Internationale uitzendingen tijdens de kerst Zeventien uur t.v. in 3 dagen orcw, 31CU evt «cArijven VANDAAG MORGEN EERSTE KERSTDAG TWEEDE KERSTDAG HUMOR EN MUZIEK HEBBEN 4 DAGEN LANG DE OVERHAND ZATERDAG 23 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT liaanse show is. Een tiental jaren geleden heeft hij zich volledig omgeschakeld en is een clown eersteklas geworden, zoals U in „de wintertuin'-* zult kunnen con stateren. Het is bijna zeker dat U hem bij ons ziet verschijnen, want de Nederlandse televisiemensen in Montreux zijn in principe van plan deze show aan te kopen, schreven wij in mei van dit jaar Het heeft wel lang geduurd, maar het is er dan toch eindelijk van gekomen. Behalve Henri Salvador treden ook Gorni Kramer, de tweeling zusjes Kessler, don Lurio, het kwartet Ce tra, Ornella Vanoni en de „Blue Bell Girlls" in dit pro gramma op, dat door Guido Sa- cerdote en Antonello Falquï !s ge regisseerd. Aan de vooravond van Kerstmis heeft de N.C.R.V. zendtijd. Daarin treedt o.a. Jules de Corte op. Tién uur televisie zal er beide kerstdagen worden uitgezon den. Telt men de zondag die eraan voorafgaat (en die ook al in het teken van de kerst dagen staat) mee, dan komen we op bijna 17 uur televisie in drie dagen. De programma's op de beide kerstdagen komen voor een be langrijk deel voor rekening van de N.T.S. Eerste kerstdag 's mid dags een circusvoorstelling met Billy Smart's circus, dat een spe ciaal kerstprogramma heeft sa mengesteld. Het is een uitzending van de B.B.C. die behalve door Nederland door nog negen andere Europese landen wordt overgeno men. Deze uitzending duurt van half vier tot half vijf. Om zes uur kan men naar een recht streekse uitzending uit West-Ber- liju kijken met reportages en filmfragmenten wordt een beeld geven van de kerstviering in deze in tweëen gehakte stad. Toon Hermans 's Avonds neemt de K.R.-O. na het journaal de dienst van de N.T.S. over en brengt in een recht streekse reportage uit het Miner- va-theater in Heemstede de One Man Show van Toon Hermans. Als er pauze in het theater is, zal het ook pauze op het televisie scherm zijn, die wordt gevuld met muziek. Verwacht wordt dat Hermans' show tot omstreeks half elf zal duren. De meeste kijkers herinneren zich ongetwijfeld de ijssterren- parade die de N.T.S. op 25 ok tober ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan heeft uitgezon den. We kregen toen alleen het tweede deel te zien. Van liet eerste deel is een telerecordiug gemaakt, die tweede kerstdag 's middags van half vier tot kwart over vier op de beeldbuis wordt gebracht. Wintertuin Ook het avondprogramma van deze tweede kerstdag wordt door de N.T.S. verzorgd. Na een extra uitzending van sport in beeld van acht tot half negen wordt de speelfilm „The Smallest Show on Earth" van Basil Dearden op het scherm gebracht. De N.T.S. laat het niet bij deze film. Om tien RADIO' EN T.Vt-RUBRIEK voor tien komt namelijk de Ita liaanse inzending naar het festi val van Montreux „Giardino d'In- verno" (wintertuin) op het scherm. Deze inzending verwierf de tweede prijs en is op ampex vastgelegd. Bij een bespreking van dit pro gramma, dat wij tijdens het Montreux-festival hebben gezien, hebben wij indertijd gewaagd van een totaal nieuwe Henri Salvador, die het hoogtepunt van deze Ita- De grootse decors zijn van Cesa- rini da Senigallia. De uitzending duurt iets langer dan een uur. Hindeloopen Verder kan men kijken naar een filmreportage over Hindeloopen en een ballet dat is gemaakt naar Anne Franks boek „Het Achter huis,,. De N.T.S. zendt twee kerkdien sten uit. Een protestantse 's mid dags van vijf voor vijf tot zes uur in een directe reportage uit Salzburg en een katholieke 's avonds van tien voor twaalf tot kwart over een, eveneens een rechtstreekse uitzending, maar nu uit Vaticaanstad in een mis die door paus Johannes XXIII zal worden opgedragen. Internationa le kerstliederen weerklinken in het N.T.S.