Goes-Noord bewoners tegen plan weg-aanleg Westerschouwen tobt met lilliput-scholen WALCHEREN Agenda KERKDIENSTEN ACCURATE AGENT-BEZORGER ZATERDAG 23 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 ADRES AAN B. EN W. GERICHT Pleidooi voor een noordelijk tracé Een zeventigtal bewoners en huiseigenaren in Goes-Noord heeft zich met een schrijven tot b. en w. van Goes gewend, waar in zeer ernstige bezwaren wor den geuit tegen de door het ge meentebestuur van Goes voor genomen plannen voor de aan leg van een weg en een spoor lijn door de bebouwde kom langs de begraafplaats. De adressanten betreuren het, dat eerst uit de kranteverslagen en de' daarop verder volgende publikaties duidelijk is geworden, hoe deze plan nen zullen worden uitgevoerd en wat zich rond het vaststellen van deze plannen afspeelt. Het ligt niet binnen het bereik van hun vermogens om de financiële zijde van de verschillende mogelijkheden te beoordelen, zo stellen zij. Wel hebben zij echter met schrik geconstateerdr dat, terwijl andere mogelijkheden ze ker veel aantrekkelijks kunnen bieden, er nu een zodanige keus werd gedaan, dat belangrijke bedragen worden uit gegeven om een van de mooiste plek jes van Goes te vernietigen. Zij doelen daarbij in het bijzonder op het plantsoen tussen de Zaagmolen straat en de begraafplaats. De bijzon der fraaie ligging met de zorgvuldig samengestelde en keurig onderhouden beplanting moet ten koste van veel geld en bijzondere kunstwerken plaats maken voor een spoorwegdam. De Goes-noord-bewoners constateren, dat hiermede voor alle bewoners van Goes een onherstelbaar verlies gaat optreden, maar dat zij in het bijzon der worden getroffen. Vooral de be woners van ae Zaagmolenstraat zul len voor zo aanzienlijke visuele wyzi- ginen worden geplaatst, dat gevreesd moet worden voor waardeverminde ring van de pandcu. Noordelijk tracé De verder strekkende gevolgen zul len Goes-noord niet onberoerd laten, menen zij verder. In plaats dat bin nen afzienbare tijd door de uitvoering van het saneringsplan dit gedeelte tot nieuw leven zal worden gewekt, wordt, het nu stedebouwkundig en land schappelijk verknoeid en verdeeld voor een spoorlijn, waarvan dit stads gedeelte geen enkel profijt kan heb ben. De intensiteit waarmee van de weg, vooral echter van de spoorlijn gebruik zal worden gemaakt, maakt deze werken tot een dood en dodelijk obstakel. De adressanten zijn van mening, dat de uitvoerbaarheid van een noordelijk tracée onvoldoende in aanmerking- werd genomen. Ten aanzien van dit noordelijk tracée stellen zij, dat de in vloed daarvan op het noordelijk stads deel juist een omgekeerdle werking zou hebben gehad. De daaruit voort vloeiende ontsluiting van de Goese- polder zou de activiteit en de aantrek kelijkheid van Goes-noord hebben ver hoogd. In plaats van versnippering zou liet ruimere tracée van het noorden Goes tot een grotere eenheid heb ben gemaakt, waarbinnen stede- bouwkundig zeer aantrekkelijke mogelijkheden voor de gehele stad een stimulerende invloed zouden uitoefenen. Vooral echter zou dit noordelijk tracée al hun bezwaren tegen vernietiging van een be staand aantrekkelijk bezit hebben voorkomen. Met nadruk distanciëren de adres santen zich van meningsverschillen, die tussen leden van de gemeenteraad zouden mogen bestaan. Zy achten zich niet bevoegd het to taal van de problemen te overzien, zo als de leden van de raad daarvoor worden gesteld. Zij beperken zich daarom nadrukkelijk tot datgene, waarmee zij in de eerste plaats wor den geconfronteerd. Niettemin veroorloven zjj zich de vrij heid om reeds bij