Echtelijk drama kost het leven aan vrouw BILT Pleidooi voor behoud van de wet van 1870op calamiteuze polders Zeeuwse Almanak s AWE MA 8Y RESA HILVERSUM VLISSINGSE PAROCHIEKERK ZONDAG IN HET GOUD VERWACHT. 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 DECEMBER 1901 NOORDBEVELANDSE DIJKGRAAF IN KORTGENE Tot 1978 zou deze regeling voor het waterschap voordeliger zijn De dijkgraaf van het waterschap „Noord-Beveland'de lieer M. W. van Arenthals, heeft in zijn openingswoord tot de verga dering van hoofdingelanden, vrijdagavond in „de Stadswijnkel- der" te Kortgene, gepleit voor een voortbestaan van de wet van 1870 op de calamiteuze polders. Tot de afsluiting van de Oos- terschekle (1978) zou dit de meest praktische en voordeligste weg zijn voor het waterschap, betoogde de dijkgraaf. Hij maak te voorts melding van het nog steeds niet tot standkomen van de wet wegen financiering, van de bijdragewet deltawerken en van de regeling tot vervanging van de wet van 1870 op de calamiteuze polders. Wat deze laatste betreft, merkte de heer Van Arenthals op, dat hiervoor nog steeds overleg wordt ge pleegd tussen dc regering en Gedeputeerde Staten van Zeeland. In het begin van zijn rede wees de dijkgraaf van liet waterschap Noord-Beveland er op, dat de be staande toevoerleidingen naar de ge malen knelpunten vormen in de af watering. Met name blijkt dit in de achterliggende polders. Een begin van verbetering zal in 1962 worden gemaakt in de vorm van het uitbag geren van de waterleidingvakken in de Geersdijkpolder en het verlagen van een drietal duikers in deze lei ding. Vermoedelijk zal hierdoor het overtollige water uit de Wissenkerke- polder. de Thoornpolder en de Ma- riapolder vlugger en beter kunnen toevoeren naar het gemaal in de Willempolder, aldus de dijkgraaf. Hij herinnerde er voorts aan. dat op de onlangs gehouden voorlich tingsavonden van dc voorbereidings commissie voor de ruilverkaveling op Noord-Beveland de waterbeheersing aan de orde is gesteld. De vraag is wat de voordeligste weg zal zijn: de aan te brengen verbetering te doen in ruilverkavelings- of in water- schapsverband. Het eerste zal ver moedelijk voor de ingelanden de voordeligste weg zijn, maar een na deel is, dat het dan nog wel enkele jaren zal duren voor tot uitvoering kan worden overgegaan. Daar zowel de dijkgraaf als dc gezworene M. J. Doeleman zitting hebben in de voor bereidingscommissie bestaat de mo gelijkheid, dat we zullen trachten hiervoor de juiste en voordeligste weg te vinden betoogde de heer Van Arenthals. W egenvraagstuk Ook het wegenvraagstulc, dat voor het waterschap Noord-Beveland van zo'h groot belang is, zal hierbij een grote rol gaan spelen, merkte de dijk graaf op. Dit zal met name het ge val zijn, als het brugplan over de Oosterschelde werkelijkheid wordt. De dijkgraaf meende, dat hierover op korte termijn de beslissing zal val len. Brugaanleg zal grote veranderin gen op Noord-Beveland tot gevolg hebben. Door aanleg van een grote vërkeersweg dwars door het eiland, niet vermijding van de dorpskommen Geersdijk en Wissenkerke en met aansluiting op de reeds bestaande en nog nieuw aan te leggen provinciale w.egen, zullen dan grote versnijdingen ontstaan met als gevolg verlies van vruchtbare landbouwgronden. De dijkgraaf verklaarde, dat hierover reeds verschillende on- (Advertentie) Centrale verwarming Htdmtra.it 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 derhandelingen met de betreffen de provinciale instanties zijn ge voerd. Het waterschap heeft de toezegging, dat in overleg met de voorbereidingscommissie voor de ruilverkaveling en met het Land bouwschap getracht zal worden de verschillende wegtracés met het minst mogelijk verlies aan landbouwgrond en met de minst Verder in zijn