Lachsalvo's om dikke en dunne KERKDIENSTEN Agenda Kaartjes Ouders WALCHEREN ZATERDAG 2 DECEMBER 1061 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 IN P.Z.C.-KINDERVOORSTELLINGEN DAAR LIGT IE DAN! IN ZIJN IJVER om het zoontje van de „dunne" dat magere kereltje bovenop de kast te pakken te krijgen, is dat dikke kereltje op de grond finaal door alle opengeschoven lades gezakt, die hij als trap gebruikte. Maar wat wil je als je zo'n dikzak bent. En daar ligt ie dan, terwijl dat magere kereltje bovenop de kast glunderend toekijkt. De vaders begrijpen het niet helemaal. Op het lawaai zijn zij naar boven gestormd, maar wat ze te zien krijgen, hadden ze nooit verwacht. Daar zijn die twee knapen maar eventjes bezig de hele boel af te breken. En die ladekast is dan nog maar het begin. Maar dat weten de „dikke" en de „dunne" dan nog niet. De zoontjes v*an de „dikke" en de „dunne" zijn echte deug nieten, die vol kattekwaad zitten. Van de ene schelmen streek vallen ze in de andere en de zotternij en de rare situaties zijn niet van de lucht. Dolkomisch zijn de avonturen van deze twee knaapjes, die eikaars krachten meten in een spannende boksmatch, waarbij over en weer rake klappen worden uitgedeeld. Een bokspartij ook, die beide maar erg vermoeiend vinden, kijk maar op de foto. Van deze vechtpartij weten de beide vaders echter nog niets. Die twee zitten nog rustig te dammen. Maar straks zal de bom barsten. Dun is de maat vol, maar hoe bont hun zoontjes het wel zullen maken hebben de „dikke" en de „dunne" nog niet in de gaten. Daarvoor is het damspel te spannend en peinst de „dikke" zich suf, hoe hij met zijn ene steen van de vergenoegd lachende „dunne" kan winnen, die al vijf dammen heeft. En jullie jongelui weten oolc nog niet hoe het precies zal aflopen. Wel hebben we veel verteld over deze dolkomische film „ZO VADERS, ZO ZO NEN" met Stan Laurel en Oli ver Hardy en de prachtige kleurenfilm „DOORNROOS JE" van Walt Disney, die in de kerstvakantie voor de Zeeuwse jeugd zal worden vertoond. Maar hoe zot het soms toegaat in ,ZO VADERS, ZO ZONEN" en hoe spannend en mooi de film „DOORN ROOSJE" is, dat weten jullie nog lang niet. Dat kan eigen lijk niet verteld worden. Dit moet jezelf gaan zien. Dus bonnen sparen. Als jullie nog niet genoeg bon nen hebben voor een van de voorstellingen, die onze klant in do kerstvakantie organi seert, dan wordt het nu kort dag. Want alleen VANDAAG, MAANDAG en DINSDAG kunnen jullie of jullie ouders bij iedere aankoop van een be drag van minstens f 1 in een winkel, waar het raambiljet van de P.Z.C.-tournee 1981 hangt, nog een bon krijgen. En voor TWINTIG GULDEN aan bonnen in tegenstelling tot voorgaande jaren, toen dit tien gulden was krijgt men een kaartje voor een van de voorstellingen. Waar jullie die bonnen kunnen inwisselen en wanneer de film voorstellingen worden gehou den hebben we reeds in de krant van vrijdag meegedeeld. Voor alle zekerheid zullen wij deze aankondiging in de krant van maandag en dinsdag a.s. herhalen. Dus opgelet! De P.Z.C.-tournee 1961 omvat een aantal voorstel lingen, die alle in de kerst vakantie worden gegeven. Wij doen een dringend be roep op alle ouders er vooral voor te zorgen, dat hun kinderen maar EEN MAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats inne men van een kind, dat niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Be geleiders kunnen dan ook niet worden toegelaten: de plaatsen zijn allen bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals dit de gewoon te is geworden, zal bij de inwisseling van de bonnen voor de toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader bekendgemaakt een dubbeltje per kaart worden gevraagd. De op brengst daarvan komt ten goede aan een Zeeuws lief dadig doel. Officiële publikatie MIDDELBURG-VLISSINGEN DIENSTPLICHT De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de in 1942 geboren mannelijke per sonen, die in een Nederlands bevolkings register zijn opgenomen of daarin beho ren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-insehrijving hebben