Dijkgeschot waterschap op Zuid- Beveland wordt 3,- verhoogd Zaak van Middelburgse gevel aangehouden DIRECTRICE NAM AFSCHEID VAN PR. MARIJKESCH00L BAARLAND GAF OOK NU GEEN ELEKTRIFICATIESUBSIDIE RAAD KAPELLE BESPRAK UITBREIDINGSPLANNEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 BEGROTING VOOR 1962 VERSCHENEN Dijkverzwaring polders Waarde en Westveer vergt bedrag van f2.000.000 Zeeuwse schaatsenrijders trainen in Amsterdam Gêdurende zes zaterdagen op Jaap Eden-ijsbaan Vanaf aanstaande zaterdag zal een groep Zeéüwse schaatsenrijders ge durende zes zaterdagen gaan trainen op de nieuwe Jaap Eden-kunstijsbaan In Amsterdam. De mogelijkheid is geboden door de K.N.S.B. De training üftf geéehiederi onder léidïng van de Zeeuwse crack Jan de Jager. De training wordt financieel gesteund door enkele enthousiaste Zeeuwse schaatsenrijders, die onder meer hun auto's beschikbaar stelden om de trainingsgroep naar Amsterdam en terug te vervoeren. Voorts wordt de training gesubsidieerd door het ge west Zéeland van de K.N.S.B. en dank zij een bijdrage van de Neder landse Sportfederatie. Oók voor kunstrijders en -rijdsters uit Zeeland bestaat de mogelijkheid om aan een dergelijke training deel te nemen. De kosten zijn evénwel niet gering, omdat een bedrag van 25,— per seizoen betaald moet worden oni op een „schone" baan te kunnen trai nen. Tijdens de normale openings uren is het namelijk niet mogelijk door de grote drukte té trainen. Er bèstaat van de zijde van de hard- rijdérs éeh verheugende belangstel ling voor deze trainingsmogelijkheid, zo verheugend zelfs, dat de T.C. van de Zeeuwse K.N.S.B. reeds een keuze hééft moéten doén uit het aantal déélrtêmèrs. In dé pas vérschenen begroting voor hét dienstjaar 1963 van het water schap „Dé brede watering van Zuid-Beveland" is het dijkgeschot voor on gebouwd gemiddeld driegulden hogér geraamd dan dit jaar, namelijk op cir ca 61.-Deze verhoging bleek noozakelijk in verband steeds stijgende lasten en de uitvoering van een aantal kapitaalswerken. Het totaal der ka- pitaalswerken in 1963 beloopt een bedrag van rond 4.000.000. Het belang rijkste werk hiervan Is de \erhoging en verzwaring van de zeeweringen van de polders Waarde eü Westveer voor een bedrag van 3.084.385,37. Het besték van dit wérk is ter goedkeuring opgezonden aan Gedeputeerde Sta ten van Zeeland en aaü dé rijkswaterstaat. Verwacht wordt, dat op korte termijn toestemming zal worden gégeven tot uitvoering van dit project. In het voorjaar van 1963 zal deze dijkverhoging en -verzwaring dan kunnen worden aanbesteed. Een bedrag van 273.534,29 is uitge trokken voor het inhalen van de be staande achterstand in de afwaté- ringsirriddelen. Het betreft het délven, het héfstelieïi van de belopen en het in góéde staat brengen van de dui kers in hét Waterschap. Voor het ver ruimen van waterlëidingen in de cala- mitéüze polder Borssele is een bedrag geraamd van 25.000. In verband mét dé doorvoer van hét water uit de Van Citterspoider' zullen de daarvóór aangéwëzen waterlopen en duikers moeten worden verruimd. Een diGht bij de sluis aanwezige riolering van te geringe afmeting zal worden ver wijderd. Voor aanschaffing van ma terieel is een bedrag van 17.195 be groot. Het herstel van waterafvoerka nalen in het herverkavelingsgëbied „Zak van Zuid-Beveland" komt het waterschap-op 300.