Gouverneur Platteel: „niet direct dreigend" Koninklijke familie vierde het kerstfeest in Amsterdam Os en ezel leren ons hoe wij kerstfeest moeten vieren STALLINGTARIEVEN N.S. PER 1 JANUARI HOGER Opnieuw in de vorsl WIJZIGING IN T.V. OP 1 TWEEDE KERSTDAG E.E.G.-optimisme in Brussel In Bethlehems stal komen zondaars samen Kardinaal Delia Costa in Florence overleden ZATERDAG 23 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vier prinsessen speelden mee in spel van Nijhoff Rede van prins Bernhard „Hoe heerlijk zou het zijn, indien wij ons in deze dagen, waarin wij de geboorte van Christus vieren, even rust zouden gunnen in ons jachterig bestaan. .Indien wij een ogenblik de moed en de zelfoverwinning en het geloof zouden kunnen opbrengen om de banden los te maken van hebzucht, afgunst, ontevredenheid en angst voor onze materiële toekomst, die ons zo stevig met de aarde verbin den, en wij onze ogen niet zouden richten op de door ons op deze aarde verzamelde schatten of op die welke wij daar nog willen verkrijgen, maar ze zouden opsiaan naar de he mel, naar de ster. die wij, als wij dit werkelijk willen, ook zullen zien .en die ons zal leiden naar de kribbe van het Kerstkind, bij wie wij zullen worden toegelaten, en dat ons zal opnemen in de sfeer van zijn onein dige liefde. Dan worden onze zon den vergeven. Dan wordt alles goed. Ik bid God om deze genade voor ons allen", aldus sprak prins Bernhard gistermiddag aan het slot van zijn rede tijdens de kerstviering van het koninklijk gezin met het gezamenlijk personeel in de burgerzaal van het paleis op de Dam te Amsterdam. De prins wees in zijn redè op de ze gen van de arbeid en waarschuwde tegen overdrijving van de „vrije za terdag". Hij had de indruk, dat thans in de westerse wereld veel te veel verwendheid en persoonlijk KORTE PREDIKATIE LATEN WIJ NAAR BETHLEHEM GAAN" Lucas 2 vers 15. Herinnert U zicli mei 19 jö nog? Duitsland capituleerde. Er daagde voor de geknechte volken van Euro pa een nieuwe toekomst. In de ogen der vermoeide mensen begon weer verwachting te gloren. De overwin naars kwamen in Potsdam samen om de voorwaarden van de vrede vast te stellen. Die verwachting ging nog sterker glanzen, toen men ook in San-Francisco vergaderde over een vreedzaam naast elkaar leven van de volkeren. Vol optimisme vestigde men elkanders aandacht op deze con ferenties: „Komt, laten wij naar Potsdam en San-Francisco gaan". En nu december 196L. De bijeenkomsten van Potsdam en San-Francisco en nog vele andere conferenties zijn voorbij. Er is een organisatie der Verenigde Naties ge groeid, die door overleg alle moge lijke geschillen wil oplossen. Maar de vreugdevolle verwachting in de mensen is weer gaan doven. Want ondanks de V.N. is de lang verbeide vrede er nog niet. Vrede is immers niet iets negatiefs: niet enkel afwe zigheid van oorlog. Vrede is iets posi tiefs: aanwezigheid van heil. Daar om neemt de mensheid geen genoe gen met het beëindigen van een oor log alleen, maar hunkert' zij naar meer: haar échte vrede. Dezer dagen wordt aïlerwege weer verkondigd, dat eens boven deze we reld, die zich etiket opwerken kan tot een negatieve vrede, engelen hebben gezongen van positieve vrede: van vrede, die heilbrengend is. En deze zang was gekoppeld aan de bood schap. dat in Bethlehem een Kindeke geboren was: de Vredevorst. Toen zijn er herders geweest, die knie lend bij een kribbe een vrede hebben ervaren, zó rol heil. dat ze iedereen ervan vertellen moesten. Dat Kind is er nog en die vrede is er nog. ook voor U. 