„Boer en landbouwer anno 1980" op kaderdag Zeeuwse C. J.B.T.B. Agenda WALCHEREN RAAD KATTENDIJKE BESLOOT TOT AANLEG VAN BADSTRAND VEEL SCHADE AAN VRIJDAG 12 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE O OURANT IN „DE WIELINGENTE CADZAND „Wat kan de jonge agrariër van de toekomst verwachten?" „Boer en landbouwer anno 1980", was het onderwerp van de inleiding, die ir. J. A. Vermaat donderdagmorgen in hotel „De Wielingen" te Cadzand hield voor een dertigtal Zeeuwse kaderleden van de Christelijke Jonge Boeren en Tuinders Bond. Met andere woorden: „Wat kan de jonge agrariër van de toekomst verwachten?", Do zelf nog jeugdige ïr. Vermaat verbonden aan het algemeen secretariaat van de C.J.B.T.B., strooide op deze eerste van de twee kaderdagen de actuele problemen kwistig door de conferentiezaal, waarna de jeugdige deelnemers zich terugtrokken in drie discussiegroepen om over de onderdelen van de inleiding van gedachten te wisselen. Het resultaat was een zeer nuttige discussie, bijzonder leerzaam, maar helaas te kort om alle problemen rond te praten. creatie toch wel, dacht men. Het vor men van qrbeiderspools kan mooi en nuttig zijn, waren de kaderleden van mening, maar is niet altijd te reali seren. Dit is afhankelijk van de be drijfsvorm, van weersomstandighe den en dergelijke. Familie-N.V.'s Het vormen van familie-N.V.'s in de landbouw achtten de jongeren uogal bezwaarlijk. Als één zoon overblijft en de anderen eisen hun kapitaaldeel op, dan komen dc moeilijkheden. Vrij algemeen was men van mening, dat men beter vreemd geld kan aantrekken, omdat men bij een familje-N.V. ook nog een deel van de winst moet afstaan. Ir. Vermaat zei in zijn inleiding onder meer, dat vooral de laatste tijd steeds wordt gesteld, dat de agra riërs willen zij deel hebben in de stijgende welvaart, niet mogen ach terblijven bij andere groepen. Spre ker vroeg zich af of met het voor beeld van de in de grote industrie op genomen ambachtsman voor ogen, de boer zichzelf moet blijven of ge noemd voorbeeld moet volgen. Som migen beweren, dat in de toekomst acht procent van de bevolking in de agrarische sector zal blijven werken, anderen stellen dit percentage niet hoger dan vier. Voor wat betreft de produktic ziet de agrariër wel kans de normale twee procent stijging per jaar te be reiken, maar aan inkomen verliest hij die weer door arbeidstijdverkor ting en gezinsvoorzieningen. Verder zal de agrariër zich vol gens de inleider mede moeten be zinnen op de leefbaarheid van de dorpen, die door het gebrek daar aan dreigen leeg te lopen. Zijns inziens is er meer afstand geko men tussen bedrijf en gezin, meer binding tussen boer en werkne mer en een geringere afstand tus sen stedeling en boer. Discussie Het eerste onderwerp, dat daarna in discussie werd gebracht, was het verschijnsel, dat liet tegenwoordig moeilijk schijnt om aanstaande boerinnen te vinden. De C.J.B.T.B.