Ged. Staten staan volledig achter infrastructuurplannen in Goes Ook Haags bedrijf A.K.F. naar Goes In Zeeland steeg aantal werklozen met tweehonderd !m\m Almanak MES POLITIERECHTER BESTRAFTE TWEE JEUGDIGE JOYRIDERS VERWACHT. PROVING! ALK E R U W 8 N COURANT VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 VOORRANG OP ANDERE WERKEN IN ZEELAND Raad betuigde over het algemeen zijn instemming met miljoenenwerken Ged. Staten van Zeeland hebben het infrastructuurplan f 5.000.000,aan werken van tie gemeente Goes volledig aanvaard. Deze mededeling deed loco-burgemeester J. S. Vis- seher Aan Goes in de donderdagavond gehouden raadsvergade ring, waarin de raad met dertien tegen twee stemmen zijn goed keuring aan de plannen van b. en w. hechtte. Tegen stemden de heren J. H. Roose en J. F. Bookelaar (beiden k.v.p.). De westelijke ontsluitïngsweg, de westelijke spoorlijn en de brug over het havenkanaal zullen behoudens goedkeuring van de minister van economische zaken in 1962 in aanmerking ko men voor subsidie. Ged. Staten zijn bereid in dat jaar andere infrastructuurwerken in Zeeland naar het volgend jaar te ver schuiven, teneinde voorrang te kunnen geven aan de infrastruc tuurwerken in Goes, verklaarde loco-burgemeester Vissclier. Dé oostelijke ontsluitingsweg zal pas in 1963 in aanmerking komen voor subsidie, voegde hij eraan toe. Het; besluit van de raad houdt in, dat akkoord werd gegaan met: 1. aanleg ontmoetingspunt rijks weg-westelijke ontsluitingsweg (f 305.690,—): 'J. aanleg westelijke ontsluitings weg (f 600.975. 3. aanleg oostelijke ontsluitings weg <f 1.812.257,—); 4. aanleg westelijke spoorlijn (f 1.431.610.— 5. bouw beweegbare brug over havenkanaal f 840.00Ö, 6. nieuwe damwand zwaailtom f 104.500. Het totaal van deze werken be loopt een bedrag van f 5.095.032. De raad ging overigens niet zonder slag of stoot akkoord met het voor stel van b. en w. De meerderheid schaarde zich er echter zonder voor-, behoud achter, ook al, omdat Ged. Staten van Zeeland, van wie het ge meentebestuur donderdagmorgen een brief ontving, volledig achter de plannen van Goes staat. Enkele raadsleden voerden bezwaren aan tegen het tracé van de weste lijke spoorlijn. Met name waren dat mevrouw C. J. van Willigen-Eversè (c.h.) en de heren J. H. Roose (k.v.p) .T. F. Bookelaar (k.v.p.) en N. E. van Santé (v.v.d.). Zij hadden de spoorlijn liever noordelijker gezien, waardoor vele moeilijkheden zonder meer opzij zouden kunnen worden gezet. Van de zijde van het college werd gesteld, dat de tijd ten ene male ontbreekt om het tracé van een noordelijker gelegen spoorlijn grondig te bekijken. De heer Roose stemde tenslotte tegen op de overweging, dat het thans (Advertentie) Stijf en Stram? Nu hier dan daar? Xftem Kruschen - •n Uw pijnen verdwijnen. In veie gevallen van reumatische pij-, nen krijgt- ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar vaak is de oorzaak onzuiver bloed. Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, ondervindt al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan. Naar mate Kruschen de wat traag gewor den bloedzuiverende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stromen. Onzuiverheden daarin krijgen geen kans meer. want ze worden langs natuurlijke weg af gevoerd. En daarmede ook de oor zaak van uw reumatische pijn. voorgelegde plan van de spoorlijn toch niet tijdig zal kunnen worden uitgevoerd, 'omdat, naar hij zei, de houthandel E. N. C. van Riesen voor het geraamde bedrag bepaald niet genegen zal zijn zijn bezittingen aan de gemeente te verkopen om daar ruimte te maken voor de spoorlijn en de brug. Overeenstemming Alvorens de raadsleden hun visie op de voorstellen konden geven, ging loco-burgemeester J. S. Vis- scher nader in op het verslag van de financiële commissie, waarin nogal wat kritiek op de plannen was gehoord. Hij