Hellas leidt zowel bij heren als bij dames in zaaihandbalstrijd Droeve balans van kerstfeest 1961 AAGTEKERKE EN ST.-LAURENS WONNEN MET GROTE CUFERS 00K IN ZEELAND GINGEN DE SCHAATSEN ONDER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 DECEMBER 1961 ANDER COMPETITIEVERLOOP DAN VERWACHT Incident in Goese veilinghal: speler weigerde het veld te verlaten 2 0 0 4 15- 0 0 4 1 2 7—5 18—9 2 0 0 2 0 713 2 0 0 2 0 8—17 Het ziet er naar uit, dat de zaalhandbalcompetitie een ander verloop zal krijgen dan werd verwacht. De kampioen van het vorig jaar bij de dames (Walcheren) kwam nog niet tot een overwinning. En ook de titelhouder bij de heren (Volt) zegevierde nog niet. Tonido, dat bij de heren altijd in de bovenste regionen is waar te nemen, slaagde er eveneens nog niet in tot een overwinning te geraken. Het is dan ook min of meer verrassend, dat zowel by de dames als bij de heren Hellas momenteel aan de kop gaat. Overigens was zaterdagavond door de vinnige koude het bezoek aan de veilinghallen in Middelburg en Goes niet groot. De speelsters en spelers trokken zich echter niets van de kou aan en speelden vaak pittige wed strijden. Di daarentegen had veel meer geluk en zo kwam de overwinning bij de meest gelukkige terecht. De stand bij de dames is nu: Hellas EBHV Marathon Were Di Walcheren Longa AFDELING ZEELAND. In een aantrekkelijke wedstrijd speel den de heren van Marathon en Wal cheren gelijk: 1010. Het was een pittige vertoning, waarin vooral bij Walcheren Ties de Wege opviel. Ton- ny Janse van Marathon had voor zijn team het grootste aandeel in de doel punten. Een gelijk spel gaf de ver houding juist weer. Olympus komt in deze competitie wel bijzonder goed voor de dag. De goed opgezette aan vallen werden op de juiste wijze af gewerkt en hierdoor kwam Neptunes er niet aan te pas. Olympus won met 134. De dames van Hontenisse herstelden zich volkomen en wonnen verdiend van De Meeuwen met 6 3. In de dames 2e klas behaalden de Yerseke-dames in Middelburg te gen Olympus II een verdiende 05 overwinning. Fortuna was nog niet opgewassen tegen Sporto en verloor met 64. In de 2e klas heren speel- In Goes beleefde men tydens de wedstrijd Tonido-Hellas (heren) een voor de handbalsport smade lijk incident. Bij een schermutse ling voor het Hellas-doel consta teerde de scheidsrechter een over treding van de Tonido-speler Adri Coi'stanje. Deze speler deelde de mening van de arbiter echter niet. en plaatste een niet toelaatbare opmerking. De scheidsrechter stuurde daarop de speler van het veld. Aan deze opdracht gaf Cor- stanje echter geen gehoor. On danks aandringen van bestuur en medespelers van Tonido bleef de speler in liet veld, zodat de scheidsrechter zich tenslotte ge noodzaakt zag de wedstrijd 10 minuten voor het eindete sta ken. Overigens had Hellas toen reeds een onaantastbare 513 voorsprong. Het incident was te meer te betreuren, omdat de wed strijd een uitermate sportief ver loop had gehad. TOMDO-HELLAS 5—13. Het begon goed voor Tonido. Door De Leeuw werd het 10. maar Lui der zorgde voor 1l. Molz hielp To nido aan een 21 en Boutens bracht de stand weer gelijk, 22. Weer was het Tonido. dat de leiding nam door Jacobs, maar Poortvliet zorgde dat 33 werd bereikt. Toen kwam het keerpunt. Onder aanvoering van Viergever, die de rots was in de ver