Walcheren drie keer ter stembus in 1962? Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND BOETE VAN ƒ40 VOOR „ZEER RUWE WIJZE VAN RIJDEN" DONDERDAG 7 DECEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 ALLERLEI PERIKELEN DREIGEN Voor raad, Staten én voor nieuwe raad Het jaar 1962 belooft, als de herindelingswet dan tot stand zou komen, voor een groot deel van Walcheren een uitzonderlijk druk ver kiezingsjaar te worden. Als overal elders in ons land zullen op Walcheren het vol gend jaar de periodieke ver kiezing voor de raden en voor de Staten worden ge houden. Bovendien verklaart artikel 23 van het zo juist aan de raden van de 19 Walcherse gemeenten (en aan de de raad van 's-Heer-Arendsker- ke en Borssele) toegezonden gewijzigde wetsontwerp plechtig: „De op de datum van herindeling van de raad der gemeenten Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Grijpskerke, Koudekerke, St.-Laurens, Meliskerke, Mid delburg, Oost- en West-Sou burg, Oostkapelle, Ritthem, Serooskerke, Veere, Vlissin- gen, Vrouwenpolder en Zou- telande zitting hebbende le den treden met ingang van die datum af". Dat is dan de derde verkiezing, die in 1962 in die gemeenten zal worden gehouden. Driemaal zal het gehele verkiezingsapparaat in werking zijn. Uiterlijk dertig dagen vóór de in het wetsontwerp genoemde da tum, waarop de herindeling ingaat dat is dus dertig dagen vóór 1 januari 1963, zullen de radéh van de gemeenten moeten zijn geko zen. Vier maanden Op 1 januari 1963 zullen de op die datum zitting hebbende raadsle den en bloc aftreden. Deze vroede vaderen zullen dit eervolle ambt dan evenwelnog geen vier maanden hebben vervuld. Ze „zit ten" dan immers eerst van de eer ste dinsdag van september 1962 af in dat ambtelijke zadel. En de wethouders Deze zullen op die datum in die gemeenten ook moeten worden gekozen, met de mogelijkheid, zo niet de zekerheid om eveneens op 1 januari 1963 af te zwaaien. De samenstelling van de raden van vele nieuwe of ver grote Walcherse gemeenten zal namelijk sterk afwijken van die in de vroegere gemcente(n). Bo vendien: In de nieuwe gemeenten Mariekerke, Valkenisse en Veere zullen twee wethouders worden ge kozen. In dc drie gemeenten, welke deze nieuwe gemeenten vormen zijn erzes. Vele edelachtbarcn behalve dan 7.y, die de toevoeging „oud-wethou der" op hun visitekaartje op prijs stellen zullen voor dit wisselval lig wethouderschap bedanken. In het bijzonder in de grotere gemeen ten, waar men om het wethouder schap te kunnen aanvaarden, soms een andere functie moet vaarwel zeggen. Zo dreigen er allerlei pe rikelen KERKNIEUWS Ds. Honkoop (Yerseke) 70 jaar Vrijdag hoopt ds. P. Honkoop te Yer seke, predikant van de Gereformeerde Gemeente, zeventig jaar te worden. Ds. Honkoop werd op 8 december 1891 te Stolwijk geboren. Hij was eerst vele jaren werkzaam in de han del en studeerde naderhand nog aan de theologische school van de Gere formeerde Gemeenten in Nederland te Rotterdam, waar hij in 1933 zijn kan didaatsexamen aflegde. Nadat de heer Honkoop op 25 juni 1933 was beroep baar verklaard, werd hij op 30 augus tus van datzelfde jaar door ds. G. H. Kersten uit Rotterdam bevestigd als predikant te 's-Gravenhage. Op 14 augustus 1947 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Rijssen en sinds 30 mei 1956 dient hij de gemeen te van Yerseke, waar hij werd beves tigd door zijn zoon ds. A. F. Honkoop uit Goes. Middelburg Electro: De heerseres van dc onderwereld, 19.30 uur. 14 jaar. Bogardzaal: Vergadering Vrije Uni versiteit, 14 uur. Vlissingen Aihambra: De vijand kwam 's nachts, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De Indiaanse vrouwenroof, 20 uur, 14 j Arnemuiden De Arne: Uitvoering Ar- ne's Genoegen. Goes Grand: Venus in nerts, 20 uur, 18 jaar. Bergen op Zoom Luxor: O solo mlo, 20 uur. 8.1. Terneuzen Luxor: De tien geboden. 