Raad van Vlissingen gaf weer geld voor St.-Jacobs- en Gevangentoren Baron Bluff IR. J. H. KRIETEMEIJER NAM AFSCHEID VAN DE RAAD BURGEMEESTER MR. J. DRIJBER OPENDE KANARIE-EXPOSITIE RUIM 100 JUBILARISSEN BIJ KON. MIJ. „DE SCHELDE" „VEILIGHEIDSPOLITIEK IN HUIDIGE RAKETTENTIJDPERK" ZATERDAG 16 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 NIET BIJ IEDEREEN VAN HARTE.. Kostenraming bij restauratie moeilijk Min of meer onder liet motto „wie a zegt, moet ook b zeggen" heeft de Vlissingse gemeenteraad gistermiddag aanvullende kredieten verleend van 111.800 en .125.000 voor de restauratie van respectievelijk de St.- Jacobstoren en' de Gevangentoren. Helemaal van Iiarte ging liet overigens niet bij alle raadsleden, ook al komt 90 procent van deze bedragen dan voor rekening van het rijk. Met name de heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) zag het in zekere zin als een voldongen feit. „Zo langzamerhand wekt het de indruk", zo betoogde hij, „dat het eerste voorstel werd gelanceerd met do bijgedachte, dat als dit eerste voorstel eenmaal is aangeno men de raad het aanvullend krediet dan wel móet verlenen". Het raadslid begreep volkomen, dat het vaak moeilijk is voor een restauratie een juiste kostenraming te maken, „maar vooral wat betreft de Gevan gentoren wekt het toch de indruk, dat de eerste raming te laag gehouden Is". IJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1 Zoet bedrag Burgemeester mr. B. Kolff noemde zich door deze veronderstelling „niet erg aangenaam getroffen", zoals hij zei. „Het zou erg onbehoorlijk van een gemeentebestuur zijn zoiets be wust te doen en we hebben het ook nooit gedaan", stelde hij met klem. Deze tactiek zou volgens de heer Kolff bovendien niet erg handig zijn: de raad gaat eerder met een groot bedrag ineens akkoord, dan met een bedrag-in-etappen", zo meende hij. Raadslid Knoop krabbelde daarop te rug: „Ik heb het niet als een ver wijt bedoeld, maar slechts als een aandringen op betere ramingen". Burgemeester Kolff: „Ik meende be luisterd te hebben, dat U gelooft, dat b. en w. dit als een soort systeem toepassen". Houten balustrade Desgevraagd gaf wethouder F. G. Smit een opsomming-van ontdekkin gen, die aanleiding hebben gegeven tot het aanvragen van een aanvul lend krediet. Zo blijkt uit een nade re studie, dat de balustrade van de Sint-Jacobstoren oorspronkelijk van hout is geweest. Voorts wijken de steunberen af van de oorspronkelijke situatie, is het metselwerk slechter dan was gedacht en zijn er nog al tijd sporen van de brand in 1911. Aan dit alles voegde burgemees ter Kolff nog toe, dat eèn hou ten balustrade het voordeel heeft geschilderd te kunnen worden. Men denkt aan de oorspronkelij ke kleuren wit, rood en groen. Voorts wist de heer Smit te vertel len, dat in de gevangentoren meer kruiskozijnen zijn geweest, ook ko men er ronde schietgaten, er waren stookplaatsen. Een belangrijke ont dekking was, dat het dak' van de eerste verdieping niet uit sleen, maar uit houten balken heeft be staan. Daaruit kon de conclusie wor den getrokken, dat er vroeger inder daad een puntdak geweest moet zyn. Zonder bezwaar kon men akkoord gaan met het aanvullend krediet voor de Sint-Jacobstoren. Ir. J. H. Krietemeijer (a.r.) wenste bij het voorstel voor een aanvullend krediet voor de Gevangentoren echter de aantekening tegen te hebben ge stemd. De heer S. J. Adriaanse (k. v.p.) wilde zich wat betreft de ge vangentoren van stemming onthou den, hetgeen zo zei burgemeester Kolff alleen mogelijk was als hij tijdens de stemming niet in de raad aanwezig was. Deze moeite nam het K.V.P.