Nieuwe melkfabriek „Walcheren" Clandestiene bouwer moet uit woning UITBREIDING UIENTEELT OP WALCHEREN VERWACHT KLAGERS VERSCHENEN VOOR DE RAAD VAN BEROEP Waar zijn onze schepen? ZATERDAG 16 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 18 Laagste inschrijver met een bedrag van f 783.750 l)e leden van de coöperatieve melkinrichting „Walcheren" te Middelburg hielden vrijdagmid dag in restaurant Wöliler een algemene vergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd meege deeld, dat er de algelopen maan den een belangrijke stap werd gezet voor de bouw van de nieu we melkinrichting. Alle vergun ningen zijn verstrekt en de aan besteding heeft dinsdag plaats gevonden. Vijf aannemers schreven op dit werk In en de laagste inschrijver was de fa. S. A. Versluijs uit Middelburg; met een bedrag; van f 783.700. De overige inschrijvers waren: fa. Ge- schïcre, Middelburg f793.000; fa. Stegink, Vlissingen f 798.000; fa. Ha zenberg, Vucht f802.400; fa. Winters, Breda f 810.300 Op deze vergadering die werd bij gewoond door 136 leden was ook de oud-directeur, de heer M. A. van Varik, aanwezig. De voorzitter, de heer S. Simonse uit St. Laurens, vond het een groot voorrecht, dat de ver eniging in een hechte eenheid van le den in de gelegenheid wórdt gesteld daadwerkelijk te handelen in sa menwerking met de melkhandel bij het tot waarde brengen van de melk der Walcherse veehouders. Daarbij wordt duidelijk het belang van een consumptiemelkvoorziening van de bevolking voor ogen gesteld, die voldoet aan de eisen van de he dendaagse tijd. De heer Simonse wees vervolgens op de landelijke stijging van de raelkpro- duktie en het opvangen hiervan door de produktie van exportprodukten voor verafgelegen gebieden, waar nog een groot gebrek heerst aan de hoogwaardige produkten, die uit de melk worden gemaakt. De heer W. J. Cevaal uit Ritthem werd1'herkozen als bestuurslid. In de vacature van de raad van commissa rissen ontstaan door het aftreden van de heer P. Besuijen uit Middel burg werd gekozen de heer A. Be- suijen uit Souburg. De voorzitter dankte de heer P- Besuijen hartelijk voor het vele en belangrijke werk, dat hij voor de vereniging heeft gedaan in de 24 jaar, dat hij lid was van de raad van commissarissen. In het bij zonder herdacht hij de tija dat de heer Besuijen voorzitter van dit college was. De heer Besuijen dankte voor de waarderende woorden en wenste de fabriek een goede ontwikkeling van haar ver nieuwingsplannen toe. Aan de mededelingen van de direc teur, de heer J. Lampert, ontlenen wij het volgende: Sinds 1 januari 1961 traden 31 nieu we leden tot de vereniging toe. De melkaanvoer zal in 1961 bijna 22 mil joen kg bedragen, hetgeen ongeveer 1 miljoen kg meer is clan vorig jaar. De berekening van het aan de leden toekomende melkgeld met alle hierbij behorende afrekeningen geschiedt sinds enkele maanden volkomen ge mechaniseerd, terwijl gelijktijdig alle betalingen via de bank aan de melk- leveranciers worden verricht. De in het voorjaar van 1961 terhand- genomen bereiding van laaggepas- teuriseerde bottelmelk en edelvla's blijkt in een grote behoefte van de consument te voorzien, daar de om zetten steeds blijven stijgen evenals die van yoghurt en de flessen geste riliseerde melk. Dit is de eerste fase diebij de bouw van de nieuwe melkinrichting gereed zal komen. Te verwachten is dat op korte ter mijn naast de bestaande verplichte dierziektebestrijdingen als t.b.c. en abortus-Bang, door de gezondheids dienst van dieren In Zeeland, iu naü- we samenwerking met de* fabriek, een aanvang zal worden gemaakt met een vrijwillige georganiseerde Mastitusbestrijding onder het melk vee (bestrijding van nierziekten). In een op 4 januari a.s. te houden kringvergadering Aan de gezond heidsdienst voor dieren zullen door