19 i a.l. En als dit ontwerp nu niet tijdig het Staatsblad bereikt en bijvoor beeld eerst op 1 januari 1964 de herindeling zal ingaan? Zal men er veel voor voelen om wethouder te worden van de eerste dinsdag in september 1962 af tot 1 januari 1964. Voor de tijd van ruim vijftien maanden dus. Men zou één verkiezing met al de rompslomp daaraan verbonden minder hebben, indien de poli tieke partijen het by de periodieke verkiezingen in 1962 eens zouden kunnen worden over het beginsel: „laat zitten wat zit". Als het wetsontwerp wet wordt zullen de dan gekozen raadsleden immers slechts vier maanden „zit ten". De verkiezing zou dan by en kele kandidaatstelling kunnen af lopen. Znllen de betrokken par tijen daarvoor echter te vinden zijn Bovendien heeft men het bij voorbeeld In de steden in de hand, dat geen andere kandidatenlijsten zullen worden ingediend, zodat er toch zal moeten worden „gestemd". Raad Wissenkerke komt maandag bijeen De 17 punten tellende agenda voor de raadsvergadering van Wissenkerke op maandag 11 december om 2 uur 's middags vermeldt onder meer een verzoek om ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand van de' heer J. van Halst. B. en w. stellen voor dit ontslag te verlenen. Verder zal de raad behandelen een voorstel tot intrekking van de winkel sluitingsverordening betreffende ver koop van melk op zondag, de vaststel ling van een krediet van 60.000 in rekening-courant bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten en een nieuwe instructie voor de keurings veearts. B. en w. stellen voor over te gaan tot verhoging van de subsidie aan de plaatselijke muziekverenigingen. Per 1 januari zou de bijdrage voor de mu ziekverenigingen 200 per jaar wor den en die van het pijperkorps Nico- leen 100. B. en w. stellen verder voor adhesie te betuigen aan een motie van de ge meente Peize betreffende de verho ging van de curveprijs voor de bouw van woningwetwoningen. In de raad worden voorts behandeld een voorstel voor de bouw van 4 wo ningwetwoningen, een voorstel tot on derhandse aanbesteding van deze wo ningen aan de heer A. C. van Hee, de vaststelling van de erfpachtsvoor- waarden voor de uitgifte van grond op de haven voor de plaatsing van loodsen en de vaststelling van de erf pachtscanon voor het gebruik van grond op de haven. MIDDELBURG St.-Nicolaas op bezoek bij clubhuis ,/t Trefpunt" Sint-Nicolaas heeft ook dit jaar een bezoek gebracht aan het clubhuis ,,'t Trefpunt" te Middelburg. En met de kinderen heeft hij woensdag genoten van een programma, dat verzorgd werd door leerlingen van de rijks kweekschool. In het begin van dc middag keken de meisjes en jongens met plezier naar een levend poppenspel. Dit spel was geheel in de sinterklaassfeer getrok ken. Het speekte in een poppenwin- kel, waar zwarte Piet op een gegeven moment in belandt en dan ijverig poppen gaat uitzoeken. De kinderen hielpen hem enthousiast bij deze be zigheid. De oudere kinderen van 9 tot 12 jaar werden later vergast op het toneelstukje „Koningsspel", een pan tomime en een quiz. Ondanks zijn zeer hoge leeftijd deed Sint-Nicolaas ook mee aan deze quiz. Zoals gebruikelijk moesten enkele kinderen bij de sint komen, die hen vele wijze raadgevingen gaf. En om te tonen, dat hij niet voor niets „goedheilig man" heet deelde de oude bisschop met gulle hand versnaperin gen uit. GRIJPSKERKE Zendingscollecte De zendingscollecte in de hervormde kerk te Grijpskerke heeft een bedrag van 480 opgebracht. Collecte De collecte voor het Protestants In terkerkelijk Thuisfront heeft in Grijpskerke 239.opgebracht. De opbrengst van de collecte voor dc Federatie Nazorg B.L.O. was 45,82. De collecte voor de stichting Het Hoogeland leverde in dftse gemeente 106,50 op. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 22 november tot en met 5 december 1961 zijn op het' politiebureau te Vlissingen de volgen de gevonden voorwerpen gedepo neerd: diverse handschoenen, wanten en kin derwantjes, lederen etui inhoudende 2 metalen ringen, sjaal, rijwielslot- sleuteltje, wantje en rok, parapluhoes, paraplu, kindertasje, paar damesgla- cé's en kam, regencapuchon, plastic regenjasje, sleutel, armbandhorloge met rekband, kinderportemonnee zon der inhoud, zakdoek, rijwielslot, bol letje wol, paraplu, sweater, ceintuur en sleutel. Op het bureau zijn de adressen te be komen waar de navolgende gevonden voorwerpen zijn te bevragen: rijwielreparatiëgereedschap, heren portemonnee met inhoud, net met bal len, bedelarmbandje, contactsleutels aan ring, papieren zak inhoudende handschoen en sjaal, vulpen, kinder schoentje, criterium-potlood, jeugdna- tuurwaehtspeldje, koordje van pa raplu, metalen roeiboot, wollen das, dop van benzinetank, paraplu, babyschoentje, polshorloge met band je, motorbril, boodschappentas, para plu met hoes, lipssleuteltje, portemon nee met inhoud, plaid, damespolshor loge, pakje inhoudende handschoen, vierkleurenpotlood, overall, 2 paar ny lons, portemonnee met inhoud. Boven dien bevinden zich op het politiebu reau nog diverse gevonden rijwielen en kindersteppen. OOSTKAPELLE Sinterklaas op bezoek bij patientjes Ipenoord Sint-Nicolaas en zwarte Piet hebben ook een bezoek gebracht aan de kin deren van Ipenoord bij Oostkapelle. De cadeautjes, die de Spaanse bis schop voor de jongelui had meege bracht, waren vervaardigd door dc dames van de Goese N.V.V.-Vrou- wenbond in liet kader van de VARA- speelgoedactie. Nadat dokter P. J. Bom van Oostka pelle de sint en zijn knecht welkom geheten had, konden de jongens en meisjes van Ipenoord de geschenken in ontvangst nemen. De directeur van de stichting ver pleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland, de heer M. L. Almekinders, dankte onder meer de dames uit Goes bijzon der hartelflk voor hun spontane me dewerking aan do actio. Boerenleenbank In dc maand november werd bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Veere een bedrag van 74.119,64 aan spaargelden ingelegd. Terugbetaald werd een bedrag van 43.082,27. Het totale spaartegoed steeg met 31.037,37 tot 25.249.440.04. Sint-Nicolaas bezocht kleuterschool Dinsdagmorgen bracht Sint-Nicolaas in Veere een bezoek aan de Camp- veerse Toren, waar de kinderen van de kleuterschool met ouders en be langstellenden zich hadden verza meld. De burgemeester, jhr. 1. F. den Beer Poortugael, heette sinterklaas en zijn zwarte knecht welkom. Hij zei verheugd te zijn, dat ondanks de afsluiting van het Veerse Gat de sint toch nog naar Veere was geko men. 