Supp-hosé Staan, staan, urenlang staan.... en toch geen last van haar benen! Voor 1 gulden lid Tweede Kamer D. J. Houtepen - redder des vaderlands TOTO VOOR ZEELIEDEN SPEURHOND ROY KON IN PERU GEEN LEVENS MEER REDDEN DONDERDAG 25 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II Een uitkomst voor vele vrouwen! Werkende vrouwen met een staand be-" roep, druk huishouden, aanstaande en jonge moeders, vrouwen, die aan spat aderen lijdenZij allen vinden baat bij Libelle Supp-hose. Vraag de gratis voorlichtingsfolder aan Libelle Kousen- fabrieken, Postbus 12, Haarlem. Vroeger kende vrijwel elke kapster 's avonds de kwelling van pijnlijke, vermoeide benen. En nu? Nu dragen ook talloze kapsters Libelle Supp-hose. In deze „onzichtbare", 100% nylon steunkous behoren uw beehklachtén voorgoed tot het ver leden. Het extra-elastische weefsel verlicht de beenspieren en regelt de bloedsomloop. Uw benen voelen zich „Jong" - de hele dag! Vraag uw arts. Hij beveelt Libelle Supp-hose aan. 100°/o nylon - zonder rubber ALLE MODEKLEUREN „Terug naar de grondwet" (Van onze parlementaire redacteur) Voor een gulden kun je natuur lijk nooit bekocht zijn aan een lucratief lidmaatschap van de Tweede Kamer en de zekerheid, dat je Nederland eindelijk volgens alle regelen van de kunst kunt besturen en naar de toppen van voor spoed, welvaart en geluk kunt voeren. Wie zou daar voor geen harde Nederlandse gulden overhebben? Wij hebben de politieke partijen niet nodig om onze belangen te verde- 'digen, Ztj brengen slechts ver deeldheid in ons volk. Slechts een onpartijdige volksvertegenwoordi ging heeft in zijn geheel deel aan het regeringsbeleid. De grondwet biedt ons de middelen om ons te gen de machtswellust der politie ke partijen te verdedigen. Alvo rens te praten over Euromarkt, Verenigde Naties, oecumene enz. laat ons eerst één worden rond onze grondwet en onze koningin, in plaats van ons te laten verde len door politieke partijen. Dus: terug naar de grondwet, door onze voorouders opgemaakt bij de oprichting van een vrij Nederland. Deze les in staatsinrichting en poli tiek o neen. niet in politiek, want daarvan moet dc schrijver van de les, evenals negen van de tien Nederlanders niets hebben is bij tal van Hagenaars in de bus geworpen. Hij is afkomstig van een zekere meneer F. D. Houte pen, die zich als redder des va derlands heeft opgeworpen en het initiatief genomen heeft voor dec vorming van een Tweede Kamer van echte volksvertegenwoordi gers, van vertegenwoordigers van alle standen en lagen van het Ne derlandse volk, evenredig samen gesteld uit huisvrouwen, werlcne- mei-B, werkgevers, landbouwers, zelfstandigen, intellectuelen, in dustriëlen, zakenmensen, katho lieken. protestanten, humanisten enz. Die evenredigheid is gemak kelijk vast te stellen, vindt de heer Houtepen, namelijk aan de hand van de gegevens van de laatste volkstelling. Het beloofde land En dan. om Nederland volledig het ideale bestuur, te geven, dat de bevolking niet fanfares het be loofde land zal binnenleiden: laat de koningin de ministers aanstel len, daarbij enkel lettend op hun bekwaamheid en integriteit. Geen stropoppen van de sterkste partij of samen/,wering' van partijen, maar ministers die rekening wil len houden met de mening van het Nederlandse volk.. Daar ga je. Zo zouden we onze goeie, vriendelijke, integere minister president prof. De Quay willen toeroepen. Uit is het verder met de bekwame minister Zijlstra, die slechts een stropop is van de Anti-Revolutionaire Partij. En met minister De Pous, minister Marijnen en minister Toxopeus, respectievelijk door de „verfoei lijke" Christelijk-Historische Unie, de „minderwaardige" Katholieke Volkspartij en dé „verachtelijke" Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie op hun hoge posten ge plaatst. En laten de socialisten niet denken, dat zij ooit weer door hun, alleen het „platvloerse eigen belang nastrevende" Partij van dé Arbeid een kabinet zullen worden bhjnengeschoven. Tenminste, als we ons maar aandachtig scharen achter meneer Houlcpcn. Eén guldentje 'at geen programmapunt is, maar wat de belangstellende ook moet doen om Nederland er weef bo venop te helpen is een extra post zegel van éen gulden plakken op de bijgevoegde kaart, die geadres seerd is aan de heer Houtepen. Die ene gulden .heeft hij nódig voor de bestrijding van de kosten, verbonden aan zijn campagne... Zonder die luttele bijdrage, een kleine moeite uwerzijds, zegt de