Hein Cujé zegevierde in StNicolaascross Biljartkampioenschap voor man met bekende naam: Jan Westdorp RIA VAN VELSEN OPNIEUW NEDERLANDS TURNKAMPIOENE RDTER5EPT PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT MAANDAG 4 DECEMBER 1961 Het was een voortreffelijke finale geweest, waarin de spelers, die al len boven het gemiddelde van elf bleven, zich aan elkaar optrok ken. De sterk spelende Passenier kwam tot het hoogste gemiddelde: 15.73. Maar omdat het een handi capwedstrijd was moest hij met de vijfde plaats genoegen nemen. Ook de Middelburger F. G. Melse flonkerde weer. Hij zorgde voor de hoogste serie (106) en bovendien voor het hoogste partijgemiddelde (22.72 in zijn partij tegen J. v. d. Guchte uit Ovezande). De Middelburgse vereniging A.L.M. zorgde voor een uitstekende organi satie van dit toernooi, waarvan de uitslag luidt: 1. Jan Westdorp met 9 punten, 1126 caramboles in 98 beurten, een gemid delde dus van 11.49 en een hoogste serie van 68; 2. P. Verhagen 8 - 1Ó99 - 94 - 11.69 - 60: 3. Theo Plat jouw 7 - 1238 - 80 - 15.47 - 83; 4. F. G. Mel se 6 - 1173 - 82 - 14.30 - 106; 5. J. J. Passenier 6 - 163G - 104 - 15.73 - 102; 6. Chr. Gabriëlse (Middelburg) 4 - 1439 - 92 - 15.64 - 101; 7. J. v. d. Guchte 2 - 1023 - 86 - 11.86 - 66. Microkorfbalzege van Nederland op België Het Nederlandse microkorfbalteam heeft zaterdagavond te Merksem met: 10-4 gewonnen van België. Bij de rust leidden de Belgen met 3-2. IN ENERGIEHAL TE ROTTERDAM Nel Fritz uit Vlissingen was afwezig Ria van Velsen heeft zondag in de Energiehal te Rotterdam voor de tweede achtereenvolgende maal be slag gelegd op de Nederlandse turn- titel. De Bodengravense behaalde dit succes dank zij haar bijzonder con stant turnen. Zij had voor de aanvang van de wedstryd haar vrye oefening voor de televisiecamera's gedemon streerd en daarbij een spierblessure aan de rechtervoet opgelopen. Tydens de wedstrijden had zij byzonder veel last van deze blessure, maar de titel die zij aan het eind van de middag veroverd bleek te hebben, vergoedde veel. Haar beste prestaties verrichtte zij by het paardspringen en in de vrije oefening. Op beide onderdelen kwam t 9.45 p. De vrije oefening van de Amsterdam se Dolly van der Meulen vormde het hoogtepunt van deze strijd om de Ne derlandse dames turntitel 1961. De 9.70 punt, die zij van de jury wist af te dwingen was dan ook 't hoogste cijfer, dat deze middag werd gegeven. Voldoende voor een kans op de titel, was haar presta tie echter niet. Zij eindigde name lijk als vierde achter Ria van Vel sen, dè ervaren Bep Ipenburg en Grietje van Essen, die een prach tige derde plaats bereikte. Ria van Velsen was de strijd begon nen met een achterstand van 0,2 p. op Bep Ipenburg (DOS-Amsterdam), want in de enkele weken geleden ge houden halve finales kwam de Am sterdamse tot 37.65 punten, terwijl Ria van Velsen toen een cijfertotaal van 37.45 had. Na twee onderdelen, het paardspringen en de evenwichts- balk, had Ria haar achterstand reeds omgezet in een voorsprong van 0.05 punten; een voorsprong die zij gesta dig vergrootte en die bij het opmaken van de eindklassering 0.20 punten be droeg. Een