- kajerleden dachten, dat dit probleem zichzelf wel zal oplossen, al waren zij wel van mening, dat het voor een toekomstige boerin op het akker- bedrijf gemakkelijker gemaakt wordt, dan op de veehouderij of op het zandbedrijf. Den ander was van mening, dat over dit onderwerp niet te veel gepraat en geschreven moet worden om de aan staande boerinnen niet kopschuw te maken. „Kiest U voor meer vrije tijd of voor een hoger inkomen?", luiddfe de volgende vraag. „Dat ligt er aan wat je verdient", was het antwoord. Verder dachten de jongere agrariërs, dat het bijvoorbeeld voor de tuin bouw wel erg bezwaarlijk is om twee dagen achtereen het bedrijf stil te leggen. Vrij algemeen was men van mening, dat ook de agrariërs mee zullen moeten met de vijfdaagse werkweek, of dit nu aangenaam is of niet. Voor de landarbeiders acht ten zij in deze tijd recreatie harder nodig dan vroeger. De boer zelf, die vroeger tweemaal per week naar de markt ging en daarnaast nóg wat familiebezoeken aflegde, had zijn re- r Zaterdagmorgen half negen begint de BOEKENOPRUIMING Vele honderden romans kinderboeken en populairr wetenschappelijke uitgaven voor de helft tot een kwart van de prijs. de^K^uiter n.v. v.h. D. Goetheer-VLISSINGEN Middelburg City: Jerry als piccolo. 20 uur, a.l. Electro: De laatste dagen van Pompei. 19.30 u., is j. Concertzaal: Jazz-avond Jeugd en Muziek. 20 uur. Suisse: Ned. Bond van Huisvrouwen, 14 uur. CJMV-gebouw. CHU-vergade- ring, 20 uur. Schouwburg: Uitvoering gemeentepersoneel, 20 uur. Van Bent- hem en Jutting: expositie Reimond Kimpe, 0—18 uur. Vllssingen Alhambra: Jerry als pic colo, 20 uur, a.l. Luxor: De ridder met de 100 gezichten, 20 uur, 14 jaar. Britannia: Lezing van ir. W. van der Laan over: Op reis door Rood-China voor de Z.V.U., 20 uur. Britannia: De Nieuwe Komedie met: Het spel der vergissingen. Z.V.U. Jeugdvoor stellingen, 10 en 14 uur. Vcere Verenigingsgebouw: Ruileiavond Veerse dijkruiters, IS 30 uur. Goes Grand: Jerry als piccolo. 20 uur, alle leeftijden. Bergen op Zoom Roxy: Suzanne, 20 uur. 18 jaar. Luxor: Bandeloos. 20 uur. 18 jaar. Terncuzeii Luxor: De wereld van Su- zie Wong. 20 uur. 18 jaar. Sas van Gent Ölympia: Too hot to handle. 20 uur. 13 jaar. Tholen Hof van Holland: Familieavond Ned. Chr Landarhck'ersbond. lil.30 u. Dreischor Dorpshuis: loneeluitvoering Streven naar Beter, 19.30 uur. Een andere vraag betrof de moge lijkheid of oudere boeren zich op 65- jariee leeftijd kunnen terugtrekken, zonder er financieel aan ten gronde te gaan. „Geen probleem", aldus de desbetreffende discussiegroep. „Met wat eigen geld en de tegenwoordige A.O.W. komt de oudere boer er wel". „En hoe moet dat dan als bijvoor beeld de ouders 55 jaar zijn en de zoon trouwt op ongeveer 25-jarige leeftijd?" zo werd daarna gesteld. Ook daar hadden de jongeren een voorbeeld voor. Bijvoorbeeld samen boeren, met de vader als baas en dan na een jaar of tien het bedrijf over dragen aan de zoon. In dit verband zei ir. Vermaat nog, dat de over dracht van verantwoordelijkheid in feite reeds moet beginnen als de zoon van school komt en in grotere mate als hij de militaire dienst ver laat. Verder dacht de inleider, dat zo hier en daar eens een proef zou moe ten worden genomen met samenwer king met andere bedrijven. Dan kan eens rustig worden beke ken, wat dit betekent op het gebied van investeringen voor gebouwen, machines, arbeidsvoorzieningen en dergelijke". Na de middagmaaltijd brachten de deelnemers een bezoek aan een tex tielfabriek te Sint Niklaas, terwyl onder leiding van wika De Haan 's avonds een aantal actnele politieke problemen aan de orde werd gesteld. Vandaag, vrijdag, hondt drs. Vlaar- dingerbroek een causerie over „De mens en zijn schepping", terwijl drs. J. Huyzer vanmiddag zal spreken over tuinbouw en conservenindustrie. MIDDELBURG Examens voor diploma bejaardenhelpster Aan de industrie- en huishoudschool te Middelburg