Rechtbank Middelburg behandelde appelzaken Afgelopen jaar was goed voor de Nederlandse fruitteelt ARBEIDSBESPARING TOT 75 PROCENT BIJ BIETENTEELT SPORT EN WEDSTRIJDEN HOCKEY 8 PR0V1NC1ALEZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 JANUARI 1962 JAARVERGADERING TUINBOUWBOND N.C.B. ZEELAND Er is echter te weinig aanplant Ir. Ter Hofstede, verbonden aan een oud. Hij waarschuwde de jonge liet Centraal bureau voor Tuin- **"""|jjj bouwveilïngen in Nederland, heeft vrijdag in Terneuzeq een inleiding gehouden over de con currentiepositie van het Neder landse lruit in West-Europa. Hij deed dit tijdens de algemene jaarvergadering van de tuin- bouwbond der N.C.15., kring Zee land. Met de pas bekend gewor den cijfers van het afgelopen jaar voor zich, kon de inleider concluderen, dat 1961 voor de Nederlandse fruitteelt een bij zonder goed jaar is geweest. Van de 742 miljoen gulden om zet op de Nederlandse veilingen is 224 miljoen gulden afkomstig van het fruit. In het jaar 1960 bedroegen deze cijfers respec tievelijk 687 en 190 miljoen gul den. Hoewel landelijk bezien te weinig wordt aangeplant om de teelt op gang te houden, maakt Zeeland iu het algemeen en Zeeuwsch-Ylaande- ren in het bijzonder, hierop een gun stige uitzondering. Het landelijk Bij de rondvraag werd de klacht jje- areaal verminderde met bjjua twin- •- fruittelers van Zeeuwsch-Vlaanderen, op dit gebied niet in dezelfde fouten te vervallen als die in de oudere fruit- teeltbedrijven zijn gemaakt. Vakscholen Voorzitter W. Vcrmue zei in zijn openingswoord tot de tal van Zeeuw se fruittelers, dat er steeds meer be langstelling komt voor de vakscholen in Wilhelminadorp, Philippine en Steenbergen. Deze scholen moeten zelfs kandidaten afwijzen. Ook hij sprak van een goed fruitjaar. met herfstprijzen. die boven de verwach tingen lagen. Uit het jaarverslag van secretaris R. Borm bleek dat het ledental met 35 steeg tot 107. Als een der hoogtepun ten van het jaar 1961 werd genoemd de behaalde eerste prys tijdens het fruitcorso te Goes met de wagen ..Dooi in Alaska". Met het oprichten van de fruitteelt-vakschool te Koe wacht is in Oost Zeeuwsch-Vlaande ren een leemte op dit gebied opge vuld. Het batig saldo van de kring bedroeg in 1961 ruim 1400. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer M. Steyn uit Kloosterzande (niet herkiesbaar) met 28 van de 41 stemmen gekozen diens zoon. de heer J. Steyn uit Lewedorp De heer G. Volleman uit Kuitaert werd met 38 van de 41 stemmen her kozen. tig proeent van 53 duizend hectare in 1955 tot 56 duizend hectare in 1961. Volgens spreker behoeft men zich in Zeeland dus geen zor/fen te maken, dat beperkende of regelende maatregelen zullen worden getrof fen. Spreker wees er verder op, dat Nederland na de. oorlog een der be langrijkste exportlanden is geworden, die 26 procent van zijn produktie. naar het buitenland en wel in hoofd zaak naar West-Duitsland, afzet. Uiteraard is oen dergelijke eenzijdige export wel kwetsbaar. De grootste concurrent noemde hij Italië, waar zich sinds 1953 een revolutionaire ontwikkeling heeft voorgedaan op fruitteeltgebied. De produktie steeg daar van 850 duizend ton tot 1.560 duizend ton per jaar. Volgens ir. Ter Hofstede kan de Ne derlandse fruitteler er op rekenen, da met de huidige conjunctuursitua tie het fruitverbruik nog zal toene men en dan in het bijzonder dat van de kwaliteitssoorten. De jongste E.E. G.-resultaten noemde hij voor de Ne derlandse fruitteler boven verwach ting. Zijn conclusie was, dat do mo derne fruitteler niet bevreesd behoeft te zijn voor de buitenlandse concur rentie. Personeel De bedrijfsopbouw en vernieuwing in de tuinbouw werd in de och tendvergadering behandeld door ir. Hooyman. die allereerst de per- soneelsmoeilykhedcn onder de loep nam. Hoewel de C.A.O.