Regeling bij gewondenvervoer en brandweer op Walcheren bepleit Agenda Scbr<7x>te WALCHEREN MARKTBERICHTEN BRUINISSE WIL VAN OUDE SCHOOL DORPSHUIS MAKEN SEROOSKERKE HEEFT GUNSTIG JAAR ACHTER DE RUG DINSDAG 23 JANUARI J.962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN MIDDELBURGSE RAAD: TIJDENS DE maandag gehouden vergadering van de Middelburgse ge meenteraad hebben enkele raadsleden gepleit voor een gemeenschappelijke regeling op het gebied van gewondenvervoer en brandweer op Walcheren. Deze zaken waren onder meer aan de orde gekomen in de financiële com missie bij de behandeling van het voorstel van b. en w. om de piketdienst van de brandweer uit te breiden. Aan het einde van de discussie in de raad deelde burgemeester mr. J. Dryber mee, dat het college bereid is hierover met de andere gemeenten contact op te nemen. B. en w. hebben reeds na gegaan welke zaken de samenwerking met Vlissingen kunnen concretise ren en in dit verband zal ook de brandweer daarvoor in aanmerking ko men. gulden beschikbaar gesteld om het proefonderzoek in het Bastion en om geving te kunnen uitvoeren. Alle grensgevallen De heer 31. Wnttel (a.r.) juichte de maatregelen van harte toe, maar hij vroeg zich af of het aantal gedachte gesprekken na deze proef rond 3000 niet te groot is. Wethouder A. J. Ealand (c.h.) antwoordde hem, dat een dergelijk groot aantal inter views genoemd is om de raad op de uiterste consequenties van het voor stel te kunnen wyzen. „Alle grens gevallen willen we ook in het onder zoek betrekken", betoogde de heer Kaland. Raad akkoord met voorstel voor opruimen van krotten De heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d. a.) bracht onder meer het gewonden vervoer ter sprake. Hij haalde daar bij een voorbeeld aan op Zuid-Beve land, waar iemand met een ernstige verwonding drie uur moest wachten op vervoer. Naar aanleiding van dit ongeval is indertijd voor dit gebied de gemeenschappelijke regeling voor het gewondenvervoer ingesteld. De heer Hubregtse nu was bevreesd, dat wanneer er buiten Middelburg of Vlissingen een ernstig ongeval ge beurt noch Middelburg noch Vlis singen een taak ziet bij de hulpver lening, Hij achtte het daarom ge wenst dat deze kwestie met Vlissin gen en dc omliggende gemeenten be sproken wordt. Ook de heer P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) pleitte voor samenwer king op Walcheren bij de brand bestrijding en het gewondenver voer om zodoende tot een effi ciënte en zo economisch mogelij ke organisatie van beide diensten te komen. Hij was van oordeel dat wensen betreffende uitbreiding en verbetering van materiaal op deze wijze binnen korte tijd bereikbaar ztjn. Onhoudbaar l>c heer C. A. Kammeraad achtte het een onhoudbare situatie, dat de pi ketdienst uit zo weinig personeel blyft bestaan, ook al willen b. en w. deze dienst nu met 1 man tot 5 man uitbreiden, „Er zyn er minstens ze ven voor nodig", meende het V.V.D.- rnuclslid, temeer omdat deze beroeps brandweer ook ingeschakeld kan worden voor gewondenvervoer, poli- tie-assïstentie, hulp aan elektrici teitsbedrijf, deelnemen aan oefenin gen enz. Ilij vond het ongewenst, dat. deze mensen soms meer dan 100 uur per week maken. Burgemeester Drijber wees de heer Kanimeraad er op, dat hij deze si tuatie niet zo verschrikkelijk drama tisch hoefde te zien. In die 100 uur zijn namelijk ook slaapuren begrepen daar de manschappen weliswaar steeds de kazerne bezet moeten hou den, maar daarbij normaal