-000 te staan. Het bedrag zal echter in zijn geheel worden terugontvangen van de hcr- verkavelingscofhis'siéZéeland. Voor wegenaanleg is een bedrag van 113.987 geraamd. In verband met de "toeneming van het verkeer van de provinciale „rijksweg-Zand kreek" naar de gemeente Wolphaartsdijk is gebleken, dat de bermweg langs de kaaidijk in de Oostèrpolder te smal en té onoverzichtelijk is öm van beide zij den té Wordeii bereden. Teneinde tot een bévrédigende oplossing te komen, HUISHOUDSCHOOL SCHOOND1JKE Lerares verliet school wegens pensionering l)è directrice en een lerares hebben woensdag afscheid genomen van de landbóUYvhuishoüdscltof/l „Prinses Marijke" In Schoondyke, Dit gebeur de in twéé bijéénkomsten, waarbij ve lé vriendelijke woorden werden ge sproken, cadeaus werden overhan digd en zang en toneel wérden ver- f nikt. Mejuffrouw S. S. de Feijter nam als diréetriee van de huishoudschool af scheid omdat zij in de loop van vol gend jaar een eigen huishouden hoopt te beginnen. De lerares mevrouw A. SchijveRïsseèmv verliet de school wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Tijdencis dé middagbijeenkomst nam mëj. De Feijter afscheid van de school. De voorzitter van de provin ciale commissie van toezicht van do Z.L.M.-landbouwhuishoudscholen, de lieer B. H. G. ter Haar Romeny, bur gemeester van Wolphaartsdijk, her innerde eraan, dat hij dit jaar voor dé derdé maal haar Zeeuwsch-Vlaan- dèrén móést komen voor een direc trice. die wegéns aanstaand huwelijk lerares in dé algemeen vormende on- derwijsvakken. De heer J. J. dc Haan heette de aanwezigen wélkóm. Als eerste sprak burgemeester Ter Haar Rómeiiy, die dc loopbaan van mevr. Schijve schetste. Zij behaalde haar aktè in 1916 en Was onder meer werkzaam in 's Héér Arendskerke, Gröede eh Amsterdam. In 1940 kwam zij aan de landboüwhuishoudschool in Schoondijkë. „Velen zullen nu nog plezier hebben van uw lessen", aldus de heer Tér Haar Rómeny. Mejuffrouw Van der Leede, con sulente voor onderwijszaken van de Z.L.M. uit Góes overhandigde een vaas met bloemen. De. heer I. de Brayne, voorzitter van de kring West Zeeuwsch-Vlaaiuleren van de Z.L.M. bood een legpen ning aan. Mevröüw Ramondt overhandigde na mens de commissie van toezicht en het bestuur van de school het „Prin ses Marrjke-bekertje", dat geldt als prijsje voor de beste leerling van de school, Namens de collega's sprak de heer P. Jansen en voorts d?. Grafe uit Breskerts. De heer Jansen bood een tinhen fruitschaal aan. Mevrouw Schijve dankte de aanwezi gen voor de waarderende woorden. Na een woord van dank door de lei- afschèid nam. Spreker twijfelde er der van de avond, de leraar niét aan. dat mejuffrouw De Feijter j Haan, sprak de echtgenoot van de goede herinneringen zal hebben aan scheidende lerares, de heer C. Schy- goéde herinneringen zal hebben aan clé tijd, die zij op de diverse huishoud scholen heeft doorgebracht. Namens de. Z.L.M. bood hij de scheidende di- réctflcé een cadeau aan. De heer ïz. de Feyter, sprekend namens de Z.L.M.-kring West- Zeeuwseh-Vlaanderen gewaagde van de niet lichte en bepaald verantwoordelijke taak, die me juffrouw De Feijter neerlegt. „U blijft overigens in uw vak, zij het met een heel ander lesrooster", al dus 9preker, die. de directrice een cadeau onder couvert overhandig de. Concurrent ..Wij hebben in uw aanstaande eeht- -noot van het begin af een ernstige "hcurrent gézien, die het nu elndé- it van óns heeft gewonnen", zo zei mevrouw J. Ramondt—Wéijns, dié wmens de commissie van toezicht et woord vóerde. Lij liet haar toespraak vergézeld aan van een bloemetje, 's. g. j. Grafe. geref. predikant Breskens zei in een humoristisch espraakje. dat de Z.L.M. voor dit maal toch niet op haar qui-vive is weest. •oondijkes burgemeester j. C. ftijzer gewaagde van de bijzon- r prettige samenwerking tussen hooi en gemeente. Mejuffrouw P. Wilde uit Oostkapelle sprak na- ■••ns de acht directrices van de L.M.