MSC0-FAMS Drukbezochte nieuwjaarsreceptie commissaris der koningin lm\m Uiiiiiiiiik DIRECTIEWÏSSELNG BUREAU ZEEUWSE VOLKSHUISVESTING NIEUWE KLEUTERSCHOOL IN ZOUTELANDE GEOPEND Bouw Haringvlietbrug heeft kwaad najaar achter de rug - luister vanavond kwart over zeven - Hilversum II dan presenteert Willem O'Duys de favorieten van jong Nederlaqd in „9e radiozilvervlooi 1962" DRUKKE AFSCHEIDSRECEPTIE VOOR DE HEER W. DE RIDDER KLOQSTERBALSEM 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT MAANDAG 8 JANUARI 1962 ff Be commissaris.vixn de konin-' gin bi Zeeland enjsijn echt ge- H note hielden zaterdagmiddag., ff j.l. in de Statenzaal te Middel- s burg een bijzonder druk be s zochte nieuw jadrsr.ecejiUe, waarbij over en weer vele goe- de wensenwerden uitgespro- j§- ken voor het jaar 1962. In de - s "aai- teas een sobere, maar bij- - zonder artistieke bïoemversie- s ff ring aangebracht; Een orkestje' -s zorgde voor opgewekte mu- §j ziek. Op de foto: een van Zee- =j lands burgemeesters en zijn s H echtgenote, dé heer en me-' v-rouw Schuit uit Kortgene', brengen hun beste wensen voor 1962 over. (Foto P.Z.CJ .M lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll vrouw Hinte-rtür cn de heren De Noöijer en Sorel. De oud-wethouder Van Oorschot haalde enige. herinneywgen op; én verder sprak én 'dö opvolger' van We heer De Ridder, de'been' A. H. le.F?-: her en de heer B. G, de Graaf; admi nistrateur van het bejaardentehuis».: In een tot ieder persoonlijk gericht speech je liet de scheidende voorzit ter van het college zijn trots óver het bejaardentehuis tot uitdrukking komen. „Dit huis kan concurreren, tegen dat in vele.andere steden". Hij- drukte het college op het hart steeds alles te geven wat in zijn vermogen ligt om de blaarden te geven wat mogelijk is. „Zij zijn het waard". De heer De Ridder kreeg een keur van geschenken, waarbij onder méér 'n bijbels dagboek (van de directrice zr. Bijl), een fraaie briefopener, as bak en rookgerei. In het „Strandhotel" te Vlissingen neemt het college van b. en w. vrij dag 12 januari in een besloten bij eenkomst nog afscheid van de heer De Ridder. Op de afscheidsreceptie van de heer W. de Ridder als voorzitter van het college van regenten en regentessen van het VUssingse bejaardentehuis bracht de heer Cli. J. GilHssen-Vèr- scliage, wethouder van sociale zaken, de dank over van hel gemeentebe stuur van Viissmgen. Op de foto links de héér 'De Ridder. (Foto P.Z.C.) Gezamenlijke kerkbouw in Vlissingen In het artikel over nieuwe bespre kingen voor gezamenlijke kerkbouw van de gereformeerde kerk en her vormde gemeente in Vlissingen is een fout geslopen. In de één ..na laat ste alinea moet de eerste zin als volgt worden gelezen: Naar aanlei ding van de aanstaande besprekin gen .schrijft de eerste' scriba „dat liet niet onmogelijk is. 'dat daarna ver dere contacten zuilen worden onder houden". Benoeming De heer F. J. Burger, hoofdcommies ter secretarie van 's-Heer Arendsker- ke, is benoemd tot hoofdcommies té vens waarnemend secretaris-ontvan ger van de gemeente Oost- en West- Souburg. OP WESTERSCHELDE MIST BRACHT SCHEPEN IN MOEILIJKHELDEN De mistige perioden van bet afgelo pen weekeinde hebben tie scheep vaart op de Westerschelde enige moeilijkheid bezorgd. Het Engelse zeeschip „Cape Finisterre" kwam dicht bij Bath in aanvaring met een pijlschaal en draaide met het achter schip tegen de palen. Men zag echter kans het schip op stroom te