Trotse vader Botsing van seconden: nasleep van uren Operatie „Walrus" PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer KLOOSTERBALSEM DE BURGEMEESTERSWONING TIJDELIJK ALS SCHOOL KUNSTSCHILDER DEED SLUIS UIT WAARDERING SCHENKING SUDOR 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 NOVEMBER 1961 RECHTBANK MIDDELBURG Sleepbootkapitein zou niet hebben mogen passeren De aanvaring, die op 13 maart j.l. ge beurde in het Brabants vaarwater ouder Stavenisse tussen de sleepboot Zweden niet de sleepschepen Bienve- nue en Temasie en de sleepboot Sana- ra met liet sleepschip Vestia, voltrok rich in enkele seconden. De nasleep van deze aanvaringszaak, zeals die vrydag in appel voor de Middelburg se rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Kmpel, behandeld werd verg de echter enkele uren. Met name de ellenlange vraaggesprekken tussen mr. A. Blusée, de raadsman van de kapitein van de Sanara, Cb. W. uit Offendorf de drie getuigen en de drie getuigen-a-décharge stelden het ge- uuld van het rechtbankcollege danig op de proef. De kapitein van de Sanara was ten laste gelegd niet op 200 meter van de voor hem varende sleep het passeer- sein gegeven te hebben, alsmede geen vaart te hebben geminderd, terwijl er toch in beide gevallen gevaar voor een aanvaring zou zijn geweest. De kapitein ontkende evenwel een fout te hebben gemaakt en dat was de re den waarom hij in appel was gegaan tegen het vonnis van de kantonrech ter. Volgens hem had de kapitein van de sleper Zweden, A. V. uit Rotter dam, een „snijbeweging" gemaakt, waardoor hij in het nauwe vaarwater klem was gevaren. Volgens W. had de Zweden-kapitein zijn bakboordzij de moeten houden, zodat hij met zijn sleep aan stuurboordzijde gemakkelijk had kunnen passeren. De verbalisant, die als eerste getuige gehoord werd, merkte op, dat het in het algemeen als zeer onverstandig beschouwd wordt wanneer in dit vaarwater gepasseerd wordt door dergelijke slepen. Als volgende getui ge werd de kapitein van de Zweden gehoord. Volgens zijn verklaring had hij tweemaal een aandachtssein ge blazen en vervolgens de zogenaamde „zevenstoot", ten teken, dat hij de andere boot niet kon helpen wanneer die toch ging passeren. De kapitein vertelde, dat hij vlak voor de aanvaring een foto had ge maakt. Zijn toestel staat altijd inge steld, zodat deze handeling snel ge beurd was. „Aan wie heeft 17 het stuur toen overgegeven?", wilde mr. Blusée we ten. „Aan niemand", verklaarde V. Niets gebeurd Als de kapitein van de Zweden iets meer bakboord aangehouden had zou er waarschijnlijk niets gebeurd zijn, aldus verklaarde kapitein van de Bienvenue, G. B. uit Rotterdam. Vol gens zijn mening mochten de twee sleepbootkapiteins elkaar niet zo ^>e Buitse schipper P. H. van het sleepschip Vesta, die als eerste getui- ge-S.-décliarge gehoord werd, merkte eveneens op, dat de Sanara makke lijk had kunnen passeren wanneer de Zweden zijn bakboordkoers gehouden had. „Het sein van de Zweden, dat hij niet opgelopen wilde worden, werd gegeven op een moment dat het geen zin meer had", verklaarde H. Loods A. P. van de Sanara zei het niet ge vaarlijk te vinden in de bocht, die het vaarwater daar maakt, te passeren. Als de Zweden gevaren had zoals hij moest was de Sanara hem zonder on gelukken voorbijgegaan. „Zo wordt er niet gevaren door een sleep", oordeelde de loods over de be wegingen. Hetzelfde zegt men ook van de Sa nara", merkte de officier van justi tie, mr. A. W. Rosingh op. Als laat ste getnige-a-décharge werd gehoord de 65-jarige loods J. v. d. B. uit Dordt, die verklaarde de manoeuvre an de Sanara niet gevaarlijk te heb ben gevonden. Na deze uitvoerige beschouwingen zei de officier zich geheel te willen distanciëren van de vraag of de aan varing alleen te wijten is geweest aan de schuld