Geen moeilijke opgaven voor koplopers in de eredivisie NIEUW DISTRICTSKANTOOR P.Z.E.M. IN HULST GEOPEND V.V.Z.F. HIELD IN AXEL JUBILEUM-PAARDENKEURING OOSTBURG HEEFT VOOR 1962 EEN SLUITENDE BEGROTING DONDERDAG 7 DECEMBER 1961 PROVINCIAL TH ZEEUWSE COURANT Tol kan Volendam winst bezorgen „Hersteld" Sparta naar Maastricht DE DRIE koplopers in de ere-divisie slaan deze week niet voor bijzonder moeilijke opgaven. Lijstaanvoerder Feijenoord krijgt in Rotterdam be zoek van V.V.V. Na hun prachtige overwinning op concurrent P.S.V. zullen de Rotterdammers zich niet laten verrassen door de Venlonaren, die afgelopen zondag nog een neder laag leden tegen Willen» II. Ajax zal in de derby tegen stadgenoot De Vo- lewijckers terdege op zijn tellen moe ten passen. De Vole wijekers onderne men momenteel een poging uit de gevaarlijke zone te komen en waar toe enthousiasme en doorzettingsver mogen in staat zijn heeft Volendam al ondervonden. De techniek van Ajax zal ons inziens echter toch de doorslag geven in dit duel. NAC dat de laatste weken wat te leur stelt krijgt PSV op visite. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat PSV hard zal vechten voor de zege, want Blauw Wit bedreigt de Eind- hovenaren op de ranglijst. Een zege voor PSV dus. Blauw Wit moet het opnemen tegen Fortuna '54. De Am sterdammers kwamen tot nu toe slechts zelden tot een overwinning in Geleen en ook nu lijkt een gelijkspel ons het meest waarschijnlijk. Temeer ook daar Fortuna goed voetbal speelt maar meestal faalt in de afwerking. De* Amsterdammers beschikken over een sterke verdediging. Wan neer Sparta het zelfde spel' speelt als afgelopen zondag is MVV onherroe pelijk een geslagen ploeg. De Rotter dammers hebben zich eindelijk her steld van hun zware inzinking en hun spel deed weer denken aan de lntertoto-wedstrijden. Bovendien maakte MVV afgelopen zondag niet bepaald een sterke indruk. Enschede gaat weer een bezoek aan Amsterdam brengeu. Ditmaal bij DWS en hel lijkt ons niet waarschijnlijk, dat de Enschede- ers in staat zullen zijn de punten mee terug te nemen. DWS speelt eeri solide partij voetbal. Dick Tol, die afgelopen zondag nog niet in vorm was, kan voor Volen dam de wedstrijd tegen Rapid winnen. Rapid brengt er dit jaar zeer weinig van terecht. De uitslag van de wedstrijd tussen GVAV en DOS is moeilijk te voor spellen. Beide ploegen spelen met grote wisselvalligheid, maar het lijkt ons. dat liet tcrrcinvoordeel GVAV toch de winst zal bezorgen. Willem Swift mag Deetos II niet onderschatten Een kat in het nauw kau rare spron gen maken. Dit moet Swift goed voor ogen houden als het a.s. zater dag in Dordrecht Deetos 2 ontmoet. De Dordtenaren staan er slecht voor en zullen met sprekende wapenfeiten voor de dag moeten komen om het degradatiespook af te weren. Swift zal daarom deze ploeg allerminst mogen onderschatten, om niet voor een onaangename verrassing ge plaatst te worden. Als Swift deze wedstrijd speelt zonder overmoed, moet een kleine overwinning moge lijk zijn. Ook Sperwers 2 gaat een moeilijke middag tegemoet." De vogels ma ken hun opwachting bij stadgenoot Ons Huis, dat op eigen veld de pun ten moeilijk prijsgeeft. Een kleine overwinning kunnen de bezoekers echter wel uit het vuur slepen. Actief zit in de hoek, waar de slagen val len. Tegen Hou Stand is wel kans op een puntenverdeling, waardoor de positie van de Rotterdammers iets gunstiger wordt. Olympiaan dit seizoen op eigen veld nog ongeslagen geeft Zuiderkwartier geen kans de punten weg te komen halen in Den Haag. Programma: Deetos 2Swift: Ons Huls—Sperwers 2; ActiefHou StandOlympiaanZuiderkwartier. „Zeeuwse Almanak" 1961 voor atleten Dc secretaris van de distrlcts-tech- nisehe-commissie van de Zeeuwse K.N.A.U.,- Ad Bouwens uit Middel burg', heeft de „Zeeuwse Almanak" voor de atletiek over 1961 samenge steld. In dit bijzonder gemakkelijk te hanteren overzicht van de Zeeuwse atletiekprestaties heeft Bouwens op genomen: de 5- cn 10-bestenlijsten over 1961, de Zeeuwse kampioenen van dit jaar. de Zeeuwse „ranglflst- aller-tijden" en de Zeeuwse records. Een handig boekje, waarmee de D.T.C.