Technisch- beter EMM overwon in enerverend duel EBHV: 15-13 Jan Goense winnaar van driebanden-toernooi MICROKORFBAL IN G0ESE VEILINGHAL EEN SUCCES MEEUWISSE EN ZEE KEREN VANDAAG NAAR OSLO TERUG MAANDAG 8 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEELAND SUPERIEUR OVER WEST-BRABANT Hellas behaalden forse zeges Hellas behaaden forse zeges By de heren in de districtsklas van de zaalhandbalcompetitie was het vooral de wedstrijd E.M.M.E.B.H.V., die opviel door fraai zaalhandbal. Het technisch beter spelend E.MJVL won in een enerverende strijd met 1513. Hellas ging slecht van start, maar door tijdig herstel behaalde het nog een ruime overwinning op Volt met 2414. Tonido had heel wat moeite met Tachos en zou zeker verloren hebben als Taehos in de eindfase van de strijd niet zeer ontactisch had gespeeld. Nu won Tonido nog juist met 1413. De dames van Hellas hadden geen moeite met Were Di en behaalden een 83 overwinning. In Middelburg maakten de Brabantse dames geen beste indruk. Walcheren wón zonder moeite van Longa met 81 en de Marathon-dames wonnen met 92. Hoewel natuurlijk verras singen nog mogelijk zijn staat nu wel bijna vast, dat twee Zeeuwse dames teams het volgend jaar over zullen gaan naar een te vormen hoofdklas. TONIDO—TACHOS 14—13 Door Karman en Govers kwam Toni do al vrij spoedig op een 20 voor sprong te staan, maar door Havelaar en Verhoeven kwam Tachos gelijk en het nam door v. Amstel en Ver hoeven zelfs een 24 voorsprong. Kort voor de rust slaagden Traas (2x) en Karmen er in Tonido een 54 voorsprong te bezorgen. Na de rust werd aan beide zijden nog flink gedoelpunt, waarbij voor Tonido werd gescoord door 2x Karman, 2 x Govers, 2 x Traas, Steenhard en Mol. Voor Tachos scoorden 3x v. Amstel, 2 x Delft, Laarakker, Ha- velaar, Verhoeven en Bladel. Twee minuten voor het einde had Tachos een 1213 yoorsprong en scheen To nido verloren. Tachos echter ging in de verdediging terwijl Tonido met al* le spelers in de aanval ging. Het was dan ook geen wonder, dat Tonido er toen nog in slaagde een overwinning uit het vuur te slepen. E.M.M.—E.BJI.V. 15—13 Het vertoonde spel zowel van E.M.M. als van E.B.H.V. was zeker een klas beter als fn de wedstrijd tussen To nido en Tachos. Prachtig opgebouw de aanvallen werden met schijn- en effectieve doelkansen afgewisseld. Voordat Bakker van E.B.H.V. tegen scoorde hadden Wisse en Potvliet reeds tweemaal doel getroffen. Het was weer Wisse, die profiteerde van een fout in de verdediging van EJ3JI.V. (31). De Looff bracht de stand op 4^1. De Wilde van E.B.H.V. zorgde voor 24. Toen E.B.H.V. een strafworp mocht nemen betekende dat 34 en De Wilde zorgde dat E.B.H.V. gelijk kwam 4—4. Jonge- pier maakte er voor E.M.M. 54 van en het was Bakker, die de stand weer op gelijke voet bracht. E.M.M. 'begon nu op volle toeren te draaien en door 2 x Polvliet, v. d. Berg, Jon- gepier en Seybel werd het 105. Juist voor het signaal voor de.rust kon Bakker van E.BJI.V. de stand op 106 brengen. Nadat Wisse eerst nog de stand op 116 had gebracht, zakte E.M.M. in en door 2x Rattink, Willemse en De Wilde kwam E.B.H.V. weer ge lijk. De spanning was geheel terug gekeerd. Jongepier en Sanderse ga ven E.M.M. weer een kleine voor sprong, maar De Wilde vgn E.B.H.V. bracht de stand op 1413 op het laatste moment zorgde Polvliet met een strafworp voor een verdiende 1513 