Bruinisse probeerde nieuwe brandweerauto WALCHEREN Agenda ZUID-BEVELAND WOL; J 27 DECEMBER 19ÖI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 PROGRESSIEVE AANWINST Crème motorspuit kostte ƒ35.300 ER HINGEN zaterdagmiddag: in Bruinisse grote ijspegels aan de slangen van de nieuwe, crème ge kleurde brandweerauto van deze ge meente. Even tevoren was 800 me ter rood nylon slangenmateriaal uit gerold voor de eerste actie met de nieuwe lage-druk autospuit, waar mee het plaatselijke vrijwillige korps thans is uitgerust. Het ijs in de brandput van Plan West was die middag juist gekapt voor een de monstratie, waarbij de wagen voor de ogen van burgemeester en wet houders, raadsleden, brandweerin spectie en collega's van het eiland en vele dorpelingen op zijn bedrijfs zekerheid werd getest. Dat daarover na een klein kwar tiertje experimenteren geen twij fel behoefde te bestaan, bleek bij voorbeeld al overduidelijk toen er drie spuitgasten aan te pas moesten komen om de pijp voor een loodrecht omhoog gerichte straal in bedwang te iiouden. Huizenhoog stoof het water op: de motorspuit toonde haar capa citeit van 2500 liter per minuut. En de veertien gehelmde brandweer mannen hadden nu voorgoed afge rekend met hit oude, „versleten beestje", zoals burgemeester C. H. v. d. Linde de in 1948 aangeschafte dumpwagen later in restaurant „Bru" betitelde. „De raad heeft toen een radicaal besluit genomen", zo ging de burgemeester verder. En om te verduidelijken, dat de nieuwe aanwinst van de brandweer door de burgerij op de juiste wijze was ge taxeerd, zei hij: „De mensen in Bruinisse zijn tamelijk kritisch. Ze hebben de wagen van alle kanten bekeken en als ze nu enthousiast zijn, mogen wij toch wel de indruk hébben dat de spuit in de toekomst aan alle verwachtingen zal voldoen". Overigens voegde de burgemeester er onmiddellijk de wens aan toe, dat de wagen in de toekomst voor zijn uiteindelijke doel zo weinig moge lijk behoeft te worden gebruikt. Ooerdracht Even tevoren had de heer D. de Vries namens de bouwer de spuit hét nieuwe materiaal vertegen woordigt een kapitaaltje van 35.300,officieel aan het ge meentebestuur overgedragen met de wens: „voor een heilzaam gebruik". De adjunct-inspecteur, de heer G. de Roos, vond dat de mannen van commandant A. M. Jumelet er ei- Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 22 december. Andijvie 38—74. Bloemkool II A 37—76. Spruiten I A 69—93, II A 40— 70, I B 87, II B 28—45. I D 57—68, ge schoond 1.21. aanvoer spruiten 21.000 kg. Witlof I A 1.00—1.13. II A 89—1.04. I B 98 —1.01, II B 66—91, aanvoer 19.00 kg. Sla I 18—33, II 14—17. Sla 36—75. Rode kool 7—12. Gele kool 918. Groene kool 1115. Boerenkool 16—18. Selderij 7—21. Peterse lie 18—27. Prei I A 36—59. II A 17—39, I 1113. Waspeen II A 1516. Grote peen 6 —14. Uien 25—26. Uien geschoond 12—16. Golden Delicious KI. I A 77—83, I B 72— 76, II A 60—75, II B 54—72. Jonathan KL. A 66—88. I B 55—68. I C 53—63. II A 04 —70, II B 58—60, II C 43—54. Goudrenet kl. T A 64—76. B 65—66. I G 58—63. II A 00—415. II B 55—61. Comtesse de Paris KI I A 28—53, I B 22—30. II A 24—26. Cox' Or. Pippin Kl. I B 76. genlijk op achteruit gegaan vroeger lag het nog wel eens ow waren": vroeger lag het nog wel eens aan de wagen, wanneer de brandweer geen daverend succes behaalde. „Nu wordt er natuurlijk van jullie nog meer verwacht". De brandweer van Bruinisse beproef de zaterdagmiddag met succes haar nieuwe brandweerauto. Op de foto: de spuitgasten in actie. FOTO PJZ.G.) Overigens was deze opmerking heel goed bedoeld, want de heer De Roos bracht onmiddellijk daarna de opof fering en de tijd, die het personeel in oefening en studie steken, ter sprake. „Dat alles voor een belange loze beveiliging van de gemeente". De heer Jumelet sprak hij deze overdracht ook nog een enkel woord. Bruinisse is in het bezit gekomen van het modernste brandweermate riaal op Schouwen-Duiveland. VANDAAG. Middelburg City: Alles draait om Con- ny, 20 uur. a.l. Klectro: Dc Saint in actie. 