Bestuur van Stichting Goese Sportbelangen WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN AMBTSWONING BURGEMEESTER OOSTBURG VERGT 10 MILLE DONDERDAG 18 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 THANS GEFORMEERD Wethouder van onderwijs benoemd tot voorzitster De Stichting Goese Sportbelan gen krijgt op korte termijn een bestuur. Nu de raad van Goes de statuten heeft aangenomen en deze zijn goedgekeurd door Ged. Staten van Zeeland achten b. en w. van deze gemeente het tijdstip aangebroken om tot de finitieve bestuurssamenstelling over to gaan. Het algemeen bestuur van de stichting wordt gevormd door: één vertegenwoordiger van alle plaatselijke sportorganisaties, ten hoogste twee leden, die geen ver tegenwoordiger zijn van deze or ganisaties. ten minste één lid van het college van b. en w., ten hoogste drie leden van de raad, één door b. en w. aan te wijzen gemeente-ambtenaar. B. en w. delen de raad mede, dat de tennisclub ,,'t Halve Maantje" voor lopig heeft afgezien van de aanwij zing van een vertegenwoordiger. Van de Goese watersportvereniging „De Werf" is geen opgave ontvangen. De volleybalvereniging Astra" heeft be richt. dat deze schoolvereniging geen kandidaat zal stellen. B. en w. hebben als vertegenwoordi ger van het college benoemd me vrouw C. A. Griep-Duinker, wethou der van onderwijs. Zij zal tevens als voorzitster van het algemeen bestuur en het dagelijks bestuur fungeren. Als ambtelijk vertegenwoordiger heeft het college aangewezen de heer H. C. v. d. Vreugde, chef afdeling onderwijs, die als secretaris-penning meester van het dagelijks bestuur en het algemeen bestuur zal funge ren. Na de betreffende organisaties in de gelegenheid te hebben gesteld hun gevoelens kenbaar te maken, hebben b. en w. de volgende lijst op gesteld: Bestuur Goese voetbal- en atletiekvereniging „Goes", de heer Th. Fokke; rooms- katholiekc voetbalvereniging .Robur', de heer A. Hoogesteg'er; bedrijfs- zomeravondvoetbal, de heer C. Jobse; handbalvereniging „Hellas", de heer T. Kwant: sportvereniging „Tonido", de heer A. de Leeuw Sr.; gymnastiek- en handbalvereniging „Volharding", de heer H. M. Mijnsbergen; ehr. gym nastiekvereniging „O.K.K.", de heer D. van Heiningen: rooms-katliolieke gymnastiekvereniging „Kasporgo", de heer H. A. A. van Gurp: korfbal vereniging „Togo", de heer M, J. Ro- byn; Goese tafeltennisclub „Goes", de heer H. A. Lindenberg; vereniging „Zwem- en Badclub 't Sas", de heer M. v. d. Leur; zwem- en poloclub de Ganze, de heer J. Oudeman; Goese atletiekvereniging „A.V. '56", de heer D. van Elsficker; Goese sehaatsver- C. A. v. d. Maas in Kortgene ter aarde besteld Woensdagmiddag werd op de be graafplaats te Kortgene het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de zaterdag plotseling overleden heer C. A. van der Maas, in leven tech nisch hoofdambtenaar bij de provin ciale waterstaat. Velen, met wie de heer Van der Maas in het dagelijks leven te maken heeft gehad, waren bij het graf aanwezig en een aantal sprekers gewaagde van de kundigheid, de collegialiteit en het altijd plichtsgetrouwe werken van wijlen de heer Van der Maas. Er waren veel bloemen. Als broer van de overledene sprak de heer Th. van der Maas, als beste vriend dr. M. Hansen te Oss, die vroeger als predikant de hervormde gemeente in Kats heeft gediend. Na mens de provinciale waterstaat spra ken de hoofdingenieurs ir. J. G. Snip en ir. W. de Beijl. De heer B. J. van Oost uit Wilhel- minadorp sprak namens .de vereni ging van technische waterschaps ambtenaren in Zeeland en namens de examencommissie voor het diploma Zeeland. Dc heer J. Overbeeke uit Zierikzee voerde