Bliksemtocht met 10.000 gulden van Zonneveldcomité Rigoureuze maatregel politie Brouwershaven' Sport en wedstrijden PREMIEKEURING PAARDEN RUST ROEST" IN IJZENDIJKE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG DJ DECEMBER 1961 SPORTIEVE ZEEUWEN STEUNDEN GEHANDICAPTEN Voor Zonneveld-zwembad 12.000 gulden bijeen HET COMITÉ „Sport Steunt Zonneveld" heeft dinsdag weer laten zien wat de gezonde sport- jeugd Zeeland in het afgelo pen jaar voor de gehandicapte jeugd heeft overgehad. Die lie ren zijn in hun hoedanigheid van comité-leden net als Uleïne kinderen: liet hele lange jaar kijken ze als het ware met ar gusogen naar elke cent die de sportmensen voor hen bij elk aar sporten, maar ze vlassen naar de ene dag in dat jaar, waarop ze op een bliksemtocht langs de geadopteerde Zeeuwse inrichtingen al dat geld kunnen uitgeven. Bijna 10.000 gulden hebben de sportlieden dit jaar bij elkaar gebracht; bijna even veel als vorig jaar, toen het pre cies 10.000 gulden was. Maar Harry Plompen, de secretaris- penningmeester van het comité, is er vast van overtuigd, dat voordat het 31 december is hij over de tienduizend zal heen zijn. Want er zijn nog enkele verenigingen, die de rekening met hem nog niet vereffend hebben Wat de resultaten van de blik semtocht 1961 geweest zijn?: In de eerste plaats 4000 gulden voor het zwembad, dat het zee hospitium Zonneveld voor de eerstvolgende jaren op stapel heeft staan en waarvoor de sportlieden nu reeds 12.000 gul len bijeengebracht hebben vervolgens 2500 gulden voor Ipenoord, dat daarvoor een te levisietoestel, een speciale rol stoel en speelgoed aanschafte; en dan nog eens 1500 gulden voor Kinderzorg, dat met dit geld een deel van de inrichting van zijn nieuwe vakantiecen trum onder Groot-Valkenisse bij Biggekerke verzorgde. de toeristen-vlucht naar Walcheren is het Kinderzorg-bestuur er in ge slaagd mede dank zij de activitei ten van administrateur Schimmel hot terrein onder Biggekerke aan te kopen, waar de jongens en meisjes 1700 vierkante meter kampeergrond tót hun beschikking hebben. Met de 1961-gift van Sport Steunt Zonneveld wordt een deel van de in richting van het terrein betaald, die reeds gebeurd is: het terrein werd „schoongemaakt" van zwarte bessen, er werd een grasmat ingezaaid en er werd een waterleiding aangelegd. De verdere plannen voor het centrum zijn onder meer de bouw van een een voudig kamphuis, waarvoor de plan nen al in kannen en kruiken ziju en dat door ieder wordt toegejuicht. Het Klrulerzorg-bestuur is er evenwel nog niet in geslaagd om vergunning te krijgen voor de bouw van het kamphuis. Ipenoord HET FRAAIE TV-apparaat, dat al op Ipenoord aanwezig was en nu door de heer Westerweel „officieel" werd overgedragen, had al proefgedraaid voor de patiëntjes, die genoten had den van dc avonturen van Pipo de Clown. Voorts was- voor het bedrag zoals reeds gezegd een rolstoel aangeschaft, alsmede speelgoed, waarmee de jongens en meisjes on noemelijk veel kunnen fantaseren. Ook Ipenoord kreeg een aanvulling voor het „ontspanningspotje" een bedrag van 200 en als „kleinig heidje" ook een voetbal. „Het is haast beschamend, wat U en de Zeeuwse sportmensen steeds voor ons doen. Ik dank U heel hartelijk", reageerde dc directrice van Ipen- ting verpleeg- en rusthuizen Midden- Zeelaiul (waartoe Ipenoord behoort) er aan toe. „Wat U doet is veel be langrijker dan U denkt. Initiatieven als de uwe en die van de sportmen sen kunnen we niet missen in de ge zondheidszorg", sprak de lieer Alme- kïnders. Zonneveld AL DIE BEKENDE gezichten op Zonneveld riepen voor dr. H. A. Roe- bers, de geneesheer-directeur, herin neringen op aan het mooie werk, dat het comité cn dan vooral op twee de pinksterdag samen met dc M.A.C. Scheldegouwen tijdens de Zonneveld- rit