Raad Zierikzee loste salariskwestie op Nieuw wijkindelingsplan voor de broodbezorging in Middelburg EEH3331 Snelle beslissing over Oosterscheldebrug 3ijf>e Zeeuwse Almanak BOVAL IN ZEELAND BESPRAK IN GOES ZIJN BELANGEN VERWACHT. 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDEKDAU IS JANUARI IWbÜ WIJK GRENST ZO MOGELIJK AAN BAKKERIJ Rond 35 pet. consumenten behoudt eigen bakker De bakkerscommissïe ge vormd door bestuursleden van de Nederlandse Bakkersbond afdeling Middelburg en de chris telijke bakkerspatroonbond af deling Walcheren die de broodsanering in Middelburg voorbereidt, heeft thans in over leg met de Nederlandse Balcke- rijstïcliting een nieuw indelings plan voor de bezorging opge steld. Daarbij is ieder bedrijf zo goed als mogelijk bleek een wijk toebedeeld, die aan de bak kerij grenst. De nieuwe indeling houdt in, dat 35 procent van de Middelburgse huisvrouwen hun eigen bakker behoudt en 65 pro cent een andere bakker krijgt. Daarbij hebben de huisvrouwen keuze uit twee bakkers, met na een onderzoek een uit wijkmogelijkheid naar een der de bakker. Deze laatste bijzon derheden over de broodsanering, die men wil laten ingaan begin maart, werden ons verteld door vertegenwoordigers van bij de sanering betrokken groeperin gen. De voorbereidingen voor de brood- sanering in Middelburg hebben op voor Nederlandse begrippen unie ke wijze hun beslag gekregen. Het is niet gegaan zoals bijvoorbeeld in Den Helder, waar de huisvrou wen een briefje toegestuurd kre gen met het opschrift: „Dit is uw bakker". In Middelburg hebben de vertegenwoordigers van consu menten en bakkers zich rond de tafel geschaard om tot een zo goed mogelyli aanvaardbare re geling te komen. Van bakkerszijde werd tijdens de persbijeenkomst door de heer A. P. Rotte betoogd, dat de sanering voor ben noodzakelijk geworden is. om dat steeds meer personeel deze be drijfstak verlaat, onder meer als ge volg van de voor hen niet toege paste 5-daagse werkweek. Zelfs toen deze werkweekverkorting nog lang geen feit was, hadden de balc- f A avert en tie i kers al met deze personeels- en ook financiële moeilijkheden te kampen: in Middelburg zijn in de laatste 25 jaar 20 tot 40 bakkers met hun be drijf gestopt Met name voor de jongeren biedt de bakkerij steeds minder aantrekkelijk heden, terwijl toch juist tijdens de weekeinden voor een dubbele produk- tie gezorgd moet worden. Vóór 2 uur Door de sanering kunnen de bakkers nu efficiënter werken. Zij streven er nu namelijk naar om het brood vóór twee uur 's middags bij de klant af geleverd te hebben, zodat zij niet meer in de namiddag op „de baan" zijn. De heer Kotte vertelde voorts, dat de bakkers streven naar een mo derner bezorging: zij willen als het ware met een rijdende winkel met meer spreiding in de produkten bij de klant komen. Verder deelde de heer Rotte mee, dat er geen bakloze dag wordt in gevoerd. Elke dag krjjgen de Mid delburgse huisvrouwen dus vers brood. Hoe wordt de sanering nu uitge voerd? In eerste instantie wordt elke consument dus een bakker aangewe zen: dit geschiedt door een neutrale instantie: de Nederlandse Bakkerij- stichting. Wanneer de klant zich hiermee niet kan verenigen, heeft de Bakkerijstichting de keuze uit een tweede bakker mogelijk gemaakt. Is de klant dan nog niet tevreden, dan heeft hij zelfs een uitwijkmogelijkheid naar een derde bakker, echter niet eerder na een uitvoerig onderzoek door een zogenaamde klachtencom missie, waardoor een reëele controle zowel voor de consumenten als de bakkers gegarandeerd wordt. Overi gens is de consument natuurlijk vrij om het brood te halen waar hij wil, welke „handeling" hem een voordeel tje van 2 cent per brood oplevert. Het brood van de bakkers zal regel matig gecontroleerd worden door me dewerkers van