het woord namens de collega's van de provinciale wa terstaat en de heer q. a. van de Linde uit Oostburg sprak namens de bond van hogere technische ambte naren. De heer M. W. van Arenthals uit Kats sprak namens het water schap Noord-Beveland en de weeg brugvereniging te Kats. Ds. A. Postma uit Kamperland sprak een gebed uit. Namens de familie dankte de oudste zoon van de over ledene, de heer P. van der Maas voor de betoonde belangstelling. eniging „Ijsvermaak", de heer F. Franke, Wolphaartsdyk; ren- en toer club „Theo Middelkamp", de heer J. A. Pouwer, Coiynsplaat; volleybal vereniging „B.A.Z.O.", de heer A. M. c. P. Speelman: volleybalvereniging „E.G.V.C.", de heer C. A. van der Peijl. B. en w. zijn van mening dat het ge wenst is in het bestuur twee leden te benoemen, die in geen enkele re latie tot de sportorganisaties staan. Derhalve dragen zij ter benoeming voor: de heer T. F. van der Werff, arts en de heer F. de Roo, distri.cts- bestuurder. Ter benoeming van drie raadsleden hebben b. en w. de volgende aanbe veling ingediend: 1. a. de heer M. Loeve (a.r.), b. de heer mr. J. G. van der Burgt (a.r.), 2. a. de heer D. P. M. G. Leupen (p.v.d.a.), b. de heer D. van Loon (p.v.d.a.), 3. a. de heer C. W. Ver- vest (r.-k.), b. de heer J. F. Booke-" laar (k.v.p.). Verhoging van de tarieven Gasthuis in Goes Als gevolg van een loonsverhoging gepaard gaande met kostenstijging zullen de verpleegtarieven van de ziekenhuizen per 1 januari 1962 hij wijze van voorschot worden ver hoogd. Voor liet, Gasthuis te Goes komt deze verhoging voor de eerste, tweede en derde klas op respectieve lijk 2,40, 1,80 en 1,20 per dag en voor gezonde zuigelingen op 0,60 per dag, aldus blijkt uit de toelichting van b. cn w. van Goes op hun voorstel „verhoging tarieven Gasthuis". Het college stelt de raad voor bij wij ze van voorschot de volgende tarie ven vast te stellen per 1 januari 1962: gewone verpleging klas I ƒ29,75 27,35): klas H 22,75 20,95): klas IH 15,05 13,85) kinderen beneden tien jaar 14,10 12,90). Kraamafdeling klas II moeder 22,75 (ƒ20,95): klas n baby 6,30 (ƒ5,70); klas IH moeder 15,05 13,85), klas III baby 6,05 5.45). Isolatieafdeling 15,30 (ƒ14,10). Sanatoriumafdeling derde klas (all- in tarief) 17,40 16,20). Wanneer te zijner tijd zal worden geadviseerd deze verpleegprijzen definitief vast te stellen, zal een begrotingswijzi ging worden overgelegd, aldus b. en w. van Goes. Middelburg Electro: Toen de hel los brak. 19.30 uur, 14 jaar. Concert- en Gehoorzaal: Hans Henkemans, Debus- sy-herdenking. 20 uur Vllssingen Alhambra: Kop op, borst vooruit, 20 uur. a.l. Luxor: Slag om de V I. 20 uur. 14 jaar. Goes Grand: RigoleUo, de gebochelde. 20 uur, 14 jaar. Foto P. vat) de Linde: Foto-expositie B, van Wingen, 9—12 en 13.30—13 uur. Bergen op Zoom Roxy: SuSanne, 20.30 uur, 18 jaar. Sas van Geni Sociaal gebouw stijfsel en glucosetabriek: Lezing Jul. Jongenelen over „De moderne schil derkunst. Kunst of kolder?" voor de Z.V.U.. 20 uur. Zierikzee Kamp Zelk^polder: Beroe- pontentoonstelling Arbeidsbureau- rondleidingen voor ouderen, 19.30 en 20.30 uur. Bniioissc Wjjkgcbouw. Expositie „E6n- twee-dric, daar ben tk!", 15—21 uur. Prof. Beth sprak voor Zeeuws Genootschap Voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen hield prof. dr. E. W. Beth uit Amsterdam woensdagavond een voordracht over wiskunde en mo derne kunst. Spreker ging er van uit, dat een rationele beschouwingswijze over kunst, de enige waarbij van geen dwang sprake zijn kan, in sterke tegenstelling: is niet vele be schouwingen over ae abstracte kunst van heden. Na er op te hebben ge wezen, dat cr in de laatste 100 