voorbaat erop te wijzen, dat ook van deskundige ad viseurs en technici een grote mate van eenzijdigheid niet uitgesloten moet worden geacht. Met name zou den zij daarom de vraag aan de orde willen stellen, of niet een te overheer sende invloed is toegekend aan de standpunten van enkele zeer gespe cialiseerde technici en of het niet uit dien hoofde overweging verdient, dat ook andere eenzijdige standpunten en belangen alsnog worden afgewogen in het geheel. VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/ ZOUTELANDE Voor marktberichten ver- wijzen wij naar pagina 10. VLISSINGEN Burgemeester installeerde 10 x 10-actiecomité De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, heeft vrijdagavond ten stadhuize het plaatselijke actiecomi té voor de anti-hongeractie 10 x 10 geïnstalleerd. „Ons volk", zei de heer Kolff in zijn openingswoord, „heeft vanouds een zeer liefdadig karakter getoond, hetgeen zich de laatste tijd ook begint te manifesteren in acties ten bate van andere landen, men be gint zyn verantwoordelijkheid te voe len voor andere delen van de wereld". Nadat burgemeester Kolff het comité voor geïnstalleerd had verklaard en de wens uitgesproken had, dat Vlis singen in deze actie een goed figuur mag slaan, schetste de voorzitter van het comité, de heer A. Minnaar de activiteiten voor de overige aanwezi gen, schoolhoofden en vertegenwoor digers uit het verenigingsleven. Het comité bestaat verder uit de heer J. A. Heyliger (le secretaris), me juffrouw M. Monté (2e secretaresse), mejuffrouw J. de Wilde (le penning- meesteresse). de heer W. de Meuri- cliy (2e penningmeester), de heren J. van Dongen en C. Schot propa ganda en public relations), dè heer R. L. J. van Hoek (pers en publiciteit) en de heer G. de Rijke (onderwijs). Voor de afdeling sport bestaat nog een vacature. Als eerste programma punt is het comité begonnen met de zakgeldactie. Kerstnachtdienst Zondag 24 december om 11 uur 's avonds zal in de St.-Jacobskerk te Vlissingen een kerstnachtdionst wor den gehouden. Ds. J. Kwast zal de li turgie leiden en ds. F. S. Kloosterman zal de kerstboodschap uitspreken on der de titel „Vier uw kerstfeest niet hLw!Fr,etraWi1 ni ifalleen". Medewerking aan deze dienst hebben gehad. De daaruit voort-zullen verienen het hervormd kerk koor, de koninklijke harmonie „Ons Genoegen" en Paul van Belzen, trom pet. Kerstnachtdienst Evangelisch Lutherse Kerk Op zondagavond 24 december wordt in de Evangelisch Lutherse kerk te Vlissingen van half acht tot half ne gen een kerstnachtdienst gehouden. Muzikale medewerking wordt ver leend door mej. Riek Caro zang en Flip Feij en Tom Oostendijk, hobo. Het orgel wordt bespeeld door Fl. Fleij. Het onderwerp van de medi tatie van ds. W. F. ten Rouwelaar ,Laat ons naar Bethlehem gaan". VANDAAG. Middelburg City: De brave soldaat Schwejk, 20 uur, a.l. Electro: Alles de lucht in, 19 en 21.15 uur, a.l. Verge noeging: h.b.s.-bal. 20 uur. Vlissingen Alhambra: Alles draait om Conny, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: De Saint in actie, 19 cn 21 uur, 14 jaar. MORGEN. Middelburg City: Do brave soldaat Schwejk, 14.30 cn 20 uur, a.l. Electro: Alles de lucht in, 15.30, 19 en 21.15 uur, a.l, Vlissingen Alhambra: Alles draait om Conny. 1-5, 19 en 21 uur, a l. Luxor: De Saint in actie, ]5, 19 en 21 uur. 14 jaar. MAANDAG. EERSTE KERSTDAG. Middelburg City: Alles draait om Con ny. 14.30 en 20 uur, a.l. Electro: De Saint in actie, 15.30, 19 en 21.15 uur, 14 jaar, Vlissingen Alhambra: Tarzan vecht voor zijn leven, 15 uur, 14 jaur. Al hambra: De brave soldaat Schwejk, 19 en 21 uur. a.l. Luxor: Niots dan pech, 15 uur. a.l. Luxor: Eddle kont geen pardon. 