BILT Oud-burgemeester van Borssele jubileerde KARELI SUBSIDIES VOOR ZEELANDS VREEMDELINGENVERKEER Zeeuwse tiiiiiiiiiik VORMING IN VRIJE TIJD VOOR ZEEUWSE WERKENDE MEISJES „ONDERWIJS EN TOEKOMSTIGE ONTWIKKELING VAN ZEELAND" 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 DECEMBER 1961 IN HENDRIK IDO AMBACHT Veel lof voor de heer G. A. Bax Iii een bijzondere raadsverga dering, die namens de commis saris der koningin in de provin cie Zuid-Holland werd bijge woond door de waarnemend chef van zijn kabinet, de heer J. C. Sillevis, hebben de. raads leden met hun dames en het. ge- meentepersoneel burgemeester G. A. Bax van Hendrik Ido Am bacht hartelijk en spontaan ge huldigd in verband met diens zilveren ambtsjubileum van bur gemeester van achtereenvol gens de gemeente Borssele (van 1036 tot 1951) en van 1951 af als eerste burger van Hendrik Ido Ambacht. Nadat de loco-burgemeester, wethou der C. J. van Hofwegen, de bijzonde re raadszitting had geopend werd de jubilaris en zijn echtgenote binnenge leid door de raadsleden, de heren J. Droogendijk en E. F. Veenstra. De loco-burgemeester memoreerde, hoe het thans 25 jaar geleden is, dat de heer Bax als jongeman van 25 jaar het burgemeestersambt aanvaardde van de gemeente Borssele. Het was op 11 oktober 1951 bij de ingebruik neming van dit fraaie raadhuis te Hendrik ido Ambacht, dat de toen malige commissaris der koningin, mr. L. A. Kesper, die deze plechtigheid verrichtte, aan het einde van zijn re de opmerkte, dat bij zo'n mooi raad huis ook een burgemeester hoort en meedeelde, dat met ingang van 1 no vember 1951 tot burgemeester van deze gemeente was benoemd de heer G. A. Bax, burgemeester van Borsse le. „Het was voor ons een grote vreug de. dat wij na een burgemeesterloos tijdperk van bijna twee jaar weer een burgemeester kregen", aldus de loco burgemeester'in zijn toespraak. „Be grijpelijkerwijs was onze nieuwsgie righeid sterk geprikkeld en kwam bij ieder onzer de vraag naar voren wat deze burgemeester zou betekenen voor onze gemetene. Reeds spoedig hebben we toen met. U in Borssele kennis gemaakt en de eerste indruk ken gaven ons' hoop en vertrouwen in uw persoon. Die eerste indrukken zijn niet misleidend geweest, want na iiw ambtsaanvaarding op 1 no vember 1951 leerden wij U al spoedig kennen als iemand, die bezield was met initiatieven en die begrip had voor de positie van Hendrik Ido Am bacht. liggende in de nabijheid van twee grote steden en dat daardoor de kiem in zich droeg van een toene mende ontwikkeling. „Uw initiatieven en zakelijk inzicht, gepaard aan een groot doorzettings vermogen met-daarnaast uw streven lot goede samenwerking, hebben veel bijgedragen tot al hetgeen hier in de laatste jaren onder uw krachtige lei ding is verwezenlijkt. Wij zijn U hier dankbaar voor", welke felicitatie de loco-burgemeester namens de ge meenteraad en de gemeentesecretaris vergezeld deed gaan van een ency clopedie in vijf delen. Mevrouw Bax kreeg een fraaie bloemenmand. Verder werd de heer Bax nog toege sproken door vertegenwoordigers van de verschillende raadsfracties en de gemeentesecretaris, de heer P. J. Plaisier. die namens het gehele amb tenarenkorps het woord voerde. 'Zaterdagmiddag werd de jubilerende burgemeester door het gemeentebe stuur een receptie aangeboden, die in een met bloemen overladen raadzaal werd gehouden. Onder de zeer velen die burgemeester Bax tijdens deze bijeenkomst kwamen feliciteren met zijn zilveren ambtsjubileum, bevond zich ook burgemeester J. D. Jansen van 's-Gravenpolder. De heer E. S. Cuelenaere te Aardenburg overleden Zaterdag is na een korte ziekte op 72- jarige leeftijd te Aardenburg overle den de heer E. S. Cuelenaere. De heer Cuelenaere werd geboren te Aarden burg en was van 1910 tot 1956 werk zaam bij het lager onderwijs. Na aan de normaalschool te Oostburg zijn on derwijsakte te hebben behaald, werd bij in 1910 te Sassenheim benoemd. Tijdens de eerste wereldoorlog was de heer Cuelenaere officier in actieve dienst. In 1920 werd hij benoemd aan de r.