Schouwse C.B.T.B. heeft weinig kritiek op het Landbouwschap Agenda WALCHEREN K.V.P. OOSTBURG STELDE KANDIDATEN PROV. STATEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 fiEEN LAST OF EEN LUST „Het Landbouwschap... een last of een Insfc?" Min of meer uitdagend stel de de heer G. J. de Jager, voorzitter van de gewestelijke raad voor Zee land, dit onderwerp dinsdagavond te Zierikzee aan de orde. Hij deed en kele grepen uit de taken en werkzaamheden van het publiekrechtelijk or gaan en wachtte daarop tot na de discussie om er zijn conclusie aan te verbinden. Onder het motto: „komt U maar met uw kritiek". Maar dat een dergelijke aanpak in de kring van de gewestelijke afdeling Schouwen- Duiveland van de Zeeuwse C.B.T.B. eigenlijk overbodig was, kon de heer De Jager daarna tevreden vaststellen. thuis zijn als er heffing moet wor den betaald; 2. zij, die actief voor stander willen zijn, maar geen direct resultaat zien; 3. zij, die vinden dat het landbouwschap veel te veel op zich neemt. G. J. de Jager: „distancieer U van revolutionaire actie" De bezwaren van de Schouwse chris- telijke agririërs en de leden van de jongerenorganisatie waren niet zo sprekend, dat het tot een openlijke kritiek, laat staan tot een actie zo als die van de z.g. „Koekoek-boeren" op de Veluwe zou komen. Het was dus dinsdagavond in Zierikzee niet nodig om relle verwijten jegens het landbouwschap te ontzenuwen. Daar om kon de heer De Jager aan het eind van zijn causerie een willig oor vinden bij het gezelschap, dat in de bovenzaal van „Het Huis van Nas sau" naar hem had geluisterd. Daar om kon hij heel rustig vaststellen „we moeten ons distanclëren van iedere revolutionaire actie, die zich van het landbouwschap wil ont doen". Voordat hij tot deze samenvatting kwam, had de heer De Jager in grove trekken de totstandkoming en het nut van het landbouwschap geschetst. Dat tegen de achtergrond van drie groepen landbouwers; 1. zij, die niet Raad Westkapelle over heffing reinigingsrechten Dg gemeenteraad van Westkapelle vergaderde maandagavond over een voorstel tót Wijziging van de veror dening op de heffing van reinigings rechten. Tijdens de behandeling van dit voorstel gaf de heer J. de Pagter (p.v.d.a.) als zijn mening te kennen dat een bepaalde groep inwoners de minder draagkrachtigen niet in aanmerking moet komen voor verho ging van de reinigingsrechten. Dit gaf aanleiding tot enige discussie over de uitvoerbaarheid van dit plan. Men besloot hiernaar een onderzoek in te stellen. De raad ging tenslotte akkoord met het voorstel van b. en w. Verder kwamen er enkele onderwijs zaken aan de orde. Voor 1962 werd voor het openbaar gewoon lager on derwijs een bedrag van f41,96 per leerling vastgesteld. De vergoeding voor de christelijke kleuterschool voor 1960 ingevolge art. 127 van de kleuteronderwyswet werd vast gesteld op f1800. Ingevolge artikel 73 tweede lid van deze wet stelde de raad voor deze school over 1960 een vergoeding van f 3405,06 vast. Het krediet in rekening-courant by de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd voor 1962 vastgesteld op f 60.000. De raad beschikte afwijzend op een verzoek om subsidieverhoging van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk. Aan de actie „Opgeruimd staat netjes" werd