van de Sanara-kapitein. Ge zien de situatie in de bocht van het vaarwater had de kapitein van de Sanara een sein moeten geven, ter wijl hij ook vaart had moeten minde ren, zei mr. Rosingh, die bevestiging van het vonnis van de kantonrechter eiste. Mr. Blusée merkte op, dat de kapi tein van de Zweden de verkeersplicht had om de andere sleep te helpen toen die wilde passeren. Men moet eerst een signaal geven bij een der gelijke situatie, wanneer er gevaar dreigt, betoogde de raadman, die van oordeel was, dat er normaal gespro ken niets aan te hand is geweest. De kapitein van de Sanara kon volgens mr. Blusée alleen maar wachten tot de tang, die de kapitein van de Zwe den aangelegd had, opgeheven zou worden. Hij vroeg dan ook vrijspraak. De rechtbank zal uitspraak doen op 1 december a.s. Jubilarissen „De Schelde" Bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen vieren in de maand december verscheidene werk nemers hun dienstjubileum. Veertig jaar in dienst zijn de heren L. Verha- ge (magazijndienst) op 9 december en I. Barten (plaatwerkerij) op 18 december. Vijfentwintig jaar in dienst zijn J. de Witte (intern, trans port) op 3 dec., N. van Gorp (gereed- sch. tekenk.) op 10 dec., J. G. Lange- raar (montage en stelplaats) op 14 dec., C. Flipse (boordmontage) op 14 dec., A. A. Schuit (plaatwerkerij) op 17 dec., P. A. de Bruijne (tekenk. lichtmetaal) op 21 dec. J. J. v. d. Vij ver (schilders) op 27 dec., W. de Leng (mach. bewerking) op 30 dec. en C. Daane (afbouw koopvaardij) op 31 dec. Raad Domburg sprak lang over 3 bejaardenwoningen De bouw van drie bejaardenwoningen aan de Bromveryweg heeft de ge meenteraad van Domburg vrijdag avond geruime tjjd beziggehouden. Hadden deze woningen aanvankelijk samen 43.000 moeten kosten, de prijs bleek inmiddels gedaald tot 27.000. „Dan mogen we wel scherp toezicht houden", opperde de heer L. Dourleijn (p.v.d.a.) met een bezorgd heid ten opzichte van het minder waardig bouwen. „Dat is een zaak van do architect", meende burge meester, mr. W. J. E. Crommelin. De lieer W. Bos stelde dat de gemeente zich niet bij voorbaat wantrouwend mag tonen en wethouder N. Seydel merkte op, dat Domburg bly mag zijn dat er een aannemer is die ze voor die prijs wil bouwen. „Ze staan te springen van ongeduld om te kun nen beginnen", besloot de raadsvoor zitter de discussie. Een toegevoegd voorstel, ongunstig te beschikken op een verzoek van de vereniging voor christelijk lager on derwijs, grond om niet beschikbaar te stollen voor de bouw van een hoofdonderwijzerswoning leverde eveneens stof tot discussie. De heer J. de Visser (a.r.) maakte er een voorstel van de grond voor 6.— per m2 (halve prijs) beschikbaar te stel len als „blijk van medeleven met een kleine vereniging die het moeilijk heeft". Met vier tegen drie stemmen verwierp de raad dit voorstel. „We willen geen precedent scheppen", had burgemeester Crommelin ten aanzien van deze kwestie reeds verklaard. De raad ging akkoord met enkele be grotingswijzigingen; de erfpachtver lenging van de heer P. Brand werd aangehouden. De benoeming van een lid commissie woonruimtewet lever de een kleine moeilijkheid op. Het was de heer Dourlejjn opgevallen dat bij benoeming van de heer M. Maas (die op de voordracht stond) twee broers in de commissie zitting zou den hebben. „Is dit wel mogelijk?", vroeg hij. Een nieuwe voordracht werd opgemaakt en de heer P. Hoef- kens werd benoemd. De betrokken heer M. Maas, die niets van de voor dracht afwist, luisterde als belang stellende vanaf de publieke tribune geamuseerd naar de discussie. Klooslerbatsem zuivert en heelt de wond, bevordert de jroel van een nieuwe huid. Heilzame, diepwerkende verzacht en verlicht aan doeningen van huid en spieren. Huisapotheek in 1 potje Aanbesteding aanleg van wandelpad door