Nog deze maand eerste paal in de grond voor herv. kerk 't Zand Zaterdag kippendief; donderdag verdachte SOUBURGER BESTAL NAASTE FAMILIELEDEN: 12 MAANDEN SLUITENDE BEGROTING VOOR DE GEMEENTE ZUIDZANDE AXEL BOUWT STRAKS ACHT WONINGWETWONINGEN MEER CHR. M.V.H.O. TELEURGESTELD OVER AFWIJZING SUBSIDIES 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 NOVEMBER 1961 NAAM WORDT „ONTMOETINGSKERK" Gebouw werd deze week aanbesteed NOG DEZE MAAND gaat lie eerste paal voor het nieuwe kerk- en verenigingsgebouw van de hervormde gemeente 't Zand (Middelburg) aan de hoek Oosterscheldestraat de grond in. Daarmee wordt dan een begin gemaakt met de bouw van de eerste kerk in Zeeland in het ka der van de landelijke hervorm de kerkbouwactie, waarna het bedehuis ook als eerste Zeeuwse kerk gereed zal komen. De kerk voogdij hoopt, dat dit wan neer tenminste de weersomstan digheden wat willen meewerken omstreeks het eind van het volgend jaar zal zijn. Elke da; kunnen de rijksgoedkeuring ei de bouwvergunning verwacht worden. Deze week is de bouw van deze nieuwe kerk, die 700 zitplaatsen telt met een uitbreidingsmogelijk- heid tot 800, onderhands aanbe steed. De laagste inschrijver, de firma D. v, <J. Poel uit Oudelande, zal de kerk bouwen. Nadat de ge meenteleden verzocht zijn oni een naam voor de kerk te bedenken, heeft de kerkvoogdy besloten, dat Raad Souburg nam afscheid van bode A. Poortvliet Na de openbare raadsvergadering van vrijdagmiddag hoeft de gemeen teraad van Oost- en West-Souburg afscheid genomen van één der oude getrouwen uit het gemeentehuis: de bodé-concïerge A. Poortvliet, die we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd met ingang van 1 december eervol ontslag is ver leend. Tweeëntwintig jaar heeft de heer Poortvliet zqn functie van bode- concierge met ijver en toewyding vervuld, zo bleek tijdens dit af scheid, waarvoor de heer Poortvliet en diens echtgenote hulde en dank werden gebracht. Met name waarnemend burgemees ter A. H. S. Stcmerding liet zich vol lof over het echtpaar Poortvliet uil. De heer Stcmerding citeerde in zijn lofzang onder meer uit het voorstel van 20 mei 1939 aan de raad, waarin tot de benoeming van de heer Poort vliet wordt geadviseerd en in welk voorstel burgemeester en wothouders hem bestempelen als een man van grote toewijding cn ijver. Ook schre ven b. en w. in hun voorstel, dat het college het volste vertrouwen had in de persoon van de heer Poort vliet, welk vertrouwen nooit be schaamd is geworden, zoals de bur gemeester tijdens "net afscheid mee deelde. Verder haalde burgemeester Stemerding enkele herinneringen uit de loopbaan van de bode-coneierge op, waarna hij hem namens het ge meentebestuur een hanglamp aan bood, alsmede een taart. Als een per-, soonlijk blijk van zijn waardering overhandigde .burgemeester Stomer- ding de scheidende bode-concierge een boek. Gemeenteseci'etaris J. J. van Ginkel. die namens het gemqen- tepersoneel hol woord voerde, bood de heer Poortvliet oen lafeltje aan en mevrouw Poortvliet bloemen. Namens de raad sprak vervolgens de heer G. J. Janse (c.h.) die dankte voor de wijze waarop de bode-con cierge en zijn echtgenote de raad al tijd van koffie en thee hadden voor zien. Hij gaf als stoffelijk blijk van waardering een cadeau onder cou vert. Als vertegenwoordiger van de gemeentewerklieden voerde hierna de heer B. Rej1er.se en namens de brand weer. brandweercommandant J. Pas- senier het woord, die beiden eveneens de heer Poortvliet met een cadeau be dachten. hut nieuwe bedehuis „Ontmoe- tingskerk" zal heten. Het is vol gens de kerkvoogdy een zinvolle naam, waarop men zich by het maken van de plannen helemaal ingesteld heeft: een ontmoetings centrum voor de 3300 gemeente leden (sinds 1958 is dit aantal Zand. Op alle mogelijke manieren hebben zij zich ingezet om de finan ciën bij elkaar te krijgen en zonder deze steun, zo verzekerde ons de heer