-raadslid echter niet. Burgemeester Kolff deelde nog mee, dat er nog altijd aan drie mogelijk heden gedacht wordt als bestemming voor de gevangentoren: Ie. een café restaurant, 2e. een expositieruimte, 3c. een Zeeuws nyuariuni. I)e derde mogelijkheid achtte de heer Kolff niet alleen het aantrekkelijkst, maar bovendien het meest vatbaar voor realisering. Huizenkoop Hoewel de agenda 46 punten telde, waren er weinig onderwerpen, die de raadsleden aanleiding tot opmerkin gen gaven. In de lange rij van voor stellen tot aankoop van oude panden in de te saneren binnenstad was er één, dat de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) noopte een vraag te stellen. „Voor 3460 kopen wij hu het pand Kromme Elleboog 1-3. maar is het b. en w. bekend, dat dit pand onlangs op een openbare veiling voor 2750 van de hand ging?", wilde hij weten. Dat was inderdaad het geval. De stroman, die voor de gemeente Vlis singen op deze veiling aanwezig was, mocht toen echter van het gemeente bestuur niet tot dit bedrag van J2750 gaanzo bleek uit de woorden van wethouder Smit. Tal van onderwysvoorstellen werden door de raad afgewerkt. Daarbij werd tot onderwijzer aan de Bonedij- keschool voor g.l.o. benoemd de heer rii E-Yelthuizen uit Sint-Maartens dijk. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Adriaanse in het Groenewoud, Kandidatenlijst G.P.V. voor statenverkiezing Het provinciaal verband van het Ge reformeerd Politiek Verbond in Zee land heeft dezer dagen de kandida tenlijst voor de Provinciale Staten verkiezing 1962 vastgesteld. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. D. J. Oggel te Axel, 2. W". P. Balkenende te Goes, 3. A. J. de Visser te Zaam- slag, '1. A. de Wolf te Serooskerke en 5. L. Hamelink-Dekkcr te Axel. Subsidie voor aanleg sportvelden in Hulst Het coördinatie college voor open bare werken te Den Haag heeft sub sidie toegezegd aan de gemeente Hulst voor het aanleggen van twee sportvelden in die gemeente in D.A.C.W .-verband. Bij een bezetting van 20 man zal deze aanleg gedurende 15 weken Merk verschaffen. waar veel open vlakten zijn, „orde Uitgebreid heeft de Vlissïngse i raad zich gistermiddag tij- i dens de pauze van de raads- zitting te goed gedaan aan banketletters. Sinterklaas had namelijk vernomen, dat de raad veel bezwaren had gehad tegen een aanvullend krediet voor een beeldengroep in het i Nollebos. Om 4000 gulden ging het. Die 4000 gulden kreeg de Vlissingse raad nu aangebo- i denAlthans, dit bedrag i in de vorm van banketletters: j H één vier, vijf nullen, alsmede I een komma achter de derde j op zaken te stellen". De heer P. l nuL „sinterklaas zal schrifte- Bikker (c.h.) sprak er zijn teleur- Iijk bedankt worden", aldus stelling over uit, dat het ontwerp- burgemeester mr B Kolff die saneringsplan tweede fase pas over I drie maanden aan de raad zal wor- m 5' efT*™°Lf,«füJ1 den voorgelegd. Hij drong er op aan, de van ..^3n werkkamer dat de raad voordien nog inzage om zich te wijden aan de ge- krijgt van dit ontwerp. Wethouder neugten van een stuk banket- Smit zegde toe in b. en w. de moge- M letter- zuUen^opperen.11 ™£ormcll! zlttm£ le Il!llllll|[[ll]llllll||ll|II|||l|||||||nillll[lll!lllllllll!ll!ll!lllll!ll[lllllll!lll!li Opvolger reeds bekend: ir. J. B. Ebbing van A.R. Gistermiddag heeft ir. J. H. Kriete meijer (a.r.), die zoals bekend een betrekking In Haarlem heeft aanvaard, afscheid genomen van de Vlissingse raad, waarin hü tien jaar lang op vijf dagen na zitting heeft gehad. Reeds eerder had de heer Krietemeijer schriftelijk ontslag genomen. Inmiddels is zijn opvolger reeds bekend: ir. J. B. Ebling. De heer Ebling is voorzitter van de kies kring Vlissingen van de a.r. Aan het eind van de raadsvergade ring van gistermiddag sprak burge meester mr. B. Kolff lovende en waarderende woorden tot ir. Kriete meijer, „een van de raadsleden, die vaak op de voorgrond trad en die door zijn kritisch geluid vaak stimu lerend werkte", aldus de burgemees ter. De heer Kolff somde de vele raadscommissies op, waarin de heer Krietemeijer