steeds doet. „Dan voelen we ons in eigen huis als gast", aldus dr. Roebers, die het deze 'avond voor en kele momenten ook 20 wilde zien. Hij gaf daarom graag het woord aan de heer Westerweel. „Ik kom met een geweldig bedrag voor U, maar toch krijgt U het nog niet", zei deze. Met het oog op de toekomstplannen van Zonneveld ver zekerde liij het bestuur van het zee hospitium van de steun van duizen den Zeeuwse sportlieden. Dit jaar 4000 gulden, gevoegd bij een bedrag van 8000 gulden, dat al eerder be stemd was voor de verwezenlijking van een Zonneveldbos, dat echter niet te realiseren bleek. „We houden het bedrag zolang in beheer totdat het zwembad gebouwd kan worden", be loofde de heer Westerweel. Voorts wees cie comité-voorzitter er op, dat er dit jaar weer van vele zij den meegewerkt is. „We hopen op dezelfde wijze door te kunnen gaan: op naar de 60.000 in totaal. We hebben er nu 50.000", zei de heer Westerweel, die voor het „ontspan ningspotje" 250 gulden overhandig de, alsmede twee voetballen. Dr. Roebers dankte „overdonderd" zoals hij zei voor de-ze enorme steun van de sportwereld en vertelde voorts iets over de behandeling van spastische kinderen, waarbij enkele facetten van de nieuwe organisatori- Kinderzorg KINDERZORG was de eerste „pleisterplaats": comité-voorzitter C. Westerweel, secretaris-penningmees ter H. Plompen en bestuurslid S. Si- monse brachten daar 1500 gulden, waarmee het nieuwe vakantiecen trum van Kinderzorg onder Groot- V'alkenisse van een eerste .inrichting voorzien is. Vorig jaar bezorgden de Zeeuwse sportmensen kinderzorg een volledige kampeeruitrusting. De comité-leden waren hier evenwel nog niet uitgedeeld: ze hadden voorts een „spaarpotje" van honderd gulden meegebracht. Dit bedrag mag Kin derzorg geheel vrij besteden voor ontspanning. Dan overhandigde de heer Westerweel nog een voetbal en tot slot nog wat materiaal voor de Kinderzorg-speelgoedkamer. Directeur H. van Ar kei was bijzon der verheugd over deze grote en klei ne geschenken. Hij bracht het comi té mede namens bet Kinderzorg-be stuur dan ook hartelijk dank. Hij vertelde, dat het vakantièccntrum speciaal ingericht zal worden voor de zwakbegaafde kinderen. Ondanks Goede resultaten voor de Zeeuwsche Confectie De resultaten van de N.V. Zcemvse Confectiefabrieken te Middelburg zijn de afgelopen elf maanden niet on bevredigend geweest, fit het buiten land is een onverflauwde belangstel ling voor de produkten en de order portefeuille is normaal gevuld. Het bedrijf is tot en met april 1963 van voldoende orders voorzien. Tenzij er zich de laatste weken nog bijzondere gebeurtenissen voordoen, is te verwachten, aldus de directie van de onderneming, dat het eindcijfer voor 1961 niet in belangrijke mate van dat van het vorige boekjaar zal afwjjken. Verwacht mag worden, dat het dividendvoorstel over 1961 ge lijk zal 2tjn aan dat over 1960. In juli verstrekte de directie een tussentijdse bcdrijfsmededeling over de eerste zes maanden van 1961, waarin zij een aantal wlnstbeperkende en kosten verhogende invloeden releveerde. Te gen deze achtergrond bezien zijn de resultaten niet onbevredigend te noe men. Over 1960 werd een saldo exploitatie rekening behaald van f 373.66o tegen f 361.569 in 1959 en een winst van f 102.935 (f 102.229 in 1959). Over 1960 werd een dividend uitge keerd van 15 procent, alsmede 2 uit de dividendreserve tegen 15% plus 1 uit de dividendreserve In 1959. Naar verluidt zal president De Gaulle op 31 december voor radio en televisie ccn nieuwjaarswens tot het Fransé volk richten. oord, zuster E. v. d. Gaag. „We I sche opbouw daarvan aan* de orde hebben om deze zaken voortdurend kwamen. Met enkele kleurendia's zorgen", voegde de. heer M. L. Alme- verduidelijkte dr, Roebers zijn helder de