Gemeente Krabbendijke heeft nog een groot tekort aan woningen Meer glans en bescherming voor uw auto! KRITIEK RAAD KRABBENDIJKE OP RILLANDS BURGEMEESTER STEMMEN UIT DE KERKEN BOUW RAADHUIS BRESKENS BEGINT MOGELIJK IN 1962 KRITIEK OP HET BELEID GEMEENTEBESTUUR VAN HOEK 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 DECEMBER 1961 BURGEMEESTER IN RAADSVERGADERING Bevolking groeide in het afgelopen jaar met meer dan vijftig zielen De gemeente Krabbendijke heeft op een totaal woningbezit van 700 hui zen een reëel woningtekort van 106 woningen. In de komende jaren zal aan het probleem van de huisvesting de grootst mogelyke aandacht moeten worden besteed. B. en w. van Krabbendyke hebben daarom de desbetreffende provinciale instanties verzocht de gemeente Krabbendijke een zo groot mogelijk contingent woningwetwoningen toe te wijzen", aldus verklaarde vrijdagmiddag burgemeester L. Cnossen In de raadsvergade ring. De raadsvoorzitter wees er in zijn „vroegtijdige nieuwjaarsrede" voorts op, dat de bevolking van Krabbendijke in de periode van 1 januari 1961 tot 22 december j.l. is gegroeid met 52 personen tot een totaal aantal ingezetenen van 2851. Uitvoerig stond burgemeester Cnos sen ook stil bij de bouwactiviteiten in de gemeente. In 1961 werd de bouw van een uloschool voor de gere formeerde gemeente gerealiseerd. Het rioleringsplan werd in dat jaar gro tendeels verwezenlijkt. Voor 1962 staan op het programma de afbouw van de nieuwe tweeklassige gerefor meerde lagere school, de bouw van een bejaardentehuis, waarvoor elk ogenblik de rijksgoedkeuring kan worden verleend, het bouwrijp maken van het bouwplan West en realise ring van het laatste gedeelte van <\e riolering. Ook het rioolpersgebouw met installatie komt in 1962 gereed, aldus de raadsvoorzitter. Voorts staat op het programma verbete ring van de straatverlichting in de Westweg, waarmee de gemeente dan zal zijn voorzien van een aan de eisen des tijds aangepaste straatver lichting. Auto Vrij uitvoerig werd gediscussieerd over het voorstel van b. en w. tot het voteren van een bedrag van f 5800 voor de aankoop van een kleine vrachtauto ten behoeve van de dienst van gemeentewerken. Met name de heren M. Weststra- te (vrije lijst) en J. C. Engelse (c.h.) drongen aan op de aan schaffing van een trekker. Ook de heren H. J. van Ham (a.r.) en J- Zandjjk (s.g.p.) bleken wel iets voor een trekker te voelen. Zij adviseerden b. en w. het voorstel terug te nemen en deze aangele genheid nog eens goed onder het oog te willen zien. De raadsvoor- Verkrijgbaar bij de vakman bus voor 4 a 5 behandelingen 5.90 Burgemeesterswoning kost Kloetinge f 60.000 De gemeenteraad van Kloetinge heeft gisteravond het vernieuwde plan voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester aanvaard. Het eer der by het gemeentebestuur ingedien de ontwerp moest als zynde te duur van opzet worden teruggenomen. Het nieuwe plan werd gisteravond zeer gunstig ontvangen en kreeg de alge mene instemming. De bouwkosten voor de woning worden hierin ge raamd op 60.000. Tevens kocht de gemeenteraad gis teravond een stuk grond van 2 ha van de diaconie van de hervormde gemeente in Kloetinge. Dit stuk grond ligt ten oosten van de Molen weg. De helft van dit terrein is be stemd voor de bouw van de rioolwa terzuiveringsinstallatie, terwijl op de andere helft een korfbalveld zal wor den aangelegd. De prijs inclusief do pachtersvergoe ding bedroeg 39.828. Verschillende raadsleden juichten het plan toe. Men was verheugd, dat nu zowel de korfbal- als de voetbalver eniging de