Legaat voor alle hervormde diaconieën in Zeeland Zierikzees bevolking zong op Havenplein kerstliederen NIEUW- EN ST.-J00SLAND EN SOUBURG NIET ZELFSTANDIG RAAD KLOETINGE BEPAALDE KREDIET REKENING-COURANT REMSSE OPENDE OP KOUDE MIDDAG DIEPVRIESKLUIS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 DF.~ 'I M-fJ EEN MERKWAARDIG DERDE EEUWFEEST Nog steeds rente van 12.500 pond Vlaams Weldadigheid is ook vroeger een van de beste Nederlandse eigenschappen geweest. Tal van wees- en ziekenhuizen en andere inrichtingen van weldadigheid zyn door particuliere personen ge schonken tot heil van de lijdende mensheid. En hoe groot waren de collecten niet bij nationale rampen! Het is dezer dagen (7 december) juist driehonderd jaar geleden, dat te Vlissingen een rijke ongehuwde vrouw overleed, op ruim G1-jarige leeftijd, n.l. Agatha Porrenaar. Zjj stamde uit een aanzienlijk geslacht, dat aan de stad verscheidene regenten heeft voortgebracht. Zij had in augustus 1658 voor notaris Abr. Huyssen baar testament laten maken. Het bijzondere hiervan was, dat zjj de jaarlijks terugke rende rente van haar vermogen aan de diaconieën in Zeeland ge lijkelijk vermaakte. Tot heden toe ontvangt elke Zeeuwse hervormde diaconie de vruchten van het legaat al is die in de loop van drie eeuwen aan merkelijk kleiner geworden. Haar nalatenschap bedroeg 12.500 pond Vlaams of f 75.000. Voor die tijd een groot bedrag, vooral als we bedenken dat de geldswaarde toen veel groter was dan thans. Haar neef. mr. Mattheus del Cor- ne, wonende op het kasteel Alde- gonde te West-Souburg, zoon van Margaretha Porrenaar, een zuster van Agatha, maakte bezwaar te gen het testament en niet zonder reden, want het bleek, dat Aga tha de bezittingen van haar ovèr- leden broer tot zich had getrok ken. Het duurde dan ook tot 1665 voor een schikking was getroffen. Hetresultaat hiervan was, dat het vijfde deel van het legaat aan Del Corne werd toegewezen, zo- 1 dat voor de diaconieën een kapi taal overbleef van f 60.000. Ofschoon Agatha Porrenaar een Vlissingse van geboorte was, daar overleed en in de St.-Jacobskerk werd begraven, had zij de magis traat van Middelburg aangewezen als executeur van het legaat. Doorgaans werd de pensionaris, later de secretaris tot rentmees ter benoemd. Thans is de gemeen teontvanger administrateur van het fonds'. In de eerste jaren waren er 139 kerken, die werden ondersteund,- Door opheffing van de meeste Waalse kerken en van enkele her vormde kerken in Staats-VIaan- deren verminderde dat aantal aanmerkeli j);. Enkele kerken zoals Kortgene. Hoofdplaat, Klè- verskerke en Wilhelminadorp, die Tijdens kerstdagen in Oostburg: Provinciale tentoonstelling konijnen en pluimvee Voor de provinciale, tentoonstelling van konijnen, hoenders, slerduiven en cavia's, die de konjjnen- en pluim- veefokkersverenigïng „Oostburg en omstreken" gedarende de kerstda gen organiseerde, hadden niet min der dan 78 inzenders in totaal 427 inzendingen naar het gebouw van de Katholieke Kring in Oostburg ge bracht. Keurmeesters van de konij nen waren de heren B. Wermer uit Delft, D. F. Ridderhof uit Deil en J. H. de Jong uit Rotterdam, terwijl het pluimvee gekeurd werd door de heer B. Remejjer uit Gouda. Wegens afwezigheid van de burge meester was het de waarnemend burgemeester van Oostburg, de heer A. P. Modde, die maandagochtend de tentoonstelling opende. Namens het gemeentebestuur dankte wethouder