de duinen Burgemeester en wethouders van de gemeente Biggekerke hebben vrij dagmiddag openbaar aanbesteed het maken van een wandelpad door de duinen met bijkomende werken in de gemeenten Biggekerke en Zoutelan- de. Ingeschreven werd als volgt: P. Huibregtse, Westkapelle 45.000; C. van Wallenburg, Middelburg 48.259; fa. F. Duinhouwer sr., Goes 51.700; fa. Lievense en Huibrecht- se, Westkapelle 53.850: fa. gebr. J. en H. Geldof, Serooskerke 53.945; fa. Boone en Bezuien, Oostkapelle 54.800 en J. Lagasse, Koudekerke 58.000. De gunning werd aangehou den. Botsing op rijksweg Vrijdagmorgen om kwart voor elf had op de Rijksweg bij de kruising met de le Vlietweg te Kruiningen een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto met aanhangwagentje, beide komende uit de richting Bergen op Zoom. De vrachtauto, bestuurd door W. M. van T. uit Poortvliet, moest afremmen voor een voor hem rijdende auto, die linksaf de Grintweg insloeg. De ach ter de vrachtauto komende personen auto, bestuurd door de 40-jarige J. B. uit Tholen, kon niet tijdig genoeg remmen en gleed met flinke vaart op de vrachtauto in. De personenauto liep aanzienlijke schade op, terwijl ook de vrachtauto vrij ernstig werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. GEMEENTERAAD SOUBURG Bode-conciërge benoemd Tijdens de raadsvergadering van vrij dagmiddag heeft de gemeenteraad van Sonburg zich in een vlot tempo door een aantal onderwflsvoorstellen en voorstellen betreffende de aan- en verkoop van grond en enkele pan den, alsmede tot het verlenen van op tie op bouwgrond gewerkt. Veel op-, of aanmerkingen hadden mevrouw en de beren raadsleden niet, zodat de meeste voorstellen onder de hamer door gingen. Zo verklaarde de raad zich akkoord met het voorstel de burgemeesters woning aan het Oranjeplein 47 tijde lijk in gebruik te geven aan de Ver eniging voor Christelijk Volksonder wijs, verleende men kredieten voor aankoop van leermiddelen voor de school met de bijbel en voor de inrich ting van een administratiekantoor voor de Stichting Beatrixkleuter- school en voor de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs. Verder besloot de raad tot aankoop van grond aan de Bermweg van de heer G. J. Balmakers en van de panden Burchtstraat 3 Middelburgsestraat 12 en Oranjeplein 42 en tot verkoop van grond aan de Van Steveninckstraat aan firma A. Poelman en Zn te Rit- them en tot aankoop van grond in DOOR BELG ALFONS BLOMME Raad ontving schilderij en monumentale vaas De gemeenteraad van Sluis zijn tij dens de vrijdagavond gehouden ver gadering een tweetal schenkingen ge daan. Van de Belgische kunstschil der Alfons Blomme ontving de raad een schilderstuk als blijk van erken telijkheid voor de gastvrijheid, die de kunstschilder deze zomer in de Sluise raadskelder genoot, toen hij daar exposeerde. Het tweede ge schenk een monumentale vaas is afkomstig van wylen mej. M. H. Hennequin uit het bezit van oud- burgemeester J. H. Hennequin (1855- 1905). Hy ontving deze vaas bij zijn ambtsjubileum van de gemeenteamb tenaren. Tot vertegenwoordiger en plaatsver vangend vertegenwoordiger in het al gemeen bestuur van de Stichting Be schuttende Werkplaatsen West Zèêuwaeh-Vlaanderen werden aange wezen burgemeester P. J. van Hoote- gem en wethouder J. Gevacrt. Bin nengekomen was een verzoek van G. S. van Zeeland om jaarlijks 100 bij te dragen in de onderhoudskosten van de windkorenmolen. Het college van b. en w. stelde zich op het stand punt, dat deze molen in de zomer maanden druk door toeristen wordt bezocht en dat de entreegelden reeds zijn vrijgesteld van vermakelijkheids belasting. De raad besloot op advies van het college niet op het verzoek van G.S. in te gaan. Voorts ging de raad akkoord met voorstellen van G.S. betreffende de voorgestelde wij zigingen in