dediging, kwam Hellas door 2 x Lan sen en Poortvliet, met de rust op een 36 voorsprong te staan. Na de rust brachten Poortvliet, Kok en v. Weele de stand op 39, waarna Molz de stand op 4 -9 kon brengen. Jacobs en Schotel zorgden voor 411 en uit een strafworp kon v. Hese de stand op 5J.1 brengen. Boutens en v. Weele brachten de stand op 513, voordat het Incident met Corstanje van Tonido plaatsvond. TA CHOS-E.B.H. V. 10—12. Een herboren Tachos beet tegen EBHV zo fel van zich af. dat deze club alle moeite had zich staande te houden. Het was dan ook geen wonder, dat met de rust EBHV tegen een 7 4 achterstand aankeek. Tot acht minuten voor het einde had Tachos nog de leiding, maar toen kwam EBHV zo sterk opzetten en ontstond een dermate druk op het Tachos-doel. dat doelpunten niet konden uitblijven. De overwinning kwam EBHV dan ook ten volle toe. VOLT—TACHOS 12—14. Gealarmeerd door de prestatie van Tachos tegen EBHV, speelde Volt zo onsamenhangend, dat Tachos alle gelegenheid kreeg haar eigen spel te spelen. Ook werd het doel bij Volt onvoldoende afgeschermd, zodat het geen wonder was dat Tachos een vrij grote voorsprong nam. Tegen het einde van de tweede helft herstelde Volt zich, maar toen was het te Iaat, om de opgelopen achterstand in té halen. Een fraaie prestatie van Ta chos om de kampioen van het vo rige jaar een nederlaag toe te bren gen. De stand bij de heren is nu: Hellas 3 3 0 0 6 57—30 EBHV 2 2 0 0 4 27—22 EMM 2 1 0 1 2 28—30 Tachos 3 1 0 2 2 32—47 Volt 2 0 0 2 0 21—25 Tonido 2 0 0 2 0 17—28 MARATHON-W'ALCHEREN 8—3. Het nog uit vorm zijnde Walcheren moest toezien, hoe Marathon acht maal scoorde, terwijl Walcheren daar slechts drie treffers tegenover stelde. Marathon profiteerde van zwakke plekken in de verdediging van Wal cheren. Walcheren speelde niet zo veel minder dan Marathon, maar de doelpunten beslissen nu eenmaal de wedstrijd. Voor Marathon scoorden Ferie Koster 4 x, Nel de Waal 2 x, Ineke Willemse en Jannie Elve. Voor Walcheren Fien van Pamelen, Steef Wans-Tax en Toos Bergs. Wil Wal cheren weer die rol spélen zoals het die voorheen in de zaalhandbalsport heeft gehad, dan zal snel in de ver dediging verandering moeten worden aangebracht. WEKE ÜI-E.B.H.V. 1—2. Een met Invallers spelende EBHV had heel wat moeite met Were Di. De verdediging aan beide zijden was het sterkte deel, zodat de doelpun ten duur waren. Het was een gelijk opgaande strijd, waarin de doelpun ten allemaal in de eerste helft van de wedstrijd werden gemaakt. LONGA-WERE DI 4—7. Een beter spelend Longa zag haar werk niet bekroond. Met knap opge zette aanvallen bestookte men het Were Di doel, maar op de meest wonderbaarlijke wijze kwamen de ballen niet in het doel terecht. Were den de Hellas-reserves tegen Fortuna. Hellas II won deze ontmoeting met 6—4. waarbij vaak onbesuisd werd gespeeld. In de 3e klas heren was O D.I. te sterk voor Hellas III: 6 1. Tonido HI won verdiend van For tuna II met 73. Uitslagen District Zuid-B. Dames. Were Di— EBHV 1 -2. Longa-Were Di 4—7, Marathon -Walcheren 83; heren: Tachos—EBHV 10—12. Volt—Ta chos 1214. Tonido—Hellas 513. Afdeling Zeeland. Dames le klas. HontenisseDe Meeuwen 63; he ren le klas: MarathonWalcheren 1010. OlympusNeptunes 134; dames 2e klas: Olympus 2Neptu nes 05, SportoFortuna 64; he ren 2e klas: Hellas 2Fortuna 