nieuweling in het gezelschap was de Hilversumse Christa de Geus, die de afwezige Nel Fritz verving. Met Hier ziet men de achtervolgers van Hein Cujé in de zaterdagmiddag in Middelburg gehouden Sint-Nicolaas- cross. Van links naar rechts: Cas Mulder van Dynamo (vierde), C. Mies van Thor (vijfde), D. de Bruyn van Minerva (derde) en P. Bakkers van Thor (zesde). (Foto P.Z.C.) een totaal van 64.20 punten eindigde de Hilversumse in de achterhoede. In de ochtenduren hadden de jeugd- turnsters om de titel gestreden. Voor de tweede achtereenvolgende maal slaagde Nel van Bekkum (De Halter- Alkmaar) erin het kampioenschap te veroveren. Het Alkmaarse meisje be haalde een totaal van 36.95 punten. Tweede was Nel van Zetten (Pro Pa- tria-Zoetermeer) met 36.45 punten en derde Jannie Vierstra (Quick-Hui- zum) die 36.15 punten verzamelde. Uitslag 1 Ria van Velsen (Hercules Bodegra ven) 74.85 p; 2 Bep Iepenburg (DOS Amsterdam) 74.65 p; 3 Grietje van Essen (Quick Huizum) 73.15 p; 4 Dolly van der Meulen (Hercules Am sterdam) 72.65 p; 5 Thea Belmer (KDO Amsterdam) 72.20 p; 6 Elly Wieschen (Sparta Dordrecht) 70.15 p: 7 Nel Salle (DOS Amsterdam) 69.95 p; 8 Mia van der Hooft (Atilla Amersfoort) 68.65 p; 9 Cockie Valken (Kralingen Rotterdam) 68.25 p; 10 Gepke Mol (Kralingen Rotterdam) 67.50 p; 11 Henny Zwart (DOS Am sterdam) 67.25 p; 12 Fenny Andringa Quick Huizum66.50 p. Deze twaalf meisjes vormen het keurcorps. In Utrecht: sterk bezet schaaktoernooi Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de schaakclub „utrecht" zal een internationaal toernooi wor den gehouden te Utrecht van 7 t/m 17 december in de kantine van de Steenkolen-Handelsvereening N.V. De deelnemers zijn: Bisguier, U.S.A., Bouwmeester, Dónner, Langeweg, al len Nederland, Matanovic, Z.-Slavië, O'Kelly de Galway, België, Perez, Spanje, Robatsch, Oostenrijk. Van Geet en Van de Pol, beiden Neder land. Helaas heeft de Russische regering op grond van politieke overwegin gen Botwinnik en Flohr, die zich be reid verklaard hadden aan dit toer nooi deel te nemen, de toestemming geweigerd om naar Nederland te gaan. De bezetting van deze tien kamp met vijf grootmeesters, twee officiële en één officieuze meester maakt het toernooi echter toch tot een zeer belangwekkend schaakeve nement. PHARMACEUTISCHE FABRIEK ROTER HILVERSUM Uitslagen Walcherse volleybalcompetitie De uitslagen van de zaterdagmiddag voor de competitie van de Neder landse Volleybal Bond afdeling Wal cheren gespeelde wedstrijden Tuiden: E.V.V.C. II-Marathon II 3-1, M.V.C. n-Matador II 3-1, Y.V.C.-E.V.V.C. II 3-0, Cascadus Ü-M.V.C. II 3-0, Ma rathon II-Y.V.C. 2-2, Matador II- Cascadus II 2-2. Het eerste van de vier nieuwe Deen se visser ij-inspectiesehepen, de Witte Beer is in Aarhus te water gelaten. Het lieeft vier dieselmotoren en uitgebreide wetenschappelijke apparatuur aan boord voor waarnemingen bij de Far Oer en Groenland, en ook een hefschroefvlieg- tuig. IN MIDDELBURG Winnaar van vorig jaar, Klaas de Ruiter, verslagen Hein Cujé heeft zaterdagmiddag tijdens de door de Middelburgse at letiekvereniging „Dynamo" georga niseerde vierde Sint-Nicolaascross op grootse wijze revanche