een subsidie van f 10 voor 1962 toege kend. Wethouder Gabriëlse werd aangewezen als gemeentelijk verte genwoordiger in de Stichting „Werk plaatsen Walcheren" te Middelburg. (Advertentie) Sint zal voor zijn vrienden een das bij „Peca" vinden. Vanaf 3,95 tot 14,50. Iedere das in luxe surprise-verpakking. Herenmodebuis Winkelgalerij-Middelburg Middelburg Electro: Dreigende heu vels, 19.30, 14 Jaar: City: Pereoneels- avoyd P.Z.E.M., 8 uur; Concert- en Gehoorzaal: Auditie ,,'d Oprechte Amateur". 8 uur; Vergenoeging: Mo deshow. 2 uur. Vllssingen Alhambra: De prinses en de Amerikaan, 20 uur, a.L: Luxon Zoals zij geschapen zijn, 20 uur, 13 jaar. Goes Grand: Tarzan. de geweldige, 20 uur. 14 jaar. Tcrneuzcn Luxor: Saboteur, 20 uur, 14 jaar. Sas van Geut Olympias Onder vreem de vlag, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De slag In de Bismarckzee. 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Ben Hur, 19.30 uur. 14 jaar. 's-Grnvensteen: opening vogelexpositie van „Vogelvreugd". 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Ben Hur, 19,30 uur. a.l. Gors Grand: „Tarzan de geweldige". 20.00 uur, 14 Jaar. Oppassen Duidelijk gaf de spreker zijn Schouw se gehoor een inzicht in de bevoegd heden van het landbouwschap op so ciaal, technisch en economisch ter rein. Hy tekende aan de hand van voorbeelden de belangenbehartigende en verordenende taak van het li chaam en bepaalde zich tenslotte bij de legio werkzaamheden op provin ciaal niveau. „Het landbouwschap moet oppassen, dat 't werk haar niet over het hoofd groeit. Er moet meer bekendheid aan het werk wor den gegeven en de afstand tussen top en voet van het lichaam moet niet te groot worden". Deze drie wenken wilde de heer De Jager tenslotte nog voor gezegd hebben. Aan liet eind van zijn lezing attendeerde hij de aanwezigen nog op de mogelijk heid, een aanvrage in te dienen by het Hulpfonds Agrarische Noodge vallen, dat kortgeleden in het leven is geroepen. Momenteel is 34.000 gul den beschikbaar. Er zijn nog maar zes aanvragen van Schouwen-Duive- land. Bij het huishoudelijk gedeelte van de ze gewestelijke C.B.T.B.-vergadering stelde voorzitter J. A. van der Bijl, een brief van de Coöperatieve Melk en Melkprodukten Centrale aan de orde over de bezwaren tegen het op halen van melk op zondagen. Het bleek, dat ook de principiële voor standers van het ophalen op zater dag zich moesten neerleggen bij de moeilyke situatie, die op deze avond in de persooneelssfeer aan de melk fabriek is ontstaan. (Advertentie) Modieuze cadeaus Lange broeken voor dames en kinderen. Heerlijk warm. omjis AAGTEKERKE Uilvoering „Tol nul en genoegen" Onder leiding van voorzitter C. Min- derhoud gaf de zangvereniging „Tot Nut en Genoegen" te Aagtekerke haar jaarlijkse uitvoering in het ver enigingsgebouw „Amicitia". Na on der leiding van de dirigent, de heer F. Bakker, een aantal liederen ten gehore te hebben gebracht vertolkte een groep leden het toneelstuk „Scha duw en Zon". Voor deze uitvoering bestond veel belangstelling. BIGGEKERKE Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Biggekerke van de N.C. V.B. hield dezer dagen de jaarverga dering onder leiding van de presi dente. Na de opening en het over zicht der jaarverslagen zong een koortje enkele liederen. De