beschikking krijgt over een eigen veld. Tevens werd met deze aankoop het probleem, waar de waterzuiveringsinstallatie te bouwen, opgelost. In een begrotingswijziging voor 1962 waren voorts voorstellen vervat voor het plaatsen van een muurtje om de openbare lagere school', het maken van trottoirs in de Hemstraat en een aantal premies voor de vervanging van privaatton- nen. De financiële commissie uit de raad betuigde haar instemming met deze plannen, die daarna vlot werden geaccepteerd. Dc heer J. Leys (p.v. d.a.) vestigde er nog de aandacht op, dal: bijna alle bomen op het school terrein ziek zijn. zitter voelde er echter weinig voor het voorstel terug te nemen. Hij betoogde, dat de verschillende mo gelijkheden z^jn afgewogen. Het resultaat is geweest, dat b. en w. mede gezien het advies van de di recteur van gemeentewerken, de voorkeur hebben gegeven aan een. kleine vrachtauto Het- voorstel werd tenslotte aanvaard met 5 te- fen 2 stemmen. Tegen stemden e heren Weststrate en Engelse. Besloten werd tot voorlopige zoed- keuring van een plan tot onteigening van een perceel grond van 724 vier kante meter met de zich daarop be vindende woningen, gelegen in het goedgekeurde uitbreidingsplan in on derdelen zuid-oost en eigendom van de heer M. Weststrate. raadslid dêr gemeente Krabbendijke. In hun toelichting wezen b. en w. erop, dat de heer Weststrate niet was ingegaan op hun aanbieding. Het college stelde, dat de heer Weststra te de verbetering van het kruispunt Noordweg-Dorpsweg opzettelijk wilde vertragen. Riolering De heer Weststrate merkte naar aan leiding van dit voorstel nog op, dat hij de redactie van de conclusie van b. en w. in hun toelichting een „prachtig stuk vond voor de kerst boom". Hij zei verder te willen herin neren aan de kwestie-Wilhelmina- straat. De heer Van Ham zei niet te begrijpen, waarover de heer West strate het had en ook burgemeester Cnossen merkte op spreker niet te begrijpen. Hij nodigde de heer West strate uit' een nadere uiteenzetting te geven. „Ik acht het niet nodig iets te verduidelijken," repliceerde het raadslid Weststrate. Op een voorstel van b. en w. werd besloten tot het doen uitvoeren van riolerings- en bestratingswerken aan de Dorpsweg van de Westweg af tot het kruispunt J. W. Frisostraat en tot uitvoering van riolerings- en be stratingswerken aan de Westweg. De ze werken werden gegund aan de firma F. Duynhóuwer en Zn te Góes voor 139.400. De heer Weststrate kreeg de toezeg ging van de raadsvoorzitter, dat bij de uitvoering' van deze werken spoed zal worden betracht, teneinde te; voorkomen, dat de omwonenden ge durende een te lange periode hinder ondervinden. Besloten werd voorts tot aanschaf fing van een luidspreker-installatie op de auto van de brandweer. De raad trok hiervoor een bedrag uit van 650. Met de stem van de heer West strate tegen werd akkoord gegaan met een voorstel van b. en w. tot het voeren van een rechtsgeding in verband met onteigening van de ach tererven aan de Noordweg. Voor de rondvraag was nog een schriftelijke vraag binnengekomen van de heer Weststrate. Hy herinner de eraan, dat inmiddels de verhoog de rioolbelastingen zijn opgelegd. Dit raadslid zou om deze reden graag zien, dat het college van b. en w. stappen zou ondernemen bij het wa terschap „De brede watering van Zuid-Beveland" om te komen tot af schaffing van de belasting voor ge bouwde eigendommen. Burgemeester Cnossen verklaarde, dat een dergelij ke stap geen succes zal opleveren. Het waterschap heeft krachtens de wet de bevoegdheid geschot voor ge bouwde