19 cn 21 uur, 14 Jaar. DINSDAG. TWEEDE KERSTDAG. Middelburg City: Alles draait, om Con ny. 14.30 en 20 uur, a.l. Electro: De Saint in actie, 15.30, 19 en 21.15 uur. 14 jaar. Nieuwe Kerk: kerstuitvoering Middelburgs Mannenkoor, 15.30 uur. Vlissingen Alhambra: Tarzan vecht voor zijn leven. 15 uur, 14 jaar. Alham bra: De brave soldaat Schwejk, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Niets dan pech. 15 uur, a.l. Luxor: Eddie kent geen pardon. 19 en 21 uur, 14 jaar. SEROOSKERKE (W.) Kerstbijeenkomst N.C.V.B. Woensdagavond hield de N.C.V.B. te Serooskerke (W.) in het verenigings gebouw haar kerstbijeenkomst onder leiding van de presidente mevr. de Dreu-Thorenaar. De N.C.V.B.-kerst- liturgie werd verzorgd, waarbij de meditatie werd gesproken door me vrouw M. Wattel-Wondergem. De sa menzang werd op het orgel begeleid door mevrouw Reinlerse. Ook zong een uit do leden samengesteld koortje nog enkele liederen. Mevrouw van Leerdam vertelde een kerstverhaal; mevrouw C. de Visser-de Visser en mej. M. de Vos droegen enkele pas sende gedichten voor. Donderdag middag werd deze bijeenkomst nog maals gehouden voor de bejaarden van Serooskerke. Jeugdvoorstelling C.F.A. De C.F.A. te Serooskerke (W.) ver zorgde woensdagmiddag een jeugd voorstelling in het verenigingsgebouw waarvoor goede belangstelling be stond. Er werd een zeer leuke en spannende kinderfilm vertoond, wat bij de kinderen goed in de smaak viel. GRIJPSKERKE Kerstmiddag voor bejaarden Het Comité voor Ontspanning van Be jaarden te Grypskerke hield dezer da gen een kerstmiddag met medewer king van de afdeling Grypskerke van de N. C. V. B. De bijeenkomst werd geopend door mevrouw Wape naar. waarna de kerstliturgie van de N.C.V.B. werd gehouden. Een koortje onder leiding van de heer F. Dronkers zong een zestal kerstliederen. Het kerstverhaal werd voorgelezen door mevrouw J. Davldse-Vreeke. VEERE Kerstconcert Het muziekgezelschap „Veere's Ge noegen" zal zaterdagavond om S uur een kerstconcert geven in de Grote Kerk te Veere. Op het pro gramma staan kerstliederen en kora len van Bach. Weegbrug Veere Op de weegbrug „Algemeen Belang" te Veere werden 15.409.260 kg bieten en 259.830 kg pulp gewogen. OOSTKAPELLE Kerstfeest N.C.V.B. De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwen Bond kwam dezer da gen bijeen in 't verenigingsgebouw om samen met de bejaarden 't kerst feest te vieren. Het is dan ook voor de bejaarden een zeer gezellige feest middag geworden. De liturgie werd verzorgd door mevr. Van Lijnden en mevr. Den Hollander- Wondergem. Er was een tweetal verhalen, namelijk „Het kerstfeest van Evert Verbeek" en „De laatste kaars". Een zangkoortje zorgde voor vocale omiysting van kerstgedichten en declamatie B. EN W. VROUWENPOLDER Geen bezwaar tegen herindelingsplan Donderdagavond aanstaande om half acht komt de gemeenteraad van Vrouwenpolder bijeen. De raad zal dan haar mening ten beste geven over het gewijzigde herindelingsplan voor Walcheren. Blijkens hun advies menen b. en w. geen overwegende bezwaren tegen het nieuwe plan aan te kunnen voeren. Verder zal tijdenst deze vergadering de gemeentebegroting voor 1962 be handeld en vastgesteld worden. De agenda vermeldt voorts een voorstel tot het verlenen van een éénmalige subsidie aan de N.C.V.B.