-lonen in deze sector van 1948 tot 1961 opliepen van 37 gulden tot 84 gul den per week, blijft het moeilijk, werknemers in de tuinbouw te in teresseren. De arbeidskosten stel de hy in het "tuinbouwbedrijf op veertig procent van dc totaalkos- ten. Daarnaast is echter door me chanisatie de arbeidsprestatie toe genomen met 60 a 70 procent. Bij bepaalde handelingen, zoals snoei en. oogsten en dunnen heeft men aan die mechanisatie nog weinig. Ook hij zag voor de toekomst een groot prijsverschil tussen de kwali- teits- en gewone rassen. De grote ■moeilijkheid bij de opbouw blijft de financiering, omdat de fruitteelt de narigheid heeft, dat men bomen moet planten en vijf jaar moet wach ten op een redelijke opbrengst. Het was hem opgevallen, dat de fruitte lers zo weinig gebruik maken van vreemd geld. Over onderteelt tussen de bomen zei spreker, dat dit financieel vaak noodzakelijk is, maar schadelijk is voor de bomen. Over de grootte van een bedrijf is volgens de inleider een uitgebreide discussie mogelijk. Vier vijf hectare is zeer rendabel, maar het vergt praktisch dezelfde investe ringen aan machines als een bedrijf van 7 a 8 hectare. Daarentegen is het eerste bedrijf te groot voor één en te klein voor twee man personeel. Tot vernieuwing moet men volgens ir. Hooyman overgaan, zo gauw een jong perceel meer kan opbrengen dan uit, dat de fruitfee bij haar bezoek aan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen het ziekenhuis te Hulst niet had bezocht. „Dat heeft de aandacht voor volgende gebeurtenissen", aldus voorzitter Ver- mue, die overigens in dit verband meedeelde, dat in Goes de gedachte leeft om in de toekomst wat minder met fruitfeeën te gaan „leuren". A.R.-voorzitter Berghuis: NIET DOOR DE KNIEËN VOOR CHANTAGE VAN INDONESIË De voorzitter van de Anti-Revolutio naire. Partij, dr. Berghuis, heeft een „politieke rondblik" gehouden voor de a.r. kiesvereniging te Emineloord. Sprekende over de kwestie-Nieuw- Guinea zei de heer Berghuis, dat men Indonesië niet moet vereenzel vigen met Soekarno, Er spelen ster ke invloeden op de Indonesische hou ding en de P.KJ. (Partij Komniunist Indonesia) is er daar één van. Strijd om Nicuw-Guinea, aldus dr. Berghuis, kan noodzakelijk zijn. Ne derland zal niet mogen capituleren voor militaire dreigementen en voor een politiek van chantage niet door de knieën mogen gaan, anders ont neemt men de politiek de basis van gerechtigheid. „Ik ben vóór een eer lijk en open gesprek met Indonesië, daarbij rekening houdend met onze verplichtingen ten opzichte van de Papoeabevolking. Als wij het voor het zeggen hebben, dan zou ik villen zeggen: laten wij nog 20 jaar door gaan met de opvoeding der Papoea's tot versnelde zelfstandigheid. Wij moeten het uiterste doen om te pro beren het conflict met Indonesië weg te nemen, maar wy moeten daarbij niet vergeten, dat ook dit conflict een schakel is in de wereldpolitiek. Onze overheid draagt een grote ver antwoording. wij als hele volk moe ten ons vertrouwen geven aan onze leidslieden", aldus dr. Berghuis. DOOR NIEUWE METHODEN Top tijdens verzorging kan weggenomen worden In de suikerbietencultuur zal zich in de komende jaren langzamerhand een proces voltrekken, dat een om mekeer teweeg zal brengen in de zaaimethode, het doorslaan (uitdun nen) en het opeen zetten van de bie ten met als uitgangspunt besparing van arbeid tot wellicht 75 procent en van kosten. De bakermat van deze nieuwe methode in de suikerbieten cultuur is Zeeland (Zuid-Beveland, Tholen en Schouwen-Duiveland), waar proeven zijn genomen, die tot arbeidsbesparing leidden met gelijke opbrengsten als bij de „oude" metho de. Dat deelde de heer J. van Liere vrij dagavond mee in een causerie over de mechanisatie van de suikerbieten teelt. die hij voor de Z.L.M.