Voorlichtingsbijeenkomst over ruilverkaveling Noord-Beveland ft Agenda Scbr<rdte WALCHEREN MARKTBERICHTEN BOEREN MOETEN 00K PROFIJT VAN HET TOERISME TREKKEN DINSDAG 12 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EERSTE IN SERIE VAN DRIE Tuieetal sprekers belichtte in Kortgene stand van zaken De Noordbevelandse landbouw heeft in een maandagavond in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene gehouden voorlichtingsbijeenkomst de eerste schrede gezet op het pad, dat zal moeten leiden naar een ruilverkaveling op dit welvarende voormalige eiland. De voorbereidingscommissie voor de ruilverkaveling belegde gisteravond namelijk de eerste in een serie van drie bijeenkomsten, waarop de heer J. Markusse te Goes, adjunct-voorlich- tingsdeskundige van de rijkslandbou wvoorlichtingsdienst voor de Zeeuwse eilanden en dr. ïr. W. H. Ubbink uit Kloetinge, secretaris van de voorbe reidingscommissie, liet woord voerden. De heer Markusse besprak de landbouwkundige aspecten van een ruilverkaveling voor Noord-Beveland en dr. Ubbink belichtte in het kort de ruilverkavelingsprocedure. De reden waarom dc georganiseerde landbouw een aanvraag voor een ruilverkaveling heeft ingediend is ge legen in het feit, dat er nog verschil lende tekorten zijn op landbouwkun dig gebied. Dit bleek uit 't openings woord van de voorzitter van de voorbereidingscommissie, de lieer S. J. van Langeraad, die o.m. noemde versnippering van het grondgebruik, verbetering van de polderwegen en van de ontwatering (waterbeheer sing) en het feit, dat Noord-Beveland geen eiland meer is -De taak van de voorbereidingscommissie is in de eer ste plaats alle mogelijkheden tc on derzoeken, verklaarde hij. Ook pleegt de commissie regelmatig overleg met verschillende provinciale instanties, o.m. over trace's van nieuwe provin ciale wegen. De voorlichtingsbijeenkomsten woensdag nog in Coljjnsplaat en vrijdag in Kamperland hebben tot doel de belanghebbenden een objectieve voorlichting te geven. Voor de voorbereidingscommissie dragen deze bijeenkomsten voorts min of meer een informatief ka rakter, omdat zy hierdoor mede de meningen van de landbouwers wil peilen, aldus de heer Van Langeraad. T ekortkomingen In zijn causerie stelde de heer Mar kusse dat de Noordbevelandse boer tot nu toe zijn bedrijfsvoering heeft aangepast aan de omstandigheden. Er zijn echter bepaalde gebreken op N.-Beveland die de boer individueel niet kan oplossen, betoogde hy. De Noordbevelandse boer staat boven aan in Nederland en het is zaak deze plaats te behouden. Het gaat er riu om de tekortkomingen op te zoeken cn eventueel te verbeteren. Hij ver klaarde, dat de kavelgrootte op Noord-Beveland gemiddeld 6 ha en 4 kavels per bedrijf hem wel wat tegengevallen was. Vele kavels zijn ongunstig van vorm, hetgeen na delig is. Voorts wees deze spreker op de verspreide ligging van de kavels. In het kort somde hij ook de voorde len op, welke zijn verbonden aan een gunstige kavelligging. Over de be- drijfsgrootte zei hij, dat Noord-Beve land 145 bedrijven telt boven de 15 ha en 145 bedrijven van 3 tot 15 ha. Spreker stelde de vraag of men op de duur niet naar een grotere be- drijfsoppervlakto moet. Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 9- 12: Arbon naar Londen, Leuvehaven naar Gothenburg, Heemskerk n.ar Rotterdam, Rlen Teekman naar Hamburg, Gronitas naar Goole, Arnoudspolder naar Rotter dam. Insp. Mellema naar Vannes, 10-12: Stern naar Galway, Cumulus naar Bristol, Marathon naar Amsterdam. Aardijk naar Bremen, Jacaranda naar Rotterdam, Gui- neekust naar Amsterdam, Heletia naar zee, Schie Lloyd naar Bremen, Oldekerk naar I-Iamburg, Gazelle naar Sherness. Vlissingen aangekomen 9-12: Prins Willem IV van Harlingen, Maguda van Rotterdam, Wandby van Kuil, Regir.a van Rouen, John V van Antwerpen. Sirenes van Gent, 10-12: St. John van Londen, Jose H van Yarmouth, Winchesterbrook van Antwer pen, Westersingel van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 9-12: Horizon naar keebrugge, Trader naar Polent Prins Wil lem IV naar Alcxandrië. Sirenes naai Narvik. 10-12: John V naar London. Win chesterbrook naar Golf van Mexico. Re- glna naar Aarhus, Westersingel naar Bal- lylorigford. VANDAAG. Middelburg City: Zal wind erven. 20 uur. 18 jaar. Electro: De vrede kwam te laat, 19.30 uur, 14 jaar. Hal stadhuis: tentoonstelling van werken diehter-schilder Van Sehagen, 10—17 uur. Trefpunt: Ruilbeurs (De Vma- molaar), 19.30 uur. Schouwburg: Voor stelling H.M.D.T.. 20 uur. Wöhler: N.R.V. Walcheren, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Het zevende ze gel. 20 uur, 18 jaar. Luxor: Met de drie Stooges de lucht ln. 20 uur. a.l Britannia: Filmavond Z.V.Ü., 20 uur. Goes Grand: Het zevende zegel, 20 uur IS Jaar. Bergen op Zoom Roxy; De straatjongen van Madrid, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Jacht op de verborgen goudschat. 2C uur. 14 jaar. Terncuzcn Luxor: En eeuwig zingen de bossen, 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Onder sper vuur naar Tobroek, 20 uur, 14 jaar, Axel Het Centrum: Tussen hemel en moeras, 20 uur. a.l Sas van Gent Olympla: 3 Franse katjes. 20 uur, 18 Jaar. Zlerlkzee Concertzaal: De brigade des doods, 20 uur, 14 laar. doods. 20 uur, 14 Jaar: Grannbcurs ..Huls van Nassau": algemene verga dering C.A.V. „Sch'iuwen-Duivcland", 19.30 uur. Voorts belichtte hij de versnijding door aanleg van nieuwe wegen en de waterbeheersing, die op ver schillende delen van Noord-Beve land niet aan de eisen voldoet. Twaalfhonderd ha lijdt aan wa teroverlast, terwy'I in 3000 ha de waterbeheersing matig is, bleek uit de woorden van 4le heer Mar kusse. Van de oppervlakte cul tuurgrond is 2% verdroogd en 8% droogte gevoelig. Procedure Over de procedure bij de ruilverkave ling werd het woord gevoerd door dr. Ubbink, die er op wees, dat de rechtszekerheid van de belangheb benden in de ruilverkavelingswet goed is gewaarborgd. Hij wees erop, dat men bij een ruilverkaveling de voorbereidingsperiode kent, de stem ming en de uitvoering. De voorberei dingsperiode achtte spreker zeer be langrijk. Hij verklaarde, dat tussen de administratieve ruilverkaveling (alleen kadastrale ruil van percelen) en een volledige ruilverkaveling (met de nodige werken aan waterlo pen, wegen enz.) verschillende va rianten zijn. Een ruilverkaveling gaat door als meer dan de helft van het aantal eigenaren voorstemt of. als eigenaren van meer dan 50% van de gronden „ja" zeggen. De thuisblij vers zijn voorstemmers, zo bleek ver der uit de rede van dr. Ubbink. De kosten van de voorbereiding ko men geheel ten laste van het rijk. In de uitvoering van het werk betaalt het rijk gemiddeld 60 tot 70%. De overige kosten zyn voor rekening van de eigenaren. Deze kosten wor den bepaald naarmate het nut, dat de eigenaar van de ruilverkaveling heeft. In 30 jaar tyd kan hy de ver schillende kosten betalen via de ruil- verkavelingsrente. Na de pauze werd met de sprekers van gedachten ge wisseld, waarbij bleek, dat ten aan zien van de ruilverkaveling nog ver schillende vraagpunten bestaan bij sommige boeren. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG Lezing prof. Bronkhorst in hervormde cyclus In het kader van de door het mi nisterie van .predikanten van de her vormde gemeente Middelburg geor ganiseerde winterlezing-cyclus sprak prof. dr. A. J. Bronkhort over „De sacramenten in hun betekenis bij Ro me en de Reformatie". De spreker had als uitgangspunt van zijn rede genomen het recente werk van prof. Van de Pol van de r.-k. uni versiteit te Nijmegen „Het getuige.- nis der reformatie". Prof. Bronk horst verklaarde zelden een zo ob jectieve weergave van het getuige nis der reformatie, meer in het bij zonder van de belijdenisgeschriften gezien te hebben dan juist deze van een ex-protestant. Van r.-k. zij de heeft men zich dan ook wel afgevraagd, waar prof. Van de Pol eigenlijk heen wil met dit irenische werk. De Brusselse hoogleraar wees er ver volgens op, dat er volgens Van de Pol vier punten zijn waarover pro testanten het eens zijn. En wel over de beperking van het aantal sacra menten tot twee (doop en H. Avondmaal), de centrale betekenis van dc Schrift, de verwerping van de offergedachte (mis) en van de verschillende vormen van devoties. „Prof. van de Pol erkende in zijn werk, dat de reformatie met grote zorg en voorzichtigheid de sacra menten beschouwde. De offergedach te, zoals de r.-k.-kerk deze in het sacrament van het altaar kent, is de reformatie vreemd. Wel is het H. Avondmaal betrokken op het offer van Christus en „rijst de kruishcu- vel op Golgotha opnieuw voor ons op", aldus prof. Bronkhorst. Door do aanbidding van het offer in de mis wordt naar* protestantse opvat ting, tekort gedaan aan de enige of ferande van Christus. De spreker kon zich ook niet verenigen met do sacramentstheologie, zoals deze door prof. Van der Leeuw werd voorge staan. Daarvoor heeft volgens hem de refor matie een te sterke trefzekerheid ge had voor wat de kennis van de sacra menten betreft. Belangrijk achtte spreker ook de groeiende belangstel ling in dc r.-k. kerk voor de Schrift. Na dc pauze werd door de spreker een groot aantal mondelinge en schriftelijke vragen beantwoord. De leiding van de goed bezochte bijeen komst berustte bij de praeses van de centrale kerkeraad, ds. M. En- ker. Benoemingen door gemeenteraad De gemeenteraad van Middelburg heeft maandagmiddag enkele benoe mingen afgewerkt. Deze hadden de volgende resultaten: Burgemeester mr. J. Drijber werd benoemd (als opvolger van mr. Joh. de Widt) tot lid van het college van beheer van het wegschap Walcheren, tot voorzitter van het college van cu ratoren van het gymnasium, en tot bestuurslid van dc stichting Concert en Gehoorzaal. Tot loden van het bestuur van de burgoriyke instelling voor de maat schappelijke zorg werden herbe noemd mr. J. Moolenburgh en de ho ren J. M. Hertogh en M. Ton. Tot le den van de commissie van toezicht voor het lagere onderwijs werden herkozen de heren P. H. M. Adriaan- sens (ouders leerlingen bijz. lagere scholen) en W. H. Hardon (personeel openbare lagere scholen): gekozen worden mevrouw J. D. Helm-Waage, mr. J. Kolkman en ir. H. Visser (ou ders leerlingen openbare lagere scho len). Officiële publikatie MIDDELBURG. B. en w. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat m.ï.v. 9 december a.s. do afdeling bevolking ter gemeente secretarie in het vervolg des zaterdags voor het publiek gesloten is. Middelburg, 8 december 1961. VLISSINGEN Toon Kortooms sprak voor St.-Jacobskring Voor veertig leden van de r.-k. „St. Jacobskring" sprak de schrijver Toon Kortooms zaterdagavond in het r.