Regering treft maatregelen tegen eventuele kernwapenaanval Kerken zijn op weg naar eenheid, maar in zeer verschillend tempo Nederland ontwerpt scheepskernreactor j Weekeinde wat kouder ANNEKE BEEKMAN OP T.V. Gesprek met hoofdredacteur van r.-k. dagblad MINISTERRAAD BESLIST MAANDAG OVER REGERINGSVERKLARING Toto-pechvogel reclameert ZATERDAG 2 DECEMBER 1961 P R O V I N C 1 A L E Z E E W S E C O U R A N T EVACUATIE VAN HET WESTEN FACULTATIEF Bouw vierhonderd schuilkelders komende jaren aan de orde Minister-president De Quay geeft in zyn memorie van antwoord over de begroting van algemene zaken een nadere uiteenzetting over de bescher ming van de bevolking en andere niet-militaire maatregelen ten behoeve van de bevolking ter beperking of verzachting van de onmiddellijke ge volgen van oorlogsgeweld. Op de vraag hoeveel gezinnen in Nederland over een kelder kunnen beschikken, is geen exact antwoord te geven, aldus de premier. Gegevens waaruit een antwoord rechtstreeks zou zijn af te leiden zijn n.l. niet voorhanden. Aannemende, dat met kelders wor den bedoeld alle geheel of gedeeltelijk onder de aardoppervlakte liggende ruimten in ééngezinshuizen, alsmede de bij woningen behorende ruimten in meergezinshuizen, voorzover aanwezig in onderhuizen, onderbouwen of sousterrains, zijn er in de jaren 1956 t.m. .1960 voor 150.000 gezinnen kelders gebouwd. Dit aantal heeft betrekking op 400.000 woningen. Hoe- veel kelders behoren bij de overige in Nederland aanwezige woningen 2.500.000 is niet bekend. In de komende jaren staat de aan leg voor ogen van ruim 400 openbare schuilgelegenheden met een mini- num totale capaciteit van 40.000 mensen. Het streven is er bovendien op gericht deze schuilcapaciteit zo veel mogelijk te vergroten door de bouw te doen plaatshebben in com binatie met andere daarvoor naar aard en plaats in aanmerking ko mende vredesobjecten. Deze werk wijze is ook in de afgelopen jaren zoveel mogelijk gevolgd en heeft tot resultaat gehad, dat met de beschik baar gestelde fondsen openbare schuilgelegenheden tot stand konden worden gebracht, waarvan de totale capaciteit het dubbele bedraagt van die, welke zou zijn bereikt wanneer uitsluitend in standaarduitvoering zou zijn gebouwd. Hoewel de regering niet heeft be sloten vóór of bij het uitbreken van een oorlog tot evacuatie van in het westen des lands gelegen grote steden over te gaan, zijn er omstandigheden denkbaar, waar in het raadzaam zou zijn dit, al thans ten dele, wel te doen. Dit zal alleen in uiterste noodzaak geschieden en dan nog uitsluitend in die gebieden, waarin geen rede lijke overlevingskansen zijn. Bij een dergelijke ontruiming zullen de afstanden waarover de bevolking zal moeten worden verplaatst met in achtneming van de veiligheidsnormen zo kort mogelijk dienen te zijn opdat, met uitzondering van ouden van da gen en invaliden waarvoor het trans port moet worden verzorgd, een ieder desnoods te voet of met eigen vervbermiddelen zijn alsdan opgege ven bestemming kan bereiken. Bij alle voorbereidingen is de rege ring uiteraard uitgegaan van in en nabij ons land aanwezige doelen, waarop aanvallen met kernwapens zouden kunnen worden verwacht. In de gemeenten die met het oog op eventuele kernwapenaanvallen ge heel of gedeeltelijk voor een eventuele ontruiming in aanmerking zouden kunnen komen, heeft de Bescherming Bevolking in principe dezelfde taak als in andere gemeenten. In geval van ontruiming van eén gemeente zal vooral de zelfbeschermingsorganisa- tie van de bescherming bevolking me de worden betrokken bij de uitvoe ring daarvan. De daarvoor nodige coördinatie berust bij de burgemees ter. Deze draagt immers eventueel in kringverband de verantwoordelijk- KORTE PREDIKATIE ADVENT. Zijt Gij het, die komen sou. oj hebben wij een ander te verwachten. (Lucas 7 20.) Morgen is het de