Voorlichtingsbijeenkomst L.J.G. over Oostelijk Flevoland b. en w. sint-maartensdijk sterk vóór samenvoeging te weinig belangstelling voor marswedstrijden „help u zelven" herdacht 95-jarig bestaan in goes VANDAAG schrijven Waar zijn onze schepen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 DECEMBER 1961 IN DE PRINS VAN ORANJETE GOES Voor de boer, die van aanpakken weet, liggen er zeker goede kansen Iii Zeeland bestaat grote belangstel ling voor de ontwikkeling van de nieuwe polders in het JJsselmeer. Dat is zaterdagmiddag opnieuw gebleken tijdens een voorlichtingsbijeenkomst van de Landbouw Jongeren Gemeen schap Zeeland in „De l'rins van Oranje" te Goes, die was gewijd aan de kansen voor de jonge boeren in nieuwe polders in liet IJselmeer. Dat 351) belangstellende L.J.G.-ers en Z.L.M.-ers werd bijgewoond. Een drietal inleiders, ex-Zeeuwen en thans woonachtig in de Noord-Oostpolder of Oostelijk Flevoland, belichtte op gedegen en objectieve wijze de kan sen voor de jonge boeren in de 45.000 ha grote polder Oostelijk Flevoland. De conclusie was, dat degenen die van aanpakken weten hier stellig een nieuw bestaan kunnen opbou wen. De drukbezochte bijeenkomst werd geopend door de vlce-voor- zitter van de L.J.G., de heer A. van Arenthals uit Kortgene, die betoogde, dat de L.J.G. het als een behoefte heeft gezien de leden te laten voorlichten. Met nadruk verklaarde hij, dat deze bijeen komst niet gezien mocht worden als een propagandamiddag. De L.J.G. ziet het als een taak de leden objectieve en eerlijke voor lichting te geven over deze aan gelegenheid, zei hij. Belgische „Veruga" bij Stavenisse aan de grond Het Belgische motorschip „Veruga" van 865 ion is vrijdagavond ter hoog te van Stavenisse in dc Witte Tonne- vljje aan de grond gelopen. Dc schip per was misleid door dc wrakboci, die de positie van de ter plaatse ge zonken „Carolina" aangeeft. Dc „Ve ruga" voer hierdoor 100 meter te ver door. kwam huiten liet betonde vaar water terecht en strandde. Bii afgaand water kwam het voor schip droog, maar het achterschip bleef in diep water. Gevolg was. dat het vaartuig „plooide" en ernstig lek werd. Het pomp- en bergingsvaartuig „Ad- ja" uit Wemeldinge wist de „Veruga" drijveude te houden. Zaterdag heeft hel. bergingsvaartuig de onfortuin lijke Belg naar Wemeldinge gesleept. Daar is tie lading zand van dc „Veru ga", bestemd voor een Franse glas fabriek, gelost. Later op dc dag is de Belgische vrachtvaarder op eigen kracht naar een scheepswerf te Gent gevaren. Visserij Zeeuwse stromen De totale aanvoer van visserijproduk- ten tijdens de maand oktober beliep op de Zeeuwse Stromen 1.517.856 kg tot een bedrag van 1.543.482,-. Vo rig jaar bedroegen deze totalen in dezelfde periode 2.938.997-kg. tegen de somma' van 1.688.083,-. De ha- ringaanvoer beliep de maand okto ber een totaal van 41.232 kg en bracht 14.836,- op; vorig jaar in dezelfde periode resp. 302.884 kg en 95.282.-. Garnalen voor consumptie in oktober: aangevoerd 320.729 kg, opbrengst 363.608,-: vorig jaar res pectievelijk 166.630 kg en 318.491.-. Garnaalnest in oktober: aangevoerd 369.700 kg. opbrengst 22.177,-; vo rig jaar 253.975 kg en 17.770,-. Oesters, in dc maand oktober 4.402.291 stuks, in kilogrammen: 360.780, opbrengst 1.020.720,-: vo rig jaar 4.830.755 stuks, in kilo grammen 415.933, opbrengst een be drag van 1 022.785,-. Mosselen voor consumptie in de maand oktober: I aangevoerd 257.800 kg. opbrengst 29.854.