Bakkersleerlingen Zierikzeese Lts. nu in „modeP-hulpschool WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN SOUBURGER KROOP DOOR HET 00G VAN DE NAALD „DOMBURG HEEFT UITSTEKEND JAAR ACHTER DE RUG" DONDERDAG 4 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 EINDE AAN TIJDELIJKE HUISVESTING Acht machines en 2 ovens staan klaar VOOR DE 84 aankomende bakkers van Schouwen-Duïveland, die op het ogenblik hun primaire opleiding kra gen aan de technische school in Zie- rikzee zal maandag het moment aan breken, dat zij „hun" hypermoderne voorbeeld-bakkerij aan het Kerkplein kunnen betrekken. Voor leraar P. G. Rotte betekent het, dat hjj na een omzwerving met zijn cursussen langs een heel rytje tijdelijke huisvestingen eindelijk een outillage heeft gevon den, waar het onderwijs pas goed tot zijn recht kan komen. In de voorma lige christelijke ulo-school is thans een bakkery gebouwd met acht ma chines, een koelkast en twee elektri sche ovens, temidden waarvan in de toekomst vele „zoete broodjes" znllen moeten worden gebakken om het di ploma halfwas te verkrijgen. De jongens met de witte mutsen, die de laatste jaren sinds 1959 is het bakkersvakonderwijs aan de technische school verbonden in de bakkerij van de heer Van Strien aan het Korte Groendal in Zierikzec hun lessen kregen, doen in aantal niet onder voor hun ka meraden aan de draaibank, in de plaatwerkerij of de schilderswerk plaats. Per jaar melden zich ongeveer tien nieuwe leerlingen aan voor deze be- ginopleiding, die kan worden voort gezet in het kader van liet leerlingen stelsel en met als uitloper de pa troonsopleiding voor handels- en vak kennis. Daarom heeft het bestuur van de technische school voor Schouwen- Duiveland van 1959 af uitgekeken naar een verantwoord onderkomen voor deze belangrijke tak van het on derwijs. In het schoolgebouw aan 't Vrije was geen lokaal meer over. Toen evenwel begin vorig jaar de nieuwe „tweeling"-ulo-sch'olen in het bouwplan „Malta" in gebruik geno men werden, kwam de voormalige christelijke ulo aan het Kerkplein leeg te staan. Tip-top Dit gebouw met zijn markante trap gevel is in de laatste maanden flink opgeknapt. Op de begane grond is de linkerkant tot een tip-top uitgeruste model-bakkerij ingericht en rechts worden enkele oude lokaliteiten ge reedgemaakt voor handvaardigheid. Volgende maand komt dus de voorlopige hulpschool van de Zie rikzeese l.t.s. gereed en dan zijn het personeel en de leraren weer voor enkele jaren uit de brand. Voor de heer Rotte en zijn jongens is het een meevaller geweest, dat de l.t.s. de beschikking kon krij gen over dit gebouw. Nieuwbouw zou een heeli wat langere wacht tijd hebben gevergd. De bakkersleerlingen zullen dus niet langer meer „zwervend" zijn. In deze dagen van de kerstvakantie leggen monteurs de laatste hand aan moder ne machines, die de jongens straks ten dienste staan. In drie jaar tijd een voorbereidende klas eri twee vak- krijgen zij daar een dosis theoretische, praktische en commer ciële kennis bijgebracht in brood- en banketbakken, een basis voor de koksopleiding en algemeen vormen de vakken, zoals Franse taal, natuur- en scheikunde, garneren, decoreren, modelleren en ook reclame- en eta- lageleer. Sinds dertiger jaren Het bakkersonderwijs startte in Zie- rikzee in de dertiger jaren met inci dentele cursussen, waarvan slechts enkele patroons hebben kunnen pro fiteren. Een leraar uit Putten nam dit voor zijn rekening. Na het in wer king treden van de Vestigingswet "37 organiseerde de stichting Vakoplei ding en Examens in het