avond werd verder doorgebracht met enige spellen en het voorlezen van een verhaal over een reis van ene zusterkring dertig jaar geleden. De bijeenkomst werd op gebruikelij ke wijze gesloten. Vrouwelijke diaken in Ned. herv. kerk In de Ned. hervormde gemeente te Biggekerke is mevrouw Van Westen- Cruq als eerste vrouwelijke diaken gekozen in de vacatures van Jac. van Keulen. Lange Delft 7274 - Middelburg. MIDDELBURG Actie-comité voor anti hongeractie 10 x 10 De Middelburgse jeugdraad heeft een schrijven gericht aan de jeugd van bedrijven, scholen en verenigin gen om te komen tot het instellen van een plaatselijk contactcomité voor de Anti-hongeractie 10 x 10. Uit de leden van dit comité zal het plaatselijk actiecomité worden sa mengesteld. Op vrijdag 8 december zal het con tactcomité bijeenkomen in „De Schakel" waar o.a. het doel van de aktie nader zla worden besproken, waarbij ook het actiecomité zal worden gevormd. Dit actiecomité zal op 15 december a s. door de bur gemeester van Middelburg, mr. J. Dryber, worden geïnstalleerd. Flora en fauna van „Schouwens Westhoek" In het verenigingsgebouw hield de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde dezer dagen een contact avond. De heer J. P. C. Boot uit Haamstede hield een interessante causerie over de flora en fauna in „Schouwens Westhoek". De heer Boot liet de aan wezigen prachtige kleurendia's zien. De heer L. v. d. Hiele bestuurslid van de afd. Middelburg sprak een dankwoord. VLISSINGEN Onderlinge schaakcompetitie De uitslagen uit de negende ronde van de onderlinge Vllssingse schaak competitie luiden als volgt: P. Benski-J. Blom 0-1; A. Steketee- J. Hoogstrate J. v. d. Hagen- P. A. C. Bikker 1-0; J. Jansen-A. Ma- bélus 1-0; F. H. J. Dieperink-C. J. Mommaas afgebr.; P. Langedijk-P. L. Antheunisse 1-0; J. B. D. de Decker- M. de Bruijn 1-0; J. Wijnen-A. Smit 0-1; J. J. Kroon-D. Blom 0-1; A. de Ridder-P. Haccou 0-1; A. Boer-A. Willemse afgebr.; J. G. Olijve-F. Klaasman 1-0; M. Wise-D. Antheu nisse 0-1; M. Goedegebure-J. A. Za- chariasse %-%: J. v. d. Lïnden-H. Smitroeters 0-1; J. C. Koetsenruijtcr- W. Mesman 1-0: M. C. Braam-C. Cappon 14-V>- Christelijk-historische vrouwen vergaderden De afdeling Vlissingen van de Chris-' telijke Historische Vrouwengroepen hield dezer dagen een vergadering, onder leiding van mevrouw Sander- se-Lampers. Mevrouw Do Jong-Blkkcr uit Middel burg hield een causerie over: „Heeft de vrouw ook een taak buitenshuis?" Spreekster wees erop, dat ook de vrouw, die geen gesalariëerde baan buitenshuis heeft, indien dit mogelijk is. vrijwillig >haar tijd en krachten moet geven voor kerk en maatschap pij- MELISKERKE N.C.V.B. vergaderde De afdeling Meliskerke van de N.C.V.B. vergaderde dezer dagen on der voorzitterschap van mevrotiw Van Heesen. De heer Bouwmeester uit Utrecht toonde dia's van het werk der Morgenlandzending. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 27-11: Sliedreehi van Antwerpen: Idanel van Antwerpen; „2S-11 Heien van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 28-11: Kirstl H. naar Kotka. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 27-11 Egbert Wagenborg van Hamlna; Wiebold Böhmer van Bari: Colette van zee; 28-11 Loppersum van Hamburg; Kamperdijk van New York. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 27-11 Argos naar Rotterdam: Nelly naar zee: Eagle naar Londen: Almdljk naar Rotterdam: 28-11 Taurus naar Dublin; Astra naar Dublin: Fen naar zee. Metaalbewerkers vergaderden Dezer dagen vergaderde de afdeling Meliskerke/Zoutelande van de chr. bedrijfsbond voor de metaalnijverheid onder voorzitterschap van de heer P. Brasser. Nadat het huishoudelyk gedeelte afgehandeld was, sprak de heer P. B. de Wijze over „De vrije zaterdag". Hij beantwoordde tevens de in het publiek gerezen vragen. Verkiezing ambtsdragers Tot ouderling in de gereformeerde kerk te Meliskerke werden verkozen de heren P. Verhage en J. Geschiere Iz. en tot diaken de heer A. Geschie re Pz. SEROOSKERKE (W.J Reciteergezelschap voerde ;/<5orewijn maakt carrière" op Dezer dagen gaf het reciteergezel schap Serooskerke te Serooskerke (W.) in het verenigingsgebouw een opvoering van de klucht „Gozewyn maakt carrière" van Arie van der Lugt. De voorzitter van het gezel schap, de heer Js. Francke, kon in zijn openingswoord een groot aantal belangstellenden welkom heten. Het stuk speelt zich af ten huize van Go- zewijn Mosseknip, handelaar in oud roest, waar tijdens een familiefeestje ter gelegenheid van zijn verjaardag een onnozel telefoontje over een par tijtje roest, grote opschudding veroor zaakt. Het blijkt, dat het een oude duikboot betreft. Daarna volgen een heleboel verwikkelingen, maar uitein delijk komt alles toch weer netjes op z'n pootjes terecht. De rol van Gozewijn werd goed ver tolkt door de heer J. de Visser, die met mevr. N. Willeboordse-Vreke als zijn vrouw Gerderien en mej. L. Adri- aanse als hun dochter Lollipop een aardig gezin vormen. De heer J. Mey ers gaf aardig spel te zien als zwa ger van het gezin. Tussen deze fa milies staat opa (de heer J. Gideonse) als een knorrig en bazig oud manne tje, dat overal dwars tegen in gaat. Zeer goed speelde mej. I. Leijten als het dienstmeisje Loddertje. Verder gaven de heren L. Jongepier als veld wachter, H. de Later en J. Passenier als de zwendelaars Knoert en Brain verdienstelijk spel te zien. De regie berustte by de heer M. de Pagter. ter wijl de grime verzorgd werd door I. Lorïer. ZUID-BEVELAND GOES Christelijke Besturenbond gaf propaganda-avond De christelijke besturenbond „Goes en omstreken" gaf maandagavond in de „Prins van Oranje" te Goes een pro paganda-avond voor de leden van de aangesloten afdelingen en hun huis genoten. Spreker op deze avond was de hoofdbestuurder van de N.C.L.B., de heer J. Mulder uit Breukelen, die een inleiding hield over het onder werp „De Vrijheidsvaan". De heer Mulder beschreef de sociale omstan digheden van ongeveer 100 jaar ge leden. Door het invoeren van de Ar beidswet, waarbij het toezicht op de wantoestanden werd opgedragen aan de arbeidsinspectie, verwachtte men enige verbetering in de toestand. Dit was geenszins het geval. De wetge ving ging in een snel tempo voort er verscheidene wetten ter bescherming van de arbeider kwamen tot stand. De invoering van de Wet Bedrijfsor ganisatie in 1950, waarbij de arbeider zowel op economisch als op sociaal terrein mede-verantwoordelijkheid verkreeg, noemde de heer Mulder de kroon op het werk van vakbeweging. De heer J. J. Tissink uit Middelburg zette hierna de