Middelburgs raad met begroting '62 akkoord WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN PROVISORISCHE OPLOSSING STATÏONSBRÜG MIDDELBURG DINSDAG 19 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZBEUWBE COURANT 6 (Slot van pag. 2) „We zullen tevens de wens van de heer Schorer overwegen, maar dan zal ongetwijfeld de wethouder van financiën de vinger waarschuwend moeten opheffen", aldus de wethou der. Over de rijksgoedkeuringen voor school J. en de kleuterschool in de 8 trom en wijk, waarnaar de heer Scho rer gevraagd had, kon de heer Hoek nog weinig gunstige berichten mel den. Over de nieuwbouw van het gymnasium zullen b. en w. binnen kort met het college van curatoren spreken. Kermis B. en w. zullen onderzoeken of de kermis in 1962 wellicht in kwaliteit verbeterd kan worden, aldus deelde burgemeester Drijber mee. Dit in antwoord op een vrijwel unaniem ge uite wens om de kermis maar af te schaffen. „De rechtse fracties vragen zich af of na de devaluering van de laatste jaren maar niet radicaal een eind aan de kermis gemaakt moet worden", aldus verklaarde mr. Van Empel. De heer Hesselink stond ach ter dit idee, maar kon zich ook ver enigen met een tussenweg, waarbij de exploitanten 3 dagen hun zaken in Middelburg doen met de stringen te bepaling dat in 1 dag moet opge bouwd en afgebroken worden. Hét verplaatsen van de week markt naar de Abdij, waarover besprekingen worden gevoerd, kon weinig enthousiasme bij mr. Van Empel teweegbrengen. „Er is geen enkele reden denkbaar om de markt weg te dringen en weg te stoppen in de Abdij", merkte hij op. Bejaarden Ook over de huisvesting van bejaar den waren de raadsleden weinig te spréken. „We worden steeds zoet gehouden met mededelingen, dat ieder in de weer is en dat voortdurend over legd wordt, maar intussen blijft de toestand zo, dat er geen bejaarden woningen zijn", merkte mr. Van Em pel óp. Hij drong er op aan deze zaak aan te pakken en volgend jaar met een plan in de raad te komen. Wethouder A. J. Berenpas (p.v.d.a.) betpogde, dat er planologische bezwa ren z\jn gerezen tegen een vorig jaar opgesteld plan. Hij wees er op, dat kort geleden de onderhandelingen weer geopend zyn en dat binnen niet al te lange tijd, wanneer overeen stemming zal zijn bereikt over grond aankoop, een plan verwacht kan wor- De heer Hesselink bracht in een uitvoerig betoog de nieuwe finan ciële verhoudingswet ter sprake. B. en w. hadden in de begelei dingsbrief opgemerkt, dat de bud gettaire positie van de gemeen te door deze nieuwe wet niet ver beterd zal worden en dat de wet geen voldoende middelen zal op leveren voor de uitvoering van kapitaalswerken. De heer Hesse link betoogde, dat een der ar tikelen de mogelijkheid biedt om in bijzondere omstandigheden als stadsontwikkeling aanspraak te maken op verhoging van het - schaalbedrag per inwoner. Uitzondering De heer Hesselink was van mening, dat de begroting sterk gesnoeid is oni ze sluitend te krijgen door het laten vallen van infrastructuurwerken. Juist in verband met deze werken achtte het V.V.D.-raadsiid de moge lijkheid aanwezig om een beroep te doen op liet uitzonderingsartikel ter verkrijging van dekkingsmiddelen. Hu vroeg zich af of de gemeente wel licht haar kans al niet voorbij heeft laten gaan. Wethouder Hoek ver klaarde, dat de tijd voorbij is dat men gemakkelijk verhoogde bijdragen kon krijgen. „Waar blijft dc sportnola?" wilde de heer Hesselink weten. De heer Be renpas deelde mee, dat die na de plannen over de sportstichting aar. de orde zal komen. Voorts deelde de wethouder op vragen van de heer Schorer mee, dat volgend jaar waar- scnyniijk de zomeravondvoetballers weer kunnen spelen, nadat de terrei- nfÏÏ. het .afgelopen jaar noodzakelijk „tot rust moesten komen. Jeugdzorg In de sociaal-culturele sector wer den voorts nog vragen gesteld over de jeugdzorg en het