Modde de vereniging voor de activi teiten. Hij feliciteerde haar met de prachtige tentoonstelling. Hierna dankte voorzitter A. Krane uit Zuid- zande allen, die hun medewerking hadden verleend aan het welslagen van de expositie. Kampioen bij de konijnen werd de witte jonge Wener voedster van de heer A. A. Clement uit Arnemuïden, die hierdoor in het bezit kwam van de door de commissaris der koningin in Zeeland bschikbaar gestelde leg- medaille. Hetzelfde dier was even eens de mooiste jonge voedster, mooiste eigen fok 1961 en mooiste konijn van de tentoonstelling. Het mooiste konijn op één na was de Zwarte Tan van P. J. van Hal uit Oostburg (beker burgemeester Van Leeuwen van Oostburg), de mooiste op twee na de witte Vlaamse reus van P. C. Poppc uit Zaamslag (be ker wethouders Oostburg), de mooi ste op drie na de jonge rood-oog Pool van L. F. Kaijser uit Oostburg izilveren medaille gemeente Oost burg) en de mooiste op vier na de jonge witte Vlaamse reus van J. H. van Strien uit Wolphaartsdijk (leg- medaille Belgische ministerie van landbouw). Bekers wonnen verder onder meer A. Krane, Zuidzande mooiste ram tekening rassen en mooiste voedster tekening rassen); A. Morel, Breskens (mooiste ram grote rassen); P. C. Oppc, Zaam slag (mooiste voedster grote ras sen): M. v. d. Weel. Middelburg (mooiste ram middenrassenA. A. Clement. Arnemuiden (mooiste voed ster middenrassen); K. F. van Ta- tenhove, Sluis (mooiste ram kleine rassen en mooiste voedster dwerg rassen); P. .7. van Hal. Oostburg (mooiste voedster kleine rassen) en P. v. d. Bussche, Sluis (mooiste ram dwergTassen). later ontstonden, kwamen er bij. Thans zijn er 117 kerken, die voor een uitkering ih aanmerking ko men. Het kapitaal en daardoor ook de renten verminderden in de loop der jaren. Grotendeels was het kapitaal be legd in obligaties op de provincie Zeeland en ten laste van de stad Vlissingen. Toen de Staten van Zeeland in 1700 de z.g.n. 200ste penning invoerden, zijnde een be lasting op obligaties, kregen deze minde'r waarde. Erger was, dat niet alle rentmeesters betrouw baar waren en de renten ten eigen bate gebruikten. In 1795 werden de obligaties van Zeeland overgeschreven op het grootboek N.W.S. Die van Vlissingen wer den geregeld uitgeloot, maar ble ven een tijdlang renteloos. In de Franse tijd kwam de beken de tiërcering der staatsschulden, waardoor maar een derde van de rente werd uitbetaald. Niet altijd voor diaconie In 1681 verbrandde de Grote Kerk te Veere. De classes bestemden enige jaren de inkomsten van het legaat Porrenaar voor de opbouw der kerk. Een dergelijke steun werd door de classis Walcheren verleend aan Waterlandkerkje toen in 1708 de kerk en de pasto rie door de Fransen in de as wa ren gelegd. Later werden voor eenmaal de verdrukte kerken in Gulik en De Paltz ondersteund met 1 dukaton (f3,15) van elke Zeeuwse kerk. Daar aldus het legaat niet aan zijn bedoeling beantwoordde, werd door vele kerkeraden daarover geklaagd, zodat dergelijke onder steuningen ophielden. In de eerste jaren ontving elke diaconie jaarlijks ongeveer Motorrijder ernstig gewond te St.