Inwisseling P.Z.C.- bonnen voor kaartjes Denk eromi LET OP DATA EN TIJDEN JUBILEREND „JONG LEVEN" GAF EEN UITVOERING Agenda WALCHEREN CHR. LANDARBEIDERS OVER „TOEKOMST IN DE LANDBOUW" MAANDAG 4 DECEMBER 1961 PROVINOIALE Z E E U W ti C O U H A N Met de uitreiking van de P.Z.C.-bounen in de winkels loopt het bijzonder vlot. Vele kopers zullen zelfs al voldoende bonnen hebben verzameld om voor hun kinderen één of meer toegangsbewijzen voor één van de P.Z.C.-kindervoor- stellingen in de a.s. kerstvakantie in te wisselen. Nu, voor dat laatste nadert de gelegenhend snel. Tijd en plaats voor de inwisseling van de bonnen zijn reeds vast gesteld. Voor diegenen, die nog niet genoeg bonnen hebben ge spaard, wordt het nu kort dag: Op vijf december wordt de uit reiking beëindigd. Tot en met 5 december kan men echter nog terecht in alle door een raambiljet aangeduide winkels voor het verkrijgen van bonnen, die bij iedere aankoop van minstens ƒ1,worden verstrekt. Voor TWINTIG GULDEN aan bonnen in tegenstelling tot voor gaande jaren, toen dit bedrag was vastgesteld op tien gulden krijgt met een toegangskaartje tot een van de P.Z.C.-kindeiVoor- stellingen. Voor de INWISSELING van deze BONNEN zijn de volgende data vastgesteld VLISSINGEN op woensdagmiddag 6 december van twee uur tot half zes in de zaal van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond, Dr. Staver- manstraat (naast de r.-k. kerk). SOUBURG EN HAVENDORP op woensdag 6 december van 's morgens half twaalf tot 's middags half één in het Zwaan tje aan de Vlissingsestraat te Souburg. GOES op zaterdag 9 december in „De Prins van Oranje" van 's middags twee uur tot half vijf. MIDDELBURG op woensdag 6 december in Mercurius, Koe poortstraat, van 's middags twee uur tot half zes. In afwijking van voorgaande jaren ontvangt men nu voor f 20 aan P.Z.C.-bonnen plus een dubbeltje, dat bestemd is voor een Zeeuws liefdadig doel, één toegangskaartje voor één van de P.Z.C.-kindervoorstellingen. IN CONCERTGEBOUW VLISSINGEN F. C. Schog te Goes 40 jaar bij belastingen De heer P. C. Schog, commies-titulair bij 's rijksbelastingen en werkzaam op de inspectie van de belastingen te Goes, vierde vrijdag zijn 40-jarig ju bileum in overheidsdienst. Na op di verse standplaatsen werkzaam te zijn geweest, kwam de heer Schog in 1934 naar Goes. Het heeft de jubilaris, die dit jubileum in huiselijke kring her dacht, deze dag niet aan belangstel ling ontbroken. Souburger gaf in Bergen op Zoom geen voorrang Doordat de vrachtwagenbestuurder J. K. uit Oost- en West-Souburg in Bergen op Zoom de voorrangsregels niet in acht nam, moest A. B. uit Bergen op Zoom met zijn driewielig motorrijtuig uitwijken, waardoor hij in botsing kwam met een gepar keerde personenauto. Bij deze aan rijding ontstond enige materiële schade. Tegen K. werd proces-verbaal opgemaakt. Voor B. had deze aanrij ding ook nog andere gevolgen: bij het onderzoek van de politie bleek namelijk, dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs en een gel dige 'oelastingkaart. SINT-LAURENS E.H.B.O.-wedstrijd kring Walcheren Op de dezer dagen te St. Laurens ge houden E.H.B.O.