de gele genheid krijgen óm er te slapen. Voorts wees mr. Drijber er op, dat niet eerder voorstellen voor uitbrei ding van de piketdienst zijn gedaan, omdat het moeilijk was de begroting sluitend te krijgen. Tot slot ging de raad akkoord met het voorstel om 7000 gulden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding. Moderner opslag Voor herstel van een der gashou ders aan het Molenwater, die door verzakking van de funderiug scheef is komen te staan, ver leende de raad een krediet van 6500 gulden. Ir. G. Kranen (v.v. d.) was van mening, dat deze oude gashouders niet meer in de binnenstad thuis horen. Hij achtte hot daarom wenselijk nu reeds globule plannen te maken voor do stichting van moderne gasopslng- plaatsen. ..De eerste Imer. dat het met deze oude zaken mis gaat, ge beurt dat meestal grondig", aldus ir. Kranen, die in het gevraagde krediet voor het herstel al ccn symptoom in die richting zag. Wethouder drs. Th. J. Westerhout t p.v.d.a.) betoogde, dat het uit 1954 daterende contract met het staats- gasbedrijf gebaseerd is op regelmati ge behoorlijke afname van gas, waar door deze gashouders dus een be- angrykc rol spelen. Voorts zijn be langrijke investeringen gedaan voor dc bouw van een gas-inkoopstation, dat nu moeilijk te verplaatsen is. Wethouder Wosterhout gaf de verze kering, dat deze kwestie met de be- drijven-directie besproken zal worden zodat mogelijk zowel een technische als esthetische oplossing gevonden wordt. Zonder noemenswaardige discussie ging de raad akkoord met het voor- stol van b. en w. inzake het onder zoek voor de krotopruiming in Mid delburg. Er werd een bedrag van 150 Tot lioofd van de vee- en vleeskeu ringsdienst en tot directeur van het slachthtiis werd benoemd de heer F. Koppen te Dordrecht. Hij verkreeg 12 van de 19 stemmen, 6 stemmen werden uitgebracht op dokter J. P. Coppoolse, dierenarts te Middelburg, en 1 stem op dokter E. P. Oldenkamp dierenarts te Meliskcrke. Voordat ge stemd werd behandelde de raad deze benoeming op verzoek van de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) met geslo ten deuren omdat, zo verklaarde de heer Hesselink, de deskundigen oen andere aanbeveling hadden opgesteld. Voorts ging de raad akkoord met de voorgestelde regeling, waarbij voor kerkgebouwen speciale elektriciteits- tarieven gelden; terwijl een krediet beschikbaar gesteld werd voor voor zieningen aan de zweminrichting 583,21), voor de inrichting van een 2e lokaal in de openbare kleuter school in de Stromenwijk 459,70) en voor de aanstelling van een 4e typiste ter secretarie. De wijziging van de verordening op de heffing van marktgelden kreeg eveneens het fiat van de raad, evenals het subsi- dievoorstel voor de Nederlands-Bel gische vereniging Zeeland 25), Tenslotte werden tot leden van de commissie van beheer van de school- artsendienst op Walcheren en Noord- Beveland (west) benoemd burge meester N. W. Eisen van Heinkens- zand en burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder. Middelburg City: Bandeloos, 20 uur, 10 jaar; Elect.ro: Om zonden huilt inon later.19.30 uur, 10 jaar: Ned. Kof fiehuis; Raad Zeeland van de Vrou wenraad. 14.30 uur. Vlissingen Alhanibra: Hyena's van een wereldstad. 20 uur. 18 jaar, Luxor Liefde, dollars co Chianti. 20 u.. 14 j. Goes Grand: Lino in knel. 20 uur. 14 jaar. l'orneuzen Luxor: Het purperen mas ker, 30 uur, 14 jaar. Sas van Gpnt Olympla: Vernietigiygs- «-•onynundo, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw Gezworen ka meraden, 20 uur, 14 jaar, Axel - Het Centrum; Winden waaien om de rotsen. 