Zeelands bevolkingsaantal nam in 1961 met 629 toe Zeeuwse Almanak GROEI ZEELANDS BEVOLKING GROEI PER EILAND" olijfje BEVOLKING WALSOORDEN GING KRUISPUNT ZELF VERLICHTEN WORDT PLAN PAAUWENBURG EEN LANGE LIJDENSWEG PROVINCIALE ZEEUWSE C OUR ANT WOENSDAG 10 JANUARI J962 OP 31 DECEMBER 284.467 INWONERS Meer dan in 1959 en 1961, maar nog geen kwart van geboorteoverschot Zeeland telde op 31 december van het afgelopen jaar 284.467 inwoners of 629 meer dan een jaar tevoren. De toeneming van het zielental is iets groter dan in 1959 en I960, zoals het bij gaande staatje laat zien, maar zij is nog geen kwart van het geboorteoverschot. De zogenaamde natuurlijke aanwas, zoals liet geboorteoverschot ook wordt genoemd het aantal gebo renen min het aantal sterfgevallen bedroeg bij benadering 2750. Procentueel is Zeeland daarmee beneden de 10 0/00 ge komen; voor Nederland is dit cijfer ongeveer 14 0/00. Van die 2750, waarvan de werkgelegenheid zou moeten worden uitge breid met b.v. 900 arbeidsplaatsen om haar geheel te binden is slechts 23 pet. behouden. Evenals in de loop van 1960 vertoon de Walcheren (4- 40S) de grootste groei. In de tabel genaamd groei per ..eiland" zien wij dat dit al langer de tendens is. De Bevelander komen niet 4 362 op de tweede plaats. Oost Zeeuwseh-Vlaanderen met 4- 302 op de derde plaats. Beide streken ontlopen elkaar de laatste jaren weinig. De stijging van Schou- wen-Duiveland met 14 heeft gezien de teneur van de laatste jaren wei nig betekenis al is de daling voorlo pig een halt toegezegd. Op de overi ge ..eilanden" is er, zoals meestal sprake van een daling. In Tholen en St.-Philipsland bedraagt deze 164, in W. Zeeuwseh-Vlaanderen 293. Het zijn dus zoals steeds de streken met de belangrijkste groeipolen die de verliezen opvangen. Wij denken daar bij vooral aan de kanaalzones op Walcheren en in Zeeuwseh-Vlaande ren en aan Goes. Het platteland van Walcheren heeft zich aardig geliandhaafd (min 9), dat op de Bevelanden is zelfs vooruitgegaan (plus 110), zij het dat het hier vooral de plaatsen langs de spoorlijn geldt. Op N.-Beveland en in de Zak zijn weer flinke dalingen opgetreden. Over het algemeen is de afne ming in het land van Hulst wat tot staan gebracht, waarbij wij natuurlijk in rekening brengen dat Hulst dat met 695 inwoners steeg door annexatie 594 inwoners van St.-Jansteen en Hontenïsse kreeg toegewezen. Sehouwen-Dulveland lijkt na de schok van de ramp wel zowat uit gekamd te zijn, maar Is de gebie den zonder belangrijke „groeipool" Tholen en West Zeeuwseh-Vlaan deren is het dieptepunt nog niet bereikt. Sterke concentratie Ook nu is binnen Zeeland een sterke concentratie gebleken. Oost- en West-Souburg staat aan de spits met een groei van 493 inwo ners. In feite kunnen wij deze groei niet apar; beschouwen, inaar in het raam van de trio-stad zetten. Mid delburg groeide met 305 inwoners en Vlissingen daalde met 378, zodat de trio-stad steeg niet 419. Weliswaar lijkt de groei van Sou burg geflatteerd door de aanwinst van 200 Ambonezen uit Vlissingen, maar in totaal gezien behoren zij toch tot de arbeidsmarkt van de Walcherse kanaalzone. In totaal kwamen er in Souburg 70 huizen van de Kon. Mij. „De Schelde" ge reed, waar veel jonggehuwde introk ken. Het bouwvolume van Vlissingen is dalende, maar dit verklaart toch niet een zo belangrijke achteruitgang Op de korte termijn van