PROFITEER Botersmokkelaffaire met twee verdachten Agenda WALCHEREN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK: Fa. J. v. HORSSEN - Alblasserdain MARKTBERICHTEN OOSTKAPELLE HEEFT VOOR 1962 SLUITENDE BEGROTING WOENSDAG 13 DECEMBER 1901 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ECONOMISCHE POLITIERECHTER Geheime bergplaats in auto van schoonvader IN DÉ AUTO van zijn schoon vader had J. de K. Uit Dordrecht een geheime bergplaats ge maakt en met deze wagen ver trok hij op 23 juli - hoopvol gestemd naar Zeèuwsch- Vlaanderen. In die streek had hij jaren gewoond en hij kende dus de mogelijkheden, die een grens tussen twee landen biedt. Bij een controle in Axel gebeur de er echter iets onaangenaams voor de Dordtenaar. Nadat po litiemannen de auto hadden doorzocht, was de bergplaats niet geheim meer. En dat ver droot De R. zeer, temeer daar de bergplaats honderdtwintig pakjes goede Hollandse room boter bevatte. Voor de econo mische poHtiereehter te Middel burg hield hij dinsdagmorgen aanvankelijk vol, dat hfet niet zijn bedoeling was geweest de boter naar België te siiiokkelén. Een andere verdachte in deze zaak was de winkelier G. A. M. uit Clinge. Hü had de boter aan De R. verkocht. De levering van de waar was op een geheimzinnige manier geschiedt: op een afgelegen plek in de polder had M. de boter aan De R. overgedragen. De officier van justitie, mr. J. L. Andreaes, herinnerde zich een ge val van quasi-verduistering in een Zeeuwsch-Vlaamse fabriek, waar bij De R. betrokken was geweest. Volgens, hem was het duidelijk, dat de botér voor België bestemd was. Tegen De R; eiste hij een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van drie jaar, een onvoorwaarde lijke boete van 150 en vérbeurd- verklaring van de in beslaggeno men boter. Zyn eis tegen M. was 500 boete. De raadsman van M., mr. H. C. Al. van Son. wees in zijn pleidooi op de minder rooskleurige huiselijke om standigheden, waarin zijn cliënt ver keert. De economische politierechter, mr. P. van Empel, veroordeelde De R. tot twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, een boete van 75 en verbeurdverklaring van de boter. De winkelier uit Clinge kreeg een boete van 200. Afbetaling Duizend gulden boete was de uit spraak (conform de eis) in de zaak tegen de Vlissingse. rarltö- lmiidelaar It. IW. Bij de verkoop van televisietoestellen had de handelaar zieli niet gehouden aan de af betalingsvoorwaarden. Twee gévallen waren hem ten laste ge legd. De officier sprak zijn mis noegen uit over deze handelwijze. Hij vond het. „bijzonder kwalijk" en memoreerde, dat M.j een reci divist is op dit gebied. Bij verstek werd de expediteur C. H. uit Oudelande veroordeeld tot een boete van 150. omdat het totale tonnage^van zijn wagenpark meer Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd nnar Antwerpen op 11-12: Dongedijk vun Londen. Port Talbot van Zee voor Terneuzen, Prinses Irene van Montreal: op 12-12: Henny-J van Rotterdam. Angolakust van Hamburg, Alpha van Zee voor Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 11-12: Cornelia B III naar Londen, Cana da naar Dublin. Zanzibar naar Londen, Cascade naar Wexfol'd, Njord naar Stock holm: op 12-12: Eagle naar Londen, Jozi- na naar Basse ïndres, Roelof Jan nifar renlt, Katendrecht haar Hamburg. Kam- perdijk naar New York, Aagtekerk