-Maartensdijk Botsing met twee wandelaars Op de Veerweg tussen Sint-Maar tensdijk en Scnerpenisse Is zater dagavond een vrij ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 22-jarige vrachtautochauffeur C. R. uit Sint- Maartensdijk met zijn motorfiets te gen twee wandelaars reed, daarna tegen het wegdek sloeg en tenslotte met een schedelbasisfractuur in het ziekenhuis moest worden opgeno men. Ft. reed omstreeks acht uur op de Veerweg en zag, zoals hij later nog verklaarde, plotseling de voetgan gers voor zich opdoemen. Hij moest zijn koplicht dimmen voor een te genligger, zoals hij zei. De wande laar A. van Z. uit Sint-Maartensdijk werd slechts licht gewond. De mo torrijder was er zo ernstig aan toe. dat hij moest worden opgenomen in het ziekenhuis te Tilburg. Zijn toe stand was dinsdagavond kritiek. Rusland waarschuwt België De Russische onderminister van bui tenlandse zaken, Wassiliy Koez- netsow, heeft de Belgische ambas sadeur in de Sowjet-Unie, de heer H. Cools, gewaarschuwd voor de ge volgen die liet toelaten van Bundes- wehrbases op Belgisch grondgebied /.ouden kunnen hebben. De regering van de Sowjet-Unie hoopt, aldus Koeznetsow, dat de Bel gische regering deze waarschuwing in alle ernst ter harte zal nemen. De f 16,80. Om de onkosten te ver- Sowjet-Unie wil alleen voorkomen minderen werd na 1700 maar om dat de „revanchistische plannen" de 2 jaar rekening en verant woording gedaan, hetgeen nog geschiedt. De laatste uitkering bedroeg f 15, van West-Duitsland worden uitge voerd, en zodoende bijdragen aan het behoud en de veiligheid van de vrede en de volkeren. HET CENTRUM van Zierikzee Is zaterdagavond een half uur voor het verkeer afgesloten geweest voor een volkskerstzang voor de Beurs van de- Gasthuiskerk. On geveer duizend inwoners Aan de stad hadden gehoor gegeven aan de oproep om deel te nemen aan een massale samenzang, die als het ware een ouverture betekende tot het kerstfeest. Terwijl op de achtergrond de lichtjes aran een grote kerstboom ln de donkere avond tegen de ge vels pinkten, \-erzamelden zich omstreeks acht uur rond een po dium vele stadsbewoners. Zij na men de snerpende kou voor lief en werden daar even later door de commandant van het Leger des Heilskorps. kapitein A. van Meisje kreeg bij val op ijs een hersenschudding Op het ijs viel dinsdagavond om streeks zes uur de 21-jarige mejuf frouw E. O. op de Schuitvaartgracht in Vlissingen. Mejuffrouw O. kreeg een hersenschudding en werd naar het ziekenhuis „Bethesda" overge bracht. Zij is afkomstig uit Zeist en was gelogeerd bij de familie T. aan de Schuitvaartgracht. Behoorlijk peil Spanjaard De produktie A'an Spanjaard X.V. in Borne heeft zich in 1961 in het alge meen op een behoorlijk peil gehand haafd, zo schrijft de directie in het personeelsorgaan Spin Span. Wel was er in de tweede helft van het jaar een achteruigang te constateren in de afname van gekamde garens en poplins. Dit kon echter A'oor een goed dct-l worden opgevangen door de produktie van andere garens en weefsels. Een belangrijke gebeurtenis was de fusie met Nijverdal-Ten Cate. Een jaar is kort, aldus de directie, vooral als het gaat om te komen tct een hechte samenwerking van bedrijven, die tot dusverre hun eigen leven hebben geleid, maar de eerste stap pen zijn gezet en doelbewust zullen wij ook in het komende jaar op deze weg verder dienen te gaan. Benoeming en ontslag in raad Souburg B. en w. van Souburg stellen de ge meenteraad voor. de heer H. Donker, bode-conciërge, ook tot incasseerder bij het gemeentelijk woningbedrijf en tot controleur der bevolking te benoe men. Eovendien is er een voorstel om de heer F. \'an Weel, hoofdcommies ter secretarie, eervol ontslag te ver lenen als