overwinning. HELLAS—VOLT 24—14 Een middelmatige wedstrijd waarbij vooral in het begin Hellas niet los kon komen. Volt had in deze wedstryd veel succes met stuitsehoten van uit een zijhoek, waarop de doelverdediger van Hellas steeds weer misgreep. Daarentegen was het Poortvliet van Hellas, die veel succes boekte met verre schoten. Nadat Hellas tegen een achterstand van 24 aankeek, herstelde de verdediging zich en toen kwam de verdedi ging van Volt. onder een dermate zware druk te staan, dat doelpun ten niet uit konden blijven. Het leeuweaandeel van de doelpun ten werd gemaakt door Poortvliet Boutens en Zweedijk, waarby ook nog een fraai doelpunt van v. Weele viel te noteren. Met de rust had Hellas een 106 voor sprong. Het waren dezelfde spe lers die Hellas naar een grote overwinning hielpen. De stand bij de heren is nu: Hellas E.BJI.V. E.M.M. Tonido Tachos Volt 4 4 0 0 3 2 0 1 4 4 2 0 2 4 0 2 4 3 2 8144 40—37 53—57 45—51 45—61 3549 3 0 HELLAS—WERE Dl 8—3 Het krachtsverschil bij dit dames duel was toch wel erg groot. Bij Were Di was er slechts één speelster, Ma rie Kluit, die zich kon meten met de Hellas-speelsters. Door Ria de Kok 4x, Willy Taekema 2x en Nel Lockefair kwam Hellas bij de rust op een 70 voorsprong te staan. Wat na de rust werd vertoond was maar een slappe vertoning. Dat Marie Kluit 3x scoorde en Dien Poortvliet voor Hellas éénmaal was alleen nog maar een formaliteit. MARATHON—E.B.H.V. 9—2 Degenen, die verwacht hadden, dat E.B.H.V. een goede tegenpartij voor Marathon kon zijn kwamen bedrogen uit. Het spel van E.B.H.V. was maar zeer povertjes en zonder dat Mara thon tot grote inspanning kwam, werd EJB.H.V. onder de voet gelo pen. Met de rust had Marathon een voorsprong van 52, maar daarna kwam E.B.H.V. er niet meer aan te pas. Voor Marathon scoorde Nel de Waal 3 x, Janny Elven 3 x, Wil v. Reems-de Lege, Ina Willemse en Le- ni Gillissen-Verscliage. WALCHEREN—LONGA 3—1 Riek Pruissens, die weer onder de lat stond bij Walcheren herstelde het vertrouwen in de Walcherse gelede ren. Wat Longa vertoonde had "wei nig gemeen met zaalhandbal. Met de rust had Walcheren een 41 voorsprong genomen en er kwamen nadien nog vier treffers bij. De doel punten kwamen merendeels van de hand van Fien van Pamelen, 5x, Steef Wanst-Tax 2 x en een doelpunt van Riet Tax. De stand bij de dames is nu: Hellas Marathon E.B.H.V. Walcheren Were Di Longa 4 3 3 -2 0 8 30—13 1 6 27—11 3 2 9—14 19—21 12—21 0 9—25 AFDELING ZEELAND Het gaat niet best met Zeeland Sport hetgeen wel overduidelijk bleek in de wedstrijd tegen Olympus. Was dit treffen met enige spanning tegemoet gezien, Olympus overspeelde Zeeland Sport geheel en met 08 moesten de Vlissingers de vlag strijken. De heren van Olympus hadden niet zo veel succes. Marathon toonde zich de betere en won verdiend met 7 12. Tonido H en Walcheren maakten er een aardige vertoning van, waar bij Walcheren het spel beter aan voelde dan Tonido II. Walcheren won dan ook verdiend met 5—8. In de dames 2e klas won Neptunes na een niet al te best begin van Hel las II met 62. In de heren 2e klas won Helios II weer van E.M.M. II, nu met 412. Ook in de 3e klas heren won Marathon III van Olympus IH met 85. Verrassend was wel enig zins de nederlaag van de dames van Volharding tegen SIOS. Het was geen grootse vertoning, maar het hard werkende SIOS verdiende de 21 overwinning wel. A. Hoevenaars