jaar twee evenwijdige ontwikkelingen be staan, namelijk de abstracte wiskun de en de abstracte kunst, vroeg spre ker zich af of er een verband tussen beide bestaat, zoals vaak wordt be weerd. Op heldere wijze zette prof. Beth uit een, waarom dit een gevaarlijke mis vatting is: zelfs in de abstracte kunst van bijv. Mondriaan zal men uitsluitend 'verband kunnen leggen met de klassieke wiskunde van voor 1847. Dit feit is belangrijk, omdat het bewijst dat de voorlichting omtrent de moderne kunst de mens foutieve veronderstellingen opdringt en daar na zijn vrijheid van oordeelsvorming aantast. Na een levendige gedach- tenwisseling bedankte ir. J. G. Snip, de secretaris van het Zeeuws Ge nootschap, bij afwezigheid van de voorzitter de spreker voor zijn boei end betoog. MIDDELBURG Monique Ruyssen sprak voor „NederlandFrankrijk" Voor de leden van de afdeling Zee land van het genootschap Nederland- Frankrijk sprak dinsdagavond in de vergaderzaal van de Polder Walche ren te Middelburg de Franse toneel speelster en declamatricc Monique Ruyssen over de invloed van Spanje op de Franse kunst. Madame Ruys sen verklaarde, dat vele Franse schil ders, dichters en componisten in de loop van vele jaren geïnspireerd werden door Spanje. Als voorbeelden voor die inspiratie noemde zij onder meer Don Juan en Le Cid. Monique Ruyssen verduidelijkte haar betoog met het voordragen van een aantal gedichten. De voorzitter van het genootschap, ir. J. P. Berdenïs van Berlekom sprak een welkomst en slotwoord. ARNEMUIDEN Arjos vergaderde Dezer dagen vergaderde de Ai-jos- club „Idenburg" te Arnemuiden on der leiding van de heer D. Boone. De heer F. A. Pols uit Goes sprak over de ontwikkeling in de Neder landse politieke partijen. De achter uitgang in stemmenaantal van de protestants christelijke partijen was volgens spreker te wijten aan het feit dat de huidige kiezer zijn keuze voor een politieke party niet meer baseert op een belijdenis maar op sociaal-economische strijdpunten. Op de vraag welke mogelijkheden de spreker zag om weer enigszins vat t.e krijgen op de massa, antwoordde hij: „We moeten ophouden met te schermen met christelijke beginselen Officiële pubhkatie MIDDELBURG. D I E N S T P L I C II T. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat Johan Jochems, registratie nr. 41.09,28.177 wonende in deze gemeente Kastanjelaan 17 wordt op geroepen voor eerste oefening. Hij dient zich daartoe te melden op dins dag, 3 april 1962 bij de Commandant van Infanterie 4, Tapvjnkazerne te Maastricht. De dienstplichtige, die wegens verblijf op zee in de volstrekte onmogelijkheid ver keert op de bepaalde dag in werkelijke dienst te komen, begeeft zich zo spoedig mogelijk, naar de plaats van bestemming, nadat hij in Nederland is teruggekeerd. Middelburg, 16 januari 1962. De burgemeester voornoemd, Mr. J. DR1JBER. MI DDELBli RG-VLIS SIN G EN INLICHTINGEN UIT IIET KIEZERS REGISTER. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen, op grond van artikel D 5 der kieswet, ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen worden ver strekt, waaruit deze kan opmaken, of hg zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel I) 6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan bur gemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Middelburg, 17 januari 1962. Vlissingen, en tonen door middel van concrete daden, dat we christelyk geïnspi reerd zijn. Dit laatste moet de volle klemtoon hebben". Na een levendige discussie en het behandelen van enkele interne aan gelegenheden sloot de voorzitter de vergadering. VLISSINGEN Gemeente-avond Vereniging Vrijzinnige Hervormden Maandag a.s houdt de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden in het gebouw „Ophir" te Vlissingen een gemeenteavond. Tijdens deze bijeen komst zal prof. dr. G. J. Hoender- daal, hoogleraar aan het Remon strants Seminarium, spreken over de derde wereldraad van kerken in New Delhi, welke hij heeft bijge woond. