Vrijspraak in twee grensgevallen van onder drankinvloed rijden EEÜHa BOLS ZAAK OVER SALARIS TEGEN DE GEMEENTE ZIERIKZEE GOEDKEURING G.S. PLAN UITBREIDING NIEUWVLIET EXTRA VAKANTIETREIN UIT HET ROERGEBIED ZentrA ZIERIKZEESE MIND FABRICEREN LUIERBROEKJES AFSCHEID VAN TERNEUZENS POSTDIRECTEUR J. DE VRIES MOEDER W0RDEK... VRIJDAG 1 DECEMBER 1061 PROVINCIALE ZEEUWSE CODT A NT 6 POLITIERECHTER MIDDELBURG In twee grensgevallen van onder invloed van sterke drank rijden heeft de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, donderdagmiddag de uitspraak naar de voor de verdachten gunstige zyde laten doorslaan. In het eerste geval eiste de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, twee weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf met zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, in het tweede geval vroeg mr. Rosingh vrijspraak; de politierechter sprak in beide gevallen de verdachten vrjj. In de eerste zaak moest de ondernemingsdirecteur P. II. uit Dordrecht als verdachte verschijnen; hem was ten laste gelegd in de Molenstraat te Westdorpe onder invloed zyn auto te hebben bestuurd. het betreffende perceel behoorlijk afgebakend. De verdachten ver klaarden evenwel niet te hebben kunnen ontdekken, dat het nog een perceel was. De politierech ter wees hen er echter op, dat zij ook dan nog niet de bevoegd heid hadden om de oesters te ra pen, omdat het perceel dan aan de staat toebehoorde. Mr. T. Le- bret, de officier, achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste te gen elk een boete van 75. De uitspraak was conform. Diefstal WEEK GEVANGENISSTRAF VOOR VALSE AANGIFTE De verbalisanten, die juist in de Mo lenstraat dienst hadden, zagen de auto van H. passeren met een snel heid van ruwweg geschat 80 km. Plotseling hoorden de wacht meesters remmen, en zagen zij de auto achteruitkomen en overhellen. Toen zij ter plaatse arriveerden zat de wagen vast in de berm, daarbij constateerden ze, dat H. naar drank rook. Tot de politierechter verklaarde ver dachte, dat hij via een wegom- legging in Westdorpe op weg was naar Sas van Gent. Hij gaf toe drie glazen bier gedronken te hebben. Als motief voor zijn plotseling rem men gaf hij op van mening te zijn geweest rechtsaf te moeten. Twee getuigen-ó-décharge kwamen ter zit ting verklaren, dat H. zich voor en na de aanhouding normaal gedra gen had. De officier van justitie wees er op, dat de houding van verdachte voor de politie aanleiding was aan te nemen, dat hij te veel gedronken had. Daar verdachte reeds eerder door een dergelijk feit zijn rijbewijs was kwijtgeraakt, eiste de officier een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 2 weken, alsmede 6 maan den ontzegging. Aarzelend De raadsman van H., mr. W. P. Bflleveld, wees op de bijzonder posi tieve ontkenning van zijn cliënt en ging voorts in op de slechte Bitua- tie van het wegdek, waarop volgens de raadsman elke automobilist in na righeden zou geraken. Mr. Sieperda concludeerde tot slot vrijspraak, zij het met aarzeling. Tot een zelfde conclusie kwam de po litierechter in de zaak tegen de me canicien J. W. uit Vrouwenpolder, die onder invloed van sterke drank In Middelburg geverbaliseerd was. IJlt de verklaringen van de verbali santen kwam de officier tot de con clusie, dat niet gezegd kon worden dat verdachte (hoewel deze 4 borrels Ïedronken had en een promillage van ,30 in het bloed had) zijn auto niet kon besturen. Mr. Rosingh vroeg daarom vrijspraak en de uitspraak was conform. Valse aangifte Omdat hij valse aangifte had gedaan voor een uitkering van de werkloos- heidwet dat gebeurde in decem ber 1960 werd de metselaar A. van D. uit