het station Maalderij en Bakkerij te Wageningen, die via een puntenlijst de bakkers op de hoogte houden van smaak, volume, kleur enz. van het brood. Contactraad Voor een regelmatig contact tussen consumenten en bakkers wordt ge zorgd door een contactraad, waarin zitting hebben twee vertegenwoordi gers van de vrouwenorganisaties, een vertegenwoordiger van de ge meenteraad, twee vertegenwoordigers van de bakkershonden, alsmede de rijksmiddenstandsconsulent. Als afgevaardigde van de consumen ten verklaarde mevrouw M. A. v. ,d. Boogert-Selhorst, presidente van de vereniging van huisvrouwen, bijzon der verheugd te zijn, dat de sanering m volledige harmonie tussen de twee verschillende groeperingen tot stand gekomen is. Zij verklaarde, dat de consumenten aanvankelijk streefden naar een keuze uit drie bakkers in de dichtbevolkte wijken en naar een keuze uit twee in de minder dichtbe- VAN 3 win TOT BRIEF OVER MODDER De bewoners van de Westdam en vun de Juiianastraat in Sas van Gent zijn niet bij de modderpoelen gaan neerzitten. Zij hebben een brief ge schreven aan b. en w. van Sas van Gent. Daarin hebben zij hun ontstem ming geuit over bet vervoer van klei uit de bassins van de N.V. Cen trale Suïkermaatsehappij in het afge lopen jaar. Door dat vervoer veranderden de straten bij slecht weer in mod derpoelen, spiegelglad van de vet te klei. De fietsers reden dan, in plaats van op bet wegdek, over de stoepen. Wanneer het eeri paar dagen droog was leken de straten op een zandwoestenij, waarvan het stof in de huizen drong. Dat slaut hun dit jaar weer te wach ten. menen de bewoners, omdat zij hebben gehoord, dat bet kleivervoer weer zal beginnen. In de brief vra gen b. en w. toe te zien op een stip te naleving van de bepalingen in de politieverordening en van die in het rijkswegenreglement. SNIPPEREN... Het instituut der snipperdagen is ons uit persoonlijke ervaring niet be kend, maar het komt ons voor dat het toch nog steeds ccn vrij algemeen erkend instituut is. Niet zodra im mers riekt het in een heel verre ver te naar het voorjaar, of allerwegen ziet men in het stadsbeeld bedaard wandelende mannen, die zo op het oog toch nog lang niet ullemaal de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. Voor het. eerst in 1962 is Ons dat gis teren opgevallen, toen de tempera tuur gerust mild genoemd mocht wórden, terwijl 'ér bovendien sprake was van zonneschijn. Goed, het was een schuchter zonnetje, maar in ja nuari is ieder zonnestraaltje er één cn zo duchten al die snipperende he ren er kennelijk ook over. 't Was meegenomen en velen teel een snip perdag waard. Sommigen verdeden de middag in gezelschap van hun echtgenoten, dwalend langs etalages met uitverkoop-koopjes, anderen zochten de zeekant en lieten de koop jes de koopjes. Of snipperden er zo maar wat op los en dat nu lijkt ons ook een heel prettige bezigheid. Het onbekommerde, ongerichte snipperen op een milde januaridag... volkte wijken. De huisvrouwen zijn na overleg daarvan afgestapt om de keuze tot twee te bepalen met een uitwijkmogelijkheid naar een derde. Bij de behandeling van een eventueel verzoek naar deze uitwijkmogelijk heid heeft de klachtencommissie in zicht in de rapporten van het Wa- geningse station. T eleurstellend De overheid vindt het. zo verklaarde middenstandsconsulent A. Korstanje, enigszins teleurstellend, dat deze ver doorgevoerde klantenruil eigenlijk een vermindering van het dienstbe toon inhoudt. De heer Korstanje gaf overigens onmiddellijk toe, dat de bakkers in een moeilijke positie ver keren: binnen korte tijd zouden zij ïn een impasse geraken, omdat zij door gebrek aan personeel geen brood meer zouden kunnen bezorgen. „Van de nood moet thans een deugd wor den gemaakt", meende de beer Kor stanje, die er aan