WENNEKER Stoppeldijk stemde vóór verkaveling Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN AAGTEKERKE HEEFT VOOR '62 SLUITEND HUISHOUDBOEKJE UITBREIDINGSPLAN GROEDE: 44 HA, 500 ZOMERWONINGEN VRUDAG 24 NOVEMBER 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 NA VERGADERING VAN VIJF UUR Met uitvoering bedrag van 17,5 miljoen gulden gemoeid (Advertentie) De ruilverkaveling Stoppeldijk gaat door. Hiertoe is donder dagmiddag besloten in de bio scoopzaal „De Koning van En geland" tè Hulst, die tot op de laatste plaats was bezet met be langhebbende grondeigenaren. Vijf uur nadat de vergadering door het lid van Gedeputeerde Staten, ir. G. P. M. Dikötter werd geopend, was eindelijk het belangrijke moment van de of ficiële uitslag der stemming aangebroken. Toen bleek dat van de 2042 stemgerechtigden er 1898 voor en 144 hadden te gengestemd. Onmiddellijk moet daaraan worden toegevoegd, dat ingevolge de betref fende wet op de ruilverkaveling allen di© xiiet aan de stemming deelnamen, geacht werden te hebben voorge stemd. En aangezien er slechts 254 grond eigenaren waren opgekomen, was de uitslag in feite reeds bij voorbaat be slist. Van die 254 aanwezigen stem den er 110 voor en 144 tegen de ruil verkaveling. Zoals bekend, werd eind 1954 door het waterschap Stoppeldijk de aan vraag voor ruilverkaveling inge diend. Deze kwam voort uit de nood zaak tot het treffen van maatregelen voor verbetering van het landbouw kundig peil. Voor het plusminus 6200 hectaren grote blok werd een plan opgesteld, dat door de cultuur-tech nische dienst en G.S. van Zeeland werd goedgekeurd. M id d eiland-gronden Ongeveer één 'derde gedeelte van het febied bestaat uit zogenaamde mid- elland-gronden. Voor het gehele ge bied is de verhouding bouwland grasland als 4 1. De laagst gelegen gronden staan bij veel regen geregeld onder water. De ontwatering is in het middelland-gebied het slechtst. De ontsluiting der gebruiltspercelen is matig tot zeer slecht, terwijl de verkaveling algemeen ongunstig is. Het gemiddelde bedrijf is 17,2 hectar re groot en heeft 9,3 gebruiltsperce len van gemiddeld 1,85 hectare. Voor de ontsluiting is een nieuw regelplan ontworpen. Voor het nieuwe tracé van de rijksweg is circa 20 ha grond gereserveerd. Daarbuiten zal nog 110 kilometer landbouwweg worden verbeterd of opnieuw aangelegd. Ten behoeve van de volledige water beheersing is een verantwoord pol- derpeilen-plan ontworpen. De kavel inrichting is er op gericht, goed te exploiteren kavels te vormen. Ook aan vrijwillige bedrijfsvergroting is gedacht. (Advertentie) Zonder baard in burger- jas draagt de „sintf' een „Peca"-das. Vanaf 3.95 tot 14.50. Iedere das in luxe surpri se-verpakking. Herenmodehuis Winkelgalerij - Middelburg VANDAAG. Middelburg Electro: Call-girls in ge vaar, 19.30 uur, 18 Jaar. Schutters hof: Jubileumuitvoering Mediobur- gum, 20 uur. Restaurant Wöhler: le zing voor BOSK, 20 uur. Schouw burg: Z.V.U. - Ensemble. 20 uur. Vlissingen Alhambra: Vijl' gebrand merkte vrouwen, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Zo'n arme miljonair, 20 uur, a.l. Opliir, Badh.str. 122: de heer G. W. Bergman, musicoloog te Middel burg. bespreekt Mahalia Jackson met band, plaat en tekststencil. 8 uur (gemeente-av, Vrijz. Horv. en Rem. Kring, ledereen is welkom). 'Goes Grand: Vijf gebrandmerkte vrouwen, 20 uur, 18 Jaar. Prins van Oranje: toneelavond ..Onderling Kunstgenot". 