Operatie „Walrus" I BOKSEN OP EEN VLIEGDEKSCHIP...! PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer RÜTERSEPT ut de ETHER neem de tijd om goedkoopte telefoneren MAANDAG 8 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O giininiiniiiiiiiiiimiiimiinniiiiiinnii»iniiiniiiinniniiiiniiniiniiiiiniiiiiniinininniiiiiiiiniiiniiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiinn»iniiniiiiiniiii^ rad/o- en t.v.-rubriek Een „smoker" is een leuk avondje bij de Amerikaanse marine. „Smokers" houden de hens van de navy-schepen op pittig peil. En „smokers" moeten vooral georganiseerd worden tijdens lange zeereizen, wan neer het uithoudingsvermogen van de boys aan boord danig op de proef wordt gesteld. Zij moeten verzetjes hebben niet te veel, ook niet te weinig en die verzetjes moeten altijd precies op het goede uur worden toege diend. Als een reddend opkik- kertje. Als een stimulerend pil letje. Als een prettig schokje, waarover een paar dagen ge babbeld kan worden. Even voor de jaarwisseling heb ik zo'n „smoker" waarbij niet ge rookt mocht worden meege maakt aan boord van het vlieg kampschip „Essex", dat als hoofdbestanddeel van een Ame rikaans; smaldeel een bezoek bracht aan Rotterdam. Met Pierre Huijskens door ie sport.... Het leuke avondje vond plaats in volle zee, ter hoogte van de Doggersbank' en was bedoeld als voorproefje van de kerstpret in Nederland. Ik was met een paar collega's geland op het vliegdek van de „Essex" een sport op zich, want landen op een schip is met honderd mijl per uur in een remkabel vliegen en dan ineens stilstaan. Daarbij buitelen de nieren over de lever en de lever over de maag, ter wijl deze op haar beurt een eindje in je slokdarm schiet, met als gevolg: een gevoel alsof je verhemelte zich eventjes nestelt in je kleine hersenen. Dat alles is wat veel voor één seconde de tijd waarin de volle vlucht tot 0,00 mijl wordt gereduceerd. Maar ik heb het overleefd, en 's avonds was dus die „smoker". Hangar 2 onder het vliegdek was er keurig voor ontruimd. De gehele bemanning van admiraal Koch tot het laagst-ge- klasseerde ketelbinkie in de ma chinekamer -had er zich op voorbereid. Het scheepsbandje had gerepeteerd, het scheeps- koortje had alle nummers nog eens doorgezongen en het Noord- zee-quintet van vijf grappig ge stemde negers had zich in. het diepste geheim geprepareerd. De „hoofdschotel" van de „smo ker" bestond uit boks- en wor- stelgevechten. Een heuse „ring" was midden in de hangar opge slagen en toen ik als gast van vlieger, een dokter en een kok, die naar later bleek zijn leven verdeeld had tussen het fornuis en het canvas, tussen de pollepel en de bokshandschoen, en deswege een der beste boks- kenners was van de „Essex". Jim my van de brandweer bleek een doorbijtertje te zijn: Steve van squadron 1 een slimme verdedi ger. Het ging aanvankelijk alle maal wat traagjes, omdat een vliegkampschip nu eenmaal geen 24-uurs-training toestaat. Gaandeweg echter kwam de „vorm". Bij Jimmy bestond die uit een ontzaglijk malen met de armen, bij Steve uit een nederig wegkruipen voor iedere aanwaaiende „wiek" van Jimmy, de molen. De supporters van de captain Bogart het leuke avondje binnenstapte, stonden al twee duizend jannen te watertanden. Op de. achtergrond keken een paar helikopters reusachtig toe. Een stuk of wat transportvlieg tuigen stonden met opgeklapte vleugels grimig in een hoek. De voorstelling kon beginnen. Uit de scheepsband golfde een vlotte dixie-land. Het scheeps- koortje zong een vrome gospel en toen kwam luitenant-conferencier Billy het eerste gevecht aankon digen. Machtige