kampioen derde klas libre A. Hoevenaars uit Waalwijk is tij dens wedstrijden, die zaterdag en zondag in het clublokaal van de bil jartvereniging O.K.K. in Nïeuwer- kerk werden gehouden, kampioen Se klas libre van het gewest Zeeland en Brabant van de K.N.B.B. geworden. De slotpartij van dit kampioenschap ging tussen Hoevenaars en Van Gooi uit Tilburg, waarbij Van Gooi de beste kansen had, omdat hij een punt voorstond. De zenuwen speelden bei de biljarters parten, zodat zij geen van beiden het algemeen gemiddelde van 2 behaalden. Na 55 beurten had den beide spelers 97 caramboles, waarna Hoevenaais de partij uit maakte. De voorzitter van het ge west, de heer A. Uittendaal uit Bre da, reikte de winnaar de bondsme- daille uit. De voorzitter van het dis trict Schouwen-Duiveland, de heer A. Brand reikte twee extra prijzen uit aan Van Gooi, namelijk voor de hoogste serie (34) en voor het hoog ste partijgemiddelde (7.14). De uit slagen luiden: 1. A. Hoevenaars, Waalwijk 9 pnt., 597 caramboles, 241 beurten', hoogste serie 23, alg. partij- gemiddelde 2.48; 2. A. van Gooi, Til burg. 8. 574, 184, 34, 3.12; 3. P. van der Meijden, Vlijmen 7, 561, 189, 17, 2.974. J. Cijvat Souburg, 7, 589,199, 18, 2.96; 5. M. Lems, Bruinisse 4, 503, 185, 18, 2.77; 6. A. Schijven, Rucphen. 4, 495, 180, 17, 2.75; 7. K. Groenendaal, Dongen, 3, 502, 206, 16, 2.44. AANTREKKELIJKE WEDSTRIJDEN Voetbalprogramma opgeschoven Nederland heeft weer een „voetbal loos" weekeinde beleefd. Nadat vrij dag reeds het amateurvoetbal afge last werd, is zaterdag ook in verband met de gesteldheid van de terreinen het betaald voetbal afgelast. Het gehele programma, zowel het amateur als het betaald, wordt ver schoven naar het weekeinde van 13 en 14 januari a.s. Frans Künen vierde in cross te Mezidon De internationale cross van Mezidon heeft in het teken gestaan van de strijd tussen Michel Jazy en de Ma rokkaan Abdesselem Rhadi. Want ondanks dat alle anderen in de begin fase van de strijd nog in de kop groep liepen en vijf kilometer voor het einde de Brit Simpson en onze landgenoot Frans Künen met slechts enkele tientallen metei's achter het strijdende tweetal doorkwamen was liet Rhadi die vier kilometer voor de eindstreep een demarrage inzette die ternauwernood door Jazy, win naar van de zilveren medaille op de 1500 meter tijdeus de spelen in Rome, kon worden beantwoord. Bij de ingang van het stadion was het echter Michel Jazy die verrassend we&sprintte en met drie seconden voorsprong zegevierde. Frans Künen werd goede vierde. Joep Delnoye bezette de achtste plaats. 1. Jazy (Fr.) 26.49.-; 2. Rhadi (Ma rokko) 26.52.-; 3. Simpson (Gbt.) 27.12.-; 4. Frans Künen (Ned.) 27.17.-; 5. Ibbotson (Gbt.) 27.28.-; 7. Van den Hooven (Big.) 27.41.-; 8. Joep Delnoye (Ned.) 27.46.-: 9. Chiclet (Frankr.) 27.53.-. Swift boekte beauwde zege op V.I.O.S. Door de slechte weersomstandighe den gingen de microwedstrijden op de open terreinen in Missingen niet door en werd dus alleen in de Goese veilinghui gespeeld. Voor het eerst speelde men voor de competitie in deze nieuwe hallen en dit experiment is uitstekend geslaagd, daar vloer en verlichting aan de hoogste eisen voldoen. Een grote handicap bleek voor ver schillende ploegen te liggen in de geringe hoogte, zodat het schieten vaak moeilijkheden gaf, doch men kwam tot aantrekkelijk spel, omdat men nu doorbraken