20 uur. Bergen op Zoom Roxy; Ben Hur. 19.30 Terneuzen Des Pa.vs Bas; Vogeltcn- loonstellïng, 1322 uur. Sas van Gent Olympia: G. L. Blues, 20 uur, 14 jaar, Oostburg Ledeltliealer: Zij wilden niet van de zonde leven, 20 uur. 18 Jaar. Zierlkzee Concertzaal: Bcri Hur, iy.30 uur. a.l, Concertzaal-Foyer: Lezing voor Nutsdepartement over „Het be volkingsvraagstuk", 20 uur. Sint-Annaland Dorpshuis: Vogclten- loonstelling en blocmenshow, 19—22 uur. Op grond van berekeningen van de landbouw- en tuinbouwvoorlichtings- diensten wordt aangenomen, dat een akkerbouwbedrijf bij voorkeur 24 hectare, een gemengd bedrijf 21 hec tare en een fruitteeltbedrijf 6 tot hectare groot zal moeten zijn. Als 60 bedrijven van 21 tot 24 hectare vergroot zouden worden, is daarvoor 725 hectare grond no dig. Getracht zal worden, deze te verwerven door vrijwillige aan koop van hen, die hun bedryf wil len beëindigen. De totale raming van het plan sluit op een bedrag van ny2 miljoen gulden. Van dit bedrag zal 11 miljoen gulden 63 gedekt worden door een rijksbijdrage. Het resterende be drag komt voor rekening van de belanghebbende eigenaren. Naar ir. Dikötter tevoren nog mede deelde, zal een bedrag van f 1.861.001 worden bijgedragen door de gemeen ten Hontenisse, Vogelwaarde en Graauw en door de polders Hendrik en Cambron ten behoeve van aanleg nieuwe wegen. "Uiteraard werden tijdens de vergade ring de nodige inlichtingen gevraagd en enkele bezwaren naar voren ge bracht. Uit de antwoorden bleek on der meer, dat geen gronden zullen moeten worden afgestaan ten behoe ve van gemeentelijke uitbreidings plannen. Verder staat het wegeuplan nog niet geheel vast. Het is uitgeslo ten, dat voor goede landbouwgrond minder goede grond wordt terugge-1 nameUjk "tüdëns^dè' verkavelings geven, Wel1 is het mogelijk, om ,a®n werkzaamheden nog twee schattin- de plaatselijke commissie grond te gen, worden gehouden. Wel werd om verkopen. gedachten te bepalen een btdrag Op de vraag van één der aanwezi- j genoemd van ongeveer 750 tot 800 gen, wat nu de kosten per eigenaar gulden per hectare. gaan worden, kon geen exact ant woord worden gegeven. Er moeten MIDDELBURG Winkels wellicht op 5 december 's middags open Als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van b. en w. zullen de Middelburgse winkels op dinsdag 5 december geopend zijn. De Raad van het Grootwinkelbedrijf afdeling Middelburg heeft verzocht op 5 december ontheffing te verle nen van do verplichte halve-dagslui- ting op dinsdag. Men acht het na melijk voor de consumenten en voor de detailhandel van belang, dat op dié dag de winkels de gehele dag ge opend zijn. Enkele vakorganisaties voor winkel personeel zijn tegen inwilliging van dit verzoek. Zij menen, dat het pu bliek op 2 en 3 december voldoende felegenheid krijgt om inkopen v te oen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse Eilanden is echter van mening, dat het verzoek moet worden ingewilligd. Aan het bezwaar van het personeel wil de Kamer tegemoet komen door het personeel op 6 december een vrije middag te geven. Vergadering N.C.V.B.-afdeling De N.C.V.B. afdeling Middelburg- stad vergaderde onder leiding van mevrouw Jongstra-Koerselman. Het onderwerp „Adoptie" werd behan deld door mevrouw E. v. d. Berg- I,indeboom te Rotterdam. Zij be lichtte de adoptie als maatregel van kinderbescherming en gaf vele voorbeelden uit dè praktijk. Sint-Nicolaas komt naar nieuw-Middelburg De Middelburgse buurtvereniging „Nieuw-Middelburg" zal zaterdag 2 december Sint-Nicolaas officieel ont vangen. De goedheilig man arriveert om kwart over twee bjj" de Koepoort- brug, waar het bestuur van de buurt vereniging hem zal opwachten. De sint wordt vergezeld door de muziek verenigingen „Onda en Juliana." In een open koets maakt de Spaanse bisschop dan 'n rondgang door nieuw Middelburg. Om drie uur begint een Sint-Nicolaasfeest in „Kinderzorg." WESTKAPELLE N.C.V.B vergaderde Dezer dagen vergaderde de afdeling Westkapelle van de N.C.V.B. onder leiding van de presidente mevr. Van Rooijen-van Sighem. Spreker was de heer W. Bouwmeester te Utrecht over het onderwerp „Morgenland zending", dat toegelicht werd met dia's. De kerstvergadering zal D.V. gehouden worden op 18 december. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 22-11: Triton Ma- ris van Einden, Antonio Carlos van Rouen, Suorva van Gent, Sparta van Antwerpen, Nordland van IJmuiden. Vlissingen vertrokken 22-11: Triton Maris naar Venetië, Suorva naar Narvik, Anto nio Carlos naar Bremen, Eemstroom naar Shoreliam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 22- 11: Gerry-S van Rotterdam. Hera van Amsterdam. Andromeda van Hamburg, Jose-H van Londen. Cateli van Par (Ter neuzen Westersingel van Plymouth, Prins Willem van Le Havre, Stad Schie dam vaifNarvik. Leuvehaven van Rotter dam. Isola van Scarborough. 23-11: Neder Eems van Rotterdam, Da Capo van Port Talbot, Huybergen van Calais, Cascade van Calais, Martje van Lowestoft, Gui- neekust van Freetown. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 22- 11: Erasmus naar Italia, Nore naar Am sterdam, Veritas naar Hull, Caland naar Drogheda, Olympia naar Fenit, Eagle naar Londen, 23-11: Minerva II naar Kings Lynn. Onderlinge damcompetitie De onderlinge competitie van de damclub „D.E.S." in Westkapelle is dezer dagen weer begonnen. De uit slagen luidden: P. de WitteK. Hou- mes 02; W. LievenseJac. Witte 02: J. SimonseJ. Houmes 02; J. GabriëlseJ. Huiszoon 02: H. v. RooijenF. Dominicus 11; K. HoumesJ. Houmes 11: J. de Wit teJ. Simonse 02; F. Dominicus P. de Witte 1—1; J. Houmes—J. Huiszoon 20; H. v. RooijenJ. Ga briëlse 0—2; P. de Witte—J. de Wit te 20, W. LievenseK. Houmes 0 2; J. SimonseF. Dominicus 20; J. HoumesP. de Witte 20; J. de WitteK. Houmes 02; W. Lievense J, Simonse 20. RITTHEM Geslaagde feestavond van „Ons Lied" De gemengde zangvereniging „Ons Lied" te Ritthe'm hield in „Ons Dorps leven" de jaarlijkse feestavond, waar voor goede belangstelling bestond. In zijn openingswoord bracht de voorzitter de heer Adr. Dellebeke, onder meer dank aan het gemeente bestuur voor de genoten steun in 1961 en aan de kerkvoogdij der Ned. he'rv. kerk voor het beschikbaarstel len van de consistorie ten behoeve van de wekelijkse repetities. Op ver dienstelijke wijze zong het koor lie deren onder leiding van de heer Jac. Suurmond, terwij) een dameskoor tje nog 2 nummers zong. De piano begeleiding was bij mevrouw Den Boer in goede handen. Na de-pauze voerde de toneelclub van het C,N.V. uit Goes het blijspel „Betje regeert" op. Dit viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Aan bet eind van de avond bracht -de heer Dellebelcè in zijn slotwoord dank aan de Goese toneelclub, mevr. Den Boer en de heren Suurmond en Van Gemert. DOMBURG Instuifcommissie besprak winterprogramma Woensdagavond kwam in de Dom- burgse jeugdherberg het jonge be stuur van de Instuif bijeen om het programma voor deze winter onder de Domburgse jeugd vanaf 12 jaar kan gewone instuif-avonden, waar de loep te nemen. Ten eerste zijn er de tafeltennissen en andere spelen doen. Er is dan een kooklerares en dc com missie wil bovendien iemand aantrek ken om handenarbeid te geven. Naast deze avonden komen op het programma onder meer voor een filmavond, een Sint Nicolaasavond, een