19 30 uur. 14 jaar. Nieuwe Kerk: Kerstuitvoering Middelburgs Man nenkoor, 15:30 uur. Vlissingen Alhambra: De brave soldaat Sdhwejk. 20 uur. a.l, Lüxor: Eddie kent géén pardon. 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: De koning der boekaniers, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Salomo en de-konin gin van Seheba, 20 uur. 14 jaar. Oostburg Ledellheater: Onder vreemde vlag, 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympïa: Lokkende hori zon, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Luxor: Cinderella. 20 uur. a.l. Dankbaarheidsinsigne voor leden Paul Krugergroep De districtscommissaris van Zeeland, schipper drs. E. Kuiper, heeft zater dag het dankbaarheidsinsigne van de Nederlandse Padvinders uitgereikt aan de heren J. Goedbloed en J. Langedijk, respectievelijk voorzitter en penningmeester van de groeps- commissle van de Paul Krugergroep zeeverkenners te Middelburg. J.n zijn toespraak memoreerde de schipper de verdiensten van beide le den, die reeds 15 jaar deel uitmaken van de groepscommissie. Hij meende dat de dankbaarheid van de groep en het district voor de heren Goedbloed en Langeijk niet in een insigne is uit te drukken. Na de uitreiking van het dankbaar heidsinsigne overhandigden een welp en een. loods bloemen aan mevr. Goedbloed en nievr. Van Dalen, echt genoten van groépscommissieleden. Hierna werd de welp Roel Wolf ge ïnstalleerd als verkenner van de Paul Krugergroep. Na afloop van het offi ciële gedeelte werd de traditionele groepsmaaltijd gebruikt. Filatelistische vereniging „Delta" opgericht Dezer dagen werd in „Suisse" te Middelburg een vergadering gehou den door verschillende postzegelver zamelaars uit Middelburg en omge ving, hiertoe uitgenodigd door een commissie welke was ingesteld om tót oprichting te komen van een nieu we filatelistenvereniging. De heer H. Mennes, die de leiding had van deze avond, zette uiteen de vele moeilijk heden welke met de oude vereniging waren gerezen en na onderhandelin gen konden die niet tot oplossing worden gebracht. Er werd dan ook besloten een nieuwe vereniging op te richten, die thans reeds over een ledenaantal Van 65 beschikt. De aan wezigen noemden deze vereniging, die aan geen vaste plaats is gebon den, filatelistische vereniging „Del ta". Leden uit elk deel van Neder land dat in het Deltagebied ligt kun nen lid worden. Dit bleek reeds, daar uit dc omgeving van Bergen op Zoom zich staande de /ergadering een zes tal leden opgaf waardoor een leden aantal van 71 werd bereikt. Gezien het grote enthousiasme dat tijdens de vergadering heerste, bestaat er geen twijfel or de nieuw opgerichte vereniging voorziet in een behoefte.. Nadat het officiële deel was beslo ten met een grote kerstverloting waarbij velen met een aardige prijs naar huis gingen, werd nog druk ge ruild en verwisselden nog vele post zegels van eigenaar Maandelijks zul len vergaderingen plaatshebben in „Suisse". Openbare verkoping Dezer dagen vond in Middelburg de openbare verkoping plaats van het huis met tuin en vrije uitgang aan de Seissingel 70 te Middelburg. Het huis werd voor f 10.500 verkocht aan de heer P. Mesu q.g. te Sint- Laurens. Kerstboom in brand Dinsdagmiddag vatte de kerstboom bij dó familie P. G. H. in het Zand- dovp te Middelburg vlam. Buren wis ten het vuur met" emmers water te blussen en voor dé brandweer, die later arriveerde, was er dan ook niets meer te doen. Er ontstond enige schade. WESTKAPELLE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Westkapelle vergadert op vrijdag, 29 december, des avonds om half acht. Op de agen da staat onder meer de vaststelling van de begroting van de vleeskeu ringsdienst kring Oostkapelle. Het f raamde nadelig saldo bedraagt 1203,14 waarvan f 311,56 ten laste van de gemeente Westkapelle komt. Voorts komen in behandeling de ge meentelijke herindeling op Walche ren. waartegen tiet college van b. en w. geen bezwaren heeft en de vast stelling van de vroonrekening 1961. Auto's botsten Doordat er geen voorrang werd ver leend, botsten dinsdagmorgen om tien voor tien op de Bloemenlaan, hoek Vincent