genomen voor de in de cross van vorig jaar tegen Klaas de Ruiter geleden ne derlaag. Bijzonder duidelijk heeft Cujé gesteld, dat hij ditmaal de sterkste was. Snel en in een prach tige stijl legde hij de 8 ronden van ongeveer 1000 nieter af. Klaas de Ruiter kon het handjevol toeschou wers geen moment laten twijfelen aan de suprematie van Cujé. Het aan de Sportlaan uitgezette terrein was bijzonder zwaar en glad door de vele regen. In het parkoers wa ren ditmaal meer hindernissen op genomen dan liet vorige jaar. Aan deze wedstrijden waren ook de Zeeuwse crosstitels verbonden. Hein Cujé startte in een bijzonder hoog tempo en nam reeds direct de leiding. Hij wilde kennelijk vlug een flinke voorsprong veroveren om geen kans te lopen te worden ver rast. In deze opzet slaagde hij vol komen. Bij het ingaan van de eerste ronde had Cujé reeds een voor sprong van ongeveer dertig meter. Bij het ingaan van de vierde ron de was de afstand tussen Cujé en zijn achtervolgers vergroot tot bijna 120 meter. De Bruyn, De Ruiter en Cas Mulder stre den toen verwoed om de tweede plaats. In de vijfde ronde maak te De Ruiter zich los van De Bruyn, die zich op zijn beurt weer distancieerde van Cas Mul der. Deze situatie bleef tot aan het einde gehandhaafd. Cujé finishte in 30 minuten en 30.6 seconden, met bij na een minuut voorsprong op De Ruiter. Cas Mulder van Dynamo werd vierde, terwijl Hans Boste laar, eveneens van de organiserende vereniging, de tiende plaats voor zich opeiste. Door deze resultaten verzekerde Dynamo zich van de ploegenprijs bij de senioren. Junioren Bij de A-junioreu, die ongeveer 5000 meter moesten afleggen, behaalde L. de Bruin van R.K.H.A.V. een bij zonder ruime overwinning. Hij fi nishte in 20 minuten 46 sec. voor F. Remortel, eveneens van R.K.H. A.V., die 22 min. 7 sec. nodig had. Bij de B-junioren, die 2000 meter móesten afleggen, bleek weer eens, dat Peter van de Schaaf, in zijn categorie geen enkele Zeeuwse atleet hoeft te vrezen. De Vlissinger eindigde in 9 min. 3.2 sec. P. Mor- kus werd tweede in 9 min. 19 sec. Bij de C-junioren zegevierde Oerle- mans. Hij legde de 1000 meter- af in 4 min. 46.4 sec. G. Koek werd tweede in 5 min. rond. Deze mid dag werd tevens een 1000 meter- voor sprinters gelopen. Bram de Rijcke eindigde hier op de eerste plaats in 4 min. 53 sec. Piet Ver- sluys werd tweede in 5 min. 37 se conden, terwijl W. van Beest de derde plaats voor zich opeiste in 5 min. 43.4 sec. Bij de niet-K.N.A.U.-leden tot 17 jaar eindigde M. Ars uit Goes op de eerste plaats. Hij had voor de 1000 meter 5 min. 80 sec. nodig. J. Maat uit Nieuwdorp zegevierde bij de niet-K.N.A.U.-leden boven de 16 jaar. Hij legde de 2000 meter af in 0 min. 21 sec. De ploef bij de junioren naar Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter van de K.N.A.U. Zee land. de heer A. G. A. Verdonk uit Vlissingen. in de „Schouwburg" de prijzen uit. Uitslagen Junioren C. 1000 in, 1. Oerlemans, Ex celsior 4.46.4; 2. G. Koek, R.K. H.A.V. 5.- 3. A. Tholenaar, Dynamo 5.10: 4. C. Schijf. A.V. '56 5.19: 5. F. Reyerse, id. 5 30; 6. C. Schetters, id. 5.37. Niet K.N.A.U.