's Middags bracht Sint-Nicolaas een bezoek aan de openbare lagere school. Bedankt De heer Boersma, onderwijzer te Zui len, die benoemd werd tot hoofd van de Christelijke Valeriusschool te Veere heeft thans voor deze functie bedankt. ARNEMUIDEN Sint-Nicolaasfeest Op zijn verjaardag heeft Sint-Nico laas in Arnemuiden de lagere scho len en de kleuterschool bezocht. Hij was persoonlijk aanwezig in de laag ste klassen van de openbare lagere school de hogere klassen werden getrakteerd en kregen een gezellige middag. In de kleuterschool stond er '8 morgens vroeg op elk tafeltje een verrassing in een klompje, dat de kinderen zelf hadden gemaakt. Ook de kinderen van de school met de Bijbel werden getrakteerd, evenals de jeugd op de openbare lagere school in Kleverskerke. LAATSTE NIEUWS Tsjombe uit Parijs vertrokken President Tsjombe is hedenmorgen kort na middernacht voor de tweede maal per vliegtuig.uit Parijs vertrok ken, met bestemming Brazzaville, nadat zijn toestel gisteravond Iaat wegens een technische storing terug had moeten keren nèar de luchtha ven Le Bourget bij Pary's. Burgerlijke stand KOUDEKERKE Bevallen: D. C. de Jonge—Boone, z.; J M. JobseWielemaker, z.; K. Izeboud— Davïdse, d. Overleden: W. Verstraate, 87 j.. wedn. C. Danielse; G. Hage, 52 J.; J. H. Barentsen 21 j.; F. Beun, 84 J.: S. L. M. van Swers. 79 J, wed. v. J. A. van Boven. VLISSINGEN. Bevallen: G. J. Oude Kotte-Broens, z.; N. J. Gruis-Nijssen, z.; C. A. E. Moens- de Nijs, d.; A. J. M. v. d. Heuvel-Kleln- jan, z.; W. S. Roose-Koolwijk, d.: C. A. Veen-de Koster, z.; T. Spruit-Verhoeven, z. Ondertrouwd: F. C. v. d. Plasse 24 j. en D. A. de Conink 23 j.; W. M. van Keulen 22 J. en L. Kamermans 18 P. Oost veen 27 J. en A. P. van Dalen 22 J. Getrouwd: W. Hollemans 23 J. en N. Louwerse 24 A. D. van Belzen 22 J. en M. C. M. C. A. Mies 21 J.: F. R. Schef- fer 24 J. en S. A. Germonpré 23 J.; W. Buijs 32 J. en G. Kloosterman 26 J.: H. M. v. d. Welle 22 j. en P. A. van Boekhout 20 J. Overleden: J. Bosselaar 85 j. wed. v. G. Bostelaar: A. Buis 83 j. wed. v. J. Embregts: H. M. Harinek 82 j. e.v. M Heuseveldt; P. M. Rouw 76 j. wedn. v. J. Wille: A. van Waesberghe 84 j. wedn v. E. L. Rooms: G. F. H. Sandifort 70 j. e.v. C. M. Machielsen: Th. M. G. Jans sen 59 j. e.v. W. A. 3. Philipse; J. P. Brand 81 J. wed. v. J. v. d. Steen: J. Brasser 76 j. e.v. J. de Bruijne; P. M Geschiere 78 J. wed. v. W. Roelse. VEILING TERNEUZEN. Sla 9.70—11. Bloemkool A II 68—85, B II 4765, C n 1840, afwijkend 16—40. Knol selderij 6—16. Selderij 11—20.Meerlan- ders 4.7010.50. Bintjes I 10. Andijvie II 40—36, III 34—35. Rode kool 11—13. Sa vooiekool 821. Witte kool 514. Boeren kool 23. Breekpeen 4—10. Waspeen 26—28. Prei II 1222. Spruiten geschoond 7180, iongeschoond 4862. Uien I 1921. afwij kend 11. Witlof A II 73—80, B 81—90, B II 65—78, afwijkend 3861. Appelen Cox' Orange I 75 901. 70 111, 65 102. 60 81, II 80 97, 75 105, 70 98, 65 98. 60 81, 55 65. Ill grof 68—69. Ill fijn 41, kroet 45, Winston II 65 90, 55 42—43, IT D 33—34, III grof 44—45. Ill fijn 37—40. kroet 25—29. Lom bard I 80 56, 67-63 56—31, II D 36, III grof 42, ni fijn 40. kroet 30—36. Goud renet I 85 61—62, 75 64, I 85 57—59, 75 57— 59, 75 57—58, 65 56—58. 11 D 48. Ill grof 54—57, UI fijn 50. kroet 42. Jonathan I 85 60. 80 62—63, 75 64—65, 70 63—65, 60 54- 60. U 85 64. 80 61—63, 75 61—62, 70 61—63, 65 50—58. 