ontvangen, verplicht zijn zich vóór 1 januari 3962 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woonplaats o£ gewone verblijfplaats. De aanmelding geschiedt door de hier boven bedoelde personen zelf, bij verhin dering door hun wettelijke vertegenwoor diger. Is een rechtporsoonlijkheid be zittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk ver tegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplichting tot aanmelding op de be stuurders. De hierboven. bedoelde personen worden, indien zij de Nederlandse nationaliteit bezitten, voor de dienstplicht ingeschre ven, zulks met inachtneming van artikel 8 van het Dienstplichtbesluit en de be schikking van de Minister van Oorlog van 18 december 1958, nr. 14.746 (Inschrij ving voor de dienstplicht). Middelburg-Vlissingen, 30 november 1961. f Advertentie) (Advertentie) Verwen haar met TRÉS CHIC LOTION in de geur, waarvan ze houdt 1.95. ZEEP rijk en ver rukkelijk van geur 3 royale stukken in luxe geschenk doos 2.50. ZATERDAG 2 DECEMBER Adventisten: Vlissingen 9.15 ds. Reith 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Reith. Evang. op G.G.: Arnemuiden 7.30 ds Grisnigt. Interkerkelijk Avondgebed: Vlissin gen (Engelse kerk) 7.30-8 uur. Oud-Geref. Gent.: Middelburg (zater dag) 7.30 dhr. De Ridder. ZONDAG 3 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen (afsch.); Arne muiden 10 ds. Kok, 2.30 en 6.30 ds. Blok; Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Kwast; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Kou- dekerke 10 ds. Altena, 2.30 ds. Nen- jpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Voor marktberichten verwijzen M wij naar pag. 13. g iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï MIDDELBURG Ontsluiting terreinen aan de Looierssingel In het voorjaar van 1962 zal een za- kenpand aan de Looierssingel te Mid delburg in gebruik genomen kunnen worden. Daar ook de nieuwe brand weerkazerne en het nieuwe politie bureau daar zijn geprojecteerd, zul len er maatregelen moeten worden getroffen tot ontsluiting van die ter reinen. B. en w. van Middelburg zijn van mening dat dit het beste kan geschieden door het doortrekken van de Looierssingel tot aan het Ar- meniaans Schuitvlot. De oude kei bestrating zal vervangen moeten worden door klinkerbestrating. De totale kosten hiervoor ten laste van de gemeente komen op 70.000. VROUWENPOLDER Vergadering N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder van de N.C.V.B. kwam dezer dagen onder leiding van mevrouw A. Louws-Won- dergem in vergadering bijeen. De avond werd door de leden zelf met zang, declamaties, voordrachten en een zangwedstrijd gevuld. De sint die zegt je kan ver lopen maar Sturka"-coats ga ik bij „Peca" kopen. SPECIALE verkoop „Sturka" sportieve duffelcoats, met wollen plaid-voering 105,-. Reversible (regenjas-winter jas) met afknoopbare capuchon ƒ97,50. Met vaste capuchon 79,50. Sturka-coats in vijf kleuren, o.a. camel, grijs, olijf enz. Beperkte voorraad. HERENMODEHUIS Lange Delft 46, Middelburg Middelburg—City: Do vruchten zijn rijp, 20 uur, 18 jaar. Electro: De ridder met de 100 gezichten, 19 en 21.15 uur, li jaar. Wöhler: Feestvergadering ju bileum KOB, Zeeuwse Eilanden, 11.30 uur. Schuttershof: Vergadering Sme- dénbond, 10,30 uur. Koorkerkcentrum: Instuif hervormde jeugdraad, St.Nico- laas-avond, 20 uur. VlissingenAlhambra: De vruchten zijn rijp. 19 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: Gorgo. 19 en 21 uur, 14 jaar. Schelde- kwartier: St.-Nicoiaas-soirée ambte- narenver. De Schelde, 20 uur. Con certgebouw: Jubileumuitvoering Jong Leven, 20 uur. SouburgDe Zwaan: Propaganda-feest- avond A.N.M.B., 19.30 uur. Goes—Grand: Slavenopstand in Atlantis, 19 en 21 uur, 14 jaar. Prins van Oran je: Toneelavond Zeemeeuwen, 20 uur. MORGEN MiddelburgCity: De vruchten zijn rijp, 14.30 en 20 uur, 18 Jaar. Electro: De ridder met de 100 gezichten, 15.30, 19 19 en 21.15 uur, }4 jaar. Vlissingen—Alhambra: De vruchten zijn rijp, 19. 19 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor: Gorgo, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Goes—Grand: Slavenopstand in Atlantis. 