Don, zou de kerkbouw niet mogelijk geweest zijn. In hel afgelopen jaar brachten de ge- •llllnttilil) vuil di- hervormde mfenloleden rond r 17.500 b|i elkaar. - - ZU verzamelden liefst honderd ton kerk 't Zand. Na veertien jaar Dat de kerkvoogdij en de bouwcom missie verheugd zijn, zal door nie mand betwijfeld worden. Thans wordt immers de kroon gezet op veertien jaar voorbereidend werk. In 1948 startte men met het maken van plannen voor een nieuwe kerk en na enkele jaren van stilstand is er sinds 1958 veel gepresteerd. De kerkvoogdij is bijzonder verheugd over de bijzonder prettige samenwer king tussen de kerkelijke en over heidsinstanties. De subsidie van do landelijke kerkbouwactie vertegen woordigt oen bijdrage van f 160.000, het gemeentebestuur van Middelburg zal op verzoek van de kerkvoogdij aan de raad voorstellen om 20 pro cent van de totale bouwsom van f 750.000 voor te financieren, terwijl dan de kerkleden zelf een ton in con tanten kunnen bijdragen voor hun kerk en verenigingsgebouw. 17 y2 mille De voorzitter van de kerkbouwcom- missic, de heer W. Don, is bijzonder te spreken over de activiteiten van de hervormde gemeenteleden van 't oud papier (40 vrachtauto's vol), waarvoor f 4000 verkregen werd, in liet kader van de actie „Ik doe mee" dunden zjj bieten, wasten auto's, enz. en brachten inmiddels f 1500 daarmee op, met een bazaar brach ten z'ü nog eens f 4000 in de kerk- bouwkas eh voorts maakten zij zich verdiensteiyk by de lepeltjesverkoop. Orgel Voorts is de kerkvoogdij begonnen met de orgcldeskundige W. Htils- mann, de organist van de St,-Joris- kerk in Amersfoort, over de aankoop van het orgel voor de nieuwe kerk. Hot hangt van de financiële resulta ten in het komende jaar af of over gegaan kan worden tot de aankoop van oen 18-registerorgel, dat f 70,000 zal kosten. Dank zij een hechte samenwerking tussen kerkbestuurders en lidmaten, die gesteund werden door de kerke- ïyice- en overheidsinstanties, zal de hervormde gemeente misschien met Kerstmis 1963 in het nieuwe bede huis kerken. En na de totstandko ming verwacht de kerkvoogdij een grote opleving van het kerkeiyk le ven en vooral van het jeugdwerk. RECHTBANK DEED UITSPRAAK Eén maand voor het rijden onder invloed van drank )e Middelburgse rechtbank heeft l ijdag uitspraak gedaan in een aan tal zaken, die op 3 november j.l. tij dens een openbare zitting werden be handeld. De Souburgse sloper W. J„ die geld had gestolen, dat aan zijn naaste familieleden toebehoorde, werd conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van 13 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, met af trek van. voorarrest en onder toe- zichtstolling van de reclassering. Dezelfde uitspraak deed de recht bank in de zaak tegen de ijsventer J. A. B. uit Vlissingen. B. had inge broken in de gemeentelijke vismijn te Vlissingen en naderhand had hij zich nog meester gemaakt van een jas en een das, die in een café hin gen. De ijsventer zal bovendien het geld, dat hij in de vismijn stal, moe ten teruggeven. De Aardenburgse boekhouder R, O. de B. stond op 3 november terecht voor valsheid in gesehrifte. De boek houder zei, dat hij bij de firma P. enkele malen op onverklaarbare ver schillen tussen de getallen in de boe ken en de inhoud van de kas was ge stuit, Daarom had hij de optellingen verandèrd zóndér iets aan de posten te. veranderen. Zijn raadsman, mr. A. M. J. de Groot, meende dat De B. niet schuldig was aan morele valsheid in geschrifte. De Aarden burger werd veroordeeld tot een on voorwaardelijke boete van 100. 