openingsrede wees de heer Van Arenthals erop, dat ver schillende polders wederom grote overlast hebben ondervonden van de langdurige en overvloedige regenval. Aan de gemalen werden de afgelopen weken de hoogste eisen gesteld. De op natuurlijke wijze lozende polders konden hun overtollig water moeilijk kwijt, omdat het buitenwater in de periode van wateroverlast juist zeer slecht weg ging. Ook het waterpeil in de Zandkreek was hoog. Vele percelen bouwland, vooral die met wintertarwe waren bezaaid, heb ben schade geleden door piasvorming. Deze schade is volgens de dijkgraaf niet het gevolg van de minder goede afvoer van het water. De leidingen waren meestal reeds op een laag peil, terwijl de plassen nog op de percelen bleven staan. De minder goede struc tuur van de grond en mogelijk een wat minder goed werkende drainage zijn hiervan wellicht de oorzaak, al dus de dijkgraaf. Door de regenval zijn ook vele afschuivingen In de waterleidin gen voorgekomen, speciaal ln de nieuw aangelegde .leidingen. In overleg met de Deltadienst-Zuid van de rijkswaterstaat zal worden getracht het herstel hiervan op de bouwrekening van de aan- passingswerken te brengen, zei de heer Van Arenthals. Kerstfeest voor redacteuren H Om de redacteuren van de P.Z.C. in de gelegenheid te stellen het kerstfeest in hulse- lijke kring te vieren, zullen er gedurende de kerstdagen geen ei verslagen worden gemaakt m van vergaderingen, bijeenkom- sten enz. Mochten er organi- f§ saties zijn, die toch een ver- H slag van een vergadering ge- §f publiceerd willen zien, dan worden de besturen daarvan H uitgenodigd zelf een beknopt ff verslag aan de redactie toe te j= zenden. ÉlllllllllllllllllllllllllllllflIIIIIW Collect* De collecte voor de kerstfeestviering van de kinderen van de Ned. herv. zondagschool te Serooskerke (Sch.) heeft 204.opgebracht. VAN IfOlf1 TOT BAKJES. Een jaarlijks te Oosterland terugke rende en zeer hartverwarmende ge beurtenis heeft ook dit jaar weer plaatsgevonden. De gebruikelijke verrassing van de christelijke vrou- wenverening „Martha", bestaande uit fruitbakjes, werd op verschillen de plaatsen in het dorp uitgereikt. Want dat gebeurt ter gelegenheid van het kerstfeest ieder jaar op nieuw: fruitbakjes uitreiken aan al le zieken en behoeftige dorpsgeno ten. Meer dan vijftig van deze bak- HEREXAMEN Het door de jongeman afgelegde exa men, had als onderdeel ook het vak eerste hulp bij ongelukken. Hij was het niet met de uitslag eens. „Een zessprak hij verontwaardigd tot de arts, die hem in dat onderdeel aan de tand had gevoeld „een zesIk had minstens een zeven verdiend. Bij een repetitie heb ik voor polsvoelen eens de aantekening „heel goed" ge kregen". De arts nam het sportief. „Als jij zo goed bent in polsvoelenmag je dat nu nog over doen" verklaarde hij 9n stak de jongeman een pols toe. De knaap ïrolc een nadenkend ge laat, terwijl hij de polsslag contro leerde, maar tot een resultaat kwam hij niet. „Vertel eerst maar eens waar liét polsvoelen toe dient", probeerde de arts, vriendelijk. „Om de hartslag te controleren", antwoordde de kandidaat prompt. ,Non, vertel het. resultaat dan", drong de dokter aan, waarop de knaap uitriep„Resultaat? Dat, is er. helemaal niet. U hebt geen hart Het ia een vijf geworden jes werden door de dames rondbe- zorgd en liet hoeft geen betoog dat dit vriendelijke gebaar zeer wordt gewaardeerd. SLOPERSHAMER. Hel is langzaam gegaan, maar zeker. De inwoners van Noord- welle hebben het proces nauw keurig kunnen volgen. Het ging om de zogenaamde Driehoek, een karakteristieke huizenrij in win- kelhaakforrnalie ten zuidwesten van de Nederlands hervormde kerk. Huizen van hoge ouderdom die tot de watersnood 1953 alle bewoond waren. Maar toen Noordwelle weer droog was bleek er voor