19 en 21 uur, 14 jaar. Grand: In de schaduw der nazi's, 15 uur, 14 jaar. Beiaarden kwamen bijeen Onder leiding van mevrouw E. de Kam-de Feijter is dezer dagen in Vrouwenpolder een bejaardenmiddag gehouden. De middag werd gevuld met zang en een opvoering door da mes van de plaatselijke N.C.V.B.-af- deling van het spreekspel „Geloof, Hoop en Liefde". De bejaarden kre gen daarna nog een aantal kleuren dia's betreffende de dichting van de Deltadam te zien. Mevrouw J. Mal- jaars-Maljaars droeg tenslotte nog een gedicht voor. VLISSINGEN J. van Splunder 25 jaar verbonden aan „Bethesda" In Vlissingen herdacht de heer J. van Splunder, technisch beambte, dezer dagen het feit dat hij 25 jaar geleden m dienst van het chr. streek ziekenhuis „Bethesda" trad. Ter ge legenheid van dit heuglijke feit was er een gezellig samenzijn in de eetzaal van het ziekenhuis. De vice- voorzitter van het bestuur, ds. A. Verschoor, heette de jubilaris en zijn vrouw en kinderen welkom. De voor zitter, de heer J. Moll, was verhin derd. Spreker memoreerde hoe de heer Van Splunder in 1936 op 15-jarige leeftijd als boodschappenjongen in dienst kwam, hoe hij opklom tot chauffeur van de ziekenauto en het bracht tot portier. Na 1950 kwam er een ommekeer in zijn levensloop, toen hij ging stu deren imde electro-techniek en hier voor zijn diploma's haalde. Thans is hij een volleerd technisch man, die op alle voorkomende moeilijkheden raad weet. Tenslotte werd de jubila ris een cadeau onder couvert aange boden. Voor zijn echtgenote waren er bloemen. Hierna sprak de heer J. v.d. Meulen namens het bestuur van het perso- neelspensioenfonds, waarvan de ju bilaris bestuurslid is en bood hem een bakje met planten aan. Zr. Blok, adjunct directrice, memo reerde de oorlogsjaren, toen de heer Van Splunder kippen hield op de kraamafdeling en zr. Blok op zijn rug naar het bootje bracht, toen „Bethesda" was ondergelopen. Zr. de Vos, hoofd Reuma-afdeling, vertolkte de dankbaarheid van het verplegend personeel, dat nimmer te vergeefs een beroep op de jubilaris deed. Namens het gehele personeel sprak de administrateur woorden van dank en waardering. Hij bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Tenslotte sprak de jubilaris woorden van dank. Hij hoopte, dat het hem gegeven zou zijn nogmaals een ronde van 25 jaar te mogen maken. Hierna sloot de viee-voorzitter de bijeenkomst De aanwezigen bleven nog enige tijd onder het genot van een verversing bijeen. Bestuur „Levenslust" trok voorstel in Ecu bestuursvoorstel de verplichte werktijd van 4 op 10 uur per jaar te brengen lieeft tijdens de donderdag avond in liet „Sclieldekwartier" ge houden jaarvergadering van de Vlis- singse volkstuinvereniging „Levens lust" een aantal felle discussies opge leverd. Het bestuur had het nodig geoordeeld met dit voorstel ter tafel te komen gezien het vele werk, dat op de percelen van „Levenslust" op uitvoering wacht. Het voorstel ondervond echter dus danige oppositie vanuit de vergade ring, dat de uitslag van de stemming wel bij voorbaat vast leek te staan. Het bèstuur nam dan ook bij monde van voorzitter J. v. d. Buuse het be sluit het voorstel alsnog in te trekken. Inplaats daarvan besloot men op voor stel van de heer D. Valkier, hetwelk door het bestuur werd overgenomen, de zaken nog een jaar lang aan te zien en het voorstel indien dit nodig mocht zijn het volgend jaar opnieuw ter tafel te brengen. Tevoren had de vergadering de aftredende bestuursleden J. van der Made, C. A. de Blonde, J. C. van Huizen en J. van, nle, 7 dr. v. Haarlem Vliss.str.)'t Zandt 10.15 ds. Bartlema, 10.15 jeugdk., 7 ds. Altena; Meliskerke 2.30 ds. Rothfusz; Middelburg, Nieuwe Kerk 9 ds. v. Boven, 10.30 ds. Snoep (H.D.), 7 ds. Enker; Engelse Kerk 10 ds. v. d. Wind (jeugdk.), 7 ds. Stolk; Koorkerk 10 ds. v. Santen; Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem; Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Haitjema, 7 ds. Odé, 9.30 jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Ri chard; Ritthem 10 ds. Nennie, 7 ds. Duvekot (jeugdd.); Serooskerke 10 ds. v. Woerden; St.