naaf Rotterdam. Middelburg City: ....Zal wmd erven, 20 uur, 18 jaar. Electro: De vrede kwaiii te laat. 19,30 uur, 11 jaar. Schouwburg: Voorstelling H.M.D.T., 20 uur. Concertzaal: Uitvoering De Volksstem, 20 uur. Hal stadhuis: ten toonstelling van werken van diehtér- schilder Van Schagen, 10-17 uur. Bo- gardzaal: vergadering landarb. bond kring Walcheren, 10,30 uur. Vlissingen Alhamnra: Het zevende zégel, 20 uur. 13 jaar. Luxór: Met de drie Stooges de lucht in. 20 uur, a l Goes Grand: Het zevende zegel. 20 uur, 13 Jaar. Prins van Oranje: wïnter- ledenvergadering Zeeuwse C.B.T.B., 10,00 uur. Grote Markt; premiekeu- ring lVi-jarigè hengsten en merries, 10.00 uur. Goese lyceuih! berocpen- voorlichtingsmiddng, 13.45 uur. Bergen op Zoom - Roxy: De straatjon gen van Madrid, 20 uur, 14 jaar Luxor: Jacht op de verborgen goud schat, 20 uur, 14 jaar. Temeuzen Luxor: En eeuwig zingen de bossen. 20 uur. 14 jaar. Oostburg Lêdeltheater: En eeuwig zin gen de bossen. 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent - Olympia: Drie Franse katjes. 20 üur, 18 !nnr. Zlcrikzeo Concertzaal: Filmavond Nutsdepartemcnt, 20 uur. bedroeg, dan zijn vergunning toeliet. Tijdens de behandeling van de zaak tegen J. H. uit Oud-Vossemeer laak ten economische politierechter en of ficier beiden de gedragingen van sommige bierbrouwerijen, die café's laten exploiteren door mensen; die biet in het bezit zijn van een vergun ning. öök cleze 21-jarigë jongeman Had een café gedreven, zonder dat hij in het bezit van een vergunning was. Con form de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 10 en voorwaardelij ke sluiting van het bedrijf voor de tjjd van 4 maanden. De Vlisslngse melbslyter W. A. Gi had op 6 november melk en melkpro- dukten vervoerd in een auto, die in gericht was voor eigen vervoer, ter wijl hij daarvoor geen vergunning had. Conform de eis kreeg hij een boete van 6. Aardappeltelers voor de economische politierechter Vele Zeeuwen uit alle delen van de provincie stonden dinsdagmorgen terecht voor de economische politie rechter te Middelburg. Zij hadden na verloop van één of twee jaar weer aardappelen op hetzelfde stuk grond verbouwd en daardoor liet optreden van aardappelmoeheid bevorderd. Soms verschenen de verdachten in groepen van vier of vijf tegelijk voor de economische politierechter, mr. P. van Empel. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, meende dat er bij deze overtredingen veel op het spel staat. De oppervlakte van het stuk grond, waarop de overtreding plaatsvond, nam hij aan als maatstaf voor de boetebepaling. In sommige gevallen gaven karteer- ders een toelichting, In de zaak te gen G. F. G., uit Koewacht conclu deerden mr. Van Empel en mr. An dreae beiden vrijspraak, omdat er volgens hen mogelijk een vergissing gemaakt was bij het karteren. De landbouwer B. L. K. uit Nisse was van mening, dat ook bij het kar teren van zijn terrein een fout was gemaakt. De economische politierechter be sloot deze zaak aan te houden. In alle overige gevallen vaiieerden de boetes, die mr. Van Empel opleg de van f 20,— tot f 250. MIDDELBURG T.b.c.