eigendommen te hebben. GEWRAAKTE OPMERKINGEN Raadslid Van Harn: ,,geen schijnmanoeuvre, maar verantwoordelijkheid" Het raadslid H. J. van Harn (a.r.) te Krabbendijke heeft in de vrijdagmid dag gehouden raadsvergadering ern stige kritiek geuit aan het adres van de burgemeester van Rilland-Bath naar aanleiding van enkele opmerkin gen van Billands burgemeester in de op 4 december gehouden raadsverga dering van zijn gemeente. Verschil lende raadsleden van Krabbendijke onderschreven gistermiddag de kri tiek van de heer Van Harn. De heer Van Harn had voor de rond vraag enkele schriftelijke vragen in gediend. Hij vroeg het college daarin of het hem bekend was, dat de bur gemeester van Rilland-Bath blijkens verslagen ln de pers naar aanleiding van het verbreken van de samenwer king van het gemeentebestuur van Krabbendijke met de protestants christelijke stichting bejaardentehuis Oost-Zuid-Beveland had opgemerkt: „Het lijkt erop, dat dit een schijnma noeuvre is geweest, want kort daar na lanceerde de gemeente Krabben dijke een plan voor de bouw van een eigen neutraal bejaardentehuis". Spreker was van oordeel, dat de feiten hier zijn verdraaid. Zijn vragen nader toelichtende zei de heer Van Harn, dat er geen spra ke is van een schijnmanoeuvre, maar dat de gemeente Krabbendij ke juist haar verantwoordelijkheid heeft gevoeld in dezen. Voorts wees hij erop, dat het in Krabben dijke te bouwen rusthuis niet „neutraal" is, maar dat het juist zijn basis vindt in een protestants christelijke grondslag. Geen commentaar In antwoord op de vraag van de heer Van Harn, merkte burgemeester L. Cnossen van Krabbendyke namens het college op, dat b. en w. op het standpunt staan, dat een persbericht nog geen waarborg geeft voor een volledige weergave van het gespro kene. Het is daarom voor b. en w. on mogelijk hierover een rechtvaardig oordeel te vellen, aldus burgemees ter Cnossen. Hij verklaarde echter, dat indien het gesprokene wél juist is weergegeven in de pers, dc door dc burgemeester van Rilland-Bath geponeerde stelling Kerstuitvoering In de stichtingskerk van de inrich ting „Vrederust" bij Bergen op Zoom heben de zangkoren „Crescendo" uit Poortvliet en V.Z.O.S. uit Sint-Anna- land woensdagavond onder leiding van de heer J. C. Geluk een kerstuit voering verzorgd voor de verpleeg den. Na, een openingswoord door de heer J, Schuitman, voorzitter van dc ontspanningsafdeling' van „Vrede rust" werd het programma geopend door „Crescendo", dat een vijftal nummers uitvoerde. Daarna bracht V.Z.O.S. nog een drietal nummers ten gehore. Na de pauze traden bei de koren nogmaals op. De heer J. Hamelink sprak een slotwoord. beslist onwaar is. Het gemeentebe stuur van Krabbendyke heeft volgens hem steeds open kaart gespeeld ten aanzien van de protestants christelij ke stichting bejaardentehuis Oost Zuid-Beveland. Bovendien is de uit spraak van neutraal bejaardentehuis niet juist, omdat krachtens de stich tingsakte het protestants christelijke karakter is gewaarborgd, aldus de raadsvoorzitter. Voor het overige, al dus de burgemeester, willen b. en w. van Krabbendijke zich van commen taar onthouden. Het college is van oordeel, dat het niet past zich inten sief bezig tc houden met wat zich in de raad van een n&burige gemeente afspeelt. Verschillende raadsleden, die hierover het woord voerden met name wa ren dat de heer J. C. Engelse (cJt.), wethouder G. van Velzen (s.g.p.), M. L. Markusse (p.v.d.a.) en J. Zandijk (s.g.p.) deelden het inzicht van b. en w. Zy waren echter weinig te spreken over de opmerkingen van de