directeur van de stïeh- betoog. kinders, Koeperman heroverde wereldtitel dammen l)e Rus ïser Koeperman heeft dins dag te Moskou de wereldtitel dam men heroverd op zijn landgenoot Tsjegolew. De negentiende partij van hun tweekamp om het kampioen schap eindigde na 54 zetten in remi se, waardoor liet puntentotaal van Koeperman (21.) met nog een partij te spelen onbereikbaar Werd voor TsjegoJev, die tot dusver 17 punten behaalde. Nederland in strijd om cup voor landenteams De K.N.V.B. heeft liet Nederlandse A-team ingeschreven voor het toer nooi om de Europese beker voor lan denteams, dat in de periode van 1962 tot 1965 wordt verwerkt. Het wordt een „debuut", want aan het eerste toernooi voor de landenteams, ge houden va ii 1958 tot 1961, nam Ne derland niet deel. Er hebben zich reeds ?2 landen defi nitief gemeld, zes landen schreven onder voorbehoud in. Slechts vier bonden hebben laten weten dat zij niet aan het toernooi zullen deel nemen. De 22 lónden die reeds hebben inge schreven zijn: Albanië, België, Bul garije. Denemarken. Griekenland, Ierse Vrijstaat, Joego-Slavïë, Luxem burg, Malta, Nederland-, Noorwegen, Oostenrijk, Oost-Du itsland. Polen. Portugal. Roemenië, Zweden, Zwit serland, Rusland, Spanje, Tsjecho- Slowakije en Turkije. De zes landen die voorlopig inschreven znn Enge land, Frankrijk, IJsland, Noord-Ier- lanrl, Hongarije en Wales. In het eerste seizoen 1962-'63 worden de wedstrijden voor de eerste ronde gespeeld. In het daaropvol gende seizoen worden de achtste fi nales verwerkt. In 1964-1965 volgen tenslotte de kwartfinales, de halve finales, de eindstrijd en de wedstrijd om de derde en vierde plaats. Argentijn Sivori beste voetballer De beste voetballer van Europa is «Ie Italiaanse Argentijn Omar Sivori, dat is de uitslag van een referendum georganiseerd door liet Franse sport blad „France Football", waaraan door 19 voetbaljournalisten uit ver schillende landen werd deelgenomen. De onderscheiding zal eind januari, tijdens de wedstrijd om de Europa^ beker tussen Juventus en Real Ma drid aan Omar Sivori, die in Juven tus speelt, worden overhandigd. Tot dusver Werden in 1956 Stanley Mat thews, 1957 Alfredo di Stefano. 1958 Raymond Kopa. 1959 Alfredo di Ste fano en 1960 Luis Suarez tol beste Europese speler uitverkoren. De ranglijst van de eerste tien ziet er als volgt uit: 1. Omar Sivori (Ju ventus Turijn) 46 p.; 2. Luis Suarez (Intër, Milaan) 40 p.; 3. Johnny Haynes (Fulham) 22 p.; 4. Yachine (Dynamo, Moskou) 21 p.; 5. Ferenc PuskaS (Real Madrid) 16 p.: 6. Al fredo di Stefano Realen Uwe See- ler (F.C. Hamburg) 13 p.: 8. John Charles (Juventus, Turijn) 10 p.: 9. Francisco Gento (Real Madrid) 8 p.; 10 ex aequo Charlton (Manchester United), Hanappi (Rapid, Wenen). Aguas (Benfica, Lissabon). Santa- mavia (Real Madrid), Sekularac (Rode Pijl. Belgrado), Masopust (Dukla, Praag). Grosies (Tataba- nya) alien 5 p. Geen succes voor Goese handballers in Breda I)e twee Goese handbalverenigingen Tonido en Hellas hebben dezer da gen met hun damès- en herenteanis én Hellas eveneens met herenjunio ren in Breda deelgenomen aan hot Sint-Nleolaastoernooi, dat georgani seerd werd door de afdeling West- Noord-Brabant van het Nederlands Handbal Verbond. In dit toernooi kwam het Tonido-herenteam niet tot een overwinning. Hellas daarentegen moest in een spannend duel tegen Gevelsberg met 78 de vlag strijken, maar wist te winnen van Volt en HEW. De Toni- do-damos verloren nog juist van Vlugheid en Kracht 2 met 23, maar zegevierden met 14 van Volt. Met dezelfde cijfers verloor echter Tonido van KSB. De dames van Hel las speelden gelijk tegen Longa; wonnen van SOA met 5—1, maar verloren weer van Leinhausen met 26. Geen der Zeeuwse teams kwam dus in de finale. Ook de herenjunio ren van Hellas kwamen door