taak, werkwijze en het doel van de christelijke sociale jeugdorganisatie „Werkende Jeugd" uiteen. Leden van dè afdeling brach ten vervolgens op verdienstelijke wij ze het blijspel „Betje regeert" van Henk Bakker voor het voetlicht,, Een dankbaar applaus was de beloning. Het accordeonorkest „Animato" on der leiding van de heer P. B. van Sprang zorgde voor de muzikale noot. In de pauze werd een geslaagde tom bola gehouden. De heer G. Paauwe, voorzitter van de besturenbond, sprak aan het begin van de avond een kort openingswoord. Aan het slot van de bijeenkomst werd een collecte gehou den ter bestrijding van de kosten en voor het sociale fonds „Draagt elkan ders lasten". Dinsdagavond werd een herhaling ge geven. Spreker was toen de heer G. Jens uit Amsterdam, bestuurder van de N.C.G.B. Amusementsavond K.R.O. In het „Schuttershof" te Goes werd maandag een amusementsavond ge geven welke werd verzorgd door de K.R.O. Deze bijeenkomst had tot doel opnamen te maken voor het radio programma. „De beentjes van de vloer". Gasten waren dansscholen uit geheel Zeeland, die in grote geta le acte de présence hadden gegeven. De algehele leiding van het program ma was in handen van Ton Kool en Fons Dis. De médewerkenden wa ren Annie Palmen, Eddy de Jong, Jan de Cler, Kees Schilperoort, de Fouryo's en het kwartet Jo Budie. Dit programa zal waarschijnlijk be gin december worden uitgezonden. AFDELING KRIJGT EEN WERKGROEP Statenlid Van Belleghem hield interessante lezing In de Katholieke Kring te Oostburg vergaderde maandagavond de afde ling Oostburg van de K.V.P. ouder voorzitterschap van de heer A. P. Modde. Meegedeeld werd dat het be stuurslid de lieer J. M. van Broek hoven was afgetreden en zich niet meer herkiesbaar stelde. In de plaats van de heer Van Broekhoven, die secretaris van de afdeling was, werd gekozen de heer M. Pollemans. Na de afwerking van deze huishou delijke agendapunten gaf het lid van de Provinciale Staten in Zeeland, de heer C. van Belleghem uit Aarden burg. een uiteenzetting van de taak der Provinciale Statenleden. Op dui delijke en eenvoudige wijze omschreef de spreker de werkwyze en werk zaamheden van .de Provinciale Sta ten; hij bepaalde zich daarby wel tot de grote lynen. Tijdens dezè vergadering werd besloten in de afdeling een werk groep te formeren, die tot taak krijgt te trachten het aantal leden op te voeren en ook het contact tussen de kiezers enerzijds en het bestuur alsmede raadsfractie an derzijds, te verstevigen. Tot lid van deze werkgroep werden geko zen de heren P. G. W. van Meel, A. A. van Terheijden, J. E. V. de Milliano en E. J. Mangnus. Het bestuur zal trachten hiervoor nog enkele personen aan te trekken. Voorts werd gesproken over de kan didaatstelling van leden voor de Pro vinciale Staten, waarbij de wenselijk heid naar voren werd gebracht om meer West Zeeuws-Vlaamse statenle den "te krijgen. Na gehouden stem ming werden de volgende kandidaten gesteld, waarvan alleen de zes eerst- genoemden het vereiste aantal van minimum 10 stemmen op hun naam kregen uitgebracht. Uit de overige genoemde kandidaten zal het bestuur een aanvullende keuze maken. Deze kandidaten zijn: mr. dr. A. J. J. M. Mes te Heinkenszand, ir. G. P. Die- kötter te Terneuzen, G. van Belle ghem te Aardenburg. J. M. A. C. van