de directeur van deze dienst hierom trent uitvoerige mededelingen wor den gedaan. PRIJZEN MOMENTEEL GOED Rechtbank Middelburg Is ploeg lading of deel van trekker DE landbouwtrekker is in de loop der jaren gegroeid tot een „manusje- van-alles", maar wanneer een ploeg nu aan dat „manusje" bevestigd is, hebben we dan te maliën met een la ding of een onderdeel van het motor rijtuig? Deze vraag kreeg het Mid delburgse rechtbankcollege onder presidium A an mr. P. vaïi Empel at ij- dag voorgelegd, nadat de rijkspolitic uit Axel op 12 september j.l. proces Aerbaal had opgemaakt legen de landbouwer C. V. De politiemannen waren er daarbij van uitgegaan, dat door de steeds groter wordende ploeg (het betrol' hier een zevenscharige ploeg) de combinaties veel te lang worden en de stabiliteit Aan de trac tor in gevaar komt. De Axelse landbouwer was door de Terneuzense kantonrechter veroor deeld tot boetes van 10 en 5 gulden, maar was in appel gekomen, omdat hij van mening was, dat de ploeg la ding van de trekker was. Die mening- staafde de getuige-deskundige ir. E. W. Boogaard, de secretaris van het Landbouwschap, die er op wees, dat het Landbouwschap bij het transport van dergelijke combinaties over de weg uitgaat van een lading: De ploeg bevindt zich in geheven toestand door de wijze van bevestiging (drie puntsbevestiging). De officier van" justitie, mr. A. W. Rosingh was oen andere mening toe gedaan: zoals do constructie in de praktijk gebruikt' wordt kan men volgens hem alleen maar van één ge heel spreken. De bouw van het sa menstel voldoet niet aan de wette lijke eisen met betrekking tot al- stand en wielbasis. De officier achtte bewezen, dal men hier met een on derdeel van het motorrijtuig tc ma ken had en vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, die de landbouwer bad veroordeeld, omdat bij geen rode vlag aan uitstekende scherpe delen had bevestigd. Mr. M. A. Terwoert:. de gemachtigde van de landbouwer, kwam na een uitvoerig betoog tot de conclusie, dat men hier te maken heeft met een la ding. Daarvoor is voldoende zeker heid in de Avet aanwezig, aldus mr. Terwoert, die van mening was. dat hier geen veroordeling kan volgen. De rechtbank zal op 22 december a.s. uitspraak doen. Verplaatsing uit oude gebieden door aaltjes Het veelvuldig voorkomen Aan sten gelaaltjes en Avitrot in de gebieden waar van oudsher de plantuitjes op contract worden geteeld zjjn er de oorzaak van, dat naar nieuwe teelt- gebieden wordt uitgezien. Ook op Walcheren is de teelt Aoor uitbrei ding A-atbaar en gezien de enorme opkomst van de Walcherse landbou wers tjjdens een in Middelburg ge houden Aoorlichtingsavond (door de R.L.V.D. Walcheren en de vereniging voor bedrijfsvoorlichting mag ver ondersteld worden, dat deze teelt zich dan ook Avel uitbreiden zal. „Als er gunstige mogelijkheden zijn, moe ten we er zeker gebruik van maken", verklaarde in dit verband de lieer W. K. van Nieuwenhuijzen, de A'oorzïtter van de vereniging A'oor bedrljfsA'oor- lïchting. Hij zei dat nadat de heer J. L. Koert, hoofdassistent A bij de stichting Ne derlandse uienfederatie een uiteen zetting had gegeven over de uienteelt en over die van plantuitjes in het bij zonder.. Deze wees er op, dat de teelt in ons klimaat door de weersomstan digheden riskant is en de concurren tiepositie met Itaiië, Spanje, Polen Hongarije, die van nature een meer geëigend klimaat hebben, bena delen kan. Hij voegde er aan toe, dat prijs momenteel goed is wel licht een reden voor de grote belang stelling van de Walcherse landbou wers. i De heer Koert besprak eerst de teelt I van zaai-uien. Hij behandelde de ras- jsenkeuze (2 selecties 1 van de fir ma De Jongh uit Goes zijn toege voegd aan de rassenlijst), de teelt (waarbij de kwaliteit van het zaai zaad bijzonder goed moet zijn, terwijl er gemiddeld 7 kg per ha op basis van 90 procent kiemkraclit gezaaid moet worden), bemesting, verpleging en bewaring. KERKNIEUWS Ds. Verschoor schreef in eerste nummer van r.