't. Wordt weer kerstfeest: het feest van dit Kind en deze Vrede. „Komt. laten ivii naar Bethlehem gaan," irc't Bethlehem is belangrijker dan Potsdam en Sa»-Francisco, dan Wf «i*on en Moskou. W;" TT- «„prh.pliik vrede? Dan moet U gehoor neren aan de voorging, die U naar Bethlehem roept. Daar vindt U de Vredevorst, die de vrede kan gebieden op aard' en in uw ziel. Middelburg. D. tx»n Boven. egoïsme bestaat. „Blijkbaar wordt niet voldoende beseft hoe goed we het hebben, hoe dankbaar wij allen moeten zijn voor onze grote wel vaart, hoè bevoorrecht wij zijn te genover de vele mensen in andere delen van de wereld en misschien ook wel niet zo ver weg, die in gro te armoede leven en zelfs omkomen van honger". Prins Bernhard zei ie der een heerlijk leven te gunnen. Wat hem echter verontrustte was, dat dat „heerlijke" leven afhankelijk wordt gesteld van louter materiële zaken. Misschien, aldus de prins, zouden we eigenlijk wel een zond vloed of de een of andere verschrik kelijke plaag verdienen om ons te doen beseffen hoe ondankbaar we zijn. Prins Bernhard waarschuwde ook tegen het christen zijn in schijn". De leidster naar het Kerst kind is er echter nog steeds. Zij is er altijd, en het Kerstkind is er al tijd".- Kerstspel Gisteren vierde het koninklijk gezin met het gezamenlijk personeel kerst feest in het paleis te Amsterdam. Tijdens deze viering werd M. Nij- hoff's spel „De ster van Bethlehem opgevoerd onder regie van mevrouw I. van Driel van Wageningen-Blaisse. De bezetting van het stuk telde 26 personen, onder wie de vier prinses sen. Op de foto zien we prinses Bea trix als Eva,- pinses Margriet als Maria en Basil Willbrennink als Jozef. Na het gezamenlijk zingen van „Komt allen te zamen" las koningin Juliana het kerstevangelie naar Lu cas voor. Daarna zongen allen „Komt verwondert U hier mensen". De ko ninklijke militaire kapel, die de sa menzang begeleidde, speelde ter in leiding van de uitvoering van het door Martinus Nijhoff geschreven kerstspel „De ster van Bethlehem" de pastorale uit de Messias van Han del. In dit door Nijhoff in 1941 gesclire- ven lekespel, speelden de vier prin sessen mede. Het was nog niet eer der voorgekomen dat zij allen in een kerstspel mede hebben gewerkt. De andere der 26 medewerkende waren studievriendinnen en vrienden van de Bij de Nederlandsche Spoorwegen zullen op 1 januari 1962 de bewaar- louen worden verhoogd. Voor een bromfiets zal bijvoorbeeld 25 cent per dag verschuldigd zijn inplaats van 15 cent. Hetbewaarloon voor een fiets zal voor de eerste dag op 15 cent worden gebracht, de volgen de dagen op 10 cent. Ook de week- en maandabonnementen worden duur der. Het kruierstarief wordt even eens op 1 januari 1962 verhoogd en wel tot 50 cent per collo. ^_llilllllllllllilllll!lllllllllllllllilllllllll||||!lllllillllllllllllllllllllllllllll|||||||| pj (Van onze weerkundige mede- H werker). m M In de loop van vrijdagmiddag H draaide de wind in het noorden van ons land naar het noord- oosten en begon opnieuw koude jH vorstlucht binnen te dringen. Op dat moment stond er in §f M Zeeland nog een zwakke wes- M s tenwind met temperaturen van f vier tot vijf graden boven nul. f Hedenmorgen of in de voormid- M dag zal deze koudere lucht met jf= H een noordoosten wind ook Zee- land bereiken en de tempera- f turen tot beneden het vries- punt doen dalen. De vorst zal H tijdens het weekeinde nog ver- n der toenemen bij een naar oost H draaiende en later afnemende wind. Het hogedrukgebied, dat n deze koude-aanval veroorzaakt, n blijft langzaam over Zweden jf naar Duitsland trekken. Hel wordt bij Noord-Noorwegen door een storing gevolgd, die eveneens naar het zuiden koerst en na zondag de kans H op sneeuw doet toenemen. Het H is waarschijnlijk, dat ook de M kerstdagen dit jaar een koud n en winters karakter zullen H hebben. Het is mogelijk dat er in een deel van ons land zelfs H geschaatst kan worden, wat na ff H 1950 rond de kerstdagen niet H meer mogelijk is geweest. M iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil beide oudste prinsessen uit Utrecht en Leiden, een kinderkoor en enkele leden van de koninklijke militaire kapel. Prinses Beatrix speelde de rol van Eva, de centrale figuur in dit spel, prinses Irene was een der drie waakengelen, prinses Margriet ver vulde dé rol van Maria (een zwijgen de rol) en prinses Marijke was één der dorpsvrouwen uit Bethlehem. De regie was in handen van mevr. I. van Driel van Wageningen-Blaisse. Nadat de lichten waren aangegaan begaven de gasten zich naar de aan grenzende galerijen waar vorstin en prins met leden van de hofhouding chocolade schonken en broodjes op lange witte tafels gereed lagen. Voordat de personeelsleden zich naar de bussen begaven, werden door de leden van het koninklijk gezin aan allen kerstpakketten uitgereikt. Deze bevatten een kerstbrood, een pro ju- ventute kalender en een foto van de koningin en de prins. Het NTS-filmprogramma van f dinsdagavond, tweede kerstdag §f wordt gewijzigd, daar de aan- gekondigde hoofdfilm niet be- schikbaar - is. Het nieuwe pro- gramma luidt als volgt: 20.00-20.30: sport in beeld. r 20.30-20.50: „From a to zoo", documentaire over dieren. 20.50-21.15: „La vie est une L fête" (het leven is een feest). een satiriscii-humoristische uit- j| beelding van verschijnselen van de moderne tijd. (in 1961 be- kroond). |- 21.15-21.50: „Apprendre k mar- f cher" (lopen leren), een ge- danst verhaal van een man. f die opnieuw moet leren lopen Lï en verliefd wordt op de hem f daarbij assisterende verpleeg- ster. 21.50-22.50: „De wintertuin", een Italiaans programma, zoals aangekondigd is. f= lllllillllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllilllllilllllllllllllllllillll!! Prinses Paola verwacht tweede kind Prinses Paola van België verwacht in het komende voorjaar haar twee de kind, zo is gisteren officieel in Brussel bekendgemaakt. Een woordvoerder van het paleis zei: „een blijde gebeurtenis wordt ver wacht op „Belvedère", residentie van prins Albert en prinses Paola. „Het prinsenkind wordt verwacht te gen het eind van mei of het begin van juni", zo zei hij. Het eerste kind van prins Albert en prinses Paola, prins Philippe, werd geboren op 15 april 1960. Als het tweede kind een jongen is, zal hij de derde in rechte lijn zijn, die aanspraak kan maken op de Belgi sche troon. Hij volgt zijn vader en zijn oudere broer. Dat zal zo blijven zolang koning Boudewijn en konin gin Fabiola nog geen mannelijke na komelingen hebben. VANDAAG WEER BIJEEN P.v.d.A.-VOORZITTER Nu gesprek met Indonesië De voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Suurhoff, heeft een toelichting gegeven op de verklaring van de Tweede-Kamerfractie van de partij inzake Nieuw-Guinea. In een radio-toespraak zei de heer Suurhoff, dat de Tweede-Kamerfractie van de partij de ongewone stap heeft geno men een tussent"dse verklaring af te leggen omdat de debatten over Xieuw-Guinea in het parlement zijn uitgesteld. De Partij van de Arbeid had gewild, dat deze kwestie nog dit jaar in be handeling zou worden genomen. Het bestuur van de partij heeft ingestemd met de verklaring van de fractie. De heer Suurhoff zei. dat Nederland overleg met Indonesië moet begin nen. Dat Indonesië ervan uitgaat, dat het de soevereiniteit over Nieuw- Guinea al bezit, behoeft geen be zwaar te zijn, omdat van Indonesi sche zijde te verstaan is gegeven, dat de Papoea's een redelijke mate van zelfbeschikking zouden kunnen krijgen binnen het Indonesische staatsverband. Ook is verklaard, dat Indonesië be reid is rekening te houden met de toezeggingen van Nederland aan de Papoea's, aldus de. heer Suurhoff. Als er onderhandeld kan worden on der leiding van de Ver. Staten of de secretaris-generaal van de volkeren organisatie, moet de