-secretaris veel eer inlegt. EÉN MET TWAALF IN DE SP0RT0T0 De voetbaltoto van afgelopen zondag heeft slechts een deelnemer opgele verd die de dertien uitslagen juist had voorspeld. Deze gelukkige ontvangt het maximum-bedrag van 50.000 gul den (netto). Doordat er slechts een eerste-prjjswinnaar was, werd het be drag voor de tweede prijs verdubbeld. De 24 voorspellers van 12 goede uit slagen moeten 157.241,37 delen. Zij ontvangen ieder een netto bedrag van 5.568,35. Woensdag was men met het tellen van de winnaars van de extra prijs nog niet gereed. Wel staat vast dat ongeveer 5800 totodcelnemer3 een be drag van 38.129,10 zullen moeten delen. Zij krijgen eventueel 6.60. Blijkt het aantal kandidaten voor de extra-prijs echter te groot en wordt de uit te keren prijs lager dan 5.—, dan blijft de extra-prijs staan voor de volgende toto. n doet het verrassend goed en zal niet bijzonder veel moeite hebben met ADO, dat de laatste weken erg teleur stelt. PROGRAMMA ERE-DIVISIE FortunaBlauw Wit (3); NAC PSV (2); Feijenoord—VVV (1); Willem IIADO (1): AjaxDe Vo- lewijckers (1); VolendamRapid (1); MVV—Sparta (2); GVAV— DOS (1): DWS—Spel. Enschede (1). REST SPORTTOTO Go AheadSW (2); Leeuwarden AG OVV (2); DFC—Fortuna VI. (3); EindhovenDHC (2); Limburgia Heerenveen (2). EERSTE DIVISIE A HaarlemBW; KFCVeendam; Go Ahead—SVV: Helmond—Alk maar; 't GooiStormvogels: Leeu warden—AGOVV DFCFortuna EindhovenDHC: Vitesse—Sittar- dia. EERSTE DIVISIE B Enschcdese BoysWageningen; ElinkwijkBe Quick: Heracles EBOH: LimbiirgiaHeerenveen; VSV—Hilversum: SHSNOAD; HDVS—Excelsior; RBC—ZFC; Wil- helminaHVC. TWEEDE DIVISIE VeloxDe Graafschap: Tubantia-1- Oldenzaal: Roda SportLonga; Zwolse BoysUVS: Zwartemeer Helmondia; NECBaronie. DOOR DIRECTEUR T. MICHIELSEN „Juweel" voor Hulst, aldus burgemeester Lockefeer Met ingang van dinsdag 5 december is het nieuwe districtskantoor voor Zuidoost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de P.Z.E.M. aan het Schuttershof te Hulst 'betrokken. Het. deed de direc teur van de P.Z.E.M., ingenieur T. Mïchielsen, een genoegen de vele aanwezigen, waartoe naast mensen van de eigen diensten ook burge meester A. L. S. Lockefeer hehoorde, welkom te heten in dit nieuwe ge bouw. Het verheugde de directeur, dat hij de gemeente Hulst een com plex kon aanbieden dat zijns inziens ieders waardering kon wegdragen. Een speciaal woord van dank richtte hij tot de lieer R. Kunnen, ontwer per van het gebouw en hoofd van de bouwkundige dienst van de maat schappij, voor hetgeen hij gezien de plaatsruimte tot stand had ge bracht. Vooral de showroom met de kleine parkeerruimte boden namelijk met de aangebrachte verlichting des avonds een aardige aanblik. De heer R. A. M. Vis, bedrijfsingenieur van de zuidgroep, liet vervolgens alles wat aan de totstandkoming was voor afgegaan, de revue nog even passe ren. Burgemeester Lockefeer richtte een woord van lof aan het adres van dc directie, de bouwkundige en ver dere betrokkenen. „Ik kan niet an ders zeggen, dan dat het complex een „juweel" is voor het centrum van Hulst", aldus de eerste burger van Hulst. De heer Kunnen zette hierna voor de aanwezigen de opzet van het ge bouw uiteen, waarna de technisch ambtenaar van het district, de heer J. de Kleijn, de directie dankte voor Geesink ontvangt ereteken N.S.F. (-Iet bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft besloten jjf het N.S.F.