eerste advents zondag. Opnieuw zal de christenheid zich vier weken lang gaan voorbe reiden op het komende feest. Advent z= komst). Adventskaienders worden in de gezinnen voor het raam ge hangen om deurtje na deurtje te laten opengaan. Adventskronen worden op de zon dagsscholen kaars na kaars ontsto ken. En in de kerken, tvaar men in kleuren de kerkelijke tijden aan geeft, wordt het paars zichtbaar op avondmaalstafel of altaar. Voor velen is dit alles vanzelfspre kend. Maar is het dit eigenlijk wèlf Niemand minder dan Johannes de Doper, de grote boodschapper van advent, heeft er moeite mee. Neen, niet aan het begin. Toen leek alles goed. Jezus predikte het Godsrijk en de scharen volgden hem. Maar later. Toen de kansen voor het Godsrijk eerder schenen af te nemen dan toe te nomen. En vooral toen Johannes gevangen werd genomen en men re kening moest gaan houden met. een mogelijke dood. Toen lcwani de vraag: „Zijt Gij het, die komèn sou, of hebben wij een ander te verwach ten?" Kennen wij deze vraag nietKun nen wij werkelijk weer gewoon ad vent gaan vieren? Betekent het niet iets, dat er nog zo weinig van het Godsrijk zichtbaar wordt onder men sen Kun je nog in advent gelóven,, als de .wereld waarin je leeft, .ie alle tnekomst. dreigt te ontnemen "1nrt de eigentijdse versie van Ja- hannes' vraag niet zo luiden: ..Waart Gji het wil. die gekomen zijt of l-"bben wij niemand te verwachten?" Moeten wij niet. 'rekenma honden met. ..niemand" en „niets''? Dit zou inderdaad, moeten als ad vent. de toezegging was, dat aTle anedwillende mensen, waaronderJo- J'ivnes nummer één was. het wel ii"» zouden. Maar hef behoeft niet. -('i'Meer wij ontdekken dat advent de boodschap van Gods aoedwillend- over ons allen is. Wont hierin Hat onze enige werkelijke toe- heid voor de organisatie van de be scherming van de bevolking en is tevens belast met de uitvoering van een gelaste verplaatsing van de be volking. Waar? De regering kan niet aangeven, waar met het gebruik van kern wapens rekening dient te worden gehouden, zij het ook, dat zowel in de NAVO als nationaal bepaal de denkbeelden bestaan omtrent de gebieden, die het meest aan bedreiging blootstaan. Bij de voor bereidingen is met deze denkbeel den rekening gehouden, alsmede met de mogelijkheid van één of -andere plotselinge oven-al. De organisatie dient in hoge mate flexibel te zijn, teneinde de gele genheid te bieden dc voorberei dingen in velerlei gevallen te kun nen benutten. Spreiding, mobili teit en zeer goede bindingen, als mede mogelijkheden van decen tralisatie, vergroten de flexibili- Waterleiding Wat de bescherming van de water leidingsbedrijven betreft, is er van wege de minister van sociale zaken en volksgezondheid een ontwerprege ling in bewerking inzake de voor deze bedrijven te treffen maatrege len ten behoeve van de bedrijfsbe- scherming en de bedrijfszelfbescher ming. De regering zal alles moeten doen om de voedselvoorziening1 te waar borgen. Dit wil natuurlijk niet zeg gen, dat zulks onder alle denkbare omstandigheden zal gelukken. De re gering kan niet verder gaan dan het treffen van zo goed mogelijke voor zieningen voor noodsituaties en het zo billijk mogelijk verdelen van het beschikbare voedsel. V oedselvoorziening Om het hoofd te kunnen bieden aan noodsituaties zijn door de mi nister van landbouw en visserij de bereiding en de aanvoer van noodvoedsel (centrale keukens, noodkenkens met middelen van vervoer, rijdende keukens) en de opslag van lang houdbare nood- biscuits in blikverpakking, als mede zuigelingenvoeding, voor zien. Voorts zijn de regelingen, die samenhangen met de eventuele in voering van een rantsoenering, goeddeels ontworpen. Daarnaast ziet de regering in be langrijke mate een eigen verantwoor delijkheid aanwezig voor de bevol king zelf. In dit licht moet ook de aan de bevolking