-k.- jongensschool te Aardenburg, waar van hij in 1928 hoofd werd. De overle dene was vele jaren secretaris van de plaatselijke afdeling van het Wit-gele Kruis, secretaris van de katholieke onderwijzersbond afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen welke laat ste functie hij 40 jaar heeft vervuld bestuurslid van het r.-k. Beheer der Disgoederen „Sint Jan" en secre taris van het sociaal charitatief cen trum in het dekenaat Aardenburg. De heer Cuelenaere was bovendien 62 jaar lid van'het kerkelijk zangkoor St.-Caecilia en 51 jaar organist in de r.-k.-kerk van Aardenburg. Bij zijn pensionering als onderwijzer in' 1956 werd hem de kerkelijke onderschei ding „Pro ecclesia et portifice" uit gereikt. De overledene zal woensdag 6 december om 11 uur op de r.-k.-be graafplaats te Aardenburg- ter aarde worden besteld. Slot van pag. 1 provinciale V.V.V. bedroeg over 1051 slechts 7950, ter wijl de ontvangsten in 1960 niet minder dan 50.200 be droegen. Wanneer men nu beide groepen de lokale verenigingen alsme de de provinciale vereniging als één geheel ziet. dan mag wor den vastgesteld dat. het meren deel van het V.V.V.-werk in Zee land wordt betaald uit particu liere bronnen. In 1960 ontvingen immers de plaatselijke V.V.V.'s in totaal dus 108.480 aan contri buties, exploitatie-opbrengsten e.d.. terwijl de ontvangsten van de provinciale vereniging 26.900 bedroegen, samen 135.380. Aan subsidies werd daarnaast ontvan gen een totaal van 12.350 (plaatselijk) plus 23.300 (pro vinciaal) is 35.650, d.w.z. 20%! rcct-belanghebbenden er nogal wat zijn, die meer en beter kon den bijdragen aan de V.V.V.'s. De eeuwige klacht op V.V.V.-verga- deringen is over de profiteurs, de genen die wel van het werk van de V.V.V.'s profiteren, maar wei geren er voldoende voor te be talen. Wat deze gegevens wél beiekenen is, dat de overheid niet by voor baat onwelwillend mag staan te genover subsidieverhoging waa neer baar daarom wordt verzocht. Immers, aan het argument dat eerst de particulieren maar eens over de brug moeten komen, wordt voldaan: zij betalen met zijn allen ongeveer tachtig pro cent van het werk. Wie, o wie? Dat brengt ons terug bij de vraag, die bij de aanvang van dit artikel werd gesteld: wie moet. het V.V. V.-werk betalen? De praktijk is dus. dat de overheid over de hele Zeeuwse linie bekeken niet zo'n enorm bedrag bijdraagt. Dat wil niet zeggen dat de Zeeuwse over heden nu maar plotseling zouden moeten overgaan tot het voteren van enorme bedragen voor de V. V.V.'s: met name de gemeente besturen doen op andere, direc tere wijze ook allerlei voor de be vordering van het toerisme, zoals de aanleg van wegen, parkeerter reinen e.d. Het betekent evenmin dat de particulieren nu zouden kunnen betogen dat van hen niets meer wordt verwacht. Hier vooral geldt: integendeel. Want men moet erkennen dat onder de di- yAN -S531- OUD EN JONG. Oud en jong, een leder raakt zo lang zamerhand toch wel helemaal in de ban van het St.