Souburg heeft vele plannen voor 1962 Agenda WALCHEREN LEZING VOOR ADVIESRAAD OVER SPORTACCOMMODATIE ZUID-BEVELAND VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SLUITENDE BEGROTING Bouw scholen, aula en straatverbetering Souburg heeft voor 1962 een sluitende begroting. Dit delen b. en w. in een schrijven aan de raad mee, waarin naast de financiële positie van de ge meente ook een overzicht wordt gegeven over de stand van za ken en de plannen voor het vol gend jaar. Als belangrijkste plannen springen hierbij naar voren de oprichting van een nieuwe lagere school in Oost- Souburg, de voorbereidingen voor de oprichting van een r.-k. kleuterschool en een r.-k. lagere school en de bouw van een tweede openbare kleuterschool. Verder bestaan er plannen in de loop van het volgend jaar een eigen schooltandverzor- gingsdienst in te stellen en de bouw van een aula op de be graafplaats. Wat de financiën betreft delen b. en tv. de raad mee, dat de gewone dienst sluitend is met een bedrag van 2.926.959,25 aan in komsten en uitgaven met een post voor onvoorziene uitgaven van 12.418,52. Dit laatste komt neer op ongeveer 1,50 per inwoner, welk bedrag redelijk mag worden genoemd, aldus b. en w. In de begroting is verder een be drag van 130Ö geraamd voor aan koop van beschermkleding voor de brandweer en een bedrag van 1620 voor de vernieuwing van brandslan gen en minimaxen. In het volgend jaar hoopt men ook door te kunnen gaan met de uit breiding van de straatverlichting. Het plan voor de uitbreiding van de straatverlichting, dat door de P.Z.E.M. is opgemaakt, kon nog niet geheel worden verwezenlijkt, maar wordt wel als richtsnoer gebruikt. Intussen is het echter wel mogelijk geweest om de voornaamste straten van betere verlichting te voorzien Als voorbeeld noemen b. en w. de Kanaalstraat, Vlissingsestraat, Pas poortstraat, Oranjeplein, Middelburg sestraat, Ritthemsestraat, Koop mansvoetpad. Marnixplein, Berm- weg en Braamstraat. Voor verbetering van de verlichting van de Beciusstraat, de Beatrix- straat en de Emmastraat is een be drag op de begroting geraamd. Voor een garantie van een geld lening aan te gaan door de stichting „Het Gezondheidscentrum" voor een wijligebouw is in de begroting een bedrag van ƒ9669,44 opgenomen. T andverzorging In do loop van bet volgend jaar liopen b. en w. ook een eigen school- tandverzorgingsdienst in te stellen. Hierbij tekent het college aan, dat het zeker niet zo is, dat men niet tevreden is over de behandeling van de dienst in Vlissingen, maar dat het vervoer het grote probleem vormt. Dit neemt zoveel tijd van de lesuren af en geeft zoveel stagnatie in de lessen in de scholen, dat b. en w. de wens koesteren, om zo spoedig mogelijk een eigen dienst te krijgen. Deze dienst zou dan in het gezondheidscentrum kunnen worden ondergebracht. Wat In 1961 om financiële redenen niet verwezenlijkt kon worden de verbetering en herstel van de Vlis singsestraat hopen b. en w. in het nieuwe begrotingsjaar te reali seren. Op de begroting is voor dit werk een bedrag geraamd. De algehele toestand waarin het wegennet zich bevindt, bevredigt het college overigens allerminst, hoewel in sommige gevallen van enige ver betering kan worden gesproken, zoals in de Kanaalstraat, de Braam straat. het Marnixplcin en de Berm- weg. Gebrek aan de nodige middelen noopt, het college echter zich te beperken tot het allernoodzakelijkste. Andere straatverbeteringen, die voor 1962 op het programma staan, zijn de aanleg van een trottoir aan het Oranjeplein en de verbetering van de