Dongen, te Aardenburg, ds. W. Du- jardin, te Goes, J. van de Voorde te Sluiskil, mevr. Bacx te Sint-Jansteen mevr. Koopmans-Nelissen te Goes, ds. W. Lockefeer te Hulst, R. de Badts te Schoondijke, E. Lansu te Aarden burg, P. van Rijen te IJzendyke, J. Cornells te IJzendijke, R. van Ruijtn- beke te Nieuw-Namen, A. A. van Terheijden te Oostburg, P. Vercaute- ren te Nieuw-Namen, J. E. V. de Milliano te Waterlandkerkje. A. P. Modde tc Oostburg en C. Bukkens te Sluis. De vergadering werd goed be zocht. (Advertentie) TAB AC voor pret tiger scheren mannencadeau nr. 1. In originele surprise- verpakking 4,50 CANOE heerlijk stuk fijn geparfu meerde zeep. Leuk verpakt, 'n Surpri se uit Frankrijk. 1,95. VEILING MIDDELBURG 28 november. Fruit. Tomaten A 511, B 1,01, C 46—51, CC 23. Appelen. Goudrenet 1 95-op 66, 85-95 64—68, 80-90 64, 70-80 6567, 3 Grof 60—63. Jonathan 2 70-op 62—74. 80-85 72, 75-80 73, 65-70 52—73, 60- 63 4567, 2 D. 55, 3 Grof 46—68. 3 Fijn 3847. Golden Delicious 1 70-75 7275, 65-70 67—70. 60-65 66-63, 75-80 73—75, 2 D. 57, 3 Grof 65. 3 Fijn 30. Zoete Erm- gaard 2 65-op 62, 55-op 5557, 2 D. 41, 3 Grof 49. 3 Fijn 37—45. Peren. St. Remy 1 75-85 39. 65-75 40. 2 D. 35, 3 Grof 40, 3 Fijn 37—45. Gieser Wilde man 1 60-70 55—59, 50-60 4548, 2 D. 37. Groenten. Sla 4—16. Bloemkool 6 per kist 54—73, 8 per kist 21—59, 10 per kist 22— 37. Sav. kool 4.50—15. Boerenkool 4—8. Rode kool 6—15. Witte kool 6—11. Sprui ten geschoond 911, ongeschoond 3977. Kroten kg 5—18. Waspeen 22—32. Witlof 61—31. Prei 11—20. Andijvie 14—35. VISMIJN COLMNSPLAAT Expovtgarnalen 1772 kg 139166. Schar 3 kg. Bot 160 kg. Wijting 331 kg. Tong 5 kg. Rog 5 kg. Kabeljauw 49 kg. Wulk 3 kg. Zalm 1 kg. Sprot 4230 kg. Onge sorteerde vis 80 kg. VEILING GOES 28 november. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 procent, boerenschoon af boerderij 28—30.40 per 100 kg. Haver, boerenschoon af boerderij 2223.50 per 100 kg. Kleine groene erwten, boeren schoon af boerderij 2630 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 26—28.50 per 100 kg. Bruine bonen, boe renschoon af boerderij 40—$4 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 9—10 per 100 kg. Alpha, 35 mm opw., export sortering 88.50 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Er bestond geen vraag naar bintje voor export. Voederaardappelen noteerden 2.25 —3.25 per 100 kg. Hooi. Lucemghooi, geperst af bedrijf 110 —115 per ton. Weidehooi, geperst af be drijf 8595 per ton. Graszaadhooi: Veld- beerad 4547.50 per ton. Roodzwenk 30 35 per ton. Stro. Gerstestro 5860 per ton, af bedrijf. Tarwestro 58—60 per ton, af bedrijf, grote balen 60—65 per ton. af bedrijf. Erwten stro 5560 per ton, af bedrijf. Schokker stro 56—55 per ton, af bedrijf. Uien. De prijs van uien bedroeg 1821 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorteerinrichting. Vlas. Ongerepeld vlas 1925 cent per kg, gerepeld vlas 22—30 cent per kg. Eieren, f 1,78 per kg. NIEUWDORP Postkantoor 's middags gesloten op dankdag In verband met de Dankdag voor het gewas zal het postkantoor in Nieuwdorp geopend zijn als maandag en vrijdag. Het kantoor is dus 's mid dags gesloten op die dag. Lezing voor de Werkende Jeugd De christelijke sociale Jongeren Or ganisatie „Werkende Jeugd" afde ling