bewoning van de oude huisjes slechts weinig liefhebberij en nu ook dc laatste bewoner van de Driehoek, de heer L. Schérpe- nisse (naar rusthuis Duinoord te Haamstede) is verdwenen bleef voor het oude rijtje slechts één bestemming over: de slopersha mer. Het is langzaam gegaan en nu zijn nog slechts de laatste res ten te zien. Zij nog vermeld dat de restaurateur van de Neder lands hervormde kerk een dank baar gebruik maakt van steen- resten die inmiddels in een loods zijn opgeslagen. ZIJ KWAM TERUG Vorige week woensdag is ze Ver dwenen, de mooie kalkoen van. bos wachter S. Wijkhuis te Valkenisse Duidelijk was het vermoeden dat ma kalkoen het kerstfeest met sombere voorgevoelens heeft zien aankomen. Het lieve dier nam dus het zekere voor het onzekere.... en nam de be nen. Tenminste, zo kon worden ver ondersteld. Kerstmis is nog niet aan gebroken, maar toch is de kalkoen alweer op haar basis teruggekeerd. En niet. alleen! Nee, ze bracht maar liefst 14 Jonge kleine lieve kalkoen tjes mee naar huis.». Begroting De vergadering van hoofdingelanden, die 's middags met de technici een inspectietocht had gemaakt naar Ver schillende nieuwe werken en naar plaatsen, waar in '62 werken zullen worden uitgevoerd, ging na één klei ne opmerking van een der hoofdinge landen akkoord met de begroting voor het jaar 1962. In deze begro ting is het gemiddelde dijkgeschot ruim 5 hoger geraamd dan in 1961. Het gemiddelde dijkgeschot beloopt thans ongeveer 64. Op deze be groting staan voorts verschillende kapitaalswerken, in totaal tot 3,5 ton. Nadat in korte tijd de zaken betref fende de calamiteuze polders Vliete, Onrust, Jacoba, Anna-Friso, Jonk- vrouw-Anna en Leendert-Abraham waren afgewerkt, zette de vergade ring zich aan de behandeling van de agenda van het waterschap „Noord- Beveland". Aan de provincie Zeeland werden verschillende stukjes grond, totaal nog geen halve hectare, ver kocht voor de aanleg van de provin ciale weg Kortgene-weg-Zandkreek- brug-Veerhaven. Voorstellen inzake bezoldiging ambtenaren, kinderbij slag, rywielvergoeding werden zon der discussie of hoofdelijke stemming aanvaard. Verschillende stukken zeedijk, sloot kant, weiland en water werden ver pacht. Een strook van 1200 vierkan te meter grond werd verkocht aan de heer J. J. Lamse te Colijnsplaat-voor 1,50 de vierkante meter. Stel een HUISONDERWIJZER Een privilege voor rechten f Weineen kende Schriftelijke bevoor- De be- Cursus staat altijd voor U Iclaar. Resa leidt met succes schriftelijk op voor het MIDDENSTANDS DIPLOMA, M.B.A., Praktijk examen Boekhouden en Han- ielscorr. NederlFr., Eng., Duits). BOEKHOUDEN M.O. en S.D.P. Hoofdcorrespondent en V.T.H.-diploma (Fr., D. en Eng.). Vraagt ons prospectus. OursusadresSoestd.str.weg 88, Hilversum. Tel. 1,51)82 of 15738. Meisje liep pardoes onder bestelauto Aan dc Zuidstraat te Haamstede liep donderdag het 3-jarig dochtertje van de familie L, aldaar onder een bestel auto van de heer W. uit Burgh. Het kind stak pardoes de weg over, juist toen de auto naderde. De chauffeur kon het meisje niet meer ontwijken. Zij werd gegrepen door de bumper van de auto en enkele meters mee gesleurd. Als door een wonder be kwam het kind praktisch geen letsel. IN ZEEUWS-VLAAMS DORP Overspannen man hanteerde bietenmes Een drama, dat het leven ge- kost''heeft; aan fle-ongeveer 60-jarige mevrouw Marie de H.