-wedstrgd voor de kring Walcheren werden de volgende punten behaald Afdeling Oostkapelle 297 pnt., leider 73 punten; afdeling Middelburg 294 punten, leider 78 punten; afdeling Vrouwenpolder 292 punten, leider 64 punten; afdeling Vlissingen 271 pun ten, leider 62 punten; afdeling Sint Laurens 216 ptmten, leider 65 punten. Het totaal aantal te'behalen punten bedroeg voor het team 350, voor de leider 100. ZOUTELANDE Gemeente-avond van Nederlands herv. kerk Woensdagavond hielden de leden van de hervormde gemeente te Zoutelande onder leiding van hun predikant ds. J. van Dullemcn de jaarlijkse gemeen te-avond. Als spreker tijdens deze vergadering! trad op ds. J. Wit. Waals predikant te Ede, die een interessante inleiding hield over de nieuwe psalm berijming. Met veel kennis van zaken behandelde spreker de totstandko ming van deze nieuwe berijming. Ten slotte werden door hem enkele vragen beantwoord. Na de pauze besprak men nog enkele gemeentezaken. O.- EN W.-SOUBURG Successen op pluimvee- en konijnententoonstelling Op de landelijke tentoonstelling van pluimvee en konijnen, die op 28 en 29 november en 1 december te Nrj- kerk werd gehouden, hebben de leden van „Nut en Genoegen" te Souburg enkele goede resultaten bereikt. De heer Jac. Mijsen behaalde met zijn Havanna's viermaal Z.Z.G., viermaal Z.G. en tweemaal G. De heer M. Rot tier verkreeg met zijn Sabelpootkrie- len driemaal G.G., tweemaal G. en een maal Z.G. Officiële publikatie MIDDELBURG Tydeiyicc afsluiting Kleverskerkseweg Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dat de Klevers kerkseweg van de spoorwegovergang bij de Kanaalweg tot de Siloweg van 11 de cember tot en met 15 december 19G1 of zoveel langer of korter als nodig zal blijken wegens het verrichten van werk zaamheden voor alle verkeer zal zijn af gesloten. Middelburg, 30 november 1961. MIDDELBURG I Somers, sprak de scheidende voor- zitter Loc cn overhandigdè hem na- «l7. j -ij .j mens de afdeling een verrekijker. De Winkels op dinsdagmiddag directeur van Het bondsbureau, de heer R. van der Meer, zei onder meer, dat de heer Hillebrand veel voor de bond heeft gedaan. Hij overhandigde hem het boek „De wereld, waarin wij wonen". De heer J. Moorman, direc teur van de gemeentelijke technische school te Vlissingen, had veel waar- dering voor het werk dat de heer Hil lebrand voor de organisatie en de vakopleiding heeft gedaan. De heer J. Huisman, directeur van de lagere technische school te Middelburg, sprak eveneens zijn waardering uit voor het werk van de scheidende voor zitter. Achtereenvolgens werd de heer Hillebrand nog toegesproken door de heren L. de Goede, assistent van de Rijksnijverheidsdienst, A. J. Schie man, voorzitter van de Combinatie Zeeland-West Brabant, I. J. Schieman secretaris van de afdeling Middelburg, en I. de Nood, bestuurslid van de Sec tie Machine- en Constructiebedrijven. Tot slot dankte de heer Hillebrand al le sprekers voor hun lovende woor den. Met grote meerderheid van stem men werd de heer C. J. Somers geko zen als voorzitter. De heer L. Meijers werd herkozen als bestuurslid. Middelburg City: De vruchten zijn rijp, 20 uur, 18 jaar. Electro: De rid der met de 100 gezichten. 19.30 uur, 14 jaar. Vlissingen Aihambra: De vruchten zijn rijp, 20 uur. 18 jaar. Luxor: Gor- go, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Slavenopstand in Atlan tis, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Eddie kent geen pardon, 20 uur. J8 jaar. Luxor: Wilde haren, 20 uur, a.l. Terncuzcn Luxor: Mam'zelle striptease. 20 uur. 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Klokslag mid dernacht, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: La vérltê, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Huwelijk zonder moraal, 20 uur. 