-eretelcen in goud toe m te kennen aan Anton Geesink, s§ H die saterdag j.l. te Parjjs het s m wereldkampioenschap judo be- haalde. Bij het nemen van dit H besluit is overwogen, dat het behalen van de wereldtitel een unieke prestatie mag worden H genoemd, waardoor tevens de tot nu toe onbetwiste hegemo- nie van de Japanse judoka's door Geesink werd doorbroken. 77 Het ligt in de bedoeling het ere- teken aan wereldkampioen Gee- f| sink uit te reiken tijdens de of- ficiële huldiging die een dezer §1 dagen door de Nederlandse jiu s jitsu en judobond zal worden m gehouden. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1III1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU Middelburgs kantongerecht Vertegenwoordiger contra Vlissings wachtverbod Op 15 november j.l. diende voor de Middelburgse kantonrechter een zaak tegen de vertegenwoordiger J. M. J. uit Middelburg. Hem was ten laste gelegd dat hij op 25 oktober een wachtverbod in de YValstraat te Vlis- singen had overtreden. In een be paald gedeelte van deze straat mag men hoogstens een kwartier parke ren. Tjjdens de behandeling op 15 no vember verklaarde de verdachte, dat hij met zyn auto niet langer dan een kwartier op één plaats lmd gestaan. Hij had zijn auto steeds binnen de vijftien minuten een eindje verder gezet. De zaak werd toen aangehou den. Woensdagmorgen verklaarde de ver balisant, dat de auto van J. 20 a 25 minuten op dezelfde plaats had ge staan. Conform de eis werd de ver tegenwoordiger veroordeeld tot een boete van 6.subs. 2 dagen. De landbouwer A. J. T. uit Kloetin- ge had op 14 november in zijn woon plaats met een tractor, waarachter enkele aanhangwagens, bieten ver voerd. Er was klei van de wagens op de grond gevallen en de landbouwer had die klei laten liggen. Volgens de verbalisant was de weg daardoor vet cn glibberig geworden. T. zei dat de klei op de weg maar voor een klein deel afkomstig was van zijn wagens. Deze zaak werd aangehouden om de verbalisant te horen. Op marktdag is de Nieuwe Burg te Middelburg in één richting voor het verkeer afgesloten. De timmerman J. K. uit Nieuwland had er op 9 no vember toch met zijn bromfiets ge reden. Dat kostte hem een boete van 3,«ubs. 1 dag. het feit, dat men nu in een dergelijk kantoor mocht werken. De genodig den kregen daarna de gelegenheid het niewe complex te bezichtigen. Het nieuwe districtskantoor, waarop de P.Z.E.M.-vlag fier wapperde, is het laatste kantoor dat een vernieu wing moest ondergaan. Het gebouwencomplex biedt onder meer ruimte voor een uiterst fraaie showroom, die hypermodern is uit gevoerd. In het bijzonder de achter gevel van kunststeen, die doorloopt naar het naast de showroom gepro jecteerde privé-parkeerplaatsje, is een waar kunststuk. Naast de show room bevindt zich een kleine hall met daarnaast een bergruimte en dan nog een klein transformatorstation. De bovenverdieping is geheel gereser veerd voor het technisch-administra- tief personeel dat daar twee ruime kamers heeft. Het geheel heeft een lengte van 12,5 meter, een diepte van 4,90 meter en een hoogte van 7 meter. Raad Vlissingen over herindeling Walcheren De gemeenteraad van Vlissingen is voor een extra vergadering bijeen geroepen op 2 januari a,s. om twee uur 's middags ter behandeling van het gewijzigde ontwerp van wet. tot herindeling van de gemeenten op I Walcheren. F. Crucq veertig jaar bij V.C.S. Roosendaal De oud-Goesenaar F. Crucq herdacht dezer dagen het feit, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de Ver. Coöp. Suikerfabrieken te Roosen daal. De heer Crucq, die 3 juli 1904 in Goes werd geboren, is momenteel procu ratiehouder van de Coöp. Beetwortel- fabriek in Roosendaal. Tijdens een bijeenkomst op het di rectiekantoor in Roosendaal werd hij door de algemeen directeur de heer L. P. van