twee gelijke spelen juist niet in de eind strijd. De finale-uitslagen waren: da mes poule 1 en 2: LeinhausenVlug heid en Kracht 76: 3 en 4: Vlug heid en Kracht 2—Wilskracht 34; 5 en 6: Be FairRapid '55 34. He- reu poule A en B: GevelsbergMa- linois 87; C en D: Wilskracht Were Di 6—5: E èn F: Uilenspiegel Parthenon 50. Zowel bij de da mes- als bij de herenjunioren won HEW uit eindhoven. Hockey Slechts twee wedstrijden in tweede klas A heren Van het hockeyprogratnma van het afgelopen weekeinde voor de tweede klas A heren vonden slechts twee wedstrijden doorgang. Liberty bleef op eigen veld Forward de baas met 5—2. Het versterkte Bredase team behaalde in een harde en goed ge speelde wedstrijd een gelijk spel te gen Zwart-Wit', dat over'een goede ploeg beschikt. Zwart-Wit heeft tot enkele minuten Voor het einde een 1—O-voorsprong gehad, maar toen een speler moest uitvallen, zag Breda kans de gelijk maker te scoren. Dit betekende voor do Bredase spelers het eerste winst punt In deze competitie. Het huidige Breda III moet zeker in staat, zijn nog punten te verzamelen uit de thuiswedstrijden tegen Tilburg II, Forward II en Middelburg en Waar schijnlijk ook in de uitwedstrijd tegen Push III. Middelburg krijgt op eigen veld nog een bezoek van Zwart-Wit II en de kampioen Were Di. Verder staan er voor de Middel burgers nog uitwedstrijden tegen Liberty, dat een verliespunt meer heeft clan de koploper, Breda III, Til burg II en Forward II op liet pro gramma. De stand is thans: Liberty Were Di Forward II Tilburg II Zwart-Wit II Push n Middelburg Breda 111 9 S 0 1 16 34— 8 8 7 1 0 15 27— 9 4 2 3 10 171* 8 4 1 3 9 17—18 9 3 1 5 7 21—20 8 3 0 5 6 14r—21 8 2 0 6 4 19—25 9 0 18 1 2—28 In Ipenoord waren de kinderen en thousiast aan het spelen met het nieuwe speelgoed, dat zij dank zij de activiteiten van de Zeeuwse sport mensen Jiadden gekregen. Op de ach tergrond de beeldbuis van het TV- toestel, dat ook uit de Zonnevetd-co- mité-kas kwam. Foto PZ.C.) In de onderbond behaalde Middel burg III in Pvoosendaal een gelijk spel tegen Pelikaan n. Vijfde hoogoven aangeblazen Hoogoven nummer 5 van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken is geheel voltooid en gisterochtend aangeblazen en in wer king gesteld. „Met de voltooiing van de houw van deze nieuwe hoogoven en het dezer dagen gereedgekomen van de derde 100-tons staaleonverter in de oxystaalfabriek, is de grond slag gelegd voor een ruwyzer- en staalfabricage die zelfs aanzienlijk uitgaat boven de benodigde capaci teit van ons, ïn het begin van dit jaar aangekondigde „2,45 niln ton staal plan", namelijk voor een jaar produktie van meer dan 3 miljoen ton ruwstaal". Dit verklaarde bij deze gelegenheid ir. A. Drijver, één der directeuren van het bedrijf, die opmerkte dat voorlopig met vier in plaats van vijf hoogovens gewerkt zal worden, aan gezien thans de gelegenheid bestaat om hoogoven nummer twee een gro te reparatie te laten ondergaan. Door de ingebruikneming van hoog oven vijf kan de totale ruwijzerpro- duktle tot ongeveer 2,15 min ton per jaar worden opgevoerd. De vier vori ge hoogovens zijn in eebruik geno men resp. in 1924, 1926, 1930 en '58. Java-China-Paket verwacht lagere resultaten I)e resultaten van de Koninklijke Java-China-Paketvaartlijnen N.V. in Amsterdam over het boekjaar 1961 zullen bij die over het boekjaar 1960 ten achter blyven, alhoewel zij alle voor de scheepvaart ongunstige om standigheden in aanmerking nemen de de directie niet teleurstellen, zo deelt deze tussentijds mede. De voor het bedrijf nadelige invloed van de in maart 1961 plaatsgevon den hebbende revaluatie van de gul den en de voortgaande stijging van de kosten, konden slechts ten dele worden gecompenseerd door de ho gere Inkomsten uit het goederenver