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Sappho, de ve rnis van Lesbos, 20 uur, 18 Jaar. •Zierlk7.ec Concertzaal- Zorg dat Je er bij komt. 20 uur, a.l. Haamstede Bioscoop Bom: Vijf poor ten naar dc hel, 20 uur, 18 jaar. open, woensdagmiddag niet Men verzoekt ons er nogmaals aan te herinneren, dat de winkels in Mid delburg, waarvoor op die dag de hal- ve-dagsluiting geldt, ook dinsdag middag a.s. geopend zijn. Krachtens een besluit van de gemeenteraad moeten deze winkels dan op woens dagmiddag gesloten zijn. Christelijke Besturenbond hield propaganda-avond Dc Christelijke Besturenbond te Mid delburg heeft vrijdagavond in het Schuttershof een feestelijke propa ganda-avond gegeven. In zijn openingswoord spoorde de voorzitter, de heer A. Maas, de aanwezigen aan in het komende seizoen het werk van de christelijke vakbeweging te steu nen. Mr. J. de Waard, bestuurder van de N.C.B.O., hield hierna een korte toe spraak met als onderwerp „De vrij- heidswaan". „Wij denken", aldus mr. De Waard, „wel eens te veel aan staatkundige vrijheid". In het kort schetste hij de begrippen vrijheid, ge lijkheid en broederschap, zoals ze door de christelijke vakbeweging worden toegepast. Sprekend over het moderne arbeidsprobleem, meende mr. De Waard dat de techniek de mens over het hoofd is gegroeid en dat de moderne mens daardoor min of meer in nood is. Het feestelijk gedeelte van deze pro- pagandabijeenkomst werd gevormd door een opvoering van liet blijspel in drie bedrijven „Betje regeert" door de C.N.V.-toneelgï'oep uit Goes. De vele aanwezigen hebben genoten van dit stuk, dat speelt rond de familie van een fabrikant, (I. v. d. Panne), die in geldnood komt, omdat hij, zijn vrouw (mevrouw C. Rindcrs), zijn dochter (mej. I. Priem) en zijn zoon (H. v. d. Berge) ver boven hun stand leven. Ten einde raad geeft hij ten slotte de effecten, die hij van zijn vroegere dienstmaagd Betje in bewa ring had gekregen, als onderpand aan de bank. Maar dat laat Betje (me- I vrouw P. Sinke) niet op zich zitten en dan begint haar regering oVer de familie van de fabrikant. De overige rollen werden vertolkt door de heer W. Marijs (een bankdirecteur), me vrouw P. Dekker (een actrice), de heer M. Paauwe (een huisknecht) en de heer P. Blondel (een leverancier). Laatstgenoemde had eveneens de re gie. In de pauze tussen liet tweede en derde bedrijf liield de lieer J. Tis- sink van Werkende Jeugd nog een korte propagandatoespraak. Het ge heel werd muzikaal omlijst.door een accordeonduo. bestaande uit de heren H. E. C. Lefèvre en H. Sul. S. Hillebrand nam afscheid als voorzitter smedenbond Tijdens een jaarvergadering in het Schuttershof te Middelburg heeft de heer S. Hillebrand afscheid genomen als voorzitter van de Bond van Sme den, Machine- en Constructiebedrij ven. De heer Hillebrand werd in 1920 lid van de hond, in 1927 bestuurslid van de afdeling en in 1939 voorzitter. De tweede voorzitter, dc heer E. J. VLISSINGEN Aankoop pand Nu zich de gelegenheid voordoet in het bezit te komen van het winkel pand Noordstraal 32 te Vlissingen, dat de gemeente te zijner tijd nodig heeft om uitvoering te geven aan het saneringsplan, stellen b. en w. de raad voor tot aankoop van dit pand over te gaan. Het pand is thans nog eigendom van de erven De Rijke. Gemeentelijke subsidie voor kerstviering Voor het aanbrengen van een kerst versiering stellen b. en w. van Vlis singen de raad van deze gemeente voor aan het comité Zomershow een subsidie te verlenen van 500. Hier bij tekenen b. en w. aan, dat de ge meentelijke bijdrage in deze kosten in 1958 562,78 bedroegen, in 1959 498,71, waarna in 1960 een gemeen telijke subsidie van 500 werd be schikbaar gesteld. Het college is, zo als