25 jaar DEKO Gezagscrisis rommelde na in begrotingszitting raad Goes H«iü de BILT uw drankenhandel, Langeviele 26 - Tel. 2712. Zeeuwse Aimaimk MES KORPSEER BIJ BEGRAFENIS VAN POSTCOMMANDANT «tóüveJL X 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 DECEMBER 1961 P.v.d.A. WIL OPENBAAR DEBAT MIDDELBURG TONIC - SINAS - SODAWATER GRATIS. U BELT, WIJ BEZORGEN GRATIS. Wij helen uw droge kelen. Politiek standpunt Ernstige kritiek op het raadslid J. H. Roose en K.V.P.-afdeling Iu de donderdagmiddag gehouden begrotiugszittïng van de gemeente raad van Goes rommelde de gezagscrisis van vorig jaar nog danig na, terwijl zich tevens ahveer nieuwe wolken samenpakten in verband met de gemeenteraadsverkiezingen in 1962. Met name was ernstige kritiek te be luisteren aan het adres van het K.V.P.-raadslid J. H. Roose en de plaatse lijke afdeling van de K.V.P. in Goes. De woordvoerder van de fractie van de P.v.d.A., de heer Ph. Haverhoek, verklaarde onomwonden, dat zijn fractie momenteel niet bereid is medewerking te verlenen aan de be noeming van een K.VJP.-wethouder en mr. J. G. v. d. Burgt zei namens de A.R., dat als de plaatselijke K.V.P.-afdeIiug de lieer Roose kandidaat stelt voor de komende raadsverkiezing, zjj zich het recht voorbehoudt niet aan de benoeming van een K.V.P.-wethouder te zullen medewerken. Het ge royeerde K.V.P.-lid C. W. Vervest (r.-k.) dreigde met een eigen lijst te zullen komen bij de komende raadsverkiezingen, indien de Goese K.V.P. niet met een andere lijstaanvoerder komt. Het P.v.d.A. raadslid Haverhoek opende de rij van sprekers, die ernstige kritiek uitten op de heer Roose. „Het optreden van de heev Roose tegenover het huidige college en de ongemotiveerde aanvallen op en verdachtmakingen aan het adres van waarnemend burgemeester dr. J. W. Noleboom en het college van b. en w. zijn insinuaties. Dit heeft er toegeleid, dat wij niet alleen het vertrouwen in de heer Roose hebben opgezegd, maar tevens de K.V.P. voor dit alles mede verantwoordelijk stellen", aldus de heer Haverhoek. Alle tekenen wijzen erop. dat het be leid en dè houding van de heer Roose worden gedekt door de K.V.P.", ging spreker verder. Hij zei, dat de frac tie van de P.v.d.A. na het gedwon gen aftreden van de heer Roose nog bereid was een K.V.P.-er als wethou der te aanvaarden. Thans is dit ech ter niet meer het geval. Hij merkte voorts op. dat de P.v.d.A. in Goes voornemens is in de loop van 1962 de K.V.P uit te nodigen tot een openbaar debat over de gang van za ken In Goes gedurende de laatste twee jaar. Bijzonder scherp was de rede van de heer C.' W. Vervest, die verklaarde dat de behandeling van de gemeen tebegroting voor hem een dankbare aangelegenheid was om zijn politiek standpunt tegenover de raadsfracties uiteen te zetten. Uitvoerig ging hij in op zijn royement als lid van de K. V.P. Hij noemde dit royement een uiting van onmacht. Met klem zei hij afstand te nemen van de „prin cipiële politiek" van de heer Roose. „Ik zal zijn onjuist gerichte politiek blijven bestrijden". Over het afde lingsbestuur van de K.V.P. in Goes zei hij, dat dit „in de ban" leeft van de heer Roose. Jammer vond spreker het, dat de heer J. F. Boo- keiaar (k.v.p.) geen afstand heeft kunnen nemen van de heer Roose. De heer Vervest noemde het hand haven van de heer Roose door een kleine machtsgroep schadelijk voor de katholieke belangen in Goes. Hij stelde, dat de heer Roose niet re presentatief is voor alle katholieken in Goes. De heer Vervest verklaarde te zijn aangebleven