Malland, gefêteerd. Deze bood de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, mevrouw A. CrucqVan Hemert eveneens ge boortig uit Goes), een cadeau onder couvert aan. Voorts waren er ver scheidene andere geschenken en bloe men. De heer Crucq was in Goes een be leende persoonlijkheid. Voor de oor log was hij verscheidene jaren be stuurslid van de Goese afdeling van de S.D.A.P., penningmeester-promo tor bijna 10 jaar van de zang vereniging „Stem des volks", terwijl hij tevens bestuurslid is geweest van de afdeling Goes van de Bond van handels- en kantoorbedienden. Hij boerde nog enige tijd de administra tie van de woningbouwvereniging „Ons streven". In Goes bezocht de heer Crucq de ulo, waarna hij kort op een accoun tantskantoor werkzaam was. Vanaf 1921 was de jubilaris verbonden aan het export- en importkantoor van de V.C.S. in Goes, eerst als jongste bediende, later, tot 1940. op de ad ministratie. In 1940 werd de heer Crucq correspondent en kassier op de V.C.S.-vestiging in Stampersgat. Sinds 1953 is hij aan de fabriek in Roosendaal als procuratiehouder ver bonden. Collecte De op de dankdag gehouden collecte voor de kerkvoogdij heeft in de Ned. Herv. Kerk te Nisse 535,opge bracht. VERENIGING BESTOND 50 JAAR Geschenk voor oudste bestuurslid uit Hulst De Vereniging van Zeeuwse Fokkers (V.V.Z.F.) heeft woensdag in Axel ter gelegenheid van liaar 50-jarig be staan, in samenwerking met de Hul- sterse hond van paardenfokkers „Door Eendracht Sterk", een jubi leumkeuring van 1 (A-jarige hengsten en merries gehouden. Tijdens een di ner, dat na afloop in hotel „Zomer- lust" werd gehouden, boden verschil lende sprekers de jubilerende vereni ging hun gelukwensen aan. De heer M. A. B. Puijlaert, voorzit ter van de V.V.Z.F., gaf een terug blik op de geschiedenis van de ver eniging en memoreerde de evenemen ten, die op het terrein van de vereni ging werden gehouden, zoals de Z.L.M.- en streektentoonstelling en de Taptoe 1961. Het oudste bestuurs lid van de V.V.Z.F; de heer E. Stal- laert uit Hulst, ontving uit handen van voorzitter Puijlaert een geschenk. Mevrouw Stallaert kreeg bloemen. Burgemeester M. K. van Dijke van Axel feliciteerde de vereniging na mens zijn gemeente, Hij zei als „vreemdeling" inmiddels begrepen te De Vereniging van Zeeuwse Fokkers (V.V.Z.F.) heeft woensdag in Axel ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, in samenwerking met. de Hulsterse Bond van Paardenfokkers Door Eendracht Sterk" 'n jubileum- keuring van 1 ¥2-jarige hengsten en merries gehouden. De foto geeft een beeld van een onderdeel van deze jubileumkeuring. (Foto P.Z.C'.J hebben, dat de paardenfokkers in Zceuwsch-VIaanderen een belangrijke rol vervullen en maakte van de gele genheid gebruik de heer Iz. de Feijter een „pluim" te bezorgen voor diens organisatorisch werk. Burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst wees op het belang van de samenwerking tussen zijn ge meente en Axel, terwijl de voor zitter van de Kon. Vereniging „Het Nedcrlandsche Trekpaard", de heer J. A. Stols, 't belang van de paardenfokkerij nog eens on derschreef. Verder spraken nog de heer A. J. M. Kesbeke, burgemeester van Zuiddor- pe, de heer J. van Weesemael namens de Bond van Paardenfokkers „Door Eendracht Sterk", de heer J. Lens hoek, voorzitter van de afd. Zeeland van „Het Nederlandsche Trekpaard" en ir. J. A. H. Haenen, rijksland- bouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaan deren. Kampioenen Bjj de keuringen werd de merrie „Gerrie van Ossenbroek" geboren in 1959, van M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden uit Axel tot kampioene uit geroepen. Kampioen bij de hengsten werd „Gaston", geboren in 1960, van J. de Putter te Axel. „Sonja van Ba ron" van de gebr. d'Hert uit