-huishoudseholen in Zeeland i de heer j. j. de Haan namens collega's van de school in Schoon- t lïé. juffrouw De Feijter dankte met "üge hartelijke woorden voor de vele cespraken en cadeaus. Voor het of- kdële gedeelte van de dag hadden dc leerlingen van de school een to neelstakje opgevoerd. Afscheid lerares In zaal „Wijffels" nam 's avonds nie- een op rijm gezet en in Zeeuws dialect geschreven dankwoord. Voorlopige schaakzege van Goes II op Middelburg III Het tweede tiental van de schaak club Goes heeft woensdagavond in hotel „Centraal" een voorlopige 5-4 zege behaald op het defde team van Middelburg. Eén partij werd afgebro ken. Deze partij staat iets gunstiger voor Middelburg, maar een remise blijft ruimschoots mogelijk. De gedetailleerde uitslag luidt: R. van Hemert. (Goes)R. Earentse (Middelburg) 10: A. Bonder—A den Hollander ti—VL-A. Kie)—K. J. Holster afgebroken: W. van Dullc- men—rD, P. Cornelisse 0—1: H. P. van DammeJ. Pietêrse 1—0: G. van Weiberger—H. Vermeulen \2 'a; A. DourleijnT. Klaver 01: J. BlankenburghJ. Goedbloed 10: L. BakkerJ, Hietbrink C. PleiteH. J. Matena De wedstrijd werd gespeeld voor de tweede klas A van de Zeeuwse Schaakbond. Goede prestaties Zeeuwse turners bij titelstrijd Behalve Jaap van der Sande van As- trow uit Souburg hebben nog twee andere Zeeuwse turners zondag tij dens de Nederlandse kampioenschap pen turnen mooie resultaten be haald. Pierre Vcrmeersch van de ver eniging Thor uit Sas van Gent ein digde namelijk In het eindklassement op de zevende plaats, terwijl de 16- jarigé BeutiSe Vermandei, eveneens van Thor, z.lcli hij de jeugdturners vla een veertiende plaats in hel B- Schijvé-Rïsseeuw afscheid als J keurkorps-werkte. de Oude Veerweg af in oostelijke rich ting óver een lengte van circa 780 meter worden verhard. Hierdoor kan ter plaatse éénrichtingsverkeer wor den ingesteld. De totale kósten van dit werk zijn geraamd op f 18.000. Deltawerken In Dellaverband Warden de kosten van nieuwe wérken geraamd op 2.633.259,20. Hierin zijn nog.begre pen verschillende verrekeningsbedra gen. De grootste „hap" is voor verho ging en verzwaring van de zeewerin gen van de polders Waarde en West veer. De dijkverzwaring te Hoedé- kênskerke komt het waterschap dit komend jaar nog te staan op bijna 400.000. De plannen vóór verhoging en verzwa ring van de zeewering van de geméeri- tehavén te Hoedékcnskërke af naai de provinciale haven verkèren in een vergevorderd stadium. In verband mét de veie moèilijkheden, welke zich met name als gevolg van het tracé van de nieuwe provinciale weg, de bebou wing in de inlaag enz., voordoen, wordt aangenomen, dat de uitvoering van dit werk pas eind 1962 of begin 1963 ter hand zal kunnen worden ge nomen. Voor dé dijkverzwaring Hoedekens- kerkë via Boonepolder tot dé calami- téüze Willem-Annapolder worden twee plannen uitgewerkt. Het ene plan houdt verhoging en verzwaring in' van de bestaande zeewering; het andere plan beoogt afsnijding van eén gedeelte van de slikken. De kos tenberekening zal beslissend zijn bij de keuze van hét uit te voeren plan. Gelijktijdig met de werken in het Zuid-Sloe zal rijkswaterstaat de dijk vakken van de Zuid-Kraaijertpolder en dé Van Citterspoider (de laatste gedeeltelijk) op Deltahoogte brengen. Het geldelijk aandeel van het water schap hierin beloopt ruim 91.000. Volgens de begroting zal het dijkge schot voor ongebouwd 1.990.124,30 opbrengen in 1962. Het gesehot