In Goes-zuid geen originele namen voor nieuwe straten Nieuwe kazerne in Middelburg maakt dépendances overbodig j Vreemde ervaring van Oostburgse biljarter ENQUÊTE ONDER BEJAARDEN IN GEMEENTE VLISSINGEN 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 JANUARI 1962 C.O.A.K. VERTREKT UIT VLISSINGEN Modderoord wordt gedeeltelijk opgeheven VRIJDAG 26 januari wordt voor de Centrale Opleidings school voor Administratief Ka der van het Nederlandse leger in Middelburg een bijzonder be langrijke dag, want met de in gebruikneming van het nieuwe hoofdgebouw aan de Zuidsingel krijgt de C.O.A.K. eindelijk de beschikking over een zo goed als afgerond kazernecomplex met een modern en representa tief uiterlijk. Jarenlang heeft men hierop moeten wachten. Kolonel J. Potteboom, zijn offi cieren, onderofficieren en man schappen moesten zich behelpen met verschillende noodoplossin gen, maar met de ingebruikna me van het nieuwe hoofdgebouw komt hierin verandering: de dé pendance van de C.O.A.K. in Vlissingen kan nu worden opge heven, evenals een groot deel van het barakkenkamp Modder oord te Middelburg, hoewel daar nog wel enige militairen gele gerd zullen blijven. Eindelijk krijgt de C.O.A.K. dus een modern kazernecomplex. Wel beschikte men sinds 19-19 over een nieuwe vleugel in de Korte Noordstraat en sinds 1939 over een modern schoolgebouw achter de watertoren op liet Molenwater, maar voor het overige was het improviseren. Een oude vleugel van de vroegere infanteriekazerne aan de Konings straat met alle gebreken van dien, het barakkenkamp op Modderoord, waar het merendeel van de man schappen was gelegerd, terwijl men verder nog de beschikking had over de zgn. Bomvrije kazerne onder aan de boulevard te Vlissingen. Eigenlijk een te grote naam voor het een voudige gebouw, maar de C.O.A.K. heeft er jarenlang een dankbaar ge bruik van gemaakt. Evenals van de oude Kloveniersdoelen in Middel burg. maar dit was maar voor een hele korte periode, want aan het oude en historisch bijzonder fraaie gebouw zaten echt te veel onvolkomenheden om het als dépendance te kunnen handhaven. Het waren stuk voor stuk noodoplossingen, waarnaar de C.O. A.K. gedurende de korte tijd, dat ze in Middelburg is gevestigd, herhaal delijk moest teruggrijpen om de school draaiende te houden. Gejuich In I93S kwam de C.O.A.K., toen nog School Dienstplichtig Onderofficier Administrateur geheten (S.D.O.A.) naar Middelburg, waar zij met ge juich en vele mooie toespraken werd ingehaald. Want de S.D.O.A. kwam In een leemte voorzien. In 1929 keer de de infanterie namelijk Middelburg de rug toe. waardoor men in Zee- lands hoofdstad met een kazerne in de Korte Noord&traat, maar zonder garnizoen bleef. In Middelburg liet men het er ech ter niet bij zitten. Niet alleen het gemeentebestuur, maar zelfs een co mité uit de burgerij ijverde toenter tijd om van Middelburg weer een garnizoensplaats te maken. En met succes. Want na een militairloze perio de van vier jaar werd in de kazerne in de Korte Noordstraat de oplei ding voor militair administrateur ge vestigd. waarvan de leiding in han den was van majoor G. Berghuys. Waar vroeger enkele oude pandjes stonden, verrees het nieuwe hoofdge bouw van de kazerne aan de Zuidsin gel te Middelburgwaaraan de laat ste dagen voor de officiële ingebruik name hard gewerkt wordt om alles op tijd klaar te hebben. (Foto P.Z.C.) Daar de kazerne zich niet goed leen de voor het karakter van de oplei ding, werd achter de watertoren op- het Molenwater een nieuw schoolge bouw geplaatst, dat op 4 februari 1939 ingebruik kon worden genomen. Slechts kort heeft men van deze uit breiding kunnen profiteren, want en kele maanden later brak de