-k. militair tehuis in Vlissingen over schrijven, schrijvers en over zijn ei gen werk. In een humoristisch betoog vertelde de bekende auteur, dat een schrijver luistert naar „een innerlijke" stem, die hem dicteert. Iedere schrijver heeft zijn eigen methoden: Graham Greene schrijft niet meer dan 500 woorden per dag, George Simenon maakt een boek in 12 tot 14 dagen, Kipling schreef op blauw papier en E. Wilson in school schriften. De heer Kortooms noemde Truman Capote een „horizontaal" auteur, om dat deze modernist alleen maar schrijft als hij in bed ligt. Capote heeft ook als gewoonte nooit een boek op vrijdag te beginnen of te be ëindigen. De schrijver is een apostel en moet niet de mensen in de war brengen, zoals nogal eens door de jongere schrijvers wordt gedaan", zo meende de auteur .Kortooms. Hij vond ook, dat diverse jongere Nederlandse schrijvers af en toe te veel „als een kever in de modder wroeten", in laats van hun talent goed te ge- ruiken. Na de pauze las de heer Kortooms uit zijn nieuwste boek „Mijn kinde ren eten turf". Voorzitter J. Michielsen had de bij eenkomst geopend, die onder meer door rector C. Kroon werd bijge woond. De St. Jacobskring heeft nu 600 le den. De eerstvolgende bijeenkomst is zon dag 17 december. Dan zingt het jongenskoor van de Goese koorschool onder leiding van de heer Heiblok in het Vlissingse concertgebouw. In fe bruari volgt een toneeluitvoering door „St. Paulus" uit Middelburg. Verordeningen-vergadering van raad Brouwershaven Het is voor Brouwershaven een zaak van de grootste urgentie, dat zo snel mogelijk plannen worden opgemaakt voor de bouw van drie nieuwe scholen. B. en w. vragen de raad, die hedenmiddag (dinsdag) om twee uur in het Plaatsenhuis te Drcischor vergadert om machtiging in deze richting. Ondanks liet ge stelde in een brief van Gedeputeer de Staten waarschuwen b. cn *v., dat uitstel van de bouw het onder ijs slechts grote schade kan be rokkenen. In totaal elf verordeningen moeten in de raadsvergadering worden vastgesteld: op vermakelijkheidsbe lasting, staangeld, hondenbelasting, rioolbelasting, besmettelijke ziekte- gelden, begrafenisreehten, school geld kleuteronderwijs, vergunnings- en verlofsrecht drankwet, opcenten grondbelasting gebouwd en onge bouwd, opcenten personele belas ting classificatie personele belas ting. Naast een aantal begrotingswijzi gingen krijgt de raad verder een nieuw reglement van orde voor zijn vergaderingen vast te stellen. De voormalige gemeente Zonnemaire ls een legaat gedaan van jhr. F. L. van Schuyleburch van Rommene- de: een antieke Zeeuwse least en een schrijfbureau, gemaakt van ou de kerkbanken waarschijnlijk uit Zonnemaire. Een en ander bestemd voor de burgemeesterskamer. Nu Zonnemaire als gemeente heeft opgehouden te bestaan stellen b. en w. van Brouwershaven de raad voor het legaat onder dank te aan vaarden. KWARTET JAN VAN WIJK VOOR W.J.S. IN DELTA Op het podium van de Walcherse Jazz Society zaterdagavond in Delta, Vlissingen, stond na vyf uur opeen gepakt rijden in bassist Suyker- buyk's witte Porsche, het trio Jan van Wijk uit Alkmaar: leider Jan van Wijk aan de piano, Frans Suy- kerbuyk bas en Dick Dijkstra drums aangevuld tot kwartet niet Jack van Poll uit Roosendaal, allround op alt- tenor- en sopraansax. Aangekondigd was het kwartet Jan van Wijk, maar door afwezigheid van altist Dick Vennik, verscheen een trio, dat evenwel Jack van Poll bereid had gevonden voor het eerst in lange tijd weer een saxofoon te be spelen. Van Poll, die geen onbekende is voor de Walcherse Jazz Society, kondigde een seizoen geleden aan, dat hij zich in de toekomst op het pianospel