64; heren 3e klas: ODIHellas 3 61, Tonido 3Fortuna 2 73: dames ju nioren: EMMZeeland Sport 1- Walcheren 2Marathon 311; he ren jun. 2e kl.: OlympusSIOS 5 10: meisjes adsp. 14—15 j.: Mara thonTonido 09, Volharding" ODI 317; jongens adsp. 1415 j.: MarathonTonido 34, Olympus SIOS 3—4, ODI—EMM 5—4, Hellas Fortuna 622; meisjes adsp. 12 13 j.: Walcheren 2Tonido 05; jongens adsp. 1213 j.: EMMSIOS 57, VolhardingFortuna A 25, TonidoFortuna B 13, Hellas Fortuna C 131. Twee turnkampioenes in Rusland De Olympisch kampioene turnen Larisa Latynina en Tamara Lyikhi- na deelden tezamen de eerste plaats tijdens de Russische kampioenschap pen turnen die in Tbilisi werden ge houden. Bij de heren eindigde Yuri Titov. de man die tijdens de Europese kampi oenschapen werd verslagen door de Zuidslaviër Miroslav Cecar, als eer ste. ZEEUWSE DAMCOMPETITIE Souburg dwong Middelburg een gelijk spel af: 10-10 Voor de competitie van de Zeeuwse Dambond werden de volgende wed strijden gespeeld: Hoofdklasse: Gespeeld te Vlissingen tussen Vlissin- gen en 's-Gravenpolder: Joh. Lere-Jan Blom 1-1E. A. Schui- tema-A. Krijger 0-2, C. van Rijswijk- G. Blom 2-0, P. Maas-W. Krijger 0-2, Joh. de Smet-Jae. op 't Hof 2-0, L. Goedbloed-A. Dubbelman 2-0, H. de Vlieger-L. J. Verkerke 1-1. P. Goed bloed-A. van Overbeeke 1-1, O. Hel- linga-D. Huissoon 1-1, P. van Oor- sehot-C. Kubregtse 2-0. J. Francke 2-0, I. J. de Bert-W. Kool® 2-0, A. Janse-J. Koole 1-1, M. J. Kas- se-L. Franke 0-2, A. van Mourik-A. Franke 1-1. Precies binnen het bereik van het wedstrijdreglement tenminste zes van de tien spelers moeten aanwezig zijn kon deze wedstrijd doorgaan. Vlissingen II moest met deze slechte opkomst van 6 spelers vanzelfspre kend een nederlaag tegemoet zien, hetgeen het verlies van 15-5 duidelijk maakt. Gespeeld te Sint-Laurens tussen Sint- Laurens I en Lammerenburg I. Lw. Davidse-A. de Buck 1-1, Ln. Da- vidse-P. van Vlijmen 2-0. I. Adriaan- se-A. Francke 2-0, B. Verburg-I. Vin- ke 1-1, P. de Kam-F. Brasser 1-1, B. v. d. Broeke-C. Gel jon 2-0, P. Sinke- C. de Looff 2-0, Fl. Kodde-W. Koppe- jan 2-0, Iz. Walraven-C. J. de Looff 0-2, P. van Keulen-M. Boone 1-1. Deze wedstrijd werd gewonnen door Hei was moeilijk te voorspellen welke Vlissingen met 12-8. Gespeeld te Aagtekerke tussen Aag- tekerke en Souburg. J. J. Engelvaart-J. van Eenennaam 2-0, J. Blaas-F. van Dixhoorn 2-0, A. Willemse-J. D'Hondt 1-1, F. Blaas-M. Marijs 2-0, P. de Visser-F. Grevinga 2-0, S. Blaas-L. van Soelen 1-1, M. C. de Srnit-M. Bronke 1-1, C. Jongepier- J. Brasser 2-0, S. de Visser-R. Bras ser 2-0, A. Louws-L. Leijnse 0-2. Aagtekerke was weer in goede vorm. Souburg kon met niet minder dan 15-5 naar huis terugkeren. De vijf eerste bordspelers lieten ook nu weer 9 van de 10 punten op het wedstrijd bord noteren, le klas: Gespeeld te Middelburg tussen Mid delburg II en Souburg II. A. A. v. d. Mark-J. Sinke 1-1, N. van Eenennaam-A. de Pagter 1-1, B. J. Parinussa-P. Marijs 2-0, K. de Koeyer -J. D'Hondt 1-1. A. Walraven-P. Al- laart 2-0. J. Buijs-J. de Wolrf 0-2, C. M. van Rijswijk-P. de Wolff 0-2, M. Poiiwelse-A. de Wolff 2-0. J. Melief- ste-B. C. van Vliet 0-2. N. Meliefste- J. A. Veenstra 1-1. Een mooi resultaat van Souburg om tegen het sterke Middelburg met 10-10 gelijk te spelen. Gespeeld te Scherpenisse tussen Scherpenisse