20 uur, 14 jaar. Z|ei'»(Z,.L. concertzaal Agi Murad, dc witte duivel, 20 uur 14 jaar, Kamp Zolkopolder: Bóroopontentoonstolling arbeidsbureau, rondleidingen voor ouderen om 19.30 en 20.30 uur. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 Vrouwenbond van de P.v.d.A. vergaderde De Vrouwenbond van de P. v. d. A. vergaderde dezer dagen te Middel burg onder leiding van mevrouw G. Wester hout-Van Sparrentak. Tijdens een kort huishoudelijk gedeelte werd besloten sluitzegels te verkopen voor het Internationale Solidariteitsfonds. Doel van dit fonds is socialistische vrouwen uit de minder ontwikkelde Prof. G. Hoenderdaal over Assemblee in New Delhi Voor ruim zeventig belangstellenden sprak maandagavond professor (Jr. G. J. Hoenderdaal uit Leiden in het vrjjzinnig prot. centrum „Ophir" te Vlissingen over zijn bezoek aan de 3do Assemblee van de Wereldraad van Kerken in New Dollti. landen in de gelegenheid to stellen Professor Hoenderdaal, die hoog- enige tijd te studeren. Het grootste deel van de avond werd verzorgd door de P.Z.E.M. De heer Ligt en mejuffrouw Lansu spraken over veiligheid in huis. alsmede over gebruik van huishoudelijke elektri sche apparaten. Tot slot werd over Feestavond voor adspiranten en pupillen van „Swift" Onder het motto „lachen is gezond" hielden de adspiranten en pupillen van de korfbalvereniging „Swift" za terdag hun jaarlijkse feestavond. De leiding van deze avond berustte bij de heer B. de Jonge. Nadat de voor zitster, van dc adspirantencommissie, mej. W. Montaan, de bijeenkomst had geopend, verzorgden enkele jeugdige artiesten een cabaretpro gramma, waarmee zij veel succes hadden. De conferencier Paul de Jonge kreeg de lachers op zijn hand en ook Jan Leuvelinck, Paul San- derse en Edmond de Ru leverden een goede bijdrage tot het welslagen van deze avond. De Starfighters verleen den muzikale medewerking. Veel succes had ook het duo Ana en Jan Petiet. Het programma werd muzi kaal omlijst door mevr. Koster. De voorzitter, de hoer L. de Vries, over handigde geschenken aan mevr. Kos ter en de heren De Jong, K. Vos en K. Nijsse als blijk van dank voor hun medewerking. Voorlichting voor leden B.Z.B. over atoomoorlog In aansluiting op de brochure van de minister van binnenlandse zaken hield de heer J. Ft van der Leelie, hoofd van do B.B. op Walcheren, maandagavond in restaurant Wöhler te Middelburg een korte inleiding voor de leden van Middelburgse be- drijfszelfbeschermingsorganisaties. De heer Van der Leelie behandelde in deze inleiding de maatregelen te gen radio-actieve stralingen. Hij ver telde iets over de organisatie van de B.B. op het gebied van de bescher ming tegen de gevolgen van een atoomoorlog en zette in het kort de werking van een atoombom uiteen. Ook besteedde de heer Van der Lee lie aandacht aan de verschillende alarmsystemen eu hij gaf enkele wenken voor de bescherming. Aan de hand van de filmstrips „Maatregelen in tijd van gevaar" en „Atoomgevaar en bestrijding" ver telde de heer W. J. Berg een en an der over de maatregelen voor indivi duele zelfbescherming. Na de pauze werd de film „De on zichtbare vijand" vertoond en was er gelegenheid' tot het stellen van vra gen. Concert in bejaardentehuis Ilct jeugdkorps van de koninklijke harmonie „Ons Genoegen" to Vlis singen heeft dozer dagen een con cert gegeven in het bejaardentehuis. Onder leiding van de heer