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over onderstaande in het tijdvak van 2 tot en met 15 januari als gevonden aan gegeven voorwerpen. Gevonden zijn: enige dames- en herenrijwielen, di verse sleutels, diverse handschoenen en wanten, zwarte sjaal, dubbele fietstassen, 2 speelgoedpistolen, ge le kinderdas. zilveren broche, grijze ceintuur, bronzen wing cap in hart vormig doosje, rode ceintuur, deel van t.v.-mast, autoped, honderiem, en groene sjaal. Tevens zijn aan het bureau de adres sen te bekomen waar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: diverse wanten en handschoenen, enige por temonnees met en zonder inhoud, enige munt- en bankbiljetten, diver se sleutels, fietspompjé, slee, witte sjaal V.W.-contactsleutel, bril, 1 paar damesoverschoenen, nagelknij per, passer in etui, 1 paar zwarte lakschoentjes maat 20, plastic mot- tenzak cn weekendtas met inhoud. Onderlinge schaakcompetitie Voor dc onderlinge schaakcompeti tie van de Vlissingse schaakvereni ging werden de volgende partijen ge speeld: J. Blom-A. Steketee 0-1; J. Jansen-J. Hoogstrate 1-0; F. H. J. Dieperink-A. Mabélus 1-0; M. Wise- W. Mesman 1-0; A. Mast-F. M. J. v. Eekhout 0-1; M. dc Bruijne-J. v. d. Hagen 0-1; P. Vijn-P. A. C. Bikker 0-1; A. Boer-P. Langedijk 1-0; C. M. Mommaas-B. J. de Decker J. M. v. d. Berg-A. Smit 1-0; M. C. Braam-M. Hasselaar afgebr.; D. An- theunissc-J. C. Koetsenruyter 1-0; Pattenler-J. Hofman 0-1; H. Smit- roeters-J. den Engelsman 0-1; J. Wij nen-C. Cappon 1-0. VROUWENPOLDER Muziek- en zangavond actiecomité „10x10" Dezer dagen hield het actiecomité „10 x 10" te Vrouwenpolder voor een geheel gevulde zaal een muziek- en zangavond. Tevens trad de gooche laar Ali-Ben-Lux op. Voor aanstaan de zaterdag staat er een bijeenkomst voor de ouderen op het programma. Mejuffrouw Hondius uit Grijpskcrke zal dan dia's vertonen over Israël. Oesterexport over het vierde kwartaal 1961 De export van oesters in de eerste helft van het seizoen 1961-1962, ge durende het tijdvak 1 september tot en met 31 december 1961 bedroeg 19.921.754 stuks ter waarde van f 4.050.044. In 1960 bedroeg de export over de zelfde periode 21.976.857 stuks ter waarde van f4.056.865. Er werden dus ruim 2 miljoen minder oesters geëxporteerd. De voorraad nog aan wezige oesters is echter niet groot meer. Ook het aankoopfonds behoef de slechts 10.000 oesters op te nemen tegen ruim 130.000 over dezelfde pe riode in 1960. ZUID-BEVELAND WOLPHAARTSDIJK Plattelandsvrouwen kwamen bijeen Onder leiding van de presidente me vrouw A. C. Noteboom-Blok hield de afdeling Wolphaartsdijk van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen dezer dagen in het dorpshuis een van haar maandelijkse bijeenkom sten. Als spreker op deze avond kon men verwelkomen de heer H. B. Pilaar uit Goes, die mede aan de hand van een film een uiteenzetting gaf van de zelfbescherming ingeval van kernexplosie's. Na de pauze werden vele vragen gesteld. HEINKENSZAND N.C.V.B. vergaderde De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Heinkenszand, hield dezer dagen naar maandeiykse ver gadering, ditmaal onder leiding van de tweede presidente, mevrouw R. Heiner-Hopman. Allereerst werden de huishoudelijke zaken afgehandeld. Na het lezen van een bijbelgedeelte en een meditatie kreeg de spreker van de