als raadslid om de ware politieke bedoeling van ex- wethouder Roose te kunnen bljjven belichten. Hij wees er verder op, dat de heer Roose geen verant woordelijkheid heeft willen dragen voor zijn daden. Hy drong er daar om bij de dames en lieren raads leden op aan de heer Roose nim mer verantwoordelijkheid te ge ven. Jn. zijn beschouwing ging de heer Vervest ook nader In op de han delwijze van het kringbes tuur der K.V.P. in Zeeland ten opzichte van zjjn royement. Hij zei, dat dit han delen ten nauwste verband houdt met de Goese bestuurscrisis. „De heer Vervest", zo merkte dit raadslid ver der op, „heeft het stelling nemen te gen de onwaarachtige, de K.V.P. schadelijke Roose-politiek, moeten bekopen met uitstoting. Hij noemde de K.V.P. in Goes geen geschikte ge sprekspartner. zolang de heer Roose deze groep blijft vertegenwoordigen. „Wij kunnen de heer Roose als raadslid' niet wegzenden, maar door onze houding kunnen we hem laten voelen, waar hij politiek aan toe is", aldus de heer Vervest. Abnormaal „Abnormaal", dat was het woord, dat de fractiewoordvoerder van de A.-R., mr. v. d. Burgt gebruikte met be trekking tot het politieke optreden VAN 3-mn TOT olijfje REORGANISATIE, Een aanzienlijke inzinking van de be staande amateur schilder- en teken club of wel „Coloriet", die zoals be kend is gehuisvest in de rederijkers kamer van het drukkersgilde in de Middelburgse Kuiperspoort, heeft tot een zeker zo aanzienlijke reorganisa tie geleid. De inzinking kwam vooral tot een einde door het spontaan toe treden van een groepje oud-leden die er nu naar hartelust penseel en pot lood zullen hanteren. Van nu af aan zal de club worden geleid door de Middelburgse kunstschilder \ndries Mjpderhoud. I)e naam „Coloriet" be hoort echter tot het verleden. »>e club zal voortgaan ouder de naam „Kuiperpoort". 'Hij wilde een kruik en hij kreeg een kruik. Omdat het in zijn kamertje, gelegen op het noorden, toch wél erg 'koud. was. Maar eigenlijk vind ik het nonsens", verklaarde papa. „In tn'n jonge jaren heb ik ook nooit over een kruik gepiekerd". Da's geweestvond mama en zo kreeg zoonlief zijn kruik. Een prachtstuk van een kruik. Er ging niet minder dan maar liefst drie. 'liter water in. De eerste avond ging de knaap orpge wekt te bed, uitgerust, met. de. drie liters warm water bevattende kruik. Hij sliep heerlijk in. Maar nog geen. twee uur later sloeg liïj groot 'alarm. Hij had kennelijk een 'onjuiste kruikbehandeling toege past, want de hoeveelheid, intussen tot ijskoud afgekoeld water, waarin hij ontwaakte, mocht wel enige naam' hebben. Hel /'.'us met kruik de koudste nacht ran heel zijn leven. ..Heb ik het. niet gezegd f Nonsens", triomfeerde papa... STAALTJE Ook lu Brouwershaven heeft ko ning winter een ongekend staal tje- uitgehaald. Niet alleen de zoe te ijsbaan „Het Weeltje", de spui- boezem langs het oude Slingerbos is bevroren, maar ook de brakwa- terige andere spuiboezem heeft een zo sterke ijskorst dat er volop kan worden geschaatst. Op deze laatstgenoemde ijsbaan is het al enkele dagen lang een drukte van jewelste, vooral afkomstig uit de omliggende doi-pen. Iets nieuws, naast het gebruikelijke „gekruk" en gezwier was een hockeywed strijd die door enkele sportieve sehaatsers op het ijs werd ge bracht. STAPPEN Ook de ijselub van Sirjansland heeft stappen ondernomen om het de ijs- liefhebbers goed naar de zin te ma ken. Sirjansland beschikt namelijk over twee prachtige banen iu het voormalige dijkwater. Baanvegers zullen worden ingeschakeld en