de salarissen van ge meentesecretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand, behoudens de door de personeelsorga nisaties gemaakte bedenkingen. De kinderbijslagverordening werd aan gepast aan de rijksvoorschriften. De heer A. J. Herdink kon zich even als het raadslid J. P. J. Wage prin cipieel niet verenigen met een voor stel van de raad Hilvarenbeek om een maal het presentiegeld beschikbaar te stellen voor de anti-hongeractie. „Ieder moet voor zichzelf uitmaken op welke wyze hy deze actie wenst te steunen? Nadrukkelijk wilden beiden echter stellen, dat hun afwijzend standpunt niet gericht was tegen de actie, maar tegen de wijze waarop de raad Hilvarenbeek dit- meende te moeten voorstellen. 1-Iet voorstel van de raad Hilvaren beek werd tenslotte voor kennisge ving aangenomen. De heer A. Ve+- braeken verzocht grond te mogen ko pen van de gemeente nabij zijn pand hotel „Het Zwin". De raad besloot tenslotte eerst bekend te maken, dat deze grond inderdaad te koop is, zo dat ieder in de gelegenheid is deze grond aan te kopen. Dit als logische consequentie van reeds eerder geno men raadsbesluiten. 1949. Het was alweer volop dag en de Gani's deden zich tegoed aan een soort boom vruchten, die er echter zo onsmakelijk en glibberig uitzagen, dat geen der ge vangenen het durfde wagen dat voorbeeld te volgen, on danks de grote honger. Met knorrende magen stonden zij op toen de Gani's hun gebaarden, dat de tocht voortgezet moest worden. Ondanks het gebrek aan comfort scheen de slaap eenieder goed gedaan te hebben. Die pijnlijke span ning in hun hoofd leek aan merkelijk afgezakt, maar zodra zij op de been stonden keerde datzelfde doffe gevoel van machteloosheid terug! Een der mannen ging bij wijze van protest weer zitten, maar dat was kennelijk niet naar de zin van de Gani's, die doordringend sjirpten en dreigend op hem toekwamen. „Jazeker, zwart mormel! Wat denk je weï? Ik ben geen slaaf!" riep de Shas- tariaan verontwaardigd uit, en zijn hand ging automatisch naar zijn heup, waar hij even als zijn metgezellen een kleine paralisator droeg. Er kwam opeens een verbaasde uit drukking op zijn gelaat, terwijl hij mompel de: „Grote goedheid. Waarom hebben we daar niet eerder aan gedacht?" De parals! Daar schakelen we die akelige zwarte kereltjes toch zo mee uit!" Een seconde later richtte hij een verlammende straal op de dichtstbijzijnde Gani. Deze knipperde wat met zijn ogen, keerde waardig om en liep weg alsof er niets ge beurd was. De paralstraal had totaal geen effect! Nagclenburg van de heer J. Ovaa. Optie op de aankoop van bouwgrond in het plan Bermweg verleende de raad aan de firma Ruissen en Meul- broek en in het plan Middenhof aan J. S. Bloos, B. Koole jr, A. C. Mol en I. de Nooijer. Tot leden van de gemeentelijke in stelling voor sociale zorg benoemde de raad voorts de heren C. Caljé en J. Boone en tot gemeentewerkman de heer L. van Moolcnbroek te Souburg. Een bijzonder langdurige aangele genheid werd de benoeming van een bode-conciërge in de plaats van de heer A. Poortvliet, die met Ingang van 1 december met pensioen gaat. Op een oproep waren maar liefst 85 sollicitanten gekomen, uit wie b. en w. een dubbeltal had gekozen. Nadat de raad geruime tijd in besloten zit ting was geweest, werd nummer twee op de voordracht, de heer H. Donker uit Serooskerke uiteindelijk benoemd met tien stemmen voor, éen blanco en één stem op nummer één van de voordracht. Bij de rondvraag opperde het P.v.d. A.