-k. Vlissings parochieblad Verschenen is het kerstnummer, te vens eerste, nummer, van „De Band", contactblad A-oor de parochie van Onze Lieve Vrouwe van de Heilige Rozenkrans en de Heilige Jacobus de Meerdere te Vlissingen. Na een inleidend woord van de apos tolisch administrator van het bisdom van Breda, mgr. J. H. Baeten, spreekt de pastoor van Vlissingen er zijn vreugde over uit, dat het eerste nummer van De Band, waardoor dc parochianen meer contact: met elkaar krijgen, is verschenen. De redactie- werkgroep staat onder leiding van kapelaan G. van Nistelrooy. Opmerkelijk in dit startnummer is de kerstmeditatie. Deze is geschre ven door ds. A. Verschoor, gerefor meerd predikant te Vlissingen. NED. HERV. KERK Beroepen te Witmarsum: M, J. Gols te Midlum: beroepen te Sommelsdijk: A. Kasteleim tc Hei-en-Boeicop; be dankt voor Middelharnis: J. H. Cir kel te Huizen. GEREF. KERKEN Beroepen te Ameide in combinatie met Lexmond: G. J. van der Burgh te Lexmond; beroepen te Nieuwer- oord: G. H. Gerritsen te Dronrijp. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepen le Creil: P. Dedtlens, kan didaat te Kampen. Over de teelt van plantuitjes zei de heer Koert, dat er geprepareerde en koude uitjes zijn, waarvan de laatste soort voor Walcheren de belangrijk ste ïs. De koude plantuitjes zijn be stemd AO or de export, die een enorme vlucht genomen heeft omdat de ui tjes de gehele aa'inter afgeleverd kun nen worden. De heer Koert Avees er op, dat aan dit exportartikel bijzon der hoge eisen gesteld worden, in verband met liet voorkomen van aal tjes. Hij verwachtte dan ook, dat daar door contracten uit de Zak van Zuid- Beveland (waar in 1962 32 procent aaltjes in de percelen zat) naar Wal cheren (8 procent aaltjes) verplaatst zullen worden. Na. deze inleiding- volgde nog een drukke discussie. T.V.-ZENDT1JD VOOR POLITIEKE PARTIJEN De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen ad interum, mej. dr. M. A. M. Klompé heeft in een no ta aan het parlement medegedeeld, dat zij een regeling heeft getroffen met betrekking tot de financiering van de televisieuitzendingen der po litieke partijen. De N.T.S. zal haar medewerking aan deze uitzendingen geven, o.a. door het beschikbaar stellen van studio ruimte en apparatuur voor de uitzen ding, alsmede voor repetities, wan neer deze nodig worden geacht. Zij zal ook het daarbij nodige personeel beschikbaar stellen. Aan de politieke partijen worden hiervoor geen kosten in rekening gebracht. Ten laste van het kijkgeld zal de politieke partijen een tegemoetkoming worden verleend voor de z.g. directe programmakos ten tot het bedrag der werkelijke uit gaven, voor zover deze de in het te- levisiebestel gebruikelijke uitgaven van overeenkomstige aard niet te bo ven gaan. De tegemoetkoming zal ten hoogste 400 per uitzending a'an 10 minuten bedragen. In een onmid dellijk aan algemene verkiezingen voorafgaande periode van nader te bepalen duur zal een bijzondere rege ling worden vastgesteld voor de t.v.- uitzendingen der politieke partijen. Aan de partijbesturen is voorgesteld in februari a.s. een aanvang te ma ken met deze uitzendingen. De uitzendingen zullen zoveel moge lijk plaatsvinden op een vaste dag in de week, Avaarop een N.T.S.