In Middelburgs Oostkerk kan na vijf jaar weer gekerkt worden Zaterdag zaalhandbal in Goes en Middelburg 44fl.ha.F- I If Havenarbeider stal geldkistje met f 800 „LANDBOUWBELANG" HIELD IN OOSTBURG JAARVERGADERING 44uuJ.I| PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 OORSPRONKELIJKER DANK ZIJ RESTAURATIE Orgel zal eveneens een restauratie ondergaan - kosten rond één ton DE KERKVOOGDIJ van de Nederlands hervormde gemeente van Middelburg houdt kennelijk van lustrumgetallen. Want op enkele dagen na is het vijf jaar geleden, dat de hervormde hoofd stedelingen voor de laatste maal de Oostkerk uitstapten nadat de kerkvoogdij besloten had met de restauratie van deze „gou- den-eeuwse" koepelkerk te beginnen. Zaterdag 16 december a.s. wordt de kerk in gebruik genomen en de zondag daarop stappen de kerkbezoekers er weer voor de eerste maal na het herstel binnen voor het houden van de eredienst. En deze verheugende gebeurtenis zal dan geboekstaafd kunnen worden, tien jaar nadat de eerste brieven over de restauratieplannen het kerk voogdij-kantoor verlieten. Men kon echter niet eerder beginnen omdat de Engelse kerk „voorrang" had. I)e belangrijkste en lofwaardig ste ingreep van deze restauratie is, dat de Oostkerk er oorspron kelijker uit te voorschijn zal ko men dan men liaar na allerlei kleine verbouwingen in vorige eeuwen ooit heeft gezien. Zo zal onder meer het interieur van de lantaarn het torentje op de koepel weer zoals bij de bouw het geval geweest moet zijn, van binnen uit de kerk te zien zijm Met allerlei technische hulpmid delen hebben de restaurateurs daarbij afgerekend met de fi guur van de lantaarn als kou- debron. En daarmee Is de oude Romeinse idee van een dergelijke kerk weer gestalte gegeven. De Middelburgse Oostkerk komt nu ten volle tot haar architectonisch recht. Gapende bressen De restaurateurs hebben veel werk verzet: gapende bressen, die grana ten hadden geslagen in kapitelen, lijsten en pilasters aan de buitenkant van het machtige bouwsel, moesten hersteld worden, evenals (in vroege re eeuwen) verdwenen en verrotte planken in het houtwerk van de kap. Op de begane grond werd de ver zakte hardstenen stoep voor de mo numentale ingang hersteld en hoog werkten de mannen, toen zij de hoed en de leeuw met zijn pijlen verguld den. Hel 1» hier in een paar woorden ge zegd, wat de restaurateurs deden. Men schatte anderhalf tot twee jaar voor hun werk.... Maar ze werkten eenvoudig tot ze thans klaargekomen zijn. Nu zijn dus ook de antwoorden gegeven op de vragen hoe lang de restauratie duurde, en wanneer er weer gekerkt kan worden. Thans leao eveneens het antwoord komen op de vraag hoeveel de restauratie ge kost heeft, Pe restauratie-raming be droeg f |37»000, na ettelijke maan den werden al schattingen gemaakt vaji anderhalve ton, maar uiteindelijk zijp het 450,000 gulden geworden, waarbij 70.000 gulden voor het her stel van het klokketorentje, dat aan vankelijk niet in de plannen was op genomen. Orgelrestauratie Nog geen week geleden hebben ook de plannen voor de restauratie van het uit 1777 daterende orgel vaste vórm kunnen krijgen, nu de kerk voogdij toestemming ontvangen heeft om het bij Monumentenzorg onder t Advertentie i MARKANT Karal I geeft goud voor 'n riks Door de restauratie i«»i de Oostkerk lean men thans de lantaarn boven op de koepel van binnen uit de kerk zien. Vroeger was deze lantaarn namelijk afgesloten. Hoe fraai het interieur van de koepel geworden is blijkt duidelijk uit deze vanaf de begane grond genomen) opname. te brengen. De orgelcommissie van de hervormde kerk zal een restaura tieplan opmaken om het orgel in die staat te herstellen zoals het oor spronkelijk geweest is. Men ver