-. vorig jaar m dezelfde pe riode resp. 1.433.000 kg en een be- i drag van 151.948,-. Klaprooscollecte De kiaprooscollecto tc Vcere heeft 21,89 opgebracht. De eerste spieker was de heer C. Adamse uit Kampen, oud-voorzitter van de L.J.G. Zeeland, die al drie jaar werker is in de nieuwe polder Oostelijk Flevoland. Hij vertelde over zijn ervaringen. De heer Adam se wees erop, dat in deze polder alles veel grootser toegaat dan in Zeeland; b.v. bespuiting van dc gewassen vrij wel uitsluitend met vliegtuigen, oogs ten van het graan voor bijna 100 met combines met voorraadtank enz, Op de dertig ha grote percelen wordt het graan veelal geoogst door 10 tot 12 combines. Voorts ziet men hier een groot aantal rupstractoren. De jonge boeren, die als werkers in de polder komen, krijgen gelegenheid verschillende cursussen te volgen. Hoe meer diploma's hoe hoger het uurloon. De heer Adamse moest toegeven, dat er ook nadelen zijn verbon den aan het werk In de polder. Hij noemde o.m. eenzijdigheid van het werk cn de onzekerheid voor de werkers met betrekking tot de toekomst. Velen willen te zijner tijd een bedrijf in de pol der. maar dat is juist een factor van grote onzekerheid. Er wordt niet, zoals in de Noord-Oostpolder „pioniersreeht" toegekend. Volle dige zekerheid of alle werkers een bedrijf krijgen, bestaat er dus niet. Aanpassing Mevrouw Fr. Kostense-Kraak uil Luttelgeest, ou-presidente van de af deling Zeeland van de Bond van Plattelandsvrouwen, vertelde een en ander over het leven en werken van de jonge vrouwen in de nieuwe pol ders. Het gaat er om een geheel nieuw bestaan op te bouwen. Met name voor de vrouw is de eerste tijd erg zwaar. Met: leeft op de dorpen in de nieuwe polders als in de grote stad. Er is weinig gemeenschapszin, meende mevrouw Kostense. Velen voelen de band met het oude land nog heel sterk. Op de boerderijen ligt de zaak anders. Daar trachten man en vrouw samen het hedrijf op te bouwen. Zij noemde het polder- leven „emigratie in het klein". Zij was van oordcel, dat nieuwe polder land „leefbaar" is. Maar energie om de zaken te durven aanpakken beeft de „immigrant" volgens mevrouw Kostense wel nodig. De rij van sprekers werd gesloten door de derde oud-Zeeuw, de heer J. Buteyn uit Emmeloord. voorzitter van de Landbouwmaatschappij IJselmecrpolders. Hij verklaarde in zijn rede. dat het in de bedoeling ligt van het land uit te geven in erfpacht en in gewone pacht. Bij de uitgifte van de bedrijven zal 75 'r in handen komen van degenen, .die door herverkaveling, ruilverkave ling, stadsuitbreiding en dergelijke afstand doen van hun bedrijf. Dc res terende 25 van de bedrijven wordt aan mensen uit de vrije sector uitge geven, onder wie ook dc werkers. Spreker vond het niet geheel juist, dat de polder grotendeels wordt op gedeeld aan de saneringsgebieden. Hierdoor zal sprake zijn van een eenzijdige opbouw. Overigens verwachtte hij niet, dat liet percentage van 75 gehand haafd blijft. Als de opbouw van de kolonisatie naar waarde wordt ge schat zal er 25 of meer aan be drijven voor de werkers de pio niers uit de bus moeten komen, meende hij. De landbouworganisa ties willen, dat de eerste en tweede uitgifte geheel in handen komt van de werkers. Deze spreker was voorts Aan oordeel, dat voor degenen die interesse hebben er zeker mogelijk heden liggen in het Oostelijk Flcvo* land. Na de pauze werden op ver schillende detailpunten nog vragen gesteld, die door de sprekers werden beantwoord. Op een drukbezochte receptie in „De Korenbeurs" in Goes kwamen velen hel bestuur van de jubilerende wo ningbouwvereniging ,Jielp U zeiven" gelukwensen. Foto toont de wethou ders mevrouw C. A. Gr iep-Duinkei' en drs. J. J. Dijkgraaf, die de heer P. ■J. Janssens, voorzitter van de ver eniging, com plimenteren. (Foto P.Z.C.) Advertentie Kaarslicht flonkerend, feestelijk! GOUDA KAARSEN „VERSTREKKEND EN BELANGRIJK" Geen bezwaar tegen andere Examens Mej. S. G. de Bruijne te Waterland kerkje slaagde aan het Juliana-ziu- kenhuis te Terneuzen voor het exa men kraamverpleging. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het kand. ex. Ned. recht de heer J. Schot te Middelburg en voor het kand. ex. notariaat de heer J. W. de Beijl, eveneens uit Middelburg. Aan de „De Ruyterschool" te Vlis- singen slaagden in de maand novem ber: S.W.T.K.