Oud-Vossemeer conform de eis veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van één week. Hij had op de betreffende pa pieren verklaard geen werk te heb ben verricht, hoewel hij enige tijd bieten gerooid had. De officier wees er op, dat men er van moet kunnen uitgaan dat dergelijke papieren juist worden ingevuld. Zowel de officier als de politierechter betoogde, dat verdachte zich aan ernstige feiten had schuldig gemaakt. De baggerschipper J. van B. en de los-werkroan M. de V., beiden uit Yerseke, hadden in april j.l. oesters weggehaald op een per ceel, dat aan N. toebehoorde. Vol gens de eigenaar en volgens des kundigen van het bestuur op de visserijen en rijkswaterstaat was KaarslichtKerstlicht GOUDA KAARSEN De werkman E. S. uit Kruiningen was ten laste gelegd een regenjas uit een fietsenstalling weggenomen te hebben. S. verklaarde de jas op straat gevonden te hebben. Ook dan had hij het gevondene bij de politie moeten aangeven, zo hield mr. Sie perda deze verdachte voor. Mr. Le- bret eiste tegen S. een boete' van 50, alsmede 3 weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proef tijd van 2 jaar. Mr. Sieperda legde een boete van 50 op. In drie gevallen stonden verdachten terecht, die onder invloed van ster ke drank op de bromfiets hadden ge reden. De metselaar L. B. uit Poort vliet was daarbij gevallen, vlak voor twee uit de tegenovergestelde rich ting komende bromfietsers. Conform werd hij veroordeeld tot een boete van 75, alsmede 4 maanden ont zegging. De tractorchauffeur J. van S. uit St. Maartensdijk werd eveneens conform een boete van 80 opgelegd. Hij was onder invloed op de brommer gestapt, hoewel zijn vriend had aangeboden om te rijden. De landarbeider M. W. uit Wol- phaartsdijk werd eveneens veroor deeld tot een boete van 80 con form. Klap De loswerkman J. W. uit Zierikzee had zijn achterneef J. W. een klap in het gezicht gegeven toen hij meende, dat deze ruzie zocht met verdachtes vader. Dit bleek echter niet waar te zyn. In de hitte van de situatie is W. verder gegaan dan verantwoord is, meende de officier, mr. J. Li. Andreae, die een boete eiste van 25. Mr. Sieperda legde die conform op. Tenslotte werd de veekoopman P. v. d. W. uit Zierikzee eveneens ver oordeeld tot een boete van 25. Hjj had „zonder enig doel" een ponny tegen de buik geschopt, toen dit dier een bietenwagen niet naar de plaats van bestemming wilde trekken. Van dier is. Eerst had hij met een zacht de W. verklaarde, dat het een koppig lyntje geprobeerd de ponny vooruit te krijgen en toen dit niet lukte had hy het beest in drift geschopt. AMBTENARENGERECHT Raadsman: „onrechtmatige afwijking van de normen" Voor het ambtenarengerecht dat donderdagmiddag in Middelburg zitting hield diende de zaak van de- erven J. S. tegen de gemeente Zierikzee. Als vertegenwoordiger van de erven J. S. trad op mr. L. de Groot uit Den Haag. De ge meente Zierikzee werd vertegen woordigd door burgemeester mr. F. Th. Djjckmeester. De heer J. S. die enige tijd geleden is overleden werd vorig jaar benoemd tot hoofd van dienst van de vee- en vleeskeuringsdienst lering Zierikzee. Naar de mening van de eisers was het salaris voor deze functie te laag, ondanks toezeggingen voor 'n hoger bedrag, die het gemeentebestuur volgens hem zou hebben gedaan. De getuige-deskundige, de heer W. J. Li. de Groof, veterinair inspecteur, vond het niet consequent dat men volambtelijk werk verlangt, terwijl men er niet voor betaalt. Het bleek, dat de heer S. volambtelijk hoofd was van een niet volambtelijke dienst. Mr. De Groot schetste de gang van zaken als volgt: Na de wa tersnoodramp solliciteerde de heer S. naar een betrekking el ders. Het