Goederenoverslag bij Terneuzen verdubbeld Agenda Scbr<7T>te WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VISSERS HEBBEN IN 1961 GOEDE BOTERHAM VERDIEND DINSDAG 16 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O VERGELEKEN MET 1960 Wachten is op nieuwe sluizen De overslag van goederen op de rede van Terneuzen en in de West-Buitenhaven is in liet af gelopen jaar met ongeveer 50 procent toegenomen. In 1960 werden daar 78 zeeschepen ge laden en gelost met een inhoud van 627.038 br. reg. ton totaal en in 1961 bedroeg dit aantal 111 schepen met in totaal 930.381 br. reg. ton. Hetzelfde beeld was, uiteraard, te zien bij de binnenscheepvaart, waar van op genoemde plaatsen in 1960 401 schepen met een totaal vermo gen van 495.000 ton werden geladen en gelost tegjan 610 schepen met 751.735 ton in het afgelopen jaar. De voornaamste oorzaak van deze te grote toename van goederen- overslag is dat steeds grotere zee schepen op de rede van Terneu zen arriveren en dat de grootste sluis van Terneuzen niet in staat is deze schepen te schutten. Overigens is dit nog slechts een kwes tie van enkele jaren, omdat momen teel, zoals bekend, met veel spoed wordt gewerkt aan twee sluizen, die als het ware elk voor de Kanaalzone bestemd schip tot 50.000 ton kunnen verwerken. T eruggelopen Mede door bovengenoemde oorzaken liep het aantal geschutte zeeschepen iets terug. In 1960 passeerden door de Terneuzense zeesluis 5135 zeesche pen met een inhoud van 6.449.742 br. Oostburg-Clinge 2-2 De wedstrijd Oostburg IClinge I is een ontmoeting geworden met aan beide zijden zeer matig voetbal. Mede waarschijnlijk door de lange rustperiode en het zwaar bespeel bare veld speelde het uithoudingsver mogen van de spelers tegen het eind van de wedstrijd een grote rol. De bezoekers beschikten juist over een iet3 langere adem en het was dan ook in de laatste minuut dat zij de partijen op gelijke voet (22) kon den brengen. Clinge trapte af met de vrij sterke wind in de rug. De gastheren wisten echter enkele aardige aanvallen op te bouwen, die de Clinge-achterhoede vooreerst niet konden verontrusten. Maar in de 15e minuut kwam Oost burg aan een voorsprong. Op een ogenschijnlijk ongevaarlijke lage voorzet van rechtsbuiten J. de Maat, verkeek de Clinge-keeper zich en hij dook onder de bal door, waardoor linksbuiten J. Rieteco kon scoren: 10. Clinge kwam uit de daarop volgende aftrap zeer dicht bij de gelijkmaker, toen de Oostburg-speler H. Tas in het beruchte gebied de bal per ongeluk tegen de arm kreeg en de scheidsrechter naar de witte stip wees. De door Bracke niet ge heel zuiver maar toch wel hard ge nomen strafschop werd echter door de Oostburgse keeper, gestopt. Dit gaf Oostburg moed en nog feller trok men ten aanval. In de 25e mi nuut resulteerde dit in een tweede doelpunt van linksbuiten Rieteco, toen deze na snel doorlopen op een pass van P. van den Bekke onhoud baar in de linkerbovenhoek schoot. Direct na dit doelpunt liet de Clinge keeper zich vervangen en kwam de reserve-doelman P. Leeghwater on der de lat. Voor de rust kwam in deze stand geen verandering meer, maar reeds in de eerste minuut van de tweede heift was het al 21 door onvoldoen de ingrijpen van de Oostburgse achterhoede. Aan beide zijden begon de vermoeidheid nu een grote rol te spelen, waardoor het spel snel af zakte. Met het verstrijken van de minuten vedween ook het enthou siasme en nadat de Oostburg-speler H. Tas, die een goede wedstrijd speelde, zich in de 25e minuut we gens kramp moest laten vervangen, hetgeen