werden woensdag de examens afgenomen voor het diplo ma bejaardenheïpster. Na een cursus van twee jaar, die p.m. omvatte gees telijke vorming, hygiëne, omgang met bejaarden, ziekenverzorging, huishoudelijke vorming, algemene ontwikkeling en algemene oriëntatie, kon, nadat door alle kandidaten het examen met goed gevolg was afge legd, het diploma met het daarbij behorend insigne (bloeiende aman- deltak) worden uitgereikt. De direc trice van de industrie- en huishoud school prees het doorzettingsvermo gen en het enthousiasme van de der tien geslaagden en zij sprak de hoop uit. dat het contact met de school nu niet abrupt zou worden afgebroken. De gecommitteerde, mr, J. Franck, voorzitter van de Stichting Protes tantse Opleidingen Bejaardenzorg te Utrecht., dankte de leerkrachten en de cursisten voor de toewijding, die zij gedurende twee jaar hadden be toond. De volgende kandidaten slaag den: M. van Belzen, E. de Graaff-de Blaey, M. .Johse, J. L. Oosse, M. Os- sewaarde, S. de Ridder, M. Schout- Schoe. M. Schout Velthuis, N. Slot- Kristalijn. C. Sturm, C. Tabak-Kloos terman. E. T. Tollenaar, J. A. van de Velde. Benoeming ambtsdragers hervormde gemeente In wijkgemeente III (wijk van ds. J. van Woerden) te Middelburg zijn tot oucjerling benoemd de heren W. P. J. Baars, A. van den Berg en I. Lamain. Tot kerkvoogd-ouderling werd be noemd de heer L. Frangois en tot diaken de heer .T. P. Ie Clercq. Her kozen werden tot ouderling de heren A. van Eenennaam en J. de Nood, tot ouderling-kerkvoogd, de heer G. H. Luyendijk en tot diaken de heren C. A. Hollebrandse en D. C. de Vlie ger. Twee auto's beschadigd bij aanrijdingen In Middelburg hadden donderdag twee aanrijdingen plaats, waarbij twee personenauto's licht werden be schadigd. In de L(ange Delft stopte een personenauto, bestuurd door C. S. uit 's Heer Arendskerke, omdat de bestuurder de Scgeersstraat in wilde rijden. Op het moment dat de bestuurder van de daarachter rijden de personenauto, G- C. S. uit Middel burg passeerde, liet C. S. de voet- rem los. zodat zijn auto iets achter uit reed. De auto van C. S. raakte de wagen van G. C. S. aan de voor kant. In de Nederstraat bracht H. W. E. uit Beverwijk zijn vrachtauto tot stil stand. De auto reed echter nog een eindje achteruit en botste tegen de personenauto van P. H. van der W. uit Bruinisse. De voorkant van de personenauto werd licht beschadigd. Officiële publikatie VLISSINGEN. VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD. De voorzitter van net cëntraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Vlissingen, maakt bekend: dat voor een ieder ter gemeente secretarie ter inzage 's nedergelegd zijn besluit van 10 januari 1962, waarbij in verband met het openvallen van een plaats in die raad, is benoemd verklaard tot lid van de raad dezer gemeente de heer J. B. Ebling te Vllssingen. Vlissingen. 10 januari 1982, De voorzitter voornoemd. B. KOLFF. J aarvergadering „Olympus" De Vlissingse sportver „Olympus" hield woensdagavoni onder leiding van de heer G. Luwema een jaarvergadering in het vereni gingsgebouw in de Noordstraat. Af tredende bestuursleden waren de da mes T. Braun en W. Kruit en de heren P. Willemse en A. Parent. Allen waren niet herkiesbaar. De heer Willemsen, die een van de op richters van dc vereniging was, werd lot ere-lia benoemd. In de plaats van mejuffrouw W. Kruit werd tot pen ningmeester gekozen, de heer