- en de L.J.G.-afdeling in Middelburg hield. De heer Van Liere begon er op te wijzen, dat een belangrijk onderdeel, waarmee de landbouwer steeds te Prinses Margriet vierde verjaardag Prinses Margriet, die iu de huiselijke kring vrijdag in Soestdijk haar ne gentiende verjaardag' vierde, heeft van vele zijden brieven en telegram men met gelukwensen ontvangen. Het Prinses Margrietfonds, dat de belangen van nagelaten betrekkin gen bij de koopvaardij behartigt, bood geen geschenk meer aan, omdat men, zo vernemen wij, dc prinses daarvoor thans te oud acht. Waarschijnlijk zal prinses Margriet in de loop van dc volgende week naar Montpellier terugkeren ter voortzet ting van haar studie. Vijfhonderdvijftig kippen verbrand Ruim 550 leghennen van acht tot tien weken oud zijn donderdagnacht in Barnevcld verbrand I)eze brand legde een groot gedeelte van een 105 meter lang kippenhok, eigendom van de kuiken broedersfirnia G. van Grootheest en Zoon, in de as. Burgemeester in nieuwsjaarsrede: Scherpenisse voelt niets voor samenvoegingsplannen In een nieuwjaarsrede voor de ge meenteraad van Scherpenisse heeft burgemeester D. C. Bouwense vrij dagavond nog eens duidelijk het af wijzend standpunt van Scherpenisse tegenover het plan voor samenvoe ging van St.-Maartensdijk en Scher penisse uiteengezet. „Het is zonder meer duidelyk, dal deze gemeente er niet voor voelt", aldus de burge meester. Van de gebeurtenissen in de gemeen te in het afgelopen jaar noemde bur gemeester Bouwense de moeilijk heden eind 1961, toen ongenoegen over de samenvoegingsplannen werd gedemonsti'eerd. Het gemeentebe stuur van Scherpenisse, zo zei de voorzitter, heeft eind 1961 een dui delijk antwoord over dc opheffings- plannen aan de betreffende instanties verzonden. Burgemeester Bouwense deelde de raadsleden mee, dat nog deze maand het plan voor de loswal aan Gorishoek in bestek by de ge meente zal worden ingediend. De ze loswal moet komen in de plaats van de (afgesloten) haven van Scherpenisse en St.-Maartensdijk. Wethouder J. v. d. Jagt dankte de burgemeester namens de raad voor zijn nieuwjaarsrede. De raad ging met vier tegen drie stemmen akkoord met een voorstel tot verstrekking van een renteloos voorschot ad 3500 voor nieuwe uni formen aan de muziekvereniging „Eendracht", alsmede met een ver hoging van dc jaarlijkse subsidie aan deze vereniging met 100 tot 450, „Eendracht" zelf heeft een uniform fonds van 1100. De *20 aan te schaf fen uniformen zullen 3000 totaal kosten. Alleen de S.G.P.-fractie stemde tegen dit voorstel. De raad keurde voorts goed een voorstel tot afkoop van erfpachten en een subsidieverzoek van de Ne- derlanse Astma Stichting ad. 2 cent per inwoner per jaar. Na afloop van de raadsvergadering hield dc lieer J. F. J. van der Peijl, directeur van de N.V. Waterleiding- Maatschappij „Tholen", een causerie over dit waterleidingbedrijf. maken krijgt, de grondbewerking is. Hij betoogde, dat de zware werktui gen het nadeel meebrengen, dat de structuur van de grond langzaam achteruit gaat. Om dit. nadeel te ver minderen zijn proeven genomen met een spitmachine, die de grond losser houden en een gemakkelijke doorla ting van liet regenwater waarborgen. Vervolgens wees de heer Van Liere er op, dat het