-onderzoek van geméentepersoneêl B. en vv. van Middelburg verzoeken de raad een krediet van 525,— toe tè staan om het 300 ambtenaren sterke personeel van de gemeente óp t.b.c. tè laten onderzoeken. Afdeling Groene Kruis hield jaarvergadering Tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering van het Groene Kruis, afdeling Middelburg, werd de rekening over 1960 behandeld. De baten en lasten van deze rekening bevatten 'n batig saldo van 401,97. Het aantal leden per 3l decémber i960 bèdtoég 2717. Uit de jaarver slagen over 1960 bleek, dat de wijk verpleegsters 9128 bezoeken brach ten aan 175 patiënten. Voor de pre natale zorg werden 67 huisbezoeken afgelegd én voor de zuigelingenzorg 295 bezoeken. Op de consultatiebureaus werden 535 zuigelingen en 274 kleuters be handeld; het aantal verleende con sulten bedroeg respectievelijk 1675 eri 347. Bij de reumabestrijding werden 47 patiënten zerzorgd, 'bij de kankerbestrijding werden, Ö42 bezoe ken aan 12 patiënten' gebracht. Het totaal aantal bezoeken bij dé t.b.c.- bestryding bëdroég 2717; Bij het begin van de vergadering- werden de nieuwe bestuursleden, me vrouw A. B. van Maren Béntz van den Berg-Obkérse, mevrouw M. Ok- ker-Vrolijk en mr. J. F. C. van Dein- se; door do voorzitter, de heer W. K. Schuling, welkom gehetèn. Postduivententoonstelling Van „Zeelandia" D6 poslciuivenhouclersvereniging „zeelandia'1 te Middelburg hield af gelopen zaterdag- én zondag een ten toonstelling van.postduivén. Ingezon- dèn werden 126 vogels. Als keur meester trad op de heer H. du Puij uit Biervliet. De uitslag was als volgt: klas 1, oude doffers: 1 en 4 J. C. F. Jopse, 2 M. Jasperes. 3 P. van Sabben, 5 J. de Buck; klas 2. oude duivinnen: 1 J. C.. F. Jopse, 2 M. Jaspers, 3 D. v. d. Berg. 4 L. de Voogd. 5 P. van Sabben: klas 3, ja rige doffers: 1 J. van Belzen, .2 B. Mulder, 3 J. de Buck, 4 A. van Oeve- len, 5 J. C. F. Jopse, 6 C. de Graaf, 7 P. van Sabben, 8 M. Jaspers; klas 4, jarige duivinnen: 1 J. C. F, Jopse, 2 M. Jaspers, 3 B. Mulder, 4 L. de Voogd, 5 J. de Buck; klas 5, jonge doffers: 1, 6 eri 8 D; v. d. Berg, 2 L. dé Voogd. 3 A. van Oevelen. 4 én 5 J. C; F. Jopse, 7 P. J. van Belzen, 9 A. Hooftman; klas 6: jonge duivin- nën: 1 B. Mulder, 2 P. van Sabben, 3 en 5 M. Jaspers, 4 J. C. F. Jopse, 6 D. v. d. Berg; klas 7, late jonge dofers: 1 J. dé Buck, 2 P. van Sab ben, 3 J. C. F. Jopse: klas 8, late jonge duivinnen: 1 en 2 A. v. d. Wel- lè, 3 M. Jaspers. De mooiste vogel van de tentoonstelling was van J. C. F. Jópse; de mooiste düivln was van J. C. F. Jopse. Èr werd gekeurd in 8 klassen. VROUWENPOLDER C.B.T.B. vergaderde De afdeling Vrouwenpolder van de C.B.T.B. vergaderde dezer dagen on der voorzitterschap van dè heer W. Wouters. De voorzitter sprak over „Vragen betreffende de toekomst". Naar aanleiding van liet rapport van hét Landbouwschap over de. land bouwpolitiek op langere termijn wer dén de wijzigingen, die zich thans in dé landbouw voordoen, besproken. Ónder meer dè positie van het klei ne bedrijf én het prijsbeleid voor landbouwproduktén. Hierover volgde een Uitvoerige discussie. AAGTEKERKE Agatha" gaf uitvoering Met de Jhr. mr. de Casembrootmars opende de muziekvereniging „Aga tha" zaterdagavond in „Amicitia" te Aagtekerke haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van haar dirigent, de hèèf Simónse. Het programma ver meldde voorts nog een aantal mar sen, alsmede enkele ouvertures, die zëêf Verdienstelijk wérden uitgèvoerd. Na de pauze mèt Verloting bracht de toneelvereniging „Biggekerke" onder leiding van de heèr