zou gaan toeleggen heeft zich ook aan dat voornemen gehouden. Tegen die achtergrond ge zien was het bijzonder sympathiek van hem om direct naar Vlissingen- te komen toen uit Alkmaar zijn hulp als blazer werd ingeroepen. Bovendien was Jan van Wijk voor Van Poll een onbekende, evenals voor de meeste leden van de W.J.S., het geen niet inpliceert dat Van Wijk muzikaal niet zou meetellen, want het tegendeel heeft men zaterdag avond kunnen horen. Van Wijk be hoort als bewonderaar van Thelo- nious Monk zelfs tot de vooruitstre vendste jazzpianisten in Nederland en dat hij niet bekend'is heeft meer als oorzaak, dat de muziek hij volgt een zeer serieuze muziekstudie aan het conservatorium alles voor hem betekent en bekendheid niets. Van Van Wijks progressieve opvat tingen heeft men zaterdag een in druk kunnen krijgen ondanks de onvolledigheid van de geluidsinstal latie door het ontbreken van een tweede microfoon voor de piano. De pianist werd uitstekend onder steund door zjjn bassist, Frans Suy- kerbuyk en wat hard (voor één mi crofoon wat té hard) door drummer Dijkstra, een leerling uit de Blakey- scnool. Het geluid van de piano ging vaak ook verloren in de enthousiaste klan ken, die Van Poll liet horen en die men direct herkende. Afgezien van enkele moeilijkheden in het samen spel Van Poll was er wonderlijk snel in werd boeiend en buitenge woon prettig gemusiceerd in een trant zonder concessies. Collecte De opbrengst van de z.g.kerstcollecte van de gereformeerde kerk van Vlis singen was dit jaar ruim 1242 gul den. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2110 stuks. Vette koelen cn ossen 1311. Varkens 709. Prijzen in cents per kg. Ie kw 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—320 260—270 250—260 Varkens (levend géw.) 165 160 150 Vette koeien: aanvoer groter, handel stroef, prijzen afloop traag, prijzen ver toonden neiging tot da'en, prima's boven notering. Varkens (levend gew.): aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen prijs houdend. prima vleesvarkens boven note ring, slachtzeugen 130—137. VEILING V.V.Z.B. GOES Groenten: per stulc: Bloemkool Bil '50— 62, afwijkend 2850. Knolselderij 1018. Per kg: Witlof AI 86—89. AH 75—81, Bil 53—75. Spruiten AI 52—55, AH 44—50, BI 36, afwijkend 2331. Groene savooiekool 1629. Rode kool 11—18. Witte kool 12— 16. Boerenkool 12—16. Andijvie H 20—39. Prei I 21—30. afwijkend 17. Uien 15. Spi nazie 73. Waspeen II 11—21. Bintjes af wijkend 7. GRAANBEURS ROTTERDAM. 11 december. Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe klein aanbod doorsnee kwaliteit op basis 17 procent vocht tot f 32.20 per schip, franco fabriek, tot f 31.95 per auto. Vocdergranen. Maalgerst volgens monster f 24.50—f 26.50. Kippegerst volgens mon ster f 26.50—f 27.50. Rogge volgens mon ster f 22.50—f 23.50. Haver volgens mon ster f 21,75—f 24.50. Peulvruchen franco Rottterdam. Groe ne erwten op monster f 22—f 26, prima kwaliteiten tot f 30.50. Schokkers op mon ster f 22.50—f 25. prima kwaliteiten tot 28. Capucijners op monster tot f 33.50. Bruine bonen boerenschoon volgens monster f 50—f 56,50. Zonder kopers. VEILING BERGEN OP ZOOM 11 dec. Spruiten 47—1,33. Witte kool 9. Rode kool 5—10. Breekpeen 9—14. Uien 8—14. Kroten 11—20. Prei 10—28. Bloem kool 11—67. Savooiekool 25—37. Boeren kool 14—24. Glasandijvie 49—70. Glassla 12—13. Waspeen 10—25. Golden Delicious 49—64. Jonathan 46—53. Goudrenetten 47—52. Saint Remy 39. VLASMARKT ROTTERDAM. 11 dceember. Waterroot vlas: lage soor ten van f 1.35 tot f 1.50, middensoorten van f 1.59 tot 1 1.70, best vlas van f 1.75 tot f 2.