-diploma A: C. H. Ver bagen, E. Th. Kal, C. J. den Hol lander (met lof), J. P. L. Marcussen K. Vos, H. J. G. Schoolkate, J. v. Keulen (met lof), D. de Pree. 3e stuurman G.H.V.: J. J. H. Vogel. 2e stuurman G.H.V.: F. W. H. Hus- sem, L. P. Polderman. E. A. Frowein. Ie stuurman G.H.V.: G. Enzerink (pr. ged.), B. G. Coops (thcor. ged.L Radarcuraus: J. ,7. A. Blaisse. A. F. Blokpocl. J. E. den Daas. E. J. Dros te. S. A. A. M. van Loon, D. J, Muller. F. Schaaper. J. H. J. Doek- j brQder, E. A. Frowein, J J H Vogel Benoeming kerkvoogd De notabelen der hervormde kerk tc Arnemuiden hebben herkozen als kerkvoogd de heer J. van de Kette- i rij- naam voor nieuwe gemeente De gemeenteraad van Sint-Maartens dijk zal zich woensdagmorgen om half tien uitspreken over het ontwerp voorstel van Gedeputeerde Staten be treffende de samenvoeging van de ge meenten Sint-Maartensdyk en Scher- penisse. In een toelichting op het voorstel zeggen b. en w. van Sint- Maartendijk er geen enkel bezwaar tegen te hebben wanneer aan de nieuw te vormen gemeente, een geheel nieuwe naam zou worden gegeven, waarbij de namen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse zouden blijven be staan als namen van de bestaande dorpskernen. Dit: om het gevoel van „te zijn geannexeerd" in de gemeente Scherpenisse weg te nemen. B. en w. spreken verder als hun mening uit, dat het voorstel belangrijk en ver strekkend is en dat het hoognodig is hierover een grondig en gefundeerd oordeel te vormen. Het college brengt echter naai- voren, dat niet kan worden verheeld, dat ver wacht moet worden, dat het voorstel niet met onverdeelde instemming zal worden ontvangen. Dit vooral in ver band met de annexeringsgedachte. B en w. zijn echter van mening, dat deze zienswijze onjuist is en dat geen der raadsleden of inwoners der beide ge meenten het voorstel als zodanig moet zien. „Tot nu toe hebben beide ge meenten op zeer prettige wijze kun nen samenwerken on is met deze sa menwerking ook veel bereikt". Naar de mening van het college dient de sa menvoeging clan ook slechts te wor den gezien als een verdergaande slap, waardoor in het vervolg niet enkele, maar alle onderwerpen gezamenlijk zullen worden behartigd. Het enige verschil behoeft dan te zijn, dat er in plaats van 14 dan 11 raadsleden aan de besprekingen deel nemen en dat ook het college van b. en w. enigszins kleiner zal zijn dan de gezamenlijke colleges van thans. M ogelijkheden KLACHT IN JAARVERSLAG Vele activiteiten moesten worden afgelast In het jaarverslag over 1960-1961 van de hond van harmonie- cn faufa- reverenigingen iii Zeeland, dat uitge bracht. zal worden op do algemene jaarvergadering van aanstaande za terdag in Goes, spreekt de tweede secretaris J. den Toonder zijn teleur stelling uit over de minimale belang stelling voor de marswedstrijd. Ook in dit verenigingsjaar kon deze acti viteit geen doorgang vinden wegens onvoldoende deelname. Ook voor de nog steeds geringe deelneming aan, i-n dc slechte opkomst voor bet zaal concours, vraagt de heer Den Toon der dringende aandacht. Ten aanzien van dit. zaalconcours en ook wel voor het solistenconcours toont men geen of slechts geringe belangstelling voor zijn eigen lief hebberij. Men gaat, en dit geldt dus voor dc leden, niet eens luisteren naar de prestaties van andere korpsen of leden. Verder wordt in dit jaarver slag nog gewezen op de handhaving van het aantal aangesloten vereni gingen op 35. Ook het ledental bleef stabiel. Het jaarverslag van de penningmees ter meldt een batig saldo. In vergelij king tot het voorgaande jaar moest het saldo echter een aanzienlijke aderlating doen. Dit is grotendeels te wijten aan de tekorten, die het zaalconcours 1960 i283.70) en hel .solistenconcours 1961 462,-) ople verden. Het