Jimmy van de dekbrandweer zou aantreden te gen enorme Steve van squadron 1 De twee hadden al tijdens de dixieland en de vrome gospel zit ten wiebelen in hun badjassen. Toen het heilige lied van het koor tje met stormachtig applaus was gehonoreerd, ging de dekbrand weer wedden op Jimmy en squa dron 1 op Steve. Wel, daar kropen zij door de touwen. Jimmy be hoorde bij een negercoach in de linkse, Steve bij een blanke mana ger in de rechtse hoek. De gebits beschermers werden naar binnen gehapt en de gong ging voor de eerste ronde. De jury zat klaar: een majoor van de mariniers, een brandweer en die van het squa dron lieten zich niet onbetuigd en zorgden voor een bijval, die de ar geloze vissersschepen buiten moet hebben verontrust. Plots verloor Jimmy zijn gebits-beschermer. Maar hij vocht door. Steve begon uiteraard op de vrijgekomen mond te mikken en scheen zijn tegen stander via die weg naar het can vas te willen sturen. Het lukte niet. De mond week telkens tijdig. En toen Steve weer eens op de tandjes van zijn hij gende overbuurman afging, had hij zich zelf zo slecht „afgedekt" dat machtige Jimmy hem met een voorwereldlijke „hitter" luidruch tig in de sterretjes mepte. Squa dron 1 had verloren door knock out. De hangar kreeg bulten van de ovatie, waarmee de brand weer de overwinning vierde De dokter kwam even naar Steve kijken en constateerde niets ern stigs. De jongen kwam wat wankel overeind, bedankte, schoot weer in zijn badjas, kreeg een schou derklopje van de admiraal, die op de eerste rij zat en verdween met een groeiend blauw oog naar zijn supporters. Het tweede gevecht bracht Windy van' de mess in de ring tegen Jack van het hangar- personeel. Zij waren lichtgewich- ten. Windy hupte wat voor de gong ging en hij toonde zich een kwiekeling, die zeker een lastige partij zou wezen voor de wat trage Jackie. De gong ging. Jack bukte zich een beetje, Windy trad hem vrijmoedig tegemoet. Eilaas. Met ogen star van opperste ver- bazing, viel gezwinde Windy ach- terover en hij keek, alsof hij het in Keulen hoorde donderen, tegen het plafond, niet bij machte over- eind te komen, voor de scheids- rechter tot tien had geteld. Jack had, toen de gevloerde zich nog sierlyk in de goede houding stond te stellen, met een logge klap zijn aanwezigheid gemeld. Het visitekaartje van het hangar- personeel was voor de mess te veel geweest, en de mess was on- j dersteboven gegaan met een schielijkheid, die zelfs de admi- raai verraste. Daags na de smoker zou Windy de officieren aan tafel bedienen met een dikke neus. Maar dat wist hij nog niet, toen hij in de 1 ring lag te knipogen, verlamd in 1 zijn verwondering over zoveel j „plotsklapheid". Het derde ge- vecht was. al aan de gang, toen de mess-boy begreep, dat hij echt verloren had. En het derde gevecht ging tus- j sen twee sergeants, zwaar- gewichten geworden in hun beroepsdienst ter zee en meppers, j die alle luitenants deden huiveren. Sergeant Mac won op punten van j John. die niet uit de ring wilde stappen alvorens hij zijn triomfe- i rende tegenstander zo krachtig I had omhelsd, dat de goeje Mae er in al zijn forse lijvigheid van I kraakte. De admiraal en de ka- j pitein moesten even een schater- lach smoren in hun zakdoek. Na- j dien zong weer het koortje, en het zwarte Noordzee-quintet. be- staande uit troubadours van lou- ter elastiek, bracht een gezonde glimlach in de grimmige ge- vechtssfeez-, die na de sergeants- ontmoeting in de smoker was ge- i slopen. Toen nog enige officieren voor het bruisende forum der j manschappen waren opgetreden in een worstel-seance