voer. De invloed van de in liet tweede halfjaar ingevoerde vrachtverhogin gen'begon pas merkbaar te worden in de laatste maanden van bet jaai\ De passage-inkomsten daalden, het geen hoofdzakelijk ts toe te schrijven aan het wegvallen van passagiers vervoer van en naar Indonesië. De heroriëntatie van do rederij verloopt op bevredigende wijze, alhoewel in toenemende mate concurrentie wordt ondervonden. Resultaten chemische fabriek „Naarden" gelijk Uit een tussentijdse mededeling van de directie van de N.V. chemische fabriek „Naarden" blijkt ook in 1961 een krachtige activiteit op de bui tenlandse markt en een verdere uit breiding van de organisatie buiten Nederland, waarbij ook de overname van een bedrijf een grote rol heelt gespeeld. Factoren als hogere winstuitkeringen van de dochterondernemingen vor men evenwel een tegenwicht, waar door de uitkomst voor 1961 voor het RAAD DEBATTEERDE OVER: Bezwaren tegen bepaling in nieuwe verordening BINNEN HET territorium van de gemeente Brouwershaven ïS het sinds dinsdagmiddag naar de letter van de politieverorde ning verboden om zich tussen zonsondergang en zonsopgang in een stilstaande auto te bevin den met iemand van het andere geslacht, waarmee men niet is gehuwd of die niet in de eerste of de tweede graad tot zijn fa milie behoort. Op verzoek vau de rijkspolitie had den b. en w. deze bepaling in de nieuwe politieverordening ingevoegd en daarover zijn enkele raadsleden gevallen. De heer J. v. d. Doe (p.v.d. a.) vond de maatregel wat. ai te ri goureus en ging daarbij van de ver onderstelling uit, dat (ie politieamb tenaren wel eens misbruik zouden kunnen maken van deze bepaling. Hij haalde allerhande voorbeelden aan om zijn standpunt to verduidelijken. „Wannéér nu op èen koude avond de motor van je auto weigert. Je hebt een monteur gewaarschuwd en je zit met je meisje te wachten op zijn komst dan zou oen politieagent je daarvoor kunnen bekeurenOok tegen het artikel dat dezelfde perso- Engels vrachtschip aan de grond bij Westkapelle Dinsdagmorgen omstreeks zeven uur is het 7000 ton metende Engelse vrachtschip „Streatham HUI" op de Westérschelde ter hoogte van het Noortlerhoofd op ruim anderhalve mijl uit de kust aan de grond gelo pen. Het schip, eigendom van de „Counties Ship Management Com pany Ltd." te London, was geladen met stukgóederen van Leningrad op weg naar Cuba. De „Streatham Hill" moest naar Vlissingen om ie bunkeren en voor reparatie. Des middags om ongeveer half drie is het schip door de sleep boten „Sealdis" en „Gele Zee" en met de hulp van het bergingsvaar tuig „Dolfijn" vlot getrokken. De „Streatham Hill" is naar Vlissingen gebracht voor onderzoek. moederbedrijf ongeveer gelijk, zal zijn aan die van het vorig jaar. De afschrijvingen bewegen zich op gelijk niveau. Do investeringen in vaste activa zullen echter niet onbe langrijk lager zijn dan in 1960, toen zij een top vertoonden. DE VIJFENTWINTIGSTE Uitstekende „kopnummers" van gelijke kwaliteit De vereniging van paardenfokkers in West Zeemvsch-Vlaiuidcnui „Kust Koest", hield dinsdag iu Mzcndijkc haar vijfentwintigste najaarskeuriug. Deze jubileum-prentiekepiring betrof hengst- en merrieveulcök geboren in 1961 en hengsten met l'/V jarige af stammelingen. De aanvoer van jonge paarden was niet groot. Van de zijde der fokkers en handelaren bestond echter toch een ruime belangstelling. Volgens de jury was er een aantal uitstekende „kopnummers" van ge lijke kwaliteit, zodat In een enkel geval zelfs een arbitrale beslissing moest worden genomen. In de groep 1 y2 jarige hengsten werd de bruine „Lue van Reigers- hoeve" van G. A. de Badts uit Schoon dljkc tot kampioen uitgeroepen. Re servekampioen in deze categorie werd „Mare van Sluis" van A. We- maer te Sluis en A. J. E. Temmer man te