zitting heeft gehad, „In veel van deze commissies kon de raad vooral profiteren van uw grote technische kennis", zo zei de heer Kolff, die nog met name noemde het vele werk, dat het scheidende raads lid gedaan heeft voor de verkeers- commissïe. „Helaas konden we niet altijd ingaan op uw suggesties om excursies met de raad te maken", al dus de heer Kolff. Onderhoud van Schouwse waterkeringen aanbesteed In 's Landskamer te Zierikzee zyn donderdagmorgen twee onderhouds- en vernieuwingswerken aan de wa terkeringen iu de Schouwse West hoek en bij Bruïnïsse in het open baar aanbesteed. Het ging hier om werkzaamheden tot 31 december 1962 aan de vernieuwing, het onder houd en het herstel van de aard-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken respectievelijk voor de waterkering van de calamiteuze polder Burgh en Westland en het calamiteuze water schap Bruinisse. Voor het bestek in de Westhoek uit te voeren werd door zeven aanne mingsbedrijven ingeschreven: firma Van Donge en De Voogd te Haam stede, f 63,200; T. en T. K. de Jonge, Renesse, f 63.500; Aannemingsbe drijf „Schouwen-Duiveland, Zierik zee, f 63.800; A. J. Herwey, Willem stad f 63.940: A. W. Wandel, Nieu- vverkerk, f 64.475; D. Rentier en J. de Ruiter, Noordgouwe, Hardinxveld f 64.8S0 en W. Vlot, Sliedrecht, f 65.000. Voor het bestek van de wa terkering bij Bruinisse meldden zich vijf inschrijvers: M. v. d. Velde en Zn., Bruinisse, f 49.268; A. J. Her wey, Willemstad, f 54.718; D. Ren tier en J. de Ruiter, Noordgouwe/ Hardinxveld, f 54.990; Aannemings bedrijf „Schouwen-Duiveland", Zie rikzee, f 57.000; A. Wandel, Nieu- werkerk, f 58.200. Man aan hartverlamming op schorren overleden Op de slikken van de Schelphoek bij Serooskerke op Schouwen werd vrij dagmiddag het lichaam aangetroffen van de heer P. G. te Brouwershaven. Dc man moet bij het rapen van kreu kels aan een hartverlamming zijn overleden. In zijn dankwoord bekende de lieer Krietemeijer er geen moment spijt van te hebben gehad destijds zitting te nemen in de raad. Hij noemde het een vanzelfsprekende zaak, dat hij altijd zijn krachten heeft ingezet voor dit werk. Twee dingen hadden hem in de Vlissin- se raad gefrappeerd: de zakelijke, rechtlijnige, strikt objectieve lei ding van burgemeester Kolff en de bijzondere wijze van samen werking tussen de fracties, die zich vrijwel nooit tot vinnige prin cipiële debatten lieten verleiden. Pas nu aan het eind van zijn ver blijf in de Vlissingse raad wilde hij de betekenis van zijn naam ver tellen: Krietemeijer betekent name lijk burgemeester„Ik vertel U dat nu pas", zo zei hij tot de heer Kolff, „omdat nu niet meer de indruk kan worden gewekt, dat ik nog eens op uw stoel wil gaan zitten". Tot slot deed liij nog eenmaal een suggestie voor een excursie: naar Haarlem! Pluimveetentoonstelling met Kerstmis in Oostburg De provinciale Zeeuwse tentoonstel ling van konijnen, hoenders, sier- duiven en cavia's wordt dit jaar voor het eerst na vier jaar weer in Oost burg gehouden, namelijk op de eer ste en tweede Kerstdag in de grote zaal van de Katholieke Kring. Voor de tentoonstelling hebben dit jaar ongeveer 100 deelnemers ingeschre ven, die in totaal 420 dieren zullen inzenden. De dieren, ruim 300 konijnen en on geveer 100 sierduiven en krielkippen, worden op zaterdag 23 december ge keurd door een jury, bestaande uit de heren B. Wermer te Delft, J. H. de Jong te Rotterdam en D. Ridder- hof te Deil voor de konijnen en de heer B. Remeijer te Gouda voor het pluimvee. De Oostburgse en Bres- kense middenstand en een groot aan tal verenigingen hebben in totaal 250 prijzen beschikbaar gesteld. Ver der zijn er medailles en bekers van de commissaris der koningin in Zee land, de Belgische minister van land bouw, het gemeentebestuur en het college van b. en w. van Oostburg. Voor de mooiste