-leden (tot 17): 1. M. Ars. Goes 5.30: 2, H. Simpelaar, Oostburg 5.43: 3. K. Roose, Goes 6.04; 4. C. Hool'tman. M'burg 6.15; 5. J. Feliu». Goes 6.45. B-junioren 2000 nieter: 1. P. v. Schaaf. Marathon 9.03.2; 2. P. Morkun. Hulst 9.19: 3. W. v. Loenhout.' Dynamo 9.38; 4. J. Bruijns. A.V. '56 9.45: 5. C. de Groot. Dynamo 10.13: 6. P. v. Loo, A:V. ■56 10.33. Niet K.N.A.U.-leden boven 16 jaar: l. J. Maat, Nieuwdorp 9.232. I. Sinke, Vliss. 10.24; 3. M. Scherbeyn, IJzendijke 10.31: 4. C. de Klerk. M'burg 10.35: 3. L. Arends- se. Goes 10.40; 6. B. Hooftman, M'burg 10.42. A-junioren 5000 meier: 1. L. de Bruin, R.K. H.A.V. 20.4^.0; 2. F. Remortel. id. 22.07.0; 3. W. P. Back, Dynamo 22.48: 4 W Wisse, A.V. '56 24.-; 5. J. Fraanje, id. 25.22. Sprinter* 1000 rn: l. A. de Rijcke. Mar. 4.53: 2 P. Veréluy». Dyn. 5.37; 3- W. v. Beest. Mar. 5 43.4 Senioren ±,8000 meter: t. H. Cujé. Dyna mo 30.30.6; 2. K. de Ruiter, A.V. '34 31.27; 3. D. de Bruijn, Min. 31.37: 4. C. Mulder, Dynamo 31.47; 5. C. Mies. Thor 32.05; 6, P. Bakkers, id. 32.07: 7. P. v. Loon, Id. 32.17: 8. J. v. Eekelen. id. 32.26: 9. H. Snepvangers, M.O.C. 33.34: 10. H. Boste laar. Dynamo 32.42. Ploegenprijs senioren: i. Dynamo: 2 'fhor. Ploegenprïï* junioren: 1. R.K. H.A.V.; 2 Dyaumn; A.V. '54. TITELSTRIJD ZUID-BEVELAND—WALCHEREN Favoriet Theo Platjoaw faalde DE 27-JARIGE jongeman, die zaterdagavond in café „De Koophandel" te Middelburg liet handicap-kampioenschap kader biljart van het district Walche ren en Zuid-Beveland veroverde, heeft een in sportkringen be kende naam: Jan Westdorp. Als men bovendien nog weet, dat deze speler uit 's Heeren- hoek afkomstig is, dan is men helemaal geneigd aan de wiel renner Jantje Westdorp te den ken. Renner Jan Westdorp en biljarter Jan Westdorp zijn ech ter niet één en dezelfde per soon: het zijn neven. Neven uit een sportieve familie onge twijfeld, want beiden verover den een kampioenschap. Wiel renner Westdorp werd destijds bij de ainateurscoureurs in Axel kampioen van Zeeland en biljarter Westdorp behaalde dus bij de kaderspelers in Mid delburg de titel van het district Walcheren-Zuid-Beveland, dat ook N.-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen omvat. Voor velen was het kampioenschap van de speler uit 's-Heerenhoek ove rigens een grote verrassing. Zater dag 25 en zondag 26 novembei', als mede woensdag j.l. waren de voor wedstrijden reeds gehouden en na de ze „voorpostgevechten" werd in feite nog maai' met één man voor het kampioenschap rekening gehouden: de 22-jarige Theo Platjouw uit Lams- waarde in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij had een ogenschijnlijk veilige voor sprong genomen op zijn belangrijkste concurrenten. Zaterdag echter bleek de jeugdige Zeeuws-Vlaming allerminst op stoot. Hij begon namelijk met een uitermate slechte partij tegen de Middelburger P. Verhagen. Omdat het een handi- cap-kampioeneshap was, moesten de spelers een carambole-aantal maken, dat vastgesteld was aan de hand van hun gemiddelde. Verhagen moest 190 caramboles verzamelen tegen Platjouw 220. De Middelburger bereikte in elf beurten het aantal van 190, ter wijl Platjouw nog op149 stond! Overigens bleek de geroutineerde