Z.L.M.-secretaris ,niet ontevreden' over E.E.G.-akkoord in Brussel King ÈÊffSS de BILT Bij Noordwelle twee doden na aanrijding IN ZEELAND GEEN GEVALLEN VAN MOND- EN KLAUWZEER DRIE NIEUWE PARTIJEN VOOR ZEEUWSE STATENVERKIEZING INVENTARIS VAN DELTAHOTEL STEVIG AAN DE PRIJS" VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 JANUARI 1962 REDE VOOR GEZONDHEIDSDIENST Resultaten voor pluimveehouderij en graanhandel niet gunstig „De. Nederlandse landbouw mag over liet algemeen verheugd zijn over het in Brussel bereikte akkoord inzake de tweede etappe van de E.E.G.. Welis- Avaar zyn de resultaten voor enkele groepen o.ra. graanhandel en pluim veehouderij niet bepaald gunstig, maar over het geheel genomen mogen we niet ontevreden zijn". Dit verklaarde vrijdagmiddag de algemeen secre taris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Sclilingemann tijdens een rede, die hij hield voor de Stichting „Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland", welke in „De Prins van Oranje" te Goes vergaderde. Mr. Sclilingemann betoogde, dat voor Nederland enkele zeer belangrijke beslissingen zijn gevallen. Ilij noemde o.m. hetgeen ten aanzien van de zuivel is bereikt en de resultaten, welke zijn behaald met betrekking tot het stelsel van minimumprijzen. In een rede „E.E.G. en Zeeuwse rund veehouderij" schetste mr. Sclilinge mann de gang van zaken bij de tot standkoming van de E.E.G. In een gedegen en goed gedocumenteerd be toog gaf spreker de talrijke aanwezi gen een goed inzicht in de situatie. Hij wees er op. dat het doel van de E.E.G. is de handelsbelemmeringen tussen de zes landen geleidelijk op te heffen. Er zijn vele van deze belem meringen: de invoerrechten, de con- tlgenteringen, het stelsel van de mi nimumprijzen en nog een groot aan tal „verdekt opgestelde" bepalingen, zei de inleider. Om te komen tot een gemeenschappelijke markt is 'n over gangsperiode nodig van 12 jaar, na melijk van 1 januari 1958 tot 1 janu ari 1970, verdeeld in drie etappes van vier jaar. De tweede etappe is pas ingegaan. Over het in Brussel be reikte akkoord om tot de tweede etappe over te gaan was mr. Sclilin gemann niet ontevreden. Van belang noemde hij het, dat een partnerland niet zonder meer de grens kan sluiten voor bepaal de produkten. De Europese Com missie in Brussel zal uitmaken of een dergelijke maatregel gerecht vaardigd is. Uit Nederlands stand punt bezien is ook voor de zuivel wat bereikt. De verliezen bij de export van zuivelprodukten zullen namelyk gemeenschappelijk wor den gedragen. „Voor Nederland pen gunstige zaak", was het oor deel van mr. .Sclilingemann. Rundvlees Sprekende over liet rundvlees zei de algemeen secretaris van de Z.L.M., dat do zes landen te zamen minder rundvlees produceren dan de eigen bevolking consumeert. Dit is plezie rig, want in een dergelijk geval kun nen de maatregelen voor een gemeen schappelijke markt gemakkelijker, worden genomen dan wanneer er' een overschot is, aldus mr. Sclilinge mann. Ook staat het vast, dat het gebruik van met name mager rund vlees zal toenemen. f Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA NV Hederdr^al 19 - Middelbuig - Tel. 01180 2962 Het is echter thans nog niet te zeg gen of Nederland en speciaal Zeeland veel aan de E.E.G. zullen hebben voor wat betreft het rundvlees. Dit is mede afhankelijk van de vraag of eventueel Engeland, Ierland en Dene marken tot de „Zes" zullen toetreden. Mr. Schlingemann was van oordeel, dat Nederland alleen een goed figuur kan slaan, als kwaliteitsvlees kan worden aangeboden. In dit verband merkte hij op, dat vastgesteld is, dat in streken waar meslrassen voorko men het vlees beter is dan in stre ken waar melkrassen zijn. In de bespreking, welke op het be toog van de algemeen secretaris van de Z.L.M. volgde, merkte de rijks- veeteeltconsulent, ir. W Jj. Harnisen nog op, dat men zich over de kwali teit van het