Turnhoutstraat. Aula Aan de Nederlandse Heidemaat schappij is voorts gevraagd een plan op te stellen voor uitbreiding van de begraafplaats. Met name voqr de huurgraven, waarvoor nog slechts ruimte beschikbaar is voor Middelburg City: La Vérité, 20 uur, 18 Jaar. Êlectro: De stoutmoedige mus ketier, 19.80 uur. 14 jaar. Vlissingen Alliambra: La Vérité, 20 uur, 18 jaar. Luxor; Meisjes van de Mambo-bar. 20 uur. 18 jaar. Goes Grand: De vruchten zijn rijp. 20 uur. 18 jaar. Prine van Oranje: piano concert Z.V.U.. onderleiding van Marl- nue Flipso, 20 uur. Bergen op Zoom Luxor: Caballero cha cha, cha, 20 uur. Röxy: Vrijdag 13 uur, 20 uur. 18 jaar. Terneuzen Luxor: Zeven mannen zon der vrees. 20 uur. 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Rilling, 20 uur. 18 Jaar. Sas van Gent Luxor Marina. 20 uur. alle leeft. Zicrlkzee Mondragon: Z.V.U.-Iezing prof. dr. G. C. van Niftrik over „Exis tentialistisch levensbesef, 80 uur. drie jaar. Het ligt tevens in de bedoeling om een eenvoudige aula te bouwen. Hierover meldt de toelichting op de begroting, dat besprekingen worden gevoerd voor de oprichting van een nieuwe lagere school in Oost-Souburg voor de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs. Voornamelijk door dat de Ambonèzenkinderen op de Julianaschool gaan, komt deze school drie lokalen tekort. Verder zijn in voorbereiding de oprichting van een r.-k. kleuterschool en een r.-k. lagere school. Met de schoolbesturen is in principe overeenstemming bereikt over de plaats waar de scholen zullen worden gebouwd. Over de bouw van een tweede open bare kleuterschool, waarvoor reeds grond beschikbaar is, worden be sprekingen gevoerd. De grootste moeilijkheid is echter om een urgen tieverklaring te verkrijgen. Raad Biervliet stelde begroting 1962 vast De begroting voor 1962 van de ge meente Biervliet werd in de raads vergadering van donderdagavond zonder hoofdelijke stemming vastge steld met de volgende cyfers: gewo ne dienst sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 648.839,38. De post voor onvoorzie ne uitgaven bedraagt 13.644,80. De inkomsten van de kapitaalsdienst zijn 1.083.367,08, de uitgaven zijn 1.378.979,85. Er is dus een nadelig slot van 295.612,77. Direct nadat de begroting vastgesteld was, behandelde de raad de eerste wijziging er op. Hierin worden een aantal kapitaalsuitgaven aan de be groting toegevoegd, te weten aanleg van een brandput ten westen van de Braakmanlaan, verbetering van de Gentsestraat en de Weststraat, kos ten realisering uitbreidingsplan „La ge Wei" en samenstelling van een nieuwe wegenlegger. De in verband met deze werken op de begroting 1961 drukkende kapi- taalslasten werden geput uit de post „onvoorziene uitgaven", waardoor de ze gereduceerd werd tot 2016,30. Ring Walcheren van V.U. in Middelburg bijeen De ring Walcheren van de vereniging voor hoger onderwijs op gereformeer de grondslag, een verenigingslichaam van de Vrije Universiteit te Amster- dam, heeft donderdagmiddag in de Bogardzaal te Middelburg uitvoerig gesproken over de werving van nieu we contribuanten en leden alsmede over de busjesactie in het komende seizoen. De bespreking werd bijge woond door een tamelijk groot aan tal correspondenten uit de verschil lende Walcherse gemeenten en stond ondef leiding van de ringvoorzittcr. ds. M. E. van Heesen, die het een en ander over deze acties vertelde en een beroep deed op de aanwezigen tot een nog grotere activiteit. De vertegenwoordiger van de Vrije Uni versiteit in Zuid-Nederland, de heer J. Kalisvaart uit