N. Geelhoed. Verder werden tot be stuursleden benoemd de dames L. Tienpond en I. Kruit en de heer A. Wijgman. In het verslag van de vergadering van de P.v.d.A. afdeling Vlissingen in de krant van donderdag, is een storende fout geslopen. In het ver slag werd als voorzitter van de af deling de heer M. van Popering ge noemd. Dit moet echter de heer M. J. van Poelje zijn. Argentijns schip aan de STORM RICHTTE IN ZEELAND ketting in Vlissingen Het Argentijnse vrachtschip „Nava- ra" is woensdag in Vlissingen aan de ketting gelegd. De rederij van dit schip, Anthares Maritima S.A. de Navegation in Buenos Aires, heeft belangrijke schulden in Ne derland. Onder meer zou een aan zienlijke vordering zijn ingediend door een Rotterdamse scheeps- verffabriek. In het begin van de week was dit 7137 bruto reg. ten grote schip op de Vlissingse rede voor anker gegaan in verband met de mist. Woensdag kon het schip nog niet vertrekken: een Middelburgse deurwaarder legde het schip aan de ketting door de stuurhut te verzegelen. Het schip was op weg van Buenos Aires naar Antwerpen en zou voorts Rotterdam en Hamburg aandoen. Gezien de dubieuze beta lingsmogelijkheden van de rederij heeft inmiddels ook het scheep vaartkantoor, dat de zaken voor deze rederij behartigde, zich te ruggetrokken. Dit laatste was met name voor de 40 koppen tellende bemanning van de „Navara" onplezierig. Toen het schip in Vlissingen kwam had het namelijk gebrek aan proviand en verwarming. Kapitein Marcello Anastasio Arenaza moest dan pok uit eigen middelen proviand en verwarmingsmiddelen aanschaf fen. Boeiende filmavond van geheelonthouders vereniging De afdeling Vlissingen van de Na tionale Christelijke Geheelonthou dersvereniging hield woensdagavond een filmavond in de Noórderkapel. Voorzitter J. Castel sprak in zijn openingswoord over het gevaar, dat men tegenwoordig over de ellende veroorzaakt door de alcohol, heenziet. „Er is geen alcohol-arrnoede, die op valt, maar wie de cijfers ziet, weet, dat er voor ons veel te doen is." Hij noemde de geheelonthouder een dijkwacht voor de alcoholstroom. Het voorprogramma bestond uit enige korte filmpjes, waaronder een bijzonder boeiende Tsjechoslowaakse marionetten-film. De hoofdfilm, „Om het leven van een kind", han delde over een meisje, dat ernstig ziek is en bloedtransfusies nodig heeft. Daar zij een zeer zeldzame bloedgroep heeft, kost het zeer veel moeite om de drie benodigde donors te vinden Dit blijken een bokser, een kleurling en een moordenaar te zijn, die elk de dokters en de politie voor moeilijkheden stellen. Op sober-spannende wijze hebben de makers van deze film van de mogelijkheden, die het gegeven biedt, 'gebruik gemaakt. Een goede film. 's Middags waren er twee voorstellingen van de kinderfilm „Oom Erik en zijn detectives", die evenals de voorstelling 's avonds goed bezocht waren. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 10 jan.: Eem- stroom van Amsterdam. St. Helena van Le Havre. Andrea Luhmen van Antwer pen. Walcrag van Antwerpen. Cascade van Antwerpen. Kvikbjokk van Gent. Walter Richter van Gent. Vllssingen vertrokken 10 jan.: Eemstroom naar Shoreham. St. Helena naar Casa blanca. Kvikjokk naar Narvik. SPIJT OVER DALING INWONERTAL Bedrag van 75 mille voor noodgemeentehuis bestemd Burgemeester P. J. Evers van Kat tendijke heeft tijdens de donderdag avond gehouden vergadering van de raad zijn verontrusting