keren, zodat zonder sleepboothulp de reis kon worden voortgezet. Het Duitse binnenvaartschip Haniel Kurier 34 dat bij Waarde in mist aan de grond was gelopen, is zaterdag door de sleepboten „Schelde" en „Én avant" van de firma Müller vlot ge trokken en naar de haven van Hans- weei't gesleept, Het schip bleek door de stranding enige schade te hebben opgelopen. Het Belgische motorschip „Alette" •is zondagmiddag tengevolge van de mist in het Nauw van Bath aan de grond gelopen. De Belgi- sche sleepboot „Lucille Gerling" heeft gepoogd het schip vlot te trekken. De verbinding met de „Alette" moest zelfs worden ver broken, omdat plotseling een kust vaarder uit de mist opdoemde, die tussen de sleepboot en de „Alette" doorvoer. De „Schelde" van de firma Mliller uit Terneuzen zal zo spoedig mogelijk proberen het .schip vlot te trekken. Het Belgische motorschip op de bin nenvaart „Elca" is zondag bij Bath aan de grond gelopen. De kapitein wees elke sleepboothulp van de hand. Hij wil proberen op eigen kracht vlot te. komen. M. D. A. GLERUM MET PENSIOEN Ir. L. D. Huisman per 1 maart nieuwe directeur De heer M. D. A. Glerum, hoofdinge nieur-directeur van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid in de pro vincie Zeeland, legt eind februari zjjn 'functië neer. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is hem eervol ontslag uit, 's rijks dienst ver leend, onder dankbetuiging voor de in zijn functie bewezen diensten. De heer Glerum wordt met ingang van 1 maart a.s. opgevolgd door ir. L. D. Huisman, thans plaatsvervangend hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid in de provincie Zuid-Holland. De heer Glerum is tot 1928 genie-offi cier geweest. Op 1 april van dat jaar werd hij benoemd tot chef van de bouwkundige afdeling van de Alge mene Kunstzijde Unie. Van 1 juli 1936 tot 1 juli 1946 was hij ingenieur le klas bij de provinciale waterstaat van Utrecht. Op laatstgenoemde datum ging de heer Glerum over naar liet ministerie van openbare werken en wederopbouw en wel in de functie van inspecteur van de wederopbouw in Limburg. Op 1 januari 1948 aanvaard de liij zijn huidige functie.. De lieer Glerum is officier in de Orde van Oranje-Nassau. VOLGENS OUD PLAN Met 39 kinderen tijdelijk in ver. gebouw Middendorp Zoutelande heeft een kleuterschool. Ds. Joh. van Dullemen, voorzitter van het schoolbestuur van de „Prin ses Ireneschooi" in Zoutelande heeft zaterdagmiddag de kleuterschool in de aanbouw van het verenigingsge bouw „Middendorp" geopend. De op gerichte kleuterschool zal voorlopig nog in het verenigingsgebouw moe ten bivakkeren, aangezien door de bouwstop de door liet architectenbu reau Steen en Tuinbol' in Vlissingen ontworpen kleuterschool nog niet kon worden gebouwd. Ds. Van Dul lemen zei nog, dat de plannen voor de oprichting van een kleuterschool bij de „Prinses Ireneschooi" al 20 jaar geleden bestonden. Burgemeester J. de Pree van Zoute lande beloofde alle medewerking van het gemeentebestuur en de in- spectrice van het kleuteronderwijs, mej. M. J. de Jonge wenste de nieuw benoemde hoofdleidster mevrouw C. Koppejan-Sonke veel succes toe met haar 39 pupillen in het nieuwe onderkomen. „U heeft hier een prachtige taak om een kleuterschool op te bouwen", aldus de inspectrice. De heer H. J. Schoenmaker, hoofd van de „Prinses Ireneschooi" roem de de voortvarendheid van het schoolbestuur, waarna mevrouw Koppejan-Sonke de betekenis van een kleuterschool