Schippersvereniging „Schuttevaer: nieuwe insteekhaven te Terneuzen WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN BEGROTING VAN MELISKERKE VOOR 1962 NIET SLUITEND NIEUWE HERINDELING VOOR RITTHEM ONAANVAARDBAAR DONDERDAG 21 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 JAARVERGADERING AFDELING TERNEUZEN Bij gereedkomen kanaalwerken biedt haven te weinig ruimte De Terneuzense afdeling van de Koninklijke Schippersvereniging „Schutte vaer" zal op de komende algemene vergadering te Amsterdam een voorstel indienen om tc bevoegder plaatse te pleiten voor aanleg van een z.g. berg- haven tussen Zuiderdok en Zevennaardok te Terneuzen. Deze insteekhaven zou ligplaats moeten kunnen bieden aan minimaal honderd binnenvaartui gen. Dit werd dinsdagavond in café „De Vriendschap" te Terneuzen beslo ten, tijdens de jaarvergadering van de afdeling. Vrij algemeen is de schip persvereniging van oordeel, dat Terneuzen na het gereedkomen van de ka naalwerken te weinig ligplaats zal kunnen bieden aan binnenvaartuigen. De ongerustheid van de afdelingsvoorzitter, de heer J. J. Kaan, ging trou wens nog verder. Als in de toekomst de hele binnen vaart onbeperkt kan op- en afschut ten door een grote nieuwe sluis buiten de eigenlijke stadskom, zal volgens hem Terneuzen op binnenscheepvaart- gebied wel eens de weg kunnen op gaan van Vreeswijk. (Deze plaats aan de Keulse vaart is na de ingebruikne ming van het Amsterdam-Rijnkanaal geheel uit de scheepvaartroute ver dwenen, met alle gevolgen van dien, red.). Voorzitter Kaan was van me ning, dat de Terneuzense afdeling de komende jaren de vinger op de pols zal moeten houden. Een lichtpunt noemde hij de uitstekende samenwer king met de drie andere schippersor- ganisaties ter plaatse, die zelfs heeft geresulteerd in een comité, dat alle plaatselijke problemen in gezamenlijk overleg doorneemt. Een ander punt dat in de algemene vergadering in april a.s. te Amsterdam aan de or de zal worden gebracht, betreft de verlichting in het Gat van Ossenisse, waarvoor de binnenschippers al jaren, pleiten. Mist Ook de misthoorn op een der oostha- vendammen te Terneuzen gaf weer de nodige stof tot discussie. De misthoorn wordt alleen in werking gesteld als de provinciale boot de haven nadert en daar maken de schippers zich juist zo boos om. Zp zijn bij mist dus ver plicht voor de haven te blijven liggen tot de boot komt en eerst dan kunnen zij via de misthoorn bepalen waar de haven ligt. De conclusie van de schip pers was, dat bij mist de hoorn altijd in werking moet zijn. Zo niet, dan vrezen zij ongelukken, omdat nu de binnenschippers gelijk met de-provin ciale boot de haven willen binnenva ren. Ook over de passage door het ka naal van Zuid-Beveland waren de schippers niet enthousiast. Bjj het opgeven van de toerbeurt voor het schutten door de sluizen te Hans- weert blijkt volgens hen soms ei genaardig te worden omgespron gen met de voorrang. Vrijwel una niem was men van mening, dat de scheepvaart naar Terneuzen wordt achtergesteld bij die van Antwer pen. Verder springt het sluisper- soneel te Hansweert, volgens dc schippers, nogal nonchalant om met de bediening van de rode en groene lichten, waardoor de sche pen van het kastje naar dc muur worden gezonden. Het afdelings bestuur vroeg de schippers feiten, data en uur te noteren en deze t'e rapporteren aan het afdelingsbe