wacht, dar met dit orgelherstel rond een ton gemoeid zal zijn. Interim-dividend van Billiton N.V. onveranderd Directie en raad van commissaris sen der N.V. Billiton maatschappij in Den Haag hebben besloten over het boekjaar 1961 een onveranderd interim-dividend vast te stellen van 71/7 procent op de aandelen tweede rubriek en van, eveneens onveran derd, 122 procent op de aandelen eerste rübrïek. Buitengewone omstandigheden voor behouden zullen de resultaten over het jaar 1961 niet lager zijn dan over het jaar 1960, aldus wordt medege deeld. (Het totale dividend voor 1960 op dc aandelen tweede rubriek beliep 17 proeent en op de aandelen eerste rubriek 22 procent). Onveranderd interim- dividend Philips Commissarissen en de raad van be stuur van de N.V. Philips' Gloeilam penfabrieken te Eindhoven hebben, gebruik makend van de mogelijkheid voorzien in art. 24 der statuten beslo ten, over het boekjaar 1961 een in- terimdividend uit te keren van zes proeent op de cumulatief preferente en van zes procent op de gewone aandelen (onv.). De N.V. Gemeenschappelijk Bezit van Aandelen Philips' Gloeilampen fabrieken zal tot een gelijke uitke ring overgaan. Beide dividenden zul len betaalbaar zijn van 5 januari 1962 af. Hogere koerswaarde op Amsterdamse beurs In november is de koerswaarde van aandelen ter beurze van Amsterdam, blijkens het C.B.S., gestegen met 193 miljoen tot 29.817 miljoen. Het laagste niveau voor de koers waarde lag jn 1061 in september met een bedrag van 28.185 miljoen, liet hoogste in april met 33.073 mil joen. Na het dieptepunt van septem ber hebben de koersen'dus zowel in oktober als iu november een gelei delijk én licht herstel vertoond. In de nominale waarde kwam een klei ne wijziging, want deze nam toe van 5884 miljoen in oktober tot t5889 miljoen in novembpr. it de êy'fers van het C.B.3- blijkt, dat hief alic aandelënrubrieken tot de verbetering hebben bijgedragen. Een uitzondering op het herstel maakte de rubriek van scheepvaart en luchtvaart (K.L.M.), die meren deels een gedrukt aanzien behield, zodat de koerswaarde verminderde van 894 miljoen tot 871 "miljoen. Deze restauratie heeft het tevens mogelijk gemaakt, dat de Oost kerk in de toekomst voor andere activiteiten gebruikt kan worden, bijvoorbeeld lekespelen door de jeugd, concerten enz. Nu de oude banken namelijk niet meer pasten in het verfraaide geheel van de kerk, zijn en worden ze vervangen door stoelen in het middendeel van de kerk. Het voortste deel van deze stoelen nu kan verwij derd worden en daar bovendien met steun van Monumenten zorg het koorhek in vier delen wegklapbaar gemaakt is, komt een flinke ruimte vrij voor andere doelen dan kerkdiensten. Voor de helft De kerkvoogdij hoopt de steun van de gemeenteleden en van belangstel lenden te krygen voor het aanschaf fen van de 400 benodigde stoelen, die 26,50 per stuk kosten. De lid maten en belangstellenden hebben er momenteel voor gezorgd, dat de helft van de ke£k reeds „vol" staat. Het programma voor de ingebruikne mingsbijeenkomst is zeer eenvoudig gehouden. Na, het openingswoord van de president-kerkvoogd, gemeen tezang en een orgelsolo van de Oost- kerk-organist, de heer Th. C. Fer- werda, wordt er gelegenheid gegeven om de kerkvoogdij toe te spreken. Na zang door het hervormd kerk koor onder leiding van dc heer S. Sanders zal de voorzitter van de centrale kerkeraad, ds. M. Enker, deze bijeenkomst sluiten, waarna de genodigden een verversing aangebo den wordt in de zogenaamde wan- delkerk, onder en naast de Lange Jan. Koelhuisboter vijf cent goedkoper Een prijsverlaging voor de consu ment van vijf cent per pakje koel huisboter zal het gevolg zyn van het besluit van minister Marijnen met ingang van 1 januari 1962 de groot- handelsprijs van koelhuisboter uit de voorraden van het voedselvoorzie ning» in- en verkoopbureau (V.I.B.) te verlagen van 3,10 tot 2,90 per kilogram, aldus deelt het ministerie van landbouw en visserij mede. Teneinde de bevoorrading van de handel zo normaal mogelijk te laten verlopen, zal op de op 1 januari a.s. bij de ompakkers voorradige V.I.B.