Nieuwdorp kwam in vergade ring byeen. De vergadering stond on der leiding van de voorzitter, de heer H. de Kok. Na het openingswoord behandelde de heer P. Verbeek te Utrecht, jeugd leider „Werkende Jeugd", het on derwerp „Vormen wij nog een bewe ging". Hierop volgde een geanimeer de discussie. Na de pauze verzorgde de heer Verbeek nog enkele spelen, waarna hij de avond sloot met dank gebed. Voor deze vergadering be stond goede belangstelling. Benoeming notabelen Tot notabel in de Ned. Hervormde Kerk te Nieuwdorp zijn gekozen de heren M. v. d. Meulen en L. Traas Jz. Bijeenkomst Jonge Kerk Op een dezer dagen gehouden bijeen komst van de Jonge Kerk in Nieuwdorp hield ds. Baars uit 's-Heer Arendskerke een causerie over Nieuw-Guinea. Ds. Baars il lustreerde zijn betoog met verschei dene dia's. WAARDE Jaarfeest N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. hield dezer dagen onder leiding van de presidente, mevrouw Mol-de Fey- ter, haar eerste jaarvergadering in het hervormd centrum. Na het huis houdelijk gedeelte werd de avond ge vuld met zang en declamatie. Verscheidene afgevaardigden van an dere afdelingen brachten de éénjarige hun gelukwensen. COLIJNSPLAAT Bijeenkomst L.J.G. In hotel „Zeelandia" in Colijnsplaat sprak ds. H. M. Strating dezer da gen voor de L.J.G. over de film ..En de zee was niet meer". Voorzitter P. Kallewaard deelde mee, dat de vereniging vrijdag 22 decem ber een bezoek brengt aan de DAF- fabrieken in Eindhoven. Met de afdeling Edam is contact op genomen om te komen tot een uit wisselingsprogramma. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2559. Weekaanvoer 4866. Vette koeien en 088en 200. Gebrulkavee 943. Vette kalveren 230. Graskalveren 218. Nuchtere kalveren 670. Varkens 5. Lopen 87. Biggen 46. Paarden 46. Veulens 2. Schapen of lammeren 79. Bokken of gel ten 36. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in ets. per kg). Vette koeien 300-320 260-270 850-260 Vette kalveren 290-330 260-285 240-260 250 Graskalveren Slaclitpaarden 250 '200 180 (in guldens per stuk) Nuchtere klaveren 195 175 160 Lopers 100 90 80 Biggen 55 45 40 Schapen 115 100 90 Lammeren 105 90 80 Kalf- en melkkoeien 1250 1140 970 Vare koelen 850 730 600 Vaarzen 960 760 660 Pinken 620 500 450 Vette koelen aanvoer korter, handel kalm prijzen als gisteren. Vette kalveren, aan voer even kleiner, handel vlot, prijzen ruim prijshoudend. Graskalveren aanvoer Iets minder, handel redelijk, prijzen ruim prijshoudend- Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handol tamelijk, prijzen ongewijzigd. Lopers en biggen aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen voor al niet hoger. Slachtpaarden aanvoer ma tig, handel stug, prijzen le kwaliteit, jonge paarden prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit Iets Lager. Schapen en lamme ren aanvoer klein, handel tamelijk, prij zen als vorige week. Kalf- en. melkkoei en aanvoer gewoon, handel stil, prijzen vooral niet hoger. Va'e koeien aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prij zen goed prijshoudend. VEILING KRABBENDIJKE 23 november. Golden Delicious 1 83-90 75. 30-85 70—80, 75-80 75—81, 70-75 74—77, 65-70 71—72, 60-65 6466. 2 85-90 71, 80-85 72. 75-80 72—74. 70-75 70—72, 65-70 65— 69, 60-65 52—63, 2 D 40—18, 3 Gr. $0—64. 