-Laurens 10 ds. Nauta, 2.30 ds. v. Dullemen, 7 ds. Wapenaar (jeugdd.); Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen: St.-Jacob'skerk 10 ds. Metting v. Rijn (H.D.), 5 ds. Rothfusz; Engelse Kerk 9.30 jeugdk. Johanneskerk 9.30 ds. Doornhein. 7 ds. Kwast (jeugdd.); Havendorp 10 ds. Rothfusz. Bejaardentehuis: 6.30 kapt. Lentink. Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Snoep; Zoutelande 9.30 ds. v. Dul lemen, 5 ds. Wapenaar (jeugdd.). Volle Evang. Gein.: Middelburg 10 dienst. Filadelfia Volle Evang. Kapel: Vlis singen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg (Bogardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang.: Westkapelle 9.45 en 2.45 dhr. Faassen. Betbei Temple (Pinksterkerk): Vlis singen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Domburg 10 en 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds. Donner; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 11 en 4 ds. v. Heesen; Middelburg, Gasthuis kerk 7.30 ds. Gommer; Hofpleinkerk 9.30 ds. Ytsma, 2.30 ds. Ringnalda, 5 ds. Boonstra; Noorderkerk 9.30 ds. Ringnalda, 5 ds. Ytsma; 't Zand 8.45 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bredervelt; Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Gommer; Seroos kerke 9.30 en 2.30 ds. v. Wouwe; St.- Laurens 10 en 2.30 ds. Oosterhof; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Mis singen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrou wenpolder 10 en 2.30 kand. Den Hee- ten; Westkapelle 10 en 2.30 ds. Pon tier. Geref. Kerk (vrygemï)Souburg 9.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 dienst; Vlissingen 4.30 ds. Dou ma. Geref. Gein.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30 2 en 6.30 ds. Hage; Oost kapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 lees- d., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. v. Vrïjz. Herv. en Rem. Kring: Middelburg 10 ds. v. Santen; Vlissin gen 7 ds. v. Santen. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 9.30 ds. Kastelijn; Vlissingen 11 ds. Kas- telijn. Doopsgezinde Gem.: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem.: Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apostol.. Zendingskerk: Vlis singen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heïls: Middelburg 10 Heil. sk.; Vlissingen 10 Heil.sk., 7.30 opw. sk. o.l.v. kapt. Lentink. Evang. op G.G. (Kazerne Willem Hl) Vlissingen 10 en 5 ds. Grisnigt. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter J. Z. S. Pel, Rouaan- sekaal 11, tel. 2585; apotheek: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 2134; Vlissingen: dokter A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 58, tel. 3459: apotheek: L. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066; Kou dekerke, Zoutelande en VVestkapeile: dok ter H. Frima, Duinweg 59 te Zoute lande, telefoon 01186282. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Oos- terhofl, Markt A 155 te Veere, tel. 011S1 (Advertentie) Zondagsdienst laxi's (Middelburg T.C. WALCHEREN, iel. 330U. VAN DOESEI.AAR, lol. 3158 Geersdaele bij acclamatie herkozen. De heren C. de Ridder en B. Schuren werden gekozen in de vacatures ont staan door het overlijden van de heer M. Stroo en het vertrek van de heer P. de Koning. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester lever den geen bijzonderheden op. Het saldo in kas is momenteel ƒ840,23 en het tegoed bij de bank bedraagt 1172,50. De uitgaven voor 1962 werden door penningmeester J. H. Geertse begroot op 1250,Het voorstel koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen kon niet worden behandeld, omdat de vereiste tweederde der leden niet aanwezig was. Men zal nu de opinie peilen door middel van een brochure. De heren L. Verschoore en B. Stijp Rekowski werden in de kas- commissie gekozen. Aan het begin van de vergadering werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van het overleden bestuurslid de heer M. Stroo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23