Van Wal lenburg voerden zij met geestdrift een populair concert uit, dat bijzonder in de smaak viel- Ter afwisseling van hét programma bracht een saxofoon kwartet, gevormd uit leden van het grote harmonie-orkest, klassieke mu ziele. De directrice van het bojaardeiv tehuis, zuster Bijl, dankte do music na afloop voor liet gebodenc. leraar van het remonstrantse semi narium in Leiden is, was afgevaar digde van de remonstrantse broeder schap op de assemblee. Als een van de verworvenheden van de vergadering van de Wereldraad van Kerken noemde hij de samenwer king en de eendracht, die weer dui delijker tot uitdrukking is gekomen. Uit de diverse gesprekken en dis cussies is gebleken, zo ging pro fessor Hoenderdaal voort, dat de jongo kerken, uit Afrika bijvoor beeld, gesteld zijn op een grote zelfstandigheid. Men wenst wel gelijkstelling als christelijke kerk met het „Westen", maar geen ge lijkstelling van het christendom en westerse cultuur. „Het is wel eens goed te bedenken, dat het christendom niet verbonden is met colbertjasje en stropdas", al dus spreker. Na de inleiding van professor Hoen derdaal was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De avond, die was georganiseerd door de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Vlissingen en door de remonstrantse kring Midden Zee land, was geopend door ds. J. van Beek, voorganger van de vereniging van vrijzinnig hervormden in Vlissin gen. Da. M. van Hamel, voorgangster van de doopsgezinde gemeente te Vlissingen, sloot de bijeenkomst. GRIJPSKERKE Gezinsavond van Arjos en a.r.-kiesvereniging De secretaris van de Anti-Revolu tionaire Partij, mr. W. R. van der Sluis sprak dezer dagen op een ge zinsavond van de A.R.-kiesvereni- ging en Arjos in het Dorpshuis te Grijpskerke over de politieke situatie in gezin, op het Binnenhof en in de wereld. In hot bijzonder sprak de heer Van der Sluis over de kwestic-Nieuw- Guinca: Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan gebruik werd gemaakt. Jongeren van de Arjos beelden in enige sket- clvjes uit hoe het op een raadsverga dering kan toegaan. De avond stond onder leiding van de heer A. Francke voorzitter van de a.r.-kiesvereniging. Krediet voor werken aan torenuurwerk Serooskerke De gemeenteraad van Serooskerke heeft een aanvullend krediet van f 4400 uitgetrokken voor werkzaam heden aan het torenuurwerk. Deze werkzaamheden zullen omvatten verlichting en vernieuwing van vvy- zerwerken en wijzers voor een be drag van f 1750,de plaatsing van een nieuw synchroon torenuurwerk met aansluiting op het elektrisch net, voor f 1450,het aanbrengen van een elektrische luidinstallatie voor een bedrag van 1600,en het plaatsen van een vierde wijzerplaat voor een bedrag van f 700,De to tale kosten bedragen dus 1' 5500, maar in de begroting voor 1961 was reeds een bedrag van f 1000,opge nomen voor de verbetering van de verlichting van het torenuurwerk, terwijl voor het oude uurwerk f 100 wordt terugontvangen. De Neder lands hervormde gemeente te Se rooskerke is na onderhandelingen bereid gevonden een bijdrage van f 25,jaarlijks te verlenen. Voorts gaf de raad gistermiddag zijn goedkeuring aan hot voorstel eén bedrag van f 1200,beschik baar te stellen voor de inrichting van een oorlogsschuilplaats voor het burgerlijk bestuur. B. en w. hadden voorgesteld deze schuil plaats in te richten in de kelder van het verenigingsgebouw. Ter vergadering besloot men echter dit nog nader te bekijken en de