Bakkersbe drijf in het begin van de veertiger ja ren cursussen. Namen van leraren als J. Poen uit Dordrecht, E. Ooms uit Tilburg en S. Sanders uit Middel burg zullen ouderen nog bekend in de oren klinken. In 1946 werd de heer P. G. Rotte. destijds proefbakker bij de N.V. Koninklijke „Zeelandia" benoemd tot leraar in deze cursussen. Hij doceerde tegelijk in Bergen op Zoom, Middelharnis, Goes en Mid delburg en fungeerde tevens als permanent lid van de examencom missie voor de zuidelijke provin cies, alles onder auspiciën van de stichting. Steeds meer werden in het land deze cursussen, vanuit de vakorganisaties geredigeerd, ondergebracht bij het nijverheidsonderwijs. In het rayon van de heer Rotte kregen Goes en Middelharnis enkele jaren geleden een baktechnische afdeling aan de lagere technische school. Daarna volgden Middelburg en Terneuzen en sinds 1959 is een dergelijke afdeling dus voor Schouwen en Duiveland bij de l.t.s. in Zierikzee ondergebracht. De tijd van het „schipperen" Is voor bij. De witgemntste adspirant-brood- en banketbakkers behoeven niet lan ger onderdak te zoeken bij particu liere bedrijven. Bovendien is weer een oude gevel gespaard door er een deugdelijke steun-in-de-rug achter te plaatsen. Filmavond N.R.V. over Noord-Afrika Het Walcherse bestuur van de Ne derlandse Reisvcreniging heeft woensdagavond zijn leden weer enige ideeën aan de hand gedaan voor de aanstaande vakantie. Het moge in deze wintertijd vreemd lijken om over zomervakantie te spreken, maar de reisverenigingsleden maken daar voor nu reeds hun plannen. Ze zagen onder andere op deze filmavond beel den uit Noord-Afrika, speciaal over Marokko en Algiers. De bezoekers van deze avond kregen met deze rolprenten een goede en kleurige indruk van de zonnige stre ken, die zij wellicht in de zomer maanden zullen gaan bezoeken. De inleiding cn het commentaar bij deze films werd verzorgd door de heer J. F. van Lunteren. „Scaldis" kwam schip met machineschade te hulp De sleepboot „Scaldis" is woensdag van Vlissingen uitgevaren om assis tentie te verlenen aan het 5774 ton metende Duitse schip .Simon von Utrecht", dat ter hoogte van de Noordhinder met machineschade te kampen had. Omstreeks vijf uur 's middags heeft de „Scaldis" vast gemaakt om het Duitse schip naar Duinkerken te slepen. Mr. Schlingemann spreekt op V.V.D.-Iandbouwcongres Mr. J. F. G. Schlingemann, algemeen secretaris van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij za' zaterdagochtend op de laatste dag van het landbouw- congres van de V.V.D. te Zeist spreken over „De economische ont wikkeling in de landbouw". De heer Schlingemann zal tevens zitting heb ben in een forum.' dat vragen van deelnemers aan 'iet congres zal be antwoorden. Het congres wordt vrij- dagmiddag geopend door de voorzit ter van de partij prof. dr. P J. Oud. die de politieke situatie zal schetsen Bouwpremie toegekend voor bejaardentehuis Krabbendijke Bij beschikking van 29 december 1961 heeft de minister van volks huisvesting en bouwnijverheid de premie toegekend voor de bouw van het gemeentelijk bejaardentehuis te Krabherdijke. Krachtens deze be schikking dient met de bouw een aanvang te zijn gemaakt voor 1 mei 1962. middel burg. City: Wild In the coun try, 20 uur. 14 jaar, Ëlectjo: Onder vreemde vlag, 19.30 uur, 14 jaar. Van Benthem en Jutting: expositie schil derijen en tekeningen Reimond Kim- pe. 9—18 uur. Nederlands Koffiehuis vergadering Nederlands Trekpaard, afdeling Walcheren, 14 uur. Gouden Poorte: P.v.d.A., 20 uur. Trefpunt poppenkastvoorstelling. Vlissingen Alhamhra. Wilde haren. 