—. Dauwrootvlas: van t 1,25 tot f 1.80. Breekvlas: van f 0.75 tot f 1.35 afhanke lijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: var» 1 0.50 tot f 0.95. Door het hervatten van het repelen, bleef de produktie van waterrootvlas onder het peil van vorige weiren. Voornamelijk de lagere soorten werden aangeboden, voor deze kwaliteiten blijft de vraag goed, vrijwel alle aangeboden partijen werden verkocht, de noteringen zijn onveranderd. Middenkwaliteïten en beter vlas zijn min der gezwingeld, de vraag was voldoende om nagenoeg het gehele aanbod op te ne men, prijzen onveranderd. Het aanbod van dauwrootvlas vermin dert. de vraag is voldoende om de weke lijkse produktie op te nemen. Breekvlas blijft schaars, de enkel»? aangeboden par tijen werden vlot verhandeld. Gezwingel de lokken blijven vast. do produktie ls voor levering verkocht, de prijzen zijn vast. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 11 december. Klei-aardappelen 35 mm op waarts voor het binnenland. Bintje f 10 f 10.50. IJselster f 8.75— t 9.25. Bevelander f 11.50—f 12.50. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts. Eigenheimer 10f 18.75. Voer- aardappelen f 1.50— f 3.50. Prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VERGADERING Z.L.M. WALCHEREN In toekomst zal meer krediet nodig zijn Tijdens de vergadering van de Z.L.M.-afdeling Walcheren, die maan dagmiddag in de Vriendschap te Mid delburg gehouden ls, heeft voorzitter A. W. Cevaal erop gewezen, dat het een moeilijk jaar voor de boeren ge weest is, zowel wat de weersomstan digheden betreft als financieel. In dit verband zei de heer Cevaal het „verwonderlijk te vinden dat er nog zoveel mensen in het boerenbedrijf werkzaam blijven". Voorts deelde hij mee, dat het kringbest uur een gift. van 1000 gulden aan het rampen fonds geschonken heeft. Vervolgens hield ir. J. Prins, één der Z.L.M.-secretarissen, een causerie over het onderwerp „Aanpassing, liet grote probleem van do landbouw". Hij wees er daarbij op, dat aanpassing „in eigen vlees snijden" betekent: het vraagt veranderingen aanbrengen in eigen bedrijf. Ir. Prins verklaarde hierbij, dat de aanpassing en instel ling van de coöperaties eerst ge schiedt is na het 'ncasscrcn van de nodige klappen. Hij sprak ms»L enige bezorgdheid over de toekomstige ont wikkeling en nam vorvolgcng cnkolo problemen (zoals landarbeiders, me chanisatie, financiering, produktie- richting, E.E.G., prijzen en gezamen lijke afzet) onder de loep. Voorts wees ir. Prins erop, dat ook de boeren zoveel mogelijk pro fijt moeten trekken van de gesta dig groeiende top.rislenstroom, die zich in de toekomst steeds meer van de kust naar het „binnenland" zal verplaatsen. Hij verwachtte een uitbreiding van de kredietop neming om in de toekomst ren dabele investeringen mogelijk te maken. Baar de structuur van dc boerenleenbanken zich hier mo menteel niet voor leent, verwacht te ir. Prins voorts een aanpassing van de banken. Dc boerenstand zal zich volgens ir. Prins op een hoger niveau moeten gaan bewegen: hij dacht daarbij aan uitbreiding van de coöperaties en aan concentratie, marktonderzoek, recla me en het prijsgeven van de zelfstan digheid "an de boer. Als basis van het prijsbeleid zal de minister volgens ir. Prins een finan cieel en economisch gunstig klimaat moeten scheppen, waardoor de boe ren zich kunnen aanpassen. Juist met acht jaar E.E.G. voor de boeg achtte hy gunstige mogelijkheden aanwezig voor een goede concurrentiepositie. Op de lezing volgde nog een gedach- tenwisseling. Philatelisten