medisch centrum. vV et houder Berenpas verklaarde, dat binnenkort een voorstel verwacht kan worden over een terrein voor de Middel burgse Jeugdraad, terwijl in over- met Staatsbosbeheer de be schikking is gekregen over een kampeerboerderij langs de noord- Kust. Het medisch centrum, dat al jaren onvoldoende gehuisvest is in de Eigenhaardstraat, zal een nieuwe be stemming krijgen in de chr. land- bouwhuishoudschool, verklaarde hij verder. Voor de restauratie van de Klove niersdoelen ligt een plan kant en klaar, verklaarde wethouder Kaland. Begin volgend jaar zullen b. en w. een bespreking hebben met Monu mentenzorg om te trachten een ho gere subsidie te krijgen, daar de uit voeringskosten momenteel te hoog zijn. Wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) deelde mee, dat Gedepu teerde Staten Middelburg bij het rijk hebben voorgedragen voor een bij drage van 10.000 uit een andere „pot". Hierdoor is het exploitatie tekort van dc Schouwburg tot 10.000 a 15.000 gulden. gedaald De heer A. J. Schot (s.g.p.) opperde Onderwijsbenoeming De heer H. Kcukelaar uit Wilhelmi- nadorp is met ingang van 18 de cember benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Zaam- slag. principiële bezwaren tegen de wat hij omschreef als geef-maar-uit-poli- tiek" van de gemeente op het gebied van de sport- en cultuursector (oa. Schouwburgplannen), terwijl andere projecten in het belang van de Mid delburgse bevolking op uitvoering moeten wachten. De heer Schot be sprak verder de financiële conse quenties van de sanering én het zout- schadeherstel. Wethouder Kaland betoogde, dat b. en w. zullen proberen voor het vol gend jaar wat meer wisselwonin gen voor het zoutschadcherstel te krijgen. Aan het begin van de vergadering had jhr. Schorer namens zijn fractie mr. Drijber welkom geheten. Jhr. Schorer wees er op, dat de fractie over de politieke kant van de be noeming niet zo verheugd is, daar de liberale groepering na de socialisti sche'en de rechtse dc kleinste is. De heer Hesselink (v.v.d.) was daarvan uiteraard minder onder de indruk. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE Scbr^ote een naam ïn brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG Middelburg - city: Het West-Berlfn mysterie, 20 uur. 18 jaar. Electro: Pantser-commando s, 19.30 uur. 14 j. Concertzaal: Kerstmuziekbjjeenkomst ..Jeugd én Muziek", 20 uur. Vlisslngen Alhamhra: Hartstochten rond de trapeze. 20 uur. 14 jaar. Luxor: Michigan kid. 20 uur. 14 jaar. Concertgebouw: Filmavond Chr. Bo- drijlBbond voor de metaalnijverheid en elektrotechnischs industrie, 20 uur. Goes Grand: De Saint in actie, 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom Luxor: Roekeloos avontuur in Alaska. 20 uur, 14 Jaar. Terneuzen Luxor: Winden waaien om de rotsen. 20 uur. 14 jaar. Sas vnn Gent Olympia: De Jantjes, 20 uur, a l. Hulsr Bioöcoopgebouw: Opstand der legioenen, 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum Exodus, 20 uur. 11 Jaar. Zierikv.ee - Concertzaal: Het eirule der desperado's, 20 uur. 14 Jaar. Ringvergadering hervormde mannenvereniging Walcheren Ds. Glashouwer over de Kerk en pinksterbeweging De Ring Walcheren van de hervorm de mannenvereniging „In Dienst der Kerk" hield zaterdagavond een ring vergadering in de Bogardzaal te Mid delburg. De leiding berustte bij de ring-voorzitter, de heer C. Dron- kers te Vlissingen. Ds. W. Glashouwer, hervormd pre dikant te Driebergen sprak over het onderwerp „De kerk en de Pinkster beweging." De pinksterbeweging, al dus ds. Glashouwer, maakt, niet al leen in ons land, grote vooruitgang. In de wereldzending Zuid-Ameri- ka beheerst zij voor een belangrijk deel neemt zij thans zell's de grootste plaats in. Het is onjuist te zeggen, zo vervolgde de Driebergse predikant, dat de pinksterbeweging- zich tegen de kerk richt. Haar leden trachten goede kerkleden