Zierikzeese gemeentebe stuur had hem toen echter toege zegd, dat hij een volambtelijke betrekking bij de vleeskeurings dienst zou krijgen. „Dat", aldus mr. De Groot, „bleek loos alarm". Enige tijd later werd de heer S. in Goes benoemd en weer deed het ge meentebestuur hem beloften, zodat hij bleef. „Toen gooide de raad van MEDEDELING AAN RAAD: Nieuwe verordeningen op bouw zomerhuisjes Het uitbreidingsplan voor de kust van Nieuwvliet is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Deze medede ling deed burgemeester J. C. Ever aars in de dezer dagen gehouden raadsvergadering. In verband hier mee zal de raad in de volgende bij eenkomst in behandeling nemen een bouwexploitatieverordening, een kam- peerverordening en een wijziging in zake de bouwverordening voor zo merhuisjes. Verder zal de raad zich dan uitspreken over de vaststelling van de bijdrage per m2 in de kosten van openbare werken in dit uitbrei dingsplan. Voorts werd de begroting voor 1962 aangeboden. De begroting is sluitend "eiaakt door beschikking over 2500,uit de saldi-reserve ven vo rige dienstjaren. Aangenomen werd de wijziging op de begroting voor 1961 betreffende de aankoop ad 750.— van een motor- slijkpomp voor de rioolwaterzuive ringsinstallatie. De tarieven voor de vleeskeurings dienst werden herzien. Het keuren van een varken zal voortaan 5,50 kosten. De gemeente zal in de toekomst deel nemen in de garantie van geldlenin gen tot een maximum van 15 pet., die Inwoners van Nieuwvliet aangaan ter verbetering of uitbreiding van de tuinbouw. Wethouder Andr. Brakman werd aan gewezen als vertegenwoordiger in de stichting Beschutte Werkplaatsen te Oostburg. de heer A. J. Provoost als diens plaatsvervanger. Het tarief van de renigingsrechten voor 1962 werd hernieuwd vastge steld op 4,per jaar. Blijkens een schrijven van de water leidingmaatschappij zullen in 1963 al le woningen zyn aangesloten op het waterleidingnet. Aan de V.V.V. werd een subsidie verleend van 155 als aandeel in de kosten van de door de gezamenlijke V.V.V.'s in West Zeeuwsch-Vlaanderen uit te geven streekfolder. Het verzoek om subsidieverhoging van 400,— tot 750,van de Fe deratie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen ten gunste van „Nut en Genoegen" werd afgewezen. Zierikzee roet in het eten' de mr. De Groot, Volgens hem had de raad zich moeten houden aan de richtlijnen van de commissie-Ubink. „Ik ben van mening, dat men een onredelijke en daardoor onrechtmati ge afwijking van de normen heeft toegepast", zo zei hij. „Taakverzwa ring moet ook salarisverhoging met zich meebrengen". In zijn antwoord zei mr. Dijck- meester, dat hij vlak na de wa tersnood bij het begin van de ze affaire niet in Zierikzee was. Volgens hem was er echter alleen van de zijde der provincie grote aandrang uitgeoefend op de heer S. om te blijven. Het ambtenarengerecht, bestaande uit de president, mr. U. J. W. Sib- macher van Nooten, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg en mr. B. Kol ff, zal in deze zaak binnen drie weken uitspraak doen. De hoofdassistent van 's Rijksbelas tingen te Vlissingen, B.V., was in 1960 gezakt voor een soort examen, dat tot doel had te onderzoeken of V. bevorderd zou worden tot hoofd assistent A. Deze examenuitslag I In verband met het drukke f§ reizigersvervoer in de vakan- I tiemaanden hebben de Duitse n 1 en Nederlandse Spoorwegen 1 besloten in het zomerseizoen 1 1962,- van 21 juli tot en met 25 augustus, op de zaterdagen een doorgaande extra trein uit 1 het Roergebied in te leggen 1 van Hagen naar Vlissingen en I terug. Een en ander is mede 1 een gevolg van een suggestie van de burgemeester van Vlis- m i singen, mr. B. Kolff, waarna n I de directeur van de provinciale 1 V.V.V. de heer G. W. Oskamp m i hierover contact heeft opgeno- men. |i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiT Nieuwe schoolarts voor Noord-Zeeland benoemd Dokter P. W. J. Vogelaar uit Zierikzee De Zierikzeese huisarts P. W. J. Vo gelaar heeft zyn benoeming tot schoolarts voor het district Schou- wen-Duiveland, Tholen en St.