stuur. Een der schippers, die zelfs represailles vreesde zei: „Dan kom ik er in de toekomst helemaal niet meer door". Verlichting Andere schippers pleitten voor een wat betere verlichting van het kanaal door Zuid-Beveland. De bermverlichting aan de Oost haven te Terneuzen zal worden ver beterd als de nieuwe pier klaar is, zo deelde secretaris M. v. d. Klooster me de. Ook de meergelegenheid aan het Slikgat te Hansweert zal de nodige aandacht krijgen. Voor de seingeving aan het separatiepunt te Sat van Gent is nog steeds geen afdoende oplossing gevonden. De bond van rijkswater- staatspersoneel vroeg in een schrijven het standpunt van de afdeling voor het sluiten van rijkskanalen en brug gen op zondag. Het verwonderde het afdelingsbestuur, dat dit schrijven buiten rijkswaterstaat zelf en buiten het Schuttevaer-hoofdbestuur om was geschied. Na enig debat tussen voor- tegenstanders bleek bij zitten en op staan, dat een kleine meerderheid der afdeling wel voor de zondags sluiting is. De afdeling Ter neuzen besloot gunstig te advise ren op de idee van de binnenvaart- school te Terneuzen voor het instellen van een diploma van de Zeeuwse bin nenwateren. De bestuursleden J. J. Kaan en J. den Beer werden bij accla matie herkozen. De afdeling zal op de jaarvergadering te Amsterdam wor den vertegenwoordigd door de heren M. v. d. Klooster en M. van der Lin den. De jaarlijkse feestavond der af deling zal op donderdag 28 december a.s. worden gehouen in café „De Vrienschap" te Terneuzen. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Jeugd en Muziek hield kerstmuziekbijeenkomst KERKNIEUWS Ds. Doornenbal komt niet naar Arnemuiden Ds. J. T. Doornenbal te Oene (GId.) die het beroep van de hervormde ge meente in Arnemuiden had aange nomen, heeft de kerkerdaad van de ze gemeente verzocht de aanneming van dat beroep terug te geven. Ds. Doornenbal heeft dit gevraagd in verband met buitengewone om standigheden en op advies van een geneesheer en een behandelend psy chiater. De kerkeraad van Arnemuiden heeft dit verzoek ingewilligd en nu een be roep uitgebracht op ds. B. Haver kamp uit Groenekan. Het komt zelden voor. dat een reeds aangenomen beroep door een ker keraad wordt teruggeven: voor de hervormde gemeente van Arnemui den is dit in haar geschiedenis de eerste maal. VANDAAG. Middelburg City: Het West-Berlijn mysterie. 20 uur, 18 jaar. Electro: Pantser-Commando's, iy.30 uur, 14 jaar. Van Bcnthem en Jutting: Expo sitie R. Kimpe. y13 uur, Vlisslngen Alhamura: Hartstochten rond de trapeze, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Michigan Hid, 20 uur, 14 jaar Goes Grand: Anna, 20 uur, 14 Jaar Prins van Oranje: Kerstmiddag plat telandsvrouwen ..Goes en omstreken 14 uur. Borgen op Zoom Luxor: Roekeloos avontuur in Alaska, 20 uur, 14 jaar Tholen Herv. Kerk: Advents-kerstcon- oert door Wlm van der Panne. 