-program- ma pleegt te worden uitgezonden voorlopig op dinsdag bij voorkeur onmiddellijk na het meuwsjournaal. PREMIÈRE „PROCES VAN NEURENBERG" De documentaire film „Het proces van Neurenberg" is donderdag in Ber lijn in première gegaan. Onder de Amerikaanse filmsterren die in de film een rol hadden gespeeld en die aanwezig waren in de gTote West- berlijnse congreszaal bevonden zich Spencer Tracy. Richard Widmark, Judy Garland en Maximilian Schell, de broer van Maria Schell. De film gaat over processen die in 1948 in Neurenberg tegen de Nazi-rechters werden gehouden. Hij bevat de boodschap dat het recht niet dienstig moet worden gemaakt aan politieke doeleinden. Verklaai-d werd dat niet één van de Nazi-rech ters die in Neurenberg tot lange ge vangenisstraffen werden veroordeeld thans nog vastzit. Voor twee ton juwelen gestolen in Nice Drie onbekende mannen hebben gis teren uit een .juwelierswinkel op de drukke en sjieke Avenue Gustav V in Nice, A'oor een bedrag van 210.000 gulden aan edelstenen gestolen. IN MIDDELBURG Werkloosheidsuitkeringen en invaliditeitsrente Bezwaren tegen beslissingen van be drijfsverenigingen en het bestuur der Sociale Verzekeringsbank waren de voornaamste klachten, die de raad van beroep uit Rotterdam donder dagmiddag tijdens een zitting ïn Middelburg kreeg te behandelen. On der A-oorzitterschap van mr. W. C. van Zwieten hoorde de raad A'an be roep enkele klagers aan, die protes teerden tegen geweigerde aa-erkloos- heidsuitkeringen, ontslag, geAveiger- de iiiA'aliditeïtsrente en té lage uit kering. Het bestuur Aan de BedrijfSAereni- ging A'oor Detailhandel en Ambach ten had P. L. uit Vlissingen destijds een werkloosheidsuitkering geAvei- gerd. L. was bedrijfsleider bij een handel in scheepsbehoeften. Toen het bedrijf werd geliquideerd, had zijn vroegere Averkgever liem een betrek king aangeboden in een andere, bran che. L. was hier niet op ingegaan, omdat het volgens hem een grote achteruitgang zou zijn. A. v. D. uit Oud-Vossemeer had be zwaar gemaakt tegen het feit. dat het bestuur van de bedrijfsvereni ging' voor de Voedings- en Genot middelenindustrie hem een werkloos heidsuitkering had geweigerd. De ge tuige A. J. W. P. uit St.-Maartens- dijk verklaarde dat men Van D. werk had aangeboden, maar dat hij dit geweigerd had. Van D. ontkende dit pertinent. M. S. uit Vlissingen vond dat hij destijds ten onrechte was ontsla gen. De reden daartoe was vol- De Amerikanen zullen binnenkort po gen een kunstmaan in een baan om de aarde te brengen, die een korte groet in morse uitzendt a'oor de 300.000 radio-ama teurs in de wereld. De amateurs, onder wie de 12.000 in communistische landen, zjjn uitgenodigd dr/e kunstmaan. Oscar, te volgen bij de wentelingen om de aarde. Gungstig perspectief Tweka De directie van (le N.V. Tweka Tri- eotfabrieken in Geldrop deelt mede, dat: de ongunstige invloed, die de slechte zomer A'an (lit jaar op de om vang van de nabestellingen heeft ge had, A'oor oen zeer belangrijk deel door de zeer bevredigende voorA'erkopen werd teniet gedaan. Deze waren na melijk beduidend groter dan in 1960. Ondanks verscherpte binnen- en bui tenlandse concurrentie kan de toe komst met vertrouwen worden tege moet gezien, mede in verband met de goede perspectieven die de handel in Euromarkt-verband opent. Man verdronken in Rotterdam De «8-jarige in Antwerpen Avoon- achtige Deense makelaar Ejnar Jes- sen is in Rotterdam verdronken. Zijn stoffelijk overschot Averd aange troffen in de Oude Haven. Vermoede lijk is hij donderdagnacht, lopende naar zijn hotel aan de Spaanse Kade, door de duisternis misleid en te wa ter geraakt. gens hem niet steekhoudend. Na zijn ontslag had lbj geprotesteerd, echter niet op de officieel juiste wijze. De Souburger J. P. protesteerde te gen het besluit van het bestuur der Sociale Verzekeringsbank hem een uitkering van 70 pet. Avegens ar beidsongeschiktheid te geven. Hij meende, dat hij recht heeft op een hogere uitkering. Invaliditeit Het bestuur van de Sociale Verze keringsbank had de Vlissinger C. W. een invaliditeitsrente geweigerd, om dat men bij een medisch onderzoek had vastgesteld, dat W. hiervoor niet in