eigen fok 1961 wordt bovendien de „J. C. v. d. Boudf'-wisselbeker beschikbaar ge steld. De officiële opening van de tentoonstelling is bepaald op eerste Kei'stdag 's morgens om 11 uur. De tentoonstelling is op die dag geopend van 11 tot 22 uur en op tweede Kerstdag van 10 tot 18 uur. Bad- en strandweg in Haamstede Door de gewestelijke arbeidsvoorzie ning is toestemming verleend tot uit voering van de verbetering van de Bad- en Strandweg te Haamstede, waarvan de kosten op ongeveer f 90.000,worden geraamd, in de ge meente Westerschouwen. Voor de uitvoering van dit werk Is een ge combineerd subsidie toegezegd door het ministerie van economische za ken en de D.A.C.W. IN SOCIËTEIT „DE VERGENOEGING" Ék li Hg: 4 WmMrMf- T|F§ jj /7.'~ 'te» MHB ffl 'fln Hp J Gelukwensen voor Walcherse „Onze Zangers" Vrijdagavond heeft burgemeester mr. J. Drïjber van Middelburg het druk gehad: om half acht moest hij in de trouwzaal van het stadhuis de actie commissie van de 10 x 10 anti-hon geractie installeren, waarna hij zich naar de sociëteit „De Vergenoeging" moest haasten om hier in de boven zaal om acht uur een tentoonstelling van zang- en kleurkanaries en sier- vogels te openen. Het is mr. Drijber gelukt. Precies op tijd Mas hy op de expositie aanwezig om temidden van 9T In liet Scheldekwartier te Vlis singen is wederom de traditio nele jubilarissenavond van de Kon. Mij. „De Schelde" gehou den, waarop allen, die in een bepaald jaar en in dit geval het jaar 1961 jubileren, ge zamenlijk worden gehuldigd. LEZING MIJVOOR NIJVERHEID EN HANDEL Bedrijfsleven moet zich op aanpassing bezinnen Aan de lunclibijeenkomst van het de partement Zeeland van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, vrijdagmiddag in hotel „De Burg" te Middelburg gehouden, heeft mr. M. Heinsius, kabïnetsadviseur van de heer D. Spierenburg, vice-pre sident van de Hoge Autoriteit der E.G.K.S. te Luxemburg gesproken over liet onderwerp „Veiligheidsjjolï- tiek en bedrijfsleven in het raketten- tydperk". Mr. Heinsius, die alleen'zijn persoon lijke mening weergaf, noemde het van groot belang, dat ook het be drijfsleven zich bezint op de aanpas sing van onze veiligheidspolitiek aan de nieuwe omstandigheden van het rakettentijdperk. 'De gezondheid van onze economie is sterk afhankelijk geworden van het volhouden van een hoog expansie tempo. Dit vereist omvangrijke in vesteringen, waarbij zich de vraag laat stellen of steeds voldoende be reidheid zal blijven bestaan tot ex pansief investeren in de zo kwetsba re randzone van het Westen, waar ook Nederland in ligt. De stille voor waarde voor investeringen in econo mische expansie is immers, dat een groot vertrouwen blijlt bestaan in onze veiligheid tegen de communisti sche dreiging. Vermindert dit ver trouwen, dan kan ernstige economi sche stagnatie ontstaan. Onze veiligheid nu is in het raket tentijdperk pas dan redelijk ge waarborgd, aldus mr. Heinsius, indien voor de Sowjet-Unie be dreiging van ons gebied een even groot risico betekent als bedrei ging van een deel van de Verenig de Staten. Het is een feit, dat over het absolute karakter van de Atlantische solidariteit internatio naal enige twijfel heerst. Wij be hoeven echter de toekomstige hou ding van Washington niet lijd zaam af te wachten; wij kunnen wel degelijk zelf ingrijpen om de agressie-afschrikkende macht van Amerika zo stevig mogelijk aan onze eigen veiligheid te bin den. Een actieve veiligheidspolitiek zal dan ook trachten een antwoord te vinden op de vraag hoe wij en onze buurlanden een doorslaggevend be lang leunen bieden voor het eigen na tionale voortbestaan van de Verenig de Staten. Een voor de hand liggend middel om onze onmisbaarheid voor Amerika te verhogen is een fors na tionaal en internationaal speurwerk en wetenschapsbeleid van onze rege ring, nu de mobilisatie