bestuur stelt voor hel zaal concours in november te houden en het solistenconcours in maart. Dit laatste wordt gehouden to Middelburg. Voor de organisatie van het pinksterconcours is een aanvraag binnengekomen van ,,E. M.M." te Kortgene. De organisatie van een marswed strijd zal in deze vergadering aan een uitgebreidde discussie worden on derworpen, gezien het falen van do eerdere pogingen. Enkele veren 1- gingsvoorstcllen, waarvan diverse in grijpende veranderingen van de bond en haar traditie be.ogen. worden eveneens onder dc loep genomen. Zo vraagt „O.K.K." uit Westkapelln het bestuur of de tijd nog niet rijp is om de bond een onderafdeling van de Koninklijke Nederlandse Federa tie te laten worden. Dit zou vooral voor een vergelijking van het muziekpeil in Zeeland met de overige delen van het land een vooruitgang betekenen. ..Mozart" uit Yerseke en „Cresendo" uit Oostka- pelle stellen voor het pinkstercon cours af te schaffen en net jaarlijks concours te houden op een zaterdag. „Het komt ons voor, dat. bij een samenvoeging de mogelijkheden voor een alsdan ontstane gemeente groter zullen worden en dat de ob jecten tot stand zullen komen, die tot nu toe niet uitvoerbaar bleken. „Door de samenvoeging zullen de voordelen van de aanwijzing van Sint-Maartensdijk als kern-ge meente direct een groter deel van het eiland Tholen bestrijken, ter wijl de voordelen ook toenemen door het groter worden van de ge meente. Tot slot acht het college van b. en w. ook hel argument van G.S. inzake hel recreatiegebied van groot belang. B. en w. zeggen in de toelichting, dat. bij do uitvoering van de recreatieplan- nen beide gemeenten voor grote moei lijkheden zullen komen te staan. Het sportterrein van Scherpenisse komt namelijk grotendeels op gebied van Sint-Maartensdijk, terwijl het terrein van Sint-Maartensdijk weer groten deels op gebied van Scherpenisse komt. Hierdoor zal bijvoorbeeld alleen Scherpenisse vermakelijkheidsbelas ting kunnen heffen op het sportter rein van Sint-Maartensdijk en Sint- Maartensdijk omgekeerd op dal van Scherpenisse. Wie bouwvergunningen moet verlenen voor eventuele bebou wingen op de gemeentegrenzen is he lemaal niet geregeld. Samenvattend komen b. en w. tot de conclusie dat de samenvoeging der beide gemeenten een feit behoort te worden. „Weliswaar zullen hierdoor de beide gemeenten hun zelfstandig heid verliezen en opgaan in een grote re gemeenschap, doch naar onze me ning zal dit verlies genomen moeten worden, aangezien de belangen van de beide gemeenten en in feite ook van de gehele gemeenschap op het eiland Tholen, met de samenvoeging zullen zijn gediend". MET RECEPTIE IN „DE KORENBEURS" Woningbouwvereniging bezit nu 43 panden Goes bezit in de woningbouwvereni ging „Help U zeiven" één van de oudste woningbouwcorporaties ons land. „Help U zeiven" bestaat dezer dagen 95 jaar; ter gelegenheid van dit heuglijk feit hield het be stuur van de vereniging zaterdag middag een drukbezochte receptie in hotel „De Korenbeurs" te Goes. De vereniging, die, zoals dc naam reeds aanduidt, in de 95 jaar van haar bestaan het woniugbezit altijd uit eigen middelen financierde, zal zich in de zeer nabije toekomst toch met de bouw van woningwetwonin gen bezighouden, waarvoor de over heid, zoals bekend, financiële steun verleent. Naast woniugwetbouw heeft het bestuur ook plannen voor woningen iu de vrije sector. Met het honderdjarig bestaan van „Help zeiven", over 5 jaar, zal liet bezit van de vereniging dan kunnen be staan uit 100 woningen, tegen nu 43. Dit deelde de voorzitter van de ver eniging, de heer P. J. Janssens, za terdagmiddag mee. Op de receptie waren aanwezig na mens liet gemeentebestuur van Goes de heer J. S. Visseher, waarnemend burgemeester, en de wethouders me vrouw C. A. GriepDuinker cn drs. J. J. Dijkgraaf. Verder maakten hun RADIO- EN T.V.