vierden geslaagd Sint-Nicolaasfeest De Vlissingse postzegelclub trekt een steeds groeiende .belangstelling. Het dezer dagen door deze club in het Concertgebouw gehouden sinter klaasfeest was drukker bezocht dan ooit tevoren. Het openingswoord sprak de heer A. Rorije, voorzitter van de postzegelclub te Vlissingen. Aanwezig waren onder meer het hoofdbestuurslid van de internatio nale vereniging „Philatelica", de heer P. Smulders, directeur van het rondzendverkecr alsmede afgevaar digden van de zusterafdelingen Mid delburg en „Het Land van Cadzand" en diverse leden uit Souburg, Koude- kerke, Goes en Westkapelle, verge zeld van hun dames. De bijeenkomst werd opgeluisterd door een aantal leuko schetsjes, zangnummertjes en goocheltoeren van het gezelschap Jako Steris Cabaret. Tevens was alle bezoekers verzocht een drietal wille keurige postzegels van Nederland mee te nemen. De bezoekers, die een combinatie van de juiste zegels had den meegebracht het waren er vijf ontvingen een verrassing. De post zegelverloting stond in het middel punt van deb elangstelling. De vele goede en gewilde zegels, waaronder als hoofdprijs een velletje ruimte vaartzegels uit Suriname le druk, waren hiervan zeker de oorzaak. Speciaal voor de dames werd de avond«.besloten met een verloting van fraaie, artistieke, geurige en smake lijke prijzen. Evangelisatiebijeenkomst Baptistengemeente In het verenigingsgebouw Groene- woud te Vlissingen is een bijeen komst gehouden, die uitging van de Baptistengemeenten ln Nederland. Ds. G. Vegter uit Rotterdam sprak over het onderwerp: „God ziet naar ons om!" De „Glory singers" bege leid door de organist de" heer Am bachtsheer uit Goes, luisterden deze bijeenkomst op. Het initiatief ging uit van enige Bap tistenfamilies, die, verspreid in Zee land wonend, willen trachten om tot een coördinatie in gemeenteverband te komen, in navolging van vele reeds tot grote bloei gekomen gemeenten elders in ons land. De bedoeling is om deze bijeenkom sten regelmatig voort te zetten. O.- EN W.-SOUBURG Jeugdcircus „Hogerop" trad op voor S.H.V. Het jeugdcircus „Hogerop" uit Goes heeft de kinderen van de personeels leden van de Vlissingse S.H.V. zater dagmiddag in „De Zwaan" te Sou burg een onvergetelijke middag be zorgd. Vlot werd het ruim twee uur durende programma door de 25 jon gens en meisjes van 7 tot 18 jaar over het voetlicht gebracht. Even wichtskunstenaars en jongleurs, acrobaten en clowns volgden elkaar op in een kleurige entourage en hiel den het jeugdige publiek volkomen in hun ban. Aan het eind van de middag verschenen Sinterklaas en zwarte Piet. Nadat de kinderen hem enthousiast hadden toegezongen deel de hij versnaperingen en cadeautjes uit. WESTKAPELLE School met den Bijbel hield ledenvergadering De school met de bijbel te Westka pelle hield dezer dagen een ledenver gadering onder leiding van de voor zitter, de heer H. Wouters. Deze opende de bijeenkomst met gebed en sprak hierna een woord van welkom. De vergadering herkoos hem als voorzitter. J. Kaland en J. Huibregt- se werden benoemd tot lid van de kascontrolecommissie. Na de pauze sprak de voorzitter naar aanleiding van Openbaringen 7. waarna over enkele zaken ccn gcdachtenwissellng volgde. ZUID-BEVELAND 's-HEER-ARENDSKERKE Leden stembureaus benoemd Tot lid van het hoofdstembureau te 's-Heer Arendskerke voor de aan staande verkiezingen, zijn benoemd de heren D. M. Vermet, voorzitter; J. Hommes, M. Schipper, A. C. de Koo ning en J. P. Lindenbergh. Als plaatsvervangend lid zijn aangewezen dc heren C. P. Meijaard, A. Zonne