te zyn, Niettemin hebben zij wel kritiek op de existentiële kerk. Zij missen daar de gewenste elasticiteit, vitaliteit en élan. Soms maakt zij ook een te starre, dorre indruk. De pinksterbeweging wil daarop een gunstige, geestelyke, correctie zijn. In de eerste christengemeente werd het werk van de Heilige Geest sterk benadrukt. Men heeft wel gezegd, dat de uitstorting van de Heilige Geest op de pinksterdag éénmalig was, 'doch ds. Glasliouwcr meent, dat dit onjuist is. De christelijke gemeente van alle tijden, dient een strijdende, over winnende gemeenschap te zyn. Ook nu heeft zij behoefte aan de door braak van de Heilige Geest. De spre ker noemde de Heilige Geest „de adem van God". Zij bewijst de aan wezigheid van God. Waar God aan wezig is, daar manifesteert zich .ook do werking van Zijn geest. God werkt deze geest in de harten der men sen. Ook nu. 2000 jaren na liet pink- sterwonder, is het de geest welke de gemeente kracht, energie en vuur geeft. Het blad, hetwelk door ds. Glashouwer, te zamen met een ge reformeerd en een remonstrants pre dikant wordt uitgegeven en aan de pinksterbeweging gewijd is, heet dan ook „Vuur". Na de pauze volgde een interessan te discussie, waarbij tal van vragen aan ds. Glashouwer werden gesteld en door deze werden beantwoprd. Hogere verpleeggelden bij Godshuizen Middelburg Uit het voorstel tot de eerste wyzi- ging van de begroting 1962 van het bestuur der Godshuizen te Middel burg, blijkt, dat in het ontwerp van deze wijziging rekening is gehouden met een verhoging van de verpleeg gelden. De verpleegprijzen zijn gebaseerd op die. welke met ingang van 1 juli 1961 zijn ingegaan, vermeerderd niet een verhoging die nog aan de direc teur-generaal van de prijzen moet worden gevraagd. In het ontwerp is de prijs voor de derde klasse per dag 17,25 (thans 16,95) en voor de tweede klasse 23 (thans 22,70). Dc post verpleeggelden voor de gewij zigde begroting wordt geraamd op 1.152.875. Dat is 162.455 meer dan op de oorspronkelijke begroting. Landbouwvereniging vergadert In het Nederlands Koffiehuis te Mid delburg vergaderde dezer dagen de afdeling Middelburg van de Z.L.M. In zijn openingswoord noemde voor zitter J. Davidsc. 1961 een normaal landbouwjaar voor wat betreft do opbrengsten, maar met teleurstellen de prijzen. De rijksveeteelt- en zuivelconsulent, ir. W. L. Harmsen, sprak vervolgens over de technische en economische aspecten van de rundveehouderij. Hij memoreerde onder meer het feit. dat West-Duitsland de beste afnemer is van onze zuivelprodukten. De melk machine maakt steeds meer opgang en dat brengt volgens ir. Harmsen met zich mee, dat er meer melkvee komt. Hij meende verder, dat het mesten van jonge stieren goed ren dabel kan zyn. Na de pauze volgde oen gedachtenwisseling met ir. Harmsen. Kerstaandacht Padvindersgroepen Voor alle Middelburgse padvinders- groepen werd, uitgaande van de Gou den Cirkelgroep, zaterdagmiddag in de geheel gevulde Koorkerk een kerstaandacht gehouden. De leiding berustte bij de leidsters, oehoe Antheunissen-Poortvliet en oehoe Jcroense-Jacobse. Voor de aan vang van de dienst werden geza menlijk kerstliederen gezongen. Eén van de leidsters las het kerstevan gelie, terwijl de kaboutergroep een kerstklokkenceremonie uitvoerde. Na de toespraak van één der leid sters brachten padvindsters kerst- muziek op blokfluiten. Na de slot ceremonie werd gemeenschappelijk, staande het „Ere zij God" gezongen. De kerstaandacht werd afgewisseld met het zingen van liederen. VLISSINGEN Rode-kruisexamens Voor het onlangs gehouden examen voor het theoretisch gedeelte 2e klas helpster bij de kolonne van het Rode- kruiskorps te Vlissingen zijn ge slaagd de helpsters 3e klas: Mw. P, M. Bommelje-Joziasse; mej. A. E. Bosschaert; mw. H, C. Groesserv. d. Berge; mej. G. Loekemeijer; mw. E. Mattemanden