Tange het vrolijke toneelspel „De wonderdokter", vóór het voetlicht. VLISSINGEN Nieuwe speeltuin bij oude gasfabriek Dé Vlissingse speeltuinvereniging „De oude stad", die haar terrein bij de Oranjemolen als gevplg van de bunkeropruiming heeft moeten prijs geven, heeft thans de beschikking gekregen over een nieuw terrein. Met cle medewerking van het gemeente bestuur heeft „De oude stad" beslag kunnen leggen op een ongeveer 1400 vierkante meter groot terrein bij de voormalige gasfabriek. Hier zal een nieuwe speeltuin komen, voorzien van de meest moderne speelwerktui- gen. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe speeltuin in het eerste kwar taal van 1962 zal worden geopend. Toen het terrein bij/ de Oranjemolen destijds verloren ging, stond het be stuur van „De oude stad" voor de keus de vereniging op te heffen of weèr van voren af aan te beginnen. Mèn besloot tot het laatste, koos een nieuw bestuur en verklaarde alle lidmaatschappen vervallen. Thans is „De oude stad" bezig met een grote ledenwerfactie. Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge Vlissingse schaakcompetitie werden de volgen de partijen geSpeeld: J. Hoogstrate- J. v. d. Hage 3.-0; P; A. C. Eikker-A. Mabelus 0-1; J. Jansen-F. H. J. Die- perink afgebr.A. Mast-C. J. Mom- maas. 0-1;-W. Mesman-J. van Wijnen 0-1; P. L. Antheünisse-A. Boer 0-1; A. de Ridder-D. Antheunisse 1-0.; J. C. Koetsenruijter-M. C. Hasselaar 0-1; M. v. d. Linden-L. Elzelingen 0-1 J. M. van de Berg-A. Willenise 1-0 J. G. Olijve-Pattenier 1-0: J. Hof- man-J. den Engelsman 1-0. O.- EN W.-SOUBURG Expositie hoenders, konijnen en sierduiven in Souburg Vrijdag; zaterdag en zondag wordt er in de concertzaal „De Zwaan" te Souburg een tentoonstelling gehou den van hoenders, sierduiven en ko nijnen. Deze expositie is georgani seerd door de vereniging „Nut en Genoegen" te Souburg, in samenwer- kihg met de zusterverenigingen uit Middelburg en Vlissingen. Voor de eigenaren van de 424 dieren, een top- aantat» voor Zeeland; zijn ruim hon derd ereprijzen beschikbaar. De prijzèn zijn onder meer geschonken door liet koninklijk huis, de commis saris van de koningin in Zeeland, de burgemeesters van Middelburg, Vlis singen en Souburg en door vele ver enigingen en particulieren. De Ne- derfandsche Bond van Sierduivenhou- ders zal tevens het kampioenschap van Zeeland op deze tentoonstelling betwisten. SEROOSKERKE (W.) Familie-avond Christelijke Besturenbond De Christelijke Besturenbond van Serooskerke (W) en omstreken hield dezer dagen de jaarlijkse fa milieavond in het verenigingsge bouw. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer W. Onder- dijk, hield de bondsbestuurder, de heer Krooshof, een toespraak over het onderwerp „De vrijheidsvaan". Spreker schetste de omstandighe den waaronder in vroeger jaren de werknemers hun arbeid moesten verrichten. Verder gaf hij een over zicht van de verhoudingen zoals die tegenwoordig in de verschillen de bedrijfstakken gelden. De leider van afdeling Serooskerke van „Werkende Jeugd", de heer J. Schout, deed éen beroep op de jónge leden om lid te worden. Na de pauze trad de toneelclub van het C.N.V. uit Goes op, met het blijspel „Betje regeert". Na afloop kregen de dames en he ren van het toneelgezelschap een attentie aangeboden. „Werkende Jeugd" vergaderde Dezer dagen hield de „werkende jeugd" afdeling Serooskerke (W) in de bovenzaal van het verenigingsge bouw een bijeenkomst welke onder leiding stond van de heer J. Schout. Na behandeling van de verenigings- zaken vertoonde de leider kleurendia's over zijn deze zomer gemaakte reis naar Spanje. Verkiezing ambtsdragers Bij de verkiezing van ambtsdragers In dè Gereformeerde Kérk te Seroos kerke (W) werden gekozen tot ouder ling de lieren P. J. Abrahamse en P. Joziasse Lz. en tot diaken de heren G. van Keulen en P. Provoost. Raad Wemeldinge behandelde begroting voor 1962 De raad van Wemeldinge heetf in de dinsdagavond gehouden vergadering de gemeentebegroting voor 1962 be handeld. De cijfers van deze begro ting gaven wij reeds in de krant van zaterdag. Aan deze begroting wijd den de verschillende fracties uitvoe rige algemene beschouwingen. De heer A. P. Schoüwenaar (p.v.d. a.) pleitte onder meer voor een zo laag mogeüjke huur van de wonin gen en wees op enkele slechte boch ten in de gemeente. Verder was hij van mening, dat het gymnastieklo kaal was verbouwd ten gerieve van de gymnastieklessen en niet om er vergaderingen in te houden. Deze laatste mening werd onderstreept door de' heer J. A. Schipper, die na mens de A.R.-fractie het-woord voer de. Het bedrag per leerling voor de la gere school werd voor 1962 vastge steld op f 45,55. De reinigingsrechten werden verhoogd van f 5,tot f 7.Voor de behandeling van dé begroting deelde burgemeester C. N. F. van Sas mede, dat de riolerings werken aan de Zuidelijke Achterweg de Zandweg en de Hogeweg zijn ge gund aan de firma Boohe en Besuij- en te Goes. Eerste uitdeling van Zeeuwse spekclub De afdeling Souburg van de „Eerste Zeeuwse Spekclub" hield dinsdag avond uitdeling in „De Zwaan". Hier gingen 168 pakketten varkensvlees van 9 kilo elk en 71 pakketten van 6 kilo rundvlees over in handen van de leden, die hiervoor een jaar lang 50 cent per week gespaard hebben. In de maand december werden voor de gespaarde gelden runderen en varkens gekocht, geslacht en onder toezicht van enkele leden in gelijke porties verdeeld. De bedoeüng is, dat de leden met de feestdagen in de cember iets extra's hébben. De spekclub is vijf jaar geleden op gericht. Het ledental is in die tijd gegroeid van 52 tot 900. Gedurende die vijf jaar is vdor rüirh 89 duizend gulden aan vlees uitgekeerd, waar van ruim 28 duizend gulden dit jaar. (Advertentie) ARNEMUIDEN Benoeming leden stembureaus Burgemeester en wethouders van Ar- nemuiden hebben tot leden van Het hoofdstembureau benoemd de heren, Joz. Siereveld, tevens plaatsvervan gend voorzitter, C. -van Hemert. Jac. van Belzen, J. L. Joosse en K. J. Ste- ketee. De burgemeester is ambtshalve voorzitter. De zittingsduur is 4 jaar Tót lid van het stembureau voord e verkiezing van desprovinciale Staten en de gemeenteraad werden benoemd: Stembureau I: C; van Hemert, K. J. Steketee, de burgemeester is ambts halve voorzitter. Stembureau II: Joz. Siereveld, J. L. Joosse en Jac van Belzen. Kerst voor de bejaarden De N.C.V.B. afdeling Arnemuiden zal dinsdag 19 december voor de bejaar den van Amemuiden een kerstmiddag verzorgen in het verenigingsgebouw „De Arne". Er zal óp die middag een inleiding worden voorgelezen alsmede 'een kerstverhaal. Verder worden de ouden van dagen getrakteerd. Des avonds wórdt het kerstfeest gevierd voor de leden met genodigden aan de hand van een kerstliturgie. Een koor tje van de N.C.V.B. afdeling Ame muiden zal kerstliederen zingen met orgelbegeleiding. SINT-LAURENS A.r. kiesvereniging Dezer dagen vergaderde de a.r.