-Phi- lipsland aanvaard. Zoals bekend werd hy enige tijd geleden door het be stuur van de schoolartsendienst als nummer één op de voordracht ge plaatst en daarna benoemd. Dokter Vogelaar, die verschillende jaren in Zierikzee een particuliere praktyk heeft uitgeoefend, volgt in deze func tie dr. A. i. Schilstra op. Enkele maanden geleden aanvaardde deze een benoeming tot directeur van het bureau van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Holland met als standplaats Haarlem. Otto Sterman trad op voor scholieren De bekende voordrachtskunstenaar Otto Sterman heeft donderdag In Goes een tweetal voorstellingen ver zorgd voor leerlingen van middelba re scholen uit Goes en omgeving, 's Morgens trad Sterman op in het christelijk lyceum voor Zeeland en 's middags in „De Prins van Oranje". Voor beide voorstellingen bestond grote belangstelling. Otto Sterman droeg op voortreffelijke wijze neger- verhalen voor. Voorts zong hij ne gerliederen. Zijn optreden werd zeer gewaardeerd door de schooljeugd. De voorstellingen werden gehouden on der auspiciën van de Z.V.U. HOR LOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A vond de hoofdassistent niet juist. Hjj eiste, dat hij alsnog bevorderd zal worden. De raadsman van V., een bestuurder van de Algemene Bond van Ambte naren, zei dat de hoofdassistent de examenstof behoorlijk had beheerst. Bovendien zou de examencommissie tijdens het examen hebben laten merken dat het goed ging. De Alge mene Bond van Ambtenaren had voorts geadviseerd dat bevordering alsnog moet volgen. De vertegenwoordiger van de staats secretaris van financiën, de heer A. A. Thie, voerde aan, dat de examen commissie de kandidaat op zijn ge mak had willen stellen. Hij meende dat het beroep niet ontvankelijk was door de eenmaal genomen beslissing. De raadsman van V. verklaarde ech ter, dat het beroep wel ontvankelijk is, wanneer er nieuwe elementen te berde worden gebracht. Uitspraak binnen drie weken. ONDER HOOGFREQUENTIE.... Nieuwe opdracht voor Centrale Werkplaats IN DE ZIERIKZEESE Manhuis- straat worden op het ogenblik on der lioogfrequentie piastic luier- broekjes gefabriceerd. De vrou wenafdeling van de Centrale Werkplaats voor Minder Validen op het eiland heeft er namelyk sinds enkele dagen een nieuwe op drachtgeefster bygekregen: Mans- feld's Plastics N.V. te Roosendaal. Begin deze week is een set van zeven ingewikkelde machines in twee lokalen van de afdeling ge plaatst en onder de handen van de tewerkgestelde vrouwen en meis jes is al een hele voorraad plastic luierbroekjes vandaan gekomen. In grote stapels liggen de op pa troon gesneden vellen plastic klaar: ze worden gevouwen, onder de elektrisch verhitte polen op drie plaatsen aan elkaar gelast, krijgen een elastiek in de band ge stikt en worden daarop verzend- klaar gemaakt. De acht voor deze band bestemde meisjes en vrou wen moeten eerst nog wat inspe len. Zij krijgen in de werkplaats instructie voor het bedienen van de machines. Wanneer zy eenmaal een flinke produktiesnelheid hebben bereikt, zou men kunnen zeggen, dat er in Zierikzee weer een nieuw indu- strietje op toeren is gekomen. Al leen met dit verschil, dat de Cen trale Werkplaats nitsluitend ar beid levert. De verzorging en het onderhoud van de machines, de