uitgesproken over de daling van het inwonertal van Ivattendijke met 38 persojien tij dens liet jaar 1961. Kattendükes eer ste burger weet deze daling aan het gebrek aan woningen en de trek naar de grote steden. In dit opzicht meen de de raadsvoorzitter een waar schuwend woord te moeten laten ho ren. Men dient \ermeende betere ar beidsvoorwaarden terdege te onder zoeken alvorens men besluit elders te gaan werken. Dat kan teleurstel ling voorkomen, aldus burgemeester Evers. Het .jaar 1961 noemde Iiy voorts voor de gemeente Kattendijke een jaar van voorbereidingen voor enkele grotere werken zoals hét had- strand en een nood-gemeentehuis. Het verheugde de voorzitter, dat van de rijkswaterstaat, bureau Vlissin gen tlians de meest mogelijke mede werking wordt verleend bij het aan leggen van een badstrand te Katten- dijke. Zo is het thans mogelijk in samenwerking met de rijkswater staat het badstrand op te spuiten. In het Veerse Meer moet namelijk door de rijkswaterstaat ren zandrug afge graven worden. Het zand hiervan zou oorspronkelijk ir een put nab\j de Dam „geklgpt" wordepMet de aan nemer van dit werk zijn onderhan delingen gevoerd, die "aïs resultaat hebben, dat het bestek voor de bag- gerwerkzaamheden gewijzigd werd, zorlat het opgebaggerde zand in plaats van storting in de put op het toekomstige strand te Kattendijke gespoten zal worden. De meer-prijs van deze bestekswijziejng zijnde 43.218 komt voor rekening van de gemeente Kattendijke, hetgeen neer komt op een prijs van 1,01 per m3. De prijs, die zeer gunstig ge noemd kan worden, deed de raad he- shilt.en het werk aan de N.V. aan nemersbedrijf (voorhoen) fa. T. den Breejen van den Bout uit Aerden- hout te gunnen, onder voorwaarde, dat in dit project door Interdeparte mentale commissie voor openluehtrc-. creatie een subsidie verleend zal worden. Ook de bouw van een noodt gemeentehuis maakte een punt van bespreking uit. Besloten werd op de begroting een bedrag van 75.000 uit te trekken voor de realisering van dit plan. De bouw zal onderhands worden aanbesteed. In deze vergade ring werd voorts nog besloten aan de Ned. Astm^stichting een subsidie van 20 toe te kennen, aan de Johanna- stichting een subsidie van 10 en een premie van 150, toe te ken nen voor het plaatsen van een closet installatie aan de heer H. Cornelis- sen. Voor 't uitbreidingsplan te Kat tendijke werd een verkoopprijs voor de bouwgrond vastgesteld van 6,80 per m2. Enkele rechtpositieregelin- gen voor de ambtenaren werden opnieuw vastgesteld. Marktberichten MARKTBERICHTEN RARNEVELD. 11 januari.Coop. Veluwse eierveiling. Weeltaanvoer circa 1.500.000 stuks, waar van 588.104 in veiling werden gebracht. Handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 40 tot 32 gram 7.403.24, van 52 tot 53 gr. 8.31— 9.14 van 53 tot 6t gr. 920—10.40, van 64 tot 70 gr. 10.72—12.09. EIERVEILING 8.B.E. Aanvoer 273.978 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 41 tot 43 gr. 6.51—6.71, van 52 tot 59 gr. 8.04—9 08. van 59 tot 66 gr. 9.20—10.36. Eendeëieren van 64 tot 69 gr. 7.81—8.61. van 69 tot 72 gr. 8.65—9.12. EIERMARKT, Aanvoer plm. 2 miljoen stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 53 tot 65 gr. 9.00—11.25. alg. prijs 9.90. kiloprijs l.UG, basis 59Vi gr. VEILING SINT ANNALAN1). Uien maat 40-70 26.63—27.37. Bonken 23- 26. Drielingen 30.49. Pickles 37.09. Aan voer S4'/j ton. Aardappelen. Furore gewone 