20 uur Hof van Holland: Uitvoering muziek vereniging „Concordia", 19.30 uur. Ruim tweehonderdveertig aanwezigen hebben dinsdagavond in de Middel burgse Concert- en Gehoorzaal kun nen genieten van een kerstmuziek bijeenkomst van Jeugd en Muziek af deling Walcheren. Dat genieten was niet hl de eerste plaats te danken aan het feit, dat het programma niet al leen de gangbare muziek bevatte, maar ook de werkjes, die weinig uit gevoerd worden. Bij het kerstfeest hoort koorzang en daarvoor zorgden het koor van de rijkskweekschool onder leiding van Cor Schqve en het koor van de chris telijke kweekschool onder leiding van Jan Rijn. Het gehalte van deze koor zang was over het algemeen zeer goed. Er werd beheerst en vooral harmonieus gezongen en de articu latie liet in de meeste gevallen weinig te wensen over. Aan dit optreden van de beide koren moeten vele intensie ve repetities voorafgegaan zijn. Het koor van de rijkskweekschool blonk vooral uit met „Das neugebo- rene Kindelein" en het koor van de christelijke kweekschool schitterde met het prachtige „Jesus bleibet mei- ne Freude" van Bach. Er werd ook samenzang beoefend, onder meer met „Nu syt wellecome" „Halleluja, amen", „Hoe lcit dit Kin- deke" en tenslotte het „Dona nobis pacem". Te zamen met Paula v. d. Broeke en later met Loes van Strien zong Annie Pairroux eerst het Maria wiegelied en later het kerstwiegelied, een werk je van dirigent Cor Schjjve. Ook op instrumentaal gebied viel er tijdens deze bijeenkomst wat te beluis teren. Een kwartet van zeer jeugdige musici, bestaande uit Agnes van Gel der, blokfluit, Cora van Lierop, viool, Henk Flierman, dwarsfluit en Bennie Weber, piano, bracht de Entrée, het menuet en de Bourrée uit een suite van Chr. Fr. Witt. De sonate in F. gr. van Jean-Baptiste Loeillet werd uit gevoerd door een quintet, bestaande uit Liesbeth Binkhorst, viool, Henk Mennes, spinet. Ad de Dooge, cello en Dick Boon en Theo Devin, dwars fluit. VUSSINGEN Vier zilveren werknemers bij S.H.V. gehuldigd Dinsdagmiddag werd bij de Steenko len Handels Vereniging een viervou dig dienstjubileum gevierd. De jubi larissen waren de sleepbootkapiteins M. F. L. Rouw en J. Rijnders en de havenarbeiders S. van de Broeke en C. Pouwer, die het feit herdachten, dat zij 25 jaar geleden in dienst van het Vlissingse bedrijf traden. Zij wer den gehuldigd in het schaftlokaal van het kantoorschip, in het bQzijn van de directeur van de S.H.V., de heer K. van Everdingen met zijn echtgenote. Officiële pubhkatie VLISSINGEN. MEDEWERKING EX ARTIKEL 72 DER L.O. WET 1920. Burgemeester en wethouders van Vlissin- gen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 15 december 1961 is besloten: A. aan het bestuur der Vereniging tot bevordering van christelijk onderwijs alhier de gevraagde medewerking te weigeren voor de aanschaffing van een stofzuiger ten behoeve van de Oranjeschool aan de Bloemenlaan; B. aan het bestuur der Vereniging voor bijzonder lager onderwijs op gerefor meerde grondslag de gevraagde mede werking te verlenen voor het aanbren gen van een bordverliehting in de lo kalen van de onder het bestuur staan de scholen aan de Kasteelstraat en Bonedijkestraat voor gewoon lager onderwijs. Vlissingen. 13 december 1961. VUSSINGEN. MEDEWERKING EX ARTIKEL 50 DER KLEUTERONDERWIJSWET. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 15 december 1961 is besloten: aan het bestuur der Vereniging voor Christelijk kleuteronderwijs alhier mede werking te verlenen voor het inrichten van de personeelskamer en de keuken en het aanschaffen van gordijnen voor de lo kalen der Prinses Irene-kleuterschool aan dc Wilhelminastraat alhior. Vlissingen, 18 december 1961. In het tijdvak van 12 tot 19 december 1961 zijn aan hét bureau van de ge meentepolitie te Vlissingen als gevon den gedeponeerd: diverse handschoe nen en wanten, geluidsdemper, paar