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De officier van justitie had 2 maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf geëist. Streng was het vonnis van dc rechtbank tegen de groentehande laar J. A. B. uit Goes, die onder invloed van sterke drank op 13 augustus met zijn vrachtauto in Sn* va» Gent tegen een stilstaan de Belgische auto was gereden. Conform de eis werd hy veroor deeld tol 1 maand onvoorwaarde lijke gevangenisstraf, intrekking van dc rijbevoegdheid voor 3 jaar en toewijzing van de civiele vor dering (ongeveer 300) en beta ling van de proceskosten. Duizend gulden boete kroeg de Mid delburgse directeur H. K, voor liet ontduiken van vennootschapsbelas ting. De eis was 2000 boete. Zijn verdediger, mr. A. J. van dor Weel, had aangevoerd, dat K. slechts na deel heeft bij deze ontduiking, omdat hij in de toekomst meer zal moeten betalen, dan hij had moeten doen bij oen juiste opgave. De landbouwer C. J. W. qit Water landkerkje hid op 17 juli te IJzeh- dijke géén voorrang verleend aatv dé scooterrijder T. K. uit Sluiskil. Daar door ontstónd éen vrij ernstige aan-- JBI Beroepsrenner Jo de Roo wit Scha re tekende gistermiddag het contractvan zijn leven: in liet gemeentehuis van Kruiningen plaatste hij zijn handtekening in het huwelijksregister. Dat werd even later ook gedaan door zijn jeugdige bruid, Corry Mosselman uit Kruiningen. Naast familiele den en kennissen, .wa,ren heel wat supporters van deze befaamde Zeeuwse coureur getuige van dit huwelijJc. Ook enkele andere wiel renners ouder anderen Piet Rentmeester gaven acte de présence. De lieer A. M. West- veer, ambtenaar van de burger lijke stand, zelf een wieleren- thousigst, wees er nog eens op, dat in belangrijke wielerwedstrij den vaak kleinigheden, toevallig heden, beslissend kunnen zijn voor het koersverloop. Dat gaf hem aanleiding een parallel te trekken: ook in het leven van alle dag kunnen deze kleinigheden vaak belangrijk en beslissend zijn. (Foto P.Z.C.) Souburgs proefballonnetje over brug ging niet op Vrijdagmiddag is in de ver- s gadering van de gemeenteraad van Oost- en West-Souburg een oud, maar desondanks nog bijzonder actueel zeer ter sprake gekomende smalle H brug over het Kanaal door m Walcheren. De aanleiding - hiertoe vormde een schrijven p M van de hool'dingenieur-dïrec- teur van rijkswaterstaat, die, in antwoord op een verzoek H van de gemeente Souburg, s verklaarde geen inlichtingen te kunnen verstrekken over jff dc mogeïyke plaatsing van de 1| draaibrug uit Middelburg te Souburg, indien de draaibrug te Middelburg overbodig H mocht worden. Dit schrijven was bij de inge- H bomen stukken gevoegd, maar bij de rondvraag vroeg het raadslid W. Huson (a.r.) met n enige nadruk aan b. en w. om M het probleem van een bredere brug „warm te houden". „Dit H doen we ook", was het ant- woord van de waarnemend burgemeester, de heer A. H, M S. Stcmerding, die het verzoek aan rijkswaterstaat' als een fbal! proefballonnetje bestempelde. illlllllllllllllllllllÜÜ rijdingl W. wérd veroordeeld tot een boete van 200 en voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Bevestigd De Terneuzense kantonrechter hacl de chauffeur P. F. V. uit Zaamslag veroordeeld tot een boete van 50, omdat hij op 1 oktober 1960 te Vo-. "gëlwaarde met een autobus in een sloot was gereden, waarbij één pas sagier werd gewond. V. was tegen dit vonnis in appel gegaan. Conform de eis werd het vonnis van de kan tonrechter bevestigd. POST ONVOORZIEN VAN f 4700,— Kapitaalwerken voor 1962 bestrating, speelterrein SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING Raadslid D. J. Oggel had vérgaande bezwaren Een onverwacht buitenkansje was er de oorzaak van dat de gemeenteraad van Axel vrijdagavond i» een spoed eisende vergadering byeenkwam. Het provinciaal bestuur van Zeeland had nameiyk van bepaalde gemeen ten een achttal woningwetwoningen moeten terugnemen, omdat deze ge- gemeeuten niet in staat waren de woningen te doen houwen tegen de z.g, curveprijs. Ot' Axel dat wel kan, zo werd hét- gemeentebestuur ge vraagd Het college van b. en \v. nam contact op met een aannemer, die ter plaatse bouwt en bereikte over eenstemming over bet bouwen van een blok van acht woningen. De raad moest beslissen of deze