-van R., speelde zich gister avond omstreeks kwart voor zes af in het Zeeuws-Vlaamse dorpje Kuitaert (gemeente Hontenisse), dat halverwege Hulst en Perkpolder aan de i rijksweg ligt. Op dat tijdstip werd zij met een bietenmes aangevallen door haar man, de 58-jarige landarbeider Staf de H., die in een volko men overspannen toestand verkeerde. Op advies van dc huisarts was Staf de H., die bij landbouwer De Baar werkte, reeds bijna veertien dagen thuis gebleven, omdat hij overspannen was. Dit was geen kwaal van vandaag of gisteren, want reeds eerder had deze land arbeider in een neerslachtige stemming getracht de hand aan zichzelf te slaan. Dramatische climax Overigens wees er gistermiddag voor de buitenwereld weinig op, dat het in de woning van dit echt- - paar (Cateleyneweg 15) zo snel tot een dramatische climax zou komen. Omstreeks half zes was de 15-jarige Rosa Leenknecht, die af en toe boodschappen voor het echtpaar deed, nog bij hen in de woning geweest. Zij overhandigde daarbij een doosje' met pilletjes van de dokter aan Staf de H. Nauwelijks een kwartier la- tor werd een buurvrouw, Roos de Theije, gealarmeerd door ge schreeuw van mevrouw Marie de H.-van R. Zij hoorde hoe mevrouw De H het huis uit rende en zag bovendien een bietenmes in de hand van Staf de 11., die zijn vrouw achter volgde. Onmiddellijk waar schuwde mevrouw De Theije; haar man, jde heer C. de Theije, fitter van de waterleiding maatschappij Zeeuwsch-VIaan- deren. Met nog enkele andere buren, die Inmiddels ook door het geroep van de vrouw waren gealarmeerd, schoot hij mevrouw De H. te hulp. De mannen moesten daarbij met geweld de overspannen landarbei der van zijn echtgenote, dïë.op de- straat voor het huis gestruikélef was, trekken. Het bleek echter, dat de vrouw was overleden. Dr. Zeldenrust komt Nog dezelfde avond begaven mr. J. L. Andrcae, officier van justi tie te Middelburg, mr. A. W. Thone, rcchter-commissaris en districtscommandant overste A. J. van Thiel van de rijkspolitie uit Middelburg zich naar Kuitaert om een onderzoek in te stellen. De landarbeider Staf de H. kon ech ter nog niet gehoord worden, om dat hij een zenuwshock had. Ook bleek liet niet mogelijk de doodsoorzaak vast te stellen. Het is namelijk nog niet duidelijk of mevrouw De II. inderdaad door steekwonden, veroorzaakt door liet bietenmes, om 't leven is ge komen. Vandaag zal dr. J. J. Zel denrust, pathaloog-anatoom, ver bonden aan het gereehtsiaborato- rium in Den Haag, in het zieken huis te Hulst sectie verrichten, teneinde de doodsoorzaak vast te stellen. Naar wij vernemen werd de land arbeider Staf H. overgebracht naar het ziekenhuis ln Hulst om. daar behandeld te worden. Meisje van 14 jaar gedood bij botsing bij Steenbergen Het 14-jarig dochtertje van de post- commandant der rijkspolitie in St.- Philipsland, Hanneke van Andel, is vrijdagavond om het leven gekomen, toen de auto van haar vader frontaal botste op een tegenligger op de rijks weg van Halsteren naar Steenber gen. Opperwachtmeester C. R. van Andel en zijn 8-jarig zoontje Keesje werden zeer ernstig gewond. Na de aanrijding reed een uit de richting Bergen op Zoom komende vrachtauto met aanhangwagen van de firma S. uit Dinteloord nog op de beide auto's in, toen deze bij het rem men op het gladde wegdek slipte. Ter hoogte van het viswater „De Zwarte Weel" bij Steenbergen wilde opperwachtmeester Van Andel met zijn auto rijdend in de richting Hal steren. waar hij zijn echtgenote zou ophalen, een autobus inhalen, die pas sagiers inlaadde. Tijdens deze ma noeuvre ging de bus rijden, terwijl uit de richting Bergen op Zoom een bestelauto van een radiozaak, be stuurd door R. van E. kwam aanrij den. Beide auto's botsten frontaal. Opperwachtmeester Van Andel en zijn beide kinderen, waarvan het meisje voorin naast hem zat, werden uit dé auto geslingerd. De heer Van Andel kreeg twee gebroken benen en een armfractuur. Zijn zoontje brak beide benen en kreeg een hersen- sbhuddingy-De bestuurders van de be stelauto en van de vrachtauto werden slechts! licht gewond. Artsen uit Steenbergen verleenden de eerste hulp. Dc slachtoffers wer den per ziekenauto overgebracht naar het Algemeen