een jaar moet men zich overigens niet blind staren. De kanaalzone van Walche ren blijkt, zonder het platteland te „beroven", in ieder geval nog expan sie tc vertonen. De blijvende groei van Terneuzen en minder die van de gehele kanaal streek aldaar is zeer verheugend. Zij berust in de eerste plaats op natuur lijke gegevens en veel minder op kunstmatige factoren als bouwvolu- mes. En ook hier is het platteland in pen. mindere mate de dupe dan vroeger. Dit blijkt trouwens uit liet feit dat Terneuzens groei daalde (in 3960: 4 416) Axel maakte met een groei van 64 iets daarvan goed. Ook de stijging van Hulst (-f 695, zonder annexatie -f- 101) is natuurlijk. Op de derde plaats van de Zeeuwse lijst staat tenslotte Goes (4- 252). Er zijn nog enige andere opvallen de pluspunten. Kapelle fruit- en fruitindustriecentrum steeg met 109; Krabbendijke bleef als geest verwant met 53 niét veel achter. De groei van Kloetinge met 64 is in zekere zin afgeleid van Goes, waar mee overigens nog geen annexatie wordt bepleit. Ook 's-Heer-Arends- kerke (4 48) mag worden ge noemd, een trouwens bekend ver schijnsel. De groei van Zierikzee (4 74) is grotendeels (63) toe te. schijven aan de grenswijzigingen. T eruggelopen Van de teruglopende gemeenten noe men wij vooral Brouwershaven (65), alle gemeenten op Tholen niet St.- Maartensdijk (69) op de eerste plaats Wolphaartsdijk (44), Kattendijke en Kortgene (beiden 38) en Yerseke (37), Graauw en Langendam (73) en Vogelwaarde (48). De daling in Hon tenïsse (171) zou zonder annexatie door Hulst een stijging van 20 zijn geweest, die in St.-Jansteen (42Q) om dezelfde reden min 23. In West Zeeuwseh-Vlaanderen daalden 30 van de 14 gemeenten, met Oostburg (103: Ambonezen!), Groede (61) en Breskens (40) aan de top. Behal ve in Oostburg en Breskens is deze dalende lijn traditioneel. Achter deze cijfers ligt uiteraard een enigszins te omschrijven complex van oorzaken. Wij zullen deze aan een nadere beschouwing onderwer- Groei van Zeeland's'bevolking. 1948—3170 1951— 1949—2850 1952— 2021 1509 1954—1125 1955—1189 1957—1929 1958—3000 1950—3060 1953— min955 1956—1874 1959— 370 1960— 138 1961— 629 1958' 1959') I960 1961 Totaal 4 j. Walcheren 4- 1700 r- 120 4- 359 4- 408 4- 2347 Bevelanden 4- 650 4- 514 97 4- 362 -f 1429 W.-Z.-Vlaanderen -f 192 344 157 293 602 O.-Z.-Vlaanderen 4- 305 -r 477 4- 339 -f 302 1423 Schouwen-D. 4- 164 188 335 4- 34 345 Tholen/St.-Phll. 11 31 4-29 164 145 1) In 1958 zijn de cijfers geflatteerd door de opname van 1630 Ambone zen in de bevolkingsregisters. 2) In 1959 zijn de meeste Ambonezen vertrokken door opheffing van de kampen. r De heer A. C. Jansens te Vlissingen overleden In Vlissingen is dinsdag op 65-jarige leeftijd overleden de heer A. C. Jan sens. De overledene trad in 1910 toe tot de Vlissingse Turnvereniging en was vanaf 1944 tot 1950 vice-voorzit-? ter van deze vereniging. Ook bekleed de hij enige tijd de functie van voor zitter. Voor de Vlissingse Turnver eniging is de heer Jansens altijd erg actief gfcweest. Tevens was hij gerui me tijd lid van de toneelvereniging „Wilhelmina". De overledene zal vrij dagmiddag om 2 uur te Vlissingen ter aarde worden besteld. I VAN uitvin TOT EXPERIMENT. De Zeeuwse A.R.J.O.S. staat voor een experiment. Voor de eerste maal zal de algemene jaarvergadering name lijk worden gecombineerd met een regionale studieconferentie. Dat