damesschoenen, ceintuur van regen jas, kinderportemonnee, sleuteltje, paar basketbalschoenen, sjaal, zak lantaarn, schermpje koplamp van bromfiets, wollen das, diverse rijwie len en kindersteps en dat aan het bu reau de adressen zijn te bekomen, waar de volgende gevonden voorwer pen zijn te bevragen: diverse hand schoenen en wanten, twee honden, kinderdas, boodschappennet, ballpoint, schaal van fietsbel, weekendtas met inhoud, damespolshorloge met bandje, sjaal en diamantduifje. SEROOSKERKE (W.) Rioleringswerkzaamheden De riolerings en bestratingswerk zaamheden, welke door de fa. gebr. Geldof sinds enige weken worden uitgevoerd, aan de Vrouwenpolderse- weg te Serooskerke (W) zijn thans zo ver gevorderd, dat het verkeer, dat enkele weken omgelegd was door het Smidswegje, weer langs de nor male route geleid kan worden. De Noordweg, welke thans gedeeltelik is opgebroken, is vanaf de Dorps straat tot aan de Kerkstraat afge zet voor het verkeer en is omgelegd door de Kerkstraat en Burgemeester Dregmansstraat. Ook de bushalte van het Streekvervoer Walcheren bij de herv. pastorie is nu tijdelijk naar garage Willeboordse verplaatst. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19-12: Roebiah van Antwerpen: op 20-12: Eemstroom van Amsterdam. Vlissingen gepasseerd r>aar Antwerpen op 9-12: Jozina van Basse Indre, Bepple van Londen, Temar van Rotterdam, Eagle van Londen, Zeevaart van WIsbach, Pial van zee (Terneuzen), Josef Swenden van Huil, Silvaplana van Rotterdam, Albert Willem van Zeebrugge (Gent), Sonja D van Kot- ka, Catharina van Ventspills, Atlas van Mabaya, Bennekom van Hamburg: op 20-12: Meidoorn van Lisbon, Baltic van Rotterdam, Dinkel van Ipswich. Prinses Margriet van Le Havre, Zuiderkerk van Dunkirk, Cadans van Bremen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 19-12: Oranje naar Rochester (Terneuzen), Kloosterdak naar Londen, Batjan naar Amsterdam: op 20-12: Fiona naar Harlin- gen. Prinses Irene naar Rotterdam. Prins Willem II naar Rotterdam. Orgelconcert Zaterdagavond gaven de organisten Arie Joosse en Jan Hekhuis W.z. in de hervormde kerk te Serooskerke (W.) een orgelconcert, waarvoor slechts weinig belangstelling bestond. Arie Joosse opende het concert met het mooie Priêre et Berceuse van Alexander Guilmant. Hierna volgden twee koraalvoorspelen van Max Re- ger en twee oud Hollandse liederen van Jan Zwart. Na het „Komm', hei liger Geist Herr Gott" van Dietrich Buxtehude sloot de organist met voorspel en koraal gezang 138 van Feike Asma. Jan Hekhuis begon met een tweetal psalmbewerkingen, ps. 23 van Adr. Kousemaker en ps. 31 van Haite v. d. Schaaf, en vervolgde met een bewerking van gezang 228 van hemzelf en een bewerking van gez. 8 van Han Hoogewoud, waarna hij dit concert besloot met het zeer mooie Premier Choral van Hendrik Andriessen. VEERE Kerstavond geref. vrouwen De gereformeerde vrouwenvereniging te Veere hield dezer dagen haar kerst avond onder leiding van mevrouw Streefkerk. Er werd een kerstdecla- matorium opgevoerd, waaraan alle le den meewerkten. Besloten werd, dit jaar de fruitbakjes, die met Kerstmis aan de zieke en bejaarde leden wor den uitgereikt, in de gemeente zelf te maken. Actiecomité „10 x 10" Ook in Veere is een 10 x 10-comité opgericht. In het bestuur hebben zit ting de dames J. de Noord en N. Hoo- gedeure en de heren A. J. van de