burgemeester van Rilland. (Advertentie) Beslagen autoruiten Tegen het hinderlijke beslaan van autoruiten is er een heel eenvoudige en afdoende oplossing: Neem een schone stofdoek, drenk deze in onverdunde (U welbekende) Lodaline en laat hem daarna rustig opdrogen. Zo krijgt U een „geprepa reerde" doek, die U gemakkelijk in de auto kunt meenemen.. Reeds aan geslagen ruiten veegt U met deze doek schoon. U zult wel wat schuimbelletjes zien ontstaan, maar laat deze rustig zitten. Uw ruit blijft lange tijd helder, voor .uw eigen veiligheid en die van het overige verkeer. Slot van pag. 3) Omdat in de herberg te Bethle hem alle kamers bezet waren, hebben Jozef en Maria genoegen moeten nemen meh de stal. Niet ver van Bethlehem, in de richting van Jeruzalem, zijn de resten te ruggevonden van wat vroeger een karavanserai is geweest. Wanneer deze tweede traditie juist is, zou men bij de kribbe in ieder geval kamelen hebben aangetroffen en ook ezels, omdat deze eveneens als rijdieren werden gebruikt, maar in geen geval een os. Waar om zien we dan steevast naast de ezel ook een os afgebeeld? De oplossing van dit raadsel is niet in het Nieuwe, maar in het Oude Testament te vinden en wel in Jesaja 1 3, waar in de Staten vertaling staat: „Een os kent zijn bezitter en een ezel de krib zijns heren". De nieuwe vertaling heeft hier: „Een rund kent zijn eigen aar en een ezel de krib van zijn meester". Het woord os had vroe ger een meer algemene betekenis dan nu bij ons, zodat wij het He breeuwse woord inderdaad beter kunnen vertalen met „rund". Deze twee dieren vormden een vast deel van het oud-testamentische 'land bouwende gezin. Het paard kende men wel, maar het werd gebruikt als oorlogsdier. „Het briesend paard moet eind'lijk sneven, hoe snel het draav' in 't oorlogsveld", WACHTEN IS OP BOUWVOLUME Algemene beschouwingen gemeentebegroting De gemeenteraad van Breskens heeft vrijdagavond zonder hoofdelijke stemming de begroting van de ge meente en het vïsmijnbedrijf voor het jaar 1962 vastgesteld. De enigen, die gebruik maakten van de gelegen heid tot net houden van algemené be schouwingen, waren de hereu J. J. Vergouwe (p.v.d.a.) en J. W. Carels (lijst Carels). Beiden noemden de nieuwe financiële verhoudingswet voor Breskens gunstig. Zy vonden de post onvoorzien van 18.000 aan de krappe kant. De heer Carels zag in de nieuwe wet zelfs het inluiden van een nieuw tijdperk in de geschiede nis van de gemeentefinanciën. Beide sprekers spraken de hoop uit, dat de sanering yari de Bloemenwijk (noodwoningen) spoedig klaar is. De beer Vergouwe wenste, dat de bouw- stop voor bungalows spoedig tot. liét,, verleden zal behoren. Zijn fractie, verwachtte aldus de heer Vergouwe Kind in Bergen op Zoom door auto aangereden Op dc Kastanjelaan te Bergen op Zoom is donderdagavond het zes jarig zoontje van de familie De Mooy aangereden door een auto, bestuurd door de heer P. H. uit Oud-Vosse- meer. De heer II. kwam in zijn auto aan rijden, toen het kind plotseling de weg overstak. De heer H. remde krachtig, maar kon niet voorkomen dat het tegen de praktisch stilstaan de auto liep. Het kind werd aan één van de beentjes gewond. Oudste inwoner overleden De oudste mannelijke inwoner te Axel is donderdag overleden. Het is de heer J. F. Vettenburg, die de leef tijd van 96 jaar heeft bereikt. P.v.d.A.-FRACTIE IN RAADSVERGADERING Bij behandeling van begroting voor 1962 Bij de behandeling van de begro ting voor 1962 in de raadsvergade ring Aan Hoek heeft vrijdagmiddag het P.v.d.A.-raadslid J. van der Peijl namens de P.v.d.A.