schuilplaats zo mogelijk in een oudé bunker te vestigen. In verband met de te verwachten verkeerstoename in de Dorpsstraat te Serooskerke, doordat de verbin dingsweg tussen de Veerse-Gatdam en de provinciale weg naar Middel burg nog niet is aangelegd, besloot dc raad het verkeer door dc Dorps straat op het kruispunt met de Noordweg voorrang te verlenen. De hoer H. Janse (c.h.) zei dit zeer toe te juichen, maar de heren P. J. Abrahamse (a.r.) en L. Jongepier (a.r.) vroegen zich af of hier geen praktischer oplossing te vinden was. O.- EN W.-SOUBURG „Vlijt en Volharding" gaf goede uitvoering De Soubursr.se muziekvereniging „Vlijt en Volharding" heeft zaterdagavond in zaal „De Zwaan" een succesvolle uitvoering gegeven. Succesvol dankzij de „eigen bijdrage" van het korps, dat voor de pauze op uitstekende wij ze een negental nummers ten gehore bracht, succesvol ook door het enga- reren van het cabaret ,.Wim de Graaftuit Middelburg, dat na de pau ze met vaart z\jn programma „Nacht vlinders" over het voetlicht bracht. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer A. J. de Pagter, liet zich allereerst het jeugdkorps in een drietal werken horen: „Klein klassieke ouverture" en de marsen „Jong Forum" en „Reserves voor' Over dit met verve musicerende jeugdkorps deelde de heer De Pagter nog mee, dat „Vlijt en Volharding" hiermee, indien dit mogelijk zal blij ken, dit jaar op het concours zal ver schijnen. Het was de goedleidende dirigent A. L. van Wallenburg, die het program ma van het „grote" korps van een toelichting voorzag. Het eerste deel vatte hij als „klassiek" samen; het tweede deel lag meer in de sfeer van de amusementsmuziek. Hoewel het publiek zich voor dit tweede deel met o.m. een selectie uit „Oklahoma" bijzonder dankbaar toonde, kreeg toch ook het eerste deel van de uit voering, met als hoogtepunt een per fecte uitvoering van de „Ouverture 1812", veel waardering. Na de pauze dus het cabaret van Wim de Graaf, dat met een lawine van ver kwikkende humor in sketsjes en von- férence garant was voor enkele ge noeglijke uurtjes. Pianist Baby den Toonder was hierbij een bekwaam accompagneur: bij het bal, waarmee de avond werd besloten, kon men hem andermaal beluisteren, toen hij met drummer Jasper Hendrikse saxofo nist Theo Phil begeleidde. AARDAPPELBECRS ROTTERDAM. 22 januari. Klei-aardappelen 35 mm opw. voor het binnenland: Bintje f 11.00— 13.00. IJselster f 9.00—f 9.50. Bevelander f 12.00— f 13.50. Klei-anrclappolen 38 mm opw,: Furore f 11—f 12.00. Voeraardappelen f 1.50— f 3.75. Prijzen berekend per 100 l<« en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GKAANBEL'RS ROTTERDAM. 22 januari. Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe, doorsneekwaliteil op basis 17 pet vocht tot f 32.60 per schip, franco fabriek tot f 32.35 per auto. Voedergra- nen (gerst en haver vast). Maalgersl vol gens monster f 25—f 2". Kippegerst 'olgens monfljpj f 26.75—f 27.75. Rogge volgens monster f 23f 24. Haver olgens monster f 22,25f 24.75. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster f 25.