Nederlands vlees niet zoveel zorgen dient te maken. Wel was liij van mening, dat men moet proberen goedkoper te produceren. Vooral in de nielkveesector vond liij dit van belang. Per man zullen nieer koeien moeten worden gemolken, al dus spreker. De kracht van Neder land in de E.E.G. ligt volgens ir. Harmsen vooral in de hogere produk- tie per melkkoe. Kwalitatief staat Nederland op een dergelijk niveau, dat het te dezen aanzien dé toekomst met een zekere gerustheid tegemoet kan zien, aldus deze spreker. Verbreding havenmond veerhaven te Zijpe Op 21 februari a.s. zal in Middel burg worden aanbesteed het verbre den van de havenmond van de veer haven in Zijpe. In verband met de toenemende stroonisterkte ter plaat se als gevolg van de aanleg van de Grevelingendani, wordt het noodza kelijk geacht de havenmond l/2 maal te verbreden. De havenmond zal worden verbreed door de zuidelijke havendam gedeel telijk te verleggen en recht door te trekken. Hierdoor zal het voor de veerboten mogelijk worden de haven loodrecht in- en uit te varen, zonder eerst een moeilijke bocht te maken. De oude steiger bij de zuidelijke ha- vendam zal worden gesloopt. Het werk, dat in maart zal aanvangen, komt ongeveer vier maanden later gereed. Er is een bedrag van enkele honderdduizend guldens mee ge moeid. GEZONDHEIDSDIENST VOOR DIEREN Enten van rundvee wel geadviseerd Het advies van de Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland aan de Zeeuwse veehouders is: „ent uw dieren tegen mond- en klauwzeer!" Dit zei vrijdagmid dag de directeur van deze dienst dr. J. Tesïnk tijdens de in. „De Prins van Oranje" te Goes ge houden algemene vergadering. Er is overigens geen enkele re den tot paniek. Zeeland is tot nu toe de enige provincie, waar de besmetting nog niet is vast gesteld, verklaarde dr. Tesink. De directeur der Gezondheidsdienst voor Dieren zei dat bij de huidige mond- en klauwzeerepidemie weer eens te meer het nut is gebleken van een jaarlijkse inenting van de rund- VAN TOT triijpe PRINS CARNAVAL Sas van Gent vraagt zich de laatste dagen af wie de nieuwe prins Carna val zal worden. Na liet vertrek uit Zeeuwseli-Vlaanderen van ir. Horst- mann moest een nieuwe prins wor den gekozen. De verkiezing is bin nenkort en op zaterdag 37 januari zal prins Carnaval zich aan het pu bliek voorstellen. Dat gebeurt op het carnavalsbal in de zaal van de Sasse spiegelglasfa- briek. De stichting Sasse Karnaval heeft voor dit bal uitgenodigd het 19-jarige zangeresje Anneke Grön- TIJDSCriRlFT.... Terwijl de regen onbedaarlijk langs de ruiten gutste, deponeerde men een nieuw toeristisch, maandblad op onze tafel, uitbundig voorzien van zonnige foto's in wintersport- en an dere vakantieoorden. Vooral de fo to's uit het zonnige zuiden, met slerk gebronsde, fraaie dames en at letische heren, nonchalant wandelend langs blinkende stremden, zorgen dan voor een dermate sterke tegen stelling met onze regenjas- en para- plutoestmden in deze lange, lange januarimaand, dat men acuut een of andere express zou willen beklimmen om Imp, het land van mest en mist voor enige tijd het lancl van mest en mist te laten. Alle windkrachten, van drie tol tien, alle halve of hele meters verhoging van Harlingen tot Vlissingen en vooral alle wisselende tot zware bewolkingcn de run toeke ren en het gelaatopgewekt naar het zuiden gekeerd', de zon van de foto's uit dut tijdschrift tegemoet. Of een andere zon, wal doet het er toe. 