van de gebouwde eigendommen is vastge steld op 12.3% van de belastbare op brengst. Totaal zal bet waterschap hieraan ontvangen 286.294,89. De begroting, die sluit óp een bedrag van 2.766,192,38, geeft een post onvoor zien aan van 44.613,56. De begroting van het waterschap zal in de op 20 decembpr a.s. des middags om half twee in „De Korenbeurs" fe Goes te houden vergadering van de hoofdingelanden aan de orde wordén gêsteld. Bergen op Zoomse ontving Rode- Kruismedaille Namens het hoofdbestuur van g het Nederlandsche Roode Kruis H heeft de voorzitter van de af- deling Bergen op Zoom, dé heer C. Lodders, maandagavond in het afdelingsgebouw de me- daille van. verdienste in zilver van het Nederlandsche Roode p s Kruis uitgereikt aan mej. E. J. v. d. Linde uit Bergen op Zoom. Mej. v. d. Linde kreeg deze on- derscheiding voor diensten, die n zij het Rode Kruis heeft be- wezen. Tydens de oovlogsjaren en de watersnoodramp van 1953 in Zeeland heeft mej. v. d. Linde m H meermalen met gevaar voor ei- gén leven hulp verleend aan slachtoffers. Dit is overigens m niet de enige medaille, die zij reeds heeft verworven. Zij was H reeds in het bezit van de mc- daille voor 10 jaar trouwe H dienst en die van 1940-1945. m iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiil ZITTING KANTONRECHTER Eis: 300 boete, waarvan 250 voorwaardelijk EEN BOETE van 300, waar van 250 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, eiste de officier van justitie bij liet kantongerecht te Middelburg woensdagmiddag tegen de Mid delburgse winkelier C. J. M. De winkelier had de gevel van zijn zakenpand in de Lange Delft laten verbouwen en was daarbij buiten de door b. en w. afge geven vergunning gegaan. Deze vergunning was afgegeven voor Twee winnaars in de sporttoto Twee deelnemers hadden zich woens dagmiddag om .12 uur op het bonds- bureau van de K.X.V.B. gemeld met 13 goede uitslagen in de sporttoto van zondag j.l. Zij ontvangen beiden netto 50.000 gulden van het totale bedrag, dat voor de eerste prijs be schikbaar was: f 146.831,30. Het aantal kandidaten voor de twee de prijs, die in totaal 1109.274,04 be draagt (f 80.089,80 alsmede f 29.184,24 overgebleven van de eer ste pry's), was aanmerkelijk groter, namelijk 122. Aan elk van hen zal f 895,65 wordén üitgékeerd. Er kwamen 191 meldingen binnen voor de extra-prijs van de vijf gelijke spélen, één deelnemer had twee ko lommen goed. De prijs bedraagt f 40.044,90, zodat per kólom f208,55 zal worden uitgekeerd. NIEUWE BRANDWEERWAGEN Begroting in februari in behandeling Een verzoek van de lierverkavelings- conimissie Zeeland om toekenning, van een subsidie van 1180 voor de elektrificatie van het pand Van hét bedrijf Van Wingen leidde, in de woensdagavond gehouden raadsver gadering te Baarland tot een uitge breide discussie. Reeds meerdere ma len werd dit verzoek behandeld steeds werd besloten hiervoor geen gemeentelijke bydrage te verlenen. Een ambtenaar van deze commissie had thans deze aangelegenheid be sproken met diverse raadsleden om te trachten alsnog een gunstige be slissing uit te lokken. B. en w. za gen echter geen nieuwe gezichtspun ten en stelden voor het eerder geno men besluit te handhaven. Na enige REEDS DOOR G.S. GOEDGEKEURD Plannen mogelijk begin 1962 aan de orde De gemeenteraad van Kapelle beeft gistermiddag tijdens de honderdste vergadering in het na de oorlog her bouwde gemeentehuis, een langdurige bespreking gewijd aan de uitbrei dingsplannen. Deze plannen, die zo mogelijk begin januari 1962 officieel voor Kapelle het aanleggen van een