Broècke, J. de Noord, P. Maljers en J. K. Castelein. Het ligt in de bedoe ling van het comité op 26 januari een quiz-avond te houden en op 7 februari een competitie-avond, waar diverse spelen gedaan zullen worden. Bietencampagne Tijdens de bietencampagne 1961 wer den op de weegbrug „Algemeen Be lang" te Veere de volgende totalen bieten voor de volgende maatschap pijen aangevoerd: Centrale suiker maatschappij, 4.846.720 kg, Putters- hoek 155.860 kg. Sas van Gent 2.335.616 kg, verenigde coöperatieve suikerfabrieken 8.071,20 kg. terwijl voor de C.S.M. en de V.C.S. geza menlijk 259.830 kg pulp werd gele verd. Stralende ogen met de kerst. Mascara: Maybelline 1,20. In vite 1,65. Arcancil 1,95. Max Factor! 2,75. Gala 4,50. Lancöme 8,95. Segeersstraat 4 Middelburg VEILING BOTTERDAM 19 december. Aardappelen 811. Andijvie 59—70. Spruiten IA 76—87, 2A 46—75, 1B 73, 1D 70—73, aanvoer 11.000 bg. Witlof IA 1.05—1,13, 2A 8398. 1B 96-89, 2B 83—92, aanvoer 27.500 kg. Sla 2A 12—15 p. st., 38 p. bg. Kroten 13—15. Rode kool 717. Gele kool 14. Groene kool 8—29. Boerenkool 18—29. Knolselderij 12 st. 19— 21 per sL, 15 st, 10—14 p. st. Selderij 13— 25 p. bos. Prei IA 68—71. 2A 33—60. 1B 28—50. Grote peen 13—23. Uien 1231, geschoond 24—33. Golden Delicious IA 7483, 1B 65—79, IC 63—66, 2A 67—75, 2B 60-61, 2C 54. Jona than IA 67—75, 1B 59—65, IC 50. 2A 46— 72, 2B 40—60, 2C 39—50. Goudrenet IA 62—74. 1B 64—67, IC 59—63, 2A 58—66, 2B 5661, 2C 4955. Lombart Calville 2A 62G8. Comtesse de Paris IA 3748. VEILING BERGEN OP ZOOM 20 december. Groente- en fruitveiling. Glasandijvie 44—63. Glassia 917. Prei 10—25. Spruiten 20—1,20. Rode kool 6—10. Savooie kool 7—15. Waspeen 10—20. Witte kool 4—6. Kroten 15—25. Witlof 52—94. Boerenkool 3—10. Breekpeen 5—14. Bloem kool 1195. Uien 812. Golden Delicious 5374. Jonathan 4960. Cox' Orange 461.02. Lombart Calville 4664. Comtesse 2516. Saint Remy 40— 45. AAN RAAD AANGEBODEN Ongunstige wet op de financiële verhoudingen De raad van Meliskerke heeft in de vergadering van dinsdagmiddag de begroting voor 1963 aangeboden ge kregen. Deze begroting is niet slui tend. Oorzaak hiervan is de nieuwe wet op de financiële verhoudingen tussen r(jk en gemeente, die voor Me liskerke niet gunstig uitvalt. De voor Meliskerke begrote garantie-uitke ring bedraagt f 31.368,05. De garantie-uitkering zal tot en met 1965 volledig worden ontvangen, maar daarna elk jaar met een vijfde ge deelte verminderen en in 1970 geheel zijn verdwenen. Doel hiervan is de ge meente gelegenheid te geven het uit- gavenpeil aan te passen aan de te verwachten inkomsten. B. en w schrijven in dc begeleidende brief, dat zij het zeer betwijfelen of dit mogelijk zal zijn. Eén van de wei nige mogelijkheden om het uitgave- peil aan te passen is gelegen op het gebied van rente en afschrijving op de kapitaaluitgaven. De gewone dienst geeft op de begro ting voor 1.963 een bedrag aan inkom sten en uitgaven te zien van f 356.335,67 met een post onvoorzien van f 750. De kapitaaldienst heeft aan uitgaven f 753.615,83 en aan in komsten f 664.584,57. Het nadelig saldo op de kapitaaldienst is dus "1.031,35 De raad stelde in deze vergadering een krediet in rekening-courant bij de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1962 vast tot een bedrag van f 25.000. Aan Jac. Mesu werd een woning aan de Valkenburgstraat verhuurd, voorts werd een optie op bouwgrond aan de Burgemeester Adelaarstraat verleend. Na enige discussie en stemming, waarbij de heren P. Sinke (a.r.), J. Koene (c.h.) en W. dc Buck (a.r.) te gen stemden, nam de raad een voor stel van b. en w. aan om een verzoek tot hogere subsidié van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk af te wijzen. Een voorstel tot onderhandse aanbe steding van voorzieningen aan de v.g.l.o.