Amsterdam, lichtte de verschillende onderwerpen des kundig toe. De ring Walcheren heeft dit seizoen de opdracht zo mogelijk een bijdrage te leveren van 14.000. een bedrag, dat als onderdeel van de landelijke opbrengst gebruikt zal worden voor de uitbreiding van de Vrije Universiteitsgebouwen. VOORSTELLEN AAN DE RAAD Hogere vergoeding voor brandweer Serooskerke B. en xy. van Serooskerke (W.) vin den de .vergoeding van f 2 per uur voor het brandweerpersoneel veel te laag. Verder acht liet college liet ge wenst ter aanmoediging van het bij wonen van de brandweeroefeningen een bepaald bedrag per bijgewoonde oefening te vergoeden in plaats van een jaarlijkse vaste vergoeding uit te keren. In verband hiermee stellen b. en w. de raad, die vrijdagmiddag, 15 dec. vergadert, voor de vergoeding voor 't optreden bij brand te'verhogen van f 2 tot f 3 per uur. De vergoeding voor het bijwonen van oefeningen, die thans f 20 per jaar bedraagt, wil het college vastgesteld zien op f 3 per bijgewoonde oefening. Verder wordt voorgesteld de vergoeding voor de commandant en voor de on dercommandant te verhogen. Op de agenda voor deze raadsvergadering staan verder onder meer een voor stel tot vaststelling van de begro ting voor 1962, een voorstel tot wij ziging van de rioolbelasting en de wijziging van de bezöldigingsverorde- ning. Burgerlijke sland MIDDELBURG Bevallen: M. Goedhart-Braes, z.; M. M. van Daalen-Roelofs, d.; W. Openneer- Matthqs, z.: M. S. var. der Hort-Or.genae, z.: G. Hoék-Roose, z.; J. A. Louws-Louws, z.: M. Sturm-V. d. Broeke, d.: M. M. Ver- hage-Hollebrandsè, d.; J. M. Koens-Ver- sé. z E. Izeboud-Wouters, z.: C. J. M. Boelee-van Cassel, x.\ P. Vermaire-Vader, z.: M. Jasperse-Aarnoutse, z,: H. M. Cón- semulder-Brandenburg, d.: P. P. van den Broeke-Roelse, d.; C. J. P. Cannoo— Schrovers, z.; K. P. Provoost-v. d. Haven, z.; W. L. Koole-Meeusen, d.: E. A. van Drunen-Gïllissen. z.; N, Ingelse-van Bol- zen, z. Ondertrouwd: J. W. J, Brevet 26 j. en J. L. M. Smolders 21 j.:' C. M. Harlot 49 j. en A. M. Heesbeen 40 j.; J. Geldof 23 j. en N. J. Gideonse 21 j,: R. Plansoen 22 j. en E. S. Huijbregtse 22 j.: Th. F. J. P. Vermeirssen 23 j. en R. P. Onwijb 23 J.: J. Donker 24 j. en A. M. J. Cappon 23 j.; J. W. Net 26 j. en C. J. Poppe 25 II. Donker Curtius 24 j. en A. M. Sies 22 j. Getrouwd: R. W. van de Kop 24 j. en J. J. in 't Anker 25 j.: L. J. W. Simonse 23 j. en H. M. S. Boeije 19 j,; R. W. Broeksma 28 j. en A. L. van Keulen 19 j.: M. Mol 25 j. en J. J. de Voogd 20 j.: J. van Wijk 23 j. en C. Oreel 20 j.; A. de Kam 26 j ■en C. J. E. Mossinkoff 23 J.: J. W. van de Garde 24 j. en G. A. ter Haar 23 J.: F. I. T. van Herwijnen 18 j. en P. J. van der Schout 17 j.: P. G. Otto 27 j. en E. S. M. Janssens 17 j. Overleden: C. J. Boot 73 J. wed. v. P. Luteijn: J. Bliek 30 j. wedn. v. M. de Schutter: C. de Wolff 73 J. wed. v, J. J. dé Baarè: A. Raammakers 72 j. wedn. v. E. Kommens: C. Verwaal 67 j. e.v. A. Priester: H. D. Vosselman 66 e.v. P. Jobse: J. Boogaard 69 j. wed. v. C. P. Jobse: J. J. Wattel 8i j. wed. v. J. In 't Anker; J. Loüwerse 96 J. wed. v. J. A. H. J. H. Baljeu: J. J. Hiebendaal 88 j. e.v. J. M. de Meeater: J. van der Laan 85 J. wed. v. W. F. Coumótl: J. M. Pagter 69 j. e.v. P. C, Geldof. DOMBURG Bevallen: M. C. E. de Fagter-du Pont, z. Getrouwd: Ch. van Zetten 30 J. en W. A. Corré 22 J. OOSTKAPELLE Sloep van loodsboot bij Oostkapelle aangespoeld Donderdagochtend vond de heer Van V.. werkzaam bij de polder Walche ren, op het strand van Oostkapelle een houten motorsloep. Bij het onder zoek door de strandvonder bleek de sloep afkomstig te zijn van de loods boot „Antares". Hij was door een zware grondzee van dit schip Wegge slagen. Tractoren hebben de sloep naar de Duinweg gesleept, het loodswezen zal voor verdere berging zorgdragen. Scbeepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 6-12: Wubïena van Antwerpen: Penelope van Duinker ken St.