rondweg vanaf de Goescslraat achter de openbare lagere school om naar de Ooststraat en een parallelweg voor. Bïezelinge langs de Waardekens- straat. Beide plannen zijn door Ge deputeerde Staten reeds goedge keurd. Niet goedgekeurd en aange houden is het uitbreidingsplan voor Bïezelinge langs de Abdijstraat-hoek Ganshoekweg met uitbreiding van industrieterrein langs de uitvalsweg. Gedeputeerde .Staten willen, aldus burgemeester H. G. Valt Sujjlekom, op dit punt; een grootser aanpak, waarin zelfs de gehele strooit tot aan de rijksweg wordt betrokken. Ten aan zien van dit puilt worden dan ook nieuwe plannen gemaakt. Burgemeester Van Suijlckom deelde mede, dat de realisering van de rond weg Goesestraat-Ooststraat nu zeer urgent geworden is. omdat in het hart van de gemeente Vijvcrstraat- Ceresstraat-J. A. Molstraat) geen grond méér voorhanden Is. De N.V. „Inter Scaldis" wil bier voor eigen rekening 24 en architect lc Clerc.q uit Kruiningen 12 woningen bouwen. Wanneer hiervoor vergunningen af komen zal er noch in Kapelle, noch in Biezelinge grond meer over zijn voor het bouwen van woningwetwo ningen. waarvoor de gemeente, zoals dé burgemeester zei, toch oók hóópt, voor het komend jaar wat uit de ver- deelpot te krijgen. De'rondweg te Kapelle dié 400 woningen kunnen omvatten, ter wijl er aan de parallelweg van «Ie Waardekensstraat le Biezelin- worden. Ook voor Schore wordt aan uitbreiding van bouwp'a,,nen. gewerkt, aldus burgemeester Van Suijlekom. Deze uitbreidingsplan nen zullen ook meebrengen, dat het rioleringsiiet hierop wordt aangesloten. Riolering Dc distrietsopzichter, de heer C. A. Potter, die op deze plannen een toe lichting gaf, zette uiteen, dat in de Biezelingsestraat vanaf de Juliana- straat tot aan het huis van dc heer H. J. le Clercq in de Ooststraat een nieuw stamriool gelegd zal moeten worden, met verder een uitloop tot aan de loods van dc firma gebrs. op 't Hof waar een overstórtplaats ge maakt moet worden. De kosten hier van zullen 96.000 bedragen. Voor Biezelinge is verder een nieuwe rio lering gepland in de Nieuwe Kerk straat, Noórdstraat en de Hoofd straat als verbinding tussen déze straten. Do kosten hiervoor worden geraamd op 87.000. Deze werken zullen, aldus de burgemeester ook zeer spoedig tot. uitvoering moeten komen, waarna de gehele riolering in de gemeente zo goed als haar be slag heeft gekregen De heer C. Tramper was van mening, dat woningbouw aan de Maalstede toch wel iets goedkoper zou komen te liggen, waarop burgemeester Van Suijlekom antwoordde, dat dit niet in het uitbreidingsplan ligt. maar wel bekeken kan worden voor een volgende herziening. Hij betwijfelde, echter of het wel goedkoper uit zou vallen. Wat het uitbreidingsplan voor Bie zelinge betreft, én wel speciaal dat voor industrievestiging, deelde liy mede, dat het niet in de bedoeling ligt industrieën die geen belang heb ben bjj de fruitteelt, aan te trekken. Wel kon hij mededelen, van het rijks- tuinbonwconsulentschan vernomen te hebben, dat de glasciiltuiir sterk zal toenemen. Er liggen weer al enkele aanvragen lot bet bouwen van ee ge 50 woningen gebouwd kunnen 1 kan of warenliuin te wachten. Dé heel- C. van Dammé (s.g.p.