acht woningen in de Marijke- straat kunnen worden gebouwd en of dc bouw onderhands kan worden aanbesteed aan de firma L. P. in 't Veld en Zn. te Middel burg, tegen de som van 106.967. De Heer D.' J. Oggel (g.p.v.) had bezwaren. Hij wilde de woningen te Spui heb ben. had bezwaar tegen de onder handse aanbesteding, tegen de prijs en tegen de architectenkosten. Ver der wilde hij inschakeling van dc Axelse aannemers. „Ik kan me voor stellen, dat U een lans breekt voor Spui", aldus burgemeester M. van Dijke, „en als het enigszins mogelijk is komen er volgend jaar ook nieuwe woningen daar. Maar onder de hui dige omstandigheden was zeer snel handelen geboden, kon geen uitge breid onderzoek plaatsvinden en was het college dus aangewezen op deze aannemer, die onmiddellijk een prijs gaf, die' waarschijnlijk voor Middel burg acceptabel is. -Deze woningen konden zeer zekér niet in Spui wor den gebouwd". Burgemeester Van Dijke gaf de verzekering, dat in de toekomst gétraeht zal worden de Axelse aannemers te interesseren voor soortgelijke woningbouw. Het voorstel 'werd aangenomen. Dc heer D. J. Oggel en zijn fractiegenoot B. Hamelink wilden geacht worden te hebben tegengestemd. De nieuwe wet op de financiële ver houdingen voor Rijk en gemeenten be tekent ook voor Zuidzande een voor uitgang. De begroting voor 1963 kon daarom met een ruimere raming der posten sluitend worden gemaakt met een post onvoorzien van 4700. De begroting werd dezer dagen de raad aangeboden. Burgemeester H. P. Ever wijn waarschuwde de raad voor het gevaar, dat voor 1963 de derde leerkracht op de openbare lagere school niet kan worden behouden. B. en \v. betreuren het, dat verschot dene kinderen uit de gemeente lagere scholen in naburige plaatsen bezoe ken. Krachlens de nieuwe financiële wet worden voor het onderwijs zogenaam de „doel-uitkeringen" per leerkracht ontvangen. Wanneer op 't hiertoe aan het rijk gedane verzoek niet gunstig zal worden beschikt vanwege het aan tal leerlingen van de school, betekent dit voor Zuidzande een tegenvaller van 3500. Nu Zuidzande wat meer financiële armslag heeft gekregen, zullen voor 1962 enige kapitaalwerken worden begonnen, waartoe onder meer behoren bestrating van plei nen en wegen binnen de bebouwde kom, aanleg van een speelterrein voor de jeugd, aanschaf van nieuw meubilair op de gemeentesecretarie en de vervaardiging van 'n nieywe wegenlegger. Mot betrekking tot dc door G.S. voor gestelde verhogingen van de jaarwed den van gemeentesecretarissen, ontvangers en ambtenaren bij de burgerlijke stand maakten enkele raadsleden enige opmerkingen. De raad achtte de bezoldigingsnormen voor de ontvangers niet in overeen stemming met hun arbeid en meende verder, dat wanneer in de toekomst hun salarissen zijn uitgesloten van elke verhoging tekort wordt gedaan aan deze functionarissen. Dit bezwaar was er ook ten aanzien van de sala rissen voor secretarissen, die nog de nevenfunctie van burgemeester of ontvanger hebben. Dc prijzen van de gronden in het uit breidingsplan werden definitief vast gesteld. Voor de gesloten bebouwing wordt deze per m2 9^— en voor de open bebouwing ep de bungaJow-bpuw 11,per m2. De gemeente-rekening over 1960, die was nagezien door een commissie uit de raad bestaande uit de heron J. Riseeuw en Iz. de Hullu, werd voorlopig vastgesteld. Op de ge- l wone dienst heeft deze rekening een batig slot van ƒ360,03: de kapitaal- dienst heeft een nadelig saldo van 13.487,90. Als vertegenwoordiger en plaatsvervangend vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de stich ting Beschuttende Werkplaats West- Zeeuwsch-Vlaanderen werden aange wezen burgemeester H. P. Everwijn en wethouder A. P. de Veij. In principe zal medewerking worden verleend aan de PZEM voor aanslui ting van de zogenaamde onrendabele gebieden op het elektriciteitsnet. De vraag van de PZEM om een ga rantieverklaring voor de aansluitkos