zei, dat volledig overeenstemming was bereikt met degenen, die over de plannen moe ten adviseren en er subsidie voor moeten geven. Spreker betoogde, dat het college reeds vóór de be handeling in de raad' de desbe treffende stukken aan de verschil lende instanties had toegezonden. Dit heeft tot resultaat gehad, dat b. en w. werden uitgenodigd voor een bespreking met Ged. Staten van Zeeland, welke vrijdag 1 de cember is gehouden en waarby alle deskundigen aanwezig waren. In een schrijven, dat b. en w. donder dagmorgen bereikte en dat gemeen tesecretaris 31. J. Taillie in de raads vergadering voorlas. bevestigden Ged. Staten dat zij ten volle instem men met de voorgenomen Infrastruc tuurplannen. Temeer was hiervoor aanleiding, omdat er ernstige be zorgdheid heerste over de industria lisatie in oGes, zo bleek verder uit het schrijven. Volgens Ged. Staten zal liet echter nog wel enkele maan den duren alvorens de plannen kun nen worden gerealiseerd, omdat de ministeriële goedkeuring pas over enkele maanden is te verwachten. Het provinciaal bestuur wil echter spoed betrachten niet de uitvoering van de werken. Het college van b. en w. van Goes werd daarom voor gesteld zo spoedig mogelijk met de voorbereiding van de werken te be ginnen. De raad was van hetzelfde gevoelen en machtigde b. en w. op korte termijn stappen in deze rich ting te ondernemen. (Zie slot pag4 kol. 5) GUNSTIGER DAN IN I960 In Terneuzen minder werkloze mannen In de afgelopen maand is liet aantal werkloze mannen in Zeeland geste gen van 821 eind oktober tot 1074 eind november, aldus blijkt uit liet overzicht, dat maandelijks door het districtsbureau voor de arbeidsvoor ziening in Zeeland" verstrekt wordt. Een vergelijking met de cijfers van november I960 (toen er 1054 werk loze mannen waren) Iaat zien, dat de werkloosheid in beide perioden praktisch gelijk is. Daarbij moet men er evenwel rekening mee houden, dat er momenteel een normaal verloop in de landbouw is namelijk een stijging van 33 tot 131 terwijl dit verloop vorig jaar abnormaal was, toen er-slechts 28 werklozen waren in deze bedrijfssector. Van dit stand punt bezien is de werkloosheid in de afgelopen maand gunstiger ontwik keld. In alle rayons (op-één-na) is de werkloosheid in november gestegen; alleen in Terneuzen daalde ze en wel van 106 tot 99- Boven het Zeeuwse gemiddelde van 19 per 1000 manne lijke loontrekkenden bewegen zich ruim Oostburg en Middelburg met respectievelijk 44 en 26 per 1000 loontrekkenden, alsmede Hulst, dat 21 per 1000 noteer-de. De andere rayons bevinden zich alle beneden het provinciaal promilage: Terneu zen met 15, Zïerikzee met 14, Tholen met 13, Goes met 12, Sas van Gent met 7 en Kruiningen met 6 pér 1000 mannelijke loontrekkenden. De belangrijkste stijging is voor gekomen in de bouwnijverheid (van 63 tot 108), in de landbouw en bij de groep losse arbeiders. In de bouwnijverheidssector is het aantal werklozen in vergelijking met november van het vorige jaar belangrijk afgenomen: met name de bouw- en utiliteitssector heeft hiertoe bijgedragen, fit de analyse van de mannelijke arbeidsreserve blijkt, dat de seizoen- werkloosheid steeg vnn 80 tot 220, de wrijvingswerkloosheid gelijk bleef (120), de werkloosheid voor minder- geschikten steeg van 490 tot 530 en de structuurwerkloosheid steeg van 130 tot 300. De vraag naar mannelijke arbeids krachten daalde van 872 naar 674. Van deze daling zijn er 100 in de bouwnijverheid terug te vinden, als mede een dertigtal in de „metaal". Tegenover een vraag van 11 in de landbouw dit jaar stond een vraag van 314 in november 1960, waarbij dan nog eens een „inzet" van rond 300 militairen gesteld moet WOrdejn. De vraag is het grootst in Terneu zen (151) en Vlissingen (134). In Terneuzen is de vraag terug te vin den in de bouwnijverheid (43). de chemische nijverheid (36) en de me taalnijverheid (55). Het aanbod van vrouwen tenslotte steeg van 161 naar 176. VAN .win TOT LUSTRUM. De bejaardensociëteit van Heinkens- zand was dezer dagen aan het eerste lustrum toe en de dames van liet sociëteitscomité hebben er een bij zondere middag van gemaakt. Een muzïekgroepje onder leiding van de heer Lammers zorgde voor vrolijke noten en er was voordracht en nog veel meer. Toch bleek voor de oud jes de komst van St.