veld en Jac. de Schipper. Het stembureau 's-Heer-Arendskerke (dorp) is als volgt samengesteld: de heer D. M. Vermet, burgemeester te vens voorzitter, de heren A. Zonne veld en Jacs. P. Lindenlagrgh, leden. Plaatsvervangend lid zyn de lie ren M. van Oosten en J. Allemekin- ders. Bij het stembureau 's-Heer-Hendriks- kinderen zijn benoemd de heren M. Schipper (voorzitter), Jac. de Schip per en A. Janse. Als plaatsvervan- fend lid zijn aangewezen ae heren ac. de Schipper sr. en A. Boone. Het stembureau Lewedorp is als volgt samengesteld: de heer A. C. de Kooning, voorzitter, <le heren C. P. Meijaard en C. Verdonk, leden. Tot plaatsvervangend lid zijn benoemd de heren A. Pieters en M. Fraanje. Bij het stembureau Nieuwdorp zijn benoemd de heer J. Hommes als voor zitter en als lid de heren K. Fraanje en C. Goedegebure. Tot plaatsvervan gend lid zijn benoemd de heren W. J. de Vlieger en M. Blankenburgh. KAPELLE Resultaten korfbalclubs niet onbevredigend Ondanks het feit, dat er het afgelo pen jaar verschillende seniorleden dc vereniging verlieten en er overgegaan moest worden tot verjonging van dc twaalftallen, zyn do resultaten vau de korfbalvereniging „Elto" uit Ku- pelle het afgelopen jaar over het ge heel niet onbevredigend geweest. Het eerste twaalftal heeft zich tot nog toe in de eerste klas weten te hand haven, terwijl vooral de aspiranten goed uit de bus komen. Voorzitter AL van Doorn veroorloof de zich dan ook tijdens de wijdag avond in hotel „De Zwaan" gehouden jaarvergadering een optimistisch ge luid te doen horen voor de toekomst. Blijkens het jaarverslag van de se cretaris, de heer J. Sandee, bleef het ledental op rond zestig constant. Ook de penningmeesteresse. mej. I. Evers- dijk, kon een optimistisch geluid la ten horen. Dank zij het slagen van de onlangs gehouden oliebollenverkoop- actie staat de vereniging er finan cieel gunstig voor. By de bestuurs verkiezing werden mej. I. Eversdijk en Jac. Joosse herkozen. Ook de he ren Jac. Goedegebure en M. Sandee werden als twaalftaicommissïeleden herkozen, terwijl in dc vacature van de heer W. de Jager tot twaalftal commissielid werd gekozen, mej. C. v. Dijke. Het ligt bij „Elto" in het voornemen om de komende maanden in de sportzaal micro-wedstrijden te organiseren, terwijl voorts besloten werd om zowel voor de junioren als senioren weer een contactavond te beleggen. HOEDEKENSKERKE Jaarfeest jongensclub De C.J.C. „De Korenhalm" te Hoede- kenskerke vierde dezer dagen haar jaarfeest in het verenigingsgebouw. De leiding berustte bij ds. S. J. M. Hulsbergen, die een kort Schriftge deelte las en allen welkom heette, in het bijzonder wethouder L. Lous. Se cretaris Jac. la Grand bracht het jaarverslag uit. dat getuigde van veel activiteit der club. „De schoenmaker en de spoken" werd verdienstelijk ten tonele gebracht. Na de pauze werden de wisselbekers voor de competitiewedstrijden uitgereikt door oud-leider J. D. Lukasse. Voor voetbal was deze voor de senioren Jan den Dekker Azn.. junioren Jac. Ia Grand en pupillen Ad. van Doorn. Voor sjoelen Jan la Grand en tafel tennis Jac. Ia Grand. „Een kerel niet lef" was een schets je dat vlot werd gespeeld. „Hersen onderzoek" bezorgde het publiek veel plezier, terwijl tussen de verschillen de nummers twee trompettisten voor dc muzikale noot zorgden. Tot slot vertelde de heer J. van de Vrie uit Goes als voorzitter van de ring van jongensleiders, bij een kampvuur een spannend verhaal over „De geheim zinnige bruidsstoet". Ds. Hulsbergen sloot de avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3