uit de toelichting op het voorstel verder blijkt, de mening toegedaan, dat deze kerstversiering valt binnen het kader van' de doelstelling van de Zomershow, namelijk de stad aan trekkelijk maken voor inwoners en vreemdelingen. Benoeming leden commissie van toezicht Ter voorziening in de vacatures, wel ke per 1 januari 1962 in de commis sie van toezicht op het lager onder wijs zjllen ontstaan wegens perio dieke aftreding of verleend eervol ontslag, hebben b. en w. van Vlissin gen de raad de volgende dubbeltallen voorgelegd en wordt voorgesteld tot benoeming over te gaan. In de vacature J. de Bruijne, wordt voorgesteld: J. de Bvuijne, aftredend. 2. A. v. d. Dries; vacature C. Geer vliet: 1. C. Geervliet, aftredend, 2. D. van Mourik; vacature A. Eland- Zeilst.ra: 1. L. W. Wierstra, 2. J. La- port: vacature I. W. Wierstra: 1. mevrouw A. Eland-Zeilslra, 2. G. J. Eland; vacature F. P. van Tooren: 1. A. J. van Olm, 2. L. H. de Bert. Eervol ontslag twee leerkrachten In verband met zijn benoeming elders stellen b. en w. van Vlissingen de raad voor de heer C. J. Jansen, le raar aan de gemeentelijke technische school, eervol ontslag te verlenen. De datum van ingang van het ontslag zal door b. en w, nóg nader worden bepaald. In verband 'met zijn benoe ming tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare school voor uitge breid lager onderwijs te Vlissingen stellen b. cn w. de raad tevens voor eervol ontslag te verlenen aan de heer A. J. de Koene, onderwijzer aan de .o.l. „Böhedijkeschool". Ook in dit geval zullen b. cn w. de datum van ingang van het ontslag nog nader bepalen. Huur van grond van Staat der Nederlanden B. en w. van Vlissingen hebben de raad een voorstel doer- toekomen om van de Staat der Nederlanden voor een nieuw tijdvak van tien jaren een stuk grond ten zuid'-- van de Dijk- straat, waarop het monument voor het 4e Commando staat, te huren te gen een huurprijs van 50 per jaar. Sinterklaasmiddag voor kinderen marinepersoneel Vrijdagmiddag werd in het r.-k. mi litair tehuis te Vlissingen een sinter klaasmiddag gegeven voor de kinde ren van het marinepersoneel. Een orkestje met Baby den Toonder Theo Pihl en Klaas Adriaanse speelde en kele sinterklaasliederen, die uit volle borst door de kinderen werden mee gezongen. Nadat de sint enkele kleu ters bij zich had geroepen en ieder een geschenk had gekregen werd, tot slot een filmpje gedraaid. IN „DE OPRIL" TE GOES Verhouding werkgever werknemer moet goed zijn Het hoofdbestuurslid van de Neder landse Cliristelijke Landarbeiders- bond, de beer M. I). de Hollander te Goes, heeft zaterdagmiddag in „De Opril" te Goes voor een aandachtig gehoor, bestaande uit afdelingsbe stuurders van bet district Zuid-Be veland van deze bond, gesproken over „De landbouwpolitiek op lange termijn". Als onderwerp nam de beer De Hollander het kortgeleden verschenen diseussïerapport, waarin een aantal waardevolle gegevens vermeld staan evenals belangrijke wensen voor de totale landbouw. „Met verschillende suggesties", al dus de heer De Hollander, „kunnen we liet wel eens zijn, doch achter andere plaatsen wij een vraag teken". Hij was de mening toegedaan, dat de N.C.L.B. als werknemersorgani satie mee behoort te werken aan de vaststelling van de landbouwpoli tiek van de toekomst. Hij behandel de verder enkele aspecten uit deze politiek, zoals suggestie i over de grond, de verwerking en afzet van land hou wprodukten, het prijs niveau daarvan, kapitaalsvoorzie ningen in de landbouw en de vak bekwaamheid en de arbeid. „De