- kies vereniging te Siht-Laurens in de consistorie van de geref. kerk onder leiding van de heer J. Riemens. Het Zeeuwse Tweede-Kamerlid cle heer J. A. van Behnekom uit Middelburg sprak over: „Actuele vragen van deze tijd. Na een boeiend betoog van spreker, werd het onderwerp in be spreking gegeven. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Verder werd festemd over personen voor de ver- iezingen in 1962 voor de Prov. Sta ten. ORIGINELE AMERIKAANSE- en ENGELSE SIGARETTEN van 1.— Nu voor 50 resp. 60 ct. EXPORT-SHAG licht -vzwaar - halfzwaar speciale export-kwaüteit 40 goedkoper dan gewone shag. SIGAREN VAN BEKENDE GROTE FABRIEK. Door directe levering guldens voordeliger Morgen op dè markt in Middelburg. LET OP DE STAND MET GEEL-RODE VLAG VEEMARKT ROTTERDAM 12 decémber. Totale aanvoer 23G3 stuks. Weekaanvoer 4473, Vette koeien en sen 150. Gebruiksvee 809. Vette kalveren 250. Graskalvéren 203. Nuchtere kalveren 663. Paarden 40. Veulens 9. Schapen of lammeren 211. Bokken of geiten 28. Prijzen in cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3e kw. Vette'koeien 300—320 260—270 250—26 Vette kalv. 295—330 265—295 250—265 Slachtpaarden 255 220 20 Prijzen in guldens per stuk le kw. 2e fewi 3e kw. GraSkalveren 450 350 25 Nuchtere kalveren 195 175 16 Schapen 120 100 9 Lammeren 110 90 8 Kalf- én melkkoeien 1240 1130 97 Vare koeien 820 720 66 Vaarzen 950 750 63 Pinken600 500 45 Vette koeien: aanvoer Iets minder, handel flauw, prijzen als gisteren. Véttë kalve ren: aanvoer wat ruimer, handel goed, prijzen constant, prima's boven notering. Graskalveren: aanvoer als vorige week, handel kalm. prijzen 6tabiel. Nuchtere kalveren: aanvoer even groter, handel kalm, prijzen iets hoger. Slachtpaarden: aanyoer klein, handel iets levendiger, prijzen wat stijver. Schapen en lamme ren: aanvoer iets ruimer, handel goed, prijzen prijshoudend. Kalf- en melkkoei en: aanvoer matig, handel lui, prijzen on veranderd. Vare koeien: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen ongewijzigd. VISMIJN COLIJNSPLAAT 12 december. 513 kg exportgarnalen 208— 223. 10 kg schar. 74 kg bot. 31 kg wijting. i4 kg kabeljauw. 10 kg wulk. 2725 kg sprot, 39 kg ongesorteerde vis. EIERMARKT GOES Bericht voor handelaren. 12 december. Kippeëieren 11 cent. Kleine eieren 8 cent. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 13 december. Fruit. Goudrenéttén H 85 op 59, 2D 56. Golden Délicious 80 bi) 76; 75-86 76, 70-75 71—75, 65-70 60—75, 60-65 59—73, 2D 53—57, 3 grof 60—65, 3 fijn 33—58. Jo nathan 75-80 75. 70-75 59—81, 65-70 65—73, 60-65 57—71, 3 grof 40—61, 3 frjn 33- Appelen. kroet 28—49. Saint Remy H 75 op 45, 65-75 43, 2D 39. 3 grof 43-^44. Peren kroet 1034. Tomaten A 1,27. Groenten. Bloemkool 4 st. per kist 61—71, 6 st; per kist 41—50. 