-RUBRIEK T elevisie De tweede, aflevering van „De vier dochters Bennet" komt vanavond om half negen op het scherm. I)e Ne derlandse bewerking van deze tele visie-feuilleton in zes afleveringen is van Lu van Hensbergen. Om tien over negen komt de derde' aflevering van „For Victory" naar de memoires van Winston Churchill op dc beeldbuis. Een forum onder leiding van prof. mr. dr. I. A. Diepen horst behandelt om tien over half tien de vraag „Staat het parlement buiten het leven". De Nederlandse speelfilm „Makkers staakt uw wild geraas" komt om half negen via de Belgische televisie op het scherm. Om 10 uur volgt Toneelmagazine. Radio Via. Hilversum I is om vijf voor half tien de Melodieënexprcss met De Spotlights, Marcel Thielemans, Max van Praag en Jan Ceulemans te beluisteren. Daarna volgt om vijf voor tien Marimba. Jesu meine Freu- de van J. S. Bach wordt om vijf over half tien uitgevoerd via de zen der Hilversum II. Om vijf over elf wordt de muziekexpress gepresen teerd. AAAAA/VN/VVV\AAAA*VVSiVVVV» oren, yen en. Kllta uit de ETHER KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Bedankt voor Nunspeot J. G van Ieperen te Terheijde: voor 's-Uraven- hagc J. Swijnenburg te Amersfoort. GEBEF. KERKEN. Beroepen te Gorïnchem J. II. van Halsema te Pernis. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Beroepen te Berlikum domina T. G. Siocama. te Wolvega-Tjalloword, die dit beroep ook aannam, NAESS TIGER 5 I WILLEM GEOROB f p. 8 Capo R«u r MERSEYLLOYD O t NOOROWIJK t DINSDAG 12 DECEMBER 19G1 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AV RO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7 50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.13 Gram. 9.35 Wa ter». 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V d. zieken. 12,00 Lichte muz. 12.20 Rege- ringsuitz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgel en zang. 13,00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beuraber. 13.30 Lichte muz. 1-1.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Naaicursus. 15.30 Viool en plano. 16.00 Kritiek kunstvorm, lezing. 16.75 Lichte muz. 16,30 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.55 New York calling. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18,20 Gram. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris voua parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws, 20.05 Gevar. muz. 21.00 Literaire quiz. 22.00 Liederen en canzonetten. 22.30 Nws. en meded 22.40 Act, 23.00 Muzikale lezing. 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 in. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisv 9.40 Schoolradio, 10,00 V. d. kind. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.23 Gram. l Lichte muz. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11,50 Volgen... vooruit, piaatjp 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Als tie dag van gisteren, klankb. 12.30 Land- cn tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13,15 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.03 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrou wen, 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beuraber. 17.45 Regeringsuitz.: De Jamboreltc In Suriname, door mevr. IVI Oostburg-Cop. 18.00 V. d. jeugd. 18,20 Koorzang, 18.45 Kamerork. 19.00 Nws 19.10 Act. 19,25 Gram. 20.15 Muzikale le zing. 20.45 Thomas More, treurspel. 23.00 Nws. 23,10 Gram. 23.40 Gram. 23.55—24 00 Nws, TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20,00 Journ. 20.20 T.V.-filrn. 20.40 Documentaire film, 21.0523.00 Speelfilm. VLAAMS BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 18.30 Speelfilm. 19.00 Harprecital. 19.30 Fi losofie en lekenmoraal. 20.00 Nws. 20,31 T.V.-spel. 22.00 Literair progr. 22.45 Nws FRANS BELG. T.V. PROGRAMMA'S 19.00 Gastprogr. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20,25 Het. manneke. 20.30 Film. 21.40 T.V.-spel. 22.05 Gitaarrecital. 22.20 Nws. opwachting de heren C. J. de Kreek uit Arnhem namens de Nationale Woningraad en W. G. L. de Ruijter uit Middelburg namens de afdeling Zeeland van deze raad. Bestuursleden en afgevaardigden van de woning bouwvereniging „Ons Streven" uit Goes, de Christelijke Woningbouw vereniging Goes, „Werkmansbelan- gen", Terneuzen, „Goed Wonen", Vlissingen en van „Nieuw Goes" kwamen eveneens de jubilerende ver eniging complimenteren. Voorts was aanwezig een deputatie van oud-bewoners van de vereniging, waarvan sommigen ai meer dan 30 Qf 50 jaar een huisje van „Help U zeiven" hebben bewoond. De deputa tie bestond uit de heren P. Sandee, Th. Bil, A. en P. de Dreu, Joh. Vis ser, A. Dekker en P. Goedhart. De heer De Kreek sprak namens de Nationale Woningraad enige waarde rende woorden. „Uw vereniging is één van de alleroudste in ons land", zo zei hjj. Er is maar één vereniging in Nederland, die de naam „Help U zeiven" draagt. „Help U welven" werd omstreeks 17 december 1866 door enige in woners van Goes opgericht. Aan leiding vormde een lezing van mr. M. J. de Witt Hamer uit Goes. Vijf jaar na de oprichting werd de vereniging koninklijk goedge keurd. De Staatscourant van 1871 meldde, dat „llelp U zeiven" de leden een goede en goedkope huisvesting wilde bezorgen uit door lien bijeengebrachte gelden. De oprichting van de thans jubile rende vereniging was een revolutio nair besluit, want slechts enkelen hadden toen oog voor de erbarme lijke woningtoestanden. De eerste vier woningen van de woningbouw vereniging stonden bij het station en werden gebouwd door C. Hootsman voor de somma van 3914,55. In 1875 werd opnieuw grond aangekocht in de Zevenkoten. Verscheidene jaren achtereen breidde het bezit zich uit, tot het aantal van 43 woningen in 1961. „De onafhankelijkheidszin van uw vereniging was zeer groot", zo zei de heer De Kreek. Goede toekomst De heer Visseher voerde het woord namens het Goese gemeentebestuur. „Uw taak als 95-jarige is nog zeker niet afgelopen", aldus de waarne mend burgemeester. De heer Vis seher achtte het hesluit van de ver eniging tot wnlngwctbouw zeer be langrijk en meende, dat voor „Help U zeiven" daarmee een goede toe komst is weggelegd. Namens de provinciale woningraad wenste de heer De Ruijter de vereni ging geluk. In zijn dankwoord deelde de heer Janssens, voorzitter van „Help U zeiven" iets mee over de plannen van de jubilerende vereniging. Met het honderdjarig bestaan zal liet woningbezit gegroeid kunnen zijn tot 100 woningen. Maar eerst moeten de financiële middelen voor dc woningwetwoningen bijeen zyn. „Het bestuur heelt zich op het standpunt; gesteld geen woningen van do gemeente Goes te willen beheren, maar alleen eigendom te willen heb ben". Na de oprichting van de wo ning-federatie in Goes heeft de vereni ging als bouwvereniging hierin zyn intrede gedaan, aldus de heer Jans sens. Naast de vele bloemen, die „Help U zeiven" ontving, zal de Nationale Wo ningraad als hlyvciul aandenken een voorzittershamer schenken. JOEGO SLAVISCHE CONSUL - OUD-PARTISAAN - TERUGGEROEPEN Hel Joego-Slavifiche consulaat-gene raal in Miitichcii heeft onverwachts bekendgemaakt, dat consul Grabovae West-Duitsland zal verlaten. Tegen Grabovae waren kortgeleden beschul digingen ingebracht, dat hij verant woordelijk zou zijn voor de moord, kort na het einde van de tweede we reldoorlog, op enkele honderden rooms-katholieke inwoners van Kroa- en Duitse militairen. Het consulaat-generaal verzocht de Beierse regering de nodige maatre gelen te treffen voor de veiligheid van Grabovae cn diens vrouw, met het gevolg dat beiden vrijdagavond onder geleide van een zes man sterk politie-escortc naar de Oostenrijkse grens werden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8