landarbeider", aldus de heer De Holllander, „zal zich moeten afvragen wat voor hem de toe komst zal zijn, nu zo stelt het discussierapport in versneld tempo gemechaniseerd moet wor den. Zal dit betekenen een nog grotere afvloeiing van werkne^ mers in de landbouw Hij wil de er wel op wijzen, dat voor de toekomstige ontwikkeling het van groot belang is, dat de ver houding tussen werkgever en werknemer op verschillende be drijven wordt verbeterd. Voorts meende hij, dat de arbeids voorwaarden der werknemers in de landbouw niet onder mogen doen voor die van andere bedrijfstakken, zoals de industrie. Daarna liet de spreker nog enkele wensen horen met betrekking tot de secundaire arbeidsvoorwaarden. Tevens pleitte cle heer De Hollander voor een ver beterde scholing van de landarbei der, zoals lagere landbouwschool of tuinbouwschool. „De landbouw zal voor een gesloten arbeidsjaar moe ten zorgen", zo besloot dè heer De Hollander. Deze vergadering stond onder leiding van de heer Chr. Maas te Krabbendijke. Op 16 januari zal een grote familie-avond worden ge houden in „De Prins van Oranje" te Goes. Tienjarig bestaan van het koor gevierd Zaterdagavond heelt het kinderkoor „Jong Leven" te Vlissingen onder grote belangstelling in het Concert gebouw een jubileumuitvoering ge geven. Op 31 oktober 1951 werd het koor opgericht, zodat Jong Leven tien jaar oud is. Ter gelegenheid van deze verjaardag had het koor een aardig programma ingestudeerd. Er werden felicitaties uitgebracht aan koor en leiding. Een van deze gelukwensen kwam zelfs van de on verwachte gasten: Sint-Nicolaas en zwarte Piet, die even het Concert gebouw waren binnengewipt oni de allerjongste leden van Jong Leven met een aardigheidje to verrassen. Natuurlijk ontbrak tijdens deze fell- citatietoespraken ook het historisch overzicht niet. Daarvoor zorgde de heer J. P. van Beveren, voorzitter van Jong Leven, die enkele belang rijke feiten uit de afgelopen tien ja ren memoreerde. Hulde bracht de heer Van Beveren hierbij aan diri gent Ab Lichtendah!, die hij één van de stuwende krachten van Jong Le ven noemde, aan de kinderkoorcom missie en in het bijzonder aan me vrouw L. van Beveren en de heer C. Romijn, die al vanaf de oprichting leiding geven. Verder bracht de heer Van Beveren dank aan mevrouw Harmsen. Allen werden met een ca deautje bedacht. Namens de Volks stem kon de heer Van Beveren nog meedelen, dat de leden van Jong Le ven door de grote broer een Sint- Nicolaasavond zal worden aangebo den. Aan het begin van de avond had de voorzitter nog het bondsspeldje en een boek aan Marina van Poelje uit gereikt, die vanaf de oprichting lid van Jong Leven is. Felicitaties werden verder uitge- Gemeente-avond De kerkeraad van de Nederlands Hervormde Kerk te Ritthem hield dezer dagen een gemeente-avond. Ds. J^ C. Nennie hield een lezing over het ontstaan van de nieuwe staat Israël. In grote trekken gaf spreker een overzicht van de geschiedenis vanaf de Babylonische ballingschap tot heden. Na de pauze werd een en ander met lichtbeelden toegelicht. Ook werden er enkele platen ge draaid van joodse liederen. ZHID-BEVELAND Raad Heinkenszand keurde sluitende begroting goed Tijdens de vrijdagavond gehouden vergadering van do raad Heinkens zand is de gemeentebegroting 1962 enigszins gewijzigd, zodat de begro ting nu sluit met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 623.592,89 met een post onvoorzien Van 8.442,88. Do raad keurde ver volgens goed de begroting 1962 voor de dienst sociale zorg. Bjj