ten en 't geraamde jaarlijkse stroom verbruik voor hen die straks eventu eel niet wensen aan te sluiten, achtten burgemeester en wethouders in dit stadium van het plan. wegens het ont breken van voldoende gegevens, te POLITIERECHTER MIDDELBURG Opbrengst bestemd voor aflossen van schulden AFGELOPEN ZATERDAG stal de Oostburger P. D., samen met zijn kameraad P. V., in Aarden burg en Zuidzande zestien kip pen. Donderdag reeds veroor deelde de Middelburgse politie rechter hem hiervoor tot een ge vangenisstraf van acht «'eken, waarvan zes weken voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar, en met aftrek van voor arrest en onder toezichtstelling van het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Als bij zondere voorwaarde werd ge stold, dat het loon van D. zal worden beheerd door de toe zichthoudende vereniging en dat hij niet meer in café's mag ko men. ver gaand. Besloten werd te dezen aanzien nog geen beslissing te nemen. De Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel Werk kreeg de ge vraagde subsidieverhoging van 5 tot 8 cent. Het Verhond voor Veilig Ver keer werd een eenmalige subsidie verleend van ƒ10. De gemeente zal in 1962 bijdragen in de onderhouds kosten van de in deze gemeente aan wezige windkorenmolen. De subsidie hiervoor zal bedragen 10 procent van de kosten mét één maximum van ƒ100 per jaar. Dè provincie Zeeland zal in deze kosten eveneens subsidi ëren met 10 procent tot eén maximum van 100,en het Rijk met 40 pro cent tot oen maximum van 400 per jaar. Met het oog op de vele vergaderingen die in <le plaatselijke café's worden gehouden werd het in do Algemene Politie Verordening genoemde slui tingsuur gewyzigd van 22.00 uur in 23.00 uur. verordening op de heffing van rioolbelasting, waarvan de geldig heidsduur op 1 januari 1962 afloopt, werd verlengd. VERGADERING IN GOES Lezing drs. K. de Jong In de vrijdagavond in dc aula van het christelijk lyceum te Goes ge houden vergadering van de Vereni ging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs (M.V.H.O.) in Zeeland heeft de voor zitter, de heer J. Laport, zijn grote teleurstelling uitgesproken over het feit, dat t|e minister van o. k, en w. verzoeken om subsidie heeft afgewe zen voor de afdeling middelbare meisjesschool van de chistelijke h.b.s. voor Walcheren te Middelburg en voor een te stichten christelijke h.b.s. in Axel. Het was het vyfde verzoek van de vereniging. „Wij begrypen er zo langzamerhand niets meer van", aldus de heer Laport. In zijn openingswoord wees spreker erop, dat de christelijke h.b.s. voor Walcheren te Middelburg de grootste school voor M.V.H.O is in Zeeland. De middelbare meisjesschool, welke aan deze h.b.s. is vevbonden, is even eens een van de grootste in de pro vincie. „Alle kosten worden door dc ouders gedragen. Voor het school jaar 1961-1962 zijn de kosten ge raamd op circa f 40.000", zei de heer Baport, die pleitte voor toekenning van een subsidie. Hij verklaarde, dat in januari 1962 opnieuw een verzoek om subsidie zal worden gedaan aan de minister. Spreker deelde voorts mede, dat op 1 september 1962 het nieuwe gebouw van do christelijke h.b.s. te Middel burg -— naar men verwacht in gebruik zal kunnen worden genomen. Thans is de situatie zo, dat 19 klas sen zijn ondergebracht in de 16 loka len tellende noodschool. Hét leerlingenaantal op de middel bare scholen in Nederland is aan het dalen, rjeékle de heer Dapoil, mede. Bij de vereniging is dit nog nauwe lijks merkbaar, want op de beide scholen was slechts een daling te zien van drie leerlingen. De cijfers waren vorig jaar en dit jaar resp. 852 en 849. Nadat de ver gadering staande het overleden be stuurslid van de vereniging, de heer C. Duvekot Lzn. en dé godsdienst leraar. dr. C. Stam had herdacht, werden verschillende jaarverslagen zonder op- of aanmerkingen vast gesteld. De aftredende bestuursle den ds. Y. J. Tiemersma uit Zierikzee