aanmerking kAvam. W. vond zelf echter dat hij er wel recht op heeft. In al (leze zaken zal de Raad van Beroep binnen drie Aveken uitspraak doen. Raad Den Ham besluit: Gelegenheid voor nieuwe plannen maken (Van onze correspondent) De Overijselse gemeente Den Ham liggend tussen Almelo en Ommen, beleefde donderdagmiddag een sensa tionele raadsvergadering. Zij was bij eengeroepen op verzoek van een ne gental raadsleden. Aanleiding was het bevel van b. en av. aan een inwoner der gemeente, Nieuwjaar genaamd, om een door hem in één nacht; clandestien ge bouwde Avoning af te breken. H.B.U. tevreden over afgelopen jaar In de Arijdag gehouden jaarAergade- ring Aan de Hollandsche Bank-L'nie, heeft de president-directeur, mr. X. E. Rost Onnes* meegedeeld, dat hij teATreden is over de gang van zaken in het lopende boekjaar. Wat het afgelopen boekjaar betreft, waarover verslag is uitgebracht, zeide hij dat de rangorde van de buitenlandse a'estigingen in de resul taten (op basis \'an reële markt- koersen) als volgt was: 1. Argenti nië, 2. Nederland. 3. Brazilië, 4. Tur kije. oa*er het daaraan \roorafgaande boekjaar 1959-1960 Avas de rangorde (op basis van I.M.F.-koersen1. Nederland. 2. Argentinië, 3. Turkije, 4. Brazilië. Turkije is het kantoor met het minste debiteurenA'erlies en dit record heeft het al 25 jaar op zijn naam staan. Stijgende omzet Daalderop De produktie van de N.V. Koninklijke metaalwarenfabrïeken v/h J. N. Daal derop en zonen in Tiei zal in 1961 ongeveer 4 procent boven het niveau van 1960 komen te liggen, zo deelt de directie mede. De omzet- en winstcij fers zullen overeenkomen met die van vorig jaar. Om misverstanden te voorkomèn wordt erop gewezen, dat 1960, voor wat de omzet betreft, heeft kunnen profiteren van een verhoudingsgewijs grotere voorraad gereed produkt per 1-1-1960. Vandaar dat de produktie in 1960 wel iswaar lager was, doch dat de om zetten van beide jaren toch ongeveer hetzelfde peil hebeu bereikt. Drie landen verzoeken deelneming aan E.E.G. Zweden, Zwitserland en Oostenrijk hebben gisteren officieel om onder handelingen A'erzocht over „deelne ming" aan de Europese Economische Gemeenschap. Hoewel ïn de brieven, waarin dit ver zoek is vervat en die gisterochtend door de vertegenwoordigers van de drie landen bij de E.E.G. aan het se cretariaat-generaal van de minister raad van de gemeenschap in Brussel zijn overhandigd, geen nadere aan duiding aa'ordt gegeven, wordt alge meen aangenomen dat alle drie be sprekingen vragën met als doel een associatie met de E.E.G. Met deze drie aanvragen is het aan tal Efta-landen, dat om onderhande lingen over een band met de E.E.G. heeft verzocht, gestegen tot Anjf. Primaat van België benoemd Paus Johannes heeft mgr. L. G. Sue- nens benoemd tot aartsbisschop van Mechelen-Brusse! en primaat van België, aldus wordt uit Rome ge meld. i AMSTERDAM BIESLAND (SSM) KATELYSIA 1 AMELAND 14 plu KERKEDIJK Deze woning werd door Nieuwlaar cn een twintigtal collega's allen werk zaam op een houtbedrijf in Vrooms- lioop, dat ook tot de gemeente Den Ham behoort, opgetrokken uit a'an te voren in dat bedrijf gereedgemaakte elementen. Er was voor de bouw geen vergunning gegeven. De woning was neergezet op een plaats waar, volgens het uitbreidingsplan niet ge bouwd mag worden en volgens de rapporten van de gemeentelijke bouw kundige dienst A'oldeed zij niet aan voorwaarden van veiligheid. De arbeiders die door b. en w. waren aangewezen om het af le breken, c.q. te ontruimen Aveigerden maandag j.l. dit werk te doen. In de raadsvergadering voerden alle raadsleden over deze zaak het woord. Zij vroegen b. en w. de woning te laten staan. Zij vestig den er de aandacht op, dat in de gemeente Den Ham waar driehon derd woningzoekenden zijn en waar voor 1961 slechts 22 wonin gen toegewezen