zal CHEQUE..... „Even die cheque innen", mom-pelde de man en hij stapte opgewekt het postkantoor in één der Zeeuwse ste den binnen. Even later stond hij voor een loket, met als bemoedigend op schrift: Voor alle handelingen loket h iernaast". De liefhebberij voor het „loket hier naast" was bijzonder groot, maar niettemin schaarde de man zich ge duldig in de rij. Na een goed half uur intensief de rug van zijn voor man te hebben bestudeerd, stond hij tenslotte oog-in-oog met de ambte naar. Hij presenteerde de cheque, maar het mócht niet baten. „Loket hiernaast sprak de ambtenaar, na een vluchtige blik op het document te hebben ge worpen. .Men ik geweest, -maar dat heeft een bordje....", begon onze man uit te leggen, maar ver kwam hij niet. „Dat geldt vandaag niet", wist de ambtenaar. Koffietijd was intussen hoog en breed verstreken, maar niettemin ging de man onversaagd terug naar het eerste loket, waar hij waarempel na een kleine tien minuten aan de beurt was. ..Alstublieft"sprak hij beleefd tot de ambtenaar, maar dat wat hélemaal mis. „Kunt U niet le zen f", informeerde deze loketlist, niet meer dan warme belangstelling. Deemoedig vertelde de man van wet „Nou.dan", riep de ambtenaar, met ren gebaar naar het bordje. Tja, en eigenlijk was daar geen spéld tussen te krijgen en omdat het in tussen toch twaalf uur was gewor den, is hij toen maar naar huis ge gaan met zijn cheque. Maar hij gaat coor geen enkele handeling ooit meer naar een loket hiernaast.... Al han gen er tien bordjes.... gebeuren op 17 februari en het expe riment zal kunnen worden gereali seerd door ruimere geldmiddelen. De heer J. v. d. Bos, burgemeester van Sint-Annaland zal het onderwerp „Provincie en gemeenten in een ver anderende samenleving" behandelen en er kunnen vragen worden gesteld aan een forum. CURSUSSEN. In Veere starten eerstdaags weer enkele cursussen, namelijk een moedercursus dp een kleutercur sus, bestaande uit respectievelijk 10 en 5 lessen. Ze zullen worden gegeven in het wijkgebouw van het Groene Kruis. 10 x 10 (1) In Axel wordt ook bedrijvig getien- maaltïend. Maandag kwam er een actiecomité bijeen in de raadzaal van het gemeentehuis, waarbij werd ge sproken over een tekenwedstrijd voor de lagere scholen met een kwartje als inleggeld. De wedstrijd zal duren tot 1 februari cn op 5 februari zal over de prijzen .worden beslist. De te keningen zullen voorts worden ten toongesteld. Bij die tentoonstelling zullen de padvinders voor koffie zor gen. Zij nog vermeld dat nog volgen een oriëntatïerit en een oliebolleac- tie. 10 x 10 (2). In Hansweert zijn eveneens 10 x 10-stappen ondernomen. Een ae- tiecomtié Kruiningen-Hansweert is samengesteld en op 8 januari zal een circulaire huis-aan-huïs' worden bezorgd om de bevolking tot steun aan de actie aan te moe digen Er is contact opgenomen met het verenigingsleven en film avonden staan op het program ma. 10 x 10 (3) Het jeugdcomïté van 's-GravenpoI- der zit ook niet stil. Zaterdagmiddag is er een filmvoorstelling in „Ons Dorpsleven" geweest die ettelijke kwartjes opleverde, 's Avonds was er een gezellige avond met de Hawaiian band „Romantiek en ritme" waarop tussen dc bedrijven door de prijzen van de rebuswodstrjjd werden be kendgemaakt. Na dé pauze was er een film. Totale opbrengst: f 325 Onbehagen in landbouw door ongunstige prijzen Op een bijeenkomst van dé