van heb-ik- jou-daar en van had-je-me-maar, eindigde het leuke avondje met een gospel en met de stem van de vlootpredikant, die door de boord- omroep bad voor alle hens, voor hun heilen, hun goede vaart, en hij vroeg de boys altijd dankbaar te willen zijn voor het goede, dat hun werd geboden, opdat zij in er kentelijkheid voor allen die hun leven wilden verlichten, varen zouden tot het eind hunner dagen. De ..smoker" was fijn. Toen ik in Rotterdam van boord ging, stond bij de trap een jongen met een 'blauw oog. Het zat potdicht. Met het andere keek hij me vriendelijk aan. „Ja, ik ben Steve", zei hij nog. ..Happy new year. So long". De „Essex" ligt nu in Hamburg. Ik moet nog alijtd aan de sport- instructeur denken, die me na het leuke avondje vertelde: „We moe ten ons op zee een beetje behel pen. Maar we doen wat we kun nen, zoals U heeft gezien". FA1YDAAC T elevisie De N.C.R.V. brengt vanavond om kwart voor negen een gefilmd pro gramma met en over de actrice Ank van der Moer op het scherm onder de titel „Een dag uit het leven van een actrice". Om tien voor half tien volgt het vijfde deel van de serie „V for Victory", de oorlogsmemoires van Churchill! Om tien voor half ne gen wordt de strip „Vader weet het heter" uitgezonden. De beroemde film „Arsenicum en oude kant" zien we vanavond via de Belgische tele visie. Om half negen komt deze speelfilm met Cary Grant en Pri- cilla Lane op het scherm. Radio „Argentinië zoals het zingt en speelt" is de titel van een program ma. dat om kwart over tien via Hil versum I te beluisteren is. Om vijf over half twaalf spelen de Wiener Symphoniker onder leiding van Wolf gang Sawallisch variaties over een thema van Joseph Haydn. Via Hil versum II om vijf voor tien het pro gramma „Marimba" en om tien over half elf speelt het Radio Filharmo nisch orkest onder leiding van Hugo Rignold met als solist John Blot, piano. oren, evi «clvrijvev» WIJZIGING FILMAVOND Op dinsdag 9 januari a.s. vervalt de aangekondigde vertoning van de film „Schaduwen op de sneeuw" (20.20 20.30 uur) en van de daaropvolgende film „Cyrano de Bergerac" (20.30 22.20 utir). Deze laatste film zal ech ter op een nog nader aan te kondigen tijdstip worden uitgezonden. In plaats van bovengenoemde films wordt van 20.20—21.10 uur een ge heel nieuwe film vertoond „Lapland 1961, de grote eenzaamheid" („Die grosze Einsamkeit") die een reis door Lapland tot onderwerp heeft. Als tweede film wordt die avond ver toond (21.10—22.25 uur) de film die oorspronkelijk zou worden uitgezon den op tweede kerstdag „The smal lest show on earth". (Advertentie) PHARMACEUTISCHE FABRIEK ((nOTER)) HILVERSUM KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Aangenomen naar Zwartemeer: Pomp, vicaris te Hattum. Bedankt voor Sommelsdijk: A. Kas telein te Hei- en Boeikoop; voor Kerkwerve- Serooskerke: W. van den Hoek, voorheen zendingspredi kant, woonachtig te Leiderdorp. Bedankt voor Bergambacht: J. C. Stelwagen te Woudenberg. liiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik (Advertentie) Automatisch interlokaal telefoneren nu 1/3 goedkoper, op werkdagen van 7 uuc 's avonds tot 8 uur's morgens en tijdens het weekeinde van vrijdagavond 7 uur tot maandagmorgen 8 uur. PTT 1988. De waarschuwing van Gorda kwam geen moment te vroeg, want reeds stroomden aan de overzijde van de grote ruimte tiental len Targani's naar binnen. Hun gekwetter klonk schril boven het gezoem der reus achtige turbines, terwijl zij langs weerszijden over het balkon op de ingesloten vluchtelingen toekwamen. Deze wachtten de aanval echter niet af, maar split sten zich eveneens in twee groepen, om de. zwarte dui vels een warme ontvangst tc bereiden. Allen beseften, dat zij hier hun laatste stelling verdedigden en hoewel verzet tegen zo'n overmacht zinloos leek, aarzelde toch niemand om zich in do strijd te werpen. Weldra heerste er overal op DINSDAG 9 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/*. 