-programma van half elf tot kwart over elf in een door de B.B.C. samengestelde uitzen ding. Toon Hermans als „Can can-dan- seres": een moment uit zijn „One man show", welke op eerste kerst dag op de Nederlandse beeldbui zen verschijnt. Zondag a.s. presenteert de NCRV- televisie ,Jii Memoriam"een bal let van de Amerikaanse choreo graaf Adam Darius ter nagedach tenis van Anne Fraiik. De regie is in handen van Peter Holland. Op de foto de scène met Marylin Mather en Vilgoth Anderson. T eleviste Aan de vooravond van de „drie" kerstdagen houdt de A.V.R.O. zich in haar televisieprogramma aan het gewone patroon, kenne lijk met de gedachte dat er op de drie volgende dagen genoeg spe ciale programma's op het scherm zullen komen. Er is wel een ver schil in de volgorde. „Kom er maar eens achter" wordt om half acht al uitgezonden, dus nog voor het N.T.S.-journaal. Dat staat in verband met het feit, dat twee showprogramma's later op de avond hun tijd opeisen. Om tien voor half negen de tweede televi- sieproeve van de radiouitzending „Zing met ons mee" en om half tien „Serreofonie", die ook nu weer (ingeblikt) uit Duitsland komt. Met o.a. Conny Froboess nemen we een duik in de tijd tot in de twintiger jaren. De Vlaamse televisie doet het om half negen nog altijd met Dennis en vraagt de kijker om negen uur opnieuw „Waag je kans". Om tien uur het voortreffelijke circuspro- gramma „Hippodrome", dat de Engelse commerciële televisie als inzending naar televisiefestival van Montreux had gestuurd. Radio Uit de ongekend grote hoeveel heid kerstprogramma's die van zaterdag af al de komende dagen via de geluidsradio ien gehore zullen worden gebracht, zullen wij een greep doen, en tevens de aandacht vestigen op enkele „ge wone" onderdelen. Zo zendt de VARA via Hilversum I zaterdag middag de komedie „een feestelij ke dag" van Andrew Rosenthal uit. In het „specialistentheater" 's avonds om vijf over acht kan men de Vlaams-Franse chanson nier Jacques Brei beluisteren. De K.R.O. onderneemt om vijf uur via de andere zender een zwer- tocht door het schone land van West-Vlaanderen aan de hand van literatoren en musici onder de titel „Kerstmis tussen Schelde en de zee", en en en en en om negen uur wordt uitgezonden, treden o.a. de cabaretière Dora Paulsen en de Spotlights (woens dag nog voor de N.C.R.V.-televi- sie in „Pas Geperst") op. televisie Zondag is de Vlaamse televisie onafgebroken van drie uur 's mid dags tot kwart over een 's nachts in de ether. Om vier uur kan men kijken naar een Zweeds folklo ristisch kerstprogramma, om half negen naar het Bllly Smart Cir cus (een programma dat de N.T.S. eerste kerstdag 's middags uitzendt) en om half tien naar een muzikaal programma onder de titel „Droomconcert". radio Zondag zet de A.V.R.O. de luis teraar om tien voor vier aan het dansen in de uitzending „Ball- roomdaneing" met-' '<le Skymas- ters. Om vijf over aicht iaat de A.V.R.O. ons meegenieten van de Volkskerstzang die vanavond in de Expohal te Hilversum wordt gehouden en waarvan opnamen worden gemaakt. Om negen uur wordt het vorig jaar Kerstmis al eens uitgezonden hoorspel „Vlucht voor Herodes" van J. M. Linde mans herhaald. Tenslotte kan men in een I.K.OR.-programma om twaalf uur 's nachts luisteren naar een kerstnachtdienst, die in de Opstandingskerk te Eindhoven wordt gehouden. Dat gebeurt dan allemaal via Hilversum I. De an dere zender geeft de - K.R.O. de gelegenheid om tien over half ne gen een programma van interna tionale kerstliederen uit te zen den, die door „de Rietvogels" worden uitgevoerd. Om elf uur een programma, dat gewijd is aan kerstfeest vierende vluchtelingen en waarin men o.a. naar een toe spraak van de minister voor maatschappelijk werk mej. dr. M. Klompé kan luisteren. Van twaalf uur tot half twee 's nachts een plechtige nachtmis in de St. An- nakerk te Amsterdam. radio In opdracht van de V.P.R.O. heeft Willem Brandt een suite van ge dichten en muziek voor Kerstmis geschreven, die onder de titel „Nomaden" om half twaalf kerst morgen wordt uitgezonden in het programma van Hilversum I. 's Middags om tien voor drie geeft de VARA-reportagedienst een muzikaal geïllustreerd beeld van kerststemmingen over vele werelddelen. Om tien voor acht zingt Mahalia Jackson kerstliede ren en om vijf over half tien spe len „Los Fronterizos" een vijftal nummers. Over beide zenders spreekt de koningin om één uur haar gebruikelijke kerstboodschap uit in een nationaal programma. Om negen uur 's avonds wordt in het N.C.R.V .-programma het „Weihnachtsoratorium" van Bach uitgevoerd onder leiding van prof. Kurt Thomas. radio Brengt ons via Hilversum I in het A.VR.O.