Verhagen in dit kampioenschap een „kumpioenendoder", want hjj was de enige, die er in slaagde Jan VV'cstdorp te verslaan. Niettemin hield Theo Platjouw zyn kansen nog in eigen hand. In zjjn laatste partij tevens de laatste van het toernooi 'moest hij zaterdag avond aantreden tegen de Souburger Jan Passenier. Als Platjouw deze partij zou winnen, was de titel (en de beker, die hij ook vong jaar veroverd had) voor hem. Won Passenier daar entegen dan was het kampioenschap voor Jan Westdorp. Men kan de con clusie uit de inleiding trekken: Theo Platjouw won niet. Simpele stoot gemis! Gezegd moet echter worden, dat hij 't kampioenschap voor het grijpen heeft gehad. Dat was, toen hij bezig was aan een fikse serie, de ballen in uit stekende positie kreeg en nog slechts 11 caramboles moest maken om zich kampioen te noemen. Passenier, die 300 caramboles moest verzamelen, stond op dat moment op 225 stuks. Toen echter miste Theo Platjouw verbasterend een byzonder simpele stoot. Passenier stond op, legde aan en maakte in één serie van 75 caram boles de partij uit. Westdorp was kampioen. H.K.H. Prinses Beatrix heeft zondag middag de Grote prijs van Neder land" tijdens „Jumping Amsterdam" kunnen uitreiken aan de Italiaanse kapitein Raimondo D'Inzeo. Toen de prinses de roset op het hoofd van het paard had bevestigd, maakte dit een buiging bewust of onbewust, maar een hoofs effect. Intertoto-competitie Feijenoord speelt thuis tegen Banik Ostrava Vertegenwoordigers uit elf Europese landen zijn vrydag in Wenen bijeen geweest om te spreken over de inter toto-competitie 1962. De afgevaardig den voor de K.N.V.B. nam secre taris-penningmeester L. Brunt aan de besprekingen deel hebben nog geen definitieve overeenstemming kunnen bereiken over de termyn waarin de wedstrijden zullen worden gespeeld. Waarschijnlijk begint het toernooi, waarvan de eerste ronde zes weken in beslag zal nemen, op 17 Ju ni. Het organisatie-comité zal, voorlopig uitgaande van 17 juni als eerste wed strijd, een speelschema opstellen. Het ziet er naar uit, dat voor dit tweed# intertototoernooi meer landen ge ïnteresseerd zijn dan voor het eerste. Een plan de wedstryde'nreeks al in de eerste week van mei te begin nen werd verworpen, aangezien op dat moment nog lang niet alle natio nale competities zijn beëindigd. Later besloot men, tijdens een In januari te houden buitengewone bij eenkomst een definitieve beslissing over het al of niet doorgaan van de intertoto-competitie '62 te nemen. De nog lopende competitie 3961 zal in het begin van april worden afge sloten. De finale zal hoogstwaar schijnlijk in Rotterdam worden ge speeld: als voorlopige data werden 4 of 11 april vastgesteld. De loting voor de halve finales had als resul taat, dat Feijenoord thuis zal spelen tegen het Tsjechische Banik Ostra- va; Ajax ontmoet in een uitwedstrijd Slovan Bratislava (Tsjecho-Slowa- krje). De ontmoetingen moeten voor 7 maart 1962 worden gespeeld. Hein Cujé heeft zaterdagmiddag én Middelburg de vierde Sint-Nicolaas cross gewonnen. Hier gaat Hein vol komen onbedreigd op de eindstreep af, (Foto P.X.OJ,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6