Nederlandse re gering het gesprek spoedig beginnen, aldus de voorzitter van de Partij van de Arbeid. Honderd miljoen brt. in Rotterdamse haven Voor het eerst in de geschiedenis van de Rotterdamse haven is in een jaar tijd 100.000.000 brt scheepsinhoud in de haven aangekomen. De laatste loodjes voor dit record werden ge legd, gistermorgen, door het Portu gese vrachtschip „Alcobaca". De opvarenden waren zeer verbaasd toen de verheugde Rotterdamse ha venautoriteiten hen feestelijk be groetten. IHet Wereldgebeuren Kerstfeest in MAATREGELEN AANGEKONDIGD De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap blijkt uit het slop te zijn geraakt wat betreft de landbouwpolitiek en de Frans- Duitse geschilpunten. Kort voor de lunch kwam de Franse minister van landbouw, Pisani, uit de vergaderzaal met de aankondi ging, dat men „eindelijk houvast krijgt". Pisani zei: „we hebben elk aar hervonden. Wij arbeiden nu sa men verder en geleidelijk aan vinden wij een oplossing voor de verschil lende vraagstukken. Vraagt U mij geen bijzonderheden. Wij werken op nieuw samen en maken voortgang". Daarna keerde de vrolijk en opgewon den uitziende Franse minister in de vergaderzaal terug. „Vertrouwen in strijdkrachten" Dr. P. J. Platteel, gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, heeft gisteren in een radiorede de maatregelen bekendgemaakt, die genomen zijn, of zullen wor den genomen, om aan de hui dige situatie het hoofd te bie den. Gouverneur Platteel zei dat de voorraden zodanig zullen worden opgevoerd, dat men maanden vooruit kan. een distributiesysteem gereed ligt, voorbereidende maatregelen zijn getroffen voor een even tuele evacuatie van inwoners van gevaarlijk gebied naar el ders en van buitenposten naar de steden, het Rode Kruis paraat is met noodhospitalen en met vrijwil ligers die het diploma E.H.B.O. hebben behaald. De gouverneur legde.er de nadruk.op, dat de situatie „niet direct dreigend" was. „Maar zo er al geen reden is tot bezorgdheid, het gaat ook niet aan te doen of er geen vuiltje aan de lucht is". Hij verklaarde dat hij ver trouwen had in de strijdkrachten, de politie en de combinatie van strijd krachten, politie en bevolking, wier medewerking in het verleden reeds herhaaldelijk was gebleken. Volledig ingelicht De gouverneur gaf de verzekering, dat de Nederlandse regering niets zal doen zonder de Papoea er in te ken nen. Hij zette uiteen, dat de leden van de tweede delegatie \an de Nieuw-Guinea raad, die onlangs een bezoek brachten aan Nederland, zeer openhartige gesprekken had gehad met de Nederlandse regering en vol ledig waren ingelicht over de plan nen. Ook zei de gouverneur dat de Neder landse regering alles zou doen wat in haar vermogen lag om een gewa pend conflict te vermijden, zonder echter de wezenlijke belangen van de Papoea-bevolking te schaden. „Wat thans gaande is is een zenuwenoor log met het doel te verblinden en on beheerste daden uit te lokken", al dus de gouverneur. gedeeld Jeruzalem Ue eeuwenoude muur van Jeruza lem en de amper vier maanden oude in Berlijn dienen voor het- zelfde doel: ze delen een stad in tweeën. In Berlijn maakt een blok steen scheiding tussen Duitsers en Duitsers, in Jeruzalem tussen het nieuwe Israëlische Jeruzalem en de oude stad. die aan Jordanië toebe hoort. Juist met de kerstdagen zul len de tienduizenden peigrinis. die de heilige plaatsen willen bezoeken, ontdekken dat de stad. die in allerlei gewijde zangen een zo belangrijke piaats inneemt," dreigt te verstiKKen door de muur, die eten dicht en on doordringbaar is als die aan de Friedricnstrasse in Berlijn. Tel-Aviv is driemaal groter dan Jeruzalem, Haifa ontwikkelde zich tot het be langrijkste industriecentrum van de jonge staat, maar Jeruzalem bleef de hoofdstad. Wat