-Nieolaasfeest. In Ka- pelle-Biezelinge was het „oud", of al thans bejaard. Een honderdtal be jaarden (van 68 jaar en ouder) vier de er namelijk opgewekt het sinter klaasfeest, aangeboden door de plaat selijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen. Voor de pauze kon men genieten van de opvoering van een historisch spel, handelend over de geschiedenis van de gemeente, geschreven en geregi- seerd door mevrouw Meijaard. naar een vrije bewerking uit de kroniek van Bijlo. Er waren vier taferelen en „tussen de bedrijven door" zorgde mej. J. Ganseman voor divertisse- GESPREK Via de telefoon doen volslagen onbe kenden soms de. wonderlijkste mede- delingen. Vonk ook not) op de toon- dcrlijkstc tijden, moor dit keer wits het dan maar (jewoon half acht in de avond. Een man aan de lijneen onbekende, maar uiterst opgetogen man, die zonder enige aanwijsbare aanleiding in ons oor riep: ..Meneer, m'n hoed is terecht!" Nu is het terugvinden van een ver loren hoed ontegenzeggelijk een vreugdevolle gebeurtenis, maar om daar dan onmiddellijk stad en land over op le bellen, dachten wij, maar wij zeiden beleefd als altijd: „Dat is hc'el prettig voor u. meneer". ..Ja", jubelde de man „Vier meis jes hebben hem gevonden en naar het politiebureau gebracht Wij gaven als onze mening te ken nen, dat hel ongetwijfeld bijzonder lieve meisjes geweest moesten zijn. Dat vond hij 'ook, waarna hij het ge nu rel; besloot met een verzoek, waar wij tot onze spijt wel nooit aan zul len voldoen. Hij vroeg: ..En u wilt uw voorganger zeker wel hartelijk bedanken ment met het zingen van enkele lied jes. Na de pauze was het zangkoor aan bod en ook liet mej. Ganseman zich weer horen, ditmaal met Zeeuw se vertellingen. Hoofdfiguren waren vanzelfsprekend sint en zwarte Piet. die voor versna peringen zorgden. Met het optreden van een volksdansgroep en een spon tane polonaise kwam het einde van deze geslaagde St.-Nicolaasvïering. JONG EN OUD. Oud en jong. maar ook jong en oud en wederom in Kapelle-Biezelinge, waar sint blijkbaar een veelgeziene figuur is. Zaterdagmiddag was hij namelijk voor de tweede maal in de gemeente en ditmaal voor een bezoek aan verscheidene winkels. Vooral de jeugd liet zich niet onbetuigd; een stoet van kinderen volgde de sint en zijn knecht op hun tocht langs de winkels en herhaaldelijk toonde de goedheilig man zich een groot kinder vriend. Want niet alleen in de win kels zorgde hij persoonlijk voor lek kers. nee. ook buiten, op straat, werd de jeugd niet vergeten. Er werd rij kelijk gestrooid, terwijl een geluids wagen voor stemmige muziek zorg droeg. In Kapelle-Biezelinge weten ze kennelijk wel wat vijf december zeggen wil! NACHTRUST VERSTOORD. Even buiten de grenzen „van Zwin tot Zijpe" was het niet de sint, die rijdend over de daken de nacht rust verstoorde, maar een tot le ven gekomen dood instrument. Dat was namelijk in Bergen op Zoom, waar de bewoners van de Meidoornlaan uit bun slaap wer den gehouden in de nacht van vrijdag op zaterdag door het loeien van een claxon. Het ïnstru- ment bevond zich in een auto. ge parkeerd in een garage in de om- geving van de Vijverberg, meende men en later bleek het in de Mei doornlaan te zijn. Dat ontdekte de (gewaarschuwde) politie, die de eigenaar van de auto, C. de M„ waarschuwde, waarna het contact van de claxon verbroken werd. De Meidoornlaanbewoners konden hun slaap hervatten S.G.P. besprak in Goes kandidatenlijst Zaterdagmiddag is in hét café-res taurant „De Opril" te Goes de pro vinciale afdeling van de Staalkun dig Gereformeerde Partij in beslo ten vergadering bijeen geweest om met de z.g. vertrouwensmannen vair de vijf statenkringen te spreken, over de kandidatenlijst voor de a.s. verkiezing voor leden van Provin ciale Staten. De vergadering stond onder leiding van de heer D. Kodde uit Zoutelande. Uit de groslijsten, die de staten kringen bij de provinciale vereni ging hebben ingediend, is een con cept-kandidatenlijst samengesteld. In een ledenvergadering van de pro vinciale vereniging, die op 13 ja nuari te Goes zal worden gehouden, zal de kandidatenlijst definitief wor den vastgesteld. Hoewel de conceptlijst een vertrou welijk karakter draagt, kan aange nomen worden dat de heer D. Kod de, oud-burgemeester van Zoutelan de en lid van de Tweede Kamer, we derom als lijstaanvoerder wordt voorgedragen. Examens Aan g<_ r.