avond, ds. K. van Liere uit Wolphaartsdijk, het woord. Het onderwerp was „De vrije zaterdag". Na de pauze was er nog gelegenheid tot het stellen van vra gen. Ds. Van Liere sprak het dank gebed, en 3en BORSSELE Feestavond De accordeon-jeugdvereniging „De lustige trekkers" in Borssele geeft samen met de klas van de meer ge vorderden zaterdagavond èen winter- concert. De groepen staan onder lei ding van respectievelijk mejuffrouw Van Weele en mevrouw Bierens. De toneelvereniging uit Nisse zal de thriller in 2 bedrijven „Misdaad wordt goed betaald" van Joop Spit opvoe ren. De aanvang is kwart over zeven. 's-GRAVENPOLDER Propaganda-avond De dam- en schaakvereniging 's-Gra- venpolder zal vrydag een grote pro paganda-avond organiseren. De niet-leden, zowel dammers als schakers, zullen op deze avond in de felegenheid worden gesteld hun rachten te meten met leden van dc vereniging. COLIJNSPLAAT Sportverenigingen beiegden gezamenlijke bijeenkomst Dezer dagen is in „zaal De Bue" te Colijnsplaat een avond gehouden van de gezamenlijke sportverenigingen. De voorzitter, de heer J. A. Pouwer, merkte in zijn openingswoord op, dat het verenigingsleven een zeer moei lijke tijd doormaakt. Ook de sportver enigingen merken deze grote terug slag. Voor actieve sportbeoefening voelt men weinig meer. Hierna kwam het radio-orkest van Jasper Antho- nisse voor het voetlicht, met solistisch optreden van Prudent van Hyfte op zijn accordeon, en met zang van Vin cent Sabot. De „Deltazusjes" vertolk ten op zeer goede wyze enkele top- songs. Een gezellig bal besloot de drukbezochte avond. Jaaroverzicht van de Coöp. Boerenleenbank By de Coöp. Boerenleenbank te Co lijnsplaat werd in het jaar 1961 een bedrag aan spaargelden ingelegd van 1.186.605.97, terwijl 1.063.202.10 werd terugbetaald. Het jaar 1961 geeft dus een positief spaarsaldo van 123.403,87 te zien. Er werden 93 nieuwe boekjes geopend, waaronder 8 J.S.W.-boekjes. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING DER Z.H. EILANDEN G.A. Prijsverloop van dinsdag 16 Jan. 1962. Aardappelen 10—15 p. kg: Andijvie I 1.20—1.36 p. bg, ld. II i,10—1,16 p. kg: Spruiten Ia 69-83- ld. Ha 64—70, ld. Ib 90, ld. Id 05, id. Id, schoongem. 991,17, alles per leg. Aanvoer 16.000 kg. Witlof Ia 82—96, id. Ila 73-415. id. Ib 70-79. id. lib 6875, alles per kg. Aanvoer 31.500 kg. Kroten 10—25 p. kg. Rode kool 10—25 p. kg.: Gele kool 16—24 p. kg; Groene kool 18—34 p. kg: Boerenkool 19— 33 p. kg., aanvoer 4000 kg. Selderij 35—36 p. bos: Uien 19—32 p. kg: Uien gesch, 16—28 p. kg: Winterpeen 15—28 p. kg: Prei Ia 61—71 p. kg: id. Ila 43—63 p. kg: Knolselderij 8 st. 24—25, ld. 10 st. 21—23, id. 12 st. 18—20, alles per st. Golden Delucious kl. Ia 7586. ld. Ib 76— 80, id. Ic 50—74, id. Ha 73—79, id. lib 59—74, id. He 47—53, alles p. kg. Jona thans kl. Ia 65—77. id. Ib 71—73. id. Ie 54—59. id. na 50—74, id. lib 49—63. id. He 4454, alles p. kg. Goudreinetten kl.Ia 70—78, id. Ila 65—67#d. lit 61—63, id. He 6067, alles p. kg. Lombart Calville bl. Ia 68—72, id. Ila 60—63. beide p. kg. Winston kl. na 7278 kg. RAAD VERLEENT AANVULLING Geen gratis oliebrandeii Na het vrijkomen van de hurgemees- terswouing te Oostburg is gebleken, dat het beschikbare krediet van vijf duizend gulden voor onderhoud en verbetering van deze ambtswoning niet toereikend is. Dit deelde bur gemeester J. L. van Leeuwen woens dagavond tijdens de openbare raads vergadering mede. Het bedrag zou wel voldoende zijn geweest voor het schilder- en beliangwerk en een klei- interno verandering. Maar de staat waarin de centrale verwarming én de elektrische leidingen verkeren, is van dien aard, dat vernieuwing