zaaien momenteel de richting uitgaat, van het gebruik van precisie-zaaimachines. Hij veronder stelde, dat in het kader van de voort gaande mechanisatie de huidige zaag machines over enkele jaren niet meer gebruikt zullen worden. De heer Van Liere waarschuwde bij het gebruik van deze precisie-ma- chines voorzichtig te zijn met de zaaiafstanden. Overigens betekent het gebruik van deze apparaten geen besparing van zaaizaad, wel van ar beid. Dan is er het streven om de arbeidspiek tijdens de verzorging, veroorzaakt door het doorslaan en het opeen zetten, weg te krijgen door gebruik te maken van de bietendun- machine. Deze machine richt zich op onlcruidbestrijding en op uitdunnen, zodat uiteindelijk een bepaald aan- tal planten per ha verkregen wordt. 70.000 De heer Van Liere betoogde, dat er voor gezorgd moet worden, dat een aantal van 70.000 per ha ge haald wordt. Hij gaf toe, dat dit al jaren aangeraden wordt, maar hij koppelde er aan vast, dat dit aantal dan ook zelden gehaald wordt. Meestal komt men tegen de 60.000. Zo heeft de voorlich tingsdienst in Goes onder meer proeven genomen met precisie werk en met handwerk. De eerste methode vroeg 25 arbeidsuren, de tweede 80 uur, een besparing dus van 50 tot 75 procent. De heer Van Liere betoogde, dat oogstdepressies niet uitgesloten zijn, maar beslist niet voor hoeven te ko men. Tot slot wees hij er op, dat de landbouwers de eerste stappen voor een dergelijke nieuwe methode moe ten nemen na er goed over gedacht te hebben. De heer Van Liere verduidelijkte zijn betoog met dia's en een film, waarna hij tot slot vragen beantwoordde. De vergadering werd geleid door de heer J. Davidse. Belasting ontdoken Een maand geëist tegen Breskense winkelier De officier van justitie bij de Middel burgse rechtbank heeft vrijdagmor gen één maand gevangenisstraf ge- eist tegen de winkelier G. J. de M. uit Breskens, die ten laste was ge legd, dat hij in 1961 voor een bedrag van f 4424 aan inkomstenbelasting heeft ontdoken. De verdachte liet verstek gaan, maar de getuige J. C. van de fiscale re cherche zette uiteen, hoe deze ont duiking mogelijk was geweest. Hij verklaarde, dat de inventarisatie be hoorlijk was geschied, maar dat de verdachte onjuiste cijfers had ver strekt aan de boekhouder. De offi cier, mr. A. W. Rosingh, voegde er aan toe, dat de verdachte heeft be kend onjuiste belastingaangifte tc hebben gedaan. De president van de rechtbank, mr. P. van Empcl, be paalde de uitspraak op 2 februari aanstaande. Kwart miljoen liter olie in Miinchen in vlammen Twee dagen nadat Duitsland werd opgeschrikt door een grote brand in de magazijnen van een warenhuis in Neurenberg, moest vrijdag in Miin chen groot brandalarm worden ge geven. Dit maal betrof dit een brand na een explosie in een grote verwar mingsinstallatie. Een helikopter van het Amerikaan se leger plukte acht mensen van het dak van het gebouw, dat een gigan tische toorts leek door vlammen die opschoten uit een olietank met een capaciteit van een kwart miljoen liter in de kelderruimte. Een van de mensen die door de helikopter werden gered, overleed op weg naar het zie kenhuis. In België Nederlands gezin ernstig gewond bij ongeval Donderdag heeft zich op de weg van Brussel naar Bergen een ernstig ver keersongeluk voorgedaan, waarbij een persoon om het leven is geko men en vijf inzittenden van auto's ernstige verwondingen hebben opge lopen. Onder de ernstig gewonden bevindt zich een Nederlands gezin. De in Frankrijk wonende Nederlan der A. Neels, die met zijn echtgenote en twee dochters van 16 en 12 jaar in de richting van Bergen reed, bot ste tegen een geparkeerde vracht auto. Een achter hem rijdende wa gen trachtte uit te wijken, doch slip te en sloeg over de kop. Een met ce ment geladen vrachtauto kon de ge slipte auto niet meer ontwijken. Uit de wrakstukken werd het lijk gebor gen van een 30-jarige Belgische vrouw. De bestuurder van deze auto en het Nederlandse gezin werden ernstig gewond naar ziekenhuizen overge bracht. V.V.D.