voorts zal bij aanhoudende vorst een koek en -zoopie een plaatsje krijgen. VOLTALLIG De Colijnsplaatse vissersvloot Is weer voltallig in de nieuwe thuis haven aanwezig. Meer dan de helft van de schepen beproefde het geluk in Schevcningen. zodat de haven gedurende de laatste maanden een niet zo bedrijvige aanblik bood. Nu zijn ze dan voor enkele dagen allemaal terug. Maar begin volgende jaar volgt weer de uittocht naar Schevenin- g'fen. (Advertentie) «krthfll? I MARKANT D* Senorita* di* 'n blik waard is. Joost van den Vondel in Goese gemeenteraad De beroemde dichter Joost van den Vondel kwam donder dag in de begrotingszitting van de gemeente Goes een duit in het zakje doen... Het raads- lid J. H. Roose (k.v.p.), spre id- kende over de houding van zijn medcraadsleden, gebruikte namelijk de Vondeliaanse uït- drukking „onnozele kinde- |1 kens". Hij meende, dat hij dit gezegde uit de kerstrei van de li Amsterdamse dichter wel kon bezigen in deze dagen. De raadsleden voelden zich er H echter niet zo gelukkig mee. De heer v. d. Burgt (a.r.) zei niet te weten op wie dit meer slaat: op de heer Roose zelf of op de andere raadsleden. En de heer Haverhoek (p.v.d.a.) H merkte op: „Als wij onnozele kinderen zijn, dan ik de heer Roose niet anders noemen dan H „draaikolk...". llllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH van de heer Roose. „Het gemeentebe lang is door dit optreden niet ge diend. Is dit nu de „loyale oppositie" van de heer Roose? vroeg dit raads lid zich af. Hij vroeg zich af of het eigenlijk wel mogelijk is in een ge meenteraad oppositie te voeren. Het is te dwaas om er verder over te praten zei hij. Volgens mr. v. d. Burgt bevestigt de politieke houding van de heer Roose de juistheid van de indertijd door waarnemend-burge meester, dr. Noteboom, geponeerde stelling: „er is sprake van chronische miskenning van de verantwoordelijk heid van de verschillende bestuurs organen". Het grootste deel van de bewering van de heer Roose noemde de a.-r. woordvoerder, „pure bluf". „Een bewijs van zwakheid", voegde hij er aan toe. Van de afdeling Goes van de K.V.P. verwachtte hij, dat deze spoedig een uitspraak zal doen (Zie slot pag. 4 kol. 1) (Advertentie) en handen ruw? TPUROL U ontvangt Uw familieleden en andere gasten op een of meer van de komende feestdagen en wellicht blijft men bij U dineren. Zorg dat U voor Uw aperitief en tafeldranken voldoende in huis hebt. Wij adviseren U graag en alle bestellingen worden bij U thuisbezorgd. Diverse wijnen (reeds vanaf 1.95) Gedistilleerd Frisdranken Mes' Advocaat, de beste SLIJTERIJ DAM U MIDDELBURG TEL. 01180-2706 R.P. 18 redde sleepboot uit mist en ijs De motorsleepboot „Mutatio" raakte met het 2000 ton metende geladen sleepschip „Fraternilé" tussen Stave- nisse en Wemeldinge bij de Vonde- lïngenplaat in het drijfijs vast. Het vaartuig, dat tengevolge van de op komende mist de koers naar Wemel dinge kwijtgeraakt was, werd door het patrouillerende rijkspolitïevaar- tuig R.P. 18 naar Wemeldinge ge loodst. Jongen valt bij schaatsen hersenschudding Bij liet schaatsenrijden op de Vest te Heinkenszand kwam het ongeveer 10-jarig zoontje van de heer Van M. zo ongelukkig te vallen, dat hij een hersenschudïng opliep. Dokter Van Maanen verleende eerste hulp. IN ST.