20 uur. 14 jaar Luxor: Bet uur der vergelding. 20 uur. 14 Jaar. Goes Grand rhe nlg show, 20 uur 14 jaar. Terneuzen Luxor: De Kanonnen van Navarone, 19.30 uur, 14 Jaar. Burgerlyke' stand WESTKAPELLE. Getrouwd: J. Hengst, 33 j. en J. Pouwelse, 23 j. Overleden: J. Gabrielse, 65 j„ e.v. A, Lou- werse. MELISKERKE. Bevallen: C. Langebeekede Lange, d.; G. Boogaard—Moerman, d. Getrouwd: P. Talma, 23 J. en A. Davidse, 30 j. Overleden: W. Wisse. 86 J.. wedn, v. P. Maljaars. OOST EN WEST-SOUBURG. Bevallen: C. Goedhart—Geuze, d.; C. M, LuitwielerTiel, z. Ondertrouwd: J. Koole en S. J. Meeuwse; P. Arendse en A. Louwerse; J. P. Glerum en M. J. Krul; J. C, dc Hamer en B. G. Meulmeester. Getrouwd: J. Poppe en T. G. Bosch. Overleden: L. van der Maale. wed. v. J. Constant. BIGGEKERKE. Getrouwd: J. Simonse, 26 j. cn J. L. Schreijenborg, 25 j, SINT-LAURENS. Bevallen: K. de BreeDingemanse. d.; A. J. de Latervan Keulen. z.\ J, Marinissen —van den Dorpel, z.: M. M. de Visser— Koppejan, z. Getrouwd: C. L. Ingelse en J. W. de Kam. VLISSINGEN. Bevallen: M. StrenkBeukelman, z. L. Wolff—de Koning, d. E. C. Koenevan Loo, d. H. Altena—Doolaard, d. A. K. de Bree—v. d. Kooij, z. A. H. v. d. Berg—van Noorden, z. A. Luiten—Celi, z. R. C. Besems—de Jonge, z. G. Ooie vaarDoornebos. d. G. Boer—Poppe, d. E. Westdorp—Faes. d. W. Kesteloo— Bruijnooge. <J. K. L, FeenstraFilius, d. L. v. d. VjjverKoole, d. M. Peereboom— Steketee, d. M. M. MaasImanse, z. J. T. RiemeijerBuys, z. F. L. Theune— Jacobs, d. L. SchipperDuizendstra, d. L. J. NicolaiSuiding, z. Ondertrouwd: M. W. Rijlteboer 25 j. en B. Ivooger 20 j. E, Duijvelaar 19 j. en J. P. Onderdijk 20 J. G. H. Huffen- reuter 22 j. en J. E. A. Bijster 23 j. J. W. Droppers 24 j. en N. Homburg 22 j. Getrouwd: P. Oostveen, 27 j. en A. P. van Dalen, 22 J. P. Hendrikse, 19 j. en E. C. Leonhart, 19 J. W. M. van Keulen, 22 j. en L. Kamermans 18 j. F. de Rid der 47 j. en A. Daane, 33 j. F. C. van de Plasse, 24 j. en D. A. de Coninek, 23 j. Overleden: A. J, FeiJ, 71 j„ e.v. J. C. Pluijmers. F. A. Renalda, 66 j. I. de Veij, 88 j., wedn. v. A. J. van den Broeke. L. van Rotten, 43 j„ e.v. C. Geertse. J. Vader, 77 J., e. v, M. Duijve- kot. J. Krasenberg. 81 j., wed. v. P. Hagenaar. A. M. Koopman. 79 J. J. Meer man, 57 j„ e. v. G. J. F. Grashoff. F. L. H. C. Lage, 80 j. J. Dorenbos, 77 j. M. H. J. Torenvliet, e. v. J. Bouterse. J. Kleinepier, 69 j„ wedn. v. J. Verhage. J. Ph. Post, 56 j., e, v. H. Westphal. Officiële publikatie VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERLOF U. Burgemeester cn wethouders van Vlissin gen, gelet op artikel 45 der drankwei, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer W. A. Noojjens, wonende te Vlissingen, om een verlof B voor de verkoop uitsluitend van aleohoL vrije drank voor de bencdenlokaliteit van het perceel Scheldestraat 12 en dat van 4 Januari 1962 af gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde ver lof schriftelijk bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vlissingen, 3 januari 1962. VLISSINGEN Onderlinge schaakcompeiitie Voor de onderlinge Vlissingse schaak competitie werden de volgende in- haalpartijen gespeeld: M. Eversen-F. Klaasman 1-0; A. Boer-J. G. Olijve 1-0; F. M. J. van Eekhout-J. M. van de Berg %-%; J. den Engelsman- Pattenier 1-0; A. Mast-J. C. Koetsen- ruijter 1-0; J. Blom-D. Blom y2P. Benski-D. Antheunisse 0-1; J. Mar- cusse-Pattenier 0-1; J. B. D. den Decker-A. Boer 0-1; F. Klaasman- J. C. van de Eerg 0-1; H. Smitroe- ters-M. Wise 1-0; J. C. Koetsenruij- ter-J. Hofman 1-0. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de navol gende gevonden voorwerpen: hoofddoek, grijze wollen sjaal, blauw Jasje, grijs met witte das, ring met twee sleuteltjes, blau we step op luchtbanden, twee plastic re genkapjes, nylon hoofddqek, ceintuur van jas, rood lederen portemonnee met in houd. sigarettenaansteker, marinebaret diverse handschoenen en wanten, verschei dene handschoenen en wanten, zilverkleu rige broche, paars blauwe Jongenssjaal, vier sleutels aan een touwtje, blauwe jas met capuchon, bruine hond, beige porte monnee met inhoud, armband, ring met twee sleutels, ring met 9 sleuteltjes, hals kettinkje. grijze das. plooirok, bruine bal. grote zwarte hond, bankbiljet, lichtbruine portemonnee met inhoud, broche, judo- pak met gele band, ledige bruine porte monnee. SINT-LAURENS Vergadering Z.L.M. De afdeling Sint-Laurens van de Z.L.M. vergaderde onder leiding van de heer J. Koole Dzn. In deze ver gadering, die begon met enkele ver slagen, werd besloten, dat het vraag punt over het schonen van sloten in de polders Walcheren zal uitgewerkt worden door het bestuur met de he ren P. Rooze en D. Loiier. Ir. J. Prins uit Goes sprak over „Het landbouw beleid". Tot slot werden nog enkele films ver toond. O.- EN W.-SOUBURG Politiepost uitgebreid met een wachtmeester De post Oost- en West Souburg der rijkspolitie is met ingang van 1 januari 1962 uitgebreid met wacht meester J. A. Dellebeke uit Vlissin gen. De heer Dellebeke is 27 jaar en kreeg een eenjarige opleiding op de opleidingsschool van de rijkspolitie in Arnhem. De post Souburg telt nu in totaal 6 man. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 30-12: Kizi van Middelburg, Nick-S van Le Havre, Wes tersingel van Honfleur, Shemakha van Middelburg, Claus Bischoff van Gent, Ire ne van Antwerpen, St. Arvans van Ant werpen, 31-12: Singularity van Antwer pen, Statenlaan van Belfast, Heilo van Middelharnis, Tjoba van Antwerpen, Neerlandia van Antwerpen, Vendome van Antwerpen, 1-1: Derwentwater van Ant-, werpen, Cressington Court van Antwer pen. Londoner van Huil, 2-1: Helga Olden- dorff van Londen. Vlissingen vertrokken 30-12: Kirsehir naar Piraeus, Kizi naar Colombo, Sliedrecht naar Tampa, Shemakha naar Rotterdam, Pentland Fifth naar Antwerpen, Nick-S naar Great Yarmouth, Westersingel naar Antwerpen, 31-12: St. Arvans naar Casa blanca, Singularity naar Aalborg, Claus Bisschoff naar Huelva, 1-1: Heiloo naar Boston, Neerlandia naar Drogheda. Tjoba naar Londen. Irene naar Lome, Derwent water naar New-Castle, Vendome naar Hull, Londoner naar Norfolk, Cressington Court naar zee. Gepasseerd van Antwerpen 30-12: Njord van Rotterdam, Seine Lloyd van Bremen, 31-12: Catharina-W van Londen, Tauras van Dover, Africa van zee, Naess Tiger van Banias, Peperkust van Amsterdam, Zanzibar van Rotterdam, Ador van zee naar Terneuzen, Pacific van Delfzijj. Lee- mans van Rouaan, 1-1: Togokust van Hamburg, Prinses Margriet van Bremen, Nijkerk van Hamburg, Diligentia van Ventspils, Maarsbergen van Glasgow, Tim- ca van Great Yarmouth, Chiron van Rot terdam, Oranje van M'bro, 2-1: Goote van Liverpool. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 30- 12: Dietert naar Bremen, Eemsmond naar Rotterdam, Alnati naar Rotterdam, Rand- fontein naar Amsterdam Congokust naar Amsterdam. Raket naar Waterford, Eagle naar Londen. 