't Mag ook de zon van de win tersport zijn. Die ziet er in dat tijd schrift ook zonnig genoeg uit om ons de lekkende dakgoten in dit, zo triest verregende land even te doen vergeten. Heerlijk, zo'n tijdschrift. Eerlijk ge zegd waren we intussen de regen al hélemaal vergeten, zaten in ge dachten in de zon en goed be schouwd, zijn. we zelfs at een beetje bruin geworden. Nou, dan blijven we maar hier. loh en de zanger Herman van Kec- ken, beiden bekende en bij de jeugd vooral gevierde vocalisten van de amusementsmuziek. Het dans- en showorkest „The Orpheans" zal op het bal verder voor de nodige muzi kale klanken zorgen. BIJ DE GEMEENTE Kamperen bij de gemeente Axel doen steeds meer mensen. Het ge meentelijk kampeerterrein „De ISoshoek" in het goede Axel lelde in het afgelopen jaar 2540 over nachtingen. Het jaar daarvoor waren het er 1500 en in 1959 nog maar 443! „De Boshoek" wordt dus ontdekt. De gemeente heeft dan ook besloten de kampeerders van nóg meer gerief te voorzien door het aanbrengen van geisers, waarvan men van de zomer tegen een geringe vergoeding kan ge bruik maken. LECTUURKIOSK Kruiningen heeft in 1961 weer heel wat tijdschriften en boeken aan het lectuurdepot van het Nederlandsche Roodc Kruis gegeven. Van de 222.135 kg verstuurde tijdschriften waven er 2183 kg uit Kruiningen afkomstig. Van de 72.494 boeken, werden er 75 door de inwoners van Kruiningen ge geven. Vergeleken met 1960 werden 372 kg tijdschriften méér ingeleverd, maar 126 boeken minder. Omdat het Rode Kruis onder meer 550 inrichtingen voorziet van een wekelijks tijdsebriftenpakket en lec tuur zendt naar meer dan 2000 thuis- liggende patiënten, vraagt de afde ling Kruiningen van het Rode Kruis de bewoners om nóg meer tijdschrif ten en boeken, die men kan stoppen in de lëctuurklosk aan de Burge meester Elcnbaasstraat naast de brandweerkazerne. Wh veestapel. „Immers vrijwel uitslui tend varkens zijn nu aangetast en in veel mindere mate het jonge rund vee. Ouder, meer dan twee keer in geënt rundvee is tot nog toe vrij ge bleven". Dr. Tesink zei voorts, dat de be smetting nog niet voorbij Den Bosch is geconstateerd. Hij deelde mede, dat in do entperiode 1961 werden geënt 82.710 runderen, niet geënt •werden 1761 runderen van gemoeds- bezwaarden. In zijn gebruikelijk overzicht van de werkzaamheden iii het afgelopen jaar deed ir. Tesink mededelingen óver de bestrijding van tuberculose. Onder zocht werden bijna 47.000 runderen op ruim 3100 bedrijven. Slechts drie van de zeventien aan de hand van het resultaat van het onderzoek aan gewezen runderen toonden na slach ting tuberculose. Het gunstige verloop van deze bestrijding gedurende de laatste jaren in en buiten Zeeland heeft het bestuur doen besluiten stap pen te ondernemen om na te gaan of het mogelijk is met ingang van het bestrijdingsjaar 1962-1963 het onderzoek om de drie jaar te doen geschieden. Dubbeltest Tijdens het afgelopen boekjaar werd bij vijf runderen na slachting een be smetting met vogvaltuberculose vast gesteld, terwijl meer dan 100 runde ren bij de zogenaamde dubbeltest een reactie toonden welke moest worden toegeschreven aan een besmetting met vogeltuberculose. Meer dan 10 runderen werden voor export gewei gerd wegens eenzelfde besmetting. Per 1 juli 1961 waren in Zeeland ver der geen runderen meer aanwezig, waarvan het de Gezondheidsdienst bekend was dat deze besmet waren met abortus bang. In de stalperiode 1960-1961 werd eon stofwisselingsonderzoek verricht. Een proef met extra mangaanvoorzie- ningen bracht interessante gegevens aan bet licht. Het onderzoek naar een doelmatig wornibestrijding by paar den werd in april 1961 afgesloten. Bij de schapen werd gestart met een be strijding van schapenziekten op vrij willige basis in georganiseerd ver band. (Advertentie) DIT embleem is uw waarborg voor een gedegen opleiding. PUBLIKATIE F.N.O.P.