heer Houtepen, heeft deze actie door gebrek aan kapitaal, weinig kans van slagen en blijven wij overge leverd aan de politieke partijen. Er staat wel wat tegenover die ene gulden. U moet namelyk vermel den, of U bereid bent lid te wor den van de Tweede Kamer, ja, of neen. Doorhalen wat niet ver langd wordt. Hier liggen kansen, zo komt het ons voor: voor één gulden lid van de Tweede Kamer. Bezwaren tegen associatie van Zwitserland bij E.E.G. Het Nederlandse socialistische Eer- ste-Kamerlid P. J. Kapteijn heeft zich in het Europese parlement bijzonder fel uitgesproken tegen associatie van het neutrale Zwitserland bij de E.E.G. Hij zei tydens een debat over de pro blemen rondom toetreding en asso ciatie van nieuwe leden, dat de Zwit sers het zelf moeten weten of ze neu traal willen blijven. Ze kunnen echter niet de voordelen van de E.'E.G. eisen als ze niet bereid zijn de offers te brengen, die de E.E.G.-landen wel voor hun economische integratie over hoog. Hij vergeleek haar met die van Nederland tijdens de eerste wereld oorlog, hieraan toevoegend, dat zo'n neutraliteit eigenlijk alleen maar dient om er enorm aan te verdienen. Zijn grootste bezwaar was gericht te gen het argument, dat Zwitserland geen volledig lid van de E.E.G. kon worden, omdat het wilde vasthouden aan zijn fiscale autonomie. Dit achtte hij als socialist een volstrekt onaan vaardbaar argument, aangezien die fiscale autonomie volgens hem alleen maar diende om Zwitserland als „ha ven voor vluchtkapitaal van Zuid- amerikaanse dictators" in stand te houden, Voorts stelde hij, dat er vrij wel geèn financieel schandaal in Europa is, zonder dat er Zwitserse bankrekeningen bij betrokken zijn. Mag men van ons verwachten, zo vroeg hij, dat wij hierop een premie stellen in de vorm van E.E.G.-voor- delen, zonder E.E.G.-lasten? Anne Frankprqzen voor Calis en Hofland Op grond van een advies van de jury voor de Anne Frankprijzen 1961 heeft de staatssecretaris van onder wijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten, deze prijzen, die bedoeld zijn als een aanmoediging voor ver dienstelijke jonge schrijvers, toege kend aan Piet Calls te Eindhoven (le prijs) en H. J. A. Hofland te Amster dam (2e prijs). Recordverkoop nieuwe personenauto's in 1961 De verkoop van nieuwe personen auto's heeft in 1961 weer een" record bereikt. Er werden namelijk 120.196 kentekenbewijzen afgegeven tegen 100.156 in het jaar daarvoor. De „R.A.I." het officiële orgaan van de Nederlandse Vereniging de Rij wiel- en Automobielindustrie, waarin deze mededeling is opgenomen, noemt dit „een nieuw record, dat niet nalaat ook buiten de branche de aandacht te trekken". Den Haag wil logger als visserij-oefenschip Burgemeester en wethouders van Den Haag hebben de raad voorge steld om van de sleepliellingniaat- schappij „Scheveningen" het motór- loggerschip Sch. 14 „Oceaan 1" aan te kopen en dit schip te laten ver bouwen en inrichten tot vissery- oefenschip. Het hiervoor aan de raad gevraagde krediet bedraagt 105.000, namelijk 50.000 voor aankoop van het schip en 55.000 voor verbouwing en in richting er van. Nog ernstige bezwaren tegen Mammoetwet De commissie uit de Tweede Kamer ter onderzoek van de wet ter rege ling van het voortgezet onderwijs heeft aan de Tweede Kamer mede gedeeld, dat zij, ondanks ernstige be zwaren welke bij een aantal leden zijn blijven bestaan, heeft besloten te verklaren, dat de openbare behande ling van het onderhavige wetsont werp naar haar mening voldoende is voorbereid. Tienduizenden guldens geboden voor herder Roy Roland, de 4 jaar oude Duitse herder die anderhalve week gleden ijlings met zijn baas, de Amsterdam se Tsjech R. J. Ionian, naar Peru vloog om daar met zijn scherpe neus aan te wyzen waar zich onder de dik ke laag van modder, steen en ijs nog slachtoffers bevinden, is gistermid dag op Schiphol ^ruggekeerd. Het trouwe dier daalde met zyn baas de trap af en voldeed in de nieuwe con ferentiekamer feilloos aan alle beve len die hij kreeg. „Roy heeft helaas niemand meer het leven kunnen redden", vertelde To man, oprichter van de Nederlandse Reddingshonden Brigade en eigenaar van etteiyke hondenkennels in Ne derland, „want toen wij zaterdag 13 Januari op de plaats van de ramp aankwamen waren de ruim 4300 slachtoffers al dood. Wel heeft Roy op het hoogste punt langs de rand van de vallei aangewezen waar zich lijken onder het puin bevonden. In totaal heeft men op die manier 138 slachtoffers