- afdeling Vrouwenpolder, een voorstel tot toetreding tot de Stichting „Werkplaatsen Walcheren" en een verzoek van het bestuur van de bij zondere lagere school om financiële medewerking. Ook zal de raad beslis sen over voorstellen tot wijziging van de winkelsluitingswet, tot verkoop van een perceel grond in de Dorps straat te Gapinge en tot vaststelling van het bedrag per leerling en het toekennen van een voorschot op deze vergoeding aan de besturen van de .volgende vergadering is vastgesteld bijzondere lagere scholen. -,n/Hn Kerstoratorium Eerste kerstdag zal de chr. gemeng de zangvereniging „Hosanna" te Zou- telande in de hervormde kerk een uitvoering geven van het kerstora torium van H. F. Müller. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Thon de Vries, mejuffrouw Berna Kousemaker zingt de sopraansolo en mejuffrouw Ine de Wit bespeelt het orgel. Kerstavond De hervormde vrouwen- en mannen- vereniging te Zoutelande hielden woensdagavond hun jaarlijkse kerst avond in „Middendorp". Op deze avond waren ook de bejaarden uitge nodigd. Mevrouw T. v. Dullemen ver zorgde de liturgie, ds. J. van Dulle men vertoonde een kleurenfilm over het kerstgebeuren terwijl mevrouw J. Louws-Janse een kerstverhaal voorlas. Na afloop kregen de bejaar den en de zieken een fruitschaaltje. GAPINGE Kerstfeest N.C.V.B. De kerstavond van de N.C.V.B. te Gapinge werd gehouden onder lei ding van mevrouw Pauwe-Lange- beke, die deze avond met een kort woord opende. Het programma voor deze kerstbijeenkomst vermeldde on der meer de kerstliturgie, decla matie, waaraan verschillende leden meewerkten, en het kerstverhaal. De op 18 januari 1962. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 21-12: Anni Nubel van Antwerpen. Antilla van Londen, An- tartlca van Walkom, Alge van Londen, Nella van Gdynia. Kate MaeTSk van Bahrein, Cadans van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 21-12: Melbourne Star naar Le Havre, Anni Nubel naar Bourgas, Kate Maersk naar Antwerpen. Nella naar Pers. Golf, Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 21- 12: Tasman van Londen, Annie-F van Szcecln, Bothiniaborg van Mantyloto, Zanzibar van Londen, Olympïa van Lun- di, Diligentia van Lcixocs, Sleepboot Sim- son met sleep van Sheerness, Helena van Amsterdam. Luise Emilie van Cuxhaven, Astra van Par voor Gent. Carabia van M'Bro, Eenhoorn van Hamburg, Alkaid van Liverpool, Port Talbot van zee voor Sluiskil, Korendijk van Rotterdam. 22-12: Maaskerk van Rotterdam, Liberiakust van Rotterdam, Brouwersgracht van Amster dam, John V van Londen, Vrede van Lon den, Aruba van Hamburg, Helvetia-S van Amsterdam, Lijnbaangracht van Rotter dam, Doliart van Kotka voor Gent, Me- grez-N van Lissabon. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 21- 12: Atlas naar Rotterdam, Zeevaart naar zee, Albert Willem naar Bordeaux van Gent. Noordster naar Zweden, Silvaplana naar Rotterdam, Liberty naar Rotterdam. Archimedes naar Rotterdam van Terneu- zen, 22-12: Berkelborg naar Oslo, Maan bergen naar zee. IN SEROOSKERKE EN NOORDWELLE Ieder jaar verzoek om handhaving nodig De openbare lagere scholen van Noordwelle en Serooskerke (S.) zijn zorgenkinderen van de gemeente Westerschouwen. Al was het alleen maar, dat hun bestaan ieder jaar fei telijk aan een zijden draad hangt: Voordat een dienstjaar wordt afge sloten, moet de raad zich met een verzoek tot de minister van o.k. en w. wenden om de twee- en éénmans- scholen in de respectievelijke kernen weer een jaar in stand te houden. Het leerlingental ligt beneden de of ficiële normen: in Serooskerke be zoeken in totaal zestien kinderen de dorpsschool. Duur komt nog by, dat het college van b. en w. veel moeite moet doen om een geschikte leer kracht te vinden, die drie of zes klas sen tegelijk voor zijn rekening wil nemen. Vrijdagavond