-RIJSCHOLEN IN ZEELAND Grijper van loskraan trof arbeider in Terneuzen De grijper van een loskraan trof vrijdagmiddag om half twee de voorman-transportarbeider L. de L. in één van de Terneuzense dokken bij het lossen van een kustvaarder. De arbeider, afkomstig uit Terneuzen, werd hierbij ernstig gewond aan het linker bovenbeen. Het slachtoffer is overgebracht naar het Julianazieken- huis te Terneuzen. Drs. Van Alphen benoemd tot rector in Dordrecht Thans directeur christelijke h.b.s. in Middelburg Met ingang van 1 september 1963 is drs. H. J. van Alphen directeur van de christelijke h.b.s. voor Wal cheren te Middelburg benoemd tot reetor van het christelijk lyceum te Dordrecht. De tegenwoordige rec tor, dr. J. Karsemeyer, bereikt dit jaar de pensioengerechtigde leeftijd, maar drs. Van Alplien lieeft verzocht nog tot 1963 in Middelburg te mogen blijven, in verband met liet nieuwe gebouw voor de christelijke h.b.s., dat waarschijnlijk in september van dit jaar gereed komt. Tot zo lang zal dr. Karsemeyer in functie blijven. Vanaf de oprichting in 1953, is de heer Van Alphen die thans 47 jaar oud is directeur van de Mid delburgse christelijke h.b.s. In die trjd steeg het aantal leerlingen van 40 tot 430 en de school bevat nu een h.b.s.-a en -b en een 4-kIassige m.m. Zelf geeft drs. Van Alphen les in wis- en natuurkunde. Het christelijk lyceum in Dordrecht heeft een leer lingenaantal van meer dan 1000. Drs. Van Alphen was reeds eerder verbonden aan het lyceum in Dord recht. Van 1943 tot 1953 was hij daar leraar en gedurende ongeveer viïf jaar heeft hij samengewerkt met dr. Karsemeyer. In die periode hepf' echter enige tijd als militair dienst gedaan in het voormalige Neder- lands-Indië. Op onderwijsgebied vervult hij in Middelburg enkele functies. Hij is be stuurslid van de vereniging voor christelijk lager onderwijs op gerefor meerde grondslag en lid van de con tactcommissie onderwijs-bedrijfsle- ven. Bejaarde man bij oversteken in Terneuzen gedood Bij het oversteken van de Oranje straat in Terneuzen is vrijdagavond omstreeks half acht de 74-jarige oud fotograaf D. But uit Terneuzen, door een passerende auto gegrepen en om het leven gekomen. De heer But word enige tientallen meters meegesleurd door de bestel auto, bestuurd door R. S. uit Terneu zen en kwam daarna met zijn hoofd tegen een betonnen plantsoenband terecht. Hij moet vrijwel onmiddellijk zijn gedood. Jïet slachtoffer was juist uit de auto van zijn schoonzoon gestapt en wil de achter deze auto de weg overste ken, toen van rechts de bestelauto naderde, met het vermelde noodlot tige gevolg. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen. P.S.P., VRIJE BURGERS EN P.C.N.U. Benodigde handtekeningen worden nog verzameld Bij het centraal stembureau te Mid delburg zijn voor de verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland naast acht bekende po litieke groeperingen de P.v.d.A., de K.V.P., A.-R., C.H.U., V.V.D., S. G.P., C.P.N. en het Geref. Politiek Verbond drie nieuwe partijen ge registreerd. Deze groeperingen zjjn de Positief Christelyke Nationale Unie, de Pacifistisch Socialistische Partij en de Partij van Vrije Bur gers. Van deze drie partyen heeft de Pacifistisch Socialistische Party reeds een kandidatenlijst opgesteld, bij de Partij van Vrije Burgers is nog niet bekend welke kandidaten men op de lijst zal plaatsen, terwyl liet deelnemen van de Positief Christelij ke Nationale Unie aan de verkiezin gen afhangt of men twee partners uit de protestants christelyke groe peringen kan vinden, die onder de naam P.C.N.U. aan de verkiezingen willen meedoen. Voor het verkrijgen van de benodigde 25 handtekeningen per kiesdistrict wordt door alle par tijen nog gewerkt. Op 13 februari moeten de kandida tenlijsten met de benodigde 25 hand tekeningen per kiesdistrict bij het Centraal Stembureau in Middelburg worden ingediend om aan de verkie zingen deel te kunnen nemen. Voor de Partij van Vrije Burgers zou dit geen moeilijkheden opleveren, zo bleek ons bij informatie. Uit de be schikbare kandidaten voor de kandi datenlijst heeft men nog geen defi nitieve lijst samengesteld. Ook is nog niet bekend in welke van de ze ven kiesdistricten men aan de ver kiezingen zal deelnemen. Het pro gramma van De partij is onder meer fericht op meer vrijheid voor het in- ividu, meer autonomie voor de pro vincie en de aanleg