de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten zal een krediet in rekening courant beschikbaar komen van 100.000. De vereniging voor Veilig Verkeer „De Bevelanden" krijgt met ingang van 1 januari 1962 een bijdrage van 1.voor iedere geslaagde kandi daat voor het jeugdverkeersexamen. De stichting voor maatschappelijk en cultureel werk ontvangt eveneens per 1 januari 1962 een bijdrage van 0.08 per inwoner. Tot en met 1961 is aan deze stichting een jaarlijkse bijdrage verleend van 50. De werk zaamheden van de stichting hebben zich uitgebreid. Afwijzend beschikte de raad op sub sidieverzoeken van het revalidatie centrum voor kinderen „Johanna- stichting" te Arnhem, de stichting Zeeuwse balletschool voor het cur susjaar '61-1962, de stichting recrea tie Centrale werkgroep Nationale Campagne „Opgeruimd staat netjes" te Den Haag, het humanistisch thuis front te Amsterdam, het centraal schoolbestuur St.-Louis te Ouden bosch voor 50 per cursusjaar voor iedere leerling die de bisschoppelijke kweekschool bezoekt en het hoofdbe stuur van de Europese Beweging in Nederland. Ringmiddag in Korlgene van Herv. vrouwengroepen De hervormde vrouwengroepen C.J. V.F. van de ring Goes hield donder dag een ringmiddag in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene. In groten getale waren de dames in ver scheidene bussen naar Kortgene ge komen om te genieten van een goed verzorgd programma. De voorzitster, mevrouw A. van der Graaff-Vermaire, zei in haar ope ningswoord, dat vorig jaar de kennis making met Kortgene, niet in het minst door de grote comfortabele zaal, zo goed was bevallen, dat de organisatie van de jaarlijkse ringmid dag weer aan deze afdeling was opge dragen. Daarna zong men gezamelijk gezang 150 de verzen 1 en 2 waarna schriftlezing volgde uit 1 Timotheus 1: 12-15. De hoofdschotel van deze middag vormde de lezing met kleurendia's door ds. A. J. Mooy uit Scliore over Israël. Ds. Mooy vertelde vele wetens waardigheden óver dit land. Met zijn fraaie dia's kon men zich een indruk vormen hoe daar wordt geleefd en gewerkt. Veel succes had ook mej. K. de Munck uit Goes, die met een tweetal leuke Zeeuwse voordrachtjes voor 'n vrolij ke noot zorgde, 'n Verloting ten bate van het verenigingswerk van zuster organisaties in Suriname bracht het mooie bedrag van 150.op. Deze gezellige bijeenkomst werd besloten met het zingen van gezang 282: 1 en 3. bracht door de heer C. Parent, die namens ouders, sympathiserenden cn donateurs sprak, de heer De Ruiter uit Middelburg namens de bond van arbeiderszangverenigingen en hel kinderkoor uit Middelburg en de heer M. J. van Poelje namens de P. v. d. A. Vlissingen. Alle sprekers deden hun felicitaties vergezeld gaan van een cadeau onder couvert. Eerder op de avond had Jong Le ven een bijzonder aardig pro gramma van on Ier meer kinder liedjes gebracht en de allerjong ste leden van Jong Leven het zangstukje „De droom van Roze- marijntje". Voor de pauze ver meldde het programma de opvoe ring van de kinderoperette „Prin ses Rozelijn" door de oudere leden van Jong Leven. GOES Aanleg Kievitlaan Goes noodzakelijk In verband met de voortschrijdende bebouwing is het noodzakelijk, dat op korte termijn wordt begonnen met de aanleg van het eerste gedeelte van de Kievitlaan in Goes. Aldus schrijven b. en w. van deze gemeente in een voorstel aan de raad, waarin wordt geadviseerd dit werk onderhands op te dragen aan de firma Boone en Be- suyen te Goes. Hierbij tekenen b. cn w. aan, dat de gemeente momenteJ niet beschikt over voldoende hulpmaterialen en dat het