ter zake gegeven voorlichting worden gezien. Contract voor R.C.N. Euratom draagt voor 40 procent in kosten bij komst. Middelburg. A. VAN SANTEN. (Van onze Haagse redactie). Het Reactor Centrum Nederland zal in de komende drie jaren een voor ontwerp van een kernreactor voor de voortstuwing van schepen ontwikke len. Deze reactor zal een vereenvou digde uitvoering worden van het type, dat thans de energiebron vormt van het eerste atoom-koopvaardijschip terwereld, de Savannah. Het door de Amerikanen ontwikkelde systeem van een drukwaterreactor is in zijn huidige vorm te duur voor het gebruik in een koopvaardijschip. R.C.N. zal nu proberen een goedko pere oplossing te vinden en vrijdag is hiervoor in Scheveningen door Eura tom met het R.C.N. een overeen komst gesloten, waarvoor Euratom voor 6.8 miljoen gulden voor de ko mende drie jaren) deelneemt aan het R.C.N.-project. Dit bedrag is 40 pro cent van de totale kosten van het voorontwikkelingsprojecl, dat 17 miljoen gulden gaat kosten. Het project dat het R.C.N. ter hand heeft genomen is een van de vier programma's voor de voortstuwing van koopvaardijschepen door middel van kernenergie, die thans in Euro pa onder auspiciën van Euratom worden uitgevoerd twee programma's heeft Duitsland (in Hamburg) onder handen, een ontwikkelt Italië met Fiat en de Ansaldo-scheepswervcn en het vierde heeft R.C.N. thans. De eerste fase van het R.C.N.-pro ject een fase die een zeer ver gaande voorbereiding inhoudt hoopt men tegen het eind van 1963 afgerond te hebben, aldus deelde prof. dr. M. Bogaardt van het Reactor Centrum Nederland pilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllH H (Van onze weerkundige mede- H j§ werker). H H Een. actieve depressie met vrij §1 ff langdurige regen is in de af- H ff gelopen nacht over het midden ff van ons land naar het oosten li H getrokken. Vrijdag stond er ff in onze omgeving een krachti- s ge zuidwesten wind, die zachte H lucht aanvoerde. Vooral in het p midden van het land is de af- gelopen twee dagen plaatselijk 40 tot 50 millimeter regen ge- vallen. Achter de depressie M H ruimt de wind vandaag naar H noordwestelijke richting en p wordt er via de Britse eilanden p p koudere lucht aangevoerd. Bo- p j= ven de Noordzee zullen enkele j§ p buien tot ontwikkeling komen, p p waarvan sommige vergezeld p p van hagel. De temperatuur, die p p vrijdag nog ongeveer 10 gra- p p den bedroeg, zal ongeveer 3 a p p 4 graden lager worden. Zo p p zacht als december gisteren p p is begonnen zal het de komen- p p de dagen niet zijn. p iiiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif mee. De volgende fasen zijn de bouw van een prototype en de vervaardiging van een schip com- pleet met de reactor. De' reactor zal economisch kunnen worden, zo meent men thans reeds te kunnen stellen indien hij zal wor den gebruikt voor schepen van 60 tot 80.000 ton. De constructie van een kernreactor-schip komt grof ge schat op 10 miljoen gulden duurder dan de bouw van een conventioneel type, maar de voordelen zijn o.m. uiteindelijk minder kosten per ton/ mijl, meer laadvermogen door de ge ringe ruimte die de reactor inneemt, grotere snelheid van het schip en het onafhankelijk zijn van bunkerplaat sen, aldus mr. E. E. von Geldern, directeur-generaal Industrie en Eco nomie van Euratom. De industrie kan op drie wijzen bij de ontwikkeling van kernreactoren worden betrokken. De industrie kan trachten buitenlandse orders te be machtigen. Zij kan pogen licenties te krijgen en zij kan een reactorpro gramma in eigen land ontwikkelen. Dit laatste heeft Nederland nu ge daan. daarbij voortwerken op een bestaand ontwerp van Amerika. Naar de mening van de R.C.X.