-a.r.) was echter tot êen ander inzicht ge komen. Door dé verplaatsing van het bedrijf was veel opslagruimte vrij gekomen en benut voor de opslag van uien. Hierin vinden vele gemeen- Lériaren een goedé werkgelegenheid. Daar dit óok voor de gemeente van belang geacht moét worden was spre ker van oordeel, dat de raad de zaak nader moest beziën én hét gevraag de alsnog verlenen. Wethouder H. de Vriend ant woordde hierop echter, dat deze werkgelegenheid niet staat of valt met de elektrificatie, welke in middels reeds is aangebracht. Hij memoreerde, dat het bedrijf van Van Wingen door de herverkave lingscommissie werd verplaatst en dat deze dus ook de consequen ties dient te aanvaarden temeer daar deze verplaatsing naar veler mening onnodig heeft plaatsge vonden. Ook wees hij erop, dat de ambtenaar een scheve voor lichting van de gang van zaken had gegeven;. Ook achtte hij het nog niet bewézèn, dat de werk gelegenheid blijvend is. Ook de heren A. BeulértS (k.v.p.), C. J. de Mol (vrije lijst), M. Elenbaas (s.g.p.-a.r.) en I. van Gemcrt (herv. kiezers) waren de mening toegedaan, dat de Herverkaveling deze zaak moest opknappen. Met de aanteke ning dat de beer Van Damme wérd geacht te hebben tegengestemd werd het voorstel van b. én w. aangeno men. Brandweerwagen Burgemeester Van Liere deelde tij' dens deze vergadering medé, dat de begroting 1962 binnenkort aan de leden zal worden toegezonden. Deze begroting is nog in bewerking en is sluitend met een post onvoorzien van ongeveer 1000. In de begroting is de mogelijkheid om te kómen tot de aankoop van een nieuwe brandweerwagen en ver betering van enkele, straten opgeno men. In de vergadering van februa ri zal dc begroting in behandeling worden genomen. De begroting van de Dienst Maat schappelijke Zorg 1962 wérd vastge steld met een gemeentelijke subsi die van 24.575,92. Besloten werd het maximpm rékjênjitg courant-krediet bij de Bank voor Nederlandse ge meenten voor 1962 vast te 'stellen op 40.000. Voorts werd een kasgeld lening ten bedrage van 60.000 aan gegaan bij deze bank met een maxi mum rente van 2%%. Tot lid %-an de dienst maatschappelijke zorg werd het aftredende lid, de heer Iz. Elen baas met algemene stemmen herbe noemd. Op verzoeken om subsidie van het re validatiecentrum voor kinderen Jo- hannasticliting, het humanistisch thuisfront, stichting recreatie (actie opgeruimd slaat netjes) en liet. con gres voor openbare gezonclheicjsrege- ling werd afwijzend beschikt. De bij drage vóór het jeugdverkeersexamen werd verhoogd van 0,50 tót 1 per geslaagde leerling. De commissie C.J.M.V.-blbllotheek kreeg op haar verzoek een subsidie van 40 voor het j'aar 1962. Brandweercommandant De voorzitter deelde voorts mede, dat per 1 januari 1962 werd be noemd tot commandant van de vrij willige brandweer de heer J. den HÓI- een gesloten gevel en het bouw- resultaat was een gevel, (lie hoewel gesloten binnen enke le ogenblikken in een open ge vel kon worden veranderd. Dé verdachte zelf was tijdens de rechtzitting niet aanwezig, hij werd vertegenwoordigd door mr. M. A. Terwoert. De kanton rechter, mr. J. Moolenburgh, vond het ten slotte raadzaam de zaak aan te houden om nog enkele getuigen te horen. In zijn requisitoir wees de officier, mr. T. Lebret, op de jurisprudentie: „de bouwheer bouwt en niet de ar chitect of iemand anders". Wel was mr. Lebret van mening, dat de ar chitect het bepaalde in de vergunning had moeten volgen. Dit stelde de of ficier tegen het betoog van mr. Ter woert. Deze had verklaard, dat de verdachte niet op de hoogte was ge- geweest van de overtreding. Hij had alles aan de Middelburgse architect G. overgelaten, ook het aanvragen van de vergunning. Zelfs zou de ar chitect hebben verklaard, dat hij het plan zo had voorgeschoteld, „dat men er in zou vliegen", aldus mr. Ter woert. Verder wees mr. Terwoert op de rol, die de Middelburgse wethou der van openbare werken in deze zaak zou hebben gespeeld. Toen