-Arvant van Huil. 7-12: Hunze- stroom van Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 6-12: Geziena- Hendrika naar Sligo; Cornelis naar Rot terdam; Ida-Jacoba naar Dublin; Grams- bergen naar Drogheda; Vaterland naar zee; Wubiena naar Penzace; Federico- Ferrer naar Bilbao; Delta naar Norko- ping. 7-12: Kate-Marie naar Rouen; Ire ne naar Zweden: St.-Arvaht naar Casa blanca; Helen naar Faversham; Netty naar Plymouth; Adriana naar Londen. Vlissïngen gepasseerd naar Antwerpen op 6-12: Ares van Le Havre; Albert V van Londen; Martini van; Sarpsborne/Gent Meerkerk van Lissabon; Kloosterdijk van New-Orleans; Helena van Calais/Gent; Globe van Hull; Diana V van Ipswich. 7-12: Ysel van Le Havre; Trianca van Londen/Gent; Gronitas van Boston; Si- rlus van Londen/Gent; Helvetia S van Rotterdam; Conception van Rotterdam; Rien-Teekman van zee; Jacob-Teekman van Brunsbuttel; Herta 2 van zee; Ker- kedijk van Rotterdam: Serooskerk van Marseille; Westersingel van Portsmouth/ Breskens; Cascade van Lissabon. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 6-12: Da-Capo naar Rotterdam/Vlissingen rede: Nero naar Rotterdam; Celebes naar Rotterdam; Rozenburgh naar Stockholm; Vanda naar Dagenham; Appingedam naar Rotterdam; Con-Zclo naar Lorient.; 7-12: Andromeda naar Goole; Eagle naar Londen; Geertje-Buisman naar Rotter dam; Nike naar Scarborough: Europa naar Kingslynn/Terneuzen; Alnitak naar Rotterdam: Aurora naar zee; Marianne- H naar Gravesand/Terneuzen; Eemsmond naar Rotterdam; Afes naar Rotterdam. Van onze adverteerders Café „Amstel Hoek" in Vlissingen geopend Donderdagmiddag heeft de heer J. Ruiter zijn café „Amstel Hoek" aan het Bellamypark te Vlissingen offi cieel heropend. Het vroegere café „De Goede Hoop" heeft in zeven we ken een grondige verbouwing on dergaan. De tapkast aan de linker kant is verdwenen. Daarvoor in de plaats is aan de rechterzijde een gro te bar gekomen met zestien kruk ken. Deze bar is op bijzonder fraaie wijze bekleed met imitatieleer. Het café ontleent zijn naam aan de nis waar vroeger de tapkast stond. Op die plaats is onder een groot bierglas een hoekje ingericht met een lange tafel. De wanden zijn gedeeltelijk be timmerd. De resterende gedeelten zijn in lichte kleuren geschilderd. De heer De Ruiter ontving bij de opening vele blijken van belangstel ling. Burgerlijke stand OUDELANDE Overleden: J. Dobbelaar 70 J. e,v, K. Priem. 'S-ÏIEERENHOEK Bevallen: J A. Stok-de Vos, z,; A, M. C-. Paree-Vollering. z.; A. van Anlwerpen- Vermeulèn, d. Getrouwd: P. J. Verschure 24 j. en M. C. van den Bulck 23 j. YERSERE Bevallen: H. Th. G. Becker-Sesslnk, d.; N. Lindenberg-Prïnce. z.: G. Pekaar- Elenbaas. d. Overleden: J. F. de Koster 64 J. 