3 st. per kist 26- Sla 6—20. Andijvie glas 3164. Rode kooi 716. Savooiekool 1022. Boerenkool 12. Witte kool 610. Prei 1022. Waspeen 40—50. Veldsla, glas 1.96—2.30. Witlof 71— 94. Spruiten, ongeschonnd 2548, idem geschoond 5671. RAAD IN BEGROTINGSZITTING Algemene waardering voor krachtiger gemeentebeleid Do raad Oostkapelle heeft tydens zijn dinsdagavond gehouden vergadering uitvoerige beschouwingen gewijd naii hot enige agendapunt, de gemeente begroting Ï962. Na hoofdstuksge- wijze behandeling van deze gemeen tebegroting, waarhij de raadsleden in de gelegenheid waren verschillen de opmerkingen te maken, werd do- ze zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. De inkomsten en uitga ven van de gewone dienst zijn ge raamd op een bderag van 592.176,80 met een post onvoorzien van 29.206,88. Heeds eerder hadden li. on w. aan do raad een uitvoerige toelichting op deze begroting ver strekt. Aan deze behandeling van de gemeentebegroting 1962 gingen en kele algemene beschouwingen der raadsleden vooraf. De heer A. Coppoolse (a.r.) consta teerde met waardering en dankbaar heid, dat de gemeente Oostkapelle in velerlei opzicht bouwt aaii de toe komst, De heer j. de Visser (s.g.p.) Was het roerend met hem eens. Dit raadslid vroeg blrjvénd aandacht voor het bouwen van bejaardemvo- ningen. De heer A. Don (p.v.d.a.) daarentegen van mening, dat het ge meentebeleid wel goed bedoeld, maar een teveel springen van de hak op de tak is. Hij achtte een urgentieplan zeer hard nodig en drong er bij b. en w. sterk op aan het bouwen in de re creatiesector zoveel mogelijk te be vorderen. Tevens vroeg hij zich af in verband met de salarispost voor de gemeente-arts en met alle waardering voor de betrokken arts of deze functie üi deze tijd nog wel gehandhaafd moest blijven. Burgemeester J. G. Sprenger wees er in zijn antwoord op, dat het bij de heer Don blijkbaar nooit goed genoeg is. „Treft ons, wanneer wij niet over plannen beschikken liet verwijt, van een tekort schie ten in het beleid, nu we met een groot aantal plannen komen geeft U toch de voorkeur aan een drie- of vierjarenplan", zo zei de voor zitter. Voorts stelde burgemeester Sprenger. dat brj ontslag van de gemeente arts een wachtgelduitkering Intreedt. Hij achtte het verstandiger naar aan leiding hiervan eerst de samenvoe ging van de gemeenten af te wach ten. Deze vergadering werd bijgewoond door de voltallige afdeling van de Ar- jos in Oostkapehe. VEILING V.V.Z.B. GOES 12 december. Export- en industrieveiling: Cox' Orange Pippin KL. I 75-80 109, 70-75 114—117, 65-70 108—109, 60-65 80—86, 55-60 62—64. Goudrenet KL. i 95-105 64, 85-95 63—68, 75-85 67—71, 65-75 59—62, IID 50— 56. Jonathan KL. I 80-35 62—60, 75-80 69— 71, 70-75 71—72, 65-70 64—65, 60-65 56, HD 43—47. Golden Delicious KL. I 85-90 73, 80-85 73—77. 75-80 74—79. 70-75 76—79, 65-70 69—71, 60-65 64. IID 47—52. KL. II 85-90 72. 80-85 70—74, 75-80 70—75, 70-75 68—76. 65-70 61—6S. 60-65 54—65. Zoete Ermgaard KL. I 65-75 5963. 55-65 5155, IID 36—33. Winston KL. I 75-80 61—71, 65-70 60—62, 55-65 30. KL. II 75-80 55—60. 65-70 51, 55-65 4950. Lombarts Calville KL. I 80-90 57—60, 70-80 56—67, 60-70 51— 60. Doyenne du Comice KL. I 80-85 110, 75-80 112—116, 70-75 106—107, 65-70 103— 104, IID 79—86, KL. II 85-90 93, 80-85 100— i02, 73-80 104—105, 70-75 104—103, 65-70 9798. Gieser Wildeman KL. I 60-70 63 67, 50-60 52—54, IID 29—37. Saint Remy KL. I 75-85 4144, 65-75 42—43. IID 33—39. Op monster: Conférence KL. I 65-75 85. 55-65 81. KL. H 65-75 80. 55.-65 74. Legl- pont KL. I 53-65 44—5!. 