verdedigend een verzwak king betekende, kwam in de laatste minuut Clinge door een klein slot- offensief toch aan de gelijkmaker. Middelburg City: De glimlach van een zomernacht' 20 uur, IS jaar. Electro: Toen de hel losbrak, 19.20 uur. 14 jaar. Polder Walcheren: Genootschap Nederland-Frankrijk, 20.15 uur. Wöh- ler: Bedrijfsvoorlichting Walcheren, 13,30 uur. Schouwburg: Scapino-ballet, jeugdvoorstelling, 14 uur. Vlisslngen Alhambra; Kop op, borst vooruit, 20 u„ a.l. Luxor: Slag om de V 1, 20 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Zo zal je er een hebben, 20 uur, a.l. Terneuzen Luxor: De prinses en de Amerikaan. 20 uur, a.l. Zaal water leiding Mij.: Lezing van dr. W. G. Suetens over „De vogelkolonie in de Braakman", voor de Z.V.U., 20 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Revak, de re bel, 20 uur, 14 jaar. Sus van Gent Olympia: Saboteur, 20 uur, 14 jaar. ZieriUzce Concertzaal: Aanval op het goudlransport, 20 uur. 14 jaar. Kamp ..Zelkepolder: Beroepententoonstel- llng arbeidsbureau, rondleiding voor ouderen, 19.30 en 20.30 uur. Drclschor Dorpshuis: Propaganda- avond Nederlandse Bündenbond. 19.30 reg. ton tegen 4980 stuks in 1961 met 5.901.330 br. reg. ton. Hieronder bevonden zich 26 nationa liteiten, waarvan Nederland (731) en Duitsland (718) het meest waren vertegenwoordigd; 4159 zeeschepen voeren door naar België tegen 3935 in 1960; 552 zeeschepen losten en laadden 716.178 ton goederen in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. (In 1960 534 schepen met 858.612 ton). Aan binnenvaartschepen werden in Terneuzen geschut 49.935 sche pen met 20.000,037 laadvermogen. In 1960 bedroeg dit aantal 52.323 schepen met 19.423.000 ton ver mogen. Ook hier dus een vermin dering van het aantal schepen en een vergroting van de tonnage. Zes en negentig procent van deze vaartuigen had de Nederlandse of Belgische nationaliteit. Door de tot opheffing gedoemde Midden- en Oostsluis passeerden in 1961 nog ruim 38.600 binnenschepen. Op het Nederlandse gedeelte van de Kanaalzone werden in 1961 7658 bin nenschepen gelost of geladen tegen 8446 in het jaar daarvoor. LAATSTE NIEUWS Bestuursambtenaar Veldkamp: Gouvernement zal bij dreiging voor tijdige evacuatie zorgdragen Hollandia opgeschrikt door de gebeurtenissen De directeur van het gouvernements bureau voor binnenlandse zaken, H. Veldkamp, heelt vandaag te Hollan dia verklaard, dat het gouvernement hoewel „deze agressie zonder oorlogs verklaring geen aanleiding vormt voor het afkondigen van de staat van beleg" een aanval niet zal afwachten doch reeds by dreiging voor tydige evacuatie zorg zal dragen. De heer Veldkamp achtte evacuatie naar het buitenland niet uitgesloten. Hij noemde de paraatheid van de Ne derlandse strijdkrachten op westelijk Nieuw-Guinea die „thans in staat zijn gebleken om een onverhoedse aanval volledig af te slaan" zeer be moedigend voor de bevolking van het omstreden gebied en zei voorts „er gebeurt van bestuurszijde verder niets, wij gaan gewoon door met ons dagelijks werk". Een tweede geruststellende medede ling van de bestuursambtenaar was dath de evacuatieschema's over heel Nieuw-Guinea plaatselijk gereed lig gen, zelfs voor Hollandia hoewel dit „lang niet de onveiligste plaats is". Hollandia is vanochtend opgeschrikt door de gebeurtenissen van gisteren. De kantoren gonzen van de geruch ten doordat velen de radioberichten half of verkeerd hebben begrepen. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE een naam ïn brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 O.