I en Goes II. J. Verhaegcn-P. Lampert 2-0, J. W. van Houdt-H. C. Mulder 0-2, J. P. van Reest-C. W. van Damme 0-2, L. de Wilde-H. van Benthem 2-0, A. L. G. van Doom-P. Deurloo 1-1, J. Rijsten- bil-L. Dekker 0-2, G. v. d. Werf-A. van Belsen 0-2, J. Vroegop-D. van Daalen 0-2, H. van Houten-M. de Klerk 0-2, A. Rijstenbil-J. de Jonge 0-2, Ook Goes II zet zyn sterke opmars voort, daar men deze wel lastige uit wedstrijd glansrijk met 15-5 won. Gespeeld te Kleverskerke tussen Kle- verskerke I en Vlissingen II. J. Pouwer-n.o.g. 2-0, Mej. M. Kasse- n.o.g. 2-0, A. J. v. d. Broeke-n.o.g. 2-0, J. Baaijens-n.o.g. 2-0, P. Brasser- F. J. Pluijmers 1-1, P. Coppoolse-K. 0 De Britse archeoloog John Allegro zal pogingen doen om ln de zogenaamde „Keretmis-grot" ten westen van de Dode Zee, documenten op te sporen, die ge schreven zouden zijn Sn de tijd toen chris tenen van het eerste uur uit Jeruzalem werden verdreven. De bewuste grot heeft de naam „Kerstmis-groi" gekregen omdat zij het vorig Jaar op Kerstmis werd ont dekt. uitslag deze wedstrijd zou opleveren, omdat beide tientallen telkenjare te gen elkaar opgewassen waren. Sint- Laurens zegevierde nu echter zeer sterk met niet minder dan 14-6. Een groot aantal chronisch zieleen heeft dit jaar het, kerstfeest samen met het Leger des Heils gevierd in de nieuwe R.A.I. te Amsterdam. Op de foto ziet men een overzicht van de immense zaal met de honderden bedden: bij ieder bed stond een bran dend kaarsje, terwijl ook langs de wanden van de zaal en in de grote kerstbomen vele kaarsjes flonkerden. Grensrechter, die arbiter sloeg, beboet Conform de eis van de procureur- generaal is de 27-jarige bloemisterij- knecht T. van H. uit Hillegom door het gerechtshof te Amsterdam ver oordeeld tot het betalen van een geld boete van f 100, eventueel te vervan gen door twintig dagen hechtenis. Op elf maart van dit jaar had Van H. als grensrechter bij de voetbalwed strijd Hillegom-Muiden voor de za- Jagcompetitie van de K.N.V.B. de eidsrechter, de heer D. Slagveld, een klap op het hoofd gegeven, waar door deze een lichte hersenschudding opliep. De grensrechter had zich vol gens zijn verklaringen geërgerd aan de manier waarop de scheidsrechter de wedstrijd leidde. De politierech ter in Haarlem had Van H. destijds veroordeeld tot een week onvoor waardelijke gevangenisstraf. I!llllllllll!lllilllllllllllllllllllllllllllll!llllllllll)ll||||||lllllllllllllll||||||||||l||| Buisbreuk door vorst in Zierikzee Ij Zierikzee heeft zondagmiddag s H enkele uren zonder water ge- zeten. Omstreeks één uur ver- s dween plotseling alle druk op H de leidingen. Een flinke buis- M s breuk in de hoofdleiding bij het tz j§ aanjaagstation aan de Zand- H weg was van dit alles de oor- f| II zaak. H H De technische dienst van de N. V. waterleidingmaatschappij „Schouwen-Duiveland", kwam H onmiddellijk in actie. Hoewel de bodem ter plaatse hard be- |1 vroren was. wisten de mannen toch het lek, veroorzaakt door §r H de vorst vrij spoedig te be- s H reiken. Drie uur later was het §1 euvel verholpen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Slot van pag. I duidelijk aan, dat het de vorst „ernst" werd: zaterdag: min. 2,2, max.4,3 C. zondag: min. 2,6, max. 5,4 C. maandag, 3 ste kerstdag: min. 3,3, max. 6,9 C. dinsdag, 2e kerstdag: min. 2,6, max. 7,8 