31-12: Dollart naar Randers, Aardenhurgh naar Stockholm. Alkaid naar Rio Grande, Aarnoudspolder naar Rotterdam, Ardito naar New-Ross, Seine Lloyd naar Rotterdam, Bernina naar Rot terdam, 1-1: Njord naar Stockholm, St. Walburg naar zee, Korendijk naar New York, Vrede naar Londen. Vlissingen aangekomen 2 jan.: Lea van Middelburg. Cawi van Antwerpen. 3 jan.: Citadel van Antwerpen. Sunbreeze van Sundsvall. Vlissingen vertrokken 2 jan.: Statenlaan naar Amsterdam. Helga Olaendorff naar Canada. Lea naar Huil. Denzo naar Lon den. Alge naar Dublin. Gepasseerd naar Antwerpen. 2 jan.: Eagle van Londen. Appingedam van Oporto. Marconi van Krlstianham naar Gent. Nore van Stockholm. Teunika van Rot terdam naar Sluiskil. Gré van zee naar Hansweert, Mentor van Alexandrië. Mun- te van Londen. Hydra van zee naar Terneuzen. 3 jan.: Henny-J van Amster dam: Tasmanië van Rotterdam. Gerry-S van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen. 2 jan.: Njj- kerk naar zee. Laga naar Rotterdam. Isola naar Rotterdam van Terneuzen. Niagara naar Stockholm van Gent. Paci fic van Basse Indre. 3 Jan.: Prinses Mar griet naar Rotterdam. Maaskade naar Bremen. Chiron naar Amsterdam. Wes tersingel naar Dungarvan. VEILING KRABBENDIJKE 3 januari. Golden Delicious l 80-85 80— 81. 75-80 86—88, 70-75 36—89, 65-70 74—77, 60-65 65, II 85-90 76, 80-85 80. 75-80 83, 70-75 83. 65-70 58—70, 60-65 48—61. IID 40—46. Hl grof 63—68. III fijn 42-34. kr. 3453. Goudrenet l 85-95 70, 75-85 73, 65-75 66t II 85-95 66. 75-85 69. 65-75 66. IID 54. III grof 62—63. ril-fijn 52—53, kroel 43—17. Winston I 85-90 61. 80-85 65. 73-30 71, 70-75 74. 65-70 67, «0-65 54. Ill grot 54, HI fijn 40. kroet 25. Saint Remy II 85-95 40, 75-85 43. 65-75 43, IID 40, III grof 39—40, III fijn 37. kroet 31—37. Conférence kroet 615. Loop der bevolking WESTKAPELLE Het zielental van de gemeente West- kapelle nam in het afgelopen jaar toe met 16. Op 31 december 1960 bedroeg het aantal ingezetenen 2375 (1208 man nen en 1167 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 43 (22 mannen en 21 vrouwen) en door vestiging met 15 (4 mannen en 11 vrouwen); het verminderde door overlijden met 19 (10 mannen en 9 vrouwen) en door vertrek met 23 (10 mannen en 13 vrouwen). Op 31 de cember 1961 bedroeg het inwonertal dus 2391 (1214 mannen en 1177 vrou wen). Er werden 9 huwelijken vol trokken, er werden geen echtschei dingen ingeschreven. DOMBURG Het zielental van de gemeente Dom burg nam in het afgelopen jaar toe met 26. Op 31 december 1960 bedroeg het aantal ingezetenen 1421 (701 man nen en 720 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 27 (17 mannen en 10 vrouwen) en door ves tiging met 56 (25 mannen en 31 vrouwen); het verminderde door overlijden met 12 (7 mannen en 5 vrouwen) en door vertrek met 45 (17 mannen en 28 vrouwen). Op 31 de cember 1961 bedroeg het inwonertal dus 1447 (720 mannen en 727 vrou wen). Er werden 6 huwelijken vol trokken, er werden geen echtschei dingen ingeschreven. ZUID-BEVELAND Auto brandde uit Dinsdagmorgen ontstond er brand in de auto van de textielhandelaar C. M. te Wolphaartsdijk, toen deze in de Wilhelminapolder reed. De heer M. trachtte het vuur te blussen, hetgeen echter mislukte, Voordat hij hulp had gehaald op een 500 meter verder ge legen boerderij stond zijn auto, die met textiel was geladen ln lichter laaie. Ook de brandweer, die spoedig ter plaats was, Icon niets meer red den. De wagen brandde geheel uit. KANTONGERECHT MIDDELBURG Geen ontzegging uit rijbevoegdheid „Niet zo bijzonder ernstig". Zo dacht de Sou burger P. E. woensdagochtend voor de kantonrechter te Middelburg over zijn verkeersovertreding, maar alras bleek hem, dat de officier van justitie en de