65-75 65. KL. II 55-65 47. Saint Remy KL. I 65 mm en op 42. Gëwone velling: Cox* Orange Pippin gr. 7476, fijn 5558. stek 1939. Goudrenet grof 52—60. lijn 47—55. kroet 43—46. Jo nathan grof 48—58. fijn 3347. krnet 48. Golden Delicious grof 49—68. fijn 44—57, kroet 4353. Zoete Ermgaard grof 49. fijri 33—35. Conférence IID 4345. grof 5464, fjjn 4244. Doyenne du Comice grof 82—86. fijn 61—74. Legipont grof 83. fijn 27. Gieser Wildeman grof 4347. fijn 3136. Saint Remy grol 37. fijn 36. Lom barts Calville grof 46—51. fijn 3842. Winston grof 48—50, fijn 41—42. Diverse appelen kroet 42. VEILING KRABBENDIJKE 12 december. Golden Delicious 1 83-90 72—73, 80-85 74—75, 75-80 74—70, 70-75 74—75. 65-70 69—70; 60-65 60—61, 85-90. 69—71, 80-85 71—73. 75-80 73—74, 70-73 7i—74, 65-70 62—70, 60-65 55—60, 2D 50, 3 grof 56—65, 3 - fijn 47-=-54. kroet 27—43. Jonathan 2 80-85 57. 75-80 60—63, 70-75 59—66, 65-70 56—60. 60-65 52—54. 2D 45. 3 grof 50—60. 3 fijn 41—47, kroet 37. Cox' Orange Pippin 1 75-80 102. 70-75 109; 65-70 98, 60-65 83. 35-60 63. 2 65-70 80. 60-65 81, 55-60 61. Ellison Orange 2 75-85 53—57, 65- 75 47—19. 55-65 41. 50-55 29. 3 grof 42—45. 3 fijn 42, kroet 28. Lomharts Calville 2 80- 90 53. 70-80 58, 60-70 47. 2D 31, 3 grof 47, 3 fijn 29; kroet 30. Glorie van Holland 2 *75-83 59. 65-75 5455, 3 grof 40. 3 fijn 31— 45, kroet 37. Saint Remy 2 85-95 36, 75-85 39; 65-75 39, Comtesse de Paris 1 65-75 32, 3 fijn 23. Winston 1 75-80 59. 70-75 65. 65-70 67. 60-65 55, 53-60 44, 2 80-85 59, 75-80 61, 70-75 64, 65-70 57. 60-65 49. 55-60 Al. 3 grof 48. 3 fijn 31. kroet 25. Conférence 1 65-75 85. 55-65 79, 2 65-73 76. 55-65 71, 2D 42, 3 grof 57. 3 fijn 43. kroet 20—24. Br. A. Lucas 2 85-95 59. 75-85 66-68. 65-75 56, 2D 34, 3 grof 30—35, 3 fijn 26—28. Doyenne du Comice 1 85-90 99. 80-85 109. 73-80 113. 70-75 110, 2 80-85 96. 3 grof 72. Vérpakt fruit: Jonathan 1 80-85 67. 75-80 71, 70-75 75, 65-70 72. 60-65 62. Br. Alex. Lucas i 85-90 66, 80-85 70. 75-80-74, 70-75 73; 65-70 63. Doyenne du Comice 2 85-90 98, 80-85 108, 75-80 112, 70-75 107. 65-70 103. BEURSBERICHT MARKT GOES 12 DECEMBER 1961 Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoen af boprderjj f 28—30.50 per 100 kg. Haver, boerenschnon af -boer derij f 2223.50 per 100 kg. Kleine groene erwten, boerenschoon a» boerderij f 26— 30,50 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij f 2628.50 ppr 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 4060 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw„ binnen landse sortering f 9n,50 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw.. exportsortering f 9— 9,50 per 100 kg. Alpha. 35 mm opw., ex- poftsórtering f 8—8.50 per 10O kg. Levering aan de sorieerlnrlcliting. sor- teerkosten Voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 2,253,25 per 100 kg. Hooi. Lucernehooi. geperst af bedrijf f 110—115 per ton. Weidehool. Idem f 82.50 y0 per ton. Graszaadhooi: Veldbeemd f 42,5045 per ton. Roodzwenk. f 27,50— 32,50 per ton. Stro. Gerstestro t 58—60 per ton, af be drijf. TarweBtro f 5860 per ton, af be drijf: grote balen 80—85 per ton, af bedrijf. Erwtenslro f 5560 per ton. af bedrijf. Schokkers'ro t so55 per 5oni af bédrijf. Uien. De prijs van uien bedroeg f 15—17 per 100 kg. onafgestaan en geleverd aan de sörteerinrlchtihg. Vlas. Ongerepeld vlas f:<—23 cent per kg, gerepeld vlas 22—30 cent per kg. Eieren, f 1,78 per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15