afde ling Oost Zeeuwseh-Vlaanderen van de C.B.T.B. in het centrum te Axel heeft de voorzitter, de heer P. van Hoeve, in zijn openingswoord ge sproken over „het gevoel van onbe hagen, dat te constateren valt in landbouwkringen". Volgens de heer Van Hoeve is dit gevoel van onbeha gen voornamelijk terug te voeren tot de ongunstige prijsvorming van de landbouwproduktén en dit vooral wat betreft de niet gegarandeerde. „Als de overheid op dit terrein geen enke le regeling zou treffen dan zouden wij minstens net zo diep in het moe ras zitten als dertig jaar geleden het geval was", aldus betoogde de heer Van Hoeve. Deze meende ook de gevolgtrekking te kunnen maken, dat men met de moderne economische inzichten, na melijk een globaal regelen van het' maatschappelijk leven door de over heid, de goede richting uitgaat. Dit neemt echter niet weg, dat er voor bepaalde sectoren van het bedrijfs leven hindernissen op de weg zijn. En als één van deze bedrijfstakken noemde de heer Van Hoeve de land bouw. waarbij hij enkele gegevens aanhaalde uit de brochure „Land- bouw-aetualitciten Zeeuwseh-Vlaan deren 1961". Uit deze brochure blijkt onder meer dat de bedrijfsuitkom- sten over een periode van tien jaar van L.E.I. bedrijven onrustbarend zijn gedaald. De heer Van Hoeve be toogde naar aanleiding hiervan dat de weg, die de landbouwproduktén naar de consument afleggen, te lang is en dat te veel van de prijs wordt afgeknabbeld, die de agrariërs voor de grondstof kunnen bedingen. Hij was verder van mening, dat men in de landbouw bereid zal moeten zijn risico's te aanvaarden, zoals de coöperatieve suikerfabrieken en de coöperatieve zuivelindustrie, die bij na de keten gesloten hebben met hun produkton van producent naar consument. Voorts sprak de heer Van Hoeve in ,zijn openingswoord de hoop uit. dat bij al dit streven naar materieel gewin de stoffelijke zijde niet de boventoon gaat voeren over het geestelijk leven. Hierna was het woord aan drs. J. Dijkgraaf, secretaris van het land bouw coöperatief centrum in zuid west Nederland, die een inleiding hield over „Kredietverstrekking in de landbouw". Drs. Dijkgraaf betoog de onder meer dat tegen het lenen' van geld geen enkel bezwaar be staat. als dit maar economisch ver antwoord is. „Want hel maakt wel een verschil voor welk doel men leent, consumptief of constructief. Tegen dit laatste is in de meeste gevallen geen enkel bezwaar", zo betoogde drs. Dijkgraaf. Collecten De extra collecte ten bate van België en Nieuw-Guinea heeft in de Neder lands hervormde kerk te Axel in het tweede halfjaar van 3961 3.02.50 op gebracht. De extra collecte voor liet kerke- raadsfonds bracht In het tweede half- I jaar van 3.901 1024,58 op. „SCHOONMAAK-ALARM" VAN ZIER1KZEESE NONNEN ff De zusters van de Cornelia f| Ui Stichting aan het 'Kraanplein m in Zierikzee hebben dinsdag- H middag om kwart voor één op t een bijzonder luidruchtige ma- nier aan de hele stad laten we- j= ten, dat zij aan de schoonmaak y waren. Bij liet schrobben en m dweilen raakte een van de non- nen plotseling met baar arm de ee m alarmschei van de brandsirene, H die daarna onmiddellijk vanaf f§ H het stadhuis zijn loeiend lawaai M over de stad liet horen. Enkele M brandweermannen sprongen f| dadelijk op de fiets naar de ga- ff rage in de Wevershoek om zo m snel mogelijk te kunnen uitruk- ee ee ken. Maar daar bleek, dat