-deskundi- gen kan de Nederlandse industrie zich een onafhankelijke positie ver werven in de toekomstige reactoren- produktïe. Een van de punten uit de AVRO- \sprek met Anneke Beekman door televisierubriek „Flits", welke vrij- Louis Frequin, De foto geeft een dagavond onder regie van Fred Os- beeld van dit programmaonderdeel, ter gebracht is, was een vraag ge- 1 gelukkig mee, zo beweerde Anneke Beekman. Gevraagd naar mogelijk toekomstig contact met haar familie, zei Anneke niet dat zij hoopte dat dit spoedig zou gebeuren. Zij liet het bij de mededeling dat zij van haar fa milie een brief had ontvangen en dat de herinnering aan haar ouders na tuurlijk altijd levend zou blijven. Wat zij nu in de eerste plaats wilde was: fijn van haar vrijheid genieten. (Van onze radio- en t.v.-redaeteur). Anneke Beekman is vrijdagavond tweemaal op het televisiescherm ver schenen. Eenmaal in het N.T.S.-jour- naal een filmpje dat in huize De Vroenhof in het Limburgse Houtliem was opgenomen en later in een di recte uitzending uit de studio in het maandelijkse AVRO-progranima „Flits". In het filmpje van de X.T.S. dat enkele dagen geleden werd op genomen, zweeg Anneke, in „Flits" antwoordde zij op vragen die haar gesteld werden door de hoofdredac teur van het rooms-katholieke dag blad „De Gelderlander", de heer Louis Frequin. In het gesprek met de heer Frequin vertelde Anneke dat zij wist dat de voogdij niet meer bij de dames Van Moorst berustte, toen zij met „tante Bets" uitweek naar België, op de dag dat de rechter de voor de dames Van Moorst pijnlijke beslissing nam. Zij vertelde met nadruk dat het vertrek uit Nederland geschiedde met haar instemming, het was een vertrek uit vrye wil, zo zei zij. Toen men later in het gesprek terugkwam op deze rechterlijke beslissing en haar ge vraagd werd of zij destijds wist dat een besluit van de rechter een einde maakte aan de voogdij, antwoordde Anneke: „Och, ik wist toen nog niet wat een rechter was". Waar zij in Frankrijk gewoond had, wilde zij niet vertellen. „Ik wil mijn vrienden niet in moeilijkheden bren gen", zo reageerde zij. In kloosters had zij niet gewoond, zo vertelde zij, maar wel in een flat. Zij houdt van fotograferen en van de muziek van Chopin. Over het feit, dat zij rooms-katholiek gedoopt was, vertelde Anneke dat zij dat al op haar vijfde of zesde jaar zelf wilde. De dames Van Moorst hadden haar evenwel verteld, dat zij maar moest wachten tot zij wat groter was. Op haar negende jaar was het toen gebeurd en zij was er In verband met de grote ver- M moeidheid van minister Luns. heeft de ministerraad gisteren besloten maandag over het af- i§ leggen van een eventuele rege- ringsverklaring inzake het be- leid met betrekking tot Nieuw- s Guinea te beslissen. ff iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het Wereldgebeuren (Van onze Haagse redactie) Vandaag zal voor de geschillen commissie van de K.N.V.B. de Haagse advocaat, mr. D. J. I. van den Oever, namens de toto- peclivogel, de heer W. D. Schu ier uit Arnhem, reclameren te gen de voorlopige beslissing om de heer Schuier niet in aanmer king te doen komen voor de eer ste totoprijs van 50.000 gulden. Deze voorlopige beslissing is ge grond op het feit, dat de lieer Schüler, zoals bekend, zich te Iaat als winnaar had gemeld. De bijeenkomst van tweede prijswin naars, die door mr. Van den, Oever donderdagavond te Den Haag was belegd, heeft niets opgeleverd. Slechts één van deze winnaars was verschenen, de anderen hadden ver stek laten gaan. Wel hadden sommi gen van hen de advocaat schriftelijk laten weten niet bereid te zijn te er kennen, dat de heer Schüler recht kon doen gelden op de eerste prijs, nu hij zich te laat had gemeld. Niet temin verklaarden enkelen zich be reid een deel van hun prijs aan de heer Schüler af te staan. In één ge val was dit zelfs 1000 gulden. De geschillencommissie zal over de reclame van de heer Schüler advies moeten geven aan de notaris, die de beslissing moet nemen. Wanneer