-k. economische hogeschool te Tilburg slaagde met lof voor het doctoraal examen sociologie de heer A. van Liere uit IJzendijke. G.S.-Iid Philipse niet herkiesbaar De heer C. F. v. d. Peijl C.H.U.-lijstaanvoerder Gedeputeerde C. Philipse heeft zaterdagmiddag- tijdens de ge combineerde vergadering van het C.H.-kamerkringbestuur met de 7 statenkringen in Goes, medegedeeld zich niet meer kandidaat te stellen voor de ko mende verkiezingen van leden van Provinciale Staten. Dit be tekent ook, dat de heer Philipse na afloop van de thans lopende ambtstermijn in 1962 geen deel meer zal uitmaken van het col lege van Gedeputeerde Staten. De heer Philipse, die vanaf 1935 lid van Provinciale Staten is geweest en vanaf 1939 lid van G.S. was, baseer de zijn besluit op de overweging dat de tijd was gekomen om ruimte te maken voor een jongere politicus. Ofschoon deze beslissing hem zeer zwaar viel, meende de heer Philipse gezien ook de thans aanbevolen per sonen voor het lidmaatschap van Provinciale Staten, zich niet meer voor een kandidatuur beschikbaar te moeten stellen. In deze in „De Prins van Oranje" gehouden vergadering, die onder lei ding stond van de heer C. Philipse, als voorzitter van het kamerkring- bestuur, werd breedvoerig gesproken over de groslijst voor de a.s. staten verkiezing. Eenstemmig werd ten slotte besloten de 65 afdelingen te .adviseren de heer C. F. v. d. Peijl te Kloetinge aan te wijzen als lijstaan voerder. Op 20 januari aanstaande ■zullen de afgevaardigden van de Zeeuwse afdelingen bij te houden stemming de kandidaten aanwijzen en de volgorde bepalen. Deze ver gadering zal eveneens te Goes plaats vinden. MATER AMABIL1S EN ZONNEBLOEM: Nijverheidsonderwijs en algemene ontwikkeling Eén of twee avonden in de week komen op verschillende plaatsen in Zeeland meisjes van 17 tot 20 jaar bij elkaar op de „Zonne bloem"- en „Mater Amabilis"- clubs. Fabrieksmeisjes, winkel juffrouwen en kantoormeisjes leren hoe ze een smakelijke maaltijd kunnen bereiden, ho ren iets over kinderverzorging of doen handenarbeid. Ze krijgen ook les in opvoedkunde en verpleegkunde. Soms gaan ze er met een leidster op uit: naar een goede film, een concert, een historische in teressante plaats of naar een potten bakster. Dat alles valt onder het voortgezet onderwijs aan de niet meer leerplichtige jeugd. „Hulp bij groei naar volwassenheid," noemen de leidsters het. De clubs he ten officieel stichting „Vorming Be- drijfsjeugd" en stichting „Mater Amabilisscholen." In Zeeland zijn 3 Zonnebloem-scholen (Goes, Middelburg en Vlissingen) en 4 Mater Amabilisscholen in respectie velijk de Kanaalzone, Hulst, Goes en Vlissingen. Het landelijk Mater Amabilis- en Zon- nebloemwerk begon enige jaren na de oorlog. In Zeeland startte de eerste school het werk ongeveer tien jaar geleden. In die periode is wel één en ander tot stand gebracht: verscheide ne tientallen meisjes lopen nu met een „diploma" van de Zonnebloem- en Ma ter Amabilisscholen op zak. Geen scholen De „Zonnebloem" en M.A.-seholen zijn geen scholen in de ware zin van het woord. De sfeer is er veel minder TWEEDE-KAMERLID DERKSEN Toespraak tijdens een feestvergadering van KGB „Er zal in Zeeland iets geweldigs ge beuren in de komende twintig jaar; in plants van emigratie vanuit Zee land zal er immigratie plaatsvinden; Zeeland zal worden opgenomen in liet nieuwe West-Nederland". Dat zijn enkele zinsneden uit de toe spraak van de heer Joh. M. Derksen, Tweede-Kamerlid en voorzitter van het Katholiek Onderwijzers Verhond. De heer Derksen hield deze toe spraak zaterdagmorgen tijdens een feestvergadering in restaurant Wöh- ler te Middelburg, van de K.O.B.