het |f et een loos alarm was geweest... Dat bad ook inmiddels adju- dant M. A. Stegeman, de ei =e groepscommandant van de rijkspolitie begrepen, die zijn p M mannen kort daarop gelastte ff om de sirene nog driemaal te ff laten loeien. Waarmee het ff alarm officieel als geëindigd ff kon worden beschouwd. .luiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï Brabantse industriëlen bezoeken eiland Tholen Op uitnodiging Commissie Werkgelegenheid Tholen De Commissie Werkgelegenheid Eiland Tholen heeft een aantal Bra bantse industriëlen uitgenodigd op donderdag 18 januari in Tholen met de commissie van gedachten te wisse len over het rapport „Pendelarbei ders en Industrievestiging op Tho len". Verder zullen de gasten onder meer een bezoek brengen aan de la gere technische school te Sint-Maar tensdijk, de nieuwe haven van St.- Annaland en de N.V. Zeeuwse Oes- termaatschappij „Bona Fides" te Tholen. De industriëlen, die voor dit bezoek werden uitgenodigd zijn: ir. A. H. J. M. van Dijck van de N.V. Aug. v. Dijck-Petit, dr. H. J. M. v. d. Ven van de N.V. Beckers, ir. J. C. Visser van de N.V. Holland, dr. J. H. de Vos van de N.V. Potas, dr. M. Jansen van de N.V. Spiritusfabriek, drs. P. Asselbergs van de N.V. Assel- bergis IJzerind. en de heer A. Groe- neveld van N.V. Philips Roosendaal. Nieuwe directeur de l'Azóte geïnstalleerd De nieuwe directeur van de Sluiskilse Compagnie Neérlandaise de l'Azóte, ir. V. Gena. is maandag geïnstalleerd. Deze officiële installatie werd ver richt door de directeur-generaal van het bedrijf, ir. J. P. M. van Waes, in het bijzijn van de hoofddirectie te Brussel en enig' personeel. De directeur-generaal noemde do heer Gèna een man, die het bedrijf op zijn. duimpje kent. Over het bedrijf zejf déelde ir. Van Waes in zijn toëspraèfc verder nog mee. dat de laatste jaren uitstekende resultaten zijn bereikt, waardoor ook aan de sociale behoef ten ruim aandacht kon worden be steed. Ir. Gena bracht in zijn toespraak dank aan het Montecatini-concern voor zijn benoeming tot bedrijfsdirec teur. Óok hij noemde de sociale fac toren in een modern bedrijf belang rijk, naast de economische en tech nische factoren. Namens de ondernemingsraad bood de heer A. Laford de nieuwe direc teur een bloemstuk aan. 'Bevelands inwonertal nam toe met 362 personen Het zielental van Noord- en Zuid- Beveland nam in het afgelopen jaar toe met 362. Op 31 december 3960 bedroeg het aantal ingezetenen 68.935 (34.209 mannen en 33.984 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 3299 (661 man nen en 631 vróuwen) en door vesti ging met 2739 (1252 mannen en 1461 vrouwen); het verminderde door overlijden met 554 (306 mannen en 244 vrouwen) en door vertrek met 3122 (1442 mannen en 1650 vrou wen). Op 31 december 1961 bedroeg het inwonertal dus 69.277 (34.374 mannen en 34.182 vrouwen). Er wer den 473 huwelijken voltrokken, er werden 13 echtscheidingen ingeschre ven. Van de gemeente Baarland zijn nog geen gespecificeerde cijfers beschik baar. PARTICULIER INITIATIEF Na anderhalf jaar was men het wachten moe De bevolking van Walsoorden is ver ontwaardigd over het féit dat de vrij gevaarlijke Kruisweg, waar langs zij hun dorp moeten berei ken, „officieel" nog steeds niet is verlicht. Officieus is dit sinds kor te tyd wel het geval, want de be volking werd deze toestand meer dan beu en besloot zelf het ini