oorlog uit. Hiermee verdween de school uit Middelburg. Bijna zelfs voorgoed, want in 1945 maakte de legerleiding geen aanstalten om van Middelburg weer een garnizoensplaats te maken. Het bekende comité kwam echter weer in actie, evenals het gemeente bestuur. Beiden stonden op de bres voor een garnizoen in Zeelands hoofd stad. En ook ditmaal boekte men weer succes, maar dit was voor een belangrijk deel te danken aan de inmiddels tot gencraal-majoor bevor derde eerste schoolcommandant, de vroegere majoor G. Berghuys. Waarschijnlijk had deze zeer goe de herinneringen aan zijn Middel burgse tijd, want mede door zijn bemiddeling keerde de opleiding voor militair administrateur thans C.O.A.K. geheten naar Middelburg terug. Weer thuis In 1947 kwam de voorhoede van de C.O.A.K. uit Kampen naar Zeeland om de zaak de organiseren, waarna in mei 1948 de staf van de school volgde. Men was weer thuis. Wat men vond: een verzameling over het algemeen minder goede gebouwen. Van de eigenlijke kazerne was wei nig meer over. Het hoofdgebouw in de Korte Noordstraat was afgebrand. „Waarschijnlijk doordat een aantal in de kazerne gelegerde Canadezen wat al te enthousiast eieren op kooktoe- stellen waren gaan bakken", zegt de huidige schoolcommandant, kolonel J. Potteboom. Van de oude kazerne stond alleen nog de vleugel in de Koningsstraat, het schoolgebouw op het Molenwater, terwijl men verder de beschikking kreeg over een aantal barakken op Modderoord en de Bomvrije kazerne in Vlissingen. Voor het goed functioneren van de school was te weinig ruimte, zodat al spoedig begonnen werd met de bouw van een nieuwe vleugel in de Korte Noordstraat, welke in 1949 in gebruik kon worden genomen. La ter werd de kazerne nog uitgebreid met een moderne gymnastiekzaal, die achter het schoolgebouw op het Mo lenwater verrees, waarna twee jaar geleden begonnen werd het kazerne- complex een „gezicht" te geven: de bouw van een nieuw hoofdgebouw op de hoek Korte Noordstraat-Zuid singel., Hiervoor moesten wel enkele pandjes worden afgebroken, maar in de plaats hiervan kwam een nieuwe en fraaie afsluiting van deze hoek: het nieuwe hoofdgebouw, waaraan ruim een miljoen gespendeerd werd. Met recht is kolonel Potteboom er trots op. Eindelijk komt er nu een einde aan de vele noodoplossingen en de soms bekrompen behuizingen/Niet alleen krijgt de kolonel nu de be schikking over een ruim kantooi*, een vergaderzaal, maar verder zijn in het hoofdgebouw de legering voor de school reserve officieren, de kader leerlingen, de beroepsonderofficieren, die op cursus zijn, een moderne en gezellig ingerichte officiers- en on derofficiersmess en in de poort de wacht, die nu eindelijk een echt ka zernecomplex krijgt te bewaken. Verbouwing Maar ook In ander opzicht heeft hel hoofdgebouw gevolgen, want dc oude vleugel in de Konïngsstraat wordt thans verbouwd. De centrale verwar ming wordt naar dit deel van de kazerne doorgetrokken, de kantine voor de korporaals en manschappen wordt tweemaal zo groot gemaakt, terwijl voorts nog enig» andere aan- passïngswerken worden uitgevoerd. Over twee maanden hoopt men hier mee klaar te zijn; dan zal het ba rakkenkamp Modderdoord voor een groot deel opgeheven kunnen worden. Maar eerst staat de officiële opening van het hoofdgebouw op het pro gramma. Hiervoor komt de Konink lijke Militaire Kapel naar Middel burg om aan dit gebeuren luister bij te zetten. Ook de bevelhebber der landstrijdkrachten, luitenant-generaal G. J. Lefèvre de Montigny, en de in specteur van de militaire administra tie, brigade-generaal J. Bouwer zul len aanwezig zijn. Als speciale gast wordt verder nog de weduwe van de vroegere generaal-majoor G. Berghuys van de