van meer sport accommodatie. Ook is men sterk go- kant tegen de publiekrechtelijke be drijfsorganisaties. P.S.P. Bij de Pacifistisch Socialistische Partij wordt eveneens nog ge werkt aan het verzamelen van de benodigde bandtekeningen voor deelname aan de verkiezingen van Provinciale Staten van Zee land. Eén kandidatenlijst heeft men reeds opgesteld: deze vermeldt de volgen de namen: 1. mevrouw E. E. R. Stern-Dooïjewecrd, Sas van Gent; de heer P. P. J. de Ruijter, Middelburg; AUTO SCHEPTE BROMFIETS Vader en dochter bij oversteken gegrepen Een ernstig verkeersongeval op de provinciale weg bij de kop van Noordwelle heeft vrijdag middag twee doden geëist. Om streeks twee uur werd daar op de kruising met de Weelweg de 63-jarige krantenbezorger P. C. Hage met zijn bromfiets gegre pen door een personenauto uit Zierikzee.. De heer' Hage werd tegen het wegdek geslingerd en vrijwel op slag gedood. Zijn bij- VAN li AL F tien 's morgens tot half negen in de avond duurde vrijdag de veiling van de inventaris van liet failliete „Delta-hotel" in Haamstede en van de grote barak (38 bij 5 meter met 19 ka mers) op het terrein rond het veelbesproken gebouw. Voor f 45.000 ging de 632 nummers tellende inboedel van de baud, waarbij inbe grepen de barak voor f 7000, die eigendom werd van aannemer C. A. Prince uit Haam stede. DEZE veiling in het Dorpshuis te Renesse was één van de groot ste veilingen van de laatste jaren in Zee land. En er Is stevig aan de prijs geboden, dat wil zeggen: soms boven de winkelprijs van de goederen. Mid denstanders; kooplui en hoteliers uit liet hele land boden vlot en ruim op deze door ge rechtsdeurwaarder M. Loeve (Goes) geleide verkoping. Er heerste wat men in vakkringen noemt een prettige stemming in het Dorpshuis van Renesse. DE 250 lakens gingen weg in bundels van .12-, De slaapkaine-stukken werden verkocht in complete secs: ledikant, stoel, nachtkastje en tafeltje, was de koop extra aantrekkelijk maakte. DE huis vouw kwam er op de vlot geleide veiling, waar roeper Roskam (dit Zierikzon als afsla., er fungeerde niet aan ce pas. Het waren allemaal zaken mensen. Ook de koper van het „Delta-hotel", de beer S. Bleyenberg uit Roosendaal, slaagde er tegenover de „be roeps-inkopers" niet In een belangrijk deel van de inventaris voor zijn nieuwe eigendom te kopen. 's AVONDS laat begon deurwaarder Loeve niet zijn medewerker J. Korslanjc, aan liet be rekenen en uitschrij ven van de rekeningen, waaraan zij ook een be langrijk deel van de nacht hebben besteed. Vanmorgen om half tien zullen de kopers hun nieuw bezit kun nen afhalen tot vier uur. En dan weer maandagmorgen half I ien. Tot hot „Delta-ho tel" leeg is en de heer Bleyenberg de afbouw en inrichting tor hand kan nemen. na 33-jarige dochter, mejuf frouw A. C. Hage, die op de duo van de bromfiets meereed, werd zo ernstig gewond, dat zij later op de middag in het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierik zee is overleden. Uit de richting Zierikzee kwam vrij dagmiddag de 19-jarige C. van der V. met een huurauto van een plaat selijke garage over de Stoofweg (provinciale weg) gereden. De be stuurder van de auto was niet een klein jongetje op weg naar Renesse, toen hij plotseling op de kruising met de Weelweg de bromfiets voor zich zag. Hoewel het hier een overzichtelijk punt betreft, had de automobilist, naar hij tegenover de politie ver klaarde, de beide bromfietsberijders niet eerder bemerkt. Plotseling stak de heer Hage de weg over en op bet moment, dat Van der V. dit zag, viel ei gen 1 lik de klap al. Met de buinper schepte cle auto de bromfiets, de be rijders werdén een tiental meters meegesleurd en toen de auto tot stil stand was gekomen, bleek de heer Hage al overleden te zijn. Per ambulance werden beiden naar liet Zweedse Rodè-Kruisziekenhuis te Zierikzee overgebracht. Enige tijd na het gebeurde is ook de dóchter aan haar ernstige verwondingen be zweken. De heer Hage was gehuwd en vader van twee kinderen. De inzittenden van de auto kwamen met de schrik vrij. De bromfiets was totaal vernield en de auto werd aan de voorkant besohadigvl. Behalve dè bestuurder van de auto heeft niemand het ongeluk gezien. De rijkspolitie van Renesse en Serooskerke lieeft de zaak direct in onderzoek genomen, maar tast over de juiste toedracht van het gebeurde nog ln het duister. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 5 en 8 Wvna/vvvvvvvvvvvvvvvvvvv mevrouw J. C. de Haan-Bakker, Zuidzande en de heren D. J. de Jong on J. Geleedst beiden uit Goes. Het is nog niet bekend in welke kiesdis tricten men aan de verkiezingen zal deelnemen. Het programma van de P.S.P. be oogt een radicaal socialisme en paci fisme. P.C.N.U. De Positief Christelijke Nationale Unie is in feite geen politieke par ty, maar bedoeld als een overkoepe ling van cle bestaande protestants christelijke partijen, zoals de C.H., A.R., S.G.P. het Gereformeerd Poli tiek Verbond en de Chr. Volkspartij, sinds kort de Chr. Nationale Volks party genaamd. Tevens wil de P.C.N.U. in deze over koepeling omvatten de culturele, maatschappelijke en de economische protestants christelijke groepen. Deelname aan de verkiezingen door de P.C.N.U. hangt echter af van de bereidheid van twee van de protes tants christelyke groeperingen om onder de naam P.C.N.U. uit te ko men. Aan de samenstelling van de kandidatenlijst wordt in ieder geval hard gewerkt, zo werd ons meege deeld. Joegoslaaf uit Breskens over de grens gezet De rijkspolitie uit Breskens heeft in de loop van vrijdag de 33-jarige Joe goslaaf A. K. naar Roosendaal ge bracht, waar hij over de grens is ge- zot. Deze Joegoslaaf, die ongehuwd was, heeft de laatste jaren in Frank rijk gewoond. Na allerlei omzwervin gen door België bereikte hij een tien tal dagen geleden Breskens, waar hij bij de politie om asiel vroeg. Het de partement van justitie achtte echter geen redenen aanwezig om hem po litiek asiel te verlenen, zodat hij dus in de loop van vrijdag uit ons land werd gezet. Zeer waarschijnlijk zal hij worden teruggebracht naar Frankrijk. „Schelde" krijgt opdracht voor bouw 2 scheepsmotoren De N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen heeft de opdracht ontvangen voor de bouw van twee Schelde-Sulzer hoofdmoto ren, die geplaatst zullen worden in twee op Nederlandse werven te bou wen vrachtschepen. De eerste Schelde-Sulzermotor is be stemd voor de „Straat Fremantle". een vrachtschip van 12.000 ton, dat voor rekening van de Koninklijke Java-China-Paketvaartlijnen N.V. wordt gebouwd bij de scheepswerf P. Smit jr. N.V. te Rotterdam. De an dere Schelde-Sulzermotor is de hoofdmotor van de „Straat Frank lin", een schip van hetzelfde type, dat wordt gebouwd door Verol- me dok- en scheepsbouwmaatschap pij N.V. eveneens in Rotterdam voor rekening van de N.V. Kon. Palcet- vaartmaatschappij. De schepen zul len in de tweede helft van 1963 wor den opgeleverd. Do Java-China-Paketvaartlijn heeft voorts nóg een vrachtschip van het zelfde type besteld bij de werf van P. Smit jr. De Koninklijke Paket- vaart heeft een tweede vrachtschip besteld bij P. Smit jr. Tewaterlating Congo Zole" uitgesteld De tewaterlating van het Belgische motorschip „Congo Zole" bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, zal hedenmiddag niet doorgaan. De plechtigheid is tot een nader te be palen datum uitgesteld. welv POEDER ZALF OLIE -KEEP TOENEMENDE BEWOLKING Aanvankelijk plaatselijk opklarin gen, later weer toenemende bewol king met lijdelijk enige regen of motregen, krachtige tot matige wind tussen west en zuidwest. Ongeveer dezelfde temperaturen ais gisteren. ZON EN MAAN 21 januari Zon op 8.36 onder 17.07 Maan op 18.05 onder 8.51 22 januari Zon op 8.35 onder 17.09 Maan op 19.07 onder 9.23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2