kerstavond, een buitenspel en een etalagewedstrijd. Het programma zal zaterdag beginnen met een bonte avond Dc jeugdherberg wordt voor deze ac tiviteiten gratis beschikbaar gesteld door de Nederlandse Jeugdherberg centrale. COÖPERATIEVE VELÜWSE EIERVEILING. Weekaanvoer ca. l.UO.OOO stuks, waar van 657.400 in veiling werden gebracht. Handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks), Eieren van 45 tot 50 gram 8.349.53: eieren van 50 tot 55 gram 9.66—10.28: eieren van 55 tot 60 gram 10.30—10.87; eieren van 60 tot 65 gram 11.03—12.16; eieren van 65 tot 70 gram 12.28—13.00, VISMIJN COLIJNSPLAAT 23 november. 2221 kg exportgarnalen 99— 1,21. 600 kg handelsgarnalen 81—84. 19 kg schar. 211 kg bot. 284 kg wijtlDg. 10 kg tong. 10 kg rog. 23 kg kabeljauw. 1 kg zalm. 3381 kg sprot. 16 kg ongesor teerde vis. EIERMARKT. Aanvoer 2.350.000 stuks, handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 50 tot 60 gram 9,50—12.50; alg. prijs 11.00: kiloprijs 188 op basis van 58Vj gram. VOORTAAN 'S MIDDAGS VERGADEREN In verenigingsgebouw nieuwe vloer vereist De gemeente Aagtekerke heeft voor 1962 een sluitend „huishoudboekje". Dit bleek tijdens de donderdagavond gehouden raadsvergadering, toen de raad de gemeentebegroting voor het volgend jaar kreeg aangeboden. Bij de gewone dienst is er een geraamd bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 143.940,62, terwijl de post on voorzien is begroot op f 8838,16. By de kapitaaldienst zijn de inkomsten begroot op f 270.103,07 en do uitga ven op f 327.373,70, zodat deze dienst een nadelig slot te zien geeft van f 57.270,63. Tot lid van dc commissie voor het nazien van de begroting werden de heren S. Verhage (s.g.) en L. J. Maljers (c.h.) gekozen. Was er enige verheuging, over het feit, dat men de begroting voor 1962 sluitend had weten te krijgen, min der verheugend was de mededeling van burgemeester J. Geuze, dat de vloer in het verenigingsgebouw in een sléchte staat verkeert. Doordat het grondwater niet afgevoerd kan worden, is de vloer gaan rotten en burgemeester Geuze zag er van ko men, dat men het volgend jaar zal moeten overgaan tot het laten aan brengen van een betonvloer. Bij de afhandeling van de verdere agenda besloot de raad tot het aan gaan van een rekening-courant overeenkomst voor 1962 met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te Den Haag vaiï f 50.000; afwij zend te beschikken pp een subsidie verzoek van 't Humanistisch Thuis front. en van de Stichting Recreatie (voor de actie „opgeruimd staat netjes"). Voor het maken van een opbergruimte in een oud kolenhok stelde de raad een krediet van f 180 beschikbaar aan het bestuur van de Diaconieschool. Batig slot Voorts verklaarde de raad zich ak koord met de eindbedragen van de gemeenterekening 1960, die bij de gewone dienst f 102.250,57 aan in komsten en f 95.548,71 aan uitgave: laat zien. Van het batig slot van f 6701,86 dienen echter nog enige betalingen te worden gedaan, zodat het netto batig slot ruim f 3000 be draagt. Voor de kapitaaldienst wa ren deze cijfers als volgt: inkoms ten f 162.278,72 uitgaven f 300.989,76 hetgeen resulteert in een nadelig slot van f 138.711,04. VEERE Benoeming Met ingang van 1 maart 1962 is de heer C. Castelein, hoofd der chr. nat. school te Veere, benoemd tot hoofd van de chr. lagere school te Driësum (Friesland). IN RAADSVERGADERING Winkelwijk, motel, hotel en cultureel centrum De raad Groede heeft donderdag avond kennis genomen van een bij zonder aantrekkelijk uitbreidings plan, waarin op een oppervlakte van -14 ha. ongeveer 500 