militaire adminis tratie. verwacht. In de poort van het nieuwe hoofdgebouw van de naar haar man genoemde kazerne zal zij een door de Middelburgse beeldhou wer Peter de Jong vervaardigd borst beeld van Iiaar man onthullen. Een. tweede kunstwerk, dat in het hoofd gebouw een plaatsje heeft gekregen is een door de gemeente Middelburg aangeboden koperplastiek. Hoe het nieuwe kazernegebouw er van binnen uitziet krijgen de ge nodigden vrijdag bij de opening te zien. Het publiek wordt hiertoe de dag daarop zaterdag in de gelegenheid gesteld. De kazer ne zal dan van tien tot twaalf uur voor alle belangstellenden opengesteld zijn. JpillllllllllllllllllllllllllM H De Oostburgse biljarter A. I. M p Versprille is tijdens een bil- jartprijskamp in café Stan- f§ daert in Eede een bijzondere ervaring rijker geworden. In drie partijen scoorde de heer Versprilleéén carambole. Ié In zijn eerste twee partijen M maakten zijn Belgische tegen- fg standers het in één beurt uit, waarna de Oostburger faalde. s= H In de derde partij was de heer m Versprille zo verbouwereerd, dat hij slechts één carambole maakte. Zijn tegenstander maakte dé partij vervolgens in Is één keer uit.... liiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiniiiiniiiimiiiiiniiif Prijsvraag ,,Baas boven Baas", met Zeeuwse jury- Door het maandblad voor leidingge vend personeel „Baas boven baas", een uitgave van het Nederlands In stituut voor Efficiency, is voor 1962 een prijsvraag uitgeschreven met als onderwerp „De baas in het jaar 2000". Aan deze prijsvraag mogen alleen deelnemen bedrijfsfunctionarissen. die een bazenfunctie vervullen. Het in te zenden artikel mag niet langer zijn dan 2000 woorden en moet in derdaad handelen over de positie van de baas in het jaar 2000. In de jury zijn verschillende functionaris sen uit het Zeeuwse bedrijfsleven ge kozen, t.w. de heren: drs. J. H. Ab bas, Vlissingen; J. C. B. Al, Sas van Gent; iv. H. ten Broek. Middelburg: H. H. S. de Caluwé, Sluiskil; S.! de Jong, Vlissingen; G. A. de Kok, Mid delburg: E. P. J. Krips. Zierikzee; H. A. Meijer. Vlissingen: J. H. H. Schu- ringa, Goes en J. Sougé, Middelburg. Zo zag de hoek Korte Noordstraat- Zuidsingel te Middelburg er tot voor enkele jaren uit. De panden en pand jes op deze hoek moesten echter ver dwijnen voor de uitbreiding van de COAK-kazerne. P.Z.C.-agent 's-Gravenpolder bij aanrijding gewond Woensdagmorgen omstreeks acht uur deed zich op de Schoorkenszandweg te 's-Gravenpolder een aanrijding voor tussen twee fietsers, waarbij de P.Z.C.-bezorger A. A. te Baarland ernstig werd gewond. De heer A. A. wilde na een krant bezorgd te heb ben de weg opsteken maar lette daar bij niet op het verkeer, zodat hij werd aangereden door een scholier uit Ove- zande. De heer A. kwam zo ongeluk kig te vallen, dat hij een zware her senschudding en een paar gebroken ribben opliep. Dokter A. P. Kole te Hoedekenskerke, die eerste hulp ver leende, liet de heer A. per ambulance naar het ziekenhuis te Goes ver voeren. Oprichting nieuwe fok- en melkvereniging op Tholen Tijdens de woensdagavond gehou den vergadering van de Thoolse vce- houderijconunissie in het gemeente huis te Poortvliet is meegedeeld, dat het de bedoeling is op de maandag te houden vergadering van de melk- eontrolevereniging te komen tot op richting van een folt- en melkvereni ging. Deze vergadering van de melk- controlevereniging zal worden gehou den te Scherpcnisse. In de vergadering te Poortvliet werd het woord gevoerd door de rijksvee- teeltcorisulent ih algemene dienst, in genieur S.