de „heilige stad" tot centrum van het jodcnooni en de christenheid maakte en liet blijven, was het ongeschokte geloof aan de stad zelf, aan haar tiaditie. Voor de joden is het de stad van de grote oud-testamentische koningen, voor de christenen blijft daar de stad. die niet is weg te denken uit het aardse leven van Christus. n de schaduw van de klaagmuur, I waar sinds oud-testamentische tij den de joden hun leed uitstortten, leven de inwoners van Jeruzalem. Zelfs de klaagmuur bleef hun niet; deze ligt in het „vijandelijke" stads deel. De jonge Israëlische staat wil ook niet klagen over wat voorbij ging. Aan de joodse kant van de muur heeft zich de stad ontwikkeld tot een belangrijk en toonaangevend cultureel centrum. De historie van het na-oorlogse Jeruzalem is in vele dingen identiek aan die van Berlijn. Ook voor Jeruzalem beloofden diver se staten vrije toegang voor ieder een. Er kwam niets van terecht. Ook Jeruzalem beleefde een blok kade. De Arabieren omsingelden de stad, wierpen bommen en probeerden de burgers uit te hongeren. Toen werd hét de Israëlische regering dui delijk dat alleen een onverzettelijke en Halsstarrig vasthouden aan ver kregen rechten, dc stad zou kun nen redden. De vrijheid van de stad werd gekocht door de dood van hon derden Israëliërs, die als gewapend begeleide de konvooien met levens middelen naar de hoofdstad brachten. Daarna hebben de Arabieren er zich wel voor gewacht, door een oorlog de Israëliërs klein te krijgen. Er ontstond een tijdperk van gewapen de vrede, die van Arabische kant werd verzekerd door de bouw van een hoge en dikke muur, dwars door de stad. Morgenavond zal de muur die dwars door Israël loopt, voor een kort ogenblik niet bestaan. Nazareth, Bethlehem vooral en de beide delen van Jeruzalem zullen gastvrouw zijn van de tienduizenden uit alle delen van de wereld die het kerstgebeuren 1961 willen vieren in de onmiddellijke nabijheid van de historische plaatsen. De Arabieren zullen, evenals vorige jaren, glim lachend passen controleren en doen alsof ze de vriendelijkheid zelf zijn. Maar naast de muur zullen de Ara bische soldaten staan, die nauwge zet zullen loeren naar elke jood, die in de kerstnacht zal proberen te vluchten naar het gebied dat van zijn volk is. Als de Berlijnse vopo's zullen zij iedere vlucht met kogels beantwoorden. De Oostduitse autori teiten hebben aangekondigd dat er geen enkele uitzondering met de kerstdagen bestaat op in- en uitrei zen naar en uit het Oostduitse ge bied. De muur zal geen steen kleiner worden; de met kerstbomen verlich te delingsmuur in Berlijn zal onver biddelijk blijven. Kerstfeest wordt gevierd in een wereld, die steden tot werelddelen maakt, gescheiden door niet te overbruggen oceanen. Van uit nazi-Berlijn klonken twaalf jaar lang de kreten „Juda verrecke". Dé tragiek van de geschiedenis is, dat nu zowel Jeruzalem als Berlijn nadat de wereldoorlog al meer dan zestien laar gelecïen eindigde, zwaar moet boeten. STEMMEN UIT DE KERKEN Hebben de dieren wat te maken met het kerstgebeuren? Een vreemde vraag, zult gc misschien denken. Dat het kerstfeest wat heeft te maken met de mensen, is nog al duidelijk en voor ons van zelfsprekend. Dat de engelen er mee hebben te maken, kunnen wy ook nog plaatsen. Zij hebben im mers gezongen op de velden van Bethlehem. Het is voor ons een ietwat vreemde gedachte dat de dieren iets met liet. kerstfeest te maken zouden hebben. Toch is deze gedachte niet zo vreemd als ze ons misschien op liet eerste ge zicht lijkt. Wanneer ge een teke ning of schilderij ziet waarop de geboorte in Bethlehem is weerge geven of de aanbidding van de herders, dan kunt ge er op reke nen dat er ook dieren zijn bij ge tekend, n.l. een 09 en een ezel. Zij liggen niet in een hoek, zonder