13.S8. Bint jes 12.29. Aanvoer 31 ion. Voer 3.90—3.71. VEILING SINT MAARTENSDIJK. Uien 40-55 27,48—26,81, 55-70 27.09—26.49, Bonken 26,51. Drielingen 31.74. Pickles 37.52. Stek 6,10. Aanvoer 67 ton. Graanbeurc. Tarwe 30—31.50. Gerst 25- 28. Haver 24-t25, Kleine erwten 26—32. Schokk«« 2Ö---23. Bruin» bonen 40<5. Maanzaad 5»—60. (Slot van pag. 2) drie tot vier pieter grote zinkenplaat van een dak werd losgerukt en in de lucht werd geslingerd om een eind verder op een ander dak te blijven hangen. Met veel moeite wist de brandweer deze gevaarlijke plaat naar beneden te halen. Scheepvaart Veel hinder ondervond ook de scheep vaart van de zware storm. De be- loodsing van de schepen was reeds woensdagmorgen tegen elf uur ge stopt en kon voor wat het Oostgat betreft pas donderdagavond tegen acht uur worden hervat. Tegen die tijd lagen er echter rond tien schepen voor de rede van Vlissingen voor an ker op een loods te wachten. Een zelfde aantal lag te wachten om te mogen opstomen naar Antwerpen, Ook dit voor anker liggen bleek overigens niet zonder gevaar. Het Nederïandsë schip' „Kieldrecht' Aanbesteding onderhoud van zeeweringen In café Dalebout te Wilhelminadorp is donderdagmorgen namens het be stuur van de waterkering van de ca- lamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelmina in het openbaar aanbe steed: het onderhoud tot en met 31 decem ber 1962 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiing- en andere werken aan de waterkering van het dijkvak „Oost-Beveland" van genoemde cala- miteuze polder. Ingeschreven werd als volgt: J. de Oude. Biervliet, 12.800; A. J. Herwig, Willemstad, 12.677: J. Hoogesteger, Wemeldin- ge, 12.420; fa. Warrens. Ossenisse, 12.300; Gebr. Lucasse, Kloosterzan- de, 12.167; fa. P. Remeus, Kats, 11.775. Tevens werd aanbesteed het onder houd tot en met 31 december 1962 van de aarde-, kram-, rijs-, steen glooiing- en andere werken aan de waterkering van het dijkvak „Wilhel mina" van genoemde polder. Inge schreven werd als volgt: J. Hoogeste ger, Wemeldinge, 12.433: A. Jere- rniasse. Wemeldinge, 12.400; J. de Oude, Biervliet, 12.350: A. J. Her wig, Willemstad, 11.927; fa. War rens. Ossenisse, 11.600. fa. gebr. Lucasse, Kloosterzande. 11.490; P. Remeus. Kats. 11.450. Behoudens goedkeuring van Ged. Sta ten werd het werk gegund aan de laagste inschrijver. Lezing voor Zeeuwse natuurhistorici De Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging hield woens dagavond in „De Opril" te Goes een goed bezochte vergadering. Na af werking van het huishoudelijk ge deelte der agenda, waarbij gerele veerd werd, dat het aantal leden in 1961 enigszins is gestegen en dat elf excursies werden gemaakt, kreeg de heer C. v. d. Fliyl het woord. Deze hield een inleiding over het onder werp: „De schelpen van onze kus ten". Spreker zette aan de hand van veel materiaal uiteen, wat er aan schelpen aan onze stranden is te vin den. De hier aangespoelde schelpen behoren tot diverse groepen. Vooral in Zeeland komen daaronder ook ver schillende fossiele soorten voor. De „vertegenwoordigers" van deze soor- teh gingen van hand tot hand tijdens de vergadering. De voorzitter van de vereniging, de heer B. J. J. R. Wal recht. dankte de spreker aan het slot van de bijeenkomst voor zijn onder houdende en boeiende lezing. Aanbesfedingen rijkswaterstaat In Middelburg had woensdag de aan besteding plaats van het onderhou den