moest trachten te forceren. Swift 1, dat voor het eerst deelneemt, had vooral last van de geringe hoogte en behaalde slechts een benauwde 10 zege op VIOS 1, welk doelpunt 3 minuten voor het einde werd gescoord, nadat de rood zwarten zelfs een eerder gemaakt doelpunt door de scheidsrechter afge keurd zagen. Togo 1 won ook haar eerste wedstrijd, het werd een 20 zege op Zeelandia 1, dat flink weer stand bood, doch de Togo-zege niet kon verhinderen. Verrassend was de overwinning, die VZOD behaalde op VIOS 2, het werd slechts 01, doch de punten zyn bin nen. Een prachtige wedstryd werd gespeeld in de voor het eerst inge stelde juniorenafdeling tussen Swift 3 en Zeelandia, die tenslotte in een 01 zege voor Zeelandia eindigde. De uitslagen: IA: Swift 1VIOS 1 10; IC: Togo 1Zeelandia 1 20; 3A: VIOS 2—VZOD 0—1; junioren A: Swift 1—Olympia 20; B: Swift 2Zeelandia 01; adspiranten A: Tjoba A—Volharding 2—0; D: WKV Zeelandia 00; pupillen A: Blauw Wit A—Tjoba 3—0, DOS '55 AElto 02; pupillen B: DOS '55 BOlym pia 1—0, Blauw Wit BTogo 0—5. In de volleybalcompetitie hebben de heren van E.V.V.C. een gemakkelij ke zege behaald op het zwakke Ber- mi. Foto: een beeld uit dit duel. E.V.V.C op de rug gezien. (Foto P.Z.C.) E.V.V.C.-heren boekten zege op zwak Bermi De heren van het Vlissingse E.V.V.C. behaalden in de hoofdklas zuid van de Nederlandse Volleybal Bond een gemakkelijke 3-0 overwinning op het zwakke Bermi uit Roosendaal. Het Vlissingse team, dat met de spelers Jo de Roos, Rob Luitwieler, Ad Luit- wieler, Walter Erdelmann, Pierre Oosting en Piet en Rinus Wilderom in het veld kwam, won de eerste set gemakkelijk met 15-3. De tweede set werd bijna een overwinning voor Bermi, maar net op tijd maakte E.V.V.C. er 16-14 van, waarna de derde set weer een ruime 15-5 over winning werd. De heren van V.C. Den Bosch leden tot genoegen van Tornado en Odul- phus in de „hel van Vlijmen" een 3-2 nederlaag tegen Ever Ready. Met de setstanden 15-11, 13-15, 15-7, 12-15 en 15-8 behaalde de ploeg uit Vlijmen de derde overwinning van deze competitie. De wedstrijd E.B. V.C.-R.H.B.S. kon in Breda geen doorgang vinden, daar de zaal geslo ten was. Odulphus behaalde een 3-1 overwinning op V.C. Tilburg met de setstanden 15-13, 9-15, 15-11 en 15-4. Ook de koploper Tornado zege vierde met 3-1 Sarto werd het slachtoffer met de setstanden 17-15, 10-15, 8-15 en 14-16. De stand bij de heren is nu: Tornado 10-16, Odulphus 10-16, V.C. Den Bosch 10-14, R.H.B.S. 9-10, V.C. Til burg 9-10, E.V.V.C. 10-10, Sarto 10-10, Ever Ready 9-6. E.B.H.C. 8-4, Bermi 10-0. In de overgangsklas heren A ver sloeg het Vlissingse Matador stadge noot Marathon met 3-1 met de set standen 10-15, 15-9, 15-3 en 15-8. Ra pid overwon S.M.W. met 3-1 en A.M. V.J. moest ook met 3-1 haar meer dere in M.O.C. erkennen. De stand is nu: Matador 8-15. Rapid 7-8, Marathon 8-8, M.O.C. 8-7, A.M. V.J. 8-7, E.G.V.C. 6-7, S.M.W. 8-6, Cascadus 7-3. Botwinnik winnaar van toernooi in Hastings De Russisch© wereldkampioen, Mik hail Botwinnik, heeft het interna tionale schaaktoernooi in Hastings gewonnen met een totaal van acht punten, twee meer dan zijn naaste tegenstander, de Zuidslaviër Gligo ric. Zijn laatste partij, waarin Botwin nik zijn landgenoot Flolir als tegen stander had, duurde slechts twintig minuten. Na twaalf zetten besloten de grootmeesters tot remise. Zowel in 1960 als in 1961 is het toernooi gewonnen door Gligoric. De uitsla gen van de negende en laatste ronde waren: Penrose (G.