toevoegde, dat veel bakkers de sanering met lood in de schoenen doorvoeren, omdat zij onder meer opnieuw de goede ver standhouding met de klanten moeten gaan opbouwen. Tot slot werd nog medegedeeld, dat de hotels en grootverbruikers vrij zijn in de keuze van hun broodleverancier. WERKKLEDI Kan Langer Mee! KLM-overalls nu ook in indanthren-blauw onder merk KLM-EXTRA Vraug er naar! JOEGOSLAAF WACHT IN BRESKENS OP ASIEL 3 De rijkspolitie te Breskens E E heeft sinds veertien dagen een S E vreemdeling in de kost. Het is E S de 32-jarige Joegoslaaf A. T., E B die een half jaar geleden zyn 3 geboorteland vaarwel zegde en 3 3 na vele omzwervingen werk 3 3 vond in Frankrijk. r: 3 Wegens het gemis van een 3 3 verblijfsvergunning begon hij E E opnieuw te zwerven, waarna S E hij op 4 januari j.l. via België E S te Breskens belandde. Daar B B zag de Joegoslaaf er geen gat 3 B meer in. Hij meldde zich bij 3 s de rijkspolitie met het verzoek, 3 3 hem asiel te verlenen. De man 3 3 wil namelijk in Nederland blij- 3 3 ven. Een en ander is doorge- E E geven aan de afdeling vreem- E E delingenzaken van het ministe- S B rie van justitie. In afwachting E S van de te nemen beslissing B B blijft de Joegoslaaf de gast 3 3 van de rijkspolitie te Breskens. 3 Üiiiiiiiiii ALGEMENE LEDENVERGADERING Meer belangstelling voor het werk VERDIENSTELIJK Een Zeeuw, die zich in Leiden ver dienstelijk heeft gemaakt voor de waterwinning, gaat per 1 februari met pensioen. Dr. ir. P. C. Linden- bergh, directeur van de „Leidsche Duinwatermaatschappij", werd op 17 oktober 1898 in Wemeldinge ge boren. Hy bezocht de h.b.s. te Goes en studeerde vervolgens aan de t.h. in Delft. In 1941 promoveerde hij cum laude op een proefschrift over oordeel kundig behfeer van het duinwater- I kapitaal". Als directeur van de „Leidsche Duin watermaatschappij" is dr. ir. Lin- denbergh steeds bezig geweest met de oplossing van het probleem der waterwinning. Het verbruik is In de loop der jaren zodanig toegenomen, dat het duinwaterreservoir niet toe reikend is. De heer Lindenbergh maakte ver scheidene reizen naar Amerika voor onderzoekingen op waterleidingge bied! Voor Israël werkte dr. ir. Lin denbergh 'n bevloeiingsplan uit. Deze Zeeuws bekleedt verder nog verschil lende functies in handel en nijver heid en heeft ais hobby's honden, reizen, jagen en zeilen. Op de laat ste dag van deze maand zal hij in de burgerzaal van het Leidse stad huis officieel afscheid nemen. BOM Op liet bouwland van de heer O. Dobbelaere in Biervliet is een bom van 20 a 30 kg. gevonden. Het is vermoedelijk een raketbom. De mijnopruimingsdien^t zal nog deze week proberen de bom te demonteren. FILMTOURNEE De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ned. Rode Kruis zal ook dit jaar weer een filmtournee langs vele dorpen en buurtschappen orga niseren. De hoofdfilm van dit jaar handelt over Madame Curie, verder wordt vertoond „S.O.S. Kongo". Zo als gebruikelijk is aan elke film voorstelling een verloting verbonden. De Bond van Agrarische Loonbedrij ven (Boval) in Zeeland heeft tijdens een woensdag in „de Prins van Oran je" te Goes gehouden algemene le denvergadering zijn belangen bespro ken, I11 de morgenvergadering werd het huishoudelijk deel der agenda afgewerkt en 's middags kwamen en kele sprekers aan het woord. De vergadering van de Boval stond onder leiding van de heer F. J. Meij- aard uit Wemeldinge. Uit het jaar verslag van secretaris W. v. d. Lin de bleek, dat het ledental met éón is gestegen tot 125. Er meldden zich ze ven nieuwe leden, waartegenover een verlies stond van 6 leden, namelijk twee door beëindiging van bedrijf en vier wegens bedanken voor het lid maatschap. In 196.1 werd het 25-jarig bestaan van dc bond gevierd. Voorts werd een jaarlijkse spuitdag gehou