zomerwoningen zjjii geprojecteerd. Hoewel uit dit voor het toerisme opgestelde plan enkele vragen overbleven, besloot de raad zonder hoofdelijke stemming te bepalen, dat het plan in voorberei ding is. Dit besluit zal zo spoedig mogelijk in het openhaar worden af gekondigd. Ir. J. D. Poley van het architecten bureau irs. Rothuizen en 't Hooft N.V. te Goes lichtte het uitbreidings plan toe. De 500 zomerhuisjes zullen worden ingedeeld in vier wijken, enige ver scheidenheid in de bouw zal worden aangebracht. Gerekend naar een bezetting van zes personen per huisje komt men op een bevolking van 3000 personen, waarvoor diverse voorzieningen moeten worden getroffen. Daarvoor is gedacht aan een win kelcentrum. Verder is uitgegaan van een strandcapaciteit ter grootte van 5 6000 mensen. Als 10 daarvan over een auto beschikt, is een ruim parkeerterrein nodig. Ook dit is in net plan geprojecteerd. Naast, een winkelcentrum is gedacht aan de bouw van een hotel, een mo tel en een cultureel centrum, dat voor verschillende worden gebruikt. doeleinden kan Groenstroken De wijken zjjn gescheiden door bosstroken, waarin een speel ruimte is geprojecteerd. De zomerhuisjes, hoofdzakelijk ééngezins komen ongeveer 12 m. van elkaar te staan met een groenstrookje tussen de wonin gen. Het gehele gebied leent zich uit stekend voor wandelingen, omdat men zich door het vele groen als het ware in een bos waant,. Burgemeester J. C. Everaars wees er in een toelichting op, dat van de grondeigenaren wordt verwacht, dat zij de handen ineen zullen slaan, voor wat betreft grondverkopen en eventuele exploitatie. De heer R. J. van Damrne (k.v.p.) was van mening, dat het een zwaar karwei gaat worden voor dc ge meente. Hij had aanvankelijk liever een klei ner plan gezien dat kan worden uit gebreid. Burgemeester Everaars dacht dat zulks wel eens bezwaar zou kunnen ondervinden bij Gedeputeerde Sta ten. Op een vraag van de heer A. J. Sa- lomé (v.v.d.) zei burgemeester Eve raars, dat het inderdaad in de bedoe ling ligt te züner tijd de grondeige naren bijeen te roepen om te horen hoe zij over het plan denken. Bij de rondvraag kwam het raadslid Jac. Moens (a.r.) nog met het ver zoek om voortaan 's middags te ver- faderen, waarmee de heren raadsle- en en de burgemeester zich ak koord verklaarden. ZUID-BEVELAND GOES Eerste jaarvergadering M.A.C. „De Bevelanden" Op de eerste jaarvergadering van de motor- en autoclub „De Beve landen" te Goes, welke werd ge houden in hotel „Ockenburg", werd besloten om tóe te treden tot de K.N.M.V. De nog jonge vereniging, die zich in een groeiende belangstelling mag verheugen, telt momenteel 67 leden. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was van 74,44. In nauwe samenwerking met de ,iZingende Bougie" te Driewegen zal het komende wedstrijdseizoen worden uitgestippeld. Besloten werd om ook het Volgende jaar weer volledige medewerking te verlenen aan de grote „P.Z.C.- -rit" welke verreden zal worden op 30 juni. In het nu definitieve bestuur wer den gekozen de heren: J. Weststrate, voorzitter; W. Hirdes; L. P. Zeven huizen; M. H. van dé Linde; J. D. van der Peijl; A. G. Stierman en C. Boonman. Het lidmaatschap bedraagt f 10 per jaar. Voorts werd besloten, dat net inschrijfgeld per rit voor leden mini mum 2.bedraagt en voor leden van andere verenigingen tegen over legging van lidmaatschapskaart het zelfde bedrag. Niet-leden zullen mini mum 3,50 moeten betalen. In de wedstrijdcommissie werden ge kozen de heren M. van Oosten, M. H. van de Linde en L. A. Quaak. Op 16 december a.s. wordt de „wild- rit" verreden, waarna in.het club lokaal de dames en heren op een ge zellige samenkomst worden verrast. Middenstandsvrouwen- revue geleid door Mies Bouwman Tijdens de fruitweek in september 1962 zal de Goese middenstands vrouwenvereniging weer een „zaken- revue" houden. Mies Bouwman, be kend door haar optreden voor radio en televisie, zal de leiding van deze revue op zich nemen. Dit werd me degedeeld in een dezer dagen gehou den bestuursvergadering van de Goese middenstandsvrouwenvereni ging. Bestuur gevormd voor Goese woningstichting Dezer dagen vergaderde voor de eer ste maal de „Stichting Gemeenschap- pelijk Woningbeheer Goes" onder lei ding van de heer De Kreek van de Nationale Woningraad in de raad zaal van het stadhuis met vertegen woordigers van 5 woningbouwvereni gingen en 2 gedelegeerden van het gemeentebestuur. Tijdens deze ver gadering werd het dagelijks bestuur gekozen: voorzitter: de heer P. J. Janssens, van de woningbouwvereni ging „Help U zeiven", 2e voorzitter: de heer P. Raas, van de woning bouwvereniging „St. Willibrordus", secretaris: de heer J. Katsman, van de „Chr. Woningstichting Zd. en Nd.- Beveland"; 2e secretaris: de heer Ph. Haverhoek, van de woningbouwvere niging „Ons Streven", penningmees- tor: de heer J. J. Huissoon, van de woningbouwvereniging .Nieuw Goes'. Er wérden diverse interne aangele genheden behandeld. Besloten werd een technisch-opzichter aan te stel len. 's-HEER-ARENDSKERKE Uitvoering gymnastiek vereniging „De Arend" In liet gemeentelijk verenigingsge bouw te 's-Heer-Arendskerke hebben de meisjes- en damesafdelingen van de gymnastiekvereniging „De Arend" tlezer dagen hun jaarlijkse uitvoering gegeven. Voor dit gebeuren bestond een goede publieke belangstelling en de aanwezigen hebben de diverse prestaties op de balk, op het paard en aan de ringen met genoegen gade geslagen. Voorts waren er vrije oefe ningen en danspassen. Voorzitter G. M. de Schipper noemde de vereniging in zijn openingswoord in alle opzichten gezond. Aan het publiek stelde hij de nieuwe instruc- trice mejuffrouw De Kooning voor. Hij bracht mejuffrouw De Kooning dank voor het werk, dat zij met zo veel elan voor de vereniging doet. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer ca. 247.350 6tuks, handel rede lijk. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 46 tot 51 gram 8.77—0.60: eieren van 51 tot 56 gram 9.61—10-23: eieren van 56 tot 61 gram 10.20—11.18: eieren van 61 tot 64 gram 11.40—12.04; eieren van 66 tot 09 gram 12.40—12.31, eendeëieren van 63 tot 66 gram 8.20—8.70: eendeëieren van 06 tot 70 gram 8.91—9.54. VEILING KRABBENDIJKK 23 november. Golden Delicious extra 85- 90 70, 80-85 82, 75-80 85. 70-75 84, 65-70 77, 60-65 66. 1 85-90 71—75, 80-85 72—74, 75-80 71—77, 70-79 74—79, 65-70 70—73, 60-65 64— 67. II 85-90 69—70, 80-85 70—72. 75-80 72— 74, 70-65 71—73, 65-70 66—70, 60-65 59, II 44. Jonathan I 80-85 59, 75-80 62, 70-75 69, 65-70 60. 60-65 52, II 80-85 55—57, 79-80 57 —61, 70-75 56-64, 65-70 53—59, 60-65 46- 51, IID 40. Crimson Cox' I 60-65 78. 55-60 53. Goudrenet I 89-95 62, 75-85 62, 65-75 57, II 85-95 59. 75-85 57—60, 65-75 55—56, IID 49. Glorie van Holland IID 42. Cox" Orange Pippin I 70-75 100, 65-70 97, 60-65 87, 55-60 64, II 69-70 91, 60-65 81, 55-60 60, IID 45. Doyenne du Cornice extra 85-95 99, 75-85 107, 65-75 109, I 80-85 106, 75-60 109, 70-75 106, II 75-85 90—92, 65-75 96, IID 79. Gieser Wildeman I 60-70 61. 30-60 52. II 60-70 97. 