uiteenzette. De nieuwe hoofdleidster toonde de aan wezigen verschillende speelmïddelen en leidde de aanwezigen rond in de kleuterklas. De kleuterschool is mo dern ingericht met fraai speelmate riaal, de jeugd zal dinsdag bezit ne men van het nieuwe, tijdelijke, on derkomen. (Slot van pag. I) dijk nu al enige tijd het Haring vliet in. Op de tekentafels van de Delta dienst wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de tracering van tie weg, die de Haringvlietbrug over twee jaar niet verkeer zal voe den. Zandauto's en vrachtwagens met stenen deponeren hun lasten enkele kilometers ten westen van Numansdorp, waar gestaag wordt gewerkt aan de noordelijke oprit naar: de brug. Daar ook zal aan de ,1200 meter lange brug een draaipunt worden gevoegd, dat zeer grote schepen gelegenheid zal geven om te passeren. Parallel Voor het nu pas begonnen jaar staat de voltooiing van vijf pijlers en vier overspanningen op het pro gramma. De uitvoering van de onderbouw en de bovenbouw van deze ook voor Zeeland zo belang rijke brug is weliswaar gesplitst aanbesteed, maar het werkschema van beide projecten loopt parallel Bovendien komen dit jaar de beidp land'noofden in uitvoering. En dat alles zal dan moeten ge beuren met oen tekort aan perso. neel. De technische staf van de Deltadienst in Willemstad bijvoor beeld werkt met een bezetting van 60 procent. Vooral het voor bereidende werk heeft daarvan te lijden.,.De tekenzalen zijn onderbe zet en ook wat betreft de middel bare waterstaatfuncties, bij de uit voering van de werken heeft men te kampen met een wanhopig te kort aan mensen. Intussen wachten Gocree-Ovcr- tlakkee en Schouwcn-Duiveland op de voltooiing van het miljoe- nenprojeot, dat beide eilanden uit hun isolement zal verlossen. De grauwe pijlers in het onbereken bare watr van het Haringvliet markeren thans de lang verwach te toezegging, dat liet „veren- leed" spoedig geleden zal zijn. M. D. A. GLERUM Ir. L. D. Huisman werd op 6 april 1912 te Zevenbergen eeboren. Na liet behalen van het diploma voor civielingenieur en het vervullen van zijn dienstplicht trad ir. Huis man als bedrijfsingenieur in dienst bij de N.V. Hollandse Basaltine - Tegelfabriek. Op 1. februari 1946 begon liij zijn ambtelijke loopbaan bij het ministerie van openbare werken en wederopbouw als waar nemend hoofd van het St,reekbu reau Rijk van Nijmegen - Land van Maas cn Waal. Ir. Huisman werd enige maanden la ter weer,in militaire dienst geroepen en vertrok naar het voormalige Ne- derlands-ïndië. Na zijn demobilisatie tn.de rang van reserve-majoor einde 1949 was hij in verschillende functies op het departement van wederopbouw en volkshuisvesting werkzaam. Sedert 1 juni 1958 bekleedt hij zijn huidige functie. Ir. Huisman is officier in de Orde van Oranje-Nasau met de zwaarden. Motorschip „Mol" te Vlissingen overgedragen In de buitenhaven te Vlissingen werd zaterdag door de K. M. „De Schelde" overgedragen aan de Compagnie Ma ritime. Beige S.A. te Antwerpen het 12.000 tons motorschip „Mol", dat te Vlissingen werd gebouwd. De „Mol" vertrok nog dezelfde dag haar Antwerpen om lading in te ne men voor haar maidentrip naar de Kongo. De Schelde-Sulzer hoofdmotor, van 6500 apk zal aan het schip een dienstsnelheid geven van 14 mijl. Alle officieren en bemanningsleden' hebben een eigen hut voorzien van air-conditioning. Na de vlagwisseling overhandigde het lid van dc Schelde-directie ir. J. H. Mulock