Burgergasthuis in Bergen op Zoom. De auto van opperwachtmeester Van Andel en de bestelauto werden ern stig beschadigd. De vrachtautó kreeg enige lichte schade. De rijkspolitie uit Steenbergen en de verkeerspolitie uit Breda regelden het verkeer. Opperwachtmeester Van Andel was sinds een half jaar in Sint-Philipsland gestationeerd, nadat hij eerst in Hal steren werkzaam was. Vice-admiraal b.d. J. Callenfels overleden Te Veero is donderdag op de leeftijd van 65 jaar overleden vice-admiraal bid. J. Callenfels, oud-direeteur-gene- raal van het Loodswezen, voordien directeur Van het Loodswezen te Viissingeit. Volgens wens van de overledene heeft de begrafenis heden in stilte laats gehad. heer Callenfels werd op 22 no vember4 1896 te Zierikzee geboren. In 1916 kwam hij als adelborst in dienst van de Koninklijke Marine. Na een eervolle marinecarrière, waarin hij o.a. in 1934 adjudant van Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden was, werd luitenant ter zee eerste klasse J.'Callenfels op 1 oktober 1945 be noemd tot'directeur van het Loods- wézen in het zesde district te Vlis- •singen," eb tevens belast met de func- jtie van permanent commissaris van het gemeenschappelijk toezicht op de bebakénin^ en liet Loodswezen op dc Schelde. Een maand daarna werd hij bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee en met ingang van 1 mei 1947 tot kapitein ter zee. Op 1 november 1948 werd hij benoemd tot directeur- generaal van het Loodswezen, als op volger van wijlen schout bij nacht D. C. M. Hettcrschij. Per 1 maart 1949 volgde, de bevordering tot schout bij nacht. Op 1 maart 1956 ging de heer Callenfels per 1 januari daaraan voorafgaand bevorderd tot vice- admiraal met pensioen. Vice-admiraal b.d. Callenfels was on der meer Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Schip in Kruispolder te water gelaten Op de werf van de Gebr. De Klerk te Kruispolder (gemeente Hontenisse) is vrijdagmorgen te water gelaten het motorschip „Ria F". De opdracht gever is de fa. C. Faasse te Goes. Het vaartuig zal worden uitgerust met een 230 pk-sterke motor. Het is 43 meter lang en 7.20 meter breed. Met de bouw is er rekening mee ge houden om het schip te zijner tijd uit te rusten met een zandlosinstallatie van grote capaciteit. Zondag 24 december a.s. is liet pre- 'cies vijftig jaar geleden, dat ile paro chiekerk aan ile Singel in Vlissingen, toegewijd aan O. L. Vrouw, in ge bruik werd genomen. De r.-k. ge meenschap van Vlissingen zal begin volgend jaar dit gouden jubileum herdenken. De parochiekerk aan de Singel is ge bouwd als bijkerk van de St.-Jacobs- kerk in de Wilhelminastraat om het grote tekort aan zitplaatsen in dit kerkgebouw op te lossen. Rond 1934 kwamen de eerste plannen ter tafel om de bijkerk te doen vergroten, als mede de pastorie en deze kerk als parochiekerk te bestemmen. In 1936 werd cr vaart achter deze plannen gezet: in dat jaar Icon reeds de nieuwe pastorie in gebruik worden genomen,terwijl met de vergroting van de kerk werd begonnen. In 1938 werd hierop de kerk aan de Wilhel minastraat gesloten en voor sloop verkocht. (Foto P.Z.C.) „Kimpe in kort bestek" Middelburg, Kunstzaal Van Bent hem en Jutting. „KIMPE in kort bestek", van 1935 tot heden, zo is de expositie van zijn werk in de kunstzaal Van Benthem en Jutting te Middelburg (nog te zien tot en met 13 januari) min of meer samen te vatten. Men vindt er name lijk verscheidene schilderijen en ook schetsen uit de dertiger jaren, die nu enigszins conventioneel aandoen, maar waarin men toch wel degelijk ook de Kimpe-van-vandaag herkent. Om een voorbeeld te noemen: in zijn „Schilderende Matroos" treft onmid dellijk de ingehouden kracht, de dwingende zéggingskracht, die voor deze Middelburgse kunstenaar van Vlaamse