50-60 49, IID 38. Br. d'Anjou IID 35. Conférence I 65-75 9091, 55-65 82 84, II 65-75 85—87, 55-65 76—781 IID 54—58. Comtesse de Paris I 75-85 45, 65-79 4445, 55-65 33—37, HD 20—24. Winston I 85-90 62, 80-85 58. 75-80 63. 70-75 64. 65-70 56, 60-65 46, 55-60 40. IID 35. Legipont I 35-60 58, IID 32. Br. A. Lucas II 75-85 37, 65-75 35. Verpakt fruit; Glorie van Holland I 85-90 61. 80-85 65, 75-80 62, 70-75 63—64, 65-70 58. Cox' Orange Pippin extra 80-85 123, 79-80 123, 70-75 118. I 65-70 98—113, 60-65 91. Crimson Cox* extra 70-75 121, 65-70 111, 60-65 85, I 70-75 111, 65-70 106. Rode Jonathan extra 65-70 73. Golden Delicious extra 85-90 88—93, 80-85 9096, 75-80 93—98. 70-75 91—95, 65-70 96, I 85-90 77—82, 80-85 79—87, 75-80 80—89, 70-75 81 —88, 69-70 75—84, II 85-90 74—77, 80-85 75—78, 75-80 76—80. 70-75 75—78. Jonathan extra 75-80 79—82. 70-75 79—83, 65-70 77, é60-65 74, I 80-85 64—74, 75-80 67—74, 70-75 G9—77, 65-70 71—72, a 75-80 61, 70-75 62, 65-70 72—63. Doyenne du Cornice extra 90-95 116, 85-90 116—116, 80-85 115—121, 79-80 118, I 85-90 113, 30-85 112—117, 75-80 115—119, 70-75 113—120, 65-70 109-113, H 90-95 100—107, 85-90 104—108. 80-85 107— 110, 75-80 108—111, 70-75 107—112, 65-70 100—108. Winston exlrn 70-75 75, I 80-85 71—76, 75-80 71—79, 70-75 68—72, 65-70 5é9—75. H 80-85 60, 79-80 72. 70-75 66, 65-70 63. 60-65 56. 55-60 49. Legipont extra 75-80 80. 70-75 81, 65-70 82. 60-65 73. 55-60 69, I 75-80 78—31. 70-75 79 -81, 65-70 76—8). 60-65 70—73, 59-60 62—63. Br. A. Lucas I 85-90 78—81. 80-85 .78—82, 75-80 77—84, 70-75 73—76, 65-70 72—78. Br. d'Anjou I 75-80 70, 70-75 74. 65-70 72, 60-65 72. Jeanne d'Arc I 80-85 73. 75-80 73, 70-75 70, 65-70 67, II 60-65 59. William Duchesse II 75-80 42. 70-75 48, 65-70 38. VEILING 8INT-MA 1RTENSDIJK Uien 40-30 23,12, 55-70 23,01—22,61, bonken 22,58, drielingen 36,84. picklers 37,73, stek 3,83. Aanvoer 100 ton. GRAANBEURS Tarwe 28—30, gerst 24—28, haver 23—24, kleine erwten 2330, schokkers 2328, bruine bonen 45—60, maanzaad 5560. VEILING SINT-ANNALAND Uien 40-70 22,79—23,09, bonken 22,20, drie lingen 36,66, picklers 37,40. Aanvoer 135 ton. Advertentie Modieuze cadeaus Speciale aanbieding Laimböck handschoenen 'met wollen voering. ƒ9,75. Heerlijk warm en onverslijtbaar. D (HUIS Lange Delft 72-74 MIDDELBURG WEMELDINGE Muziekvereniging O.K.K. bracht afscheidsserenade De muziekvereniging O.K.K. te We- meldinge bracht dezer dagen een afscheidsserenade aan het be stuurslid, de heer G. Beenhakker. De heer Beenhakker viel deze mu zikale hulde te beurt, omdat hij als bestuurslid van het muziekkorps een groot aandeel heeft gehad in de aanschaf van nieuwe instrumenten, uniformen en de formatie van de drumband. By deze afscheidssere nade waren ook aanwezig de leden eu het bestuur van O.K.K. De heer Beenhakker, die Wemeldinge gaat verlaten, werd benoemd tot erelid en ontving uit handen van de voor zitter van O.K.K., de heer J. Bur ger. een kleine attentie. KAPELLE Ontspanningsavond bijbelkioskvereniging De bijbelkioskvereniging heeft een dezer dagen in de Nederlands her vormde kerk te Kapeile een zang- en ontspanningsavond gehouden voor welke avond een goede belangstelling bestond. Aan liet programma, dat een gevarieerd karakter had, ver leenden medewerking het platte landsvrouwenkoor onder leiding van de heer D. Burger, het mannenkoor „Zang en Vriendschap" onder lei ding van de heer J. Kousemaker uit Goes en de organist der kerk, de heer Gommert de Kok uit Goes. Ver der waren er solozang en declamatie. De opening en sluiting werden ver richt door respectievelijk ds. E. P. J. Jebblnk en ds. J. v. d. Leek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23