&0f 28.50. Prima kwaliteiten tot f 31.50. Schokkers op monster f 26.50—f 29.50. Prima kwali teiten tot f 32.75. Capucijners op monster tot f 33.50. Bruine bonen boerenschoon volgens monster f 40—f 46. VEILING BERGEN OP ZOOM januari. Prei 12—31. Spruiten 20—1.19. Uien 8—15. Rode kool 7—16. Breekpeen 11—16. Witte kool 6—15. Waspeen 10—27. Savooiekool 1540. Witlof 71—83. Boeren kool 5—26. Sla 9—17. Kroten 12—15. Golden Delicious 46—73. Saint Remy 47. Jonathan 45—66. Lombart Calville'3641. Winston 5-3—62. Raad Middelburg benoemde hoofd vleeskeuringsdienst De Middelburgse raad heeft maan dagmiddag met meerderheid van stemmen de heer F. Koppen benoemd tot hoofd van het slachthuis te Mid delburg en hoofd van de vee- en vleeskeuringsdiensten Middelburg/ Vlissingen. Tot deze benoeming wordt echter overgegaan onder de voorwaarde, dat ook de Vlissingse raad de heer Kop pen benoemt. De heer Koppen is thans adjunct-directeur van het openbaar slachthuis te Dordrecht. SINT-LAURENS Feestavond „Ondo" De korfbalvereniging „Ondo" te Sint- Laurens, gaf een goed geslaagde feestavond in het verenigingsgebouw. De voorzitter, de heer W. van den Broeke, opende de avond. Ook de burgemeester, de heer W. Baas, die met de beide wethouders aanwezig was, voerde het woord. De avond werd gevuld met toneel, zang en mu ziek. Er was veel belangstelling voor deze goed verzorgde avond. RITTHEM Uitvoering O.N.D.A. De muziekvereniging O.N.D.A. te Ritthem hield dezer dagen in „Ons Dorpsleven" haar jaarlijkse feest avond. Mejuffrouw L. de Meij open de deze avond en heette alle aanwe zigen in de overvolle zaal hartelijk welkom, met name de ere-voorzitter burgemeester Daniëlse en het erelid de heer Schout met hun echtgenoten. Spreekster bracht dank aan de ge meenteraad voor de jaarlijkse subsi die. verder aan donateurs en allen die op enigerlei wijze de vereniging steun verleenden. 1 Hierna volgde het eerste deel van het programma bestaande uit een negen- tal nummers, welke onder leiding van de dirigent, de heer C. Cevaal, verdienstelijk v werden gespeeld. Na de pauze gaf een groep uit het Her vormd Kerkkoor uit Serooskerke (W.) een opvoering van het toneel stuk in drie bedrijven „De garnalen- visser". Op donderdag 25 januari geeft O.N.D.A. nog eens deze feest avond, maar dan zal de cabaretgroep van Wim de Graaf uit Middelburg optreden. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1135. Vette koeien en os sen 1135. Prijzen (rgsp. voor le. 2e en 3e kw.) Vette koeien (in Ct8 per kg) 305—335, 270 —290, 255—270. Votte koeien aanvoer ais vorige week. handel redelijk, prijzen onveranderd, pri- rnu's boven notering. VEILING V.V.Z.B GOES 22 januari. Groenten: per kg: Witlof AI 77-8-1. All 70—71. BI 60—69. BH 42. Sprui ten All 52—54, Bil 39—49 afwijkend 33— 39. Groene savooiekool 25—27. Gele ta- vooiekool 21. Rode kool 12—15. Boeren kool 9—19. Peen 5—15. li ten 5—20. Prei 1 26—33, II 26—33. Knolselderij 9—10. MARTBERICI1T VLAS Rotterdam, 22 januari 1V62. Waterroolvlas: lage soorten van f 1,35 tot f 1.55, midden soorten van f 1.60 tot f 1.75. best vlas van f 1,80 tot f 2.—, Dauwrootvlas: van f 1,25 tot f 1.85. Breekvlas: van f 0,75 tot f 1,35. afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.50 tot f 0,95. Het aanbod van waterromvlas bleef onder de produktie van de vorige periode: ver schillende bedrijven hebben het repelen hervat zodat er minder gezwingeld wordt. De meeste aangeboden partijen waren van mindere soorten, mïddenkwa- liteiten werden vrijwel niet aangeboden terwijl best vlas slechts uit oude voor raden aan de markt komt. De prijzen konden goed gehandhaafd worden. Dauwrootvlas vermindert, de voorjaars- root komt nog niet aan oe markt, note ringen onveranderd. Breekvlas wordt vrij wel niet gezwingeld, de prijzen zijn niet aantrekkelijk in verhouding tot gezwin geld waterrootvlas. Lokken blijven ge- ■raagd. de