- boter in oorspronkelijke verpakking een toeslag worden gegeven. De mi nister van landbouw en visserij ia tot dit besluit gekomen op grond van de verwachting, dat nieuwe export mogelijkheden een zekére prijsvérho- ging van verse boter teweeg zullen brengen. Door middel van een prijs verlaging voor koelhuisboter wordt er naar gestreefd, het totale beeld van'de boterprijs zo stabiel mógelijk te houden. Het Amerikaanse ministerie van de fensie heeft de eerste twee „astronaut» wings" van het land uitgereikt aan kapi- tein-lt. t. zee Alan B. Shepard en kapi tein Virgil I. Gritsom van de Amerikaan se luchtmacht, wegens de ruimtereizen die zij op respectievelijk 5 mei en 21 ju li hebben gemaakt. (Advertentie) Wakr kaarsen, branden is sféér! GOUDA KAARSEN Wegschenken van coupons voor de betaaldag Door de vaste commissie voor finan ciën uit de Tweede Kamer is aan de minister van financiën de volgende vraag gesteld: „Wat is het oordeel van de minister over het arrest van de Hoge Raad, in houdende, dat bij schenking van cou pons en dividendbewijzen voor de be taaldag het fiscale inkomen met de waarde van deze stukken mag wor den verminderd Is hij van plan door wetswijziging de gevolgen van dit arrest teniet te doen Het antwoord luidt: „Dat het pro bleem van het wegschenken van nog niet vervallen coupons en dividend bewijzen zeer ernstig wordt opgeno men, moge reeds blijken uit de door de staatssecretaris van financiën ver leende machtiging, de met deze rechtshandelingen beoogde fiscale ge volgen af te snijden door toepassing van de wet-richtige heffing. Nu de Hoge Raad onlangs heeft beslist dat die wet op bedoelde rechtshandelin gen geen toepassing kan vinden, wordt de vraag onder ogen gezien of ten deze een voorziening moet worden getroffen". HOOFDBESTUUR ZAL BEMIDDELEN Conflict nog niet opgelost Hoewel het conflict tussen de afdeling Zeeland van het Ne derlands Handbal Verbond en de Walclierse clubs nog altijd niet tot een oplossing is ge bracht, zal zaterdag in Goes en Middelburg dan toch eindelijk de zaalhandbalcompetitie van start gaan. Deze week ohtvingen de Walcherse clubs een brief van het afdelingsbe stuur, waarin een uiteenzetting werd gegeven over de nieuwe competitie indeling. Naar de mening van de POLITIERECHTER MIDDELBURG Uitspraak: vier maanden, waarvan 2 voorwaardelijk Vijfhonderd gulden aan Neder lands geld en ongeveer f 300 gulden aan Belgische franks was de inhoud van het geldkist je, dat de Middelburgse haven arbeider L. W. op 9 juli uit de kamer van zijn werkgever in Hulst wegnam. Vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en onder toezichtstelling van de re classering was de straf, die de Middelburgse politierechter, mr, C. E. Coester, de havenarbei der daarvoor donderdag opleg de. Na de diefstal had W. het geld thuis tussen de munr ver borgen. Er was nog niets van opgemaakt. Uit het huis van een vrouw, die zij bij de huishouding hielp, had de gluise E.M.D.-d,e IC. een polshorloge weggenomen. Verdachte beweerde,- dat zij het horloge had gevonden en het 2 weken had bewaard. Conform de eis werd zij veroordeeld tot een (Advertentie) 44uiAje.il MARKANT Best en echt niet duur TEVREDEN OVER RESULTATEN In kilogrammen record-omzet behaald Het bestuur van de coöperatieve aan koopvereniging „Landbouwbelang van W.