noodzakelijk is. Dat vergt een bedrag van 4800 gulden. „Het kan nog goed koper", zo vervolgde burgemeester Van Leeuwen, „omdat een grote olie maatschappij gratis olïebrandcr lieeft aangeboden". Vrijwel algemeen waren de raadsle den van mening, dat de voorgestelde bedragen hen eigenlijk niet tegenvie len. „We moeten hier niet op een paar honderd gulden kijken", zo zei de heer J. Leehhouts (p.v.d.a.) Maai de heren J. Barendreclit (gcm. bel.i en W. de Coene (k.v.p.) hadden per tinent bezwaar tegen een gratis olie- brander van een of andere oliehan del. „Dat geeft verplichtingen" von den de heren i'aadsleden. En aange zien het hier een zuiver gemeente lijke aangelegenheid betreft, wilden zij zich in geen enkel opzicht binden. „In dat geval moet ik de heren cr welop wijzen, dat er nog een grote tank van dezelfde olicmaat- schappy in de grónd zit en die kost f 837,zo vervolgde bur gemeester Van Leeuwen. „Dan moet dat ding er ook maar uit", besloot de raad, die daarop een aanvullend bedrag voteerde van vyfduizendvilfhonderd gulden, zódat het opknappen van de ambtswoning tien-en-een-half mille gaat kosten. De verivar- mingsïnstallatie zal op de normale wijze in twintig jaar worden af geschreven. Veel belangstelling bij crematie ir. Roosenburg Dinsdagmiddag is in Westerveld het stoffelijk overschot van de 74-jarige Haagse architect ir. D. Roosenburg gecremeerd. Voor deze droeve plech tigheid bestond grote belangstelling, onder andere uit Zeeland, waar do heer Roosenburg bekendheid kreeg door zijn werkzaamheden. Zo ont wierp hij het nieuwe stadhuis van Vlissingen, dat thans in aanbouw is; was lpj reeds voor het uitbreidlngs- pIan-1937 van Vlissingen adviseur van deze gemeente en adviseerde hij ook bij het saneringsplan voor de oude binnenstad. Verder ontwierp hij het gemeentehuis van W'estkapelle, was hij stedebonwknndige van de gemeente Domburg en na de oorlog ook nog werkzaam als supervisor voor de Stichting Wederopbouw Walcheren. In deze kwaliteit had ir. Roosenburg de supervisie over alle wederopbouwplannen van de Wal- cherse gemeenten. Ook was hy een graag geziene gast op Walcheren, waar hij jaren gele den vaak gedurende de zomermaan den verbleef in Duinbeek te Oost- kapelle. Bij de crematie was een groot aantal Zeeuwse autoriteiten en vrienden van ir. Roosenburg aan wezig, onder wie de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Ko.lff en de burgemeester van Domburg, mr. W. J. E. Crommelin. Van hun waardering voor het werk en de persoon van ir. Roosenburg getuigden tijdens deze plechtigheid enkele sprekers. Onder andere werd het woord gevoerd door ir. C. T. C. Heijning, oud directeur-generaal van de ryksgebouwendienst, die als vriend van de overledene het woord voerde; de heer P. Verhave als compagnon en de heer C. Abspoel, architect, die na mens de collega's en' de B.N.A. sprak. Voorts werd nog het woord gevoerd door de oudste zobn van de overledene, de heer D. Roosenburg. Waardering werd er in de toespra ken vooral naar voren gebracht voor het feit, dat in het werk van ir. Roo senburg altijd een vaste lijn gelegen heeft en dat hij zich nooit zo erg heeft laten beïnvloeden door de ver schillende stromingen in de architec tuur. Ook werd erop gewezen, dat do overleden architect zich naast zijn werk bijzonder bemind gemaakt heeft als mens en dat er op zijn kantoor aityd een byzonder prettige sfeer heerste. Bromfietser kreeg zware hersenschudding bij val Op de Goesestraatweg te 's-Graven- polder is woensdagavond een ver keersongeval gebeurd, waarby de heer J. H. R. uit Ovezande een zware hersenschudding heeft, opgelopen. De heer R„ die per bromfiets over de Goesestraatweg reed, moest plotse ling hevig remmen voor een voor hem rijdende bromfietser. Hierdoor slipte hy en maakte een val. Dokter A. P. Kole uit Hoedekenskerlte, die toevallig kwam aanryden, verleende eerste hulp en tiet het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis „St.