60 48—53, II D 44—48, LII grof 55—57, UI fijn 44—47. Golden Delicious I 80 72—73, 75 74—75, 70 70—76, 65 66—68. 60 62—65, U 80 68—70, 75 72, 70 72-73, 65 64—65, 60 55—56, II D 47, III grof 57—60. UI fijn 4446, kroet 46. Zoete appelen UI fijn 23—33. Peren: Satnt Remy II 75 38— 41, 63 39—40, II D 35—36, kroet 26. Con ference UI grof 5860. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 5-12: Netty v. Antwerpen: Gezlena-Hendrika van Ant werpen: Gramsbergen van Antwerpen: Federlco Ferrer van Antwerpen: Delta van Antwerpen. 6-12: Adriana van Ant werpen: Vendome van Antwerpen; Vater- land van Antwerpen: Irene van Antwer pen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 5-12: Nero van Barcelona; Eagle van Londen: Geertje-Buisman van Malaga/ Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 5-12: Dalerdijk naar Londen: Naess-LIon naar Mena Al Ahmadi: Cornelia B 3 naar Rotterdam: Wonosari naar Rotterdam. Dacapo naar Rotterdam. 6-12:. Zephyr naar Le-Legue; Pericles naar Rotterdam.. KRUININGEN Diploma's uitgereikt van verkeerscursus Aan de 37 deelnemers van een ver keerscursus te Kruiningen werd maandagavond een diploma uitge reikt. De cursus werd gedurende 8 weken gegeven door opperwachtmees ter A, Mauer. In een toespraak tot zijn cursisten sprak de opper zijn vol doening uit over de toewijding, waar mede alle deelnemers de cursus heb ben gevolgd. Op deze avond legdëh de dÈélnèmers, dje allen waren opgekomen, een exa men af door het schriftelijk beant woorden van 35 vragen. De examen commissie bestond uit de heren J. Borrie en J. Bleuzé te Goes, J. A. Rottier tc Borssele én J. B. de Win ter te Yerseke. De cursusleider ont ving van zijn leerlingen als blijk van waardering voor de gegeven lessen een fraaie luxe wekker. Burgemees ter A. Schipper heeft de diploma's uitgereikt. De geslaagden zijn: A. de Nood, M. Lokerse, J. A. Beuzenberg, J. Loker- se, C. D. Stokman (met lof), L. Cok- van Dalen (met lof), M. J. Dek, J. Maartense (met lof), C. Saaman, C. Luteijn, J. van Zweden en L. Tho- KANTONRECHTER MIDDELBURG Buschauffeur reed door, terwijl fietsers naderden „Een zeer ruwe wijze van rijden" noemde de officier van justitie, nir. T. Lebret, het gedrag van de Rot terdamse chauffeur B. J. v. Z., die door de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, conform de eis veroordeeld werd tot een boete van f 40 subs. 8 dagen. Van Z. reed op 4 juli met een autobus van Veere naar Middelburg. Van een bepaald weggedeelte was de voor hem rech ter weghelft wegens werkzaamheden afgesloten. Voor de linker weghelft gold een doorgangsverbod en van de tegenovergestelde richting naderden enkele fietsers. Toch was de chauf feur het bptreffende weggedeelte op gereden, zodat de fietsers in de berm moesten uitwijken. De hoofdonderwijzer R. N. was in zijn woonplaats Middelburg op 7 juli gestopt voor de stopstreep van de voorrangskrulsing Herengracht-Vol- dcrylaagte-Stadhuisstraat. Toen hij met zijn personenauto weer door reed. kwam hy in aanrijding met een andere personenauto, die uit de Stad huisstraat was genaderd. De oor zaak was. dat het uitzicht werd be lemmerd door een vrachtauto op de Herengrachtbrug, toen N. het kruis punt opreed. De hoofdonderwijzer werd conform de eis veroordeeld tot 35 subs. 7 dagen. Omkeren Toen de uitvoerder A. V. uit Wer kendam op 5 juli op de Vlissing- so Prins Hendrikweg in de rich ting van de stad reed, kwam hy plotseling tot de conclusie, dat liy nog