werd de raad nog weer eens met deze moeilijkheden geconfronteerd. Eerst werd het fiat van de heren gevraagd over de benoeming van de heer G. C. J. van de Wiel tot onderwijzer aan de school te Noordwelle. Dat was het formele slot van vele. in het begin nog al eens vergeefse pogin gen, die b. en w. hebben onderno men om in dc bestaande vacature te voorzien. Ten lange leste heeft de raad enige tijd geleden het college een volmacht gegeven om in deze zaak naar goed dunken te handelen. En dat was vrij dag wel een openlijk bedankje van het raadslid J. C. Hendrikse (p.v.d.a.) waard. Maar het voorstel om weer de ge bruikelijke verzoeken tot handhaving van de scholen uit te sturen, was tegeiykertijd aanleiding, op de kwes tie van de „lillput-scholen" eens wat dieper in te gaan, „Is het onderwys met deze scholen wel gediend?", zo werd cr gevraagd. Voor de heer C. A. van Oord (prot. chr.) hoefde dit eigenlijk niet eens een vraag te zijn. Hij vond het een ongezonde situatie, dat een onderwij zer eigenlijk voor zes klassen tege lijk staat. Wethouder L. van de Klooster haakte hier op in met de opmerking, dat men dit na de ramp in 1953 toch ook wel had kunnen voorzien. Toch werden de scholen herbouwd. „We zijn dus eigenlijk voor een vol dongen feit geplaatst". De heer Hendrikse was er nog niet zo zeker van, dat alle onderwyskrin- gen ln deze richting denken. En om zyn standpunt te ondersteunen haalde hij de woorden van de onderwys-in- specteur aan, gesproken by de offi ciële opening van de scholen, twee jaar geleden. „Het lager onderwys moet gebracht worden op de plaatsen, waar de ou ders van de kinderen wonen". Privéles Zo ontwikkelde zich een discussie, die twee uitgangspunten had: Het onderwyssysteem en de dorpsgemeen schap. Aan het eind kwamen de he ren gezameniyk tot de conclusie, dat men noch Serooskerke, noch Noord welle zijn school zou willen afnemen, maar dat er toch heel wat haken en ogen vastzitten aan het bestaan van dergelijke onderwijsinstellingen, waar praktisch privéles wordt gegeven. In deze laatste vergadering van 1961 hechtten de heren verder hun goed keuring aan de begrotingswijziging, die de kleuterschool te Renesse aan een nieuw, beplant schoolplein helpt. De totaalkosten daarvan komen op een bedrag van zevenduizend gulden. Burgemeester R. J. H. Q. Röell kon nog meedelen, dat men op het ogen blik vergadering op vergadering houdt om te komen tot een verant woorde huisvuilophaaldienst. De ge dachten gaan uit naar het formeren van een regeling voor het hele eiland met. uitzondering van Zierikzec. Bin nenkort zullen de raadsleden meer definitieve voorstellen tegemoet kun nen zien. By de rondvraag sneed de lieer Hen drikse nog even de toewijzingen van de gemeentelijke Oosten»-**se wonin gen aan. Het ging volgens hem niet aan, dat deze huizen voor het seizoen worden vastgelegd door personen, die door onderverhuur tot een winst gevende exploitatie zien te komen. Burgemeester Röell kon meedelen, dat b. en w. bezig zijn met een ver deling in categoriën huurders en dat het nooit de bedoeling is geweest, een dergelijke exploitatie toe te staan. De moeilijkheid is evenwel, dat niet ai te strak kan worden vastgehouden aan liet argument „permanente bewoning gaat voor", omdat de huizen tenslot te voor rampslachtoffers én recreatie zijn geschonken. Aan het eind van de vergadering kregen alle heren als „kerstge schenk" een exemplaar van het streekplan voor Schouwen-Duive- land mee naar huis. Tevoren had den verschillende raadsleden nog hun bevreemding uitgesproken over de late verzending van het plan aan de gemeenten, waarbïi zelfs werd aangetekend, dat grondspeculanten soms van alles op de hoogte waren. ZATERDAG 23 DECEMBER Adventisten: Vlissingen 9.15 ds. Reith, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Reith. Interk. Avondgebed: Vlissingen (En gelse Kerk) 7.308 uur. Evang. op G.G.: Amemuiden 7.30 ds. Grisnigt. Oud. Geref. Gem.: Middelburg (25 dec.) 7.30 dhr. De Ridder. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring: Vlissingen 7 ds. v. Beek. ZONDAG 24 DECEMBER Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. v. d. Wind; Amemuiden 10 en 2.30 kand. v. d. Bank; Biggekerke 9.30 ds. Odé; Domburg 10 ds. Richard, 7 ds. v. Vliet; Gapinge 2 ds. de Boer; Grypskerke 10 ds. Wapenaar; Kle- verskerke 2 ds. Altena; Koudekerke 10 ds. Nennie, 7 ds. Haitjema, Vliss. str.; 't Zandt 10 en 15 ds. Altena, 10.15 jeugdk., 7 ds. v. Herwaarden; Meliskerke 2.30 ds. v. Herwaarden; Middelburg, Nieuwe Kerk 10 ds. van Boven, 7 geen dienst. 23 kerst- nachtd.; Engelse kerk 10 ds. Enker; Oostkerk 10 ds. v. Woerden; Koor kerk 10 geen dienst, 23 kerstnachtd.; Nieuw- en Sint-Joosland 10 dr. van Haarlem; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Alte na. 9.30 jeugdk.; Oostkapelle 10 ds. Oosthoek; Rltthem 10 ds. v. Her waarden; Serooskerke 10 ds. Snoep, 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Kok jeugdd.; Veere 10 ds. v. Vliet; Vlissingen, Sint-Jacobs- kerk 10 ds. Rothfusz, 23 kerst nachtd.; Engelse kerk 9.30 jeugdk.; Johanneskerk 9.30 ds. Kwast; Ha vendorp 10 ds. Doórnhein; Vrou wenpolder 10 ds. de Boer. 22 ds. de Boer; Westkapelle 9,30 ds. Wierin- ga, 2.30 ds. Oosthoek, 10.30 Kerst nachtd.; Zoutelande 9.30 en 7 ds. v. Dulleman, 7 jeugdd. Volle Evang. Gem.: Middelburg 10 dienst. Pinkstergemeente: Vlissingen, Groe- newoud 2 de heer Kousemaker. Evang. Kapel: Vlissingen, Vrouwe straat 10 dienst. Geref. Gem. in Ned.: MidcU'lburg Bo- gardzaal 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang.: Westkapene 9.45 en 2.45 de heer Faasen. Geref. kerk: Amemuiden 10 en 2.30 ds. v. d. Born; Domburg 10 ds. De Craene 2.30 ds. Homburg; Gapinge 9.30 en 2 ds. Elshout; Grypskerke 10 en 2.30 ds. Gommer; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. v. Heesen; Meliskerke 11 en 4 ds. Elshout; Middelburg Hof- pleinkerk 9.30 ds. Ytsma 2.30 ds. v. Til 5 ds. Boonstra; Noorderkerk 9.30 ds. v. Til 5 ds. Vlaardingerbroek; 't Zand 8.45 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohl- mey'er; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Streefkerk: Veere 10.15 ds. Boonstra 7 ds. v. Til; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Feenstra; Westkapelle 10 ds. v. d. Bom 2.30 ds. Crave. Geref. kerk (Vrygem.) Souburg 9,30 ds. Wiskerke; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Douma; Vlissingen 4.30 ds. Wis kerke; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Be veren; Zoutelande 10.45 ds. Dou ma 4 Eredienst. Geref. gemeente: Aagtekerke 9.30, 2 SEROOSKERKE Wij vragen voor het agent schap Serooskerke m.i.v. 1 januari a.s. Aardige bijverdienste. Sollicitaties schriftelijk of mondeling kantoor P.Z.C., Middelburg. ZUID-BEVELAND Plattelandsvrouwen vierden kerstfeest Talrijke plattelandsvrouwen uit Wolphaartedijk kwamen dinsdag in het dorpshuis byeen voor het houden van hun kerstavond. De presidente van de afdeling, mevrouw A. C. No- teboom-Blok, sprak een openings woord en las het kerstevangelie voor. De avond werd verder ver zorgd door mevrouw D. Piets-Metse* laar uit Gouda, die verschillende kerstgedichten declameerde en een tweetal kerstverhalen voordroeg. Een zangkoortje, gevormd