schatter- der dranklokalitei ten in verband met zijn vertrek naar Winschoten. Deze voorstellen zullen aan de orde komen in de vrijdagmid dag. 29 december, om drie uur te hou den raadsvergadering. Verder staan op de agenda een voorstel tot vaststel ling van een wijziging van het uit breidingsplan in hoofdzaak (dit be treft het opnemen van het tracé van de aan te leggen provinciale weg Vlissingen-zuid-Sloe), een aantal %'oorstellen tot verkoop van gronden, de vaststelling van het krediet in re kening-courant en opmerkingen inza ke nieuw voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland inzake de gemeen telijk* herindeling van Walcheren. In Rusland heersen op het ogenblik temperaturen van dertig graden on der nul, zoals in Barnaul aan de ri vier De Lapa bij de Ob. waar de mensen in hun vrije tijdondanks de koude, gaten in het ijs van de rivier hakken om te proberen op die manier een vis te verschalken. Engelen namens de burgemeester A'erwelkomd. Achter het orgel in de Gasthuis- kerk had inmiddels de directeur van de muziekschoolafdeling, de heer J. M. Luykenaar, plaatsge nomen en even later klonk het voorspel tot het „Komt allen te zamen..." over het stille Haven plein. Weldra zette de menigte het eerste kerstlied van dit half uur in. Allen hadden bij een van de straten, die op het plein uit monden, een stencil met de tekst van de verschillende liederen ge kregen. En toen de eerste num mers daarvan tegen het decor van de hier en daar met kaar sen verlichte gevels waren weggeëehood, stond eigenlijk al vast, dat de suggestie uit de ge meentelijke ideeënbus een ge slaagde was. De heer Luykenaar, wiens orgelmuziek via een batte rij luidsprekers over de zingende mensenmenigte werd uitgestrooid, had met de realisering van zijn idee een mooie compensatie ge vonden voor zijn traditionele ca- rillonconeert in de kerstnacht, dat wegens de restauratie van de stadhuistoren achterwege moest blijven. Nadat de aanwezigen het „Nu sijt wellecome" hadden gezongen, maakte kapitein Van Engelen op het DOdïuni plaats voor Zierikzees eerste burger, mr. F. Th. Dijck- meester. Bij het schijnsel van een zaklantaarn las de burgemeester het kerstevangelie uit Lucas 2 voor. Nog vier kerstliederen van drie coupletten werden daarna gezon gen, Avaarna de bijeenkomst om streeks half negen met bet „Ere zij God" \Arord besloten. Kanitein Van Engelen Avenste mede na mens alle plaatselijke predikan ten en de castoor van de r.-k. pp- rochïe, ieder een gezegend kerst feest. PROTEST TEGEN DUITSE TEKSTEN IN WINKEL (Van onze correspondent) De 57-jarige joodse lampenfabrikant Abraham Velleman uit Venlo is a'oornemens zaterdag 30 december a.s. bjj een kortgeleden geopende zelfbedieningszaak in het centrum Aan de stad openlijk te gaan protes teren tegen het feit, dat de winkelier in deze. zaak zich bij het aanprijzen a*an diverse artikelen uitsluitend van Duitse taal bedient. Hij zal daartoe de jodenster die hij tijdens de bezettingsjaren heeft ge dragen Aveer voor de dag halen en een bord met opschriften meevoeren, waarin hij protesteert tegen het voe ren van uitsluitend Duitse teksten voor reclame in Nederlandse zaken. De heer Velleman wiens eigen zaak voor Duitsers gesloten is heeft er geen bezAvaar tegen dat de Duitsers hier in zo groten getale komen ko pen, omdat zulks de middenstand ten goede komt. maar wel protes teert hij tegen het voeren A'an over- wegend of uitsluitend