-PH1LIPSLAND Met dochtertje bij botsing verongelukt Praktisch alle inwoners van Sint- Philipsland hebben donderdagmorgen een laatste groet gebracht aan de postcommandant van de rijkspolitie, opperwachtmeester C. R. van Andel en aan zy'n 14-jarig dochtertje, die beiden na een ernstig verkeerson geluk vorige week vrijdag aan hun verwondingen overleden. By de korpseer van een peloton politieman nen uit het rayon, voegde zich op de algemene begraafplaats een massale belangstelling, toen de beide kisten ten grave werden gedragen. Zoals gemeld, kreeg de heer Van Andel vorige week vrijdagavond op de weg van Halsteren naar Steen bergen, ter hoogte van het viswater de Zwarte Weel, met zijn auto een frontale botsing met een tegenligger. De 14-jarige Hanneke van Andel werd daarbij op slag gedood. In de nacht van maandag op dinsdag is de opperwachtmeester als tweede slachtoffer van dit ongeval aan zijn verwondingen bezweken. In Sint-Philipsland was de postcom mandant een gewaardeerde persoon. Dat kwam onder meer duidelijk tot uiting in de overweldigende belang stelling bij de begrafenis van de slachtoffers donderdagmiddag. In het Ned. hervormde verenigingsgebouw werd voor het vertrek naar de be graafplaats een rouwdienst gehouden. Aanval op hel vorstgebied (Van onze weerkundige medewerker) P Werden er gisternacht nog M J M temperaturen tot 12 graden i s ander h<-t vriespunt gemeten. i in de afgelopen nacht was de n i H vorst maar licht. Gisteravond stond het kwik in Zeeland §e maar één graad beneden het H vriespunt. Het hogedrukgebied n j heeft zich de laatste 36 uur verder naar Rusland terugge- trokken en boven de Britse n i eilanden is de barometer flink H gaan dalen. Hierdoor zal de fl zuidelijke tot zuidwestelijke n wind wat in kracht gaan toe- n nemen en wat minder koude lucht uit Noord-Frankrijk aan- voeren. Overdag mogen wij al m H een lichte dooi verwachten en 's nachts temperaturen om hol vriespunt tot lichte vorst. Hei j is mogelijk, dat tegen het weekeinde de vorst verder uil _f West-Europa zal worden ver I H dreven. Dit neemt niet weg, dat wij de kans op een geslaag- de elfstedentocht in Frieslanr |f nog groot mogen noemen, want m ff vooral in het noorden van het j= H land zal de vorst de eerstko- mende 48 uur nog niet belang- rijk worden aangetast lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Ds. A. F. Honlcoop, predikant van de gereformeerde gemeente te Goes, sprak daar naar aanleiding van een bijbelgedeelte uit Job. De districts commandant van de rijkspolitic te Middelburg, overste A. J. van Thiel, hield een korte toespraak. Hij noem de daarbij de postcommandant „een man waarvan men veel verwachtte". Na deze korte dienst zette de stoet, zich in beweging, voorafgegaan door een peloton collega's uit de directe omgeving van opperwachtmeester Van Andel. Zes politiemannen droe gen de kist van het 14-jarige doch tertje van de ingang van de begraaf plaats naar de groeve, terwijl de vele geüniformeerde ambtenaren daar de korpseer brachten. Verschillende kransen dekten de baar. Onder de aanwezigen was ook de burgemeester van Halsteren, mr. A. J. M. Eikhuizen, de vroegere directe commandant van de heer Van An del. Ook de klasgenootjes van het dochtertje Hanneke maakten de be grafenis mee. Aan het graf werd eerst gesproken door ds. Ph, J. Leen- mans, Ned. herv. predikant van Oud- Vossemcer. Het hoofd van de chris telijke school, de heer S. Dorresteyn, bepaalde de kinderen bij het ver schrikkelijke ongeluk, dat één van hun vriendinnetjes was overkomen. Burgemeester L. J. de Jonge van Sint-Philipsland gewaagde van de grote verslagenheid, die het overlij den van dc heer Van Andel en zijn dochtertje in en buiten de gemeente had veroorzaakt. Een broer van de overledene