-lractie ernstige kritiek uitgeoefend op het beleid van burgemeester en wethouders. Hij noemde dit beleid „stroef" en meen de, dat de oorzaak hiervan lag bij bet „huwelyk" tussen de A.R.- en C.H.-partyen in dit college, welke combinatie niet deugde, aldus spre ker. „Waarom heeft b. en w. geen toe lichting over mogelijkheden en moei lijkheden van onze gemeente bij de begroting gegeven?", zo vroeg dit raadslid zich af. Bij zijn algemene beschouwing meende de heer Van der Peijl niet te moeten juichen, maai de begroting bood, hoewel vaag, wel enige perspectieven. Op de gewone dienst heeft deze be groting aan inkomsten en uitgaven 585.504,27 met een post voor om voorzien ad 4503,87. Op de kapi- taaldiensl zijn de inkomsten begroot op 1.056.143,65 en de uitgaven op 1.169.830,02 met een nadelig slot dus van 11.3.686,37. De lieer Van der Peijl meende ver der, dat de raadsleden Ie laat zijn geïnformeerd over het uitbrei dingsplan. In zyn repliek zei bur gemeester A. F. Hanssens ech ter, dat dit plan nog lang niet vaststaat, zodat daarover nog geen nadere mededelingen konden worden gedaan. Hij sloeg hiermee de geruchten, die 'daarover in de de bo- Doel van het gemeentelijk beleid is „liet leefbare centrum opvoeren, zo dat Hoek in de kortst mogelijke tijd tot wooncentrum van industrie kan worden", aldus burgemeester Hans sens. Hij deed aan G.S. het verwijt, dat dit college niet voldoende aan dacht schonk aan het woningtekort in Hoek. „Wij hebben tachtig hui zen aangevraagd en verkocht, maar wachten alleen nog op het bouwvo lume". De kapitaalswerken voor 1962 om vatten onder meer de aanleg van rio leringen en straatverlichting. Voorts zal worden getracht een voetbalveld aan tc leggen en de vuilwaterlozing te verbeteren. Voor de inrichting van het gemeentehuis is een bedrag van 50.000 uitgetrokken. De kapitaalswerken zullen in een aparte wijziging op de begroting 1962 aan de raad worden aangeboden. Gladheid Bij de artikelsgewijze behandeling stelde de heer Van der Peijl voor een zandstrooicr aan te schaffen, waarvoor hij bijval kreeg van de heer D. .1. Tollenaar Anz. (s.g.). De heer J. Teunis (p.v.d.a.) informeer de of dan ook de polderwegen bij gladheid kunnen worden bestrooid. Burgemeester Hanssens meende, dat daarvoor dan een kleine vergoeding per km zou moeten worden betaald. Ook kwam hot zwembad in de Braak man nog ter sprake. De heren Teu nis, Van der Pcyl en Tollenaar wens ten hierover meer inlichtingen, welke burgemeester Har.ssens hun beloof de te verstrekken op een in januari te houden speciale recreatievcrgade- i'ing van dc raad. dat in 1962 kan worden begonnen met de bouw van het nieuwe ge meentehuis. Over de recreatie was hij zeer tevreden. „Bestaat de mogelijk heid, dat in 1962 de moeilijkheden rónd de aanleg van de promenade (onteigening) tot een oplossing* zijn gebracht?", zo vroeg de heer Ver gouwe. Wat meer tastbare resultaten ver wachtte hij van de samenwerking der kustgemeenten. Verder wenste deze spreker, dat de moeilijkheden rondom de N.V. „Zee bad Breskens" spoedig tot het verle den behoren. De heer Vergouwe wilde gaarne iets meer weten betreffende een eventueel industrieschap en over de toekomst der derde haven. Waardering De heer Carels had waarderende woorden voor de vele openbare wer ken, die door het gemeentebestuur werden aangevat.. De opheffing van de huisvestihgscommissie kon niet zijn goedkeuring wegdragen. Ook hij was van .mening, dat een industrie schap voel problemen tot een oplos sing zou kunnen brengen. Over liet industrieschap zei bur gemeester