-B.)-Gligorie (Z.-Sl.) Bisguier (V.S.)-Aaron (Ind.) 1-0; Flohr (Rusl.)-Botwinnik (Rusl.) Barden (G.-B.)-Robatsch (Oost.) 1-0; Wade (Nw.-Zeel.)-Little- wood (G.-B.) 1-0. De eindstand: 1. Botwinnik 8 pnt.; 2. Gligoric 6 pnt., 3. Flölir ö1/» pnt., 4. Bisguier en Penrose, heiden 5 pnt., 6. Littlewood en Barden, beiden 4 pnt.. 8. Wade 3*» pnt.. 9. Robatsch 3 pnt., 10. Aaron 1 pnt. VOOR EIGEN REKENING Laatste communiqué van K.N.S.B.-bestuur Chris Meeuwisse en Arie Zee, de twee rijders die vorige week „deserteer den" uit de kernploeg van de K.N.S.B., zullen vandaag (maandag) naar Noorwegen terugkeren voor eigen rekening. Dit heeft de administrateur van de K.N.S.B., de heer P. L. Bergström op Schiphol meegedeeld. Samen met coach Klaas Schenk vertrok hij naar Oslo om in Fagernes de overige vijf leden van onze schaatsploeg op te zoeken. „Er is even vertraging in hun terug keer geweest, maar dat is in hoofd zaak omdat we de beide jongens met een naar Hamar willen laten reizen en niet eerst weer naar Fagernes", zo vervolgde de heer Bergström, die op speciaal aandringen van de vijf rijders in Fagernes naar Noorwegen is gegaan. „Het ligt in de bedoeling, dat de ploeg maandag van Fagernes per trein naar Hamar vertrekt en dus kunnen Meeuwisse en Zee meteen naar Hamar reizen". De K.N.S.B. heeft de kwestie van Zee en Meeuwisse afgesloten met het volgende communiqué: Blom, Lere en Walraven geven elkaar niets toe In persoonlijk damkampioenschap Om het persoonlijk kampioenschap van Zeeland werd in Goes en Vlis- singen de 10e ronde gespeeld, waar van de uitslagen als volgt luiden: Hoofdklas: A. Krijger-Iz. op 't Hof 1-1, F. Blaas-M. J. Walraven 0-2, C. van Rijswijk-J. J. Kaan 1-1, E. A. Sehuitema-Joh. Lere 0-2, Iz. op 't Hof-Jan Blom 0-2, J. Louwerse-A. Krijger 2-0. J. J. Kaan-F. Blaas 0-2. Blom, Lere en Walraven geven eik- kar geen duimbreed toe, daar zij weer hun partijen wonnen. De stand na de 10e ronde luidt als volgt: F. Blaas, 13 punten uit 10 partijen, Jan Blom en Joh. Lere, bei den 12 uit 8; H. J. Walraven 10 uit 7; W. Heydra 10 uit 8; J. Louwerse 10 uit 8; C. van Rijswijk 8 uit 8; J. J. Kaan en A. Krijger beiden 8 uit 9; E. A. Schuitema 6 uit 9; J. Blaas 2 uit 7 en Iz. op 't Hof 1 uit 9. Finale le klas: Wegens ziekte van enkele deelnemers is in de le klas finale maar één partij gespeeld, na melijk H. de Vlieger-F. Grevinga 1-1. Zaalhandbalteams op 4 februari tegen Den Haag Op zondag 4 februari zullen de ver tegenwoordigende teams uit het dis triet Zuid B, waaronder vallen de teams van West Noord-Brabant en Zeeland een wedstrijd spelen tegen de Haagse dames en heren. De wed strijden zullen worden gespeeld in de Houtrusthallen. De districts-technische commissie is reeds met de voorbereiding van het observeren van spelers en speelsters begonnen. Na barragepartij met matador Gabriëlse De Overbeeke-bokaal, die voor de derde maal de omstreden inzet is ge weest van een felle stryd tussen zes tig Zeeuwse driebanden-biljartspelers, heeft een nieuwe eigenaar gekregen. Het is de 21-jarige Jan Goense uit Ovezande, die na een barragepartij met de oudste deelnemer, de Middel burger Chris Gabrielse. als overwin naar uit de finale van dit toernooi te voorschijn kwam. De overwinning van Jan Goense is min