-raadsIid, de heer W. de Wolf, nog de suggestie als tijdelijke voorziening voor een tweede openbare kleuter school een noodschool te bouwen als de stichting van een permanent ge bouw te lang duurt. Heeft gezin. Vraagt veiligheid op de weg. Vrouw Iet .op kleur en lijn. Vindt in SKODA: een degelijke wagen, comfort voor vijf personen, prettige kruissnelheid op ioo, top op 125 hm per uur. Gunstig verbruik: i op 13 in de praktijk. Eigen stijl: sportieve bouw, keus uit tien kleuren. Tip voor hem (en haar) die SKODA willen zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT.... MET compleet met ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5250.- uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland H.ENGLEBERT N.ï. Dobbewcg2, Voorscholen, Tel. 01717-2010* ADRIAANSEN, Oostburg Oude Stad 16, tel. 2679 WANDEL, Nieuwerkerk Zuidstraat 10, tel. 482 JOOSSE, N. S. Joosland Rijksweg 24G, tel. 318 FEUILLETON door JOHN JOLY 9 Ik ga je tweemaal vragen of je dit werkje wilt opknappen, eenmaal nu en eenmaal na het eten. Als je „nee" zegt, is het uit en het zal volkomen begrijpelijk zijn, maar als je „ja" zegt, zullen we het de eerste keer niet als beslissend beschouwen en onder het eten kun je je besluit nog eens overdenken. Laat ik het nog eens kort samenvatten." Hij begon de punten op z'n vingers af te tellen. „Ten eerste zal er voor jou geen eer of glorie te behalen zijn als jc levend terugkomt, want je kunt er niet over praten, zelfs niet na maanden of ja ren. Ten tweede is de kans, dat je het er levend afbrengt maar klein. Ten derde moet je jezelf goed afvra gen of je de capaciteiten hebt om een fe vaar lijk werk op koele en bereken- e manier uit te voeren. Jij bent de enige man die dat kan beoordelen. Ten vierde kun je de mogelijkheid onder het oog zien, dat je levend ge pakt woedt door de vijand en ze, zelfs al word je gemarteld, het doel van je opdracht niet mag vertellen. Dat moet Ie je allemaal afvragen." Hij wachtte. „Nu, wat is je antwoord?" Ik beefde enigszins en onder de span ning van het nadenken kon ik de ka pitein niet langer aankijken. Ik dronk uit m'n glas, schraapte tweemaal m'n keel voor alle zekerheid en ter wijl ik m'n best deed om mijn stem vast tc doen klinken zei ik: „Ja me neer, ik zal het proberen." Er was een korte stilte en daarna stond de kapitein op. „Goed", zei hij, terwijl hij zich bukte om zijn bureau te sluiten. „Goed. Laten we nu eerst wat gaan eten." VIJFDE HOOFDSTUK Het diner was niet zo afschrikwek kend als ik verwacht had. De kapi tein en de kolonel zaten aan de beide einden van de tafel en de Wren- officier en lk zaten tegenover elkaar aan de andere zijden. Het eten was prima en werd door twee inlandse bedienden geserveerd. Ik was erg hongerig en deed het «ten alle eer aan, maar ik nam bijna geen deel aan de conversatie, die gedwongen was. en kennelijk door de beide ou dere officieren op heel algemeen ter rein gehouden werd. Ik was geheel vervuld van alles 'Vat er voor het diner gebeurd was en herhaaldelijk kwam bij mij dezelfde vraag op. Wat kon men mij toch vragen met een Walrus te gaan doen, dat zo ver schrikkelijk gevaarlijk en zo buiten gewoon belangrijk was? Terwijl ik naar de Wren-officier te genover me keek, gingen mijn ge dachten terug naar een doolhof van herinneringen. Ze schenen om het meisje te draaien, dat Elizabeth heet te en eens door mij verafgood werd en gingen terug naar mijn vrolijke kennismaking met het amfibievlie- gen. Elizabeth mot haar mooie donkere haar tegen de achtergrond van het heldere groen van de bomen in het voorjaar in Hyde Park. Elizabeth in Kensington. Elizabeth, lachend in het theater, en Elizabeth naast me in een taxi zittend, terwijl ze mijn mijn hand vasthield en door het raam naar buiten staarde. Ik her innerde me zo levendig de tijd dat ik net terug was van het oefenen in dekiandingen op een carrier die in de Clyde lag. Ik had eindelijk mijn volledige bevoegdheid gekregen als jachtvlleger van de marinelucnt- vaart en het was de eerste avond van mijn inschepingsverlof. We gin gen naar het theater en Elizabeth was vreemd stil en scheen zo