produktie is nagenoeg geheel voorverkocht, prijzen onveranderd vast. Oud-griffier Staten van Gelderland overleden Gemeentesecretaris van Middelburg van 1912 tot 1919 Op 81-jarige leeftijd is zaterdag ia Arnhem overleden jhr. mr. dr, W. A. Snouck Hurgronje, oud-griffier van de Staten van Gelderland. Als zoda nig is hij meer dan een kwart eeuw werkzaam geweest, te weten van 1 februari 1919 tot 1 januari 1946. Daarvoor was hij van 1907 tot 1912 ambtenaar ter provinciale griffie van Zeeland en van 1912 tot 1919 ge meentesecretaris van Middelburg, zijn geboorteplaats. De heer Snouck Hurgronje studeerde aan de Utrecht se universiteit, waar hij promoveerde op het proefschrift: „Intercommu nale rechtspersonen". De begrafenis zal geschieden op woensdag 24 janu ari op de begraafplaats „Moscowa" in Arnhem. Jaarvergadering Gewest Zeeland P. v. d. A. Dezer dagen verscheen het jaarver slag Zeeland van de Partij van de Ar beid. De inhoud daarvan zal een punt van bespreking uitmaken op de jaar vergadering, die a.s. zaterdag zal worden gehouden in de Gouden Poor- te te Middelburg. Door de gemeentelij ke herindeling op Schouwen-Duive- land liep het aantal afdelingen iets terug als gevolg van combinatie van bestaande afdelingen in dit ge bied. Op oktober 1.1. telde de partij 3591 leden, w.v. 2513 mannen en 1078 vrouwen. De agenda voor de jaarvergadering van zaterdag a.s. vermeldt o.m. een inleiding van mr. F. J. Kranenburg, lid van de Tweede Kamer. Hij zal spreken over de poli tieke situatie in ons land. Voorstellen van de afdelingen komen eveneens ter sprake o.m. enige van de afdeling Terneuzen over de veerdiensten over de WesterscheJde Daarin wordt aan gedrongen op een meer frequente uit voering op zon- en feestdagen mede met het oog op sportevenementen en op het ijveren voor een vaste oever verbinding. WANNEER C.B.T.B. ER UITTREKT Stenen noodwoningen worden in 1962 vervangen Examens Wanneer de C.B.T.B. te Bruinisse kan beginnen met de bouw van een nieuwe, landbomvhuishoudschool, krijgt de gemeente gelegenheid om de oude christelijke school, die nu voor een aantal jaren voor dit doel Is afgestaan, tot dorpshuis in te richten. De wens om dit zo snel mo gelijk te realiseren kwam vorige week in de raad nog eens naar vo ren, toen de heer M, J, v, d. Velde (arb.) de suggestie deed om de ver koopsom van de voormalige burge meesterswoning f 7100 als In zyn nieuwjaarsrede tijdens de trek van Ambonezen. De heer De maandagmiddag gehouden raadsver- Kam sprak tot. slot de hoop uit. dat gudering noemde waarnemend burlier ook in 1962 goede samemverkin; gemeester de Iiam van Seroosker ke (W.) het jaar 1901 voor de ge meente over hel algemeen gunstig. Door de activiteiten van de plaatse lijke V.V.V. waren in l'JGl 10.000 overnachtingen van toeristen ge boekt. Wat de bouwnijverheid be treft, memoreerde burgemeester De Kam, dat er in liet afgelopen jaar 7 panden, waaronder 2 boerderijen war ren gereedgekomen, Voor 56 woningen waren bouwver gunningen aangevraagd. De burge- mooster zei het te. betreuren, dat or eon bomvstop waa afgekondigd. Hot aantal inwoners van Sorooskorkc was in 1961 afgenomen door het ver met de raad zou zijn. Namens de raad beantwoordde de heer M. Ize- boud (a.r.) de recle van de burge meester. Met de heer S. F. Koole zal een per ceel grond worden geruild. Voor dc viering van het 25-jarig huwelijks feest van koningin Juliana en prins Bernhard stelde de raad een krediet van f l,per leerling beschikbaar. Tevens