Houwer, het hoofdcertificaat van liet nieuwe schip aan ir. G. Du- four, die de directie van de Compag nie Maritime vertegenwoordigde. De heer Mulock Houwer dankte voor de uitstekende samenwerking zowel met de Cie Maritime als met de offi ciële toezichthouders. Hij hoopte, dat de „Mol" een succes vol schip zou zijn voor de onderne ming en een gélukkig schip voor ka pitein en bemanning. Ir. G. Dufour aanvaardde het schip en noemde dc „Mol" een „mooi en wel afgewerkt schip". Tenslotte werden heildronken inge steld. Ex, p mens Bij het te Middelburg gehouden exa men Géhrelu .schoolmuziek slaagde 'de heer Iz. Rulssén uit Wemeldinge. TOENEMENDE WIND Aanvankelijk nog op vele plaatsen mist of. laaghangende bewolking, ge volgd door opklaringen, maar in de middag vanuit het westen weer toe nemende bewolking met een kans op •egen- Tot vrij krachtig en aan de kust tot krachtig of hard toenemende zuid westelijke wind. Zacht weer. ZON EN MAAN 9 januari Zon op 8.46 onder 16.48 Maan op 10.39 onder 20.52 Voordrachten voor schoolartsendienst In verband met de vervulling van twee opengevallen plaatsen in de commissie van beheer van de schoo.1- artsendienst op Walcheren, Noord en Zuid-Beveland (West) is door de commissie van beheer de volgende aanbeveling opgemaakt: vacature Th. J. Andriessen: 1. N. W. Eisen, burge meester van Heinkenszand, 2. mr. M. Somers, burgemeester van Hoede- kenslterke. Vacature H. U. Bouwman 1. A. de Kam, burgemeester van Vrouwenpolder, 2. W. Baas, burge meester van Sint-Laurens. De raden van de aangesloten gemeen ten zijn uitgenodigd de vereiste be- noemingen te doen. Konaal Temeuzen-Gent in 1961 minder bevaren In het afgelopen jaar werd het ka naal Terneuzen-Gent bevaren door 2536 zeeschepen, tegen 2597 zee schepen in 1960, dus een teruggang van 61 schepen. Een uitzending met een aantrekkelijke prijsvraag voor jongeren, die iets achter de hand willen hebben. IN VLISSINGSE BEJAARDENTEHUIS MET TRAKTATIE Het' is enkele dagen geleden in het dorpshuis „Kaj Munk" te Hansweert voor de bejaarden van Hansweert en ScJiore ëcn leuke feestavond gewor den. Een en ander was georganiseerd door de Bond van Ouden van Dagen. ATTENTIE ..Een aardige attentie" mompelde de mam, die zo juist een doos met, enige flessen bier cn limonade van z'n leve rancier had thuisbezorgd, gekregen. Een aardige attentie met. het nieu we jaar", en hij viste uit de doos een- pakje op, dat een zeer smakelijk uit ziend spekkoekje bevatte. Hij zette er onmiddellijk het mes in, proefde en nam nog een tweede plak lot zich. Terwijl hij genietend de spekkoek proefde, ging de bel. 't Was de leverancier weer. Of me neer misschien een pakje tussen de flessen had gevonden Met de mond vol spekkoek moest de man het bevestigen, Er was geen ontkennen aan, gestel dat hij had willen ontkennen. „Dat was voor een klcént in Souburg", riep de leveran cier met geografische stiptheid en hij. voegde er ter informatie aan toe: Zo'n koekje kost zes gulden". „Zes gulden?", riep onze koekkap- 'per geschrokken „in geen zes jaar!". Dat hoefde ook niet. Hij mocht het: gebak houden en zb werd het toch nog een aardige attentie.... De C.J.M.V. voerde een boeiend to neelstuk op waarvan de bejaarden flink hebben genoten en toen volgde de traktatie. De bejaarden die de avond niet konden bijwonen, kregen de traktatie thuisbezorgd. AFGELOPEN De fietsenaclie van de Kapelse Kamiac-winkeliers is afgelopen. Zes weken heeft.de actie geduurd en