'S-IIEER-ABTSKERKE Bevallen: C. de Koster-Rïeniens, d. BORSSELE Bevallen: C. P. Smits-Verdonk, z.; J. de Bue-Ruster, z.; A. Boonman-de Baar, d. Ondertrouwd: J. P. C. van Laere 24 J. en A. F. Walhout 18 F. Blok 23 j. en J. Fraanje 23 J. Getrouwd: J. C. van Hanswfjk 25 J. en J. J. Koole 21 3.: C. M. Braamse 26 j. en M. Ruster 22 j.: A. J. de Jonge 25 3. en S. J. de Jonge 27 J. Overleden: M. Kribbe SI 3. wedn. v. J. Hannewijk. Coöp. Vrouwenbond ging op in Coöp. Vrouwen Contact De afdeling Vlissingen van. de Neder landse Coöperatieve Vrouwenbond is ontbonden. Donderdagavond was deze afdeling onder voorzitterschap van mevrouw C. van der Made-Brand in het jeugdgebouw te Vlissïngen voor het laatst byeen. Een feestelyke vergadering overigens, omdat nu in navolging van andere plaatselijke af delingen de Coöperatieve Vrouwen hond ter ziele is, een nieuw contact orgaan in bet leven wordt geroepen, n.l. het Coöperatief Vrouwen Con tact, dat uit een zeer gecomprimeer de, jonge kern bestaat van wat vroe ger (le Coöp. Vrouwenbond was. Dit lichaam kent geen afdelingen doch slechts rayons, zoals met name het rayon Walcheren. Reden van opheffing was, zoals men dit zelf uitdrukt, een „vergrijzing" van de leden, der bond. Het nieuwe contactorgaan zal over een jonger kader beschikken en een meer inten sieve propaganda gaan voeren voor de coöperatieve ondernemingsvorm in het algemeen. De afdeling Vlissin gen, zo vertelde mevrouw Van der Made-Brand werd opgericht op 27 februari 1924 en bereikte dus een leeftijd van bijna 38 jaar. Het leden tal bij opheffing bedroeg 24: men startte met een aantal van zeven leden. Mevrouw Van der Made, gaf een kort overzicht van de afdelings activiteiten. Vervolgens sprak zij een dankwoord tot het nu aftredende bestuur. Tevens bedankte zij de leden voor de ontvangen medewerking. In het be stuur van het nieuwe rayon Walche ren van het Coöperatief Vrouwen Contact zullen zitting hebben de da mes, mevr. Overweel-de Jonge te Middelburg, mevr. Schuit-Merci te Middelburg, mevr. L. Hendrikse-Flo- russe. Middelburg, mevr. M. de Rooij- Verplanke te Souburg, mevr. M. S. Sreyaart-van Houten en mevr. Van der Made-Brand, beiden te Vlissin gen. De officiële installatie van het nieuwe bestuur zal op een nader te bepalen datum geschieden. Tijdens deze opheffingsbijeenkomst werden een aantal ontspanningsfilms vertoond. O.- EN W.-SOUBURG N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Souburg van de N.C.V.B. kwam dezer dagen in gebouw „Reho- both" onder leiding van mevrouw Polderman-Lijnse ln vergadering bij een. Ds. Vlaardingerbroek sprak over „Hoe lezen wij Genisis I in deze tijd?" De volgende vergadering is op 21 de cember. MIDDELBURG Nederlands Kamerkoor zingt in Concert- en Gehoorzaal Onder auspiciën van de Z.V.U. zal het Nederlands Kamerkoor,, onder leiding van Felix de Nobel, op maan dag 18 december een liederenavond verzorgen in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg. Dit concert be gint om acht uur. Het koor dat uit 18 beroepszangeressen en -zangers bestaat werd in 1937 opgericht en aanvankelijk trad het slechts voor de radio op, maar later ook in con certzalen. Het Nederlands Kamer koor heeft zich hoofdzakelijk toege legd op de a-capella zang. ïn het be gin van 1962 zal het koor een tournee door de Verenigde Staten en Noord- Amerika maken. IN VLISSINGEN Sporthal moet minstens f 500.000 kosten De heer S. van Geldcrcn uit Den Haag, hoofdambtenaar van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten, „belast met het doen uitbrengen van adviezen betreffende de bouw en ex ploitatie sportaccommodaties", heeft donderdagavond voor de adviesraad van de Stichting Sportbelangcn Vlis singen gesproken over de mogelijkhe den om tot uitbreidiug van sportac commodatie in Vlissingen te komen. De heer Van Gelderen een oud- Middelburger bad 's middags een bespreking over dit onderwerp gehad met b. en w. van Vlissingen. 