- EN W.-SOUBURG Cabaret-revue voor de leden van de A.N.B.B. De Souburgse leden van de Algeme ne Nederlandse Bouwbedrijfsbond hebben zaterdagavond in „Het Zwaantje" genoten van de cabaret-re- veu „Wat wenst U?". Met veel vaart brachten de artiesten de diverse nummers en ze boden de aanwezigen enkele uren ontspanning zonder meer. De conferencier-cabaretier Jan de Kleijn zorgde voor ware lachsalvo's met zijn grappen en humoristische liedjes. Hij had vooral veel succes met zijn creatie van een opa, die niets van televisie moet hebben, maar wel ontvankelijk is voor vrou welijk schoon Julia van Laer vertegenwoordigde in het gezelschap op waardige wyze het vrouwelijk schoon. Zij zong en kele liedjes en speelde accordeon. Bovendien gaf zij de dames, in de vorm van een liedje, advies op welke wijze men slank kan blijven. Wim Burger speelde niet alleen mee in enkele schetsjes met Julia van Laer en Jan de Kleijn, hij ontpopte zich ook als een talentvol snelteke naar. Al vertellend tekende hij die- rekoppen, die mét een paar strepen van zijn. tokenstift veranderden in mensenhoofden. Tenslotte maakte hij een zelfportret, dat pas gelijkend was, nadat hij zelf een feestmasker had opgezet. De diverse nummers werden voor treffelijk op de piano begeleid door Bert van Laer. De teksten waren van Jan de Kleijn, de muziek was van E. v. d. Vegt en Bert van Laer en de decors van Wim Burger. De algehele leiding had Jan de Kleijn. In de pauze werd een verloting ge houden, zodat enkele aanwezigen met een fraaie prijs huiswaarts keer den. WESTKAPELLE Uitvoering „De Krekels" Onder leiding van de heer J. Hek huis gaf de christelijke mondorgel club „De Krekels" te Westkapelle dezer dagen haar jaarlijkse uitvoe ring in het N.h.-jeugdgebouw. Zoals gebruikelijk, bestond er een grote belangstelling voor deze geslaagde uitvoering, waaraan ook het dames koor. dat sedert enkele jaren aan de vereniging verbonden is, zijn me dewerking verleende. Na de pauze kon het publiek zich amuseren met de klucht „Het nichtje uit Buenos Aires". VLISSINGEN Vlissings Schouwspel trad op voor Scheldepersoneel „Toontje heeft een paard getekend". Met de opvoering van dit blijspel heeft het „Vlissings Schouwspel" zaterdagavond de leden van de per soneelsvereniging van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis- singen een bijzonder genoeglijke avond bezorgd. In een zó goed als geheel bezet „Scheldekwartier" brachten de spelers en speelsters van het Schouwspel dit bijzonder amu sante stuk in drie bedrijven voor het voetlicht, waarbij de spelers bijzon der goed amateur-toneel lieten zien. Evenals bij de opvoering van vrijdag avond voor het gemeeentepersoneel van Middelburg, had het Vlissings Schouwspel ook bij het Scheldeperso neel veel succes. Rest nog te vermelden, dat de perso- neelsavond werd geopend door de 'oorzitter van de personeelsvereni ging, de heer A. Kerkhof, die ver schillende vertegenwoordigers van zusterorganisaties kon verwelkomen. Tot slot van de avond vermeldde het programma nog een gezellig samen zijn. Officiële publikatie VLISSINGEN Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester van Vlisslngen op woensdag 1? Januari gaat niet door. Vrouw viel van fiets door overstekende hond Door een plotseling overstekende hond in de Vlissingse Paul Kruger- straat is zaterdagavond mevrouw E. W. B. van haar fiets gevallen. De wielrijdster brak hierbij haar linker pols. terwijl zij verder een bloeduit storting in de benen opliep en een verwonding aan het hoofd. Bromfietser verleende geen voorrang aan auto Op de Oude Markt te Vlisslngen ver leende zondagmiddag de bromfiets berijder J. B. R. uit 's-Heer-Arends- kerke geen voorrang aan een perso nenauto, die bestuurd werd door de Vlissinger F. J. de M. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesvereniging Afgelopen week hield de Christeliik- Historische Kiesvereniging te Vlis slngen in het hervormd wijkgebouw „Hot Anker" haar jaarvergadering, die onder leiding stond van de voor zitter, de heer H. van Rooijen. Op deze vergadering brachten de secretaris en penningmeester hun jaarverslagen over 1961 uit, waarin een optimistische toon viel te be luisteren voor wat betreft propagan da. de ledenwinst en de financiën. Bij de bestuursverkiezing werd de heer B. H. Vader herkozen en in een vacature werd voorzien door de benoe ming van de heer G. van Doorn. In de ze vergadering werd verder gesproken over de kandidaatstelling voor de Provinciale Statenverkiezing en wer den de afgevaardigden aangewezen die op de in Goes te houden kamer kringvergadering zullen meewerken aan de definitieve kandidatenlijst. Voorbereidende besprekingen werden tevens gehouden in verband met de dit jaar ook te houden gemeente raadsverkiezingen. Deze jaarverga dering werd bijgewoond door ver schillende leden van de c.-h. vrou wengroep. Cabaret bij heropening Concertgebouw Zaterdagavond werd het Concertge bouw in Vlissingen, na een verbou wing die ongeveer veertien dagen in beslag heeft genomen, heropend. Ter gelegenheid van deze heropening bracht het cabaretgezelschap „Pri meur" uit Breda een vrolijk cabaret- programma, dat bij de geheel gevul de zaal bijzonder in de smaak viel. De heer R. van Loon, een zoon van de exploitant, de heer J. van Loon, sprak voor de aanvang van het pro gramma een dankwoord tot de aan nemers voor de snelle wijze, waarop het werk was voltooid. Vervolgens was het de beurt aan het gezelschap „Primeur", dat met een bijzonder vlot programma de talrijke aanwezigen enkele uurtjes aange naam bezig wist te houden. Tot slot was er dansen op muziek van de „Blue-Boys". Propaganda-avond Geref. jeugdvereniging Zaterdag heeft de Vlissingse gere formeerde jeugdvereniging „Vitami ne" een propaganda-avond gehouden in het geref. jeugdgebo'uw. Deze propaganda-avond werd met een kort woord ingeleid door de voorzitter, de heer J. Jobse, waarna als hoofdschotel van de avond de Duitse film „Waarom zijn zij tegen ons?" werd vertoond. Ook de anti hongeractie nam op deze avond een grote plaats in. Ten bate van deze actie werd een zogenaamde Ameri kaanse verkoping en een verloting gehouden met een totaalopbrengst van rond ƒ170. De leiding van deze goed bezochte avond berustte bij de propagandist van de vereniging, de heer N. Wisse. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middelburg maakt bekend dat in het tijdvak van 3 tot en met 10 januari 1962 on derstaande voorwerpen aan zijn bureau alB gevonden zijn aangegeven. Indien een dezer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van po litie te Middelburg. Geel koperen sleutel aan twee ringen, speelgoedauto, diverse handschoenen en wanten, schaaf, crème speelgoedauto, dop van benzinetank, brui ne tabakszak, ring met 4 sleutels, scha kelarmbandje met 5 bedeltjes, kinderpor temonnee met ritssluiting, lapje gele gor dijnstof, zwarte hond, lichtbruine porte monnee, inh. briefje, huissleutel, rolletje muziekstukken, wieldop van vrachtauto, witte tas met groene strepen, donker bruine lap met gekleurde figuren, oor bel met 4 gitten, toneelkijker, linnen re genbroek en lederen étu' inh. ring met 2 sleutels. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1120 dieren. Vette koeien en ossen 1120. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kw.): Vette koeien (in ets per kg. 305—335, 270 —290. 255—270. Vette koeien, aanvoer als vorige week, Handel kalm. Prijzen vooral niet hoger, prima's boven notering. Boekenbezit openbare leeszaal en bibliotheek In de maanden november en december werden in de openbare leeszaal en biblio theek te Vlissingen respectievelijk uitge leend: 3103 en 3436 i omans. 213 en 278 ro mans in vreemde talen en 1293 en 1263 studieboeken. In de jeugdleeszaal 3704 en 2975 boken (totaal 8313 en 7952). De tijdschriften- en krantenzaal werd be zocht door 699 en 798 mannen en 334 en 312 vrouwen. De jeugdleeszaal door 216 en 209 meisjes en 308 en 327 jongens (totaal 1557 en 1646). Het boekenbezit van de leeszaal werd uit gebreid met de volgende nieuwe werken: Romans. Baardman, De boerendokter: Caldwell. Lucas, de heelmeester: Gallico, Ada Harris gaat naar New York: Dema- rest- Het uur der wrake: Gulik. Zes zaken voor rechter Tie; Horbach, de Jongste dag is al verstreken: Irwln. Van konings kind tot koningin; Kaye, De vrouw van de resident: Kieland, Gevaarlijke witte- broodsdagen: Lawrence, Ramaka: Meier, Een nacht in september; Raephorst, van, Rosalind; Rivoyre, de. Het nachtlampje; Verharen. Het slaghek: Visser-Roosendaal, De Swanenplaats; Walschap, De Frangai- se. Romans in andere Talen. Hesse, Der Step- penwolf: Heym, Schatten und Licht: Mei- dinger-Geise, Das Amt schliesst um Fünf. Studieboeken. Bankspiegel 1861-1961: Boone-Stolp, Merklappen: Brautigam. Langs de havens en op de schepen: Creyghton, De tweede helft: Dam, Het jachtbedrijf in Nederland en West-Euro pa; Dreesmar.' Kortschrift: Dijk, Recht rondom huis en gezin: Egeraat. van. Flo rence, het hart van Ttalié; Evans, De bas tions van het onverstand: Die Fünfstöckl- ge Pagode: Gerster, Pioniers van de woestijn; Geyl, Amerikaanse figuren; Gi- raudoux, De engel van het kwaad: Gooch, Het onbekende in de natuur; Ham, van en Verkerk, Facetten en figuren: Hoender- daal. Het christendom en het ongeloof in Europa: Juliana Regina 1961: Koning, De koude oorlog: Lievaart Het schepnet; Liibke. Griekse kunst: Maix. De adelaar van Ahura: Meyer. Het Jonas Daniël Meyerplein: Nederlandse ontwikkelings gebieden: Stam, Stempelen op papier cn stof: Straelen, van, Aziatisch dagboek: Vere, Zout in hun bloed: Vriesland- van. Drievoudig verweer: Wadham, Zij ging een vreemde weg; Waterdrama, tóch een „happy-end". Bevordering De reserve wachtmeesters van de rijkspolitie, de heren E. C. Fermont, F. Hamelink, J. V. Schelleman en A. Schreuders, ingedeeld bij de groep Axel, zijn dezer dagen bevor derd tot reserve wachtmeester le klas. Benoeming diaken Tot diaken in de Nederlands her vormde kerk te Axel is benoemd de heer W. J. Dieleman. Plattelandsvrouwen bijeen Vrijdag hield de afdeling Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen in het „Centrum" te Axel de eerste vergadering in dit jaar. Deze bij eenkomst stond onder leiding van mevrouw C. Dekker-Bécu. Het be langrijkste punt van de agenda was een lezing van de burgemeester van Aardenburg, de heer M. A. C. van Dongen, over zijn reis naar Spitsber gen, enige jaren geleden. Zijn in leiding verduidelijkte hij met kleuren dia's, die bij dc aanwezigen bijzonder in de smaak vielen. Na deze boeien de lezing werd nog een kleine verlo ting gehouden