aanvoer van materiaal en de af voer naar de groothandel en de detaillist worden door de Roosen- daalse fabriek uitgevoerd. In ieder geval heeft de directeur van de Centrale Werkplaats, de heer J. Pomper er met deze op dracht voor gezorgd, dat de pro ductiemogelijkheden voor de te- werkgestelden minder kwetsbaar geworden zijn. Draadboom Tot nu toe werd op de vrouwenaf deling werk geleverd voor twee grote industrieën: de Schiedamse Lederwarenfabriek en Philips Eindhoven. Dit alles werd gere geld via de Centrale Werkplaats in Dordrecht, die het werk uitbe steedde. Alle Zeeuwse beschutte werkplaatsen hebben op deze ma nier een overeenkomst lopen. In een van de andere zalen Van de Zierikzeese afdeling werken vrou wen en meisjes bijvoorbeeld op het ogenblik aan de draadboom voor televisietoestellen. Niet minder dan 24 verschillende, kleurige ka beltjes worden op een speciaal ontworpen mal gecombineerd tot een tros. waardoor in de t.v.-toe- stellen het beeld op het scherm wordt getoverd. De tewerkgestel- den bereiken daar een vrij redelij ke produktie. Een aantal van twee opdrachtge vers is voor de Centrale Werk plaats eigenlijk wat riskant. Daar om is directeur Pomper op zoek gegaan naar meer werk. Via de federatie voor beschutte werk plaatsen in Zeeland kwam hij bij de Roosendaalse plastic-fabriek terecht, waar men wel oren had naar het idee, dit lopendeband werk uit te besteden naar Zierik zee. VELE TERNEUZENAREN NAMEN jJp W Wegens 46-jarige diensttijd afscheidspenning toegekend In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de directeur van het r.T.T.-kantoor te Terneuzen, de heer J. de Vries, don derdagmiddag in hotel „Des Pays Bas" afscheid genomen van chefs, collega's en personeel. Als blijk van waardering voor hetgeen hij in zyn 46-jarige diensttijd voor dit staats bedrijf heeft verricht, werd hem na mens de directeur-generaal der P.T. T. de afscheidspenning met inscrip tie uitgereikt. Na afloop van deze officiële bijeenkomst, waarop de scheidende directeur door tal van P. T.T.-vertegenwoordigers in waarde rende bewoordingen werd toegespro ken, volgde een drukbezochte recep tie. Tal van Terneuzenaren, waaron der burgemeester mr. H. Rypstra en diens echtgenote, maakten hierby van de gelegenheid gebruik afscheid te nemen van deze sympathieke stadge noot. De directeur van het postdistrict Middelburg, de heer W. R. Eelsingh, zei tot de scheidende heer De Vries onder meer, dat het onmogelijk is diens ambtelijk leven van bijna een halve eeuw even door te nemen. Op vallend noemde hy het dat de heer De Vries bijna zijn gehele diensttijd in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft doorge bracht. Van zijn staat van dienst somde hij een hele reeks bekwaamhe den op van de scheidende directeur, die zich daarnaast op maatschappe lijk gebied bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. Over het hoofd van de heer De Vriës heen zei directeur Eel singh, dat het Terneuzense kantoor altijd vakmensen heeft afgeleverd. De ^nieuwe directeur van het Terneuzense kantoor, de heer M. J. Poissonnier, noemde de scheidende directeur, die hij reeds 41 jaar kent een onvolprezen optimist. De heer F. Doornebal, di recteur van het postkantoor te Axel en sprekend namens alle directeuren in het district, gewaagde van de pret tige herinneringen met de nestor der directeuren. Evenals vrijwel alle spre kers zinspeelde ook de heer L. de Doelder namens het kantoorperso neel te Terneuzen op de liefde voor natuur, fotografie en het verto nen van zelfvervaardigde dia's, van zijn chef. De heer L. de Fouw dankte de heer De Vries namens het bestel lend personeel, hetgeen de heer J. Jurrij te