en de heer A. J. Busch uit Krabben- dljke werden herkozen. In de plaats van het overleden bestuurslid L. Du vekot werd benoemd de heer J. C. Verwijs uit Yerseke. Tijdens deze goedbezochte vergadering werd op getreden door hét „Christelijk By- ceuin Koori' en het echoblorkest van het lyceum. Na de pauze hield de rector van het christelijk lyceum, drs. K. de Jong, een ca.userle over het. onderwerp: „Hoe maken wij er samen van". •De politierechter, mr. B. S. Sieperda, en de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, omschreven de minne ach tergrond van deze zaak. Zij brach ten naar voren, dat D. de laatste tijd zijn gezin tekort deed en de helft van zijn weekloon in cafés opmaakte. De opbrengst van de kippendiefstal was bestemd voor het aflossen van schul den in cafés. De Vlissinger H. J., aangesteld om op 't terrein in zijn woonplaats waar het nieuwe stadhuis verrijst, te wa ken tegen diefstal, moest donderdag zelf voor de politierechter verschij nen omdat hij zich van enkele voor werpen op 't bouwterrein had meester gemaakt en deze had verkocht. Con form de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 20. Waanidee „Misselijk gedoe" vond de officier de daad van E. A. van B. uit Bergen op Zoom en A. CJ. H. uit Rotterdam, die in de nacht van 20 augustus in Vlissingen hand schoenen, een regenjas en een de ken hadden weggehaald uit een geparkeerde auto. De beide jon gelui kampeerden in Domburg en na een vrolijk avondje in Vlissin gen hadden zü de diefstal ge pleegd. „Het was een waanidee om iets weg te nemen zonder vinger afdrukken achter te laten", ver ontschuldigde één der verdachten zich. „Brooddronkenheid", conclu deerde de politierechter en hij veroordeelde de beide jongelui tot een boete van 30, Omstandig verteldig mevrouw M. B. B. uit Vlissingen, hoe zij op 26 augus tus het huiskamerraam wilde dicht-- doen en toen een kluit zand in haar gezicht kreeg. Die kluit bleek af komstig van een jongetje en al het geen toen volgde, eindigde met de klap die mevrouw B. het jongetje gaf en waarvoor mr. Sieperda haar veroordeelde tot een boete van 5. Pension In het pension van mevrouw J. T.-F. te Vlissingen ging het op 12 augustus wat ruw toe. Voor de Antwerpse G. E. J. de B. en haar dochter had de plaatselijke V.V.V. een kamer in het pension van mevrouw T. besproken. Toen de Belgische dames in het pension kwamen zo vertelden zij de po litierechter bleek de kamer niet naar hun zin. Zij lieten de koffer echter op de ka mer staan en gingen in de stad eten. Onderwijl besloten zij om terstond een ander pension Le zoeken. Toen zij de koffer hadden opgehaald en weer.wilden vertrekken deed vol gens de dochter de pensionhoud ster de deur op slot, krabde de Ant werpse dochter over het voorhoofd en gaf haar een klap. Tijdens de zit ting verklaarde do verdachte, dat volgens haar de beide dames had den moeten betalen en dat zy wat overspannen was. Enkele dagen na dit incident kreeg de pensionhoudster ruzie met haar benedenbuurvrouw en slingerde haar enkele minder vleiende woorden naar het hoofd. Voor beide feiten kreeg zij een boete van 30. Klap Twintig gulden boete kreeg de taxi- cauffeiir -I. J. M. uit Lewedorp, die op 9 september een balsturige auto mobilist een klap had gegeven. Tij dens een rit van Souburg naar Bit- them kon M. met zijn auto niet pas seren, omdat er drie auto's gepar keerd stonden. Toen hij toeterde kwam de bestunr- der van één der auto's naar buiten en er ontstond een twistgesprek, dat eindigde in een vechtparty. Mevrouw S. S. uit Vlissingen had tijdens een ruzie om de kinderen liuar buurvrouw een klap gegeven. Zij kreeg daarvoor f 20 boete. Benoeming notabelen Tot iiptabel Hd de Nederlands Her vormde Gemeente te liapelle z(jn her kozen, de Heren C. B. Duininck èn B. van Wel. Collecte De Klaproos-collecte braclit te Krab- bendijke f70,29 op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6