ten behoeve van de kas. „D.E.L." BESTAAT 40 JAAR Te weinig animo voor visserijschool Het afgelopen jaar is voor de vissers van Arnemuiden, Veere en Vlissin gen, georganiseerd in de visersver- eniging „Draagt Elkanders Lasten" over het algemeen gunstig geweest. Dit deelde de voorzitter van „Draagt Elkanders Lasten", de heer M. Sie- reveld, zaterdagmiddag In zijn ope ningswoord op de jaarvergadering van deze vereniging in Arnemuiden mee. De vloot wérd voor rampen ge spaard en in 1961 hebben de vissers een goede boterham kunnen verdie nen. In totaal bracht, de vloot voor ruim één miljoen gnlden aan wal, waarover de lieer Siereveld zich zeer tevreden toonde. Vooral omdat men begin 1960 de toekomst donker inzag door de moei lijkheden rond de nieuwe vissersha ven van Colijnsplaat, maar uiteinde lijk is dit toch meegevallen, zo bleek verder uit de woorden van de heer Siereveld. Maar toch blijft er nog veel te bespreken en te regelen, schadevergoeding aan de vissers in verband met hun gedwongen vertrek van Veere naar Colijnsplaat, zodat de heer Siereveld de leden opriep waak zaam te zijn en te helpen bouwen aan een hechte organisatie. „Want wij moeten strijden voor het be staansrecht van de visserij, een be staansrecht, dat is gefundeerd op historische gronden". De secretaris, de heer L. van Belzen, kon in zijn jaarverslag melden, dat er aan de vloot veel was verbouwd, maar dat deze ook drie schepen min der telt. Voor wat de visserijschool betreft kon de secretaris een minder enthousiast geluid laten horen. De school telt thans zestien leerlingen verdeeld over twee klassen, hetgeen de secretaris bedroevend weinig noemde. Gunstig was weer het geluid, dat van de penningmeester de heer K. van Belzen kwam. Deze maakte in zyn verslag melding van een kastegoed van ruim f 4000. Bij de bestuursver kiezing werden de heren D. van Bel zen, K. van Belzen en J. Siereveld bij acclamatie herkozen. Collecten De collecte voor de r.-k. blindenzorg „St. Anthonius van Padua" heeft te Axel 141,50 opgebracht. OOSTBURG Nederlagentoernooi van „Krijt op tijd" Voor de tweede wedstrijd van het door de Oostburgse biljartvereniging „Krijt op tijd" georganiseerde neder- laagtoernooi was zaterdagavond de club uit Schoondijke te gast bij de Oostburgse biljarters. Na Biervliet dat de week tevoren met 100 het onderspit moest delven tegen de or ganiserende vereniging, moest nu ook Schoondijke de Kracht van Oost burg ondervinden. Het werd ook deze maal een 100 overwinning voor de gastheren. Alleen het verschil in het totaal aantal caramboles in de 10 partijen lag in de wedstrijd tegen Schoondijke lager dan in de ontmoe ting tegen Biervliet. Dit verschil bedroeg bij Biervliet namelijk 974 en bij Schoondijke 788, waarbij in aan merking is genomen, dat de Oost burgse crack R. C. L. Claeijssens in zijn partij telkens 100 caramboles prijsgeeft. Ook nu weer werden de 10 partijen gespeeld in de beide clublokalen. Oostburg maakte in totaal 1273 caramboles tegen Schoondijke 485. In hotel „de Windt" waren de uitslagen R. C. L. ClaeijssensW. Bruijooge 376109: A. van de GezelleJ. Koe ne 8568; I. VerhageC. Kouwen- berg 10437; I. AalbregtseJ. van Espen 5914; J. van OverbeekeJ. Steijaart 8337. De uitslagen in hotel „Du Commer ce" waren J. van WaesM. Geelhoedt 32373; A. I. VersprilleJ. de Grootte 109 36; M. A. MabesooneR. ten Cate 9055; E. HinnemanJ. Verstraete 9219; I. VerschageF. Jansen 52 —37. Aanstaande zaterdag komt de bil jartvereniging uit Breskens naar Oostburg om in dit nederlaagtoernooi '--mm - j te Vlag Verder kwam op deze jaarverga dering een vlag voor de vloot ter sprake. De ambtenaar J. de Klerk van de gemeentesecretarie van Arnemuiden had hiervoor een ont werp gemaakt: op de vlag het ei land Walcheren met hierin een oude vissersboot en hieronder twee in elkaar grijpende handen, waarmee de samenwerking van de vissers in dc vereniging „Draagt Elkanders Lasten" wordt gesymboliseerd. Een ander punt van bespreking vormde de viering van het 40-jarig jubileum. Voorts kwamen ter sprake de plaatsing van een misthoorn bij de haven van Colijnsplaat en het stormsein bij Weaterschouwen. Duivententoonstelling te Breskens Zaterdag hield de postduivenhouders- vereniglng „De Reisduif" te Breskens in zaal Casino een tentoonstelling, waarvoor 160 duiven waren ingezon den. Keurmeester G. de Wever uit Schoondijke, kende de prijzen als volgt toe: oude doffers: inz. A. Ver sprille, kampioen, 2 en 3 Sj. Jansen, 4. L. Basting, Groede, 5. J, Weststra- te, Krabbendrjke. Oude duivinnen: 1. J. Wcststrate, 2. en 3. Van Weijnsbergen, Hoofdplaat. 4. A. Vcrduijn, 5. J. Weststrate. Jarige doffers: 1. J. v. d. Lijke, 2. en 3. Sj. Jansen, 4. A. Versprille, 5. Van Weijnsbergen. Jonge duivinnen: 1. J. de Jonge, Krabbendijke, kampioen. 2. L. Basting. 3. en 4. Staal, Krab bendijke. 5. A. Verduijn. Najaarsdof- fers: 1 en 2. A. Verduijn, 3. W. Ca rets. Najaarsduivinnen1. en 2. W. Carels, 3. A. Jansen. Jonge doffers: 1. Sj. Jansen, 2. W. Carels, 3. en 4 Sj. Jansen, 5. A. Verduijn. Jonge dui vinnen: 1, 3. en 5. A. Verduijn. 2. J. de Jonge, 4. J, v. d. Lijke. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam, 15 januari 1962. Waterroot vlas; lage soorten van 1.35 tot 1.55, middensoorten van I 1.60 tot 1.75, best vlas van 1.60 tot f 2,-. Dauw- root vlas: van f 1.25 tot t 1.80. Breekvlas van 0.75 tot 1.35. afhankelijk van kwa liteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.50 tot f 0.95. De aanvoer van waterr«>otvlas bleef ge lijk aan die van vorige week, de meeste partijen zijn van lagere soorten, midden kwaliteiten worden minder aangeboden. Voor alle soorten niyft de vraag goed. vrijwel het gehele aanbod kon worden verkocht, de noteringen konden op het peil van de vorige week gehandhaafd blij ven. best vlas wordt vrijwel niet aange boden. Het aanbod van Dauwrootvlas vermin dert, de vraag is voldoende om de weke lijkse produlctie op te nemen. De produk- tie van Breekvlas is schaars, de enkele partijen werden verkocht- prijzen als vo rige week. De vraag voor gezwingelde lokken blijft het aanbod overtreffen, de produktie is geheel verkocht, notering als vorige week. GRAANBEURS ROTTERDAM. Officieuze noteringen per 100 kg: tarwe doorsneekwaliteit op basis 17 pet. vocht tot 32.55 per schip, franco fabriek tot f 32,30 per auto.. Voedergranen (prijshoudend met weinig zaken). Maal- gerst volgens monster f 24,7526.75. Kip- pegerst volgens monster f 26,50—27,50. Rogge volgens monster f 23,00—24.00. Ha ver volgens monster f 22.00—24,90. Peul vruchten franco Rotterdam. Groene erwten op monster f 26.00—29,00. prima kwaliteiten tot 32,00. Schokkers op mon ster 26,5029,50, prima kwaliteiten tot 33,00. Capucijners op monster tot f 33.50. Bruine bonen boerenschoon, volgens monster 40,0050,00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 11.00-^-12.50, IJselster f 9.00—9.50, Bevelander f 12,00— 13.50. Klei-aardappelen 38 mm opwaart» Furore 10,00—12.50. Voeraardappelen 1,508,75. Prijzen be rekend per 100 kg cn op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEILING GOES. Witlof Al 91—97, A2 89—90. BI 80—86. Spruiten A2 2814. B2 19—30, afw. 23. Groene sav. kool 27—32. afw. 13. Rode kool 1014, Witte kool 15. Boerenkool 22. Gele sav. kool 19—22. Peen 12. Uien 7. Prei 1 40. 