der natuurwe tenschappen de machtsbalans tussen de twee blokken beheerst. Onder meer zou de Europese fabrica ge van een aardsatelliet een weten- schapspotentieel zichtbaar maken, dat Amerika bezwaarlijk in andere handen kan laten vallen. Het herstel van de oude natuurwetenschappelijke traditie van ons land zou overigens zichzelf betalen, omdat daarmee te gelijk de internationale concurrentie kracht van ons bedrijfsleven wordt verhoogd. Er kan derhalve een actieve veilig heidspolitiek worden geformuleerd, gericht op het maximaal aan ons binden van Amerika, waarbij het waarborgen van onze vrijheid, het behoud van een Idimaut van econo mische expansie en (le versterking van onze internationale concurrentie kracht hand in hand zouden gaan. Het minst verantwoord is het blijven innemen van een afwachtende hou ding zoals vóór 1940. Deze lunclibijeenkomst van het Zeeuwse departement van Nijverheid en Handel stond onder leiding van de voorzitter, de heer A. Dirkzwager. Na de causerie van mr. Heinsius was er nog een belangwekkende gedacli- tenwisseling. Nadat het ambtenarenorkest onder leiding van de heer H. S. O. Erdel- mann voor een muzikale inleiding had gezorgd, sprak de heer J. W. Hupkes een begroetingswoord tot de genodigden en daarna afzonderlijk tot de jubilarissen en hun familie leden. Spr. richtte zich daarna tot de jubi larissen en merkte voor hun arbeid op, dat van hen veel is gevraagd. „De Schelde" is dankbaar voor hun ar beid., Zij bleven trouw aan het be drijf "en voelden zich daarin geluk kig. Spr. stelde hen ten voorbeeld aan de jongeren. Daarna reikte de heer Hupkes aan elke jubilaris persoonlijk het gedenk bord en de enveloppe met inhoud uit. Deze jubilarissen waren: Met 40-jarige dienst: J. Adriaanse, I. Barten.R. Besuijen, I. Dattin, P. Dekker, H. S. O. Erdel- mann, C. Geljon, P. J. Gillissen, A. Heijliger, ir. C. Kapsenberg, A. Klop H. de Koning, H. Koppejan, J. J. de Koster, J. Labruijère, D. Leeuwen burg, G. Meerman, F. Naerebout, E. Niemeijer, A. A. Noest, J. de Nooijer, L. de Nooijer, W. Sanderse, P. A. v. d. Staal. C. I. Stroo, L. Verhage, A. de Voogd. J. M. Vreeke, J. S. Weer- pas, J. Wiel<ynaker. Met 25-jarige dienst Ch. Baas, M. van Belzen, H. Blaasse, M. Bode, C. Boone, W. A. H. v. Bor- ren, C. Bosschaart, M. Bosselaar, C. Boucherie. A. de Bruijne, L. de Bruij- ne, P. A. de Bruijne, J. K. Burgerhoff, C. J. But. W. Clarisse, C. Daane, J. G. Dobbelaar. C. Flipse, C. A. Geelhoed, C. A. H. Geers, N. van Gorp, F. C. Groesbeek, J. C. van de Grijp. J. P. van Ham, D. de Hamer, J. de Hamer, J. C. Heblij, I. M. Houtzager, A. J. Janssen, L. J. Janssen. H. de .Tonge. A. P. Jonckman, A. J. Jongepier. C, I. Kaan, P. J. Kiijberg, W. J. de Kok, A. H. de Koning, F. de Koning, J. Krijtenberg, J. G. Langeraar, W. de Leng, J. van Loenen, A. J. Louwerse, P. Marteijn, J. Marijs, J. Meerman, O. A. van der Meijden. W. A. F. Mil- lenaar, M. Nieuwenhuize, S. Oreel, G. de Pagter, J. de Pagter, L. J. Plat- teeuw, D. Polderdijk. J. P. Polderman, J. de Ridder, J. Rottier, J. A. W. Scheepers, A. Schuit, J. Selen. J. C. Sinke, M. van Slooten. A. Smaardijk. A. de Smit, J. A. Smits, W. Stroo, M. Suurmond, C. Tevel, J. J. Vader. A, G. A. Verdonk, J. J. v. d. Vijver. D. de Wit. J. de Witte, M. de Witte, J. H. E. Woltering, L. A. Zwigtman Aan twee gepensioneerden, de heren L. Puijpe en K. de Waard die vijfen twintig jaar gepensioneerd waren, werd een gratificatie toegekend. NIJVERHEID Daarna sprak de heer M. Dirkzwa ger als voorzitter van het Departe ment Zeeland van de My. voor Nij verheid en Handel. Hy wees op de te genstelling tussen de malaise van 25 Nadat burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg vrijdagavond in de bovenzaal van de sociëteit ,J)e Ver genoeging" de kanarie-expositie van de Walcherse vereniging ..Onze Zan gers" had