C. In vier dagen van twee naar ze ven graden onder nul, een goed vriesweertje dus met af en toe een wat waterig zonnetje, dat zijn dunne stralen liet glijden over veel ijsvertïer overal in de provin cie. De officile banen werden eerste kerstdag op verschillende plaat sen in Zeeland opengesteld. Zoals de baan bij de Keersluis in Vlis singen. Eerst was er nog slechts een gedeelte in het midden berijdbaar, maar op de tweede kerstdag was de baan helemaal in orde. Er werd veel en vlijtig gereden, maar nóg meer op de Spuiboezem, die zo veel beschut ter ligt. Vandaag woensdag zal de Vlissingsc ijsbaan van verlichting- worden voorzien, zodat er ook 's avonds zal worden gereden. Licht in de duisternis komt er ook in Goes voor de Goese ijsvereni- ging, die voor de ijsliefhebbers de vesten heeft gereserveerd. Van avond wordt besloten of er ver lichting wordt ontstoken langs de Ooslvest van de Stenenbrug bij dc Ganzenpoort tot het ziekenhuis Oostwal. Overigens schaatsen de Goesenaren ook alweer vanaf tweede kerstdag, toen de vesten voor de (jspret werden vrijgege ven. Middelburg Tweede kerstdag was ook het startsein voor de Middelburger* om de schaatsen onder te binden voor een baantje over de vesten: de ijsbaan bij de Breeweg van de Middelburgse IJsclub liad al eer der zondagmorgen de poor ten geopend. Toen 's avonds de baan nog verlicht werd, was het er een druk gekrioel van schaat senrijders en -sters. De watergan gen rondom Middelburg en Vlis singen trekken eveneens de nodi ge Delangstelling. Niet alleen de ijsliefhebbers heb ben zich met de vorst geamu seerd, maar ook de niet-schaat- sers. In Middelburg bijvoorbeeld zag men op tweede kerstdag vele automobilisten in een langzaam tempo langs de vesten rijden, om te genieten van de fleurige aan blik. die de ijspret op de vesten bood. Van Middelburg naar Temeuzen, waar de schaatsvyver eerste kerstdag „in bezit" werd genomen en uiteraard ook tweede kerstdag behoorlijk werd bereden. Zierikzee toonde beide kerstdagen weer het beeld van de schaatsen rijders zwierig op de grachten en in Oostburg waren de echte West Zeeuws-VIaamse schaatsliefheb bers zondagmiddag al op het Grote Gat te vinden, hoewel het ijs daarvan nog niet zo bijster goed was. In enkele wakken groepten daar de overblijvende wintervogels samen om op een afstandje het geschaats van voor namelijk kunstrijders en enige hardrijders te bekijken. „Gewalst" werd er ook op het „Vestje" in Oostburg, waar vele zwierige krullen in het ijs werden getrok ken. Het ys heeft dus de afgelopen vier dagen goed doorgezet. Er wordt ook ijs op de Zeeuwse stro men verwacht. Op verschillende vaarwaters zijn dc gasboeicn reeds vervangen door jjsbakens. Slot van pag. 1 Iers, die het begin van de plech tigheden zaten af te wachten. Niemand werd gewond. Dit Inci dent is er één uit een reeks die de laatste tyd tussen Griekse, Ar meense en rooms-katholieke be dienaren van de geboortekerk zijn voorgevallen. De plechtigheden verliepen verder in alle rust en verhevenheid. De Man- delbaumpoort werd om middernacht gesloten. Krachtens een overeen komst uit 1951 opent de Jordaanse regering de poort gedurende 36 uur tijdens het kerstweekeinde. Bisschop verbrand De stoffelijke resten van aartsbis schop Nikodemus, de verbannen vroegere vrijheidsstrijder op Cyprus, zijn op