mede in verband met de perso neelssterkte gewenst is, dat dit werk wordt aanbesteed. Aan de hiervoor in aanmerking komende aannemers in de omgeving van Goes is daarom een prijsopgave gevraagd, maar ge zien de verschillende bedragen acht het college het in het belang van de gemeente dat tot onderhandse aanbe steding wordt overgegaan daar een openbare aanbesteding waarschynltfk een ongunstiger resultaat zou heb ben. Hieraan voegt het college nog toe, dat de aannemingssom van de firma Boone en Besuyen ongeveer overeen stemt met de betreffende raming in de exploitatieberekening van het plan Valckeslot I Personenauto sloeg over de kop Vrijdagavond rond negen uur Is de heer B. uit Goes op de Patijnweg in deze gemeente met zijn auto over de kop geslagen, toen hij moest uitwij ken voor een tegemoetkomende bus. Bij deze uitwijkmanoeuvre kwam de heer B. te veel rechts van de weg ter plaatse worden herstelwerkzaam heden aan het wegdek uitgevoerd waardoor hij tegen een opstand reed. Hierdoor schoot hij met zijn wagen naar links de weg over en vervolgens naar rechts. Bij deze laatste manoeu vre kwam de auto in de berm van de weg, waar hij over de kop sloeg. De heer B. kwam wonder boven wonder met de schrik vrij. Voorlichtingsbijeenkomst landbouwjongeren in Goes Zaterdag 9 december houdt de Land bouw Jongeren Gemeenschap Zee land in samenwerking met de Zeeuw se Landbouw Maatschappij een oriën tatie- en voorlichtingsbijeenkomst over het thema: „Is er plaats voor jongeren in de nieuwe polders?". Tij dens deze bijeenkomst, die wordt ge houden in „De Prins van Oranje" te Goes, zal de heer C. A. Adamse te Kampen, oud-voorzitter van de L.J.G. Zeeland spreken over „Welke eisen worden gesteld en wat zijn de erva ringen van een jongere in Oostelijk- Flevoland Mevrouw Fr. Kostense-Kraak te Markenesse, oud-presidente van de afdeling Zeeland van de Nederlandse! Bond van Plattelandsvrouwen, zal 'n causerie houden over „Het leven en werken van de jonge vrouw in de nieuwe polders". De heer J. Buteyn te Emmeloord, voorzitter van de landbouwmij. „IJselmeerpolder", zal het onderwerp „Welke toekomstmo gelijkheden liggen er voor de wer kers?" inleiden. Marktberichten COÖP. TUINBOUWVEILING R'DAM Aardappelen 10—13, Andijvie l 60, 11 37— 53 p. kg.; Bloemkool IA 80—89, IIA 39—31 IB 23—49 p. st.; Spruiten IA 70—86, IIA 48—66, IB 73, ID 60—63. geschoond 1.11 aanvoer 18.000 kg. 'V'ilof IA 1.061,17, HA 80—1,06, IB 93—96, IJB 73—87 per kg. aanvoer 19.500 kg. Sla I 9.40—20,30, II 6,30 —8,50 per stuk. Sla 30—39, Kroten 7—15. Rode kool IA 7—12, Gele kool 7—11, Groe ne kool 1319. Boerenkool 1316 per kg. Peterselie 8—20, Selderij 12—18 per bos. Prei A 24—28, B 12—14, Waspeen 26—02, Grote Peen 1418. Uien 16—20, geschoniiij 1013 per kg. Golden Delicious, klasse IA 7283. IB 5579. Jonathan, klasse Ia 67 72, IB 61—65. 11A 47—56, UB 42—66. IIC 3660. Goudrenet, klasse IA 62—75, IC 60—64. IIA 58—65. UB 56—59. UC 49—51. Comtesse de Paris, klasse IA 43—63. St. Remy. klasse IA 4643. Alicante I 1.63— 2.20 per kg. Vismijn Breskens Bij de vismijn te Breskens werd in de week van 19 t/m 25 november aangevoerd 1870 kg. bot. 440 kg. schar, 191 kg. schol, 233 kg. tons. 224 kg. rog. 10760 kg. kabeljauw, 19522 kg. wijting. 249 kg. makreel. 39 kg. tarbot. 12872 kg. sardijn. 582 kg. poon, 93 kg. haai. 17286 kg. exp. garnalen. 699 kg. binnenl. gar nalen. 659826 kg. haring. 618928 kg onverk. haring, 1263 kg. onverk. bot. 2850 kg. onverk. horsmakreel. 102 kg. onverk. garnalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3