-Zeeuwseh-Vlaanderen G.A." is tevreden over de resultaten van liet afgelopen boekjaar, dat loopt van 1 juni I960 tot en met 31 mei 1961. Dit meldt Jiet jaarverslag der coöjie- ratie, dat donderdagmiddag tijdens de algemene vergadering Te Oost- burg werd uitgereikt. In kilogrammen werd een record omzet behaald, terwijl de geldomzet praktisch gelyk was aan die van het vorig boekjaar, niettegenstaande de lage prijzen, die in dat jaar voor de produkten werden gemaakt. In cij fers ojngezet bedroeg de jaaromzet 18,863.042 kilo met een bedrag van 5.424.827,67. Deze getallen zijn bij na het dubbele van het eerste'boek jaar (1951-1952). In zijn openingswoord tot de leden van de coöperatie zei voorzitter H. van iwaarden, dat de opslagruimte voor kwaliteitsbewaring van 3000 tori produkten en de twee stortplaat sen voor los graan nu bijna voltooid zijn. Niettegenstaande de goede re sultaten zal het zijns inziens noodza kelijk zijn, de algemene"ontwikkelin gen gade te blijven slaan. In het bijr zonder wees de heer Van Iwaarden op de noodzakelijkheid van samen werking, waardoor volgens hem een bolwerk kan worden gevormd tegen de toenemende marktvorming voor het gehele bedrijfsleven. Verder gaf hij een overgjcht over hetgeen in de afgej<?pey tien jaar door de coöperatie is tot stand ge bracht. Zo zijn onder meer vele investeringen gedaan voor een be drag van ongeveer twee miljoen gulden, terwijl de boekwaarde hiervan momenteel 440 be draagt. De heren E. Dekker en M.. J. Ver- brugge werden als bestuurslid herko zen. In de commissie van toezicht werd in de yacature van wijlen de heer J. F. Scheele gekozen de heer P. S. Dekker, terwijl de heer I. Haartsen werd herkozen. Concentratie Na ile pauze hield de directeur van de coöperatieve melkcentrale in Den Haag, de heer B. van der Heide, een inleiding over concen tratie en samenwerking tussen coöperaties cn particuliere onder nemingen. Als voorbeelden van grote concentraties noemde de- in leider die van de sigarenfabrieken, brouwerijen, bet bankwezen en van de zuivelfabrieken. Uitvoerig ging de lieer Van der Hei- de in op de oorzakep en de reden daarvan. Met name noemde hij de kostenverlaging over de hele linie, een bepaalde opheffing van het ar beidstekort, de sterkere machtsposi tie op de markt en het grotere ren dement bij het voeren van reclame. Als voorbeelden wees hij op de aan schaf van kostbare apparaten, het geen mogelijk wordt door het vormen van grotere eenheden. Toch blijft men volgens de inleider nog te lang han gen op de zogenaamde kleine coöpe raties. Ook had hij in de praktijk ondervon den dat men de jonge boeren moei lijk weet te interesseren voor de lei dende functies in het grotere coöpe ratieve werk. Een andere weerstand komt volgens de heer Van der Heide va» de direc teuren van kleine coöperaties, die by het vormen van grotere eenheden linn functie slechts node delen met andere directeuren. Uitvoerig ging de inleider tenslotte in op het ontstaan en de uitbreiding van het bedryf, waarvan Hy direc teur Ia. voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar en een onvoorwaardelijke boete van 50,—. Konijntje In een café hadden J. J. E. en A. B. beiden uit Groede, op de avond van de 2de september de Belg C. C. C. P. uit Sint-Margriet ontmoet- Na het gebruik van enkele pintjes stapte het drietal in de auto van de Belg en reed naar de Eendrachtpolder. Op een gegeven moment zagen zij in de koplichten van de wagen een konijn zitten. P. pakte een geweer, stapte uit de auto en schoot op het konijn. Zijn schutterskwaliteiten waren ech ter zodanig, dat het konijntje onge deerd verder huppelde. P. stapte ge desillusioneerd weer in de auto en men reed verder. Omwonenden die de schoten hoorden