2 34—42. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: Propontis van Duinkerken, Malden Hill van Gent, Zingst van Gent, Hunter van Ipswich, Truus van Newport. 14-1 Albatros van Brussel. Brother Geor ge van zee, Groavenor Pilot van Rotter dam, Kondor van Antwerpen. 19-1 Lindisfarne van Emden. Van Vlissingen vertrokken 13-1 Hinrlgh Kolster naar Goole, Cascade naar Wex ford, Fivel naar Kirkwall. Femfield naar Runcorn, Claudia naar Walkom, Hunter naar Middelburg, Kingennie naar Swan sea, Aruba naar Dublin. Ilse Wulf naar Waterford, Necton naar Wexford- Nor wich Trader naar Yarmouth. Sumnity n. Plymouth, Carmen naar Cork. Pacific n. Nantes, Caland naar Aalborg, Caltex Bris tol naar Bahrein. 14-1 Truus naar Zierik- zee. Insistence naar Londen, Malden Hill naar Cuba, Condor naar Waterford, Brother George naar Fowey, Lindisfarne naar zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 13-1 Diligenïia van Amsterdam, Sommelsdijk van Rotterdam. Calchas van Rotterdam, Raket van Great Yarmouth. Anna Henny van Londen, Rottum van Great Yarmouth. Pegasus van Engeland. Batu van Rotter dam. Alpha van Lowestoft. 14-1 Salvlnia van zee. Kamperdijk van New York. Hydra van Grimsby, Appingedijk van Bremen. Frans W. van Amsterdam naar Hansweert, Gronitas van Par, Sparta van zee. 15-1 John V van Amsterdam, Enga- lina Boere van Dordrecht. Congokust van Hamburg, Flores van Bremen. Netty van Boston, Almkerk van Bremen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 13- 1 Noorderkroon naar zee. Musketier naar Londen v. Gent. Marconi naar Stockholm, van Gent. Argo naar zee van Terneuzen. Vrede naar Londen. Sirrah naar Buenos Aires. Maluca naar Liverpool. Thames-M naar Swensea. Quo Vadis naar zee. Oli vier v. Noort naar Cork v. Terneuzen. Rubato naar Randers. 14- Jan.: Palamedes naar Bremen van Terneuzen. Prins Mau- rits naar Londen. Zuiderberk naar Am sterdam. Unden naar Leïxoes. Annen- kerk naar Hamburg. Heemskerk n. Rot terdam. Tubal naar Shoreham. Brinda naar Waterford. Cadans naar Stockholm. Bierum naar zee van Terneuzen. Baltic borg naar zee. Dillgentia naar zee. Plan- cius naar Nykoping van Gent. Sommels dijk naar New-York. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: C. M. A. MarsiljeHage z„ A. M. de Bock—Van de Vijver z., G. J. Moes-Van Drongelen d A. E. S. Bugs- se-Calon d„ S. T. van Kampen—V.'illem- sen z„ M. E. J. van den Bergen—Wouters d., L. S. de Letter—Van Bastelaere z., J. M. Pardonk—Coone d.. C. W. de Rid derDe Bruin z,. M. V. de Guchteneire Markuese z„ M G. Vergouwe—Van Acker z„ G. M. de Vos—Versijp z„ C. de GroeneMarlens d. Ondertrouwd: F. Donze 29 jaar en N. Oppeneer 23 jaar. J. Florussen 23 jaar en T. van Drongelen 19 jaar- H. B. Wol tering 25 jaar en II. J. Drijver 20 jaar. Overleden: J. .T. A. de Bruijne 71 Jaar, wed. v. P. J. Risseeuw. P. F. Lantsheer T4 jaar, e.v. M. van Alten. J. M. Scheele 16 jaar wed. v. M. Scheele. M. Dieleman 40 jaar. VAN ONZE ADVERTEERDERS Vierde vestiging van „De Valk" geopend De stomerij en ververij „De- Valk" heeft gisteren haar vierde vestiging in Zeeland geopend. Dit gebeurde in Terneuzen, in het pand op de hoek Lange Kerkstraat-Noordstraat. Deze nieuwe vestiging is van de modern ste machines voorzien, terwijl ook het interieur zeer modem i*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7