de notaris niet ten gunste beslist van de heer Schüler. zal mr. Van den Oever 1 overwegen of hij de zaak bij de rech- i t^r aanhangig zal maken. Fusie Boaz-bank en Middenstandsbank De Nederlandse middenstandsbank N.V. te Amsterdam heeft, zo deelt de directie desgevraagd mede, met het bestuur der Stichtse Boaz-bank te Bunnink. volledig overeenstem ming bereikt inzake een fusie met deze instelling, welke fusie op korte termijn haar beslag zal krijgen. Om de olie Voor de acht-en-negentigste maal heeft in de algemene vergade ring van de Verenigde Naties een Russisch veto geklonken. Don derdagavond heeft de Sowjet-afge- vaardigde Zorin een „njet" laten ho ren toen een aanvrage werd behan deld van de regering van het olie- vorstendom Koeweit om te worden toegelaten tot de Verenigde Naties. Het is natuurlijk niet zó. dat de be woners van dit sjeikdom bijzonder naar dit lidmaatschap verlangen om in de algemene vergadering van de Verenigde Naties over allerlei be langrijke en minder gewichtige din gen tê kunnen meepraten. Sjeik Ab- doellah al Salem al Sabbah verlangt de toelating tot de volkerenorgani satie, omdat hij haar ziet als een be wijs dat men in de wereldhoofdste den erkent dat zijn land tol dc zelf standige naties kan worden gere kend. Dat laatste was het juist waar over de Rus Zorin zich zicht baar boos maakte. Hij stond bij dit agendapunt (dat tevoren niet in bepaalde commissies was behandeld) direct met zrjn veto klaar. „Er is geen sprake van een soevereine staat. Koeweit is een land dat afhankelijk is van Engeland", zo betoogde Zorin, die terstond bijval kreeg van het aan Koeweit grenzende Irak, dat voor zich de Koeweitse bezittingen opeist, j zij het tot nu toe tevergeefs. De Rus herinnerde nog aan de Engelse troe pen in Koeweit en besloot met te zeg gen dat toelating van Koeweit tot de V.N. de geschillen tot de diverse Ara bische staten zou verscherpen. Er is verder niet gestemd over de aanvra ge van Koeweit, want als één der lan den. die het veto-recht bezit, tegen is. heeft verder praten of stemmen geen nut. Het sjeikdom Koeweit aan de Per zische Golf, dat als enige in komstenbron een vrijwel onuit puttelijke voorraad olie bezit, heeft sinds zijn onafhankelijkheid in juni van dit jaar ondervonden hoe moeilijk het is volkomen onafhanke lijk te zijn temidden van machtige buurlanden die een begerig oog op zijn olierijkdom hebben laten vallen. Irak. dat door een moderne autoweg van Basrah naar Koeweit in één uur is te bereiken, vormt voor het land de grootste bedreiging. Iraakse le gereenheden zouden van Basrah uit binnen enkele uren alle strategische punten in Koeweit kunnen bezetten. Enkele maanden geleden had het er de schijn van dat Irak zou toeslaan. Of het nu kwam door dat men de operatie-Koeweit tevoren had aangekondigd, op de dag dat de aanval moest plaats hebben, liet Irak verstek gaan. Inmiddels was Engeland zijn voormalige kolonie te hulp gekomen en het ene luchteska der na het ander voerde op het enige vliegveld van Koeweit mannen en voorraad uit Engeland aan. De vlieg tuigen bleven ook in Koeweit, want de oliesjeik heeft het tot nu toe niet nodig geacht dat zijn miniatuur-le ger de beschikking óver vliegtuigen krijgt. Die zouden overigens toch geen party zijn geweest voor de Iraakse luchtmacht, die is uitgerust met Russische- Mig-straaljagers. Uaar zit de kneep eigenlijk pre cies. Irak vaart hoe langer hoe meer op het Kremlin-kompas en bij de crisis Irak-Koeweit dit jaar- trok Moskou openlijk partij voor zijn Iraakse vazal. In één van zijn rede voeringen ondersteunde Kroesjtsjew de Iraakse eisen op Koeweit. Koe weit daarentegen zocht niet alleen hulp en heul bij Engeland, maar ook bij het naburige Saoedi-Arabië, welks vorst, koning saoed, een persoonlijke vriend van de sjeik van Koeweit is en door de veelheid van