's Avonds tijdens de bijeenkomst, die werd ge houden in het clubhuis van Zeeland Sport, vertelde hy iets van de resul taten, die bij de bespreking naar vo ren waren gekomen. Met name sprak hjj over de bouw van een sporthal. De kosten van een dergelijk gebouw raamde hij op min stens 500.000. Het was hem geble ken, dat er aan bijdragen van de sporttoto, van het bedrijfsleven en van particuliere zijde hoogstens 250.000 was te verwachten. Maar desondanks zouden de sportvereni gingen voor de huur van de hal toch minstens 10 per uur moeten beta len. Dit bedrag vond de heer Van Gelderen niet aan de hoge kant. Hij was overigens van mening dat er in Vlissingen een sporthal moet komen. „Maar hebt U al meer gedaan, dan alleen dit feit constateren?" zo vroeg hjj aan de afgevaardig den van de sportverenigingen. „En heeft U zich al afgevraagd of U de zaalhuur van 10 per uur kunt opbrengen?" Verder stelde hij de vraag waaraan men prioriteit moet verlenen. Aan de sporthal, een overdekt zwembad, gymnastieklokalen of aan een uitbreiding van het aantal sport velden Hij betoogde, dat men meer zelfwerk zaamheid moet betonen en dat men niet moet „aanleunen" tegen de over heid. De heer Van Gelderen waar schuwde er voor de waarde van de sport niet te overwaarderen. „Wat de sportaccommodatie betreft heeft Vlissingen beslist niet te klagen in vergelijking met andere gemeenten", was hij van mening. Spreker vond verder de contributies die de verenigingen innen, op een veel te laag peil liggen. Voor het begin van deze lezing werd de jaarvergadering van de ad viesraad gehouden. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de ad viesraad is samengesteld uit 64 af gevaardigden van 27 verenigingen. In het verslagjaar traden toe „Jonge Strjjd", „V.C. Matador" en „E.V.V.C." De verontreiniging van het kanaal water door de sluiting van het Veer- se Gat was voor de advièsraad aan leiding het Stichtingsbestuur te ver zoeken contact op te nemen met het gemeentebestuur om deze kwestie spoedig mogelijk op te lossen. Nadere gegevens over de resultaten zijn nog 'sHEER-ABTSKERKE Sint-Nicolaasfeest leerlingen lagere school De schoolkinderen van 's-Heer Abts- kerke waren dezer dagen met vele ou ders in het verenigingsgebouw „Irene" om het Sint-Nicolaasfeest te vieren. Omstreeks 2 uur heette het hoofd van de school, de heer P. Deurloo, de sint en zijn knecht welkom. De goedheilig man reikte cadeaux en versnaperin gen uit. Verder wees hij de leerlingen op hun fouten en prees hun ijver en vlijt. Deze bijeenkomst werd onder meer bijgewoond door burgemeester J, D. Jansen. WEMELDINGE Coöp. boerenleenbank Bij de coöperatieve Boerenleenbank te Wemeldinge werden in de maand november aan spaargelden ingelegd tot een bedrag van f 75.072,86 en te rugbetaald f 80.302,45. Het spaar derstegoed bedroeg aan het eind van de maand f 3.569.784,10. In deze pe riode worden 5 nieuwe boekjes uit gereikt. St.-Nicolaasfeest bejaarden Dezer dagen hebben de bejaarden van Wemeldinge het Sint-Nicoiaas- feest gevierd. Hoewel de sint niet zelf op bezoek kwam, slaagde deze bij eenkomst volkomen. De bejaarden brachten de middag door met het kyken naar enkele filmpjes over vel schillende fabricage-processen. BORSSELE Sint bracht bezoek aan Franck van Borssele-school Sint Nicolaas bracht dinsdagmiddag zijn jaarlijkse bezoek aan de Franck van Borssele-school. Nadat de jeugd hem toegezongen had en hij cadeau tjes had uitgedeeld, gaf het school- personeel een poppenkastvoorstelling. KRUININGEN Sinterklaas op bezoek bij de plattelandsvrouwen Dé afdeling Krulningen van de bond van plattelandsvrouwen kwam dezer dagen byeen