van Goghlaan, de auto's van K. de K. en A. I. M. uit Vlis- singen. De echtgenote van de heer M., die naast de bestuurder zat, kreeg enige lichte schaafwonden. Er ontstond wat lichte materiële schade. Kerstfeest N.C.V.B. De afdeling Vlissingen van de N.C.V. B. hield dezer dagen haar kerstavond onder leiding van mevrouw N. V Mourik-Van Rij. Na het welkomst woord werd de kerstliturgie voorge lezen, waarbij enkele dames decla meerden. De verdere avond werd ge vuld met het voorlezen van een kerst- vei'haal, samenzang en zang van het lcóor, ondër leiding van mevrouw Noot. Agenda raad voor 2 januari >e gemeenteraad van Vlissingen zal dinsdagmiddag 2 januari 1962 om 2 uur vaststellen een verordening op het beheer van de gemeentelijke be drijven en een verordening op de ge meentelijke dienst voor sociale zaken. De raad zal zich verder o.m. uitspre ken over een herziening van het pen sioen aan oud-wethouder M. A. van Popering, over een geldlening ad. 6080 voor 32 geisers in woningen van de Vereniging tot verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en over een krediet van 6500 voor de voorbereiding van de bouw van een .ymnastiekiokaal aan de Jan Lïgt- iartschool. Examens machine- schrijven Bq de gehouden examens voor machi- neschrijven op 14 december 1961 aan de Gem. Midd. Handelsschool te Vlis singen slaagden de volgende kandida ten: Nederlands 120 aanslagen: Jannie de Blonde; Bep van den Berg; Dieuwke Bakker; Els van Gorp; Gilberla Her man; Marijke v. d. Hout; Johannes Houmes; Jacoba Jacobse; Johanna de Kam: Maria Godeschalk; Janny Maas (Souburg); Nel Meqers (Souburg); Elisabeth Steendam; Els van Soelen (Souburg); Anneke Tournoy; Anne ke Voskuil. Nederlands 175 aanslagen: Anneke de Grave; Gilberta Herman; Rïa van Hoorn; Lien Zandee. Duits 120 aanslagen: Ineke Boone; Irene Böck; Anneke de Grave; Hannie HekhuL; Nel Weijermans. Engels 120 aanslagen: Irene Böck; Jannie Buijs; Ria van Hoorn; Astrid Kusse; Regina de Ruijter; Lien Zan dee. Frans 120 aanslagen: Irene Böck; Astrid Kusse; Ineke Sorel. ARNEMUIDEN Afscheid S. F. Koole Vorige week werd op het gemeente huis te Arnemuiden afscheid geno men van de heer S, F. Koole, dis trictsopzichter bij de centrale dienst voor Bouw- en Woningtoezicht te Souburg, die in verband met een wijziging in de districten van deze dienst, Arnemuiden niet meer tot zqn rayon heeft. In aanwezigheid van het voltallig college van burgemeester en wet houders, de gemeente-secretaris, de ambténaren ter secretarie en de meente-arbeiders van de gemeente Arnemuiden sprak burgemeester A. Hack de scheidende opzichter toe en dankte hem voor de prettige omgang en voor het vele werk dat hij voor Arnemuiden heeft gedaan. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester de heer Koole een boekebon aan. Van het secretariepersoneei kreeg de heer Koole een rokertje. De heer Koole dankte voor deze Dlijkcn van waardering en zei dat hij graag in Arnemuiden had gebleven omdat het er prettig werken is. D§'opvolger van de heer Koole is de heer G. Labruijère. Raad Eiiewoutsdijk steunt de anti-hongeractie De raad va» Eiiewoutsdijk heeft besloten de presentiegelden van de laatste bijeenkomst in 1961, vrij dagavond, ter beschikking te stellen van de anti-hongeractie. De raad voteerde f 275 voor de aan schaf van een sirene voor brand alarm in samenwerking met de ge meente Ovezande. Op voorstel van wethouder J. Oele verleende de raad een gratificatie van f 100 aan de havenmeester, een subsidie van f 75 aan „Scheldegalm" en een verhoogde (van 50 cent op f 1,—) subsidie per geslaagde voor de cursus Veilig Ver- De gemeentearts A. Folmer werd wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd ontslag ver leend. In een volgende vergadering zal een opvolger worden benoemd. De heren J. Platschorre en J. Pik kaart werden herbenoemd als lid van de vereniging voor Maatschap pelijke Zorg. De leden van de woon ruimtecommissie werden eveneens herbenoemd. GRIJPSKERKE N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Grijsperke van de N.C.V. B. kwame dezer dagen