even naar het station moest. Dus besloot hij met zïju personen auto om te keren. Hij zette zijn linker richtingaanwijzer uit, ging iets naar het midden van de weg en minderde vaart. Toen volgde een klap, want een achter hem rijdende vrachtauto was tegen liet voertuig van V. gereden. De getuige G. van E. uit Vlissingen, die jarenlang met een grote vracht auto op internationale routes heeft gereden en bovendien rij-instructeur is geweest, gaf zijn visie op deze aanrijding. Volgens hem waren bei den achuldig aan het ongeval. De uit voerder had niet voldoende voorge sorteerd en de vrachtwagenchauf feur, A. K. uit Vlissingen, had door tijdig te stoppen het ongeval kunnen voorkomen. De kantonrechter legde V. een boete van 25 subs. 5 dagen op. Met een bromfiets was J. v. d. D. uit Aagtekerke de straat overgestoken om zijn erf op te rijden. Hij werd daarby aangereden door een perso nenauto. Bovendien kreeg hij van de kantonrechter een boete van ƒ17,50 subs. 3 dagen. (F)linke vaart Met een flinke vaart nam de lood gieter J. H. uit Middelburg op 8 juli do bocht Markt-Lange Delft in zijn woonplaats. Hij kwam daarbij echter te ver aan de lin kerkant en reed met zijn brom fiets tegen een stilstaande Belgi sche personenauto. Conform de eis kreeg hy een boete van 30 subs. 6 dagen. Achteruit was de vrachtwagenchauf feur W. S. uit Purmerend op 14 juli in Oostkapelle tegen een bromfiets gereden. Twintig gulden subs. 4 da gen was de uitspraak van mr. Moo lenburgh. Voor- noch achterlicht van zijn brom fiets brandde, toen de Middelburgse ambtenaar A. H. G. op 13 november 's avonds in zijn woonplaats reed. Daarvoor kreeg hij tweemaal 3 boete. De technisch ambtenaar J. G. uit Steenbergen had op de avond van 13 november in Rilland-Bath gere den, terwijl alleen de stadslichten van zijn auto brandden. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van ƒ25 subs. 5 dagen Oranje Het stoplicht In de Middelburgse Stationsstraat stond op oranje en toch was de straatmaker J. W. uit lenaar, beiden te Schore, A. Janse, J. Janse (met lof), J. Heemskerk, N. C. Ensing-Ganseman, A. P. Franje- Leendertse, J. P. van Dijke, D. Duin dam (met lof), P. J. Simmers-Moel- ker (met lof), J. A. Janse, O. Kos ter, J. Koster, J. J. Minnaar, L. A. Niewenhuize-Meijaard (met lof), Chr. Kole, J. Verijzer, J. C. van Duiven- dijke, M. Boone (met lof), G. Refln- hout, D. Lokerse (met lof), J. Cok, A. Steenpoorte, J. Cok, J. J. Allewijn, J. Sinke, D. F. Meijaard-Dronkers. Afgewezen 2. 'sHEER-ABTSKERKE Actie „10 x 10" De actie „10x10" is dezer dagen in de gemeente 's-Heer Abtskerke ge start. Er werd een vergadering be legd van verscheidene jeugdige per sonen uit de verschillende verenigin gen. In deze vergadering werd een comité gevormd, dat als dagelijks be stuur aanwees M. Minnaard Wzn., voorzitter, Leuntje Tolhoek, secreta resse en A. Korstanje, penningmees ter. Besloten werd alle jeugdige personen tot 30 jaar aan te schrijven en uit te nodigen gedurende 10 weken 1/10 fedeelte van het zakgeld ter beschik ing te stellen. Over andere activi teiten zal men zich nog beraden. NISSE Coöp. boerenleenbank Bij de spaarbank van de Coöperatieve boerenleenbank „Nisse Ovezande e.o." te Nisse werd in de maand november ingelegd 175.981,00 en terugbetaald 122.649,10. Het spaarsaldo bedroeg op het einde van de maand een bedrag van 3.463.778,50. In deze maand werden 11 nieuwe spaarrekeningen geopend. KRABBENDIJKE Bezoek St.