de avond van. eerste kerstdag verbrand tydens de brand die de 113 jaar oude Grieks-orthodoxe kerk van St. Michael in Jaffa, Tel Avivs twee- lingstad, heeft verwoest. De kist met het lichaam van de aartsbisschop stond gereed om op 10 januari tc worden overgebracht naar Cyprus, nu een onafhankelijke repu bliek. De brand is veroorzaakt door kortsluiting. Eichmann Adolf Eichmann heeft eerste kerst dag het aanbod van een priester ge weigerd voor een speciale kerstdienst in zijn cel. Wel heeft hij het traditionele Turkse diner genuttigd, dat aan alle „chris telijke" gevangenen is uitgereikt. Eichmann heeft op eerste kerstdag niet geschreven aan zijn memoires. Hij las en herlas de kerstkaarten, die hem door familieleden en vrienden waren gezonden. Toen de muziek tot hem doordrong van de kerstliederen, die door de andere gevangenen wer den gezongen, liep hij nerveus in zijn cel op en neer. Kersttoespraken Koningin Juliana sprak eerste kerst dag voor beide Hilversumse zenders een kerstboodschap uit. „Wy moeten openstaan om de wind van de eeuwigheid alle stof van onze bin nenhuisjes te doen opdwarreleu en ook om de geest van anderen bij ons te laten binnenwaaien, want wie weet wat voor verryking van onze eigen geest we anders buitensluiten", zo zei onze vorstin onder meer. Koningin Elizabeth sprak van het kerstfeest als van een „boodschap van hoop en bemoediging". Adenau er hekelde in zijn kerstboodschap het werk van het „goddeloze communis me". Koningin Boudewqn had speci ale woorden voor de „landgenoten in de voormalige Belgische Kongo." Willy Brandt, de Westberlynse bur- gemeester, sprak van opofferingen, ok president Kennedy richtte zich in een speciale boodschap tot de be woners van de voormalige Duitse hoofdstad. In Nederland Groot was het aantal slachtoffers tij deus de kerstdagen in Nederland. Bij Bergen in Limburg kwamen de heer W. Ehren (34) en zyn dochtertje Gerrie (7) om het leven, toen zy, op weg naar de kerk, door een hen ach terop komende auto werden ge schept. De echtgenote van de heer Ehren, zijn broer W. Ehren en zyn dochtertje Corrie zijn zwaar gewond. De bestuurder van de auto verklaar de tegenover de politie door een te genligger te zijn verblind. De 19-jarige E. W. Schneider en diens echtgenote K. Schneider-Moer- kerken uit Slikkerveer, die onlangs in het huwelijk traden, zijn bij Mar- kelo in liet Twente-Rijnkanaal gere den. Beiden verdronken. De 53-jarige dr. J. W. Holleman uit Rotterdam verongelukte dodelijk op de rijksweg tussen Rotterdam en Dordrecht. In Naarden verongelukte de zestig jarige bromfietser J. Pieterse. In Den Haag kwam de 84-jarige M. J. Hogenboom uit Warmond om het leven. Op de rijksweg bij Delft liet de heer N. J. J. Lorice (47) het leven. Hij was afkomstig uit Den Haag. De heer G. J. Hiddiug (65) werd bjj Bellingwolde door een auto geschept en op slag gedood. In Amsterdam viel de zeventigjarige J. Klein zo ongelukkig van dc trap, dat hij later in een ziekenhui* over leed. Op het Amsterdamse Rokin kwam de Sl-jarige mevrouw J. M. Faber om het leven, toen zij door een tram werd aangereden. In Wassenaar overleed de heer J. G. Heiermans, die op de fiets door een personenauto was „gesneden". Bij het, Feijenoordstadion kwam bij een gecompliceerde autobotsing het zeventienjarige meisje Eva van Vel- zen om