origine altijd essentieel is gebleven. De hoekige „Kimpe-kop", geïnspireerd op de mens van Walche ren, van Westkapelle, was er toen en is gebleven. Temeer valt op deze tentoonstelling het tere vaderportret uit 1935 op; een ijle, bijna onkimpi- aanse en heel gevoelige vormgeving. In zijn doeken uit de veertiger jaren komt men al belangrijk nader tot de Kimpe-van nu; zijn palet wordt fel ler, de compositie strakker en indrin gender van toon en in de „kleine zaal" tenslotte is men terug in het heden. Bij werk, dat „jonger" moder ner, wordt naarmate de kunstenaar in jaren en inzicht rijpt. Zijn schil derijen „Groen naakte vrouw" en „Scooter" zijn hard van toon, maar voor de aandachtige beschouwer toch ook diep-mensclljk. Men vindt er als het ware het menselijk-marionetach- tige (of zo men wil: het marionet- achtig-menselykc) in terug, dat voor de naar buiten vrijwel altijd gemas kerde mens karakteristiek mag wor den genoemd. Kimpe heeft die karak teristiek ten volle onderkend en hij weet haar dank zjj zijn talent hérken- baar te maken. De vruchten van dat talent zijn ln Zeeland zo langzamerhand genoeg zaam bekend; wij schreven het al eens eerder: „Een goede Kimpe be hoeft geen krans". Maar niettemin late men zich de gelegenheid niet ont gaan om door middel van deze, met veel smaak ingerichte expositie, nog eens van het werk van Reimond Kim pe te genieten. v.H. „Schelde"- vakanties in twee periodes In verband met scheepsreparatiewerk Met ingang van volgend jaar zal by de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen een nieuwe vakantierege ling worden ingevoerd, waavby voortaan niet meer liet gehele be drijf gesloten zal zijn. De vakan ties zullen nu over twee periodes worden verdeeld. Een' en ander houdt verband met het feit, dat „De Schelde" haar activiteiten op het gebied van scheepsreparaties sterk wil uitbreiden. Het is na melijk onmogelijk een scheepsre- paratie-afdeling geheel te sluiten. Er moet altijd personeel beschik baar zijn voor reparatiewerk. Voor de vakantie 1962 is nu de vol gende regeling vastgesteld: Eerste vakantieperiode van maan dag 23 juli tot en met dinsdag 31 juli. Woensdag 1, donderdag 2 en vrijdag 3 augustus zullen voor het gehele "personeel werkdagen zijn om de werkzaamheden over te nemen. De tweede vakantiepe riode volgt dan van maandag 6 tot en met dinsdag 14 augustus. Dc vakantie voor de werkers op de buitenkarweien moet zo goed mogelijk worden aangepast aan de ter plaatse geldende bouwva- kanties (23 juli-4 augustus). Als vaste snipperdag is voor het gehele bedrijf vastgesteld 1 juni (de dag na Hemelvaarts dag). Het personeel op de buiten- karweien krijgt bovendien 24 en 31 december 1962 als vaste snip perdagen. In eerste instantie zal het personeel zelf zijn wensen kenbaar kunnen maken over de te kiezen vakan tieperiode. Het is de bedoeling, dat de verschillende afdelingen tijdens de vakantieperiodes een halve bezetting zullen hebben. Ruim 13 miljoen kg bieten aangevoerd In de afgelopen bietencampagne is aan de fabrieken te Puttershoek, Din teloord en De Bond in totaal 13.326.700 kg bieten aangevoerd. Hiervan werd bij de fabriek te Put- terhoelc aangevoerd 4.060.260 kg; dc fabriek te Dinteloord 5.011.615 kg en de fabriek De Bond 3.254.825 kg. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 5, 6 en 7. wvvw\vvw\v\vvvvvw AANHOUDENDE VORST Weinig bewolking en overwegend droog weer. Matige tot krachtige noordoostelijke wind. overdag. ZON EN MAAN 24 december Zon op 8.47 Maan op 19.15 25 december Lichte vorst onder onder 16.32 10.16 Zon op Li.nj Maan op 20.17 26 december Zon op Milan op 27 decern bei- Zon op 8.48 Maan op 22.23 8.48 21.19 onder j onder onder onder onder onder 16.34 11.47

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2