( R. Sijbrandy te Arnhem, die sprak over enkele aspecten van de melkcontrole en de rundveehou derij. Dc heer A. M. de Hondt sprak over de bemesting van het grasland. OPLOSSING HUISVESTINGSPROBLEEM Onder meer vraag: flats of uitbreiding gasthuis DE BEJAARDEN in Vlissingen zul len binnen niet ai te lange tyd onder vraagd worden ten behoeve van een enquête, die het gemeentebestuur van Vlissingen wil houden. De enquête heeft tot doel om een juist inzicht te krijgen in het huisvestingsprobleem voor bejaarden in Vlissingen. Aan de hand van de verkregen gegevens zal de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk waar schijnlijk een rapport uitbrengen. De Commissie van samenwerking voor maatschappelijk werk in Vlis singen, waarin vertegenwoordigers van de diverse op sociaal terrein in Vlissingen werkzame instellingen zijn vertegenwoordigd, zal door het ge meentebestuur worden aangezocht om de enquête te verzorgen. De 2900 bejaarden, die momenteel in Vlissin gen wonen, zullen mogelijk onder vraagd worden over de huisvesting: moet het huidige bejaardentehuis worden uitgebreid of geeft men aan flats de voorkeur? Eerste stappen HET GEMEENTEBESTUUR van Vlissingen heeft de eerste stappen voor de enquête onlangs genomen. Het heeft de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk gevraagd hoe deze enquête moet wor den samengesteld. De volgende stap is de enquête zelf, waarna genoemde RAAD TOCH AKKOORD MET „FRUITWIJK" Appelen, peren en pruimen.... B. en w. van Goes zijn niet erg origineel bij het uitdenken van straatnamen... Dat was de con clusie, die enkele raadsleden woensdagavond trokken, toen het voorstel aan de orde kwam om enkele straten in het nieuwe bouwplan-zuid „fruitnamen" te geven. Weinig origineel vonden de raadsleden Appelstraat, Pe renstraat, Kersenstraat enz. „Als je zo doorgaat in dat bouwplan kom je op een gege ven ogenblik met Uienstraat, Komkommerlaan en Preiplein uit de bus", merkte het raadslid J. H. Roose (k.v.p.) op. Maar hoe weinig fantasierijk de na men ook mochten zijn, de raads leden gingen niet zover om hun stem aan het voorstel te ont houden. den van Goes de geschiedenis te laten ingaan als dc „fruitwijk". Een raadslid, dat b. en w. op een an der front aanviel was de heer D. van Loon (p.v.d.a.), die het college op een taalkundige fout wees. De verbin- dings-n hoort niet tussen Pere(n)- slraat, Besse(n)straat, Note(n)- straat enz., betoogde hij, terwijl hij een nieuwe Nederlandse grammatica in de hoogte hield. Veel dank Deze raadsvergadering stond voor het eerst onder leiding van de nieuwe burgemeester mr. F. G. A. Huber, die bij de aanvang mede namens zijn vrouw de raad van Goes en de gehele bevolking dank bracht voor dc bijzonder prettige wijze, waarop hij tegemoet is ge treden bij zijn komst in Goes. Hij hoopte op een prettige en vrucht dragende samenwerking in en met de raad met respectering van eik aars standpunt en inzicht. Bij het punt mededelingen verklaarde wethouder J. S. Visscher (p.v.d.a.), dat op dit ogenblik een ontwerp-nota bij b. en w, ligt over de kwestie van de erfpacht De benoeming van bestuursleden voor de pas gevormde Stichting Sportbelangon Goes gaf de heer C. W. Vervest (r.-k.) aanleiding zijn waardering uit te spreken over de totstandkoming van de stichting. Hij zei blij t.e zijn met de benoeming van het hoofd van de afdeling onderwijs, de heer H. C. van de Vreugde, tot secretaris-penningmeester van de stichting. Spreker noemde dit een „genoegdoening voor het onrecht hem aangedaan door het vorig col lege van b. en w. In eerste instantie was het me vrouw C. J. van Willigen-Everse (c.h.). die pleitte om de namen van fruit rassen aan dc straten te geven. Een suggestie, die het raadslid D. Leupen tot grote hila riteit van zijn mederaadsleden dc opmerking: Mieneren"ontlok- hcer j. H. Roose (k.v.p.) zei het Ook de heer M. Loe%e (a-r.) up prJj8 te zulien stellen als. een van 'de drie in de sportstichting tc benoe men raadsleden een K.V.P.