van de zeewering en havenwer ken te Vlissingen gedurende 1962. De laagste inschrijver was G. J. Eland te Vlissingen met 46.500. De overige inschrijvers waren N.V. Aannemingsbedrijf voorheen Fa. B. M. Noordenne Zn.. Hardinxveld- Gicssendam, 47.200: H. J. Herwig Willemstad, ƒ48.650; J. Lagasse, Koudekerke. ƒ49.900; P. de Voogd, Veere, 51.200. Verder werd aanbesteed het uitvoe- ren van baggerwerk in enige gro tere havens in Zeeuvvsch-Vlaanderen, met bijkomende werkzaamheden, gedurende het jaar 1962. Deze aanbesteding omvatte bagger werk in de Oostbuitenhaven te Ter- neuzen, de Westbuitenhaven te Ter- neuzen, de mond van de veerhaven te Perkpolder, de veerhaven te Pcrk- polder (voor- en najaarsbaggering), de veerhaven te Breskens(voor- en najaarsbaggering), voor de mond van de veerhaven te Breskens (voor- en najaarsbaggering) en de haven te Breskens (voor- en najaarsbagge ring). De uitslag van deze aanbeste ding was N.V. Baggermii. Van Noordenne, Sliedrecht, ƒ1,10 per kubieke meter; ƒ0,90; ƒ1,25; ƒ1,10; 1.00 1.25; ƒ0,90. Aannem. mij. Dikkerboom en Sij- brandie N.V., Oudehaske: ƒ1.15; ƒ0,95; ƒ1,60; ƒ1,38; ƒ0,86; fl.03; 0.86. N.V. A. J. van Haaf ten. Den Haag: ƒ1,15; ƒ0.97; ƒ1,62; ƒ1.40: ƒ0,88; ƒ1,05; ƒ0,88. Prins' aann. mij. N.V.. Sliedrecht ƒ1.05; ƒ0.87; ƒ1.52: ƒ1.30; ƒ0.78; 0.95; ƒ0,78. P. H. Smeulers Baggcrmij. N.V., Utrecht: ƒ1.04; ƒ0,96: ƒ1,43; ƒ1.14; ƒ0.97; ƒ1,25; ƒ0.92. N.V. Amsterdamse Ballastmij,, Am sterdam: 1,08; 0,93; 1,21;* 1.28: ƒ1.01; ƒ1,14; ƒ0.97. N.V. Mij. tot Aanneming van Water werken voorheen A. Hógman Haar lem: ƒ1.10; ƒ1.00; ƒ1,20; f 1.10; ƒ.1.00; ƒ1,15; ƒ1,00. N.V. Baggej-rnij. Holland. Hardinx- veld: ƒ1,24; ƒ0.82; ƒ1,04; ƒ1.14; ƒ0.85: ƒ1.04; ƒ0.64. N.V. Aannemingsbedr. voorheen fa. T. den Breejen van den Bout, Aar denhout: ƒ0.96; ƒ0.86; ƒ1,23; ƒ1,05; ƒ0,83; ƒ1,10; ƒ0,87. draaide door de stroom en de wind rond zijn beide ankei kettingen en moest assistentie van een sleep boot inroepen om de kettingen te ontwarren. Op de rede ontstond verder een botsing tussen het Engelse schip „Sint Helena"' en de Noor „Leijtanger". toen het Engelse schip rond zijn ankerket ting zwaaide. Beide schepen de „Sint Helena" onder meer aan de brug liepen hierbij schade op. Stadhuis Goes De ergste schade, die de storm in Goes aanrichtte, betrof het stadhuis. In het bij dil openbaar gebouw ge trokken pand in de Lange Kerk straat, waarin de afdeling bevolking is gevestigd, waaiden twee grote ga ten in het dak ter grootte van enkele vierkante meters. Enkele tientallen dakpannen kwamen verder naar be neden zonder dat iemand echter ge raakt werd. Met zeil heeft personeel van de dienst gemeentewerken de zolder provisorisch afgedekt. Ter voorkoming van ongelukken werd voorts een deel van de Lange Kerk straat met hekken afgesloten. Aan de Trage' in Oostburg kreeg de wind vat op" het dak van een nood woning. dat er gedeeltelijk afwoei. De woning werd hierbij zo toegeta keld. dat de bewoners tijdelijk in een toevallig leegstaande gemeentewo ning moesten worden ondergebracht.' Van andere noodwoningen heeft de dienst gemeentewerken voor alle ze kerheid de daken met ladders en trottoirbanden verstevigd. Hoe krach tig de storm wel was kon men ook aan de Oude Haven te Oostburg con stateren, waar een stenen brandmuur tussen twee noodwoningen, tegen de grond ging. In Terneuzen kwam in de Sclielde- straat een dakpan op een auto te recht, waardoor de