-Joanna" in Goes overbrengen. Scheepvaartberichten 15-1. Vlissiingen aangek. Meeuw van zee: Antilope van zee; Evron van Riga: Albert V van Antwerpen: Walcrag van Antwer pen. 16-1: Blskopso van Zeebrugge; Care- beka van Hamburg; Schulau van R'dam. Vlissingen vertr.: 1&-1: Albatros n. Goole; Zingst n. Randers: Grosvenor-Pilot n. zee: Evron n. Middelburg. 16-1: Geen. Vlissingen gepass. n. Antw. op 15-1: Va liant van Hull; Kroonborg van Korenas- Brussel: Hilversum van Bremen: Maars- bergen van Belfast; Baarn van Belfast; Canada van Amsterdam. 16-1: Gannyme- des van Rotterdam: Atlantic van Amster dam: Arkeldijk van Tampa. Vlissingen gepass. van Antwerpen op 15-1: Aurora n. Leith: Pergo n. Colchester- Sluiskil; Aspera n. zee: Diet n. Water ford: Njord n. Gothenburg: Kamperdijk n. Rotterdam. 16-1. Eem3 n. Stockholm: Medusa n. Cork; Pegasus n. Rotterdam: Helen n. Fulham: Erasmus n. zee. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: C. Maljaarsde Wolf, z.: J. C Schoutv. d. Woestijne. z T. Ehrlïch— de Graaf- d.: C. van der WolfLij baart, d.; C. ElveMeulmeester. d. Ondertrouwd: G. Vader. 34 j. en J. de Croo, 33 j.; A. L. Maas, 26 j. en I'. t Theune, 22 j.: L. A. M. Moerland. 20 j, en C. A. Verkaart, 17 j.; G. D. Audcnaer 23 j. en T. C. Bertijn, 2-1 j.: J. A. Kor- stanje, 22 j. en A. C. Koopman, 19 j. Getrouwd: J. de Hondt, 25 j. en P. C. Goedhart, 22 j.; E. Duijvelaar, 19 j. en P. Onderdijk. Overleden: M. F. van HIJfte. 69. J. e. v. E. de Croock: P. A. Beun. 65 J. e. v. A. J Wissekerke: D. W. Blom. 73 j„ wedn. v. M. J. van Tiel: 1. J. Vreke- 50 j. e. v. J. van Sorgo: W. van der Klooster. 85 J. ved. v. A. Jongeling: G. Bode, 87 J. wed. L. Mleremet. VEILING KAPELLE. 17 januari. Golden Delicious 1 80-85 81— 84, 75-80 8386, 70-75 82—83. 65-70 70—77, 60-65 65—G6, 2 80-85 76—32- 75-30 18—83, '0-75 77—32, 65-70 08—76. 60-65 57—65. 2 d 46—52, grof 56—70. fijn 36—53. Jo nathan 1 80-89 67, 75-80 70—73, 70-75 74— 75, 65-70 67—68, 60-65 57—64. 2 80-85 64—63, 75-80 67—70. 70-15 62—72. 65-70 58—65. 60-65 43—54. 2 d 40—44, grof 51— 58, fijn 4045. Goudrenet 1 85-95 67—72, 75-89 71—76, 65-75 66—70, 2 85-95 62-70- 75-85 62—70, 65-75 63—66. 2 d 49—54, grof 55—64, fijn 51—53, Winston 1 75-80 73—80, 70-75 78. 65-70 69—75. 60-65 59. 55-69 56. 2 75-85 70—75. 65-75 61-63. 55-65 42—52. 2 d 33—41, grof 46—55. fijn 37—44. Lomb. Calville 2 70-80 64. grof 46—47. Zoete Ermgaard 2 SS-65 51—57. grof 45, fijn 31 —40. Appelen rolvlek S—25. kroet 35. Conference 1 65-75 83, 55-65 65.40-67.70- 2 65-75 78. 55-65 60—61 2 d 32—38. grof 44—52. fijn 30—39. Comt. de Paris 2 65-75 33, 55-69 26—27, 2 d 17—18, St. Romy 1 75-85 44. 65-75 4 3. 2 75-85 4 0—42. C5-75 39—42. 2d -36—38. grof 35—11. fijn 30. Brederode 2 70-80 47—51, 2 60-70 40— 45, grof 36, fijn 20. Gieser Wildeman 1 70-80' 70', 60-70 73. 60-70 62. K leipeer 2 60.-70.43, Aardappelen 2 10. Groenten: Boerenkool 7—13. Rode kool 11. Sav. kool 23—25. Prei 24—36. Spruiten 10—42. Sjalotten 19, Witlof 67—89. VEILING BERGEN OP ZOOM. 17 januari. Waspeen 10—44. Rode kool 6—14. Witte kool 9—11. Spruiten 20—129. Boerenkool 9—26. Kroten 15—19. Prei 14—45. Sav. kool 16—37 Witlof 59—85. Breekpeen 15—19, Uien 7—18. Andijvie 81—104. Sla 14—30. Jonathan 40—72. Goudrenet 54—71. Gol den Delicious 48—72. Comtesse 21—40. St.