- afdeling „De Zeeuwse Eilanden", die dit jaar 50 jaar bestaat. Het Tweede-Kamerlid meende dat vooral de onderwijzers doordrongen moeten zijn van de komende ontwik keling in Zeeland. Als punten die van groot belang zijn, noemde hij onder meer liet toerisme en de uitbreiding van de Rotterdamse industrie naar het zuiden en de Belgische industrie naar het noorden. Tevoren had hij een schets gegeven van de tegenwoordige vraagstukken De 27-jarige biljarter Jan Westdorp uit 's-Heerenhoek, die zaterdagavond in Middelburg het handicap-kader kampioenschap van het district Wal cheren en Zuid-Beveland veroverde. fFoto P.Z.C in Zeeland. Deze omschreef hij onder meer als volgt: verkeerstechnisch is er een zeker isolement; de industria lisatie is tot heden beperkt en voorts is er een uittocht van jonge mensen uit de provincie. De heer Derksen meende, dat in sommige, gebieden van Zeeland daardoor eeji verstar ring is ingetreden. Sprekend over bet verleden van Zee land schetste hij de strategische lig ging, de bloeitijd van de handel en de verschuiving van handelsprovincie naar agrarisch gewest. Voorts besprak de voorzitter van het Katholiek Onderwijzers Verbond de veranderde maatschappelijke toe standen. Kernpunten daarvan noem de hij de veranderde gezinshouding en de opkomst van de arbeider. „De maatschappij", aldus het Tweede- Kamerlid, „zal misschien in de toe komst bestaan uit standen, naar mate van het intellect". Daar zat volgens hom echter ook een gevaar in. „De mens", zo zei de heer Derk sen, „is in een volkomen andere po sitie gekomen en wij werken in onze scholen met deze veranderde jeugd in een veranderde maatschappij". Aan de feestvergadering van de K.O.B. was een mis in de katholieke kerk aan de Bachten Steene te Mid delburg voorafgegaan. Deze mis werd opgedragen door de weleer waarde heer E. P. A. Bouwmans, geestelijk adviseur van de afdeling. Er werd gezongen door leerlingen van de vijfde klas van de St.-Petrus- school te Vlissingen, onder leiding van de heer A. M. v. d. Dries. Na de vergadering volgde een diner. Secretaris „Excelsior" 's-Heer-A.-kerke overleden In de nacht van zaterdag op zondag is na een kort ziekbed de heer J. Nagelkerke in 's-Heer-Arendskerke overleden, die in het muziekleven van deze gemeente een grote plaats heeft ingenomen. Rond dertig jaar heeft de heer Nagelkerke, die 75 jaar is geworden, zitting gehad in het bestu.ur van de plaatselijke mu ziekvereniging Excelsior, waarvan een geruime tijd als secretaris. Een tijdlang is de heer Nagelkerke zelf ook muzikant geweest van Excelsior. De heer Nagelkerke was ook be stuurslid var. de plaatselijke Oranje vereniging en het Groene Kruis maar had deze functie al enige tijd ge leden neergelegd in verband met zijn hoge leeftijd. Oud-burgemeester van St. Laurens ter aarde besteld In Sint-Laurens is zaterdagmiddag ter aarde besteld de heer J. W. van 't Hoff, oud-burgemeester van Sint- Laurens. De overledene was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De rouwdienst in het sterfhuis werd ge leid door ds. S. W. Kok, hervormd predikant te Sint-Laurens. Op ver zoek van de overledene werd bij de groeve slechts het woord gevoerd door de heer J. J. Duvekot uit Goes, namens de stichting „Vrederust". De broer van de overledene, de beer A. van 't Hoff, dankte voor de laatste eer, die de aanwezigen zijn broer hadden bewezen. Bij de begrafenis waren o.a. aanwezig het gemeente bestuur van Sint-Laurens, het be stuur van de coöperatieve boeren leenbank te Sint-Laurens, burge meester J. L. Dregmans van Koude- kerke en burgemeester P. Daniëlsc van Rltthem. „schools" en het onderwijs is ook op andere basis. De lessen worden wel gegeven in huis houdscholen. maar