7.00— 24.UU KRO. KRO: 7.0 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. <1. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nwf. 8.18 Gram. 3.50 V. d huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kluetere 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 1.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middag klok noodklok. 12.04 Als de dag van gisteren, klankb, 12.30 Land- en tuinb. mc-ded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Promenade-ork. en sol. 14.05 School radio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.4» Gevar. progr. (herh.). 15.50 Gram. 16.00 V, d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Indiaanse karakteristieken op Aru ba. door O. R. Wever. 18.00 Lichte mui. 18.30 R.V.U.: Mens en wetenschap - I - Biochemie, door prof. dr. H. L. Booij 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.25 Muzikale lezing. 20.55 Radiophilharm ork. 21.55 Licht progr. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM 1L 298 m. 1007 fcc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Geestel. liederen. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, boekbe spr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Re- geringsuitz.: Uïtz. v. d. landb. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Orgel en zang 13.00 Nws. 13.1» Meded en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Gram. 14.00 Idem. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, praatje v. d. vrouw. 15.30 Viool en piano. 16!05 Jan Fabricïus 90 jaar. vraaggespr. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Metropole ork. 17.55 New Vork calling, praatje. 18.00 Nws. 18.15 Eventueel actueel. 18,20 Piano spel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Gevar. pro gr. v. d. sold. 22.00 Muzikale lezing. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Gram, met comm. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Filmimpressie. 20.30—22.20 Speelfilm. VLAAMS BELGISCHE T.V.-PROGR. 19.00 Intern, jeugdkron. 19.30 Filmrep. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Do cumentaire film. 21.40 T.V.-spel. 22.00 Kamermuz. 22.20 Nws. FRANS BELGISCHE T.V.-PROGR. 18.30 V. d. jeugd. 18.55 Gevar. muz. 19 3" Uitz. v. h. Instituut v. Filosofie en leken- moTaal. 20.00 Journ. 20.30 T.V.-spel. 21.35 Lectuur voor allen. 22.15 Journ. het balkon een onbeschrijfelijke wanorde, die nog erger werd, toen de groep onder leiding van piloot Storm door de herhaalde stormlo pen der Targani's bijna onder de voet gelopen werd en Arend het zwaard opeens uit de hand vloog. Dit was voor de Targani's het teken om met verdubbelde energie aan te vallen. ULBRICHT WIL VISA De Oostduitse communistische leider Walter Ulbricht heeft in een onder houd voor de televisie gezegd dat hij van plan is een systeem van visa in te voeren voor vreemdelingen uit het westen die Oost-Duitsland willen be zoeken. Het internationale recht moet op Oost-Duitsland van toepassing wor den gebracht en de grenzen moeien als staatsgrenzen worden erkend, zo zei hij. FEUILLETON door JOHN JOLY We schenen op de een of andere manier op dc achterkant van het' vlot voort te glijden en de voorkant rees zelfs nog iets hoger uit het water dan eerst. Toen kwamen we met een