elke week werd er een fiets cadeau gedaan. Die fietsen gingen dan naar de Kapellenaars die op een invulformulier de juiste cijfer combinatie wisLen te raden. De- laatste fietsen gingen naar dc heer F. C. v. <1. Vliet en mevrouw L, J. Eversdijk-v, Kleunen, en zo rijden er dan weer zes nieuwe fietsen door Kapelle en omliggen de dreven, MEDAILLE De heer E. F. van Daele te Sint-Jan- steen was dezer dagen 40 jaar als administrateur in dienst bij dc fami lie Rottier. Dat is de aanleiding ge weest voor een- koninklijke onder scheiding, de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, die hem ten huize van de familie Rottier door burgemeester J. I. M; Reuscr werd uitgereikt. DUBBELGOUD Niet minder dan twee gouden Thoolse feesten op 11 januari: het echtpaar Van Vessem in de Be- bouwdendam en het echtpaar Deurlo in de Hofstraat. Twee 50- jarige huwelijken op één dag! Het zal de gouden echtelieden niet aan belangstelling ontbreken. dc.predikanten ds. A. Th. Rotlifusz en ds. J. Kwast belangstelling toon den. Voorts waren aanwezig het oud- collegelid van het bejaardentehuis en oud-raadslid ir. M. A. L. Beun en zijn echtgenote, die speciaal uit Zie- rïkzee waren overgekomen. Namens het college van regenten en regentessen sprak als eerste mevr. C. Geldof-Geertse" een dankwoord. Mevrouw Geldof-Geertse herinnerde de vele aanwezigen aan de bejaar denzorg, zoals deze enige tientallen jaren geleden werd bedreven: slechts door bepaalde kringen. De heer- De Ridder kwam in 1921 als vertegen woordiger van een „andere maat schappelijke. klasse" in het college van régent e"n:.-'- Het is vooral aan de nimmer af latende ijver van de heer De Rid der te danken, aldus spreekster, dat er aanmerkelijke verbeterin gen in de huisvesting en de ver zorging van de bejaarden in Vlis singen zijn gekomen, „Een sluit stuk van grote waarde" in de car rière van de heer De Ridder als college-lid noemde mevr. Geldof- Geertse het tot stand komen van de 48 flats en het bejaardente huis in 1955. Zuster J. W. A. Bijl, directrice van het bejaardentehuis, haalde de histo rie van het tehuis in de oorlog aan en de heer Ch. J. Gillissen-Verschage oud-lid van het college en wethouder van sociale zaken bracht de dank over van het Vlissing'se. gemeentebe stuur. De heer Gillissen-Verschage zei nog, dat stappen worden onder nomen om tot uitbreiding van de huisvestingsmogelijkheden voor de VHssingse bejaarden te komen. Voorts spraken de vroegere adjunct- directrice van het tehuis, zuster Goèdbloe'd. mejuffrouw Kole namens het personeel, de heer Van Putten, voorzitter van de afdeling Vlissingen van de Algemene bejaardenbond"en drie bewoners van het tehuis, me- Voorzitter regentencollege ging na 40-jarige arbeid Vele woorden van dank zijn zater dagmiddag -gesproken lot de heer YV. de Ridder tijdens de receptie in de kerkzaal van het Vlissingse be jaardentehuis waar hij afscheid nam als voorzitter van het college van re genten en regentessen van dit te huis. De vitale 75-jarige, die dertig- jaar hel voorzitterschap bekleedde en in totaal 40 jaar lid van liet be stuurscollege is geweest, was een zeer hartelijk afscheid bereid, Waar bij bewoners van het tehuis aanwe zig waren en waarvoor onder meer verzacht en verlicht aan doeningen van huid en spieren. (Advertentie) en wintervoeten, een jaarlijkse Kwelling! Jeuk en pijn verdwijnen snel met heilzame, diepwerk'ende

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2