dat is voorname lijk omdat de stichtingen nog geen kans hebben gezien een eigen „home" voor de Zeeuwse meisjes te financie ren, zoals deze elders in ons land wel zijn te vinden. De huishoudscholen zijn dus de centra voor de werkende meisjes in de tienerleeftijd van 17 tot 20 jaar. Het zijn voornamelijk die meisjes, die na lagere school en eventuele huishoudschool meteen de „maatschappij" ingingen, naar fabriek of kantoor, als hulp in de huishouding of in de winkel gingen werken. Die meisjes krijgen dus geen verdere voorbereiding op hun werk in de maatschappij. Voor hen geven de stichtingen in de genoemde Zeeuwse plaatsen cursussen, die 1 of 2 jaar of zelfs 3 jaar kunnen duren. Dat kun nen de meisjes zelf uitmaken „maar ze blijven doorgaans een paar jaar," zo zeggen de leidsters. Daaruit mag wel geconcludeerd worden dat het Zonnebloem- en Mater Amabiliswerk in Zeeland goed loopt. Voor een klein bedrag per week ho ren de cursisten allerlei wetenswaar digheden over smaakontwikkeling, verpleging, handenarbeid, opvoedkun de en koken bijvoorbeeld. De opleidin gen zijn totaal een goede voorberei ding op de maatschappij. Naast het nijverheidsonderwijs, dat doorgaans door leraressen van huishoudscholen wordt gegeven, zijn er de lessen „vrije vorming," waarop diverse onderwer- Sen ter sprake komen. :u en dan maken de meisjes excur sies en uiteraard zijn er de feestavond- jes met St.-Nieolaas of Kerstmis. Dit najaar startten weer de nieuwe cursussen van de Zeeuwse stichtingen Mater Amabilis en Zonnebloem. De Mater Amabilisscholen in Hulst, Ka naalzone (Sas van Gent en Terneu- zen), Goes en Vlissingen hebben nu totaal ongeveer 150 cursisten. De Zon nebloem in Goes, Vlissingen (pas be gonnen) en Middelburg heeft iets min der. „Er moest wat meer subsidie worden gegeven aan ons werk en de belang stelling van de werkgevers mag ook wel wat duidelijker naar voren ko men," dat zijn de wensen van de plaatselijke stichtingen. De belang stelling van de meisjes is in ieder ge val goed. Mej. Dikkenberg 40 jaar bij school met de bijbel Tijdens een bijeenkomst ia de gerei, kerk te Heinkenszand is vrijdag avond mej. S. E. F. Dikkenberg 'ge huldigd met haar 40-jarig jubileum bij de School met «le Bijbel aan het Clara's Pad. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot: de kerk was tot de laatste plaats bezet. Verschillende cadeaus en vele bloem stukken kreeg mej. Dikkenberg bij haar jubileum aangeboden en bijzon der waarderend waren de woorden, die de verschillende sprekers tot haar richtten. Als eerste sprak de voorzitter van de schoolvereniging, de heer J. Meulbroek, waarna de burgemeester van Heinkenszand. de heer N. W. Eisen, zich in zeer waar derende bewoordingen over het werk en de persoon van mej. Dikkenberg uitliet. Namens het jubileumcomité voerde de heer Lammers het woord, die als blijk van waardering een fototoestel met toebehoren aanbood. Voor een zeer originele bloemenhulde zorgde vervolgens de jongste onder de oud leerlingen van mej. Dikkenberg, maar ook de leerlingen zelf lieten zich deze avond niet onbetuigd, want voor deze gelegenheid hadden zij een speciaal lied ingestudeerd. Voorts werd nog het woord gevoerd door de feref. predikant ds. N. H. Heiner, de eren Paauwe en Westveer, ds. C. J. Amesz, de heren Van Belle en De Jon ge en namens de moeders door me vrouw Booy. TUSSEN NEUS EN LIPPEN CHARMANT 20 X KWALITEIT VOOR F 1,- VERWACHT VEEL BEWOLKING Veel bewolking niet nu «ui dan regen, in do noordelijke provincies moge lijk tijdelijk natte sneeuw. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. Weinig veran dering in temperatuur. ZON EN MAAN 5 december Zon op 8.30 onder 16.31 Maan op 5.04 onder 15.35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2