-er zou zijn. Hij noemde dc naam van zijn partijgenoot J. F. Bookclaar, die deze raadsvergadering wegens ziekte niet vonen. w,r" vond de voorgestelde namen nig aanlokkelijk. Persoonlijk zou hij wel iets zién in de namen van musici, betoogde hij. De naam „Nieuwe Havenweg" voor een weg op het industrieterrein werd door het raadslid N. E. van Santé (v.v.d.) „het toppunt van fantasie loosheid" genoemd. Evenals de heer Roose drong hij erop aan hiervoor een historische naam te kiezen. Van de zyde van b. en w. werd be toogd. dat de namen inderdaad niet erg origineel zijn. maar dat prakti sche overwegingen de doorslag heb ben gegeven. Het ligt namelijk In de bedoeling de nieuwe wjjk in het zuï- kon bijwonen, w.ellawaar stond de heer Bookelaar op één van dc drie voordrachten, maar dan als nummer twee. Burgemeester Huber verklaar de, dat b. cn w. dc „deskundige sportmensen" uit de raad hebben uit gezocht. Blijkens de voordracht zijn dat de heren Loevc, Leupen en Ver- vest. „U moet deze voordracht los van elke bijgedachte zien", zei bur gemeester Huber. De benoeming van de raadsleden en van alle overige be stuursleden in de sportstichting ge schiedde geheel volgens de voor dracht van b. en w. Het voorstel tot overneming van de voormalige barak van het christelijk kleuteronderwijs door de gemeente, met het doel deze te bestemmen voor het openhaar kleuteronderwijs, ont lokte het raadslid Leupen enkele kri tische opmerkingen. „Vele Goesena- rpn begrijpen er niet9 van. De één krijgt een mooie nieuwe school en dc ander moet de daarvoor vrijgekomen barak nemen. Hoe zit het nu eigen lijk met een nieuwe openbare kleu terschool?'' wilde de hcer Leupen weten. De wethouder van onderwijs, me vrouw C. A. Griep-Duinker (v.v.d.) verklaarde, dat Goes niet vóór 1964 aan de beurt komt. En daarna gaat er nog geruime tijd voorbij alvorens een nieuwe school betrokken kan worden. Het is dus alleszins aan vaardbaar, dat we de vrijgekomen barak voorlopig voor het openbaar kleuteronderwijs bestemmen", aldus deze wethouder. De hcer Vervest merkte op, dat hij verheugd was over het feit, dat de judosportschool Felix Janssen in de oude barak van dc openbare kleuterschool zijn sport gaat beoefenen. „De wens is hier de vader van de gedachte", antwoordde burgemeester Huber. „Er is daarover nog geen enkele beslissing genomen. De barak is eigendom van het rijk." In de rondvraag informeerde de heer Vervest naar de kwestie van do schadevergoeding, aanhangig ge maakt door de bewoners van de Ja cob Roggeveenstraat. Hierover zal in een volgende vergadering meer wor den medegedeeld, werd van de zijde van b. en w. verklaard. De heren Ver vest en J. G. v. d. Burgt (a.r.) ves tigden de aandacht op de baldadige jeugd in Goes. Ten aanzien van dit punt zal het college contact opnemen met de inspecteur van politie, het geen eveneens 't geval is betreffende de verkeersmoeilijkheden bij dé over weg aan de Voorstad, waarop me vrouw Van Willegen wees. Op een vraag van de heer F. P. J. Polder man (c.h.) werd geantwoord, dat het „bromfietsverbod" nog op de goed keuring van Ged. Staten wacht. De beer v. i|. Burgt wilde weten of het Inderdaad juist is, dat een me taalbedrijf uit Vlaardingen zich niet in Goes heeft willen vestigen, omdat van rijkswege de premie voor elke meegekomen arbeider niet meer wordt gegeven. Dit Is inderdaad het geval, zo werd van de andere zijde van de tafel betoogd. Het college zal hierover contact opnemen niet het ministerie van ecónoniische zaken. stichting, zo is de bedoeling, aan de hand van de