in vergade ring bijeen. In verband met de bij eenkomst van de Wereldraad van Kerken te New Delhi, sprak ds. P. L. J. Wapenaar over de komst en werkwijze van deze raad. Hij illus treerde zijn betoog met dia's. AAGTEKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Aagtekerke komt vrijdagmiddag, 29 december, om half twee in openbare vergadering bij een. Behandeld zullen worden de bij drage in de stichtings- en onderhouds kosten riolering en zuiveringsinstalla tie gemeente Domburg ten behoeve van het uitbreidingsplan „Noord", de begroting van de vleeskeuringsdienst kring Oostkapelle, de gunning van het herstel van het noodslachthuis en de gemeentelijke herindeling op Wal cheren. Kerst wij dingen De Ned. Herv. Jeugdverenigingen te Aagtekerke hielden dezer dagen in tiet verenigingsgebouw Amicitia een kerstwijding onder leiding van de heer P. Birza. Na de kerstliturgie werd een kerstverhaal gelezen. Voor deze samenkomst in het voor die ge legenheid sfeervol versierde lokaal bestond grote belangstelling. De afdeling Aagtekerke van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield een kerst wijding in het gemeentelokaal. Na de liturgie welke gelezen werd door de presidente, mevr. Vos en de se cretaresse mevr. Minderhoud, las de vice-presidente een kerstverhaal. En kele leden droegen kerstgedichten voor. De volgende v vergadering werd vastgesteld óp 16 januari. Ook deze zaal vertoonde stemmige kerstver- P.Z.C.-film- tournee zaterdag gestart De P.Z.C.-lcïndertournee is zaterdag gestart. De Vlissingse kinderen had den ditmaal de „primeur" van deze serie filmvoor stellingen waarin .Doorn roosje" en het bekende komische film-duo Stan Laurel en Oliver Hardy de, grote hoofdfiguren zijn. Honderden kinderen heb ben in het Alhambra-thc- ater intens genoten van de prachtige Walt Dis- ney-kleurenfilm „Doorn roosje" gn gegierd van het lachen over de da verende nonsens, die de „dikke" en de „dunne" in de film „Zo vaders, zo zonen" ten beste gaven. „Doornroosje" was vooral voor de oudere kinderen een openbaring. Dat een sprookjesfilm,, waarvoor sommigen zich wel eens een beetje te groot wa nen, zó mooi kan zijn, hadden ze echt niet ver wacht. En dan die „dikke" en de „dunne", dat was natuur lijk fantastisch leuk. Zo dachten ook Jantje de Smit (6), Huib Vader (12), Rudy Mahulette (7) en Els Burgerhof (11) erover, die voor de P.Z.C.-fotograaf poseer den en graag vertelden van hun belevenissen. Woensdag en donderdag komen nog honderden andere kinderen in Vlis singen aan de beurl. waarna onze filmhelden vrijdag en zaterdag in Middelburg en volgende week dinsdag en woens dag in Goes er voor zul len zorgen dat de kin deren het uitgieren van de pret, zoals op onder staande foto. Het zou geen P.Z.C.-voorstelling zijn, wanneer Baby den Toonder ook dit* jaar weer niet present zou zijn met z'n accordeon om de kinderen het speciale liedje voor deze tournee le laten zingen. KAPELLE Kersiwijdingsbijeenkomst De Jonge Kerk te Kapclle hield woensdagavond in het verenigings gebouw „Obadja" een goedbezochte kerstwqdingsbijeenkomst. De leiding hiervan was in handen van ds. E. P. J. Jebbink. Een groep uit Goes on der leiding van de heer M. Allewijn declameerde, terwijl mevr. Vercaute- ren-Van Oost een kerstverhaal voor las. Verder werd er een liturgie af gewerkt met een filmstrip. De slui ting werd verricht door jeugdouder- ling P. Oele. Contactavond De openbare lagere school te Kapelle heeft in het schoolgebouw een goed bezochte contactavond gehouden. Na Ingeleid te zijn door het hoofd der school, de heer C. L. Duininck, ver telde de heer J. Borrie, secretaris der vereniging voor veilig verkeer uit Goes, het een en ander over verkeers ongevallen, die veroorzaakt worden door kinderen. De heer Borrie legde er de nadruk op, dat dikwijls de ouders schuld aan de verkeersonge vallen heben. Wel manen ze hun kin deren tot voorzichtigheid op straat, maar in vele bevallen kent men zelf de verkeersregels niet. De heer Bor rie lichtte zg'n lezing toe met dia's. De heer J. M. Huissoon sprak een dankwoord. Na