kantonrechter hier een geheel andere mening over hadden. Op 3 au gustus had de Souburger in de Bad huisstraat te Vlissingen bij het af slaan met zijn bestelauto de door gang naast zich niet vrijgelaten voor twee wielrijders, hetgeen hijzelf be stempelde als een vergissing en een samenloop van omstandigheden. De officier van justitie, mr, A. W. Ro- singh, bezigde hier echter geheel an dere woorden voor. Deze noemde het optreden van B. bijzonder gevaarlijk en volgens mr. Rosingh had de Souburger bijzonder onoplettend gereden. Anders had hij wel gemerkt dat de twee wielrijders rechtdoor wilden gaan, terwijl ze nu door de afslaande auto van E. de pas werden afgesneden en één van de wielrijders zelfs tegen de grond NIEUWJAARSREDE Ruim 4000 gasten meer dan in het voorafgaande jaar ln zyn nieuwjaarsrede heeft burge meester mr. YV. J. E. Crommelin van Domburg gisteren 1961 geschetst als een uitstekend jaar. Hierbij legde hij vooral de nadruk op liet toeristen verkeer, waarvoor hel afgelopen sei zoen „voortreffelijk en goed bezet" was. Aan een statistiek ontleende hij de volgende cijfers: het aantal over nachtingen in Domburg bedroeg in 1961 268.226 (63.846 meer dan in I960)het aantal gasten nam toe van 16.800 (in I960) tof 20.400 (in 1961). Opvallend vond hij dal hel aantal te rugkerende gasten steed3 groter wordt. Voorts pleitte hij voor het be houden van Domburg als familiebad plaats. Het persoonlijk contact gaat volgens hem in Domburg nog niet verloren omdat het nog niet zo over- stelpend druk is. „Dat is het sterke punt van Domburg", zo zei mr Crommelin. Juni was de beste maand voor het toerisme ln Domburg. Toen verble ven er vooral veel gezinnen met kin deren, die nog niet op school gaan. Taak Burgemeester Crommelin zei ,dat Domburg een veelomvattende taak heeft, die niet in verhouding staal tot het lage inwonertal. Karakte ristiek voor Domburg vond hij dc huizen, die slechts in een bepaal de tijd van liet jaar bewoond wor den. Tot slot schetste hij nog ver schillende recreatie-activiteiten in het afgelopen jaar. Verder liet burgemeester Crommelin nog enkele voor Domburg belang rijke gebeurtenissen uil het afgelopen jaar de revue passeren. 1-Iij besteedde daarbij aandacht aan de grondver- koop, het sportveld, de aankoop van woningen, het wegennet en het uit breidingsplan. Bij het verbeteren van wegen in de toekomst dacht hij voor al aan de Singel. Y'oor hij zjjn nieuwjuursrede uitsprak had de burgemeester de dezer dagen overleden oud-gemeentesecretaris dr heer J. YV. Schuurman herdacht. Hij schetste hem al9 een „met Domburg vergroeid© figuur", vol humor, die door iedereen werd gewaardeerd. werd gesmakt ao bleek uit het requi sitoir van mr. Rosingh. Dc officier was van mening, dat E. de ernst van zijn overtreding terdege diende te voelen. Hij vorderde een boete van f 150 subsidair 30 dagen hechtenis; een onvoorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid gedurende drie maanden, alsmede toewijzing van de civiele vordering ad f 14 aan de wiel rijder, die tegen de grond was ge smakt. De kantonrechter mr. J. Moo- lenburgh ging slechts gedeeltehjk met deze eis mee: de ontzegging liet de kantonrechter in zijn vonnis val len, waarmee de Souburger, die zijn auto moeilijk kan missen, door het oog van de naald kroop. De boete verhoogde mr. Moolcnburgh daaren tegen tot f 200, terwijl hij de Sou burger tevens veroordeelde tot beta ling van de civiele vordering. Boete van f 75. Een boete van f 75 kreeg de pluim veehouder Y\\ J. den H. uit Oostka- pelle, conform de