enquête een rapport zal samenstellen. Een dergelijke enquête werd al eens eerder in Souburg gehouden. De huisvesting van de bejaarden is, zoals bekend, in Vlissingen een pro bleem. Het aantal personen, dat op de wachtlijst staat voor het bejaar dentehuis aan de Koudekerkseweg is volgens recente gegevens omstreeks 115 alleenstaanden, waarvan volgens sociale of medische indicatie 41 per sonen noodzakelijk op deze lijst moesten worden geplaatst en waar van het voor 19 personen wenselijk is, dat zij in een bejaardentehuis worden opgenomen. Bovendien staan op de wachtlijst 14 echtparen, waar van voor twee echtparen de opname wenselijk is. Vijftigjarig ambtsjubileum ouderling P. Slabbekoorn In het kerkgebouw van de gerefor meerde gemeente te Biezelinge werd woensdagavond een herdenkings dienst gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig ambtsjubileum van ouderling P. Slabbekoorn. Vele ge meenteleden woonden deze dienst, die werd voorgegaan door de consu lent, ds. A. F. Honlioop uit Goes, by. In zyn prediking wees ds. Honkoop er op, dat het kerkelijk ambt voor de heer Slabbekoorn niét altijd gémak- kelyk was. Hij vatte echter zijn werk op als een liefdedienst voor God. Tot de gemeente zei ds. Honkoop, dat ouderling Slabbekoorn bij vele ge beurtenissen de gemeente heeft mo gen wyzen op God's heerlijkheden, riy vroeg dan ook bij het herdenken van deze bijzondere gebeurtenis hier eens bij stil te staan. Naméns de classis Goes zei ds. P. Honkoop uit Yerseke, dat ouderling Slabbekoorn die al op zijn 25ste jaar het ambt te Goes aanvaardde, spoedig respect wist af te dwingen. Als oudste ouderling, die het langst met hem in de classicale vergaderin gen met hem had samengewerkt, sprak dc heer H. van Velzen uit Krabbendijke. De heer Van Velzen sprak de wens uit, dat de hcer Slab bekoorn in dc komende jaren tot veel zegen zou mogen zyn voor zijn ge meente. Nadat de heer Slabbe koorn een dankwoord had gesproken en de dienst met dankgebed was ge sloten, zong de gemeente op verzoek van de jubilaris staande vers 7 van psalm 27. Na afloop was er gelegenheid om de jubilaris tc feliciteren, waarvan ve len gebruik maakten. Als aandenken word de heer Slabbekoorn dezer da gen namens de gemeente een zit- slaapbank aangeboden. Hengstenkeuring te Goes Woensdagmiddag werd te Goes dc verplichte hengstenkeuring gehouden van de afdeling Zeeland van de ko ninklijke vereniging „Het Ncderland- sche Trekpaard". Over het algemeen was de kwaliteit goed. De goedge keurde hengsten zijn: Gamin van'de Kolk, eigenaar J. Mal- jaars Jen., Oostkapelle; Dinant d' Orange, elg. P. C. Rooso, Ens. en Iz. de Buelc, Grijpskerke, na arbitrage; Baron van Zevenaar. eig. W. de Buck en zn„ Meliskerkc, opgenomen in hei: keurstamboek: Costaud van Geeneind, eig. J. der Weduwen, Kerkwerve, J. R. P. Borman, D.rei- schor, en A. N. Steendijk A. Jzn„ Nieuwerkerk, opgenomen in het stamboek; Leon van Roza, eig. Hengstencombinatie „Walcheren" Roland van de Polder, eig. Iz. de Buck, Grijpskerke, en G. E de Badts, Sasput-Schoondyke; Anton van Othe- ne, eig. W. de Buck en zn., Melis- kerke; Cesar van de Ronduit, eig. M. Verdonk eu zn„ 's-Heerenhoek; Nico van Mesch, eig. W. de Buck en zn., Meliskerke: Nico van Hoos- terhof. eig. J. Q. C. Lenshoek. Kloe- tinge. Drie hengsten werden afge keurd. .Examens Dc lieer P. C. van der Staal te Sou burg slaagde voor het door het Ne derlands Talen Instituut te Rotter dam gehouden examen magazijn meester. Benoeming Mej. J. C. Evers, hoofdleidster van de kleuterschool te Wilhelminadorp. is tot hoofdleidster van dc openbare kleuterschool ,,'t Pinkeltje" ie Apel doorn benoemd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 10