Otter; mw. T. Pelsterv. d. Broeke; mw. G. N. PettingsHolland; mw. N. Trail Weeland. Tot helper der kolonne R.K.K. werd aangesteld de heer P. J. Stoop. Rolschaatsbaan onder water gezet De Vlissingse brandweer heeft gis teravond de rolschaatsbaan aan de Hogeweg onder water gezet. Dit voor de schaatsliefhebbers, die gisteren al popelend van ongeduld stonden toe te kijken. Als de vorst meewerkt kun nen de Vlissingse schaatsenthousias- ten vandaag al aan de Hogeweg de schaatsen onderbinden. De Vlissing se rolschaatsbaan is de enige baan in Zeeland, die in een ysbaan kan worden omgezet. GRIJPSKERKE Raad komt bijeen I)e raad Grypskerko komt dinsdag morgen vandaag om negen uur in vergadering bijeen. De zeventien punten tellende agenda vermeldt on der meer de behandeling van een brief van Gedeputeerde Staten betref fende de herindeling gemeenten op Walcheren. Het voorstel van b. en w. dienaan gaande is geen goedkeuring te hech ten aan de onttrekking van Seroos- kerke aan de aanvankeiyk geplande gecombineerde grote gemeente, die dan zou bestaan uit Grijpskerke, Me- liskerke, Aagtekerke en Serooskerke. Serooskerke zal by Veere gevoegd worden. De nieuwe gemeente bestaande uit Me liskerke, Grijpskerke en Aagtekerke zal de naam Mariekerke krijgen. Ver der vermeldt de agenda een voorstel van b en w. tot vaststelling van het krediet in rekening courant voor '62 op 50.000 by de N.V, Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Voorts komt er een brief ter sprake, betref fende een op verzoek van b. en w. uitgebracht advies inzake verbete ring van de openbare verlichting. Aan de orde komen tenslotte nog een voorstel tot vaststelling van een ver ordening. die een. wyziging van de salarisverordening van de ambtenaar ter secretarie inhoudt en een in deze verordening op te nemen bezoldi gingsregeling van de gemeentewerk man en schoonhoudster van het ge meentehuis. ARNEMUIDEN Arnemuidens raad over herindeling Walcheren De gemeenteraad van Arnemuiden zal aanstaande donderdag tijdens een openbare vergadering, die om half acht begint, het wetsontwerp over dé herindeling van Walcheren behande len. Op de agenda staan verder: vast stelling van de begroting over 1962, vaststelling van het presentiegeld van de leden der stembureaus, subsidie verzoeken, oninbaarverklaring van be lasting, een adres van de gemeente raad van Hilvarenbeek, de aankoop van een woning, reclame-belastingen en de verbouwing van de wonihg van de burgemeester Raad Nieuwland akkoord met herindelingsplan Gemeente verliest landbouwgrond Do hoofdschotel van de maandag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Nieuw- en Sint- Joosland vormde de herindeling van het gemeentelijk gebied op Walche ren. Unaniem was men van mening, dat tegen het ingediende ontwerp geen bezwaren bestaan, nu de minis ter Nieuw- en Sint-Joosland als zelf standige forensengemeente wenst te handhaven. Wel zal bij Arnemuiden en bij het Sloe bij Ranimekens land bouwgrond verloren gaan, doeh daar staat tegenover, dat grond van Mid delburg (Nieuwlandseweg, Zaagmo- lendijk en omliggende gebieden en gedeelten van Welsingen) bij Nieuw land zullen worden gevoegd, waar door het inwonertal aanmerkelijk zal worden vergroot. Het voorstel van de herindeling, zo als het thans door de minister is op gesteld, werd met algemene stemmen aangenomen. Het raadslid C. van Nimwegen (p.v.d.a.) verzocht alsnog in de notu len van de vorige vergadering een schrijven van de inspectrice van het kleuteronderwijs vast te leggen. In dit schryven deelt de inspectrice mede, dat het in haar voornemen ligt het bouwen van een éénklassïge openbare kleuterschool voor Nieuw land op de urgentieltjst van 1962 te plaatsen. De raad stelde verder een nieuwe verordening op de heffing van hon denbelasting vast, omdat de oude verordening niet meer voldoet aan de te stellen administratieve voorwaar den. De hondenbelasting zal met in gang van 1 jauari 1962 bedragen: 15 per jaar voor loslopende" honden en voor waakhonden ƒ4,50. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd met ingang van 1 januari beöoemd de heer C. J. Son- ke. Een voorstel van b. en w. om het toekennen van een brandstoffentoe- slag jaarlijks te bezien werd met zes tegen één stem aangenomen. Verder werden besprekingen gevoerd over de verlichting van de nieuwe ryksweg by de toegangswegen tot het dorp en het zware verkeer, dat thans van de gemeentewegen gebruik maakt naar de werkzaamheden in het Sloe. DOMBURG Raad Domburg De raad van Domburg komt donder dagavond om half acnt in vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voor stel over huur en verhuur van de stranden, aankoop van een strook grond van de polder Walcheren, de verkoop van woningwetwoningen aan de Kanonweistraat, het aanbie den van de begroting 1962, het ver lenen van een lozingsvergunning voor de afvoer van rioolwater aan de gemeente Aagtekerke en een subsi dieverzoek voor de restauratie van de Nederlands hervormde kerk. Advertentie) Segeersstraat 4 Middelburg VEEMARKT ROTTERDAM. 18 december. Totale aanvoer 1513 dieren. Vette koeien en ossen 1513.- Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kw.): Vette koeien, in ets. per kg 300—325, 260 —290, 250—260. Vette koeien, aanvoer flink, handel rede lijk, eerste kwaliteit goed prijshoudend, tweede en derde kwaliteit onveranderd, prima's boven notering. AARDAPPELBEL'RS ROTTERDAM. 18 december. Klei-aardappelen 35 mm op waarts voor het binnen'and: Bintje f 10 f 10.50. IJselster f 8.75—f 9.25. Bevelan- der f 11.90—13. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts: Eigen heimer f 16f 18.75. Voeraardappelen f 1.50—t 3.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Herindelingsplan aan de orde in raad Veere De bespreking van het herziene her indelingsplan voor Walcheren is één van de agendapunten, die de ge meenteraad van Veere vrijdagmid dag tijdens een openbare vergadering die om half drie begint krijgt te behandelen. Tevens zal de ge meentebegroting 1962 worden aan geboden en het uitbreidingsplan in onderdelen voor een gedeelte van de gemeente Veere, „Woonark buiten de Veste, Veere", worden vastgesteld. De agenda vermeldt verder een voor stel tot bet verlenen van goedkeu ring aan de begroting van de Stich ting het Godshuis 1962; het aanbie den van de gemeenterekening 1960, de rekening van baten en lasten van het gemeentelijk vismijnbedrijf 1960 'en de rekening van de Stichting het Godshuis 1960. Voorts zal de raad beslissen over voorstellen tot vaststelling van een verordening tot toekennen van uitkeringen aan gemeentepersoneel, tot het verlenen van goedkeuring aan de wijzigingen in de begroting van de Stichting net Godshuis 1961, tot wyziging van de algemene politieverordening en tot wijziging van de gemeentelijke bouw verordening. Op de agenda die 19 punten telt staan ook nog de be noeming van een bestuurslid voor de Stichting het Godshuis, enkele sub sidieverzoeken, een voorstel tot ver huur van enkele percelen tuingrond aan de Oude Kaai en de vaststelling van het bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs in 1962. B. EN W. BESPREKEN STRAKS Situatie thans onhoudbaar B. en w. van Middelburg zullen bin nenkort met de dienst van gemeente werken, met de commissaris van po litie, met rijkswaterstaat en met A.N.W.B.