den. Ook aan cursussen werd in de afgelopen verslagperiode aandacht geschonken. In zijn jaarverslag con stateerde de heer v. d. Linde, dat er in het algemeen wat meer belang stelling is waar te nemen van de zij de van de Bovalleden voor het werk van de afdeling Zeeland. I11 de rondvraag werd nog de ge dachte naar voren gebracht of liet wellicht in de toekomst mogelyk zal zijn tot een zekere sanering te komen met diverse loonwerkers. Dc gedachten gaan daarby uit uaar een soort loonwerkerscombi- natie. Gesteld werd, dat hier mo gelijk op langere termijn kansen liggen. Over het algemeen was de vergadering van oordeel, dat een dergelijke stap op dit moment te ingrijpend zou zijn. In de middagbijeenkomst sprak de heer L. Nieuwenhuyse van het proef station voor akker- en weidebouw te Wageningen over „Voorlichting aan loonbedrijf". Spreker betoogde, dat de landbouwvoorlichtingsdienst ten Vandaag op pag. 11 Walcherse ree in duinen van Noord-Bevelani B De nieuwe dam naar Noord- 3 E Beveland heeft de weg vrij 3 E gemaakt voor een ree, die van- 3 uit de Walcherse duinen ver- 3 3 zeild is geraakt in de Kamper- 3 3 landse duinen en op de schor- 3 3 ren. De nieuwe burgemeester E 3 van Wissenkcrke heeft er - op E E deze manier een „probleem" E E bijgekregen. 3 Natuurliefhebbers van Noord- S 3 Beveland en vooral uit Wissen- E E kerke, hopen namelijk, dat de S S ree spoedig gezelschap zal E S krijgen van een bok, zodat B E zich wellicht op Noord-Beve- 3 5 land een eigen hertenkolonie 3 S kan gaan ontwikkelen. S De ree werd een week geleden 3 3 voor het eerst gesignaleerd. 3 3 Het is een volwassen exem- 3 3 plaar van 50 tot 60 kg. Het E 3 dier moet de 2 km lange weg S 3 van Walcheren naar Noord- E E Bevcland in dc nacht hebben S E afgelegd. E E Herten zijn tot nog toe alleen B E gesignaleerd tot het Zuid-Be- 3 S velandse kanaal. In de Wal- 3 B cherse duinen is een geïmpor- 3 3 teerde kolonie, waarvan bet 3 E Noordbevclandse exemplaar 3 ■- afkomstig moet zijn. 3 3 De ree heeft in de honderden E 3 hectaren duinen en schorren E 3 van Noord-Beveland in ieder E 3 geval de ruimte niiiiiEiiisiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiin Schoondijke niet naar de vierde klas De burgemeester van Schoondijke memoreerde in zijn nieuwjaarsrede met spijt, dat het college van rijks bemiddelaars, en niet G.S. zoals abu sievelijk gemold, geen termen aan wezig achtte om deze gemeente van de 5e naar de 4e klasse der C.A.O.'s en bindende loonregelingen te bren gen. NA BESLISSING AMBTENARENRECHTER: Geen beroep inzake wijlen J. Stevense allen tijde bereid is hetzij in groeps verband of hetzij individueel over al lerhande loonwerkerszaken voorlich ting te geven. Hij noemde o.m. de keuze van werktuigen, de financie ring, de tarieven enz. Met name stond spreker in zijn causerie stil by de wat hij noemde „vrijheid" van de loonwerker. De loonwerkers hebben dit volgens spreker voor op de coö peraties en de combinaties. Ir. H. M. Elema uit Wageningen deed enkele mededelingen over de --- R.A.I., waarbij hij verschillende mo- de bosl.ssmgen ra liet openbaar go- gelijkheden van keus uit machines onder de aandacht van de Zeeuwse De raad van Zierikzee lieeft zich woensdagmiddag neerge legd bij een beslissing van het ambtenarengerecht over de zaak, die wijlen dierenarts J. Stevense van Haamstede had aanhangig gemaakt tegen de gemeente Zierikzee. Het ging hier om een salariskwestie met als eiser het hoofd van dienst van de vleeskeuringskring Zie rikzee. Het besluit van de raad, om niet meer in beroep te ko men, houdt ïn, dat de gemeente in totaal een bedrag van f 5072,17 zal moeten uitbetalen aan de weduwe van de heer Ste vense. Op verzoek van de heren mr. K. A. Keuuing (p.v.d.a.) en D. Goudriaan (prot. elir.) was deze spoedeisende vergadering van de raad bijeen ge roepen. Zoals de heer Kenning zjjn overwegingen toelichtte, was hij er voorstander van, dat de affaire nog eens „in collegiaal verband" zou worden besproken. Tevens wilde hij loonwerkers bracht. Tenslotte deed de bondssecretaris van de Boval, de heer J, L. Hamel uit Utrecht enkele mededelingen over de door de Boval in 1961 ontplooide activiteiten. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 10. VWN>V\*\*VWWVV\*»VVN<V\(»$ MIDDELBURG EN DEN HAAG VERWACHTEN: Overleg thans vrijwel gereed De onderhandelingen van Gede puteerde Staten van Zeeland met de regering inzake de bouw van de Oosterscheldebrug be vinden zich thans in het laatste stadium. Het college van G. S. heeft deze week een uitvoerig onderhoud gehad met de minis ters Zijlstra, Toxopeus, Kort hals en Van Aartsen, waarbij allerlei aspecten van het project grondig werden besproken. Het bleek, dat van regeringszijde nog enkele ophelderingen nood zakelijk werden geacht met na me rond de financiële opzet van de brug. Men besloot, dat deze punten op korte termijn zullen worden bekeken tussen het mi nisterie van binnenlandse zaken enerzijds en Gedeputeerde Sta ten anderzijds. Van regerings zijde werd daarop een snelle be slissing toegezegd. Aan de besprekingen werd \?an Zeeuwse zijde deelgenomen door de Gedeputeerden ir. Dikötter, Philipse, Van Poelje. Schout en mr. Van der Weel, alsmede door Aanvaring in het kanaal door Zuid-Beveland Het Nederlandse kustvaartuig „Fen" is woensdagavond omstreeks zes uur achterop bet Belgische motorschip „Ansu" gelopen in het kanaal door Zuid-Beveland in Hansweert. De „Ansu" werd ernstig beschadigd. De aanvaring ontstond, toen de „Ansu" die geladen was met 33-1 ton pek, bij de steiger van Hansweert stopte om te moren. De „Fen" liep met het voorschip direct op het achterschip van dc „Ansu". Het roer van de Belg werd geblokkeerd, waardoor het schip, dat op weg was van Duitsland naar Frankrijk, de reis niet kon voortzetten. De lading pek zal waar schijnlijk vandaag in een ander vaar tuig worden overgeslagen. De „Fen", die op weg was van Rotterdam naar Antwerpen kreeg geen schade en kon de rel» voortzetten. Kamerleden verwachten vandaag positieve toezegging Vele Kamerleden verwachtten gisteravond laat, dat de mi nister van verkeer en water staat, drs. A. H. Korthals, vandaag in de Tweede Kamer een positieve toezegging zal doen over de bouw van een brug over de Oosterschelde. Een aanwijzing daartoe vorm den onder meer de uitlatingen van de heer Assmann (k.v.p.), die gisteravond als laatste spreker om vyf voor twaalf aan het woord kwam. „Ik had alle argumenten, die pleiten voor een brug over de Ooster schelde, nog eens willen op sommen", zo verklaarde hij, „maar dit lykt me overbodig, want ik heb vernomen dat er reeds een gunstige principebe slissing is gevallen". De heer Assmann zei dan ook met spanning te wachten op de woorden van de lieer Korthals, die vanmiddag de verschillen de sprekers zal beantwoorden. de waarnemend griffier, de heer J. van Tuinen. De commissaris der koningin en mr. dr. Mes wa ren door ziekte verhinderd. Over het algemeen stond men van regeringszijde niet afwij zend tegenover het plan, maar van groot belang werd geacht in hoeverre de financiële opzet van de brug mede een eventuele te grote belasting zou betekenen voor de provinciale middelen. Met name het ministerie van binnenlandse zaken wilde in dit verband nadere inlichtingen en garanties. Deze kwestie zal dus nu op zeer korte termijn worden bekeken, zodat zeer spoedig een besluit kan worden verwacht. nomen zien, evenals destijds in het openbaar was overeengekomen, om de heer Stevense niet het salaris uit te betalen, dat de algemene verga dering van de kring hem wilde toe kennen. In