Duitse teksten. Reeds diverse malen heeft hij gewei gerd aan Duitse klanten in zijn Avin- kel te verkopen. De heer Velleman. heeft in zijn naaste familie veertig' familieleden in de laatste oorlog zien omkomen. Personenauto's beschadigd bij aanrijding Op het kruispunt Karei Doorman plein-De Ruiterstraat-Lange Viele- weg te Middelburg zijn a'rijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Beide auto's werden beschadigd. Het ongeluk ontstond doordat J. T. uit Middelburg geen voorrang ver leende aan de bestuurster van de an dere auto, mej. E. v. d. E. uit Mid delburg. A B. EN W. MIDDELBURG Vrees voor aantasting vitale belangen gemeente De gemeenteraad ran Middelburg zal in zijn Aergadering Aan 2 januari aanstaande beslissen over het voor stel Aan b. en w. een schrijven te richten aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarin Avordt aange drongen de gemeente Nieuw- en St.- Joosland bij Middelburg te a'oegen. Dit stellen b. en av. a'oor naar aanlei ding van het geAvijzigde herindelings plan. In verband met de industrialisatie- plannen in het Zuid-SIoe zeggen b. en w. dat het zowel de overtuiging van Middelburg al3 van Vlissingen is, dat de gestelde taken alleen ver vuld kunnen Avorden, indien het draagvlak van beide gemeenten vol doende breed is om financieel vol doende sterk te zijn. „Bij handhaving van de gemeenten Oost- en West- Souburg en Nieuw, en St.-Joosland". aldus b. en av. van Middelburg, „zul len deze gemeenten in financieel op zicht een drainerende invloed uitoefe nen op de steden Middelburg en Vlis singen". Verder wordt gesteld dat de toe voeging van enige duizenden in woners van Oost- en West-Sou burg en Nieuw- en St.-Joosland zeer grote betekenis heeft, gezien het in verhouding tot andere ag glomeraties Aran ons land betrek kelijk laag aantal inwoners van Middelburg en Vlissingen. Over de toelichting bij het gewij zigde herindelingsplan zeggen b. en w. onder meer: „Wij vrezen in de realisering van de mogelijkhe den. welke de toelichting noemt, sterk een aantasting van vitale be langen van onze gemeente en daar mee ook van de streek". RAAD VERGADERDE Leden van' verschillende commissies herkozen De gemeenteraad van Kloetinge heeft in haar vergadering van vrijdagavond besloten voor de financiering van de in 1962 uit te voeren kapitaalwer- ken het krediet in rekening-courant bij de X.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten vast te stellen op 100.000,—. Voorts verleende de raad aan de Ne derlandse Blindenbond een subsidie Het effect was zater dagmiddag iu Renesse even zoek, toen het be stuur van de coöpera tieve diepvriesvereni ging „Renesse en Om streken" de echtgenote van Westerschouwens burgemeester een ge slacht konjjn overhan digde om het als eerste officiële boutje in een cel van de nieu we kluis te deponeren. De kerstbout was na melijk al stijf bevroren, A-oordat de leden van de begin dit jaar opgerich te A-ereniging op deze ijskoude middag hun kluis, die f 34.000 heeft gekost en daar is neei* nleuwe gebouwtje ach- malige raadzaal van het ter het voormalige ge- oude gemeentehuis, meentehuis aan de Kor- waar de pionier van de te Reke in gebruik wil- diepvriesvereniging, de heer Hack, even te- Op 13 juli werd de eer ste ledenvergadering gehouden en op 16 au gustus kon met de bouAv Avorden begonnen, is hier Veel medewerking heeft „Renesse en Omstre ken" ondervonden van het Centraal Bureau