geopendmaakte hij een rondgang langs de verschillende ten toongestelde vogels. Foto P.Z.C.) ■spqpS MINST JOHAN TERWIJL WJ METEEN ommGWK VOORGEVOEL OP TE TRAPPERS STAAT. lange rijen kooitjes met piepende en tjilpende vogeltjes zijn waardering uit te spreken aan liet adres van de Walcherse kanarievereniging „Onze Zangers", die deze expositie en kam pioenswedstrijd ter gelegenheid van haar 50-jarïg bestaan organiseerde. Openhartig deelde de burgemeester de verenigde kanariekwekers in zijn openingswoord mee. dat hij weinig van kanaries afwist, maar toch noemde hij zoveel feiten en gegevens, dat op overtuigende wijze hét tegen deel bleek. „Ook was deze expositie een dubbele gelukwens waard", aldus de burgemeester, „want niet alleen bestaat „Onze Zangers" dit jaar pre cies een halve eeuw, maar is ook één van de oprichters, de heer P. Geldof, nog in leven." Hieraan voorafgaand had de voorzit ter van de kanarievereniging, de heer M. J. Hoogesteger, dank gebracht aan de tentoonstellingscommissie en met name lof toegezwaaid aan de he ren A. M. Baveco en J. Reinders, die volgens de heer Hoogesteger bijzon der veel werk hebben verzet. Verder werd nog het woord gevoerd door. de heer P. Geldof, die enkele herinneringen uit het 50-jarig be staan van „Onze Zangers" memo reerde en de voorzitter van de Ber gen op Zoomse kanarievereniging, de heer B. J. Scheppink, die de Wal cherse vereniging feliciteerde met het jubileum. Nieuwe bestuursleden „Hedenesse" benoemd Het bestuur van het vormingscen trum „Hedenesse" te Cadzand heeft mr. H. Rijpstra, burgemeester van Terneuzen en de heer M. de Boer. directeur van de coöperatieve aan koopvereniging te Breskens, be noemd als respectievelijk voorzitter en penningmeester van genoemd vor mingscentrum wegens vertrek van ds. S. Tijmstra en de heer J. van dei- Tempel uit West Zeeuwsch-Vlaande- ren. Werken uitbreidingsplan gegund De in november door het gemeente bestuur van Zuidzande aanbestede aanleg van openbare werken in het uitbreidingsplan is thans door het college van burgemeester en wethou ders gegund aan de laagste inschrij ver, Aannemersbedrijf M. P. Hol N.V. uit Hulst. jaar geleden en de welvaart van he den. Daarna zegde hij aan de jubi larissen. die 25 jaar in dienst van „De Schelde" waren het erediploma van de Mij. voor Nijverheid en Handel toe. ONDERSCHEIDINGEN Tenslotte was het woord aan de bur gemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, die gelukwensen aan de jubila rissen aanbood en er aan herinnerde dat er mensen waren, die in het zes entachtigjarig bestaan van „De Schelde" meer dan de helft van die jaren voor de bloei van „De Schelde" en dus ook voor de nationale wel vaart hebben gewerkt. Spr. deelde mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd aan een aan tal jubilarissen koninklijke onder scheidingen toe te kennen. Twee on derscheidingen waren reeds uitge reikt. namelijk een gouden ere medaille Oranje-Nassau aan de heer M. A. v. d. Putte, wethouder van Souburg en een zilveren eremedaille Oranje-Nassau aan de heer W. Bos, raadslid van Domburg. Burgemeester Kolff reikte vervol gens uit de eremedaille in goud aan: C. v. d. Graaf. Dc eremedaille in zilver aan: P. A. Beun. G. Dingenianse. P. Hu- bregtse, P. Joziasse, J. de Mooij, J. Parent, W. Pouwer, C. Vader. F. Ver- ijzer, A. de Visser, J. v. d. Woesüjne. De bronzen eremedaille aan: P. Brasser, P. Clarisse, J. Daane, A Goedhart, F. F. Kramp. J. de Nooijer W. de Nooijer, J. P. Paul». C. M.' dé Rijke, .T. C. Rijkse, A. Schout P Schreurs, J. J. Smit. A. Tissink, j. vl d. Velde. Namens de gedecoreerden sprak de heer C. v. d. Graaf een dankwoord. Tenslotte werd er koffie geserveerd in de kantinezaal en trad het gezel schap „Da Toverfluit" op met een al leraardigst amusementsprogramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 17