-Nieolaas het hoogtepunt van het festijn: overbo dig te zeggen dat er naar hartelust genoten is. NOG EEN. En hier is dan nog een Sint-Ni- colaasfecstje. Hel werd gevierd In de grote Goese ambaehts- SNUFJES.... (II) Het blijft moeilijk, met alle nieuwe technische snufjes. De man, die on langs in Zierikzee een horloge met een scheurkalender" bestelde, staat niet alleen, zo is ons gebleken. In Vlissingen vond hij een lotgenoot in de man,- die in een rijwiel- en bromfietsénhandel kwam informeren iiaar'een tweedehands brommertje. ..Maar 'l moest nog wel een- goeie zijn." „Zó aoed, dat. hij als voor waarde stelde: een brommer met hioscoopvering. 't Is er een met telescoopvering ge worden. Zoals die juffrouw, die in een boek handel een „militair boekbestelde bepaald niet naar huis ging met het reglement op de krijgstucht. Want dat wordt, voor zo ver wij weten, uitsluitend aan militairen uitgereikt. De juffrouw kreeg een literair boek mee. Tot lerlnge etule vermaak... school en fanfarekorps, accorde onclub en schoolband, verleenden medewerking aan deze buitenge woon uitbundige bijeenkomst. Markante punten waren de pro fessor die een omroep-apparaat demonstreerde, dat mensen in le vende lijve ter plaatse kon 'bren gen, zoals St.-Nlcolaas zelf, die achter het ijzeren gordijn werd vastgehouden voor een omscho lingscursus. Zij nog vermeld dat de jongens in de pauze werden getrakteerd- VERBETERING. Uit het goede Axel vernemen wij dat onder auspiciën van de pluimvee- en Uonijnenverenigiiig „Ter Verbete ring" óp 23, 25 en 26 december 1961. in de toonzaal van de gebroe ders Esselbrugge. in de Evcrsen- straat een provinciale tentoonstelling zal worden gehouden. Een tentoon stelling Vflh hoenders, lconynen en sierduiven. Tevens Is aan een en an der een bondstentoonsteliing ver bonden voor de provincie Zeeland van de Organisatie van de Konij nenfokkersvereniging. De tentoon stelling de 36ste zal op 22 de cember om 7 uur 's avonds door bur gemeester M. K. van Dijkc worden geopend. VOGELVRIENDEN. Een dergelijk evenement zal de vereniging „Vogelvrienden" te IJzendijke organiseren. In het jeugdgebouw zal op 6 en 7 janua ri voor de zesde maal een collectie vogels plus bloemen en planten worden tentoongesteld waarbij het dan tevens om het kampioen schap van Zeeland gaat. Het ge tuigt van grote durf van het be stuur, dat twee grote tentoonstel lingen tegelijk worden gehouden. Een recordaantal bezoekers wordt dan ook verwacht. „Raadslid in Goes gaf burgemeester trap na" Kritiek in Goese raad op de heer J. H. Roose „De heer J. H. Roose heeft oud-bur gemeester dr. J. H. Noteboom een trap na gegeven. En toch is het pas drie weken geleden, dat ditzelfde raadslid de scheidende burgemeester een pluim op de hoed stak". Deze woorden sprak liet raadslid Ph. Ha- verhoek (p.v.d.a.) tijdens de donder dagavond gehouden raadsvergade ring van de gemeente Goe-s naar aan leiding van opmerkingen van de heer Roose in de vergadering van de fi nanciële commissie. De heer Roose had in deze commis sie veel kritiek geuit op de aan de raad voorgelegde infrastructuurplan nen. In deze commissievergadering stelde hij. dat de commissaris der ko ningin de heer Noteboom omstreeks 15 oktober de suggestie zou hebben gedaan voor een noordelijke spoor lijn. als onderdeel van de infrastruc tuurwerken. De heer Noteboom zou volgens de heer Roose deze medede ling niet hebben doorgegeven aan liet college- van b. en w. De aanleg van een noordelijke spoorlijn in plaats van een spoorlijn langs de Zaagmo lenstraat. zoals b. en w. de raad had den voorgesteld, maakte in de gister avond gehouden vergadering een be langrijk punt uit van de discussies rond de infrastruct.uurvoorstellcn. Verschillende raadsleden, die kennis hadden genomen van het verslag van de financiële commissie, waren wei nig te spreken over de uitlatingen van de heer Roose. „Het is pijnlijk dat een recent afgetreden burge meester nog wordt beschuldigd", zei de heer C. W. Vervest (r.