dankte voor de belang stelling. Gedurende de gehele plech tigheid werd de klok van de her vormde kerk geluid. (Adveitentiej MARKANT In cellofaan: hygiënischer! Tankschip vastgelopen op Westerschelde Up de Westerschelde liep donderdag morgen het met stookolie geladen .notortankschip „Vollenhove" van de V.T,-rederij uit Rotterdam ter hoogte van Hoedekenskerke aan de grond en bleef vastzitten. Bij afgaand water plooide het vaartuig en dreigde het te breken. De tankschepen „Thermo 1" en „Vorden" hebben de lading stookolie van de „Vollenhove" over genomen, waarop het vaartuig vlot kwam en vervolgens naar de haven van Hansweert gesleept werd. Hot zal naar Rotterdam gesloopt worden Het vanuit Hansweert uitgevaren bergingsvaartuig „Inktvis" hoefde geen assistentie te verlenen. Raad Goes akkoord met stu wadoorsbedrij f Verschil van mening over benoeming van directeur De gemeenteraad van Goes heeft vrijdagmiddag besloten tot deelne ming in de op te richten N.V. Stu- wadoorsbedrijf Goes cn 150 aandelen A op te nemen, elk groot f 100, waarop te storten 50 Een aantal bedrijven zal een zelfde aantal aande len B nemen. De vaststelling van een verordening op het laden en lossen van schepen in de gemeente Goes werd voorlopig nog uitgesteld, in ver band met het aanbrengen van enkele wijzigingen. Verschillende raadsleden hadden nog vragen over dit voorstel. Vrijwel alle sprekers maakten opmerkingen over de leiding van het bedrijf, hoewel hun motieven geheel verschillend waren. De heren Ph. Haverhoek (p.v.d.a.), C. W. Vervest (r.-k.) en mr. J. G. v. d. Burgt (a.r.) conformeerden zich aan de mening van het college van b. en w„ dat evenals deze raadsleden de functie van binnenhavenmeester gecombineerd met de functie van di recteur van het stuwadoorsbedrijf onverenigbaar achtte; De heer Roose, die nogal uitvoerig op' deze aange legenheid inging, was juist een tegen overgestelde mening toegedaan. Hij betoogde, dat aanstelling van de bin- nenhavenmeester tot directeur van het stuwadoorsbedrijf een gerecht vaardigde beloning zou zijn. Spreker wees er verder op, dat liét voorstel van b. en w. in grote lijnen over eenkomt met het voorstel van het college. De vertraging, die is ont staan, vond hij nadelig voor de ge meente. Voorts achtte de heer Roose het grievend, dat hy als deskundig- adviseur in deze zaken en als cliënt volledig was uitgeschakeld bij de be sprekingen. Zakelijk zei hij voor deze houding geen grond te kunnen vin den. Hij zocht het daarom in het per soonlijke vlak. Voorts lanceerden verschillende spre kers nog bezwaren tegen de verorde ning als zodanig. Deze werd daarom aangehouden. tejuJL I MARKANT Karei I geeft goud voor 'n riks „Landbouwadualiteiten Zeeuwsch-VIaanderen '61" Van <Ie Stichting ter bevordering- van lint landbouwkundig onderzoek in Zeeuwsch-VIaanderen en het rylcs- landbouwconsulentscliap voor dit ge bied is onder de titel.„Landboiiw-ac- tualiteilen Zeeuwsch-VIaanderen 1961 een 120 pagina's tellend boekwerkje verschenen, waarin door deskundigen de veranderingen in de bedrijfsvoe ring en de bedrijfsuitkomsten wor den behandeld. Öok wordt aandacht geschonken aan de nieuwe arbeids- methoden hij de oogst van verschil lende gewassen en liet transport. Het doel van deze publikatie is de on derwerpen, die op de a.s. winterbij- eenkomsten van de studieclubs be handeld worden, op een aantrekkelij ke wijze te bun<jelen, zodat de leden zich vooraf omtrent het te behande len onderwerp kunnen oriënteren. In deze goed verzorgde publikatie geïl lustreerd met talrijke, foto's, tabel len en een grafiekje, Is een bijdrage opgenomen van de heer J. H. Bou- man over de bedrijfsuitkomsten van de Zeeuwsch-Vlaamse L.E.I.