3 F. 38—49, Kr. 46—54, Stek 23. Jonathan 2 80-85 54—55, 75-80 55—61, 70-75 53—64, 65-70 49—60, 60-65 46—93, 2 D 38—40, 3 Gr. 43-55, 3 F 36—42, Kr. 31—36. Lombart Cal. 2 70-80 64, 60-70 54. 3 Gr. 49. 3 F. 42, Kr. 16. Cox' O. Pippin 2 65-75 81—89, 55-65 76, 3 Gr. 67—71. 3 F 45, Kr. 19—29. Gourenet 3 Gr. 53—59. 3 F 32—12, Kr. 29—36. Glorie v. Holland 3 Gr. 48-^49, 3 F. 32—42, Kr. 29—36. Zoete Enngaard 2 55-65 46-55, 3 F 32. Conferénce 2 65-79 76, 55-65 72, 2 D. 51—56. 3 Gr. 58—65. 3 F. 4056, Kr. 1843. Doyenné du Cornice 2 75-80 93, 70-75 89. 65-70 83—97, 3 Gr. 8387, 3 F. 76. Comtesse de Paris l 65-75 38, 5-5-65 31, 2 D. 23—24, 3 Gr. 29. Leglpont 1 65-75 59—60, 55-65 49—53, 3 Gr. 38—54, 3 F. 12—29. B. A. Lucas 1 85-95 49, 75-85 59. 65-75 50. St. Remy 1 85-95 37. 75-89 38. 65-75 38. Gieser Wildeman 3 Gr. 48, 3 F. 31. Kr. 7—20. Winston 2 70-75 SS. 3 Gr. 41, Kr. 1926. Verpakt fruit. Jonathan 1 80-85 65. 75-80 70. 70-75 72,. 65-70 65, 60-65 98. Golden Delicious 2 80-85 75, 75- 80 76, 60-65 70. Legipont 1 75-80 75, 65-70 75. 60-65 60. Doyenné du C. 2 85-90 101. 75-80 111, 65-70 104. Winjsm Duchesse 2 80-85 47, 70-75 47. VEILING GOES Cox's Orange Pippin kl. 1 75-80 109113, 70-75 107—118, 65-70 10O—105, 60-65 84—92, 95-60 64—71. kl. 2 75-80 100, 70-75 95. 65-70 90—98, 60-65 81—87. 55-60 62. Goudrenet fel. 1 95-105 67, 85-95 55—69. 75-85 60—67. 65-75 57—61, kl. 2 85-95 60-62, 75-85 58—64. 69-75 56—60. Jonathan kl. 1 80-85 61, 75- 80 65—71, 70-75 56, 65-70 61—63, 60-65 54. 2 D. 40-41, kl. 2 80-85 59, 75-80 61, 70-75 59.70—60,15, 85-70 55.70—65, 60-65 51,50. Golden Delicious kl. 1 85-90 70—74, 80-83 73—78, 75-80 74—81, 70-75 75—82, 65-70 70— 76, 60-65 64—67, 2 D. 44—57. kl. 2 85-90 71—72, 80-85 69—74. 75-80 71—77, 70-75 64—77. 65-70 60—69. HO-65 56-72 Zoete Enngaard UI. 1 65-75 64 —72. 55-65 4 6—56, 2 D 32—35. Laxton's Superb, kl. l 70-75 69. 65-70 62. 60-65 52. Winston kl. 1 75-85 55—65. 65-75 49—61, 55-55 44—50. Lombarts Calville kl. 1 80-90 61. 70-80 5S—64, 60-70 52—54, 2 D. 37, kl. 2 80-90 S3, 70-80 53, 60-70 48. Doyenné du Cornice kl. 1 85-90 101, 80-85 104, 75-80 105—lOy, 70-75 104. 65-70 100—102. 2 D. 79—85, kl. 2 85-90 96. 80-85 103, 75-80 98—107, 70-75 95—105, 65- 70 92—96. Gieser Wildeman kl. 1 60-70 64 -66, 50-60 51—56. 2 D. 27—43. Saint Remy kl. 1 85-95 35—40, 75-85 38—41, 65-75 38— 40, 2 D. 33—37. Op monster: Conferérvce kl. 1 65-75 84— 86. 55-65 74—78, kl. 2 65-75 83, 95-63 73— 75, Legipont kl. 1 65-75 74—75. 55-65 61— 62. Verpakt trail: Jonathan kl. 1 80-85 71— 73. 70-75 74—77, 65-70 67—70, 60-65 61. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin grof 6873. fijn 3458. kroer 4254. Goudrenet grof 90—60, fijn 4554, kroet 4246. Jona than grof 46—61. fijn 33—44. Golden De licious grof 5168. fijn 4158, kroet 29— 54. Winston grof 4147. fijn 38. Doyenné du Comice grof 8485, fijn 75. Gieser Wildeman grof 4248, fijn 30. Saint Remy grof 38, fijn 34. Conferénce 2 D. 49—51, grof 61—66, fijn 43—51. Dlv. appels kroet 41, EIERVEI1.ING GOES Bericht van handelaren. Kippeëieren 10V2 cent. Kleine eieren 8 cent. Eendeëierer 8 cent. Collecte De opbrengst van de in Driewegen gehouden collecte voor het Ned. Oor- logsgravencomité bedroeg f 18,55.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23