of meer een verrassing geworden, hoewel er onmiddellijk aan toegevoegd moet worden, dat deze jonge speler uit Ovezande heel wat in zijn mars heeft. Maar wie van de toeschouwers zaterdagavond zag hoe Gabrielse zyn aloude tegenstander Jan Leynse kans loos uitschakelde, wel die gaf Goense weinig kansen op de Jiteindelijke zege. De rustige en zekere wijze, waarop de sympathieke Ovezandc.naar zijn tegenstander in de beslissende partij tegemoet trad, ontnam matador Gabrielse echter alle zelfvertrouwen. En al had de Middelburger dan in dit toernooi het gaafste driebandenspel laten zien, in die keiharde barrage kwam het niet alleen op „schoonheid" aan. De twee laatste partijen plus het bar rage-duel waren de belangrijkste mo menten van dit toernooi. Immers, voordat Leijnse, Gabrielse en Goense aan de beurt kwamen, hadden ze alle drie tien punten verzameld. Goense had het wel het gemakkelijkst, omdat hij moest aantreden tegen nummer laatst in de finale, de Middelburger B. J. de Ruyter. Maar Leijnse en Ga brielse moesten het met elkaar uit vechten wie eventueel in de barrage terecht zou komen. Resoluut Tot de 18e beurt ging het gelijk op: 9-9. Toen liep Gabrielse reso luut van zijn tegenstander weg met een fraaie serie van 5 en toen er daarna nog twee explosies kwa men van 3 en 5, gaf Leijnse zich gewonnen. In 29 beurten bereikte Gabrielse de 25 caramboles, een gemiddelde dus van 0,860. Daar Goense in 47 beurten van De Ruy ter won moest hij dus duelleren met Gabrielse om de bokaal. Wellicht is de Middelburgse matador wat te zelfverzekerd achter de tafel gaan staan, want hij schrok niet eens toen Goense uit 4 beurten evenveel punten peurde. Maar toen de Ovezand- se speler in de 18e beurt met vaste hand een serie van 5 uit zijn keu liet vloeien, kwam de alarmbel voor Gabrielse te laat. Toen hij bovendien enkele malen bijzonder veel pech had, zocht hij moedeloos zyn stoel weer op. Hij wist dat hy het niet zou halen. Goense wist dat wel en met nog twee series van 3 voltrok hy het vonnis over de oude Zeeuwse meester. Het gemiddelde van Goense was het hoog ste uit het toernooi0,890. De hoogsit serie brachten Leijnse en Gabrielse op hun naam, namelijk 7. De voorzitter van het district Walchc- ren-Zuid-Beveland van de K.N.B.B., de heer Fl. Melse, reikte met zijn bestuurders de lawine van prijzen uit. Hij dankte de initiatiefnemer van dit toernooi, de heer P. van Overbeeke, voor zijn steun aan de biljartsport in de afgelopen jaren en b etrok ook wed strijdleider Piet Verhage in zijn waar dering. Namens de deelnemers sprak S. de Witte een dankwoord; hij over handigde bloemen aan mevrouw Van Overbeeke. De eindstand van het toernooi is: J. Goense Chr. Gabrielse J. Leijnse C. Merk J. van Iren P. de Witte S. de Witte B. J. de Ruyter 0,502 0,571 0,600 0,429 0,416 0,354 0,375 0,247 De uitslagen van de laatste ronde wa ren: J. van Iren-P. de Witte 24-25, C. Merk-S. de Witte 25-21, J. Goense- B. J. de Ruyter 35-10, Chf. Gabrieise- J. Leijnse 25-17: barrage-partij: J. Goense-Chr. Gabrielse 25-9. 12 188 360 12 179 313 10 159 264 8 150 349 6 148 355 6 128 352 2 129 343 0 91 368 „De kernploegen die zich in Noor wegen voorbereiden op de komen de internationale schaatskampi oenschappen. bespraken dit week einde de nogal veel stof tot spre ken en schrijven gegeven hebbende kwestie Zee-Meeuwisse. De beslis sing van het K.N.S.B.