het leven. Er waren vele ge wonden. By Vlagtwedde werd de tienjarige Fenny Brinke bij een motoraanrijding gedood. Mevrouw A. van der Vegte-van Loe- ncn uit Deventer (23) kwam om het leven, toen de auto van haar man tegen een boom reed. De overige drie inzittenden werden zwaar gewond. In Posterholt verloor de tienjarige Peter Zegers bij het spelen op de rij weg het leven. Dc tweejarige Robert van Ommen uit Amsterdam, die in Vaassen logeerde, is daar bij het plotseling de weg oversteken," aangereden en vrijwel op slag gedood. Uit Oostenrijk kwam bericht dat de Barendrechter M. M. van der Hoek (49) bij het bergbeklimmen in een driehonderd meter diep ravijn is ge vallen. Het, stoffelijk overschot is ge borgen. Verdronken Op de ochtend van eerste kerstdag- zijn de 6-jarige Sjouke Remery en de 12-jarige Wolter Bijl, beiden uit Sneck, te zamen met hun vriendje, de 12-jarige Siepie Bethlehem in een wak in de Geeuw geraakt, toen zy met een slede speelden. Schaatsenrijders slaagden er In de jongens op het droge te brengen. Voor Sjouke, en Wolter kwam de hulp tc laat; zy bleken reeds te zijn over leden. Op de Oudegaastcr Brekken ln de omgeving van Oudega is de 9-jarjge W. van der Kamp uit Blauwhuis in een wak geraakt en verdronken. Op tweede kerstdag is de 17-jarige J. Bruinsma ui Woudsend bij het schaatsen op het Heegermeer in een wak gereden en verdronken. In het Sneckermeer is de 21-jarige Eize Stoker uit Luinjeberd verdron ken. Claessen niet in Belgisch elftal Roger Claessen, de man die in de, voetbalinterland togen Nederland twee doelpunten scoorde, hi niet op- Besteld voor do ontmoeting België— ulgarije, die zondag a.s. plaatsvindt in het Heyselstadion te Brussel. Donderdagmiddag hebben de Rode Duivels onder leiding van Arthur Ceu- lers nog een laatste maal getraind en daarbij bleek dat de conditie van de Standard-speler niet zodanig was dat men hem met een gerust gewe ten de middenvoorplaats zou kunnen toevertrouwen. Zijn plaats wordt in genomen door de Anderlechtspeler Jacques Stockman. Reeds eerder was bekend dat Martin Lippens die in Amsterdam de linkshalfplaats bezet te wegens een blessure niet zou kun nen spelen. Hij wordt vervangen door Laurent Verbiest. De opstelling is: Doel: Jean Nicolay (Standard Luik); achter: Yves Bare (G.C. Luik) en Guillaume Raskin (Beerschot): mid den: Pierre Hanon (S.C. Ander- lecht), Roland Storme (F.C. Brugge) en Laurent Verbiest (S.C. Ander- lecht); voor: Joseph Jurion (S.C. An- derlecht), Paul van Himst (S.C. An- derlecht). Jacques Stockman (S.C. Andcrlecht), Paul Vandenberg (U. St. Gillis) en Marcel Paeschen (Stan dard Luik). Reserves: Guy Delhasse (F.C. Luik). Ed Wauters (Antwerp A.C.) Felix Geybcl (Beringen F.Cj en Richard Orland (C.S. Brugge). 0 Dc raad van de C.E R.N. (de Europese Organisatie voor Kernonderzoek) heeft in Mcyrin bij Genève zijn 20ste zitting ge houden. Aan de vergadering werd deelge nomen door 46 afgevaardigden en raadge vers van de 14 landen-leden van de orga nisatie. De Belg Jean Willems werd tot voorzitter voor 1962 herkozen. Zoals be kend Is ook Nederland lid van deze orga nisatie. 0 Dc Deense kunstschilder Johannes Lar- sen is op 93-Jarige leeftijd te Kerteminde in Denemarken overleden. Larsen was he leend om zijn landschappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6