snel kunnen, bergen". Te laat Toman bevestigde overigens, dat men die ljjken ook wel zonder hond zou hebben aangetroffen, maar dat doet volgens hem aan het principe van zijn ideaal niets af. „Alleen de hond kan op zulke rampzalige plaatsen nog ruiken waar levende of dode mensen be dolven zijn", ging hij voort. „Wij waren nu vier dagen na de ramp aan het zoeken en dat is wel wat laat. Als we er meteen bij waren gewéest hadden we waarschijnlijk nog levens kunnen redden". Volgens de bevolking van de vier ge troffen dorpen is de lawine op woens dag 10 januari vermoedelijk veroor zaakt door de knal die een militair vliegtuig teweeggebracht, dat die dag in de buurt van de 6730 meter hoge Huascaran-berg de geluidsbarrière doorbrak. Daardoor was op de top een sneeuwlawine in beweging geko men, zo ging Toman voort, die in een Door Radio-Holland N.V. wordt, in samenwerking met rijkskuststation Scheveningen Radio en de stichting „De Nationale Sportotalisator" een systeem ontwikkeld waardoor het mo gelijk zal zijn dat zeevarenden aan boord van Nederlandse, Nederlands- Antilliaanse en Surinaamse schepen kunnen deelnemen aan de Nederland se sporttoto. Alvorens deze deelneming werkelijk heid kan worden, zullen de ten aan zien hiervan geldende bepalingen en voorwaarden, welke zich in een ver fevorderd stadium van voorbereiding levinden, evenwel dienen te wor den goedgekeurd door de ministeries van justitie en onderwijs, kunsten en wetenschappen. Verwacht wordt dat deze regeling bij het begin van het volgend voetbalsei zoen (najaar 1962) in werking zal kunnen treden, doch met zekerheid valt hierover in het huidige stadium nog niets te zeggen. Gezien het verlangen van vele zeeva renden aan de toto te kunnen del- nemen, zal deze nieuwe mogelijkheid zonder twijfel in een grote behoefte voorzien Metroplannen voor grote steden in België In België zal een nationale commis sie een studie gaan maken van de mogelijkheden tót het aanleggen van ondergrondse treinverbindingen om een oplossing te vinden voor de ver keersproblemen in Brussel. Antwer pen en Luik. De directeur-generaal voor verkeer van het ministerie van verbindingen, J. Vrebos, heeft in Luik verklaard, dat alleen metro's in deze steden een oplossing kunnen brengen voor de verkeersvraagstukken. Voor Brussel bestaan de metro-plan nen al geruime tijd. Van.de bevindin gen van de commissie zal het afhan gen of ook in België de „ondergrond se" zijn Intrede zal doen. De heer R. J. Tomalt is met zijn reddinghond Roy Roland terugge keerd uit Peru. De hond is in Peru behulpzaam geweest bij het opsporen van slachtoffers van de lawineramp. meer terechtkwam. De wanden van dit meer braken en zo stortte de la wine zich met rotsen, puin, sneeuw en ijs, glijdend en drijvend op het wa ter uit het meer, de vallei in. Op een hoogte van 4000 meter werden daar de vier dorpen van de aardbodem weggevaagd. Op de foto De faam van de Nederlandse viervoe ter was het dier reeds vooruitge- £aan. Op een militair vliegveld in ima liet de president van Peru zich met zijn echtgenote samen met de heer Toman en Roy vereeuwigen. „Ze boden me enkele tienduizenden guldens voor Roy, maar dat beest is niet te koop. Wel heb ik een contract afgesloten voor de .levering van een tiental andere jonge en opgeleide speurhonden. Die ga ik hoop ib over 5 of 6 weken zelf naar Peru brengen. Heden is rustig inge slapen onze lieve moe der en oma JANNA TRAAS, weduwe van Adriaan Lous, in de ouderdom van 75 Jaar en 6 maanden. Goes: J. Lous L. Lous-r-Msu Annalies Adriaan Goes: M. P. Lous Bilthoven: Ja. Waverijn Lous A. A. Waverijn Adje Jan Jaap. Goes, 24 jan. 1962. Kloetingseweg 68. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 27 januari a.s., om 12 uur, op de begraafplaats te Oude- lande. Vertrek sterf huis 11 uur. Liever geen bezoek. Heden overleed, zacht .en kalm, in het St.- Joanna ziekenhuis te Goes, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, zwager, oom en huisgenoot MARINES DE JONGE, weduwnaar van M. Ferdinandusse, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Oostburg: M. S. Boidin de Jonge J. A. Boidin En kleinkinderen. Fam. Ferdinandusse Fam. de Jonge C, v. d. Graaf. Kruinjngen, 22 jan. '62. Burg. Elenbaasstr. 27 De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 26 januari a.s., des namiddags te 2 uur, op de algemene be graafplaats te Krui- ningen. VLIEGTUIG VEROORZAAKTE LAWINE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11