eis, opgelegd voor een verkeersongeluk, dat op 15 juli van het afgelopen jaar te Seroosker- ke door zijn schuld ontstond. Den H. was hier met zijn auto tegen de achterzijde van een stoppende per sonenauto gebotst, waardoor zijn auto dwars over de weg kwam te staan en vervolgens werd aangere den door een tegemoetkomende wa gen. Dc Goese vertegenwoordiger A. Y'. was op de Loskade te Middelburg door een rood stoplicht gereden, het geen volgens V. te wijten was aan de verwarrende situatie ter plaatse. Eis en vonnis waren f 5. Daar de toegang van zijn kelder aan de straatzijde niet behoorlijk was af gesloten, waardoor er gevaar voor de voetgangers ontstond, werd dc Goese handelaar Van O. conform de eis veroordeeld tot een boete van f 25. Voor het zeer onvoorzichtig de weg oplopen met een rijwiel, hetgeen een aanrijding met een personenauto tot gevolg had, werd de Vlissingse me vrouw G. D. B.-v. D. veroordeeld tot f 15. Te hard rijden op de bromfiets binnen de bebouwde kom kwamen de Vlissinger J. P. B. en de Souburger A. C. K. respectievelijk op f 15 en f 25 te staan. De lS-jarïge mej. S. J. de C. uit Vrouwenpolder had 's avonds op de openbare weg paard gereden, zonder dat aan de linker stijgbeugel, zoals bij de wet vereist wordt, een lichtje was aangebracht. Het vonnis was f 10. Vijf gulden hoger was de boete, die dc Goese grossier A. C. P. kreeg opgelegd, omdat hij op de rijweg was gaan keren, waarbij hij in botsing kwam met een personenauto. Tol aanhouding werd besloten in de zaak tegen mevrouw A. K.-E. uit Middel burg, die in haar café iemand zou hebben toegelaten, die op de zoge naamde zwarte lijst stond. VEILING TERNEUZEN Sla H 15,20—16.40. Knolselderij B II 15— 17. CH 10—15. Rode kool 14—26. Savoole- kool II 3242. afwijkend 16. Witte kool 8—22. Boerenkool 22—27. Breekpeen II 15—19, All 51—66, Bil 47—61. Spruiten AH 75—85. Bil 61—66, afwijkend 21—40. Spruiten, geschoond 109—115. Uien I 24, II 21. afwijkend 11—16. Witlof All 108— 109. BI 96—311, BH 83-^102, afwijkend 64—74. Appelen: Goudrenet U 85 63—70. 75 67— 63, 65 67—69. IU grof 66. fijn 55—63. kroet 91. Golden Delicious 1 75 81—82, 70 82—90. 05 74—77. 60 63—64. II 90 76—80. 75 74—82, 70 75—76, 63 70 60 59—60, IID 48. III grof 54—57. fijn 39—42, kroet 4041. Jonathan n 80 57—67, 75 59—68. 7(1 63—69. 65 59—63. 60 50—55, III fijn 42—43. Winston II 75 59 —60. 65 58—39. in grof 46—54. kroet 33. Lombard I 80 54. 70 52. 60 49. IH grof 51. kroet 45. Peren: Saint Remy 75 49—51. 65 4543. kroet 41. Comtesse de Paris 65 41, 55 24 34, HD 19. VISMIJN COLIINSPLAAT 1414 kg exportgarnalen 2,04—2,59. 137 kg schar. 101 kg bot, 168 kg wijting. 34 kg kabeljauw. 389 kg sprot. 671 kg doorge draaide sprot. 122 kg ongesorteerde vis. E1ERNOTER1NGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Cnöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 4 Januari. Prijsklasse 0 18 cent, idem I 17 cent, Idem 11 15 cent, Idem III 14 cent. Idem IV 13 cent. VEILING V.V.Z.B. GOES Groenten. Per stuk: Kropsla II 2125. Knolselderij 14—16. Per kg: Witlof AI 99—109. All 81—95. BI 85—92. BH 66-76. afwijkend 63—68. Spruiten An 64—73. BII 48—61. afwijkend 41—31. Andijvie n 82— 87. Prei AI 47—62. All 40—47. Groene sa vooiekool 16—21. Rode kool I 11—18, II 0. Witte kool 10—13. Boerenkool 19. Uien 17. stek 3,50—6. Peen 23. Gele savooiekool 1518. Knolselderij 16—17. Bintjes, afwij kend 5. VEILING ROTTERDAM. 