Hoofdplaat. Het kampioen schap 1 y2 jarige merries viel ten deel aan „Liliane van Schoondijke" van A. J. Verhago te Sóhoondijke. Reserve-kampioen merries werd Ger- da van Draaibrug" van A. J. Buijs- se te Aarden burg. nen verbiedt, langs de openbare weg te zitten of te liggen, kwam dit raadslid in het geweer. Juist toen de dame en heren raadsleden waren be gonnen om de ingelaste bepalingen van alle kanten op haar merites te bezien, stapte adjudant Mudde van de groep Brouwershaven van de rijkspolitie het Plaatsenhuis in Drei- schor binnen, waar de raad deze mid-- dag een hele stapel nieuwe verorde ningen te behandelen kreeg. Burgemeester A. H. Vermeulen schorste onmiddellijk de vergade ring om de groepscommandant in dc gelegenheid te stellen de om streden bepaling in de politiever ordening uit de doeken te doen. Op dc man af richtte de heer Van der Doe daarop zijn bezwaren tot de heer Mudde, die uiteenzette dat men elke verordening ook deze dus 'kan uitleggen naar de letter en naar de geest. Omzichtig De adjudant kon de wat ongeruste raadsvertegemvoordlger dan ook van repliek dienen met de opmerking, dat de invoeging alleen was voorge steld' om bij voorkomende excessen binnen de wanden van de voor poli tieambtenaren altijd wat moeilijk te benaderen auto's, terug te kunnen vallen op een wetsartikel. Do raads voorzitter voegde er nog aan toe, dat de bepaling uit de aard der zaak met de nodige omzichtigheid zal worden gehanteerd. De heer Van der Doe bleef wat arg wanend en zag de bepaling toch maar het liefst geschrapt. Er werd over gestemd en hij kreeg nog drie stemmen mee achter zijn voorstel. Discussie in deze regen van verorde ningen ontstond er ook rond het voorstel omtrent de heffing van rioolbelasting. De heer Van der Doe vond het onbillijk, dat alleen de aan geslotenen in de gemeente Brouwers haven moeten bijdragen. Om dit te motiveren haalde hij aan, dat lang niet alle kosten, verbonden aan het aanleggen en exploiteren van een goed rioleringsstelsel kunnen worden bekostigd uit deze belasting. Boven dien zag hij een onredelijkheid in het voor ieder gelijkluidende bedrag van vijftien gulden. „Progressie dan komen we verder..." Rioleringsplan Nog even kwani bij deze verordening liet rioleringsplan voor de gehele ge meente aan de orde, toen de heer A. C. Visser (p.v.d.a.) inhaakte op een opmerking van wethouder L. M. Moerinond, dat in Noordgouwe de aanleg van riolering zal eindigen bij het voormalige ziekenhuis. De overi ge hewoners van de Donkereweg zul len er dus althans volgens het in voorbereiding zyndo ontwerp van verstoken blyven. Het V.V.D,-raadslid mevrouw E. P. Motmans-v. d. Fee» maakte bezwaar tegen de aanvaarding van een le gaat, dat jhr. F. L. van Schuylcn- burch van Bommcnede aan de voor malige gemeente Zonnemaire had gedaan. Zjj was van mening, dat de antieke kast en het schrijfbureau voor dc burgemeesterskamer nu maar niet plotseling naar „Brouwers haven behoorden te verdwijnen". Waarop burgemeester Vermeulen reageerde met de opmerking: „Het nieuwe Brouwershaven treedt in alle rechten van de vroegere gemeenten". Het nieuwe reglement van orde voor de vergaderingen van de raad vond mevrouw Motmans onvolledig en niet overzichtelijk. Ze had een duidelijker ontwerp bij zich en zag de aanvul lingen daurvan graag in het voorstel van b. en w. aangebracht. Het door het college voorgelegde reglement werd met vijf tegen vier stemmen aangenomen, waarbij werd bepaald dat het altijd voor wijzigingen vat baar is. Tenslotte trok mevrouw Motmans nog van leer tegen het overzicht van de te verlenen subsidies over 1962. Het directe gevolg daarvan was, dat met vijf stemmen voor V.V.V. Brouwershaven is verze kerd van een bijdrage van f 25,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6