-Nicolaas Dezer dagen bracht sinterklaas met zijn zwarte knecht een bezoek aan de leerlingen van de openbare lagere school te Krabbendijke. In de zaal „Verburg", waar dit jaarlijks kln- derfestrjn werd gehouden, deelde hij zijn goede gaven uit. Ook ouders en belangstellenden 'waren bij deze bij eenkomst tegenwoordig. BORSSELE Coöp. boerenleenbank Bij de spaarbank van de coöp. Boe renleenbank „Borssele" werd in de maand november ingelegd f 75.232,57 en terugbetaald f 55.159,20. Het saldo bedroeg aan het eind van de maand f 1.775.680,94. WISSENKERKE Sint bezocht o.l. school Dinsdagmiddag bracht Sint-Nicolaas met twee zwarte Pieten een bezoek aan de openbare lagere school te Wissenkerke. Het hoofd der school, de heer Smits, heette het hoge ge zelschap hartelijk welkom. Met vro lijke sinterklaasliedjes en enkele to neelstukjes door de leerlingen, werd een gezellige middag gevuld. Tot slot ontvingen alle leerlingen een aardig presentje. Willy Korshuize die f 75 en Arie Marcusse die f 40 aan kin derzegels hadden verkocht kregen een extra beloning van Sint-Nicolaas. OOSTERLAND Benoeming Als opvolgster van mevrouw Rijks, de echtgenote van de onlangs uit Oosterland vertrokken N.h.-predi- kant, is benoemd ais contactvrouw voor de gezinsverzorging mevrouw COÖP. VEILINGVER. „WALCHEREN". Fruit. Golden Delicious HJI 79-80 71—75: 70-75 55—76; 65-70 43—CS: 60-65 68; III grof 56—60: Jonathan H 11 80-85 71; 75-80 72; 70-75 63—74 65-70 74 60-65 52—74; III grof 42—60; goudrenet B II 70-80 6770; St. Remy H II 75-85 41: 65-75 41. Ill grof 37—43: Tomaten A 1.21—1,41: B 1.24—1.26; C 42—93. Groenten: Bloemkool 6 st. p. kist 36—74: 8 st. p. kist 30—52: Sla 8—20; Rode kool 1017; Savcoie kool 1026; Witte kool 69; Boere kool <515; Prei 18—29; Andijvie 41—72. Waspeen 31-37; Witlof 59—78; Spruiten ongesch. 34—80; geschoond 6183. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer 4367. Vette oelen en osHen 1409; gebruiksvee 782: graskalveren 217; vette kalveren 185; varkens 784: lopers 67; big gen 38; schapen of lammeren 185; bokken of geiten 35. Prijs In cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. 300-320 260-270 250-260 295-330 265.-295 250-265 Vette koeien Vette kalveren Nuchtere kalveren Slachtpaarden Varkens 160 210 Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Kalfkoelen 1240 1130 970 Melkkoeien 1240 1130 970 Vare koeien 920 720 600 Vaarzen 95(1 750 650 Pinken 60O 500 450 Graskalveren 450 350 250 Lopers 100 90 60 Biggen 55 45 40 Schapen 120 100 90 Lammeren 110 90 80 Vette koeien: aanvoer korter. Handel Middelburg met zijn bromfiets door- Groenewegen. echtgenote'"van ds. H. - boete J. Groenewegen, N.-h. p 1 Oosterland. gereden. "Uitspraak: subs. Z dagen. ƒ7,50 predikant te flauw.. De prijzen van vorige week kon den zich met moeite handhaven. Prima exemplaren boven notering. Kalf- en melkkoeien: aanvoer matig. Handel stil. tets gedrukt In prijs. Vare koelen: aan voer klein. Handel slepend. Niet geheel prijshoudend. Vaarzen en pinken: aan voer gewoon. Handel lui. Niet geheel prijshoudend. Graskalveren: aanvoer als vorige week. Handel kalm. Prijzen on veranderd. Vette kalveren: aanvoer Iets korter. Handel vlug. Iets stijver ln prijs. Enkele prima exemplaren boven note ring. Nuchtere kalveren- aanvoer even minder. Handel redelijk. Prijzen ongewij zigd. Paarden: aanvoer kleiner. Handel redelijk. Iets gedrukt ln prijs. Prima vleesvarkens boven notering. Slachtzeii- gen f 1,35—f 1,40 per kg. Lopers en big gen: aanvoer Iets kleiner. Handel kalm. Prijzen ongewijzigd. Schapen en lamme ren: aanvoer ruimer. Handel tamelijk. Iets stijver in prijs. VEILING ROTTERDAM. 