2 januari. Andijvie 1.041.28. Spruiten I A 1.23—1.41. n A 87—1.17, I B 1.03—1.30, I D 1.06. Witlof n A 95-1.13, II B 78—1.02. Kroten 11—19. Rode kool 7—16. Groene kool 27—38. Prei I A 1.14—1.24, U A 65— 96. Grote peen 19—22. Uien 17—30. Uien geschoond 35. Golden Delicious KI. I A 86—88, II A 71—74. Goudrenet KI. I A 71— 77. I B 74—75. I C 68—69. Comtesse de Paris KI. U A 27-42. U B 28—35. VEILING BERGEN OP ZOOM 3 Januari. Glasandijvie 67—39. Prei 2l 83. Savooiekool 16—30. Witte kool 6—12. Rode kool 6—12. Spruiten 37—2,03. YVas- peen 1043. Kroten 11—25. Boerenkool 9—31. Breekpeen 16-56. Witlof 92—1.22. Uien 6—13. Glassla 14—16. Saint Remy 4348. Conférence 27—62. Camp. zoet 2229. Goudrenetten 49—64. Bellefleur 23—42. Golden Delicious 48—73. Jonathan 43—74. VEILING KAPELLE 3 januari. Golden Deiicious 1 85-90 88. 1 80-35 85—92. 1 75-80 90—94. 1 70-75 88— 92, 1 65-70 75—78. 1 60-65 63. 2 85-90 84. 2 30-85 76—88. 2 75-80 81—91. 2 70-75 79— 90. 2 65-70 68—78. 2 60-65 9S—66. 2D 45—52, 3 grof 45—70, 3 fijn 42—55. JonathaD 1 75-80 76—78, 1 70-75 74. 2 80-85 69—70. 2 75-80 70—72, 2 70-75 69-80. 2 65-70 64—68, 2 60-65 57—60, 2D 45—48, 3 grof 52—62. 3 fijn 40—51. Winston 2 75-85 63. 2 70-79 68. 2 65-70 64, 2 60-65 53, 2 55-60 54. 3 grof 50. Comtesse de Paris 2 75-85 29. 2 65-75 28—34, 2 55-65 34, 2D 25, 3 grof 30—37, 3 fijn 20. Gieser Wildeman 1 50-60 71. Con férence 3 fijn 3740. 3 grof 4856. Zoete Ermgaard 3 grof 50. 3 fijn 31. Goud renet 3 grof 57—65. 3 fijn 51. Zure kroet- appelen 41. Aardappelen 2 9>4, 1 12, afwijkend 3V». Groenten: Boerenkool '2—25. Savooiekool 30. Spruitkool 37—89. Uien 16. Witlof UO, Prei 51—64. Openingstijden stationsbrug Middelburg niet verkorten „Schuttevaer" vergaderde De koninklijke vereniging „Schutte vaer", afdeling Middelburg, hield een vergadering, waarin de leden er on der meer op aandrongen te bewerk stelligen, dat de openingstijden van de Stationsbrug te Middelburg voor de binnenscheepvaart niet verkort worden. In verband met de vele aanvaringen voor de havens van Hansweert en Wemeldinge wensten de Schuttevaer- leden, dat bij opstoppingen door mist. enz. de rijkspolitie te water regelend zal optreden, zodat de schepen bij toerbeurt deze havens kunnen bin nenvaren. Men verwachtte, dat hier door aanvaringen vermeden kunnen worden. Voorts had men ernstige klachten over de lange wachttijden bij het schutten in de sluizen tè Veere. Hier worden onder meer wachttijden van 1uur gemaakt. Het bestuur werd gevraagd'te verzoeken de personeels bezetting voor het bedienen van de sluizen uit te breiden. Uit het verstag van de penningmees ter bleek, dat de afdeling financieel gezond is. Tot lid van 'de kascom- missïe werden benoemd de heren C. Vermeulen en L. J. Huybrecht. De aftredende secretaris, de" heer P. J. Eiff, werd bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigde naar de jaarlijk se algemene ledenvergadering te Am sterdam werden benoemd de lieren P. Bulthuis en F. G. Sprenger. Op de algemene jaarvergadering te Amsterdam zal verzocht worden om meer loopbruggen in het zogenaamde „slikgat" te Hansweert. Voorts zal verzocht worden om aan de zuid kant van de remmingwerken van de Oranjesluis te Amsterdam een nieu we geleidebalk aan te brengen, onge veer op de hoogte van de waterlijn, zodat men met het schip tegen déze geleidebalk „valt". De huidige ge leidebalk zit namelijk te hoog, vond men. Voorts wenste men een beter zichtbare winterbetonning op de Friese meren, de bediening van de sluis te Gaarkeuken en van de Oos- tersluis te Groningen elektrisch te laten gebeuren en een lichtpunt aan te brengen op de spoorbrug van Noord- en Zuidhorn©.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3