de theepauze konden de ouders met de leerkrachten van gedachten wisselen en het werk der leerlingen bekijken. Tevens was een tentoonstelling van handenarbeid en handwerkprodukten der kinderen in gericht. KRUININGEN Kerstfeest plattelandsvrouwen Dezer dagen hebben de plottelands- vrouwen van Kruiningen en omstre ken hun kerstfeest gevierd in de stern- versierde zaal van „Ons Dorps huis" te Kruiningen. In haar ope ningswoord -sprak de presidente me vrouw Baarens-van Aalst haar vreug de uit over de grote opkomst. Vervól gens memoreerde zij het grote leed dat sommigen van de leden had ge troffen in het afgelopen jaar, voor anderen bracht het vreugde, het zij jubilea, trouwen van kinderen enz. Mevrouw v. d. Peijl-Grootjans las het kerstevangelie voor. De presidente las een kerstliturgie voor. afgewisseld met samenzang, begeleid door me vrouw De Jonge-v.d. Peijl. Hierna voerde een viertal leden een kerststuk je op getiteld „De Verrassing?' Na de pauze las mevrouw MÓoij van Zeben een tweetal kerstverhalen voor „Wij dragen het licht" van Ernst Wiechert en daarna „Johan Sebas- tiaan Bach" speelt een Te Deum" van Max Treul (vrije vertaling M. Jan sen). Met het zingen van „Ere zij God" werd deze mooie kerstmiddag besloten. HEINKENSZAND Raad vergadert De gemeenteraad van Heinkenszand vergadert donderdagmiddag, 28 de cember, om 3 uur. Op de agenda staan de benoeming van leden voor verschillende commissies en de on bewoonbaarverklaring van een wo ning. KLOETINGE Lezing over „ziektebestrijding" Voor de vereniging van oud-leerlin gen van de land- en tuinbouwwin- tercursussen afdeling Kloetinge en de afdeling Kloetinge van de Neder landse Fruitteeltorganisatie spraken dezer dagen de heer P. Huissen uit Krabbendijke en de heer J. Hert- gers, ambtenaar bij de Plantenziek- tenkundige dienst te Kloetinge over het .onderwerp „Ziektebestrijding". De heer Huissen sprak voornameiyk over de plantaardige parasieten als schurft en meeldauw, terwijl de heer Hertgers de dierlijke parasieten be sprak. Voor 1962 gaven zij de aan wezigen een aantal adviezen mee. De lezingen werden toegelicht met dia's. Muziekvereniging O.K.K. benoemde nieuwe directeur Onder leiding van de vice-voorzitter, de heer A. P. Schouwenaar. verga derde dezer dagen de muziekvereni ging O.K.K. in het muzieklokaal aan de Bierweg. Medegedeeld werd on der meer. dat de ballpointactie voor de aanschaf van jasjes of capes voor de leden der drumband was gestart. Het belangrgkste punt was de be noeming van een nieuwe directeur. Op voorstel van het bestuur werd in de ontstane vacature voorzien door benoeming van de heer D. Manneke uit Yerseke, zulks met ingang van 1 januari 1962. ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Auto ramde lichtmast Zondagavond om kwart voor acht reed dexjhauffeür A. V. uit Breda in zijn personenauto tegen 'n lichtmast in de Nieuwediepstraat te Terneuzen. Betrokkene beweerde, te hebben moe. ten uitwijken voor twee naast elkaar rijdende fietsers. Of dit juist is. zal nog worden uitgezocht. Aangezien V. door gebruik van alcohol niet in staat werd geacht, zijn auto te be sturen. werd hij naar het politiebu reau overgebracht, waar zijn rijbe wijs werd ingenomen. Auto c-n licht mast werden" flink beschadigd. AXEL Cursus zelfbescherming afgesloten Onder auspiciën van de afdeling Zee land van de Nederlandse Federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpver lening werd woensdag in het stad huis te Axel de laatste cursusdag voor individuele zelfbescherming ge houden. De leiding berustte bij me vrouw J. E. Lisnet-Scheffer en de heer P. de Kan. De tweede groep da mes legde het examen af. Ondanks de slechte weersomstandigheden was de belangstelling zeer bevredigend. Aan het eind van de dag bracht me vrouw C. van Dijke-van Dijk dank aan de docenten en de medewerk sters. Daarbij reikte ze aan hen eni ge aardige attenties uit. Ook mej. B. Vroom, secretaresse van de afdeling Zeeland, kon een hartelijk dankwoord •n «en presentje In ontvangst nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3