te Rotterdam. Daarnaast heeft de gemeente steeds veel interesse ge toond en een stuk grond ter beschikking gesteld. Bovendien had men het genoegen een aannemer met ervaring op dit ge bied aan te trekken. Een bijzonder woord van dank bij deze kille geschiedenis op een gemeentehuis, \Tiezende wintermiddag ging nog naar de heer J. de Feyter, die heel wat uurtjes aan de gezet op een perceelti' grond van 49 vierkant" meter. Een plannetje dus niet in de ijskast gestopt, maar als het ware omgezet in ecu ijskast. Burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell trok zater dagmiddag nog even deze vergelijking met verschillende voorne mens van het Wes- terschouwse gemeente bestuur, die voorlopig deze gang zijn gegaan. Hij deed dat in de voor- Tachtig bakken met in voren alle genodigden voorbereiding van de totaal een capaciteit had A'erwelkomd. Hij van 200 liter draaien er vertelde daarbij tevens volgens een carrousel- hoe het allemaal in zijn systeem rond in de werk is gegaan met de stichting van d* kluis. bouw heeft besteed. In ieder geval heeft nu ook Renesse zijn diepvries- kluis. van 20,voor het organiseren van een propaganda-avond in de gemeen te. Het Humanistisch Thuisfront kreeg een subsidie van 10 toege wezen. Een verzoek van de Zeeuwse Muziekschool om het balletonderwijs tc subsidiëren werd op voorstel van b. en w. afgewezen. De heren A. Spec, M. J. van Boven, J. W. de Vrleze, C. J. Bos en H. J. Coiyn werden her kozen tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De le den van de Avoonruimtecommissie de heren C. Beenhakker, J. van Wuijckhulse, H. P. Maas en A. Sonke aa'erden eveneens herkozen, terwijl de heer R. Krijger in de plaats a'an de heer R. Buitenhuis werd gekozen. De heren B. M. van Nieuwonhuij2e, C. Beenhakker en P. Lamport werden herkozen als lid a'an de commissie voor maatschappelijk en cultureel werk. Als leden van de burgelijke instelling voor maatschappelijke 'zorg werden herkozen de heren G. de Dreu en L. van de Linde. Tenslotte wei*den de heren J. Leys, H. J. Coljjn en M. J. de Looze her kozen als lid van de financiële com missie uit de raad. Bij de rondATaag vroeg de heer H. J. Colijn (a.r.), of het niet mogelijk was een verbinding tot stand te brengen tussen de Buys Ballotstraat en bet plan-zuid van de gemeente Goes. Reeds tlians zoeken velen daar een weg temidden van modder en slik. Uit een toelichting van de voorzitter bleek, dat een en ander reeds was op genomen, maar dat de oplossing niet eenvoudig is, omdat het stratenplan a-an Goes niet aansluit op de daar aanwezige natuurlijke uitweg. Vol gens het plan-Goes zouden voor het doortrekken van het stratenplan een tAveetal huizen In de Buys Ballot- straat moeten worden afgebroken om aansluiting op deze straat te krUgen. De oplossing zon nu slechts kunnen bestaan in de aanleg van een rijwiel en a-oetpad. Xa hot uitAAisselen A'an de goede wen sen voor kerst- en jaarwisseling volg de sluiting. De brief gaat verder met: „Nu in de toelichting op het wetsontAA'erp verschillende mogelijkheden ten aanzien A'an Nieuw- en St.