klap die me buiten adem bracht, in het rustige diepe water van een brede poel neer, die werd gevormd door een rechter bocht in de rivier. De twee takkenbossen die het vlot vormden, raakten los maar gelukkig vond H. voldoende steun, daar zijn linkerarm om één van de bundels was geslagen en met mijn hulp bleef zijn gezicht juist boven water. Links van ons was een rotswand waar wc weldra door '1. water van de stroom versnelling tegenaan werden ge drukt. Ik strekte mijn arm uit en duwde ons steeds van de rotsen af en juist op het moment dat ik het door moe heid overmand, maar op wilde g'e- ven, werden wc door de stroom ge grepen en weer naar het midden van de rivier gedreven. Rechts van ons was een smal strand van vuil bruin zand met hier en daar wat drijfhout. Juist achter dit strand steeg de grond iets en er bevond zich daar een iets grotere open piel:, overschaduwd door een hoge boom, waaronder helemaal geen struikge was groeide. De rotswand rechts van ons werd snel lager en recht voor ons spreidde de rivier zich breed en vlak uit en stroomde dan met kleine stroomver snellingen, waartussen zich overal rotsen en stenen verhieven, snel ver der. Ik nam vlug een beslissing die hoofd zakelijk door vermoeidheid werd in gegeven, voelde met mijn voeten naar de bodem van de rivier en be merkte dat deze hier al weor ondiep begon te worden. Ik waadde naav de kant en trok H. met zijn bundel ach ter me aan. Ik kon niet meer doen dan hem uit het water op het zand trekken. Na een enkele poging wist ik dat ik hem niet kon optillen en ik sleepte hem dus telkens een meter verder tot hij in de schaduw van de boom lag. Daarna ging ik naar de stukken van het vlot terug, die ik een eindje stroomafwaarts liet drijven totdat ze verborgen waren onder overhangende struiken en stevig tegen de rotsen gedrukt werden door het water. Ik gaf H. wat te drinken en maakte het hem zo gemakkelijk mogelijk en toen voelde ik dat. hoe groot hot ge vaar ook mocht zijn. ik moést rusten; in een atmosfeer die vergeven was van de stank van het insektenmiddel waarmee ik juist gespoten had. In het begin werd ik zo giaplaagd door de jeuk van de muskietenbeten die we op de rivier hadden opgelo pen, dat ik niet tot rust kon komen. Daarna werd ik door vermoeienis overmand en voor het eerst, wetend dat we hoogstwaarschijnlijk niet door inlanders ontdekt zouden worden, viel ik in slaap. NEGENTIENDE HOOFDSTUK Als Voltaires Zadig snelde ik in mijn droom voort van plaats tot plaats, maar steeds was daar het gevoel van onzekerheid, de indruk dat iets, wat ik moest doen, nog ongedaan was. Ook zag ik steeds een gebaard ge zicht voor me, of van mijn joviale, Iuidlachende Walrusinstructeur of van de geleerd, ziek, met zware oog leden en vol verwijt. „Je verknoeit je tijd. Loop door. Je moet door blijven gaan", schenen ze te zeggen en de Walrusinstructeiir I voegde er nog aan toe: „De lucht in I met die ouwe kist, mijn jongen. Waar wacht je op?" Dan rende ik langs de spoorlijn bij Wincanton en de kreten van de Ame rikaanse soldaten en van de politie klonken nog steeds in mijn oren toen ze Giles en Pete te pakken namen en mij achterna schreeuwden om me over te geven. Ik was al buiten adem maar ik wist dat ik door moest lo pen en iemand riep naar me vanuit een seinhuisje en een hond blafte en, hoewel het allemaal maar een oefe ning was. en maar weinigen het ern stig opvatten, leerde ïl: de koude ont zetting kennen van opgejaagd te wor den en nergens vrienden te hebben. Maar opeens was het een andere spoorlijn en ik was in Canada in het centrale kamp in New Brunswick waar alle