-barak ten behoeve van een tij delijke huisvesting van de kleuter school werd aangenomen. Aan het begin van de vergadering memoreerde burgemeester G. A. A. Adelaar het overlijden van oud-wet houder en oud-raadslid Clarisse. Bovendien deelde de voorzitter nog mee, dat een bedrag' van 1 3849,51 voor herstel van zoutschade aan liet gemeentehuis werd verkregen, alsme de een subsidie van f 20.000 voor de restauratie van de gemeentetoren. Het laatste bedrag verminderd op belangrijke wijze de rentelast voor 1963. VROUWENPOLDER A.R. kiesvereniging kwam in vergadering bijeen Dezer dagen kwam de A.R.-kiesver- eniging te Vrouwenpolder onder lei ding van de voorzitter, de heer C. Joziasse, in vergadering bijeen. Tij dens deze goed bezochte vergade ring sprak mr. L. A. van Splunder, over het onderwerp: „Functioneert de democratie nog in Nederland?" Spreker ging aan de hand van de parlementaire geschiedenis na hoe zich in de loop der jaren het parle mentaire stelsel in ons land heeft ontwikkeld. Hh stond onder meer stil bij belang rijke jaartallen als 1848 en 1917, die voor het Nederlandse volk in ver band met het kiesrecht van grote betekenis zijn geweest. Het huidige democratische stelsel nam hij eveneens onder de loep. HQ noemde het een bezwaar dat de mocratisch bezien leden van de S.E.R., één van de belangrijkste ad viescolleges van de regering, zitting hebben in de kamer. Dit heeft tot gevolg, dat men de zaken op twee- erlei wijze moet bezien, namelijk eerst als adviseur en later als parle mentariër. Op dit punt verdient het aanbeveling een wijziging aan te brengen in de hierop betrekking heb bende regeling. Een aantal vragen werden door de spreker beantwoord. Na de pauze werd behandeld de kandidaatstelling voor de leden van de Provinciale Staten. DOMBURG Instuif houdt kerstavond De ..Instuif Domburg" zal zaterdag avond half zeven in de jeugdherberg een kerstavond met maaltijd houden. Op het programma staat een film. De film is toegankelijk voor jongens en meisjes boven de twaalf jaar. RAAD BESLISTE UNANIEM januari m kom lichtmasten „Onaanvaardbaar" was de me ning, die de gemeenteraad van Ritthem woensdagavond gaf over het gewijzigde herinde- lingsplan voor Walcheren. Wet houder Joh. Cevaal Wzu. voeg de hieraan toe: „Het is net of ze Ritthem als een troostprijs aan Vlissingen willen geven", Hij vond het vooral onaanvaard baar, dat een agrarische ge meente bij een stad wordt ge voegd. Zoals bekend is het grootst© gedeelte van Ritthem met grondgebied in het gewij zigde herindelingspian bij de ge meente Vlissingen geprojec teerd. Verder besloot de raad over Herstel werkzaamheden aan de spits van de kerktoren contact op te nemen met Monumentenzorg om te trachten subsidie te krijgen. Aan een Vlissing se firma hadden b. en w. gevraagd een raming van de kosten op te ma ken. De totale kosten werden be- groot op 9520, Wanneer Monumen tenzorg met het werk wordt belast, zijn de architectenkosten