hadden echter de poli tie gewaarschuwd en nadat de drie man .en 'n eindje hadden ge reden, werden zy aangehouden door twee dienaren van de wet. De auto stopte, reed een eindje achteruit, keerde en verdween met grote snelhejd in de duister nis. Toen werd het menens, want de politiemannen zetten ook met een auto verwoed de ach tervolging in. Dat duurde tot de auto van het drietal in de mod der bleef steken. Alleen de Belg was nog aanwezig toen de politie bij de gestrande wagen kwam. De grota vraag, die tijdens de zitting van de politierechter aan de orde kwam, was: wie bestuurde de auto tijdens de aanhouding? Verdachte C. C. C. P. beweerde pertinent, dat hij het niet was geweest. Daar tegen over stonden echter de getuigenver klaringen van A. B. en de wacht meester, die de auto had aangehou den. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh meende: „het staat voor mij vast. dat de verdachte achter het stuur zat". Hij eiste een gevange nisstraf van 3 weken met onmiddel lijke gevangenneming. De officier zei verder nog, dat liet stropen met auto's in Zeeland nogal veel voorkomt. Hij vond het een bij zonder minderwaardige manier. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, meende dat het een dubieus geval was. Volgens hem bestond er twijfel aan het feit, dat P. de auto bestuur de. De politierechter veroordeelde, de Belg tenslotte conform de eis van de officier. Bovendien zal P. nog ver volgd worden voor overtreding van de jachtwet. Dezelfde J. J. E., die in de auto van P. was meegereden, had op 7 septem ber toen hij met een auto in Ter- neuzen reed geen gevolg gegeven aan de sommatie tot stoppen van een politieman. De officier meende: „het geeft te denken, dat E. door reed, omdat hij bekendheid geniet in verband met smokkel". Conform de eis werd E. bij verstek veroor deeld tot een boete van 75,—. Zingen en vechten „Zoals de ouden zongen, piepen de jongen", maar op 28 augustus was het in Terneuzen net omgekeerd. Dc ouden vochten daar, zoals dc jongen eerder hadden gedaan, De havenar beider J. N, V. uit Sluiskil zag up straat een groepje vechtende kinde ren. Een zekere S, stond erbij en moedigde de kindeven aan. Dat zin- de de havenarbeider niet. Hy vond de houding van S. laakbaar en hij zei het hem ook. Terstond be- gounen de beide mannen ruzie te maken en het slot was dat V. enkele flinke klappen uitdeelde, waardoor S. zich onder doktersbehandeling moest laten stellen. De offic.ier meen de, dat S. niet verstandig was ge weest, maar bij vond bet gedrag van de verdachte ook niet erg ..i-entie. manlike". v een boete „gentle- v. werd veroordeeld tot Uil f 60,rr-. MARKANT In ctllofaen: blijft b*t«r Walcherse clubbesturen was deze brief op vele punten echter te vaag. Zo werd bijvoorbeeld niet gesteld, dat zes van de negen districtswed strijden (thuiswedstrijden voor de Walcherse clubs) in Middelburg zou den worden gespeeld. Wel werd ge schreven, dat in Middelburg zou wor den gespeeld voor zover dit moge lijk was. Ook werd een vorige brief, waarin sprake was van financiële consequenties voor de Walcherse ver enigingen, niet ingetrokken. Dit alles was voor de Walcherse verenigingen^ aanleiding om ook zaterdag a.s. nog niet binnen de lijnen te komen. Thans echter heeft het hoofdbe stuur van de N.H.V. stappen on dernomen. Dit bestuur heeft toe gezegd op korte termijn een be spreking te houden met het dis- trietsbestuur, het afdelingsbestuur en de Walcherse verenigingen, teneinde uit de. impasse te gera ken. In afwachting van deze be spreking zal het zaalhandbalpro gramma zaterdag in ieder geval worden afgewerkt. Dit programma ziet er als volgt uit: Zaterdagmiddag te Middelburg: M. adsp. 12-13 j. Walcheren I-Olym- pus; M. adsp. 14-15 j. Marathon- O.D.I.; J. adsp. 12-13 j. Waleheren- Fortuna B; J. adsp. 12-13 j. E.M.M.