-functionarissen om de ta fel gaan zitten teneinde te trachten een provisorische oplossing te berei ken voor een snellere verkeersafvoer. over de Stationsbrug. Dat deelde bur gemeester mr. J. Dryber gisteren mee tijdens de begrotings verga dering in antwoord op een opmerking van de heer B. A. Hesselink (v.v.d.), die de verkeerssituatie rond de brug thans volkomen onhoudbaar noemde. Het kernpunt van de moeilykheden, zo betoogde mr. Drijber in zijn ant woord, is gebrek aan ruimte. In sep tember hebben b. en w. een brief gericht tot de minister van verkeer en waterstaat, waarna afgelopen week nog tweemaal contact is op genomen met de H.I.D. van Rijkswa terstaat in Zeeland. Daarbij werden verschillende mogeiykheden gesugge reerd: verbreden opritten, voetpaden buiten de brug. twee-riclitingsverkeer voor de scheepvaart, beperking van de doorvaarttyden. Mr. Drijber verklaarde hierby, dat het kanaal voor tweerichtingsverkeer te smal en te ondiep is, terwijl ook I het naar buiten brengen van de voet paden moeilijkheden oplevert. Voorts is het college van plan advies in te winnen van de A.N.W.B.* Deskundige Bij de artikelsgcwyze behandeling van de begroting vroeg de heer M. Wattel (a.r.) bij de behandeling van de gemeentewerkenbegroting op welke basis b. en w. streven naar liet verkrygen van gronden in het uitbreidingsplan, commercieel of op onteigeningsbasis. Hy deed de suggestie om de betrokken ambtena ren van gemeentewerken van advies te laten dienen door een agrarische deskundige. „Dat zal veel onzeker heid en ongewenste speculatie tegen gaan", meende de heer Wattel. Wethouder A. J. Kaland (c.h.) zag de noodzaak om zulk ccn deskundige aan te trekken niet in. Hij wees er op, dat bij grotere aankopen de commissie Van Nooten wordt ingeschakeld. Hij betoogde, dat de gemeente nog nimmer een „echt commercieel be leid" gevoerd heeft, „wy moeten ook proberen zo rechtvaardig mogelijk te zijn", aldus de heer Kaland, die er aan toevoegde, dat de gemeente „niet in het wilde weg een bod doet". Wan neer het aankomt op onteigening, zal een andere commissie bepalen wat de landbouwers ontvangen. „Dan komen de eigenaren toch aan hun trekken", zei de. wethouder. V.V.V.-subsidie De heer W. P. J. Baars (c.h.u.) be pleitte een hogere subsidie voor V.V.V. Middelburg, nu deze vereni ging er in geslaagd is de bijdrage van de leden met meer dan 50% op te voeren tot 3750. De heer Baars verzocht nu de subsidie tot dit be drag op te voeren, daar gebleken is, dat V.V.V. begrijpt, wat haar functie is. De heer B. A. Hesselink (v.v.d.) onderschreef het betoog van de heer Baars. Wethouder J. S. Hoek (a,r.) be toogde, dat b. en w. zorgvuldig moeten afwegen welke belangen het zwaarst wegen. „We zullen uw verzoek overwegen, maar ik acht het bezwaarlijk om in het kader van deze begroting een gunstige beslissing toe te zeg gen", aldus de heer Hoek. Burge meester Drijber geloofde evep- min, dat voor 1062 een verhoging te verwezenlijken is. „Hoewel de subsidie van 3500 zeker geen „muurvast bedrag" hoeft te zijn voor volgende jaren", voegde de burgemeester er aan toe. Voorts werd meegedeeld, dat rijk en gemeente onderhandelingen voeren om op de Balans een nieuw gebouw voor sociale zaken te stichten met de oude gevel van St.-Joris daarin verwerkt. De verbetering van de hoek Pottenmarkt-Langeviele is op de lan ge baan geschoven omdat Monumen tenzorg het pad van de gemeente kruiste... Ir. G. Kranen (v.v.d.) deed een suggestie aan de hand om het gymnastieklokaal van de chr. h.b.s. over te nemen, wanneer de ze school volgend jaar september een nieuw gebouw betrekt. Wet houder Hoek deelde mee, dat dit onmogelijk is, omdat het rijk be paald heeft, dat de gehele school overgenomen moet worden. Wethouder drs. Th. Westerhout (p.v.d.a.) deelde tot siot mee. dat voor de bouw van een theehuisje in het stadspark Toorenvliedt een plan gemaakt is, maar dat de uitvoering bemoeilijkt wordt door het ontbre ken van een geschikte exploitant. GRAANBEURS ROTTERDAM, 18 decembef. Officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe klein aanbod, doorsnee kwaliteit op baste 17 pet vocht tot f 32.30 per schip, franco fabriek, tot f 32.06 per auto. Voedergranen: maalgeret volgens monster f 24.50f 26.50. Kippegerst vol gens monster f 26.50—f 27.50. Rogge, vol gens