J. A. Eekhout, dat kort geleden besprekingen zijn gevoerd met de nabuurgemeenten Groede, Selioondijke en Hoofdplaat. Daar bij was ook een vertegenwoordi ger van het E.TJ. aanwezig. Dit instituut zal een rapport opstel len en indienen bij de Provinciale Griffie. De bedoeling der vier gemeenten is om ergens geza menlijk een industrieterrein te creëren. Wat betreft de derde haven is via de stxeekontwikkelingscommissie Z. Vlaanderen contact opgenomen met rijkswaterstaat. Deze dienst zal een voorlopige schets voor de haven doen vervaardigen. De moeilijkheden rondom het Zeebad zijn in feite reeds opgelost, zo vervolgde de burgemeester. Verder zei hij, dat opdracht is verstrekt voor het maken van een plan voor het boulevardweg dek in Breskens. De tekening voor het nieuwe gemeentehuis ligt bij het ministerie van volkshuisvesting. Het wachten is op de nodige bouwvolume. Ook burgemeester Eekhout hoopt, de eerstvolgende jaren weer een contin gent woningen te krijgen voor verde re sanering' van de Bloemenbuurt. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad, financiële medewerking te verlenen aan de heer J. P. de Lo- bel, voor de bouw van een nieuw stalen vissersvaartuig. De garantie bedraagt 75.000. Na een besloten zitting van een half uur besloot de raad met zes stemmen vooé en vijf blanco de heer J. Meyóard te benoemen tot tweede gemeente-opzichter. Tevo ren had de heer F. G. M. Goet- hals (k.v.p.) voorgesteld, een voordracht van drie personen op te maken en met deze kandidaten nader kennis te maken. Dit voorstel, gesteund door mevrouw M. M. Niermans-Gossije (p.v.d.a.), Th. P. Cam bier, A. Leenhouts, (bei den Vrije Lijst) en J. W. Carels (lijst Carels) werd verworpen met vijf stemmen voor en zes tegen. Overige zaken Tot onderwijzer in vaste dienst aan dc openbare lagere school werd met ingang van 1 januari 1962 met alge mene stemmen benoemd de heer A. C. van Overbeeke te Souburg. In principe besloot de raad een per ceel grond, gelegen in het uitbrei dingsplan en evenwijdig aan de op rit naar de nieuwe veerhaven, tegen de prijs van 11,50 per vierkante meier te verkopen aan de heer P. van Putten. Op de grond komt een bungalow met bedrijfsruimte, show room (garagebedrijf) en benzine pomp. Aan een stedebouwkundige zal op dracht worden gegeven uit te zien naar een andere plaats voor een zwembad. Het organisatiecomité „ontspannings avond vissers" kan weer rekenen op een subsidie van 350. Wel zal het comité in de toekomst een begro ting en airekening moeten overleg- zingen wc in psalm 33 9. Het is wel geen hedendaags gebruikelijk Nederlands, maar we zien daar toch het paard gebruikt voor oor logsdoeleinden. Salomo heeft in Israël het paard als strijddier in gevoerd. Die os en die ezel Icomen door heel het Oude Testament tezamen voor. In de tien geboden zijn ze zelfs genoemd. Zij hebben, evengoed als de mensen, recht op een wekelijk se rustdag. En wannee.r het Mes siaanse rijk zal zijn gekomen, zul len ook de dieren daarin delen. Dan zal de wolf bij het schaap verkeren en de panter zich neer leggen bij het bokje (Jes. 11 G). Dan zullen rund en ezel vrij rond dolen. fJes. 52 20). Waarom zul len er ook geen dieren bij zijn ge weest. toen de Koning van het nieuwe rijk werd geboren? Schorriemorrie Nu worden in Jesaja 1 de os en de ezel aan mensen ten voorbeeld ge steld. Zij kennen de kribbe waar uit zij worden gevoed en de hand die hen leidt en de stem die hen roept. „Maar Israël heeft geen be grip, mijn volk geen inzicht", zo gaat Jesaja dan voort. Het weet niet meer waaruit en waardoor het