verleende de raad hel: eoilege van b. en w. machtiging tot het ffoven van oen extra subsidie voor iet organiseren van festiviteiten door de Oranjevereniging of voor het. aan schaffen van een aandenken ten bato van de schooljeugd. eerste aanloop voor een nieuw dorps huis to reservereu. Burgemeester C. H. v. d. Linde deelde daarop mee. dat Bruinisse wacht op de vorderingen van de C.B.T.B. met nieuwbouw. Tot op heden is daarover nog weinig be kend. Dat is ook het geval met het gymnastieklokaal, waaraan Bruinisse dringend behoefte heeft.. Overigens zijn niet alle toekomst mogelijkheden voor Bruinisse zo somber. In zijn nieuwjaarsrede kon de burgemeester gewag maken van verschillende projecten, die het ko mende jaar in uitvoering zullen ko men. Een van de voornaamste is de bouw van 28 woningwetwoningen, Deze dienen ter vervanging van de stenen noodwoningen. De bestrating van dc Dorpsweg vordert gestaag. De aula op de begraafplaats nadert, zijn voltooiing. Hetzelfde is het geval met liet kantoor van dc havenmees ter. In het komende jaar zullen 34 woningwetwoningen van zoutschade worden hersteld. Bruinisse zal pro beren om voor het bouw- en woning toezicht en de gemeentewerken oèn technisch ambtenaar aan te trekken, van wiens diensten ook St.-Philips- land gebruik kan maken. Het voorstel van de reinigingsdienst Duivclnnd om tot een zodanige uit breiding over te gaan, dat het hele eiland, behalve Zierikzee kan worden bediend, lokte nog enige discussie uit. Deze richtte zich met name op het bedrag, dat per emmer moet worden bijgepast. Enkele raadsleden zagen meer heil in een particuliere dienst, zoals men c]ie aanvankelijk in de gemeenten Westerschouwen en Middenschouwen wilde instellen. Toon het evenwel op een beslissing aankwam, verklaar den alle raadsleden zich akkoord mei 1 de uitbreiding. Voor het vakexamen kleinhandel ta bak te 's-Gravenhnge slaagden dc he ren Jac. Kole en F. C. Steketee, bei den te Yerseke. Voor het te Souburg afgenomen exa men machineschrijven A slaagden aan het Instituut Kuijpers-de Groot de volgende kandidaten: B. P. Klap. S. de Visser te Aagtekerke; H. H. Komejan, Domburg; F. Dingemanse, Grijpskerke; M. Frumau, E. E. Mali- paard. J. Nonnekes. H. J. van Pagee, R. D. H. Stufkens, A. P. Suurland, M. Zandec en R. J. Zee. allen te Mid delburg: J. Crucq, Nieuw- en Sint- Joosland: J. W. Corré, Oostkapelle; A. H. de Jong, M. Karreman. M. L. Voogdt, M. Wiclcmaker, allen te O.- en W.-Souburg; J. J. Wouters. Rit them: L. M. C. van Dixhoorn, J. C. Kemper, J. Krietemeyer, B. P. C. Kroon, M. B. de Munck, A. Platje, M. E. Teunissen, R. v. d. Welle, al len te Vlissingen: A. Koelman. Vee- re; P. L. Mesie, L. Dingemanse. Zou- tclande. Voor het examen machineschrijven B slaagden de volgende kandidaten: G. J. M. C. Huisman. Koudekcrke: P. A. T. Everaers, I. Kodde, P. Lijn se. O.- cn W.-Souburg; Y. Loneux en M. G. Vleesdrager. Vlissingen. Er werd slechts 1 kandidaat afgewezen. KERKNIEUWS NED, HERVORMDE KEKK Geslaagd voor het aanvullend zen dingsexamen aan de Zendingshoge- school te Oagstgccst A. de Loózc, kandidaat te Katwijk aan Zee. GEK. KEKKEN Beroepen te Giessendam-Nederhar- dinxveld W. Horlings te Elim; be roepen te Den Haag-W G. Veneman te Amersfoort; beroepen te Rofctér- dam-Lombardije A. Reen te Alk maar; bedankt voor IJmuiden D. W. Doncjorp te Antwerpen. C'HIï. GEK. KEKKEN Bedankt voor Hilversum H. W. Eer- land te Amersfoort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7