in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen om onder het toeziend oog van Sint-Nicolaas en zijn zwarte knecht de „plattelandsvrouw van het jaar" le kiezen. Nadat de presidente van de afdeling, mevrouw Baarens van Aalst, de vele dames hartelijk had verwelkomd, deelden sint en Piet pakjes uit. Enkele dames werden verzocht hun'pakje zelf te komen ha len, waarbij zij tevens een compli mentje kregen voor hun verenigings activiteiten. Na de gezellige drukte van deze pakjesuitdeling ging men over tot een meer rustige verkiezing van de „plattelandsvrouw van hel jaar". Daartoe moest Iedere aanwe zige een zestal vragen beantwoor den. De jury bestond uit de dames DreverVan Hekke, Steenpoorte Keiler en Nieuwenhuize—Vogelaar en deze had lang geen gemakkelijke taak. Uiteindelijk kwam als handig ste hulsvrouw van Kruiningen en om streken mevrouw MauerWester weel de „plattelandsvrouw van het jaar" uit de bus. Tweede en derde in deze sportieve wedstrijd werden de dames SonkeKlos en Meijer—Wabeke. Sint-Nicolaas hul digde de dames op waardige wijze. Tot slot werden door verschillende dames nog woorden van dank ge sproken en „met lang zal ze leven' werd deze bijeenkomst besloten. HEINKENSZAND Verkiezing ambtsdragers Tot ouderling in de Nederlands Her vormde Kerk te Heinkenszand zijn herkozen de heren J. Nieuwenhuize en D. van Liere, tot diaken de heren G. Cappon en D. Hannewijk Jzn. en tot ouderling-kerkvoogd de heer J. Nijsse. Bromfietser maakte val Het slechte wegdek in de Dorpsstraat te Heinkenszand was er de oorzaak van, dat de bromfietser J. F. P. dezer dagen kwam te vallen. Hij liep hier bij een hersenschudding op. KAPELLE Hervormde mannen vergaderden Onder voorzitterschap van de heer I. J. de Groote hield de hei-vormde mannenvereniging te Kapelle dezer dagen in het verenigingsgebouw ..Obadja" een vergadering. Aan de band van dia's vertelde het hoofd van de christelijke nationale school, de heer L. de Jager uit Kapelle. over zijn bezoek aan Canada in het bijzonder over het leven in Nova Scotla. De bijeenkomst werd besloten met éen dagsluiting door de heer C. Hoogeateger. niet bekend. Het financiële verslag gaf een evenwicht te zien tussen in komsten en uitgaven. Beide posten waren gelijk, namelijk 7,55. De aftredende bestuursleden, de he ren M. F. van Hyfte, A. Knol en A. C. de Vos werden bij acclamatie herkozen. De voordracht van twee le den voor het bestuur van de Stich ting Sportbelangen werd als volgt opgesteld: 1. F. Naerebout, W. Theune. Marktberichten VEILING GOES 6 december. Groenten. Per stuk. Bloemkool A2 71. BI 60, B2 36-49, afw. 12—39. Knolselderij 8—19. Kropsla 1 15—17. Per kg. Witlof Al 84—88, A2 74—81. BI 71. B2 47—87, afw. 42—48. Spruiten Al 53—57, A2 43— 53, BI 34. B2 24—30. afw. 24. Groene sav. kool 13—19. Rode kool 13—16. Witte kool 9. Boerenkool 15—18. Andijvie 2 3540, afw. 26. Prei 1 16—21. Uien 12. Peen 4— 20. Waspeen 1523. Spinazie 74. Bintjes 7—8. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM 6 december. Elernoteringcn van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaarf- de donderdag 7 december 1961: Prijsklas 0 19 cent; 1 18 cent: 2 16 cent; 3 14 cent; 4 13 cent en 5 12 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM 6 december. Spruiten 4244. Glasandtjvie 6471. Breekpeen 915. Witte kool 48. Prei 12—22. Savooie kool 12—24. Tomaten 45—68. Rode kool 6—11. Sla 8—11. Boe renkool 6—11. Bloemkool 35—68. Witlof 60—98. Waspeen 17—18. Kroten 12—22. Uien 6—11. St. Remy 40—43. Comtesse 45—59. Goud renet 3551. Golden Delicious 37—78. Jo nathan 45—61. Winston 39=58. Cox Oran ge 1.01. COÖP. VELUWSE EIERVEILING Weekaanvoer ca. 1.500.000 stuks, waarvan 614.219 in velling werden gebracht. Han del vast. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 48 tot 55 gram 9.3110.61; van 35 tot 62 gram 10.61—11.36; van 62 tot 69 gram 11.58—12.84. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 273.117 stuks, handel vlot. Prij zen (per 100 stuks). Eieren van 43 tot 44 gram 8.90; van 52 tot 58 gram 9.9010.61; van 58 tot 64 gram 10.56—11.78; van 67 tot 69 gram 12.43—12.92; eendeëieren van 62 tot. 66 gram 8.198.68; van 66 tot 69 gram 8.83—9.45. EIERMARKT. Aanvoer 2.300 stuks, Handel vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 51 tot 65 gram 9.79—12.50. alg. prijs 11.20, kiloprijs 1.^0 op basts 59 gram. VEILING ST.-ANNALAND. Uien 40-70 20.22—20.36, bonken 20.22. drie- lingen 21.70, pikles 33.30. Aanvoer 71 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 7 december. Exportgamalen 2301 kg 2.08 —2.88; schar 27 kg; bot 206 kg; wijting 126 kg; kabeljauw 40 kg; sprot 992 kg: wulk 7 kg; ongesorteerde vis 37 kg; pa ling 1 kg; rog 3 kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien 55-70 20.81, uien 40-55 20.50. bonken 20.60, drielingen 21.02—21.06, pickles 32.52, £tek 3.09. Aanvoer 30 ton. GRAANBEURS ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 28—31. Gerst 25—27. Haver 23—24, Kleine erwten 2431. Schokkers 2428. Bruine bonen 4560. Maanzaad 6065. Hockeyprogramma voor het aanstaande weekeind In de 2e klas A heren van de hockey- competitie zal Push Hl op eigen veld wel niet kunnen winnen van de kop loper Weredi. Zwartwit IIBreda in is een derby, waarbij alles moge lijk Is, toch,- geven wij de thuisclub de meeste kans, hetgeen voor Mid delburg welkom zou zijn. Liberty zal op eigen veld een kleine zege kunnen behalen tegen het overigens vrij ster ke Forward IL Om in veiliger regionen te komen, zou Middelburg moeten winnen in Tilburg, hetgeen geen eenvoudige opdracht is, toch is Middelburg de goede weg ingeslagen en een gelijk spel zou zelfs ook al zeer verdienstelijk zijn. Veel kansen resten de Middelburgers niet om in uitwedstrijden punten te verza melen. In de. 3e klas A dames zal Warande van Weredi in kunnen winnen, waardoor Warande dan weer tot de kanshebbers behoort. Rapide zal in Hulst de handen vol krijgen aan Push Hl, nox-maal gesproken zouden de bezoeksters moeten winnen. Mid delburg moet in de uitwedstrijd tegen Tilburg in staat zijn tot de bovenste regionen door te dringen, waardoor Tilburg IV dan wel zeer duidelijk op de onderste plaats wordt gedrukt. In de 4e klas heren kan Warande II op eigen veld winnen van het Til- burgse Weredi IH, dat echter beslo ten heeft de onderste plaats aan Mid delburg over te laten, gezien de vier winstpunten uit de laatste twee wed strijden. D.E.S. n zal verliezen van de aanstaande kampioen Breda V. dat wel met duidelijke cijfers de lei ding in deze afdeling heeft. Liberty IIForward m zou wel eens op een gelijk spel kunnen uitlopen. Middel burg II krygt één van zijn laatste kansen in Tilburg om een of twee punten te verzamelen, mocht dit niet lukken, dan komt het er hopeloos voor te staan en lijkt de laatste f laats bijna onontkoombaar, n de onderbond zal Middelburg III het weer niet kunnen bolwerken in Roosendaal tegen Pelikaan II. Peli kaan IH zal cp eigen veld van Tem po IV winnen. In Terneuzen lijkt ons Olympia sterker dan Tempo II, Ra- Plde H kan gelijk spelen tegen Tem po m, dat naar Hulst komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3