstand een nederlaag behoeven te accepteren. Zelfs niet op de 5000 meter, waarin hij in zijn rit Rudi Liebrechts tegenover zich had, zijn naaste concurrent en bovendien meer specialist op de lange afstand dan Van der Grift. Ofschoon de eindbeslissing ligt aan de technische commissie, zal naar al le waarschijnlijkheid de ploeg voor deEuropese kampioenschappen, die op 3 en 4 februari te Oslo worden gehouden, bestaan uit Henk van der Grift, Rudi Liebrechts. CJiris Meeu- wisse en Arie Zee, met als reserve Wim de Graaff. De coach van de ploeg, de heer Klaas Schenk, die op het ogenblik in Ha mar vertoeft, heeft deze ploeg aan de T.C. voorgesteld. Aangevuld met Gerben Karsteng zal deze ploeg zo goed als zeker ook ons land verte genwoordigen in de landenwedstrijd tegen Finland op 10 en 11 februari te Helsinki. In de Finse hoofdstad zal worden bepaald, welke rijders worden afgevaardigd naar de wereld kampioenschappen op 17 en 18 fe bruari te Moskou, waaraan Neder land eveneens met een 4-mans ploeg mag deelnemen. De resultaten waren: 1500 meter: 1. Henk van der Grift, 2.14,4; 2. Rudi Liebrechts. 2.16.1: 3. Chris Meeuwisse, 2.19.2; 4. Arie Zee, 2.22,2; 5. Gerben Karstens. 2.22.6; 6. Wim de Graaff. 2.23,2. 5000 meter: 1. Van der Grift. 8.18.6: 2. Liebrechts. 8.26: 3. Meeuwisse, 8.30,1; 4. Zee, 8.34.0: 5. Karstens, 8.41.0: 6. De Graaff. 8.42,2. Het eindklassement luidt als volgt: 1. Van der Grift. 185.343 pnt.; 2. Lie brechts, 189.230: 3. Meeuwisse. 190.677: 4. De Graaff. 194.536; 5. Zee. 194.33: 6. Karstens. 195.636. VOORSTEL AAN RAAD DU IV EL AND: O.l.s. van Ouwerkerk in stand houden Wanneer dc gemeente Duivcland in het vervolg voor elk litertje drie cent wil fleertellen, krijgen de kinderen van de „Algemene Kleuterschool" te NieutVcrkerk dagelijks een rantsoen melk van hun onderwijzeres. Het bestuur van de stichting, die de kleuterschool exploiteert heeft de ouders van de kinderen gepolst naar de wenselijkheid om schoolinelk te verstrekken. Het merendeel van hen was sterk ge porteerd voor het voornemen, zodat het gemeentebestuur werd benaderd om bij te dragen in het tekort. In het college van b. en w. is even wel een minderheid van mening, dat melkvoorziening primair een zaak van de ouders is en dat deze op kleu terscholen niet overal blijkt te vol doen. In hun voorstel aan de raad zijn b. en w. ervan uitgegaan, dat alle in de gemeente Duivcland gevestigde kleu terscholen tot: een dergelijke school- melkvoorziening overgaan. De ge meente en het centraal sclioolmelk- eomité dragen gewoonlijk elk voor de helft bij in liet tekort tussen uit gaven en inkomsten. De financiële medewerking zou dan neerkomen op een bedrag van f 250,— per jaar. Niet voldoende De openbare lagere school van Ouwerkerk telt binnen liet raani van de Lager-Onderwyswet niet voldoen de leerlingen om in stand gehouden te kunnen worden. Over 1961 bedroeg bet aantal „35 1 3" leerling. Op gronó van een ander artikel kan worden gevorderd, de school toch zyn zelfstandigheid te laten behouden: de gemiddelde afstand naar de meest nabij zijnde school (Nteuwerkerk) is namelijk meer dan vier kilometer Van de raad van Duiveland wordt nu een ontwerp-beelult gevraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3