-programma om drie mi nuten over half een Nina en Fre- derik met orkestbegeleiding. Om vijf over acht wordt een verkorte uitvoering uitgezonden van Jo- hann Strauss' met o.a. Elisabeth Schwarzkopf als soliste. Dirigent is Herbert van Karajan. De K.R.O. zendt via Hilversum H om half drie een technisch ingewik keld programma uit met groeten van missionarissen uit vele we relddelen. Om half zes speelt Wernher Haas walsen van Chopin en om negen uur wordt het orato rium „Le Mystere de la Nativite" van Frank Martin uitgezonden met Nederlandse solisten en het Rotterdams Filharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse. (Zfc voor t.v. artikel boven) (Advertentie) FILMS IN ZEELAND Groot of klein, elk écht genoegen haalt u even uit de sleur. Neem Arsenal: een gróte sigaret in formaat, smaak en aroma. Overigensrookt al Arsenal? langs het pad, waarop misdadigers hem voorgaan, hebben een stimule rend effect op de lachspieren. De Saint en zijn werkzaamheden kan men aanschouwen in Electro (Mid delburg) en Luxor (Vlissingen). Een wel heel vermakelijke film is „Laurel en Hardy bij de lucht bescherming", bepaald niet een succes van de laatste jaren, maar toch nog altijd plezierig om aan te zien, wanneer men tenminste voor de humor van het duo ge voelig is. Te zien in Grand (Goes). In deze bioscoop wordt ook de piratenfilm „De koning der boeka niers" vertoond, het levensverhaal van de befaamde Sir Henry Morgan, gevreesd vrijbuiter uit de Caraïbische wateren, wiens belevenissen men hier in felle kleuren krijgt voorge schoteld. Steve Reeves speelt de hoofdrol. Nog een film van Laurel en Hardy: „Niets dan pech," te zien in Luxor (Vlissingen). Van hetzelfde laken een pak is „Alles de lucht in", een vro lijke rolprent, die men in Electro (Middelburg) kan gaan zien. „Eddie kent geen pardon" zal de bewonderaars van stoere jongen nummer een. Eddie Constantine, naar Luxor (Vlissingen) trekken. We zien in deze rolprenyt de heer Constantine als eenzame, maar eerlijke stierenfokker een rustig leven leiden in de Camargue, het wilde westen van Zuid-Frankrijk. Het is met die rust echter gedaan, wanneer de boze vriend Robert verschijnt. Dan breekt een serie spannende gebeurtenissen aan. die Eddie weer eens kansen geven er op los te slaan, vecht voor zijn leven", Alhambra Stoer gaat het ook toe in „Tarzan (Vlissingen) met Gordon Scott als Tarzan en Eve Brent als Jane. „De straatjongen van Madrid". Grand (Goes), een van de zeldzame Spaanse films, die hier wel eens ver schijnen is boordevol zuidelijke sen timentaliteit. voortvloeiende uit een soort ,.alleen-op-de-wereld"-verhaal- tje. waarin de jeugdige Joselito de hoofdrol speelt. Onvergelijkelijk echt van tragiek is echter „De brave soldaat Schwejk", Alhambra (Missingen), waarin Heinz Kühmann de onvergetelijke titelrol speelt. Actie voor vrijlating van Rudolf Hess Begin december verschenen er in de steden Lollar en Friedberg in de Westduitse deelstaat Hessen aanplak biljetten. waarin de vrijlating geëist werd van Rudolf Hess, de nazi-leider die plaatsvervanger van Hitler is ge weest. De Westduitse politie heeft nu mee gedeeld, dat tot deze actie om Hess vrij te krijgen besloten is op een con gres van de „Britse Nationale Partij" dat eind oktober of begin november in Londen is gehouden. Aan dit con gres namen ook rechtse extremisten uit Zuid-Afrika, Noorwegen, IJsland en Zweden deel. Volgens de West duitse politie zijn de biljetten in Lon den gedrukt..Zoals bekend werd Hess in Neurenberg-tot'levenslang veroor deeld. Stoer tegenwicht van Constantine en Tarzan Het bioscoopprogramma van deze week wordt gekenmerkt door luchthartigheid. Muziek en humor hebben de overhand. In dit feestelijke programma heeft Gonny Froboess zich natuurlijk weten te handhaven. IN ALHAMBRA (Vlissingen) en CITY (Middel burg) luidt dan ook thans het motto weer „Alles draait om Conny" een film waarover we woensdag al een en ander op merkten. (Zoals gebruikelijk in het kerstweekeinde worden films tussen de diverse biosco pen in Middelburg, Vlissingen en Goes uitgewisseld). „De Saint in actie" kunnen we gerust tot het lichte genre rekenen Simon Templar is zeer zeker geen zwaar wichtig personage en zijn escapades (Advertentie) MET GRATIS CHOCOLADE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7