gevoed wordt. Os en ezel'is in het Hebreeuws schoor wa cha- rnoor, wat is verbasterd tot ons „schorriemorrie", het uitschot van de maatschappij. In de dagen, toen de Here Jezus is geboren, werden de herders uit' de velden van Bethlehem misschien tot het schorriemorrie gerekend. In ieder geval komen de os en de ezel ons nog altijd leren hoe wij op de rechte wijze het kerstfeest moeten vieren. De stal van Bethlehem is de plaats waar zondaars samen komen. Zij kenden Hem Zoals beeldende kunstenaars door zoveel eeuwen van christendom heen, de dieren bij het kerstgebeu ren hebben betrokken, zo hebben dat ook gedaan de schrijvers van kerstverhalen. Hoeveel kerst legenden zijn er niet waarin ook de dieren een rol spelen. En hoe veel dichters hebben in hun lied ook aan de dieren aandacht be- besteed, wanneer zij zongen van het gebeurde in de stal van Beth lehem? We denken aan het mid deleeuwse kerstlied: „De os ende ooc dat eselkijn, die aanbaden dat soete Kindekijn". Of aan die La tijnse hymne uit het begin van de 14e eeuw, die in vertaling luidt: Geboren werd te Bethlehem een kind, dat heugt Jerusalem Daar heeft zich aan de krib gewend de Heer, wiens rijk geen einde kent. Maar os en ezel kenden Hem, de Heer van alles, aan zijn stem. Of om een van de tegenwoordige dichters tc noemen, dan denken we aan „Dc dieren van Bethle hem" van Jan Wit. De haan van de burgemeester, de muilezel van de rabbijn, het bokje van de leviet en de hond van dc herbergier be leven liet kerstfeest niet Dan gaat hij voort in de twee laatste strofen van zijn lied: Is aan ons, zei de ezel zacht. tegen de os, is aan ons dan het wonder beschoren En zij schoven op zij en Maria was blij met wat hooi en wat stro. een eenvoudige sprei. En de engelen zongen in veld en in bos dat de Heer in een stal was geboren. De zachtmoedige dieren die hebben 't verstaan en de herders die waren het waardig. Maar wie hoog is van staat, en wie al te wijs praat, tuk op eer, tuk op geld, komt te vroeg, komt te laat. Ach, wij moeien maar allen naar Golgotha gaan. Voor een stal zijn wij veel te hoovaardig. H. Minister Toxopeus: GOESE VERSCHRIJVINGEN ZEER ABNORMAAL De minister van binnenlandse zaken heeft het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland er toe opgewekt: maatregelen Ie treffen ter voorko ming va» verdere verschrijvingen, aldus blijkt uit de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer. Het is de minister bekend dat liet. college van Gedeputeerde Staten van Zeeland alles in het werk stelt om niet alleen de plaatsgehad hebbende verschrijvingen alsnog administratief en budgettair volkomen te doen le galiseren, doch ook om herhaling van het euvel te voorkomen. Het voren staande betekent, aldus minister Toxopeus, dat verschrijvingen, wel terdege als zeer abnormaal worden beschouwd, hetgeen wat de z.g. Goese verschrijvingen betreft mede klem mend wordt geaccentueerd door de verstrekkende gevolgen in het be stuurlijke vlak. „Schelde"-jubilarissen Bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis- singen zijn ook in dc maand januari weer een aantal jubilarissen. Veertig jaar in dienst zijn dc heren J. L.'j. Fanoy (controlebureau) op 10 januari en A. J. van Dierendonck (Inkoop) op 16 januari. Hun zilveren jubileum zullen vieren de lieren C. van Oyen (veiligheids dienst) op 3 januari, P. Kloosterman (Voormontage) en J. Verkerk (In koop op 4 januari, J. Jobse en S. Clarisse (beiden Zware Plaatwerke rij) op 12 januari en P. Teeuwen (magazijndienst) op 14 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4