gratis, ter wijl vermoedelijk het rijk en de pro vincie dan een subsidie zullen ver strekken. Voor de verlichting' en verbetering van het torenuurwerk werd in totaal 3205,87 uitgegeven en er moet nog slechts één rekening worden aange boden. Voor deze werkzaamheden trok de raad destijds ten bedrag van 3335 uit. Lichtmasten Voorts werd meegedeeld, dat in begin januari een begin zal worden ge maakt met het plaatsen van de licht masten in de bebouwde kom. De heer J. H. Vink werd benoemd tot tijdelijk gemeente-ontvanger. De heer E. van Weel werd uit deze func tie eervol ontslag verleend, in ver band met zijn benoeming tot refe rendaris op het gemeentesecretarie te Winschoten. De raad ging akkoord met het voor stel van b. en w. een stuk grond achter de Boomdijk te verkopen aan het Water- en Wegschap Walche ren voor de prijs van 1500. onder voorwaarde, dat de inwoners van Ritthem ten alle tijde hun afval van land- en tuinbouwprodukten daar mogen brengen. Het schoolbestuur heeft zich bereid verklaard één lokaal in het school gebouw beschikbaar te stellen voor de secretarie. Verder besloot de raad in voorkomende gevallen financiële medewerking te verlenen aan een op te richten Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zeeland. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM 20 december. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 21 december 1961. Prijsklasse 0 19 cent. 1 18 cent, 2 16 cent. 3 15 cent, 4 14 cent. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 1904 kg, 1,07—1,55. Schar 168 kg. Bot 151 kg. Wijting 163 kg. Kabel jauw 68 kg. Sprot 110 kg. Tong 1 kg. Rog 6 kg. Ongesorteerde vis 73 kg. VEILING GOES 20 december. Groenten. Per stuk: Bloem kool afw. 11—19. Knolselderij 15—29. Per kg: Witlof Al 98—101, B2 75—83. Sprui ten Al 52—56, A2 23-42. BI 43—48, B2 34—46. afw. 20—26. Andijvie 2 45-53. Prei Al 1618, A2 1217. Groene sa%'ooie kool 6—15. Rode kool 7—18. Witte kool 8—30. Boerenkool 11—13. Uien S—15. PeeD 1 18—22. 2 3,50—6. Bintjes afw. 3—7. VEILING KAPELLE—BIF.ZELINGE 20 december. Golden Delicious 1 85-90 75, 80-85 75—77. 75-80 76-83, 70-75 77—81, 65- 70 70—73, 60-65 63—65, 2 80-83 69—73, 75- 80 71—76, 70-75 69—76, 65-70 62—69, 60-63 51—61. 2 D. 40-49, grof 36-66. fijn 38—49. Jonathan 1 80-85 72. 75-80 69—74, 70-73 68—75. 65-70 61—65, 60-65 S6. 2 80-85 59— 70, 75-80 62—70, 70-75 58—70, 65-70 52—62. 60-65 46—52. 2 D. 40—43, grof 51—61, fijn 40—43. Winston 1 75-85 66, 65-75 67. 55-65 53, 2 75-85 63—66. 65-75 55—66, 55-65 82— 53, 2 D. 40, grof 42—48, fijn 40. Goudrenet 2 85-95 06. 75-85 02—66. 65-75 62—66, 63-73 59. 2 D. 51. grof 52—60. fijn 45—47. Cox' Or. P. 2 75-80 111, 70-75 117. 65-70 109, 60-65 87. 55-60 61, 2 D. 40. grof 68—69. fijn 41. Kroetappelen 40. Conference 1 65-75 80—81, 35-65 70.70—73, 2 65-75 77, 55-65 65.10—66.30, 2 D. 30—40. grof 44—45, fijn 3441. Comtesse de Paris 2 75-85 30— 31, 65-75 25—30. 53-65 23—25, 2 D. 13—16, grof 21, fijn 14. St. Rem.v 1 73-85 45, 63-75 42, grof 41, fijn 43, u .yenné du com. 2 75-80 101, 70-75 103. 