-bestuur, waardoor het voor Zee en Meeu wisse weer mogelijk is geworden zich bij de kernploeg aan te slui ten, zal de serieuze wijze waarop en de interesse waarmee getraind wordt onder leiding van de voor treffelijke trainer Piet Zwanen burg, niet ongunstig gaan beïnvloe den. Het is aan Zee en Meeuwisse om aan trainer Zwanenburg en de ploeggenoten te tonen, dat zij de beslissing van het K.N.S.B.-be- stuur waard zijn. De leden van de kernploeg zouden het op prijs stel len na afloop van het seizoen een gesprek met het bestuur over de door Zee en Meeuwisse veroor zaakte moeilijkheden te hebben. Nadrukkelijk willen de leden van de kernploeg nu reeds verklaren, dat er geen rivaliteitsstemming be staat met betrekking tot het deel nemen aan de komende kampioen schappen". Henk Metz kampioen hoofdklas 3-banden De Hagenaar Henk Metz is in Hil versum dank zij een beter gemiddelde Nederlands kampioen hoofdklas driebanden geworden. Metz' stad genoot Heinsman, die vanaf de eerste dag de leiding had maar in zijn laats te partij tegen Metz verloor, moest genoegen nemen met de tweede plaats. De uitslag luidt: Metz 342 464 7 0.737 12 Heinsman 342 524 6 0.652 12 Van Essen 319 456 7 0.699 10 Jansen 287 528 6 0.543 6 Soeterbroek 334 483 7 0.691 4 Franken 305 481 7 0.634 4 Goos 307 489 9 0.627 4 Schipper 277 507 6 0.546 4 Het toernooigfemiddelde bedroeg 0.639. Metz, Heinsman, Van Essen en Soeterboek, die boven het promotie gemiddelde van 0.650 bleven, gaan over naar de ereklas driebanden. Hockeyers verloren met 3-1 van Australië De Nederlandse hockeyploeg, die mo menteel deelneemt aan het internatio nale toernooi in Ahmedabad (India), heeft zondag een 3-1 nederlaag gele den tegen Australië, Het was de eer ste ontmoeting van de Nederlanders. De Nederlanders hadden aanvankelijk de leiding, maar in de 19e minuut maakte Australië gelijk en nog voor de rust boekten ze een 2-1 voorsprong. Na de thee begonnen de Nederlanders een hevig offensief om de achterstand weg te werken, maar hun pogingen waren nerveus en tactisch onjuist. Een solo van Buchem in de vijfde mi nuut van de tweede helft liep op niets uit en evenzo ging het in de 9e mi nuut met een actie van Vroonhoven. In de 12e minuut brachten de Austra liërs de stand op 3-1 en de Nederlan ders slaagden er niet in hier nog ver andering in te brengen. De uitslagen van de verdere wedstrijden waren: België-V_4.JR. 5-2; Malakka-Pakistan 4-0; India-Japan 11-0. Belgische competitie De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld ,voor de Belgische competitie luiden SC AnderlechtDïest 32, Standard FC Brugge 30; Lierse SKBeer schot 21; AntwerpDaring 31. Na 17 wedstrijden heeft Anderlecht de leiding met 30 pnt., voor Stand ard met 25 en FC Brugge met 21 punten. Ruim half miljoen aan prijzen in sporttoto Door het samenvoegen van de sport- toto's van zondag 24 december en zondag 7 januari is voor de komende voetbalpool een prijzenbedrag van ruim een half miljoen gulden be schikbaar. Van de 523.806 is 288.093 gulden voor de eerste prijs en 157.142 gulden voor de tweedeprijswinnaars. De pool enthousiasten die vijf gelij ke spelen juist voorspellen moeten een bedrag van 78.571 delen. De in omloop zijnde poolformulieren no: 64. 65 en 66 schuiven door het afgelasten van het voetbalprogram- ma alle een week op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5