de wethouder een bezoek bracht aan het inmiddels gereedgekomen pand, zou hij zyn goedkeuring- hebben laten boren over het re- snltaat. En voorts zou hij op de hoogte geweest, zijn van het feit, dat de bouw anders uitgevoerd was, dan in de vergunning stond beschreven. Mr. Terwoert verklaarde nog, dat er ih verschillende Nederlandse steden al winkels zijn met een open gevel én dat in een dergelijk geval de doel matigheid moet overheersen. Ongunstig advies De getuige-deskundige k. F. B. uit Middelburg een hoofdambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht zet te het verloop van de zaak uitéén. Er was eerst een plan voor een open gevel ingediend, dat werd afgekeurd. Voor het tweede plan een dichte gevel werd ten slotte door b. en w. een vergunning afgegeven. Er werd met de bouw begonnen en pas toen het bijna klaar was. merkten ambtenaren van Bouw- en Woning toezicht eerst, dat er van het plan was afgeweken. Er werd toen rap port uitgebracht aan b. en w. De hoofdambtenaar vèrkla&rde dat het plan voor een gevel, zoals die nu gebouwd is, ook ongunstig zou zijn geadviseerd door de Schoonheidscom missie. Hij vond liet een ernstig geval en meende, „dat er esthetisch een bres was geslagen in de gevelrij van de Lange Delft". Wanneer er een ver oordeling volgt in deze zaak, zal do gevel veranderd moeten worden. Voor onbepaalde tijd werd de zaak aange houden om de architect en de wethou der van openbare werken te horen. Middenstandsvrouwen uit Goes voor radio Ëen uit zeven dames bestaand team van de Goese Middenstandsvrouwen vereniging zal óp donderdag 22 fe bruari voor de radio optreden. Óp 21 februari a.s. namelijk organiseert de N.C.R.V. in „de Prins van Oranje" een bijeenkomst, waarvoor de Goese middenslandsvrouwen vereniging is uitgenodigd. De Goese dames zullen de degens moeten kruisen met een team uit een ander deel van Neder land in het kader van de wedstryd „Das voor de kas". Deze wedstrijden worden gedurende vijf weken gehou den. De ploeg, die hét hoogste aantal punten behaalt, ontvangt een dou ceurtje van 100Ö. De zeven dames van de Goese middenstandsvrouwen vereniging, die in dit programma van de N.C.R.V. hun geluk gaan beproe ven, staan onder leiding van me vrouw Torbyn-Rerjnhoudt. Hun „op treden" op woensdag 21 februari wordt donderdag 22 februari door de N.C.R.V. uitgezonden. lander dit in verhand met het ont slag van de huidige commandant S. Riemen». Gezien het 1'eit, dat nog vele woningen in de gemeente niet voldoeu aan de huidige eisen werd verzocht om bouwvolume voor twee woningen. Adhesie werd betuigd aan liet raadsbesluit van de Raad Peize, waarin uiting wordt gegeven aan de ongerustheid over de stagnatie in de woningbouw in de kleine gemeenten al» gevolg van de hantering van de curve prtfs. De bouwverordening, die van belang Is in de verschillende bij de afde ling Zeeland van de vereniging van Nederlandse gemeenten aangesloten gemeenten, werd zonder nadore be schouwingen vastgesteld. De raad machtigde b. en w. om in goval bij opdooi bepaalde wegen af te.sluiten. Het gratis beschikbaar stellen van het verenigingsgebouw voor de te houden E.H.B.O.-eursus werd even eens goedgekeurd. In de rondvraag vroeg dé heer Beu lens nog naar de aankoop van een grasmaaimachine. De heer Van Ge- mert had klachten over het trottoir bij het postkantoor en het doorrege nen van een bepaalde gemeentewo ning. Hierna ging de raad over in besloten vergadering, waarin hel uit breidingsplan en het recreatiegebied aan de orde werden gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8