65-70 92. grof 72. fijn 52. Kleipeer 2 D. 29. Aardappelen 1 9, 3 8t£. Groenten. Glasandijvie 49. Rode kool 7'A —15. Boerenkool 17—26. Spruiten 30—«t. Bloemkool 21—61. Prei 14—30. Witlof 39— 63. Uien 18. Knolselderij 15—17. Tomaten 62. Andijvie 28, VEILING TERNEUZEN Glassla 14,40—16,10. Bloemkool B2 42—75, C2 15—38, afw. 11—26. Knolselderij A2 18—21. B2 11—17. C 5—15. Selderij 22—31. Glasandijvie 52—63. Kroten 8—18. Rode kool 1032. Savooie kool 2432, afw. 7—18. Witte kool 10—19. Boerenkool 17— 23. Breekpeen 12—18. Waspeen 1887. Prei 2353. Spruiten 2 2665. geschoond 69— 71. Uien 9—22. Witlof Al 89—96, A2 82 —86, B 80—95, B2 77—83, afw. 44—61. Appelen. Goudrenet 2 85 65, 75 64, 65 60, 2 D. 53, 3 grof 58, 3 fijn 51, kroet 44. Golden Delicious 1 80 72—75, 75 74—76, 70 74—75, 65 70—72. 60 63—66, 2 80 69—72, 75 72—73, 70 72—73, 65 65—67, 60 53—61. 2 D. 46—49, 3 grof 51—62. 3 fijn 43—18. kroet 3345. Cox' Orange 1 73 107. 70 116, 65 110, 60 87, 55 60, 2 75 101. 70 107. 65 93. 60 81, 55 58. 2 D. 47. 3 grof 63—61. 3 fijn 44, kroet 44—30. Winston 1 65-75 62, 3 grof 50. Jonathan 1 80 64—65, 75 70—71, 70 72—73, 65 63—66, 60 53—58, 2 80 64—65, 75 64—66, 70 61—63, 65 58—64, 60 52—55, 3 grof 5558, 3 fijn 45-48. kroet 4345. Doyenne du Cornice 1 80 90—102, 75 110— 115, 70 104—108. 65 95—98, 2 80 84—96, 75 84—100. 70 83—98, 65 84—90, 2 D. 64. 3 grof 78, 3 i "8. kroet 44. Saint Remy 2 75 41—42, Gó li—42. 2 D. 42. kroet 35. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. M. Zwaai—Vane, <L: E. L. M. Rippe—Peetere, d.: M. Vermaak—Marijs, d.: C. van WezelRiemens, d.: V. Kunst— Kayatoe, z.; J. B. MeeuwseSorgedrager. d.: M. D. W. Huibregt—Hoogenboom, z.: J. F. Reijnoudt—Houterman, d. Ondertrouwd: M. W. van Schaik, 19 j, en S. C. Mol, 19 j.; J. W. Manni, 21 j. en M. Goedbloed, 21 j. Getrouwd: J. Donker. 24 j. en A. M. J. Cappon, 24 j.; D. Stam. 26 j. en J. Karei- se, 20 j.; J. J. de Smit. 25 j. en J. M. Cor- nelisse, 21 j.: J. W. Net. 26 J. en C. J. Poppe. 25 j. D. de Bruïjne. 24 J. en W. F Kasander, 19 H. Hofman, 24 j. en W. C. Kaat. 21 J. A de Roos. 23 J. en A C. Versluijs. 21 J. Th. F. J. P. Vermeirs- sen. 23 j. en R. P. Onwijn, 23 j.; J. W. J. Brevet. 26 j. en J. L. M. Smolders, 21 j. Overleden: N. A. Bosschaart, 82 J.: A. de Kam. 38 j., e.v. C. van Dam: M. J. Slager. 82 j. VUSSINGEN. Bevallen: L. C. Paauwe—de Korte, d.; G H. E. Böcb— Nahar. d.; H. C. van Reemst Zweekhoret, z.: A. Boschma—van Eke- Icn. 7..-. E. T. Poortenaav—van Zwieten. z. J. M. Somere—Frnnssens. d.: A. Overbee- ke—de Jager, d.: M. J. Pervoost—Wielin- ga. z. Getrouwd: J. Broekmejjcr. 22 J. cn T. va: der Wilt. 20 j.: J. de Back. 27 J. en N. S. C. Rodermond. 23 j.; J. P. Fokkers, 26 j. en C. J. Hament. 21 j. Overleden: J. van der Heijden. 67 j.. e.v. F. E. de Smit: K._ List. 69 j.. e.v. J. J Blaas. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: M. A. MesuSteketee, zC'. L. Veldhorst—Dieleman, d.: C. V. Pongajow Hatusupij. z.: C. Flipse—Baas. d,; R. M. van Witzenburg—Ramondt. d.; L. Plat- tecuw—Roeise. d P. Wolff— Eckhardt. d ubsitlie aan de plaalselyke mu- i ziekvereniging ONDA werd verhoogd annee—.-laauka. d G. Oostrjjw- 1250 De suh- "gros. z.: J»Willeboordse—de Pree. z.: c Z Ul w rJ tot een bedrag van s'die aan de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk werd verhoogd tot 8 cent per inwo ner. De raad besloot over te gaan tot verbetering van een gedeelte van de Rammekensweg. Filius—Joosse. d. Getrouwd: A. Vijfhuizen er, J. L. Wall jout: P. Thenu en C. S. Sinke: W. C. Drooglee- ver en J. Mes: J. Grijs en J. Steketee. Overleden: L. J. van der Maale, wed. v, J. Constant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3