monster, f 22.75—f 23.75. Haver, vol gens monster f 22.00—f 24.75. Peulvruchten franco Rotterdam: Groene erwten op monster 24—f 27, prima kwa liteiten tot f 31. Schokkers op monster f 23.50—f 25. prima kwaliteiten tot f 28.50. Capucijnere op monster f 33.50.. Bruine bonen, boerenschoon, volgens monster f 50—f 57.50. VEILING BERGEN OP ZOOM 13 december. Prgi 3856. Glasandijvie 57—68. Glassla 5—13. Rode kool 6—16. Savooie kool 1528. Witte kool 47. Was- pecn 10—25. Witlof 76-08. Uien 8—14. Breekpeen 8—15. Boerenkool 1827. Sprui ten 511.35. Comtesse 22—57. Jonathan 37—48. Golden Delicious 46—73. VEILING GOES 18 december. Groenten. Per stuk. Bloem kool B2 43, afw. 12—58. Knolselderij 18— 26. Per kg. Witlof Al 100, A2 86, BI 80— 89. B2 75, Spruiten A2 51—63, BI 40—54, B2 3048, afw. 26—30. Groene savooie kool 1530. Rode kool 1320. Witte kool 1516. Boerenkool 1320. Andijvie 2 15, afw. 14—16. Prei 1 28—29, 2 21—27. Uien 19. Veldsla 64. Bintjes 8. VLASMARKT ROTTERDAM 18 december. Waterrootvlas: lage soorten van 1,39 tot f 1,55, middensoorten van ƒ1,60 tot ƒ1,75, best vlas van ƒ1,80 tot 2.—. Dauwrootvlas: van 1,25 tot 1,85. Breekvlas: van 0,75 tot 1,35 afhanke lijk van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken: van ƒ0,50 tot ƒ0,95. De aanvoer van waterrootvlas bleef ge lijk aan die van vorige week, de meeste partijen zijn van lagere soorten, midden kwaliteiten worden minder aangeboden. Voor alle soorten blijft de vraag goed, vrijwel het gehele aanbod kon verkocht worden. De noteringen zijn onveranderd, voor enkele lage soorten*werd Iets meer betaald. Best vlas is schaars. Dauwrootvlas wordt minder aangeboden, de voorraden geroot strovlas zijn klein. Het gehele aanbod werd opgenomen, prij zen onveranderd tot iets hoger voor de beste soorten. Breekvlas weinig aangebo den. de vraag blijft het aanbod goed volgen, prijzen als vorige week. Gezwin gelde lokken zijn vast, het aanbod wordt wekelijks opgenomen, noteringen onver anderd. ZOUTELANDE Raad vergadert Donderdagmiddag wordt om 2 uur te Zoutelande de openbare raadsver gadering gehouden. De agenda be vat onder meer het verstrekken van een kasgeldlening aan de Stich ting „Gemeenschappeiyk Belang", wyziging verordening tapperijen (n.l. het openstellen van cafés op zondag in de wintermaanden), grond verkoop aan de heer K. Labruyère en de behandeling van een grenswij ziging. Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 16-12: Seawyf van Welmington, Fina Ne derland van de rede, Axeldijk van Van couver, Ludo van zee. Prins Willem V van Le Havre, Kroonborg van Hamina. Kerkedijk van Rotterdam. Officiële publikatie VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 20 december, gaat niet deor. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen bfengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de heer J. de Koning te Vlissingen om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het bewerken van meta len platen, waarin 2 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 2-}« p.k. gebezigd zullen worden in het perceel plaatselijk gemerkt Verkuyl Quakkelaar- straat 4. Gedurende tien dager., tc rekenen van 19 december 1961 af. bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 2 januari 1962. des voormiddags 10 uur. ten gcmeenlp- huize, een openbare zitting worden ge houden. waarin mondeling bezwaren te gen de Inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen x-an de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, tl ie in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting Is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd. degene die. zonder op de openbare zitting ie zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hjj niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. VliMingen. 13 december 1961.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11