uit leden van de plaatselijke afdeling, bracht onder leiding van mej. A. v. d. Lee- den énkele kerstliederen ten gehore. IJsclub vergaderde De Kamperlandse ijsclub „Ijsver maak ons vermaak" heeft dezer da gen in café Wirtz vergaderd. De bestuursleden J. I. de Kam cn Jac. Mol werden .herkozen. Voorts be sloot de vergadering dat de leden die hun contributie niet betalen het dubbele zullen moeten betalen, wan neer een bode het geld moet innen. Voorts besloot men de leden, die in militaire dienst zijn, slechts de helft van de contributie te laten betalen. Afscheid onderwijzeres Dinsdagmiddag heeft op het raad huis te Wolphaartedijk bet gemeen tebestuur, het onderwijzend perso neel en de oudercommissie afscheid genomen van mevrouw M. P. Korff- Gunst. die met ingang van 1 janu ari aanstaande ontslagen is als on derwijzeres aan de o.l. Prinses Wil- helminaschool. Dit in verband met de daling van het aantal leerlingen van die school. Namens het gemeen tebestuur sprak burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny mevrouw Korff in hartelijke bewoordingen toe, waar na hij haar als blijk van waardering een boekebon aanbood. Ook de hoof den van de beide openbare lagere scholen, de heren J. Gideonse en I,. P. Pieterse richtten, het woord tot de scheidende onderwijzeres. Tenslotte voerde nog het woord, de vice-voor- zitter van de oudercommissie, de heer A. C. Nolk, die zijn woorden eveneens vergezeld liet gaat van een boekèbön. en 6 leesd.; Amemuiden 9.30, 2 en 6 lecsd.; Meliskerke 9, 2 en 7 ds. Hage; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 kand. Kuiit; Vlissingen 10 en 3 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. geref. kerk: Middelburg 9.30 ds. v. d. Molen 3 ds. Drechsler; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. v. Vryz. herv. en Remonstr.kring: Middelburg 23 ds. v. Santen; Vlissin gen (23 dec.) 7 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gein.: Middelburg 11 ds. ten Rouwelaar 9 kerstnachtd.; Vlis singen 9.30 ds. Ten Rouwelaar 7.30 kerstnachtd. Doopsgez. Gem.: Vlissingen 23 ds. v. Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem.: Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissin gen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heil.d. 7 Verlos, sk. o.l.v. kapt. Heijnsdijk; Vlissingen 10 Heild. 7.30 Opw.sk. o.l.v. kapt. Lentink. Evang. op G.G.: Vlissingen 10 en 5 ds. Grisnigt (kazerne Willem 3). Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlis singen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. MAANDAG 25 DECEMBER Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. de Boer. 2.30 ds. Rothfusz: Amemui den 10 en 2.30 kand. v. d. Bank; Big gekerke 9.30 ds. Odé; Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 kerstspel; Gapinge 10 ds. Bakker. 7 kerstfeest; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar, 7 kerst feest; Kleverskerke 9.30 ds. Wierin- ga; Koudekerke 9 en 10.45 ds. Alte na; 't Zandt 8.45 en 10.15 ds. v. Her waarden; Meliskerke 2.30 ds. Alte na; Middelburg, Nieuwe Kerk: 10 ds. Enker: 7 ds. v. Boven. 26 dec. 10 ds. Nauta; Engelse kerk 10 ds. Snoep; Koorkerk 10 ds. v. Santen; Oostkerk geen dienst; Nieuw- en Sint-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haar lem; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7.30 kerstzangd.: Oostkapelle 10 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 7 kerstd.; Sint- Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 11 ds. Wieringa; Vlissingen. St.