tiatief te nemen, toen de „officië le" verlichting al meer dan ander half jaar op zich liet wachten. Op initiatief van het „Comité Wals oorden", waarin alle lagen van de bevolking zijn vertegenwoordigd, werd een vijf meter lange paal gekocht, die men op particuliere grond bij het kruispunt plaatste. In die paal hing men een 500 Watt lamp. die thans als nood verlichting uitstekend voldoet. De mensen behoeven nu op donkere avonden niet meer van de fiets af om tastend op het kruispunt hun weg "dóór de duisternis te zoeken. Men .ziet weer waar men rijdt en de "bêyoiKing zelf draagt de kos ten... Want de .noodverlichting werd met de nodige draden verbonden met een lichtmeter in een vlakbij gele gen woning en alle kosten, inclu sief het stroomgebruik worden gedragen door het Comité Wals oorden. In feite dus door de be volking, die de onoverzichtelijke toestand bij avond op de Kruis weg al meer dan moe was. An derhalf jaar geleden werd de kruising, die gevormd wordt door de drukke verkeersweg Perkpol- derHulst welke juist benoorden Kloosterzande wórdt gesheden door de zijwegen naar Groenen dijk en .Walsoorden, gemoderni seerd. De wegtoegangeh 'onder gingen enige veranderingen en er werden enkele zogenaamde „ver- keersdruppels" ingelegd. Kortom, de kruising kreeg een modefner en veiliger aanzien, maar dan al leen bij dag. Want by duisternis bleek de kruising nog bijzonder gevaarlijk te zijn, omdat de nood zakelijke verlichting ontbrak. Hot duurde niet lang of enkele fietsers en brommers geraakten in het labyrint van wegen de richting kwijt en kwamen in de sloot te recht. Geen antwoord Het „Comité Walsoorden" wendde zich toen tot bet gemeentebe stuur van Hontenisse met het ver zoek de verlichting van het by nacht gevaarlijke kruispunt te be werkstelligen. Het comité zei liet (Slot van pag. 1 bouwen als zc SO a 100 woningen tegelijk mogen plaatsen. Ook de bouw van de winkels in bet winkelcentrum zou geen pro bleem opleveren. Van landelijke zijde (grootwinkelbedrijf), maar ook uit Vlissingen is namelijk reeds veel belangstelling getoond. „Als er dan ook vrij gebouwd kon worden, zou het plan gemakkelijk te realiseren zijn, want belang stelling is er meer dan genoeg", zo vertelde de heer Stam." Helaas, er mag met minder dan mondjesmaat gebouwd worden. Voor heel de provincie Zeeland is cr voor dit jaar bijvoorbeeld slechts een contingent van 200 woningen in de vrije sector. Geen wonder, dat voor liet plan Paauwènburg de situatie een weinig uitzichtloos wordt genoemd. Het geduld van dc bouwers-in-spé zal nog zwaar op do proef worden gesteld. Van Vlissingers, die willen bouwen, en ook van oud vlissingers, gepensio neerden bijvoorbeeld, die hier een gelegenheid zien om weer In (bij) bun geboorteplaats te wonen. In Vlissingen acht men het om verschillende redenen van groot belang), dat het plan Paauwènburg op een redelijke termijn gereali seerd kan worden. Zo 'vrees,t men concurrentie van... Souburg. Nu deze plaats volgens bet voorne men van minister Toxopeus haar zelfstandigheid zai behouden, is bet niet uitgesloten, dat ten zuiden van deze gemeente, op Souburgs grondgebied dus, woonwijken ge projecteerd zullen worden in ver band met industriële ontwikkeling in het Zuid-Sloe. Zal de belang stelling voor het plan Paauwèn burg daardoor op de duur niet af nemen, als men niet spoedig tot realisering kan overgaan?, zo