-VROUWEN OVER NIEUW-GUINEA Drie spreeksters hebben vrydag ty- deus een landdag van de stichting organisatie „Vrouwen in de V.V.D." in hotel Van Gytenbeek in Zwolle een inleiding gehouden. Het waren mevrouw H. A. A. L. de Vriesvan dc Hardt Aberson, wethouder van Hengelo, mevrouw mr. N. M. \V. DettmeijerLabberto.i, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en mevrouw II. van Somcren-Downer, lid van de Tweede Kamer. Mevrouw Van Someren besprak on der meer de kwestie Niéuw-Guinea. Zij zei, dat het hele Nederlandse volk zich achter het beleid moet scharen van de huidige regering, die aan de Nieuw-Guinea-politiek een dynami sche wending heeft gegeven. Ze noemde Nieuw-Guinea een schakel in de wereldstrijd tussen het commu nisme en de westerse democratie. Zij waarschuwde tegen cultuurpessi misme en gezapigheid. Als alk? krachten worden gebruikt is het wes ten nog altijd onverslaanbaar. Spre kende over het onderwijs noemde me vrouw Van Someren het onrechtvaar dig, dat altijd nog zo weinig arbei derszoons voortgezet onderwijs kun nen volgen. Het is onverantwoorde lijk zoveel talent niet tot ontplooiing te brengen. Laotiaanse prinsen zijn het eens geworden De drie Laotiaanse prinsen zijn het eens geworden. Het akkoord werd tijdens een ge- improviseerde persconferentie voor de deur van het gebouw te Genéve door een breedlachende Soevanna Poema bekendgemaakt. De neutralistische prins die in het voorlopige kabinet de premierszetel zal bezetten verklaarde: „Wij hebben overeenstemming bereikt over de sa menstelling van een regering en we hopen dat een en ander een krachtige basis zal vormen voor de vrede in de toekomst". „Wij hopen eind januari een herenig de delagtie naar de Gencefse vredes conferentie over Laos tc zenden", al dus Soevanna Poema. TEGEN VONNIS KANTONRECHTER Rijwielpad wijkt van weg af: wie heeft voorrang? l)e Middelburgse rechtbank heeft vrijdagmorgen een aantal zaken behandeld van personen, die in appel waren gegaan tegen liet vonnis van de kantonrech ter. In het geval van de Sou- burgse schilder A. de B. was de grote vraag, wie voorrang liad. De Souburger reed met zijn bromfiets op een rijwielpad langs een voorrangsweg in Kou- dekerke. Vlak voor een kruising- met een andere weg, wijkt het rijwielpad een eind van de voor rangsweg af. De B. dacht, dat hij bij de kruising voorrang had op het verkeer dat over de ande re weg naderde. Hij was dan ook doorgereden en kwam in botsing met een personenauto. Zowel tegen De B. als tegen de au tomobilist werd een vervolging inge steld, maar laatstgenoemde werd door de kantonrechter vrijgesproken. De schilder werd echter schuldig be vonden aan het niet verlenen van voorrang. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, verklaarde tij dens de behandeling in hoger be roep. dat hrj de mening van de kan tonrechter deelt. Hij zei dat het rijwielpad ter plaatse niet meer bij de voorrangsweg hoort en wees daarbij op een uitspraak van de rechtbank te Assen in een soortgelijke zaak. Mr. Rosingh vroeg bevestiging van het vonnis. Uit spraak over 14 dagen. Engelse spotprenten over prinses Margaret Tot verbazing der Britten, was vrij dag een lid der koninklijke familie het onderwerp van een spotprent. Niemand herinnert zich dat dit ooit eerder liet geval is geweest in deze eeuw. De karikatuur van prinses Marga ret verscheen in het nummer van het weekblad Spectator, dat gisteren uitkwam. Zonder op- of onderschrift of commentaar, werd een vol foto's staande voorpagina van de Sunday Times in tekening weergegeven. Een der tekeningen liet een vrouw dui delijk prinses Margaret in avond kleding aan de piano zien. Een ande re tekening toonde haar met een ba by in de armen, in dezelfde pose als waarin zij en het kind door Snowdon op de foto waren vereeuwigd. De an dere drie tekeningen waren van een vrouw alweer Margaret in de huiselijke omgeving. Zoals bekend, heeft lord Snowdon een functie bij de Sunday Times aan vaard. Weer eens een staatsgreep in Santo Dominga De staatsraad van de Dominicaanse Republiek, die dinsdag door een bur gerlijk-militaire junta gewipt werd. is vrijdag weer aan de macht na een gisternacht uitgevoerde verrassende tegeneoup. Luchtmachtofficieren op de luchtba sis San Isidro arresteerden de nieuw bakken „sterke man", generaal Pe dro Rodriguez Echavarria, en be vrijdden de voormalige vice-president Rafael Bonnelly, die op bevel van generaal Echavarria op de basis ge vangen gehouden werd. Middelburg speelt zondag in de twee de klas A van de hockeycompetitie de laatste thuiswedstrijd tegen de aanstaande kampioen VVeredi. De overwinning zal in deze wedstrijd wel naar Tilburg gaan. Push II zal een plaatsje op de ranglijst kunnen opschuiven, door van stadgenoot Zwartwit II te winnen. Breda III kan op eigen veld het. bezoekende Forward II verslaan. Liberty zal eveneens tot winst komen, door Til burg II met lege handen huiswaarts te sturen. Middelburg 11 kan in de 4e klas A de laatste thuiswedstrijd in winst omzetten tegen Weredi III. Dc Mid delburgers kunnen de puntjes hard gebruiken. Warande II heeft in Oos terhout winstkansen tegen Des II. Breda V zal met Forward III wel geen moeite hebben. Liberty II moet in staat worden geacht van Tilburg V te winnen. De dames van Middelburg kunnen in de derde klas A van plaats wisselen met Weredi III, dat op bezoek komt. Breda III zal het tegen Push III niet kunnen bolwerken. Deze laatste ploeg zal dan ook de eerste plaats niet. afstaan. Rapide kan een ge makkelijke zege behalen op het be zoekende Tilburg IV. In de onderbond zal Tempo IV op eigen veld wel een nederlaag lijden tegen Pelikaan H, terwijl Tempo II van Pelikaan m zal verliezen. Olym- pia Is in Terneuzen in staat van Ra pide II te winnen. Middelburg III zal het op eigen veld niet kunnen hou den tegen de aanstaande kampioen Tempo III. JEüGDCOMPETITIE Het programma voor de jeugdcom- petitïe is als volgt: jongens: Breda aTempo b. Breda bTempo a en Rapide aMiddelburg b; meisjes: PelikaanMiddelburg en Tempo q Tempo p. Donner won afgebroken partij van Henneberke In Beverwijk zijn vrijdagavond de afgebroken partijen in de verschil lende groepen van het Hoogoven schaaktoernooi uitgespeeld. Gvootmeestergroep: zesde ronde: Trifunovic-Van Scheltinga 1-0: ze vende ronde: Henneberke-Donner 0-1; Van Scheltinga-O'Kelly opnieuw afgebroken. Meestergroep "A: 7e ronde: Puig-Bink 1-0; Durao-Eising 0-1. Meestergroep B: 7e ronde: Smedere- vac-De Rooy 0-1; Perez-Castagna Indische hockeyers handhaafden positie India handhaafde vrijdag in liet lan- dcnhockeytoernooi te Ahmcdahad zijn ongeslagen record door een over winning met 40 op België, welke stand reeds bij de rust was bereikt:. De Indiërs hebben in hun tot nu toe acht gespeelde wedstrijden nog geen enkel doelpunt tegen zich gekregen. West-Duitsland won vrijdag met 