-Ja- cobskerk 10 ds. Kwast: Johannes kerk 9 ds. Rothfusz, 10.30 ds. Roth fusz; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Bejaardentehuis 7 ds. Cornet: Vrou wenpolder 10 ds. v. Boven, 2 ds. de Boer; Westkapelle 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dulle men. Eglise Wallone: Middelburg 26 dec. 10.30 pasteur Berthoud. Herv. Evang.: Westkapelle 9.45 de heer Faasen. Gereformeerde Kerk: Amemuiden 10 en 2.30 ds. Groenenberg; Dom burg 10 en 2.30 dienst; Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. Brederveld; Gryps kerke 10 en 2.30 ds. Vlaardinger broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 11 en 4 ds. v. Heesen; Middelburg. Hofpleinkerk 9.30 ds. Ytsma, 2.30 ds. Boonstra; Noorderkerk 9.30 ds. Boonstra, 5 ds. Ytsma; Concertzaal 9.30 ds. v. Til; Oost- èn West-Souburg 9.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer; Serooskerke 10 ds. v. Wouwe; St.-Laurens 9.30 ds. v. Hee sen, 2 ds. Kats; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 ds. Ver schoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Feenstra; Westkapelle 10 leesd., 4 ds. Vlaardingerbroek. Gereformeerde Kerk (Vrygem.) Souburg 9.30 ds. Douma; Middelburg 8.30 ds. Wiskerke; Vlissingen 4.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Amemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9, 2 en 7 leesd.: Middelburg 9.30 cn 2 ds. Hage: Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen 10 en 3 de hèer Kuyt (26 dec.) 10 de heer Harinck; Westka pelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 10 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vryz. Hervormden en Re monstr. Kring: Middelburg 10 ds. v. Santen; Vlissingen 11 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gemeente: Middelburg 9.30 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 11 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker. Leger des Heils: Middelburg 6 kerst dienst: 10.30 kerstdienst; 3 kinder- kerstd., 7 kerstfeest o.l.v. kapt. Heijnsdijk. Evang. op G.G.: Vlissingen, Kazerne Willem 3: 10 en 5 ds. Grisnigt, 26 de cember 10 ds. Grisnigt. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. de la Hayze, Seis- laan 22, teL 4305. Vlissingen: dokter Grip- peling, Badhuisstraat 121, tel. 490. Seroos kerke. Vrere en Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff. Markt a 155, Veere. tel, 01181 271. Koudekerke. Zoutelande en West kapelle: dokter L. Slons. Middelburgse straat 1, Koudekerke, tel. 01185—231. Apotheek Middelburg: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Apotheek Vlissignen: J. M. H. van de Sande. Badhuisstraat 22/24, tel. 2066 (weekeinde met beide kerstdagen). KERSTDAGEN. Middelburg: dokter .T. C. B. Simons, Vliss.singel 33. tel. 21S1 (le kerstdag dokter J. de la Hayze, Seislaan 22. tel. 4305 (2e kerstdag). Koudekerke. Zoutelan de en \Vestk3pelle: dokter H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande. tel. 011S6—2S2 (belde kerstdagen). Serooskerke, Veere oh Oostkapelle: dokter P. Bom. Dorpsstraat 2. Oostkapelle, tel. 01188—276 (beide kerst dagen): dokter G. Schep, Dorpsstraat 46, Serooskerke. tel. 01189—212 (beide kerst dagen): dokter J. W. Oosterhoff, Markt a 155. Veere. tel. 01131-271 (beide kerstda gen). Vlissingen: dokter Sluijter. Juliana- laan 9. tel. 2225 (Ie kerstdag): dokter Kostense. P. Krugerstraat 210. tel. 3933 (20 kerstdag). Apotheek Middelburg: L. v. d. Boogert. Korte Delft, tel. 2789 Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande. Badhuisstraat 52/21. tel. 2066. Zondagsdienst Taxi's Middelhurg BLANKER, telef. 2865. T.C. WALCHEREN, t«L 3200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 31