Hoek deed namens het per soneel van het hulppostkantoor. Gulden Boek „Als het telefoondistrict Breda een gulden boek zou bezitten met na men van goede relaties, dan zou uw naam daarin ongetwijfeld met ere worden vermeld," zei hoofd ingenieur J. C. T. Blankert, direc teur van dat district. Tot slot werd de scheidende directeur toe gesproken door mej. O. H. E. Kloevelcorn, maatschappelijk werkster bij de P.T.T. en door de heer G. D. Sprangers, voorzitter - van de personeelsvereniging „Bun- deltouw". Tal van sprkers deden hun geluk wensen vergezeld gaan van cadeaus en bloemen. In een bijzonder humoris tisch speechje dankte de heer De Vries dé vele sprekers voor hun waarderende woorden en de cadeaus. Veel van de waardering wimpelde hy af op zijn personeel. Persoonlijk wilde hij niet geloven, dat hij een bijzonder ambtenaar is geweest. „Ik heb alleen (Advertentie) Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij'aanschafflng van een ^_BABYSET DE LUXE^J^ Donderdagmiddag heeft de directeur van het Terneuzense postkantoor de heer J. de Vries (rechts) wegens het bereiken van de pensioengerech~ tigde leeftijd afscheid genomen van chefs, collega's en personeel. Bij de ze afscheidsbijeenkomst, die werd gehouden in hotel „Des Pays Bas", was onder meer de directeur van het postdistrict Middelburg, de heer W. R. Eelsingh (links) aanwezig. Foto PJZ.C.) gedaan wat ik niet kon nalaten", zo besloot de P.T.T.-directeur, die allen dankte voor de hem en zijn wouw be zorgde onvergetelijke dag. (Advertentie) W f^w»w a frambozen brandewijn p. liter 7.40 Onteigeningsprocedure begon bij Grevelingendam Commissie beëdigd bij windkracht acht Op en om de Grevelingendam te Brul- nisse hebben donderdag twee bijzon dere gebeurtenissen plaatsgehad. In een storm met windkracht acht werd aan boord Aan het vissersvaartuig „De Zwaluw" van het bestuur der visseryen op de Zeeuwse stromen een schattingscommissie beëdigd en later werd in het kantoor van de rijkswa terstaat „Deltadienst Grevelingen dam" een zitting gehouden van de rechtbank van Rotterdam, aldus meldt het A.N.P. Een bijkomende bijzonderheid was nog, dat deze zit ting plaathad in het gebied beho rende tot de rechtbank te 3Iiddel- burg. Dit alles was nodig wegens het aangaan van een onteigenings procedure die gaat beginnen om een gedeelte van de Oudetongsebank en een gedeelte van het Gors, beide behorende tot de ambachtsheerlijk heid Grjjsoord, op het eiland Over- flakkee. Het gebied is eigendom van de Gra vin de Chambure te Hoogerheide. Rykswaterstaat heeft deze grond, ongeveer 100 ha, nodig voor het aanleggen van de Grevelingendam en bijkomende werken. Aanwezig waren de eigenaren van de ambachtsheerlijkheid, Graaf en Gravin de Chambure, met hun rent meester de heer B. van de Berg en hun raadslieden, mr. J. VV. van der Hoeven en mr. A. Korthals Altes uit Rotterdam, voor rijkswaterstaat de heren ir. P. H. van der Weele en J. van de Valk, ambtenaar belast met het vaststellen van schadeloosstellin gen, en de landsadvocaat, mr. Droog lever Fortuin. Met „De Zwaluw" en een vlet van rykswaterstaat werden de te onteige nen gronden bezichtigd. In restau rant „Bru" te Bruinisse werd de lunch gebruikt. Hier gaf ir. Van der Weele een uiteenzetting van de Del tawerken in de Grevelingen. Na de lunch werd de zitting van de recht bank gehouden, waarin de beide raadslieden als inleiding van de pro cedure de verschillende stukken heb ben uitgewisseld. De aangeboden schadevergoeding werd afgewezen. De advocaten van de ambachtsheer lijkheid vroegen schorsing van de zitting tot over vier weken. Dit ver zoek werd toegestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 17