-Joosland worden onderkend, is het ter bevor dering van een evenwichtige ont wikkeling van liet gebied, dat door het Zuid-Sloe zal Avorden beheerst, met name ter verzekering van een blijA-ende agrarische bufferzone, noodzakelijk, dat, afgezien A-an de zuidoostelijke strook, die gemeen te bij onze gemeente wordt ge voegd". Keuze uit aanwinsten van provinciale bibliotheek Een keuze uit de aanwinsten van de Provinciale Bibliotheek van Zeeland te Middelburg OA'er de maand november luidt: Van Assumburg. De naald ln de schroef. Met schering en inslag. Waar de klepel hangt.Bachmann, Das dreïssigste Jahr, Erzahlungen. De Backer, Longius, ea. A'erhalen. Baldi, Sir Thomas AVyatt. Ball, Conversational English. Baud, Fysiono mie en karakter. Beckett, En attendant Godot. Van Betum, Hoe onderhoud Sk mijn huts? Bleeker, De moedergodin In de oudheid. Bloomfield, Disraeli. Boer, Het smalfllmboek. Borrebaoh, Kleuren fotografie. Brakman, Die ene mens. Brecht, De kaulcasische krrjtkring. Buis man. Weer of geen weer? Claes, Ik en de Witte. Cooper, Scenes from provincial ILfe. Daisne. Hoe schoon was mjjn school. Doelmatig bouwen. Den Doolaard. Het leven van een landloper. Euwe, Oordeel cn plan. Gallandat Huet, Handboek voor zeemanschap. Genet, Le balcon. Les nè- gres, Les paravents. Het gesprek in de onderneming. Van der Graft, Gedichten. Groenveld, Het grote bijenboek. Guitton, La vocation de Bergson. Van Hall, Drie eeuwen. Heneger, Fokker the man and the aircraft, Heyerdnhl, Aku-aku. Hoeekei, Schiffsrisse zur Schtffbauge- schichte. Ilorecky, Libiarles and biblio graphic centers in the Soviet Union. Knegt, Nieuwe ideeën voor smalfllmers. Kooiman. Lutlier. Kouwer cn Ltnscho- ten, Inleiding tot de psychologie. Koyama, Keramik des Orients. Laffont, Brosse en Ostïer, Honderdduizend jaar dagelijks le ven. Landendocumentatie: Angola. Landstrom, Das Schiff. Léautaud, Le petit ami. Le- clercq, Bomenspiegel voor de wandelaar. Leonhardt, X-maal Deutschland. Marcu- se, Mein zwanzigstes Jahrhundert. Mc- Cullers (Smith), The heart Is a lonely hunter. Meesters der Chinese vertelkunst. Mende, The Chinese revolution. Van der Molen. Levend volksleven. Van Molle, Identification d'un portret. Van der Mueren, Perspectief van de Vlaamse mu ziek sedert Benoit. Pitkington. Small boat through Holland. PrévosL Julien Green. Queneau, Zazie dans le métro. Rapport inzake de bouAV, Inrichting en exploitatie van sporthallen. Ratelband, De Westafrikaanse reis van Piet Heyn. Röttger. Klantc en Sagner, Hout. Van Schagen, Narrenwijsheid en ander on kruid. Schenkel, Gliandi. Selinurre, Man sollte dagegen sein. Schrijver. Glas en kristal. SIzoo, Techniek in de oudheid. Slauerhoff, Verzamelde gedichten. Slui ter, Bekn. overz. van de Ned, spoor- en tramwegbedrijven. Sophocles. Oedipus Koning. Van Straaten en Kortz, Char mant gekiekt. Televisie vra3gstuk-waag- stuk. Trukazu, Le peintre japonaise. Tim mennans, Verloren zomerdag. Volbacn, Frühchrlstüche Kunst Warmond. Warm- I te. gedichten. Weyel, Medische psychola gie. Wolf-Catz. Koraalrif. Wright. ThV rong dream. Auto's botsten Op het kruispunt Poststraat-Man- huisstraat te Zierikzee ontstond dins dagmiddag omstreeks één uur een aanrijding, toen de bestuurder van een personenauto, G. I-I, uit Aalten, komende uit de richting Appelmarkt, aan de linkerkant van de straat reed. Uit de Manhuisstraat naderde name lijk op hetzelfde moment een perso nenauto, bestuurd door mevrouw Van de Z. te Nieuwerkerk. Beide auto's werden bij de botsing, die daarop volgde, aan de voorkant beschadigd. Kerstmandjes De hervormde \rouwenverenig1ng t,e Nieuwerkerk heeft tijdens hun kerst wijding aan de zieken en hulpbehoe venden ksrstmandjM uitgereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8