- Remy 40—51. Pondspeer 4055. Eiernoteringen van de coöp. Wouwae Melkinrichting Bergen cp Zoom. ingaan de donderdag 18 Januari 1962. Prijsklasse 0 16 ct„ id. I 15 ct., id. II 13 ct., id. Ill 12 ct„ id. IV 11 ct. VEILING GOES. 17 januari. Witlof Al 90—91, A2 74—81, Bl 75. B 2 73, afw. 58. Spruiten Al 48— 49, A2 28—19. Bl 37, B2 21—33. afw. 16. Andijvie 2 05—102. Gr. sav. kool 17—29. Rode kool 10. Witte kool 13—16. Gele sav. kool 21. Eoerenkool 21—30, Peen 34 —20. Uien 6—22, stek 8.90. Prei 1 34-36- 2 28—32. Koolrapen 2—3. VEILING TEKNEUZEN. Sla 2 15.90—19.30. Sla C2 per kg 63—77. Knolselderij 13—21. C2 11—14. Bintjes 2 10.40—11. Rode kool 2 16—22. Sav. kool 2 26—49, afw. 11—17. Wotte kool 13—20. Boerenkool 19—30. Breekpeen 10—21. Waspeen 30—31. Prei A2 3745. B 2 40. Knolselderij 21. Spruiten A3 4944, B2 44—47, afw. 19.. gesch. 75—80. Uien 1 22, afw. 10. Witlof A2 75—76, B 73—79, B 2 60—72. afw. 49—58. Appelen: Goudrenet 1 S3 7475. 75 70— 72, 65 68—69, 2 85 71, 75 70—72, 65 67—68. 2 D 58, 3 grof 63—68 3 fijn 57. kroet 4649. Jonathan 1 80 70 75 73—74, 70 72- 65 66—67, 2 80 68—69, 75 67—70, 70 68—69. 65 59—64. 60 49—91. 2 D 42—45. 3 grof 54 -68, 3 fijn 42—44, kroet 33—42. Golden Delicious 1 80 82, 75 84—86, 70 84—87. 65 75—76, 60 58—60, 2 RH 79—84, 75 81— 82. 70 80—85, 65 69—71. 60 55—60- 2 D 47—33. 3 grof 56—64. f»Jr 30—54. kroet 46—48. Lombard Calville 3 grof 50. kroet 30. Zoete Ermgaard 3 gtof 56—65 Peren: St. Remy 3 grof 51—92, 3 fijn 45. Pondsperen 3 grof 46. Middelburgse padvindsters wonnen N.C.R.V.- radiowedstrijd Duizend gulden voor aanleg verlichting in clubhuis Een groep leidsters van de Middel burgse Gouden Cirkelgroep van het Nederlands Padvindstersgilde heeft woensdagavond in het Schuttershof elektrisch licht plus een toilettenruimte voor het club huis aan de Nassatilaan gewon- ,ienDat gebeurde tijdens de N.C.R.V.-radiowedstryd „Da's voor de kas", waarin de Middel burgse padvindsters de derde ron de op hun naam brachten, welk resultaat goed was voor het fraaie bedrag van 1000 gulden. De N.C.R.V.-technici hadden die avond hun apparatuur Ingesteld voor een verbinding met de studio in Hilversum, waar Johan Bode graven de wedstrijd leidde, en met Epe, waar de tegenstanders van de Middelburgse groep aanwezig waren: een zestal leden van de Arjos-club uit Heerde. De wedstrijd werd in Middelburg in geleid door Henk van Maren, die de zes hoofdstedelijke padvind sters onder leiding van Magda Antheunissen-Poortvliet met raad en daad bijstond om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. Toen de uitslag na een spannende strijd bekendgemaakt kon wor den en daarbij bleek, dat Middel burg van de zes aan de derde ron de deelnemende ploegen het hoog ste puntental bereikt had, vertel de de hoofdstedeiyke teamleid ster, dat met de 1000 verdiende guldens twee vurisre wensen van de groep gerealiseerd kunnen worden: elektrisch licht en een toilettenruimte in het clubhuis. Het zal duidelijk zijn, dat de over winning met enthousiaste yells door de padvindsters-supporters- schare in de zaal werd begroet. Deze radiowedstrijd werd gehouden tijdens een N.C.R.V.-ontspan- ningsavond, waarin een groep van zes radio-medewerkers een gezel lig cn gevarieerd programma bracht, voor de conférences en schetsjes zorgden Tiny en Tom van Maaren, de sopraan Aukie Karsemeyer zong enkele liede ren, Jos Carpay toonde zich een vlot bespeler van piano en ham mondorgel, waarna het Hotclia- trio virtuoze klanken haalde uit hun mondharmonica's. Ds W. F. ten Rouwelaar sprak aan het begin van de avond een wel komstwoord. De radiowedstrijd wordt vanavond (donderdag) over de radio uitgezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15