Graauw werd kampioen merries, geboren in 1960, terwijl „Koos" van Al. Serra- rens uit Ossenisse de kampioenstitel behaalde bij de hengstveulens, gebo ren in 1961. De laatste kampioens titel was voor „Liza" van O. J. Ver- poorte uit Zaamslag. Op de gedetail leerde uitslagen komen wij nog na der terug. OP 20 DECEMBER IN DE RAAD Geen dekkingsmiddelen voor nieuwe kapitaaiwerken Ook de gemeente Oostburg heeft voor het eerst sedert jaren weer een sluitende begroting. Er is zelfs een post onvoorzien in opgenomen vai 2147 gulden. In een toelichting op de ze begroting, die de raadsleden woensdagavond werdaangeboden, voegt het college van b. en w. er on middellijk aan toe, dat dit bedrag voor onvoorziene uitgaven voor een gemeente als Oostburg onvoldoende is. De uitkering ingevolge de finan ciële verhoudingswet 1960 wordt in de toelichting niet onverdeeld gunstig genoemd. Met name kunnen er be zwaarlijk nieuwe kapitaalswerken worden opgenomen, omdat de dek- kingsmiddelen op de gewone dienst daarvoor ontbreken. Dit wil echter niet zeggen, zo ver volgt de nota, dat er niet dringend een aantal kapitaalswerken zou moe ten worden uitgevoerd. Onder die noodzakelijke werken noemt hot col lege de verbetering der bestrating in de Zuidzandsestraat, die geraamd wordt op 67.000. Zwembad Een ander voorbeeld is de aanleg van een zwembad, waarvoor de kosten geschat worden op 300.000 a 350.000. Dit werk met jaarlijkse kosten van 30 a, 35 duizend gulden, is volgens de nota voor een gemeente als Oostburg slechts uitvoerbaar, indien het met een subsidie in de stichtings- kosten kan worden gefinancierd. Eveneens noodzakelijk wordt de aan leg, bestrating en riolering in de Bal juw Veltersweg genoemd. Voor dit werk 85.000) is door de D.A.C.W. reeds een principiële subsidie-toezeg ging verstrekt. Enige uitkomst zou volgens de nota verhoging der belas tingen kunnen brengen, maar deze zouden onvoldoende zijn om alle no dige kapitaalswerken te kunnen uit voeren. Aanbesteding steiger buitenhaven Vlissingen In het kantoor van rijkswaterstaat te Middelburg is woensdagmorgen aanbesteed het bouwen van een stei ger van gewapend beton in de bui tenhaven van het kanaal door Wal cheren te Vlissingen. Deze aanbe steding, die betrekking had op be stek 17 van de dienst1962, verliep als volgt: Aannemersbedrijf H. Stouten, Brou wershaven 322.500; Van der Straa- ten, Hansweert 362.700; Van Hat- tum en ■■Blankevoort N.V. te Bever wijk 365.500; J. A. Leijs, Kapelle 367.000: Amsterdamse Ballast- maatschappij 368.500; Korlewegs Bouwmij. N.V. te Breda 372.200; Aannemersbedrijf fa. v/h B. N. van Noordenne Zonen te Hardinxveld- Giessendam 373.000; Aannemers bedrijf Van Dongen en Van Hoven te Dordrecht 374.700; J. de Oude aan nemersbedrijf te Biervliet 375.000; irs.-bureau voor bouwnijverheid te Oegstgeest 377.400; A. Faas aan nemingsmaatschappij N.V. te Am sterdam 394.000; C.V. aannemings bedrijf v/li H. J. Nederhorst te Gou da 394.900; aannemersbedrijf B. van Hees te Utrecht 394.900; firma H. ep B. Beljon te Voorburg 407.000 N.V. Visser en Smits aannemingsmij. te Papendrecht 419.000; firma A. Verhagen te Breda 419.800; N.V. aannemingsmij. v/h Hillen en Roo- sen te Amsterdam 422.500; N.V. aannemingsmij. J. M. Strijland te Uithoorn 426.000; aannemingsbe drijf Zeeland N,V. te Middelburg 439.000. Onder de andere kapitaalswerken die te zijner tijd tot uitvoering zullen moeten komen, noemt het college de ontsluiting van het industrieterrein, de verdere verbetering van de straat verlichting en de kant versterking en afrastering van 't Vestje. De gewone dienst geeft een to taal- telilng aan van 2.061.382.De kn- pitaalsdienst geeft een totaaltelling voor uitgaven aan van 5.277.422. en voor inkomsten van 5.050.331. zodat hier het nadelig slot 227.091.