werden door de woningbouw, noodgedwongen zeer velen clandestien bowuen. Blamage Burgemeester G. Bramer verdedigde het beleid van het college, dat geba seerd is op wet en door de raad zelf genomen besluiten inzake uitbrei dingsplannen en bouwA'oorschriften. De raad, zo zei hij, zou zichzelf en de gemeente blameren indien zij beslui ten nam, die anderen aansporing zul len verschaffen clandestien te gaan bouwen. Toen een der raadsleden het voorstel deed, om de tot verdwijning gedoem de woning nog veertien dagen te la ten staan en in die tussentijd dc be woners de gelegenheid te geven niet alleen een woningaanvraag in te die nen. wat zij nog nooit gedaan hadden, omdat zij bij de ouders inwoonden maar ook plannen te maken de ou derlijke woning zodanig te verbou- Aven zodat zij daarin goed onderdak kunnen komen, verklaarde de burge meester dat de gedachte a'an het col lege van b.en av. in dezelfde richting waren gegaan. Verkoop Nadat zij is afgebroken zal de wo ning verkocht Avorden aan een land bouwer in Noord-Holland wiens be drijf door brand getroffen werd en die er tijdelijk in wonen gaat. Afdelingsvoetbal A: RiaAardenburg, Hansw. Boys -Sluiskil, VogelwaardeGroede, HoofdplaatWalcheren, Schoondijke IJzendijke; IB: SVOWK—Rerics- se; res. 1: Biervliet nSteen II. Breskens HClinge II, Oostburg II —Corn Boys m, Zld. Sport TTT Terneuzen H, Luctor nZeelandia II; 2A: RoburCortgene, Patrijzen IIMidd. Boys, Hansw. Boys II Domburg, KwadendammeKruinin- gen, Yerseke II—Volharding; 2B: Aardenburg II—Zld. Sport IV. Wal cheren nVlissingen V, Jong Am- bonVogelwaarde II; 2C: Dreischor IIRenesse II, Brouwershaven II Zonnemaire; 3A: Middelburg IV Kwadendamme II, Patrijzen in LeAved. Boys II. Arendskerke II Robur n. Volharding nLuctor III; 3B: Noormannen nZuidzande; IJzendijke II—Breskens Hl. Hoofd plaat H—Walcheren HI: 3C: Hon- tenisse mSluiskil H. Clinge Hl— HW HI, Corn Boys IVGraauw. Oplossing voor het handbalconflict Tijdens een vrijdagavond in hotel „Terminus" te Bergen op Zoom ge houden A-ergadering is door bemidde ling van het bondsbestunr van het Nederlands Handbal Verbond een oplossing gevonden A'oor het sinds ge ruime tijd in de Zeeuws-Brabantse handbalwereld leAende conflict. Besloten werd, dat de Walcherse ver enigingen in de districtsklasse twee van hun thuiswedstrijden tegen de Brabantse clubs in Middelburg zullen spelen. De andere thuiswedstrijd wordt dan in Goes gespeeld. De in Goes te spelen ontmoetingen hebben betrekking op de dames van Were Di en de heren van Volt. Bij deze ver gadering waren aanwezig de heren J. P. Janse uit Oisterwijk en B. Met selaar uit Amsterdam, beiden leden van het hoofdbestuur van het Neder lands Handbal Verbond. Samenstelling elftal van oud-internationals Het. elftal van de oud-internationals clat op nieuwjaarsdag tegen de ama teur-eersteklasser K.H.F.C. speelt, is als volgt samengesteld: doel: Steiger (P.S.V.), achter: Schaap ('t Gooi) en Odenthal (Haar lem), midden: Biesbrouck (R.C.H.). Terlouw (Sparta) en Van Schijndcl (S.V.V.), voor: Groeneveld en Roo- zen (beiden Haarlem), Appel (For- tuna *54), Lenstra (SC Enschede) en De Vroet (Feqenoord). Slechts één wedstrijd in korfbal 2e klas B Een minimaal programma wordt het a-S, weekeinde afgewerkt in de korf balklas. waarin Swift speelt. De Mid delburgers behoeven zelf niet in het eld te komen. In Den Haag spelen Ie stadgenoten Ons Eibernest en Olympiaan tegen elkaar. Na een sterk begin zijn beide ploegen enigs zins afgezakt. Op eigen veld spelend achten we de Eibers in staat een kleine overwinning te behalen. In dat geval blijft de thuisclub in de buurt van dc koplopers en komt Olympiaan in de gevaarlijke helfi van de ranglijst terecht. Programma: Ons Eibernest Hl— Olympiaan*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13