-bedrij- ven van 1950 tot 1960, van A. de Regt over de trekkracht-, werktui gen- en arbeidsbezetting op de land bouwbedrijven en van K. F. Malcorps een artikel over de teelt van winter tarwe in het oogstjaar 1961. Ir. J. A. H. Haenen behandelt de luzerne, J. Scheele de aardappeloogstmethoden en A. Remijn de luchtbandenwagens op het bedrijf. De heer B. J. Franke van de Cul tuurtechnische Dienst behandelt ver volgens de ruilverkaveling in Zeeuwsch-VIaanderen en de betekenis van de cultuurtechniek voor de land bouw, R. C. C. de Bruyckere de rund veehouderij op de akkerbouwbedrij- ven en Ir. W. L. Harmsen, rijksvee- teeltconsuleht, de melkproduktlecon- trole in Zeeuwsch-VIaanderen. Ver der zijn er bijdragen opgenomen van J. van Aerts over de mengstoffen, van R. F. van Waterschot over nieu we oogstmethoden hij erwten en re sultaten van enkele proefvelden en van R. C. C. de Bruyckere over de gemengde bedrijven in het zandge bied. „Emma" kreeg in het Krammer machineschade Woensdagmiddag kreeg het 520 ton metende, met zand geladen motor schip „Emma" ter hoogte van Brui- nisse in liet Krammer machineschade tengevolge van het vastlopen san een zuiger. Vanuit Wemeldinge voer do sleepboot „Adja" ter assistentie uit en deze heeft het vaartuig, dat inmiddels ten anker was gegaan, naar de haven van Bruinisse ge sleept. Daar werd de storing opgehe ven en liet vaartuig kon in de loop van donderdag zijn reis naar Brussel voortzetten. Mejuffrouw S. Dikkenberg koninklijk onderscheiden Burgemeester N. W. Eisen van Hein kenszand reikte aan mejuffrouw S. Dikkenberg de versierselen uit. beho rende bij de Qrde van Oranje-Nassau in goud,. Dit gebeurde in verband met haar veertigjarig, jubileum als on derwijzeres aan de school met de bij bel to Heinkenszand.: KUNST Expositie door Zeeuwse beeldende kunstenaars Middelburg, stadhuis. DE STICHTING Zeeuwse Beeldende Kunstenaars heeft dit jaar voor haar traditionele tentoonstelling een on derkomen gevonden in de hal van het Middelburgse stadhuis en er is met dc beperkte ruimte gewoekerd. Ver standig gewoekerd, zodat er toch een aantrekkelijk geheel ontstond. Ook dit jaar gaat het weer om werk van Zeeuwse kunstenaars, wier na men zo langzamerhand een zeer ver trouwde klank hebben gekregen. Voor de getrouwe bezoekers van de ze jaarlijkse tentoonstellingen zyn bovendien niet slechts de namen ver trouwd. maar in het algemeen is dat ook het geval met het werk. Van grote verrassingen is derhalve geen sprake, maar wél van een kwalitatie ve verbetering over vrijwel de hele linie, terwijl er klaarblijkelijk ook een zorgvuldige selectie is toegepast. Vertrouwde namen, zoals die van Piet Bulthuis, de man van het nogal donkere, herfstachtige palet. Temeer boeien dan de kleuren in een be kwaam vervaardigd doek als „Wat de zomer naliet" naast bijvoorbeeld een „Afscheid van Veere", dat weer „helemaal Bulthuis" is. Zijn „Por tret Peter B" verraadt een stugge worsteling met de materie. Nauwgezet als altijd is het werk van A. W. Duvekot, die een achttal teke ningen inzond; subtiel lijnenwerk, met name in het verfijnde „Twee bo men". Piet Rijken bleef heel beschei den met drie bijdragen: „Bladeren I" „Eitjes" en „Bladeren n"; gewetens vol, gaaf werk. Andries Minderhoud domineert met vrij veel abstracte doeken, waarin zowel liet compositorisch evenwicht als het