nu en aan de goedkope plaatsen in het dan op het punt in tranen uit te barsten. Naderhand gingen we naar een restaurant dat het enige was dat ik wist te bedenken omdat de school ed cketclub er eens gegeten had. En Elizabeth scheen wat op te vrolijken en had naar elke andere officier in de zaal gekeken en leek nauwelijks te weten dat ik er was, behalve toen ze mijn enige armzalige gouden streep op mijn mouw aanraakte, en vroeg hoelang het zou duren voor ik een tweede kreeg. En omdat ik dacht dat ik van haar hield, zwoer ik in stilte bij mezelf dat ik terwille van haar een groot succes zou worden, en op een dag bil haar zou terugkeren, behangen met ridderorden en met veel gouden strepen. Toen, plotseling terwijl we koffie dronken, sloeg Elizabeth haar han den voor haar gezicht en barstte in tranen uit. Ik wist me geen raad van verlegenheid, maar slaagde er tenslotte in haar mijn zakdoek aan te bieden en bromde een paar woor den van troost, zodat de reden van haar stilzwijgen en grote droefheid los kwam. Ze vertelde me dat ze een paar maanden verloofd was geweest met een majoor van de Guards. Zijn hoge rang en luister maakten me spra keloos, want hij had elke veldslag sedert het begin van de oorlog mee gemaakt en was zwaar gedecoreerd. Elizabeth was in de zevende hemel geweest toen ce aan tfn arm door de duurste restaurants en nachtclubs van Londen zweefde; daarna had hij zonder aanwijsbare reden ruzie met haar gezocht en de verloving ver broken. Ilc staarde haar terstond aan en zag haar tranen niet langer; haar ver driet liet me koud; ik was me alleen mijn eigen verbazing en pijnlijke eenzaamheid bewust. „En al die tijd ging je met mij uit en schreef je me. Waarom vertelde je me dit niet „Hoe kon ik je dat nu vertellen „Maar om met mij uit te gaan en mij te schrijven, terwijl je met hem verloofd was „Waarom niet „Hoe kon je dat doen, Elizabeth." Het verwijt in mijn stem was zo duidelijk, dat ze tot een onmiddel lijk antwoord geprikkeld werd en voor ze zich goed realiseerde wat ze zei, snauwde ze me toe: „Als ik het je verteld had, was je tochzeker niet met me uitgegaan, is het wel Ik bracht haar zwijgend thuis in een taxi, bracht haar tot de deur en draaide haar met een zo koel mogelijk „goeden avond" voor altijd de rug toe. Ik ging naar mijn hotel, Grosvenor bij het Victoriastation. Terwijl lk on gelukkig op mijn kamer zat, was ik verbaasd en kwaad toen ik bemerk te dat ik hete tranen in mijn ogen had, maar ik kon niet vaststellen of het tranen van verdriet waren of van woede. Ik dacht nu alleen maar theater, dia lk maar net had kunnen betalen: het enige saaie restaurant waar ik haar mee naar toe had dur ven nemen: de goedkope flessen Al gerijnse wijn en de lelijke, doodge wone, kleine marinebroche, die ik haar voor haar verjaardag gegeven had. En omdat lk die gedachten niet uit m'n hoofd kon zetten, liep ik het hotel uit en ging naar het station en terwijl ik daar heen en weer slenterde,, liep ik Lindiey tegen het lijf, mijn patrouillecommandant en instructeur van de jachtschool, die de trein naar Somerset moest pak ken. Toen hij me vroeg wat ik deed, vertelde ik hem dat ik met insche pingsverlof was en niets om handen had en niet wist waar ik naar toe zou gaan. en toen vroeg hij me of ik geen zin had om met hem voor twee weken mee terug te gaan naar Somerset om nieuwe vliegtuigen te helpen overvliegen van Lee-on- Solent. Hij kwam vliegers te kort en aan gezien ik afleiding zocht, nam ik het gretig aan en tien minuten later za ten we samen in de trein En toen kregen we op een dag een onvoorzien oponthoud toen we voor ongeveer de derde keer naar Lee-on- Solent waren gegaan, en we vieren twintig uur moesten wachten voor onze nieuwe Seafires klaar waren. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 12