-k.). De heer J. G. v. d. Burgt (a.r.) verklaar de, dat hij de kritiek van de lieren Haverhoek en Vervest op de heer Roose onderstreepte. U ontvangt Uw familieleden en andere gasten op een of meer van de komende feestdagen en wellicht blijft men bij U dineren. Zorg dat U voor Uw aperitief en tafeldranken voldoende in huis hebt. Wij adviseren U graag en alle bestellingen worden bij U thuisbezorgd. Diverse wijnen (reeds vanaf 1.95) Gedistilleerd Frisdranken Mes' Advocaat, de beste DAM U MIDDELBURG TEL. 01180-2706 Taptoe Delft in 1962 naar Goes Raad verleende garantie De Taptoe Delft komt in de zomer van 1962 naar Goes. De gemeente raad heeft zich in de donderdagavond gehouden zitting achter het voorstel van b. en w. geschaard om zich voor f 5000.garant te stellen voor dit evenement. De Taptoe Delft komt naar Goes dank zij een initiatief ran de V.V.V.-ter plaatse. Hét raadslid D. Leupen (p.v.d.a.), tevens lid van de Evenementencom missie, zei het vreemd te vinden, dat de evenementencommissie hiervan niet op de hoogte is gesteld. Als raadslid was hij geïnformeerd, maar niet als lid van de evenementeneom- missië. Spreker vond voorts de toe gangsprijzen te hoog. Het evenement als zodanig juichte hij echter toe. Ook mevrouw C. J. van Willegen- Everse (c.h.) verklaarde, dat de evenementencomniissie van niets wist. De heer C. W. Vervest (r.-k.) juichte de komst van de Taptoe Delft toe. Hij zou echter graag zien. dat naast de genodigden ook een aantal bejaarden werd uitgenodigd. Hij noemde in dit verband de bejaarden uit het mannenhuis en het verzor gingstehuis op de Beestenmarkt. Het was voorts een wens van hem, dat de eventuele overschotten benut zouden worden voor een sociaal doel. De lieer J. F. Bookelaar (k.v.p.) pleitte voor een middag- cn een avondvoorstelling, waardoor volgens hem de prijzen aereduceerd zouden kunnen worden. De heer J. H. Roose (k.v.p.)' betoogde, dat als er een re delijk risieo is. dat de gemeente zijn garantie zal moeten nakomen, het goed zal zijn op tijd een regen verze kering af te sluiten.. De heer Visscher zegde toe, dat het zeker in de bedoeling ligt de evene mentencommissie in té schakelen. Hij zei verder, dat de plannen nader zullen worden uitgewerkt, door een grote commissie. Nadat wethouder drs. J. J. Dijkgraaf nog op enkele detailpunten was ingegaan, ging de raad akkoord met het voorstel. Kamer van koophandel vergadert 3 jannari De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg houdt woensdag 3 janu ari a.s. in hotel „De Korenbeurs" te Goes (aanvang half elf) een alge-- mene vergadering. UIT ECONOMISCH OOGPUNT Woningruil moet uitkomst brengen De Apparaten- en Ketelfabriek Den Haag N.V., die de afgelo pen maanden een enorme fa briekshal heeft opgetrokken op liet „nutte" industrieterrein aan de haven te Goes is voornemens het gehele bedrijf naar Goes over te plaatsen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat naast liet nieuwe bedrijf in Goes de Haagse vestiging in bedrijf zou blijven, maar de leiding van de A.K.F. acht uit economisch oogpunt samengaan van deze twee bedrijven aantrekkelijker. Dit betekent,, dat indien daar voor woningen kunnen worden gevonden in Goes en omgeving de gehele staf en een groot aantal arbeiders uit Den Haag te werk zullen worden