vrouwen, waarmee antieke en tegenwoordige sjeiks zich omringen ook een neef. Saoed zei „zijn tweede vaderland. Koeweit" te zullen helpen en hij sprak zelfs van een federatie tussen beide landen. Rusland is door deze gang van zaken bitter teleurgesteld. Irak als heerser over Koeweit, zou voor de Sowjets een goedkope olie leverancier betekenen. De Sowjets hebben nu wraak genomen: Koeweit mag geen stoel in de Verenigde Na ties hebben! De assemblee in New-Delhi Als men eikaars doop erkent, waarom dan Avondmaal niet (door ds. G. P. KLIJN) In een soort vierdaagse zijn de christelijke kerken op weg naar hun eenheid. Niet zozeer in tyd, want z|j zijn al ruim een halve eeuw onderweg, maar wel In eenzelfde bonte optocht en in hetzelfde ver schil in tempo, dat by zulke massale wandeltochten valt te aanschou wen. Hier in New Delhi, op de vergadering van de Wereldraad van Kerken, is dat zoeken naar eenheid één van de drie hoofdpunten van het programma. Geen kerk, die niet over de noodzakelijke eenheid meepraat, niemand, die er tegen is of „het schandaal der verdeeld heid", zoals het ronduit hier heet, goedpraat. Teder wil daarheen op weg, maar het geschiedt in groepen, soms zelfs in nationaliteiten, eii bovendien in een zeer uiteenlopend tempo. liet. ziet er niet naar uit. dat V of ik de aankomst van de laatst binnenkomende aan de grote finish nog zullen beleven. Sommigen vinden, dat men zich een overspannen tempo moet be sparen. Daar is de aartsbisschop van Canterbury, de paarsgetoog- de dr. Arthur Michaël Ramsay, 58 jaar en nog maar kort in Lam beth Palace, de hoge zetel der Anglicaanse kerk gevestigd. Hij knoopte in een toespraak tot de kerken de eenheid vast aan de heiligheid en de waarheid. .Ia. het heeft wel haast, zei hij, maar wij moeten ook geduld oefenen. Als wij maar geduld hebben, zal blijken, dat ware, goede theologie tot eenheid leidt. Geduld en ongeduld Dat geduld wordt in elk geval niet opgebracht door de jongere deelnemers aan de 18-claagse vergadering. Zij zaten al een weck voor het begin in een eigen jeugdconferentie," kam perend op het grondgebied van de Baptistenzending, midden in een afschuwelijk slumsdistrict van oud Delhi. Of het daardoor kwam dat zij zich, met deze om hulp schreeuwende ellende voor ogen, zich de weelde van allerlei kerke lijke gescheidenheid niet meer durfden veroorloven? In elk ge val komen zij straks de oudere kerkengeneratie met een stuk aan boord, dat ronduit vraagt of er nu eens wordt opgeschoten met die hooggeprezen eenheid, waar heen wij dan allen op weg zijn. Zij willen snel genoeg vooruit, maar zelfs hun tempo wordt ver traagd door tal van struikelblok ken, waar de kerken, naar hun smaak veel te rustig, omheen staan om ze theologisch grondig te determineren. En veel valt er niet in te brengen tegen bun een voudige logicar'als de kerken over en weer eikaars doop erkennen, wat kan er dan tegen zyn ook liet andere sacrament, het Heilig Avondmaal, samen te vieren? Het „geduld, geduld" van de Engelse primaat moet de jongere genera tie wel als het oude liedje in de oren heblien geklonken. Zij kregen steun, die ongeduldi- (Zie slot pag4 kol, 1 KONING SAOED vóór een federatie Twee doden bij botsing onder Hoorn Op de provinciale weg tussen Onde- dijk en Beets bij Hoorn zijn gister avond bij een botsing tussen een per sonenauto en een busje twee perso nen om het leven gekomen. Twee personen werden ernstig en vier licht gewond. De bestuurder van de personenauto, de 60-jarige heer M Auerhaan uit Amsterdam, en de bestuurder van het busje, de heer G. K005' uit Mid- woud (26) werden op slag gedood. Van de acht inzittenden van het bus je zijn er twee, de heer Broertjes uit Oostwoud en de heer Langedijk uit Hoorn, ernstig gewond opgenomen in het ziekenhuis „De .Villa" te Hoorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3