vliegtuigbemanningen wet- den ondergebracht die net in Canada aankwamen of op het punt sfonden naar Engeland te vertrekken na hun oefenperiode. De stad leefde voor de spoorlijn en bestond erv.oor en ons kamp lag juist naast het enorme sta tion. Ik liep naar het kamp terug in de bijtende koude avondlucht. samen met Sterling Peterson, een man uit Yorkshire, donker, mager, driftig en soms erg humeurig. Wé waren dikke vrienden geweest vanaf de dag dat we samen in Gosport aangekomen waren om bij de marineluchtvaart dienst te komen en we hadden elkaar morele steun gegeven gedurende onze eerste moeilijke uren als marineman. Nu liepen we snel door de sneeuw, onderwijl druk pratend over een be langrijke beslissing die w'e beiden binnenkort moesten nemen; ofwel bij onze terugkeer in jachtvlieger bij onze terugkeer in Engeland jacht vlieger te worden ofwel de opleiding te kiezen op de torpedovliegtuigen. Ik had besloten de jachtvliegtuigen te kiezen en Sterling voelde veel voor hetzelfde, mee dank zij zijn vurig temperament. Maar tegelijkertijd drong de ernstige dalbewoner uit Noord-Engeland in hem erop aan, het rustige leven te kiezen van de tor pedo- en verkennin^spiloot. We naderden de poort van ons kamp en liepen langs het hek van de grote rangeerterreinen, toen plotseling het luide, spookachtige geloei van een Canadese locomotief in de stilte van de vriesnacht opklonk als een alarm kreet en tegelijk op de een of andere wijze als een weeklacht voor de do den en verdoemden. Onze woordenwisseling kwam tot een abrupt eind en ik was helemaal ontdaan door de lange, droeve kreet van de locomotief en Sterling nog meer. Hij stond stil alsof iemand zijn naam geroepen had en, zich in de richting van het emplacement kerend, stond hij als verstard i\aar hel grote meta len monster te staren, dat die kreet had uitgestoten. Tn de stilte, die volg de hoorde ik hem kalm in zichzelf praten. „Jouw zwart beest", fluisterde hy, „jouw groot zwart beest. Je weet iets is het niet? Zeg me wat je weet". Ik pakte hem bij zijn arm 'en drong erop aan dat hij door zou lopen want het was ongelofelijk koud en ik voel de me vreemd onprettig. Maar op dat ogenblik bereikte ons de grote droefheid weer van het gehuil van de locomotief en Sterlings hand lag op mijn arm en dwong me stil te staan. Toen het geluid uitgestorven was, wendde hij zich met schitterende ogen tot mij. „Hoorde je dat, Mark Hoor de je dat? Wat denk je dat het is? Wat zouden ze weten?" Op de een of andere manier ervan overtuif.il dat wc de poort van het kamp moesten bereiken voor we het geluid voor de derde maal hoorden, duwde ik hem voort en terwijl we doorliepen wterp ik hem zo nu en dan een verbaasde blik toe. maar hij scheen zich mijn aanwezigheid nau welijks bewust. Hg liep vastberaden verder, z'n hoofd opgeheven, bedacht zaam- en met bewegende lippen. Niet lang daarna besloot Sterling pi loot te worden op een torpedovlieg tuig en toen we in Engeland aankwa men scheidden onze wegen en ik zag hem niet meer terugToen was ik weer terug in de koude tochtige hut van gegolfd plaatijzer op het oefenvliegveld van de jagers in So merset. Ik was juist binnengekomen na dat noodlottige luchtgevecht met Mason. Giles en Tony zaten in leunstoelen met hun voeten op de rug van de stoelen voor hen. Ze rookten en praatten over koetjes en kalfjes. „Hoe ging het?", vroeg Tony. „Verrekt beroerd", zei ik kort. „Wat gebeurde er dan?", vroeg Giles. „Mason", zei ik alsof dat voldoende wa» om alles te verklaren en ze knik ten medelevend. (Wordt vervolgd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7