vraagt men zich in Vlissingen af Slachtoffer was op weg naar Baarland De heer R. II. Hilhorst uit Baaru, een van de slachtoffers van de trein ramp bij Harmeien, was op weg naar Baarland, waar een tydely'k kantoor is gevestigd van, de Geologische Dienst uit Haarlem. De dienst verricht in verschillende delen van Zeeland onderzoekingen. De lieer Hilhorst maakte als geoloog deel uit van deze dienst. Als. een lichtend voorbeeld van parti culier initiatief staat sinds korte tijd bij de vooral 's avonds vrij gevaar lijke „Kruisweg" te Walsoorden een enkele meters hoge houten paal met hierin een 500 Watt lamp. De bevol king van Walsoorden besloot tot de ze noodverlichting, die men zelf fi nanciert, toen de „officiële" verlich ting van dit kruispunt al meer dan anderhalf jaar op zich liet wachten. (Foto P.Z.CJ niet denkbeeldig te achten dat zich op het drukke kruispunt on gevallen zouden kunnen voordoen. „Maar op dit verzoek werd nim mer gereageerd", aldus het co mité. „ook niet op een herhaling hiervan". Totdat vlak voor Kerstmis een be jaarden dame het kruispunt pas seerde. Door de duisternis mis leid, dacht z|i de rijksweg reeds voorbij te zijn, toen plotseling een personenauto naderde en de dame aanreed. Het ongeval liep nog goed af, maar het kostte de dame toch een gebroken been. Toen was voor de bevolking vah Walsoorden de maat vol en werd béslóten zelf voor de verlichting te zorgen. Op initiatief van liet Comité Walsoorden werd de nood verlichting aangebracht, maar men blijft zich afvragen hoe het mogelijk is dat na anderhalf jaar de officiële verlichting op de krui sing nog niet in orde is. En wie is daar aansprakelijk voor? Een vraag, waarop men in Walsoor den graag antwoord zou krygen. „Nog niet rond'* Wel is de bevolking van Walsoor-: den reeds gebleken, dat de één bet op de ander steekt. Kortge leden dacht men dat de zaak in orde zou komen, toen er een 20- tal lichtmasten nabij het kruis punt werden gedeponeerd, maar na verloop van tijd werden die weer weggehaald, „De zaak is nog niet geheel rond", zei burgemeester C. J. van Hoo- tegcm tijdens <le jongste raads vergadering. „Alles goed en wel" zo reageerde de bevolking van Walsoorden daarna, „maar moe ten w|j dan voor de verkeersvei ligheid op dat kruispunt zorgen en zelf voor openbaar nutsbedrijf gaan spelen?" Bij de dienst van rijkswaterstaat wist men nog niets af van een particuliere verlichting van het bewuste kruispunt. „Het plaatsen van de lichtmasten gaat in samen werking met de gemeente Honte nïsse. Maar voor wij tot plaatsing overgaan moeten wij toch eerst weten hoe de kosten zullen wor den verdeeld. En daarover is nog geen overeenstemming", aldus de zegsman van rijkswaterstaat. De bevolking van Walsoorden zegt het anders. Positiever. Het kruis punt is gevaarlijk en moet nodig verlicht worden. Dus brandt er nu sinds enige tijd een 500 Watt lamp in een hoge houten paal. En het kost de overheid niets! Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 7 en 10. PASSERENDE STORING. Aanvankelijk zwaar bewolkt met eni ge regen, later, verspreide opklarin- fen en hier of daar een bui. Kracli- ige» tjjdeljjk harde wind, ruimend van zuidoost naar zuidwest. Niet veel verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 31 januari Zon op 8.45 onder'16.51 Maan op 11.37 onder 23.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2