5 december. Aardappelen 9—13. AndtJvle I 61—78, 2 40—60. Bloemkool 2A 49—78. 1B 38—98. Spruiten IA 58—70. 2A 32—57. IB 62, 1D 56—68, aanvoer spruiten 17.000 kg. Witlof IA 96—1,06. 2A 77—97, 1B 88— 92, 2B 72—86, aanvoer witlof 31.500 kg. Sla 1 20.30—20,70. 2 10,00—13.50 p. et.. 35— 57 p. kg. Kroten 1516. Rode kool 5—12. Gele kool 813. Groene kool 8—22. Boe renkool 17—21, Knolselderij 12 st. 8—19 p. st. Peterselie 7—14 p. bos. Selderij 13— 14 p. bos. Prei IA 17—26, 2A 12—19, 1B 15. Waspeen IA 2124. Grote peen 1021. Uien 13—20, geschoond 9—17. Golden Delicious IA 7583, 1B 70—76, IC 61—68, 2A 64—74, 2B 60—72, 2C 47— 61. Cox's Or. Pippin iA 94—1.19, 1B 90— 96. Jonathan IA 65—71. IB 59—61, 2A 48— 74, 2B 47—68. 2C 40—61. Goudrenet IA 65—79, 1B 60—74, IC 58—66, 2A 56—72. 2B 56—57. Zoete Ermgaard IA 61—66. Comtesse de Paris IA 3552. 1B 3350. VEILING KAPELLE. 6 december. Conference I 65=75 85, I 55= 65 77.80, H 65-75 81, II 55-65 68.20—69.10, II D 4549. grof 69, ffjn 48. Goudrenet I 85-95 65, I 75-85 66. I 65-75 61. H 85-95 61. II 75-85 62—63, II 65-75 58—59, grof 52— 59. II D 92, fjjn 4449. Jonathan I 80-85 66, I 75-80 64—69, I 70-75 62—69, I 65-70 64—66. I 60-65 58, H 80-85 54—61. H 75-80 56—62, II 70-75 54—66. II 65-70 53—58, H 60-65 44—53, H D 40—90. grof 47—55. fijn 4042. Golden Delicious I 85-90 74, I 80- 85 72—77, I 75-80 75—81. 70-75 76—82, I 63-70 68—73, I 60-65 62—66. II 85-90 71. II 80-85 70—74, II 75-80 70—76, II 70-75 69— 77, II 65-70 63—69, H 60-65 58—63, D 48—54. grof 93—64. fijn 40—53. Winston I 75-85 52—62. I 65-75 51—53. I 55-65 40—47. II 75-85 56, H 65-75 47—53, II 95-65 41. II D 40, grof 4345. fijn 4142. Rode Goudrenet I 75-85 75, 1 65-75 65. Cox' Or. P. I 65-70 109, I 60-65 87. I 55-60 63. Zoete Ermgaard II D 2831, ffjn 40. Kroetappelen 41. Doyenne du Com. II 80- 89 95—102, II 75-80 102—106, II 70-75 104— 108, II 65-70 95—101. grof 83—84. fijn 65. St. Remy II 75-85 36. Kleipeer II 60-70 38. TI 50-60 36. II D 13. Comt. de Paris I 65- 75 48, I 55-65 42. Aardappelen I 9(410, II 8'/a—9. Groenten: Kasandijvie I 53, II 31—39. Prei 12—13. Uien 16-18. Witlof 52 -68. Spruiten 47—59. Bloemkool 1564. Gele kool 6. Boerenkool 4—6. Knolselde rij 9—14. Tomaten 4561. Witte kool 6'/s. Groene kool 7(415. Sjalotten 19. Breek peen 16. Burgerlijke stand HOEDEKENSKERKE Bevallen: W. Steenbakker—van Hoofl, Sint bezocht kleuterschool Het sinterklaasfeest op de Ooster- landse chr. kleuterschool „Raddii Barnen" was dit jaar op iets andere leest geschoeid. Was het een traditie dit kinderfeest in een openbare zaal te houden, ditmaal week men hier van at en was het „feestterrein" de vertrouwde school zelf, terwijl ook de moeders er ditmaal niet bij aan wezig waren. Met heeft wel succes geboekt met deze veranderde feest wijze. Er waren geen bange kinderen, terwijl allen onbevangen de sint te gemoet traden. De goedheilig man deelde de nodige versnaperingen ea speelgoed uit, terwijl sommigen een vermaning, anderen een lofprijzing te horen kregen. Na afloop van dé middag dankte het schoolhoofd, mej- juffrouw Beije de sint en zijn zwarte knecht voor zijn bezoek. De leerlin- getjes zongen toepasselijke sinter- Klaas versjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15