gesteld op bet Goese bedrijf. „Dc overplaatsing is zo goed als ze ker", vertelde ons de directeur van de A.K.F;-. de heèr Benschop. Het gaat er slechts om of op korte ter mijn voldoende woningen in Goes kunnen worden gevonden. Het ligt namelijk in de bedoeling,, dat in de loop van 1962 ongeveer 75 tot 100 gezinnen zullen overkomen. Onder hen is de volledige staf van het be drijf, alsmede een groot aantal ar beiders. Zij hebben woningen in Den Haag en omgeving. heer Benschop verklaarde ons, Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 5 en 8 Man wegens oplichting in Vlissingen gearresteerd De Y'IissSngse politie heeft donder dag de 45-jarige H. J. K. gearres teerd. K. gaf zich uit als vertegen woordiger van een bekende textiel fabriek. Hij beweerde handdoeken, theedoeken en graslïnnfen voor deze fabriek te kunnen verkopen tegen zeer lagè prijs.- K. gaf voor, dat deze goederen ten gèvolge van een spoorwegongeluk vuil waren geworden, zodat ze voor de gewone handel niet langer ge schikt waren. Het verhaal, dat hij opdiste bleek volkomen onwaar te zijn. Het geleverde linnen was slechts katóen. De man is wegèné op lichting in verzekerde bewaring- ge steld. Baby in bed gestikt te Hansweert Het ongeveer acht niaanden oude zoontje van dé familie Mast te Hansweert is dezer dagen "s nachts in zyn bedje gestikt. Toen dè moeder het kindje 's morgens ging halen, bleek het te zijn overleden. De baby moet zich 's nachts in zijn slaap op zijn buik hebben omgekeerd. Dokter J. de Beij, die spoedig werd ontboden kon slechts de dood constateren. Examens Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam slaagde cum laude voor het kandidaatsexamen Neder landse taal en letterkunde en wijsbe geerte de heer H. G. van den Doel te Zierik2ce, NIET NAAR HUIS Boetes en voorwaardelijke gevangenisstraffen Twee gevallen van joy-riding kreeg de Middelburgse politierechter, nu?. C. E. Coester, donderdagmiddag "te behandelen. In de nacht van 12 op 13 juli durfde de, jeugdige ijzenverker SV. J. de K. uit Eëdo niet naar huis. In Aardenburg nam hy een vracht wagen weg'en ging hiermee aan het rijden. Onderweg ging de auto echter kapot. De K. keerde toen terug en maakte zicli meester van een tractor om daarmee het gestrande voertuig op te halen. Tydens. zijn terugtocht reed hij ech ter met de tractor in een sloot. Con form de eis werd De K. veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van l maand met een proeftijd van 2 jaar en een onvoorwaardelijke boete van 50. De eveneens jeugdige loodgieter G. J. de P. uit Schore wilde op 20 mei een bezoek brengen aan een kennis, die in het ziekenhuis te Zierikzee lag. Hij miste in Kats echter de boot en bet ziekenhuisbezoek kon toen niet door- taan. De loodgieter had toen een an- ere bezigheid gekozen: in Kruinin gen stal nij een vrachtauto en reed daarmee naar Hansweert. Eén maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, een onvoor waardelijke. boete van 50 en onder toezichtstelling' van de reclassering Voorrang In Aagtekerke had de kelner A. W. van der P. uit Vlissingen op 27 mei met zijn personenauto geen voorrang gegeven aan een andere personenauto. Bij de botsing die daardoor ontstond, raakte een in zittende van de andere auto zwaar gewond. „Niet voldoende opgelet." was de conclusie van de officier, die een boete van 200 eiste en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. De Vlissinger werd conform veroor deeld. Met zijn vrachtauto had de chauffeur J. B. uit Grijpskerké op 19 augustus in Zoutelandc een stilstaande perso nenauto aangereden! Daarna was hij doorgereden. Voor de politierechter, verklaarde hij, dat hij niets van de aanrijding had gemerkt. Gonfonh de eis kreeg hij een boete van ƒ60. Onder invloed. Schuldbewust gaf de plaatwerker A. J. C. uit Vlissingen toe, dat hy in zijn woonplaats op 36 september