december diende de zaak te Mid delburg voor het ambtenarengerecht. De burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, voerde daar na mens de gemeente verweer. Namens wijlen de lieer Stevense werd met na druk gesteld dat men met beloften bad gepoogd, hem als hoofd van de vleeskeuringskring aan te houden. Beloften, die evenwel ijdel bleken te zijn. Drie weken later werden de er ven S. door liet ambtenarengerecht ïn het gelijk gesteld. In ander licht Tot 21 januari aanstaande houdt de gemeente Zierikzee nu de mogelijk heid om tegen deze beslissing in be roep te komen. B. en w. hadden de raad voorgesteld, hier van af te zien. Er ontspon zich nog een kleine dis cussie, waarbij mr. Keuning naar voren bracht, dat het overlijden van de heer Stevense de zaak eigenlijk in een heel ander licht had gesteld. En dat er misschien een mogelijkheid was geopend 0111 het standpunt van de gemeente te herzien. De heer Keuning vond dit een nuttig onderwerp van bespreking en wilde graag de financiële consequenties voor de gemeente vernemen. Burgemeester Dijckmeester gaf daarop het woord aan secretaris R. van Ommeren, die toelichtte, dat de raad van Zierikzee destijds ln ver zet is gekomen tegen een besluit van de algemene vergadering van do kring om de heer Stevense een sala ris van ruim tienduizend gulden per jaar toe te kennen. De Zierikzeese raad wilde vasthouden aan het toen geldende salaris voor een „half-amb- felyk diensthoofd". Het volledige salaris, door het amb tenarengerecht dus erkend, zou op 1 aügusttis 1960 hebben moeten ingaan. Gewraakt beslüït Het ging hier om een meerder bedrag van ruim 2900 gulden bruto. Het pensioen, smartegcld en andere las ten meegerekend moet de gemeente Zierikzee dus toch nog een bedrag van 5072,17 uitkeren, gerekend van die datum tot de dag van ovorlijden van de heer Stevense. De heer J. W. van den Doel noemde het standpunt dat de raad destijds Innam een „ge wraakt besluit". Hij was van mening, dat de raad als centrumgemeente al tijd een beslissing van de algemene vergadering van de vleeskeurings kring had moeten bekrachtigen of in ieder geval naar een compromis liad behoren te zoeken. Nadat alle raadsleden liet er over eens waren, dat onder de gegeven omstandigheden weinig anders te doen valt, dan de beslising van het ambtenarengerecht, te accepteren, was deze vergadering ten einde. Examens In Den Haag slaagde voor het vak diploma parfumeur mejuffrouw Th. M. Adriaans» t» Domburg. Aanbeveling voor hoofd vleeskeuringsdiensten De heer F. Koppen uit Dordrecht komt. als eerste voor op de aanbe velingslijst voor de functie van ge meenschappelijk hoofd van de vlees keuringsdiensten Middelburg en Vlis- singen, tevens directeur van liet slachthuis te Middelburg. Deze lijst is door burgemeesters en wehouders van Middelburg en Vlis- singen opgesteld. De heer Koppen is momenteel adjunct-directeur van het openbaar slacht huis te Dordrecht. Als tweede op de lyst komt voor de lieer A. van Doorn, dierenarts en te vens hoofd van de vleeskeurings dienst te Rijssen. In de vergadering van aanstaande maandag zai de raad van Middelburg tot benoeming over gaan, op voor waarde dat de Vlisslng.se raad dezelf de persoon benoemt. Benoeming bij P.T.T. Met ingang van 1 januari j.l. is de adjunel-direcleur van het telefoon district Breda, de boofd-ingeuieur eerste klasse der P.T.T.. ir. E. H. M. Terheggen, benoemd tot. hoofd-lnge- nieur voor bijzondere diensten der P.T.T. ZACHT. Plaatselijk enkele buien maar ook verspreide opklaringen. Matige tot krachtige aan de Waddenkust nog tijdelijk harde zuidwestelijke wind. Dezelfde, temperaturen als gisteren of iets lagere. ZON EN MAAN 19 januari Zon op 8.39 onder 17.04 Maan op 16.08 onder 7.27

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2