anto enige schade opliep. Van de gevel van een huls aan de Markt kwamen verder stuk jes cemen. en wat stenen naar bene den, terwijl evenals in Oostburg ook in de Plataanstraat te Terneuzen een stenen muurtje door de storm aan brokken werd „geblazen". Schoorsteen door dak In Ellewoutsdijk bracht de storm veel narigheid bij de heer J. L. De schoorsteen kwam namelijk door het dak naar beneden en verbrijzelde de tafel en een gedeelte van de aan recht en miste nog net de heer L. De veerdiensten doorstonden het slechte weer van gisteren over het algemeen goed. Alleen de dienst Zij- peAnna Jacobapolder werd 's mid dags één uur gestaakt en pas des avonds om acht uur weer hervat. Rond zes uur stond aan de kant van Zijpe een file auto's van meer dan een kilometer op dit moment te wach ten. De baggerwerkzaamheden waar mee gisteren in de haven van Anna Jacobapolder zou worden begonnen, zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. De veerdiensten VlissingenBres kens en KruiningenPerkpolder werden de gehele dag normaal on derhouden. Op het veer Terneuzen Hoedekenskerke eveneens met uitzondering van donderdagmid dag, toen men een vertraging van rond 15 a 20 minuten had. Later op de dag had men dit echter weer ingelopen. Op de dienst Zie- rikzeeKats vervielen alleen de reis van drie nur vanuit Zierikzee en die van vier nur uit Kats. India behaalde grote zege op Nederlands hockeyteam India heeft vandaag tijdens de vierde dag van het liockeytonrnooi te Ah- medabad het Nederlandse elftal vrij wel van het veld gespeeld en met 90 gewonnen. Met de rust leidde het verjongde In dische elftal, waarin slechts 4 leden van de Olympische pleeg waren op gesteld, reeds met 30. Eerder op de dag had Australië Nieuw-Zeeland met 10 verslagen. Japan versloeg Indonesië met 40. De Nederlanders slaagden er nauwe lijks in een aanval op te bouwen. Doelman Veentjer, die onophoudelijk uit alle hoeken onder vuur werd., ge nomen, werd bovendien gehinderd, aangezien de in de verdediging ge drongen ploeg hem het uitzicht be lemmerde. Hij redde wat er te redden viel, maar veelal tevergeefs, daar de bliksem snelle Indiërs keer op keer als koek door de Nederlandse verdediging heensneden om dan onhoudbaar in té schieten. De uitgeputte Nederlanders die de snelle Indiërs niet bij konden houden, trachtten het spel te vertra gen, welke tactiek echter mislukte. De Indische middenvoor Darsjan maakte zes van de doelpunten. Ban- doe Patil nam er twee voor zijn re kening, terwijl Prithpal na een cor ner inschoot. Hoogovenschaaktoeraooi begon met remises Donderdag is in Beverwijk de eerste ronde gespeeld van het 24ste hoog ovenschaaktoernooi. De resultaten waren grootmeestergroep: Langcweg (Ne derland)—Doiuier (Ned?) afgebr.: Trifunovic (Z.-SI.)—Bisguier (V.S.) 'L>3,i; O'Kelly de Gal way (Belg.) Robatsch Oostenrijk) 3-'y.; Hen- neberke (Ned.)—Aaron (India) uit gesteld; Van Scheltinga (Ned.)— Kottnauer (G.B.) lóyf. Meestergroep a.: Kuijpers (Ned.) Eising (W.-Dld.) Vs—Vol Wade (Nw.-Zeeland)—Bink (Ned.) 1—0* Parma (Z.-S1.3—Puig (Sp.) uitge? steld: Durao Portugaldr. Baren- dregt (Ned.) 1—0; Scaferelli (It.) Fazekas (G.-B.) 10. Meestergroep b: Rellstab (W.-Dld.) Mohrlock (W.-Dld.) 0—1; Castan- ja (Polen)—Gereben (Israël) afg.: De Rooi (Ned.)—Sandor (Hong.) 0—1; Kramer (Ned.)—Bakker (Ne derland) 32*Smederevac t Z.- Sl.)—Perez (Sp.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3