30 van Australië. Bij de rust ston den dc Duitsers met 10 voor. De ontmoeting tussen de toams van Nieuw-ZeeJand en Malakka eindigde in een gelyk spel, 00. Schooljongens Toen de Middelburgse koopman C. J. P. in Sint-Jansteen met zijn auto een paard en wagen inhaalde, reed hij een schooljongen aan, die op de fiets vanuit 'de tegenovergestelde richting naderde. Hij was in hoger beroep gegaan tegen het vonnis van de kantonrechter en zei voor de rechtbank, dat ongeveer tien school jongens op de fiets uit de tegenover gestelde richting waren genaderd. Zij reden volgens hem soms met zijn vijven naast elkaar en namen de gehele weg in beslag. Drie van de jeugdige fietsers verklaarden echter 'unaniem, dat zij netjes twee aan twee hadden gereden. De officier vroeg dan ook bevestiging van het vonnis. De president van de recht bank. mr. P. van Empel, bepaalde de uitspraak op 2 februari a.s. Injectie Op tweede kerstdag bezocht de Temeuzense arts A. C. S. van B.- V. een patiënt om hem een injec tie te geven. Toen hij even later wegging, reed hij achteruit met zijn auto tegen de auto van een familielid van zijn patiënt. De Temeuzense kantonrechter ver oordeelde hem daarvoor tot een boete van f 25, De arts was het hier echter hele maal niet mee eens. Met behulp van een kaart, zette hij uiteen, waarom lijj zijns Inziens niet schuldig was aan de aanrijding. Dc officier dacht er echter an ders over en eiste bevestiging van liet vonnis. Uitspraak over 14 dagen. De Antwerpse mevrouw C. M. E. had op 16 april in Hoek gereden met een auto, waarvan één der banden in zeer slechte staat verkeerde. De ge volgen bleven niet uit: de band sprong en de wagen belandde in een sloot. De Antwerpse was in hoger beroep gegaan tegen de boete van f 75,die de kantonrechter haar had opgelegd. Zy meende namelijk dat zij geen schuld'had aan de slech te staat, waarin de band verkeerde, omdat de auto volledig werd onder houden door haar garagehouder. Zelf bemoeide ze zich daar niet mee. De officier vroeg vernietiging van het vonnis f 75,en handhaafde de oorpronkelijke eis van f 100 boete. Scheepsluiken De kantonrechter had de koopman M. C. D. uit Wemeldinge veroordeeld tot een boete van l' 50,omdat hij handel had gedreven in oude scheepsluiken, terwijl hij daartoe niet bevoegd was. In hoger beroep voor de rechtbank voerde D. aan, dat hij het gedaan had in opdracht van een zekere H., die wel de bevoegdheid had. Ondanks dat eiste mr. Rosingh bevestiging van het vonnis. Uit spraak over 11 dagen. Enige algemene kennisgeving. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den onze geliefde moe der, behuwd- en groot moeder KAATJE REMIJNSE weduwe van Jacobus Schog in de ouderdom van bijna 72 jaar. Vlissingen: F. Schog S. Schog-Leeman Oudelande: W. Schog A. Schog-Tramper M. K. Schog J. Schog en verloofde Ellewoutsdijk: M. Quinten-Schog Oudelande, 19 januari 1962. Wilhelminastr. A 47. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 23 januari a.s. des middags om 12 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed in het ziekenhuis „Bethesda", onze lieve moeder, be huwd-, gi-oot- en over grootmoeder, zuster en tante, MAATJE BENOU, weduwe van WILLEM VAN DER HEIJDEN, in de gezegende ouder dom van bijna 85 jaar. Uit aller naam, VV. van der Heijden Wz. Koudekerke. 19 januari 1962. Vlissingsestraat 17. Dc begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 23 januari a.s. om 12.15 uur te Koude kerke. Vertrek Vlis singsestraat te 12.00 uur. De overledene ligt op gebaard In dc aula van ziekenhuis „Bethesda".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4