ou der invloed van sterke drank op een bromfiets had gereden. Daardoor was eèn aanrijding met een perso nenauto ontstaan. Deze zaak. werd aangehouden om de beledigde partij de eigenaar van de auto in slaat te stellen een schriftelijke taxa tie van de schade te overleggen. dat hij moeilijk kan wachten tot zo'n groot aantal nieuwe woningen in Goes is gebouwd. Daarmee zou zeker één tot anderhalf jaar zijn gemoeid. Weliswaar heeft hij in deze de vol ledige medewerking van het gemeen tebestuur van Goes, maar dat bete kent niet, dat op korte termijn vijf enzeventig tot honderd woningen be schikbaar kunnen worden gesteld voor de Haagse personeelsleden van de A.K.F. Woningruil De heer Benschop zoekt het daar om in de richting van woningruil. Alleen hierin ziet hij mogelykbe- den om in betrekkelijk korte tijd de nodige woningen in Goes en de onmiddellijke omgeving van de stad te krijgen. „Van deze moge lijke woningruil hangt het in gro te mate af of wij de produktie in ons bedrijf in Den Haag stop zet ten", aldus de heer Benschop. Inmiddels zyn de werkzaamheden aan de bijna 2 ha grote fabriek in Goes al ver gevorderd. Op dit ogen blik is men druk bezig met de af werking van het gebouw, terwijl in de enorme hal de machines wórden, geplaatst. De A.K.F. maakt, zoals hekend, apparatuur en installaties voor de petroleum-, petrochemische-, chemische- en atoomenergie-indus trie. De verwachting omstreeks april worden geopend. Op dat tijdstip zul len er circa 200 tot 300 arbeiders wérken. Momenteel bestaat de ploeg arbeiders uit ruim 60 man. is, dat het bedrijf of mei officieel zal Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland K. W. J. Boelen benoemd tot geneesheer-directeur Als opvolger van de heer K. J. Nan- ninga, arts, die per 1 januari a.s. als geneesheer-directeur van de ver pleeginrichtingen van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden- Zeeland" aftreedt, is bij besluit van liet algemeen hestuur van 6 decem ber 3961, benoemd de heer It. W. J. Boelen, arts voor geriatrische ziek ten, te St.-Michielsgestel. De heer Boelen werd in 1936 te Apeldoorn geboren. Hij 'studeerde medicijnen aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Na zijn artsexamen is hij als gouvernements arts werkzaam 'geweest' in Neder lands Nieuw-Guinea. Thans is htf als geriater verbonden aan de psychia trische inrichtingen „Voorburg" te Vught en „Reinier van Arkel" te Den Bosch. Gedurende zijn werk zaamheden bij genoemde inrichtin gen heeft hij een studiereis van en kele maanden gemaakt langs diverse inrichtingen op het gebied van de geriatrie in Engeland. Hij was daar bij onder meer verbonden aan een geriatrisch centrum te Southampton. Hierover heeft hij een uitgebreid rapport geschreven. Dr. Boelen werd naar een door een tweetal hooglera ren in de geneeskunde opgesteld schema, gespecialiseerd in dc geria trie. In tegenstelling tot het buiten land is dit specialisme in Nederland nog niet erkend. Verder was hij de auteur van een aantal publikaties in verscheidene bladen, in hoofdzaak gewijd aan on derwerpen betreffende de geriatrie. Over zijn werk in Nieuw-Guinea heeft hij het bekende boek „Dokter aan dc Wisselmeren" gepubliceerd. Hij hield ook vele malen causerieën over zijn arbeid in Ned. Nieuw-Gui nea. De heer Boelen is gehuwd en heeft S kinderen. Hij is lid van de kring 's- Hertogenbosch van de Doopsgezinde Kerk. Mevr. Boelen is een actief lid van deze kring. Kaarslicht... gezelligheid! GOUDA KAARSEN MINDER ZONNESCHIJN Geleidelijk verder toenemende bewol king met later op de dag van liet westen uit kans op enige regen of sneeuw. Matige tot krachtige zuid oostelijke wina. Dezelfde maximum temperaturen als gisteren of iets la gere. ZON EN MAAN 9 december Zon op 8.35 onder 36.29 Maan op 9.40 onder 38.19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2