- bedraagt. De gewone dienst van de begroting woningbedrijf geeft voor dc vier com plexen woningwetwoningen een to taalbedrag van baten en Jasten van 188.162,97 aan. Voor de drie com plexen noodwoningen (92 stuks) is dit bedrag 32.732.71. De gemeentebegroting zal in dc open bare vergadering van 20 december aanstaande worden behandeld. G.M.Z. verlaagt volgend jaar de gastarieven Het bestuur van de N.V. maatschap pij lot gasvoorziening Midden Zee land (de GMZ) is van plan de .ta rieven voor de verbruikers niet in gang van het volgende jaar te ver lagen. Dat blijkt uit de begeleidings brief. die Ged. Staten van Zeeland bij de begroting voor 1962 liebben gezonden. Bij het opstellen van de begroting kon met deze verlaging echter nog geen rekening worden gehouden. Vlissingse Nutsspaarbank in de maand november Bij de Vlissingsche Nutsspaarbank is in de maand november ingelegd 1.218.832,93, terwijl in diezelfde pe riode is uitbetaald 1.178.748,69. waardoor het tegoed op het einde van de maand 24.294.725,44 bedroeg. Schoolsparen: ingelegd 2963. Jougdspaarwet: ingelegd 11.010,63. terugbetaald 1.648,46: tegoed op het eind 336.533,92. Spaarbusjes: aantal ledigingen 228, die een bedrag van 8310,47 opleverden. Hoofdkan toor (incl. Bonedijkestraat)ingelegd 771.033.44. terugbet. 697.853.78, tegoed op het einde 15.536^48,61 Bonedijkestr.: ingelegd: 81.604.78. terugbetaald 74.924,08. Afhaal- dienst: ingelegd 11.619.50, terug betaald 9.155.27. tegoed op het eind 74.010.37. Souburg: ingelegd 95.706.76, terugbetaald 82.018,02, tegoed 1.453.411,06. Goes: ingelegd 227.899.51, terugbet. 258.399,77, tegoed 4.708.826,85. Wolphaarts- dijk: ingelegd 3S.607.43, terugbe taald 33.090,75, tegoed 899.967,83. Noord-Beveland: ingelegd 5244,62, terugbetaald 2115.25, tegoed 258.557,85. Kapelle: ingelegd 8330.44. terugbetaald f 8274,05, te goed 344.060.12. Terneuzen: inge legd T' 52.916.52, terugbetaald 79.205,96. tegoed 694.371.03. Zaamslag: ingelegd 2825.77, terug bet. 1979.—. tegoed 169.261.36. Axel: ingelegd 4648,94. terugbe taald 6656,84, tegoed 155.410,36. Scheepvaartbeweging Kanaal door Zuid-Beveland In de maand november passeerden er door het kanaal van Zuid-Beveland 7242 schepen, die een gezamenlijke tonnage hadden van 3.752.052. Van deze schepen waren 4948 schepen (2.628.657 ton) geladen en 2294 scne- pen (1.123.395 ton) leeg. Van dit aantal schepen waren 4527 motorschepen (2.131.122 ton) gela den; 1479 (787.011 ton) leeg: 404 sleepschepen (490.841 ton) geladen en 206 (319.375 ton) leeg. Verder pas seerden 589 sleepboten cn 37 coasters, waarvan er 17 geladen waren en 20 leeg. Tot de Rijnvaart behoorden 808 ge laden motorschepen (478.618 ton)70 lege motorschepen (59.717 ton): 201 geladen sleepschepen (281.773 toni; alsmede 5 ledige (6808 ton) met be stemming België. Van België kwamen verder; 1009 geladen motorschepen (760.391 ton); 75 lege motorschepen (66.525 ton); 75 geladen sleepschepen (102.173 ton) en één lege (585 ton). Met bestemming België passeerden er 2657 geladen motorschepen (1.263.701 ton); 391 lege motorschepen (212.023 ton); 261 geladen sleepschepen (326.946 ton) en 58 lege sleepschepen (54.984 ton). Van België kwamen 1870 geladen motorschepen (867.121 ton); 1088 lege motorschepen (574.991 ton); 143 geladen sleepschepen (163.895 ton) en 148 lege sleepsche pen (264.391 ton). In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 4379 Nederland; 2036 België; 331 Duitsland. 266 Frankrijk; 201 Zwitserland: 14 Luxemburg; 6 Oostenrijk; 5 Enge land; 1 Noorwegen en 3 Denemarken. In de maand november passeerden er 637 schepen (261.484 ton) minder dan in de maand oktober. Vrijdagmiddag, 2 uur vers rundvlees en paardevlees. Abattoir, Seisweg, MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13