belangstelling voor hetgeen er in de stal gebeurt, maar op de een of andere wijze loten de kunste naars zien dat deze dieren zich ook betrokken weten bij het ge beurde In Bethlehems stal. In rooni6-katholieke gezinnen heeft, men met het kerstfeest veel al een kerststalletj'e, waarbij dan meestal de aanbidding van de her^ ders wordt afgebeeld. In protes tantse gezinnen is de kerstboom ingeburgerd. Dat kerststalletje is al heel oud. Het schijnt vooral door de Franciscanen tè zijn inge voerd nadat Franciscus van Assisi in het jaar 1223 in het dal van Rieti, te middernacht, middenin de sneeuw, het kerstfeest had ge vierd. Maar reeds vóór Franciscus waren kerststalletjes bekend. Dat is zo dwaas nog niet. Ze hebben in ieder geval meer direct betrek king op het kerstgebeuren dan de kerstboom. Een paar jaar geleden hebben we eens een tentoonstelling gezien van Limburgse kunstenaars en onder de uitgestalde werken was ook een kerststal, een prachtig stuk werk. Afgebeeld waren, be halve Maria en Jozef en het Kin deke, de herders en ook enkele dieren, de os en de ezel, die hii de stal behoorden en een schaap dat kennelijk met de herders was meegekomen. Omdat het achter hen was geplaatst Waarom vin den we daar altijd de os en de ezel en zelden andere dieren Wanneer de wijzen uit het oosten worden afgebeeld,verschijnt de kameel. Wanneer gedurende de kerstda gen de grens tussen Jordanië en Israël weer zal worden openge steld, zullen duizenden pelgrims van Jeruzalem naar Bethlehem trekken en de meeste van hen zul len allereerst gaan naar de mas sale kerk die boven de grot is ge bouwd, waar volgens oude tradi tie, Jezus geboren is. In die grot is er op de vloer een ster aange bracht, waar rond in het Latijn staat: „Hier is uit de maagd Ma ria, Jezus Christus geboren". Of dit de plaats is. weten we niet. Er is ook een andere, evenoude traditie, dat n.l. de Christus dei- wereld zou zijn geboren in de stal van een karavanserai. Deze zou clan zijn de herberg, die in Lucas 2 7 wordt genoemd, waar er voor Jozef en Maria geen plaats meer was. De naam duidt reeds aan dat zulk een karavanserai een verblijf plaats js voor karavanen. Ze be staat uit een binnenhof, omgeven door gebouwen. Zowel de rijdieren als de reizigers vinden hier een plaats. De kamers van zulk een „herberg" zijn niet gemeubileerd, omdat reizigers gewoon waren hun eigen bed mee te nemen. (Zie slot pag4 kol. 5) Nederlander in Duitsland uit trein gevallen Gistermiddag is de 45-jarige heer J. •Jelleina uit Bloemcitdaal tussen Karlsruhe en Durlach uit een rijden de trein gevallen. De man is met een hersenschudding, schaafwonden en ontvellingen aan armen en benen op genomen in een ziekenhuis te Karls ruhe. Zijn echtgenote en drie kinderen, die in dezelfde trein zaten, hadden niets van het ongeval gemerkt. Volgens mededelingen van de politie te Karlsruhe heeft de heer J. bij het verlaten van het toilet door het slin geren van de trein mogelijk met zijn schouder het niet goed gesloten por tier aangeraakt, waardoor dit open vloog. De heer J., die directeur is van een jongensinternaat in Bloemendaal, was met zijn gezin onderweg naar St.-Moritz voor een wintersportva kantie. Elia kardinaal Dnlla Cosla, het oud ste lid van het college van kardi naals. is gisteren op 89-jarige leef tijd overleden. De tengere kardinaal, die destijds Mussolini's zwarthemden niet uit de weg ging, had reeds enkele jaren een zwakke gezondheid. Het einde naderde snel toen hij op 17 december een aanval van influenza kreeg waarvan hij niet meer herstelde. De kardinaal, wiens naam in 1939 genoemd werd als de mogelijke nieu we paus, overleed in Florence. Door zijn dood is het aantal leden van het college tot 80-teruggelopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3