- Fortuna A; J. adsp. 14-15 j. Mara- thon-Fortuna; J. adsp. 14-15 j. E.M.M.-01ympus en 's avonds: H. afd. 3e kl, Olympus 3-O.D.L; H. jun. 2e kl. Olympus-Neptune.s; D. afd. 2e kl. Zld. Sport 2-Neptunes; H. afd. Ie kl. Walcheren-Neptunes; H. afd. 2e kl. E.M.M. 2-Olympus 2; H.distr. Ie kl. E.MJVI.-Hella's. Zaterdagmiddag te Goes: M. adsp. 12-13 j. Hellas-Tonido; J. adsp. 12-13 j. Tonido-Fortuna C; J. adsp. 12-13 j. Hellas-SIOS; J. adsp. 14-15 j. Tonido-SIOS; J. adsp. 14-15 j.O.D.I.-Hellas; H, jun. 2e kl. Hellas 2-SIOS; en 's avonds: H. jun. Ie kl. Hellas-Volharding; D. afd. 2e kl. Sporto-Heilas 2; H. afd. 3e kl. Tonido 3-Marathon 3; D afd. Ie kl. Tonido-SIOS; D. distr. Ie kl. Hellas-Marathon; H. afd. 2e kl. Hel las 2-SIOS; H. afd. Ie kl. Volharding. Tonido 2. KORFBAL Voor de Zeeuwse Korfbal Bond wordt a.s. zaterdag slechts een bescheiden programma afgewerkt, doch met en kele interessante ontmoetingen. In dien de weersomstandigheden het toe laten speelt Zuidwesters I thuis tegen T.O.G.O. I. Beide ploegen zijn momen teel op papier gelijk in puntenver lies, doch we geven de Goesenaron de beste kans. Verder wordt gespeeld, doch dit is zeer twijfelachtig gezien de slechte conditie van het T.O.P.-terrein T,O.P.-Zeelandia I. Het zal geen grote zege worden, doch we geven de Zuid- bevelandse ploeg kans op een vlotte zege. In 2A wirdt de belangrijkste wedstrijd van dit seizoen gespeeld: Ondo I- T.O.G.O. 2. Dc eerste liet tegen Animo 2 al een steek vallen en we zien ze ook zaterdag verliezen, zodat de kans op het kampioenschap dan wel zal zijn vervlogen. Animo 2 kan de punten thuishouden nu Stormvo gels I op bezoek komt. In 2 B zit er winst in voor Vitesse te gen VÏOS 2. terwijl Luctor I thuis van W.K.V. kan winnen en daardoor onbedreigd aan de kop zal blyven. In 3A zullen de beide thuisclubs bij Animo 3-Ondo 3 en Swift-Vedo 2 wél tot winst komen, terwijl in 3B Tjoba 3 van T.O.G.O. 4 moet kunnen winnen. Ie klas: TOP-Zeelandia I 2; Zuidwes ters I-T.O.G.O. I 2; 2a Ondo I-T.O.G. O. 2 2: Animo 2-St.ormvogels I I; 2b Vios 2-Vitesse 2; Luctor I-W.K.V. 1; 3a Animo 3-Ondo 3 1; Swift 5-Vedo 2 1; 3b T.O.G.O, 4-Tjoba 3 2; Adsp. A Swift A-Animo A 1; Vedo A-Zuidwes ters A 2; B: K.V.L.-Noad 1; C: Swift Kwiek-Animo C 2; D: Luetor-T.O.G. O. A 2: E: T.O.G.O."B-Vios 2; Volhar- ding-Bl. Wit B 1. Schaaktoernooi in Utrecht begonnen Donderdag zijn in Utrecht de par tijen voor de eerste ronde van het internationale schaaktoernooi gehou den. De uitslagen waren: Langeweg (Ned.)—Perez (Spanje) afg.; O'Kel- ly (België)—Van de Pol (Ned.) 10; Robatseh (Oostenr.)Van Geet (Ned.) Vu—Vs', Bisguier (V.S.) Matanovic (J.-Sl.) VsVuBouw meester (Ned.)-Donner (Ned.) V--V*- Microkorfbaltoemooi in Vlissingen Om het korfballen in Vlissingen wat meer leven in te blazen zal de vere niging Vedo zaterdag om 2 u. op het tegelplateau aan de Bloemenlaan een Aan dit toernooi nemen 19 ploegen korfbaltoernooi van start laten gaan. van S korfbalvereniging op Walche ren deel. ingedeeld in 3 afdelingen. Het programma vermeldt, 6 wedstrij den voor elke zaterdag, elk met een speelduur van 2 x 12V2 minuut. De winnaar van dit toernooi zal uit geroepen worden tot kampioen van Walcheren. In verband met een besluit van «je Bulgaarse communistische partij om alle overblijfselen van „persoonlijkhpidver- heerlijking" op te ruimen en alles wat naar Stalin is genoemd een nieuwe naam te geven, zijn in Sofia twee grote standbeelden van Stalin uit het stads centrum verwijderd. Ook uit de openbare gebouwen zün «He beelteniseen van Sta lin verdwenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8