beheerste, uiterst harmonieu ze kleurgebruik frapperen. Het werk van Minderhout is dan ook bijzonder rustig van toon; in tegenstelling tot dat van Henk Kooger, in wie nog al tijd iets van de min of meer „gedre ven zoeker" valt te onderkennen, Tocli is met name in zijn werk een verbetering ten opzichte van vroege re inzendingen te constateren; een doek als „Huizen", gedurfd van op zet". getuigt nog wel niet van een sterk oorspronkelijke vormgeving, maar de vormgeving zelf is beslist niet onverdienstelijk. Wat dit laatste betreft is zijn „Vlucht", aanmerke lijk zwakker en klaarblijkelijk sterk emotioneel benaderd. Antoine Mes zorgde voor enkele kleu rige gouaches in een heel eigen, boei ende stijl. Van Alice Hamerlinck is er o.m. een geestig plastiek, dat zij „Zeilende zusters" noemde; Peter de Jong is vertegenwoordigd met een fraaie tors, een tamelijk steriel aan doend „liggend naakt" en een wat erg verdekt opgestelde „Kop" En tenslotte zijn er dan de boeiende, ab stracte plastieken van Ad Braat, waar hij even dynamische als verras sende effecten mee bereikt. Alles bijeen een expositie, die een bezoek ten volle waard is en die vrij toegankelijk nog duurt tot en met 3 januari a.s. or Zeeuws nieuws zie ooi» (Ie pagiiiu's 4, 5 cn 8 Raad Cadzand besloot tot aanleg paden in de duinen Aanleg tennisbanen in voorbereiding In de donderdagmiddag gehouden ge meenteraadsvergadering le Cadzand ontstond een uitvoerige discussie over e.en voorstel van b. en w. om mede werking te verlenen aan de aanleg van wandelpaden, duinovergangen en plateaus in het duingebied van de ge meenten Cadzand en Retrancliement. Indertjjd heeft de Nederlandse Heide maatschappij op verzoek van het wa terschap „Het vrije van Sluis" een recreatieplan opgesteld, dat de in stemming van het waterschap had. De kosten van het plan bedragen 133.602..- waarvoor de departemen ten van economische en sociale zaken een subsidie van 90 pet. zullen ver lenen. Er komt dan 16.760 ten laste van Cadzand en 1600 ten laste van Retranchcment. De kosten van on derhoud van de paden, duinovergan gen, afrasteringen en bijkomende werken komen voor de ene helft voor rekening van het waterschap, voor de andere helft voor rekening van Cad zand en Retranchement samen. De heren P. C. de Bruyne (c.h.) en J. Kools (v.v.d.) hadden bezwaar te gen het feit. dat de gemeente ook de helft van de onderhoudskosten van de afrasteringen, die geen enkel ver band houden met de aanleg van de wandelpaden, zai moeten betalen, zo als het waterschan -«'"isi heeft. De raad achtte het gewrrlat het wa terschap de begrotiri" het onder houd overlegt. Vervo' -«"s werd met algemene stemmen bc'-'en conform het voorstel van b. en w. Burgemeester J A '.eenhouts kon in deze vergadering verder mee delen. dat mèn in dc volgende ver gadering een afgerond voorstel kan verwachten voor de aanleg van tennisbanen en de aankoop van de daarvoor benodigde grond. Rijksgoedkeuring is verleend voor dc bouw van een winkelgalerij te Cadzand-Bad. Dienaangaande merkte de voorzitter op, dat- se dert de bouwstop nog geen enkele goedkeuring was ontvangen en dat hij hoopt, dat er meer. zullen volgen voor permanente bewoning. VERWACHT. OM HET VRIESPUNT Aanvankelijk overwegend lichte vorst en zwakke wind. Later temperatuur om het vriespunt en tot matig of vry krachtig toenemende zuidelijke wind. Plaatselijk mist en hier en daar enige neerslag. ZON EN MAAN 30 december Zon op 8.48 onder 16.37 Maan op .31 onder 12.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2